Goese Operette brengt Hoffmann's vertellingen DE VIER WINDEN Eddie Murphy Raw te zien op witte doek Concertzaal Bibliografie Zeeuwse titels over oorlog Geen spoor van g-estolen vaten PCB LP-recensies Evenhuis steunt dorpswinkels nog een jaar Deeltijd leraren opleiding Zeeland 6 AMSTERDAM - De Amsterdamse Pojitie i«j de container met 39 vaten PCB, die in de nacht van dinsdag op woensdag van het NDSM-terrein aan de Klaprozenweg in de hoofdstad is ontvreemd, nog steeds niet op het spoor. De vaten bevatten elk 120 liter PCB-vloeistof. Bij verbranding van PCB komt dioxine-gas vrij. De Amsterdamse politie licht alle politiekorpsen in het land over de ontvreemding in omdat het onder zoek in Amsterdam tot nu toe niets heeft opgeleverd. ,,Het gaat om een grote blauwe container die groter is dan de containers voor huisvuil of puinstort", aldus de politie. „Er is ook een speciale wagen nodig om het gevaarte te vervoeren. Wij denken dat het de dieven om de container te doen is geweest en dat zij niet op de hoogte van de inhoud ervan zijn geweest FRANK BOEIJEN GROEP - Het lijkt vervelend te worden, maar de Frank Boeijen Groep gaat weer op dezelfde manier door als de twee voorlaatste elpees. Dans In Slow-Motion (Ariola) is het nieuwe album van de groep, waarmee, zeker de volwassen fans, een warm hart wordt toegedragen. De langspelers In Natura ('86) en Welkom In Utopia ('87) zijn van hetzelfde melancholieke geluid, dat de Frank Boeijen Groep zo identiek maakt, op gebouwd. Geen overdreven in strumentale hoogstandjes, maar een soepel, haast kolken de, solide basis vormt het nieu we album Dans In Slov^ Motion. Daarbij hoort die war me stem van Frank Boeijen. Hij zorgt tekstueel voor diep gang en op zijn stembanden ligt een soort angst, die altijd onverklaarbaar blijft. En dat maakt de Nederlandstalige formatie tot iets aparts. Vaak moet iedere luisteraar lange tijd luisteren naar zijn tek sten, omdat die heel persoon lijk zijn, vaak alleen van Boei- jèn zelf. Hij weet op een wonderbaarlijke wijze zijn persoonlijke ervaringen en ge voelens in muziek om te zet ten. Daarom roepen zijn num mers nogal eens wat onduide lijkheid op. Logisch als ge luisterd wordt naar Voor jou alleen. Een nummer dat op het nieuwe album speciaal is ge schreven voor het 50-jarige huwlijksfeest van zijn ouders. Maar wel een mooie ballad. Verder heeft Boeijen nummers aeschreven als Hoe Verschrik- kelijk Ik Ben. De eerste single die uitkwam en een zuidelijk tempo heeft. Heimwee is daar entegen een nummer, waarin langzaam naar een agressief hoogtepunt wordt toegewerkt. Het gaat over mensen die uit hun eigen land verdreven zijn en in een vreemd land een be staan proberen op te bouwen, maar in hun hart altijd heim wee blijven houden naa^r hun geboorteland. Het Wonder Van Jou is swingend met een zwoel ritme en natuurlijk die zwoele tekst. WO MACK WOMACK - Als er één album een echt familie album is, dan is het de nieuwe Conscience (Ariola) van Wo- mack Womack wel. Het hele gezin wordt betrokken bij het maken van een album. De bin nenkant van de hoes lijkt dan ook meer op een familie-foto album dan op een langspeler. De ongewassen soulmuziek van het duo komt dan ook recht uit het hart. Het duo Ce cil en Linda Womack laat een uitgestorven soultraditie op nieuw tot leven komen. Geen computergestuurde geluiden en scherpe solo's, maar een los se, bijna laconieke speelstijl. Iets dat altijd ongedwongen doorgang kan vinden. Die ga ve komt al overduidelijk naar voren in het op single uitgeko men nummer Teardrops. Het beeld wat bij de muziek ge vormd kan worden is een re laxed tempo met een vrolijke glimlach. Behalve de song MPB. Het is een echt hoogte punt op Conscience als Cecil Womack als een bezetene zijn hoofd naar achteren gooit en daarmee een rauw geluid uit zijn keel laat vibreren. Het is de song waar de voetjes waar bij de footsteps on the dans- floorwat sneller gaan bewe gen. Achter het met negen nummers gevulde album gaat wel een schaduwachtige histo rie schuil. In ieder geval waren de verwachtingen hooggespan nen. Womack Womack kent absoluut nog geen langdurige reputatie van hoog niveau. Ze hebben tijden gekend waarin populariteit niet in het woor denboek voorkwam, zeker de laatste jaren. Het eerste album Love Wars ('83) werd door de critici als schitterend", ,,exta- sich" en als buitengewoon" betiteld. Van dat album ver scheen het titelnummer als single en daarmee ontstond een kleine hit in Nederland. Het was een frisse, soulplaat met sprankelende duetten. Medio '85 verscheen het twee de album Radio MUSC Man. Een album dat commerciëler oogt, maar nauwelijks poten tiële singles lijkt te hebben. Kort daarop werden ze door hun voormalige platenmaat schappij gedropt. Na nog een niet zo'n succesvolle langspe ler op een ander label, sprin gen ze opnieuw - maar dan di rect goed - in de schijnwerpers. Womack Womack is terug. RV ZIERIKZEE - De wonderlijke en kleurrijke muzikale vertellingen van Jacques Offenbach worden vrijdag 18 november door de Goese Operette Vereniging in de Zierikzeese Concertzaal op de planken gebracht. Deze voorstelling, die om 20.00 uur begint vormt een onderdeel van het theaterprogramma dat Uit op Schouwen- Duiveland dit seizoen brengt. De hoofdrollen in dit onvoltooide meesterwerk van de Franse componist wor den vertolkt door de Brusselse tenor Ludwig van Gijsegem die als Hoffmann te zien is, de bariton Jan Joris die de rollen Lindorf, Coppelius, Dappertutto en dr Mirakel op zich heeft genomen en de sopraan Rolande van der Paal die te zien is als Stella, Olympia, Giullietta, Antonia. Stuk voor stuk professionals die hun spo ren in opera- en operetteland ruimschoots hebben verdiend. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het twintig man sterke Belgisch Begeleidingsorkest, waarin musici uit verschillende orkesten vertegen woordigd zijn. De leiding van dit alles is in handen van de Antwerpse dirigent Hans Swinnen en de eveneens uit Antwerpen afkomstige beroepsregisseur Jean-Francois d'Hondt. De première van Hoffmann's vertellin gen vindt vrijdag 11 november plaats in de Prins van Oranje in Goes. DEN HAAG - Staatssecretaris Evenhuis staakt zijn steun aan win kels in kleine kernen nog niet defini tief. Hij wil deze regeling, die eind dit jaar afloopt, nog een jaar verlen gen met een miljoen gulden om het bedrijfsleven de kans te geven zelf met oplossingen te komen. Dat heeft hij aan de Kamer laten weten. Economische zaken heeft de win kelvoorziening in 700 kleine kernen bijna tien jaar lang met in totaal 13 miljoen gulden aan investeringssub sidies (25 procent van de investering tot maximaal 50.000 gulden) .ge steund. In die tien jaar is de consu ment kritischer geworden, hebben veel meer mensen een auto en zijn er rijdende winkels gekomen. Boven dien werken steeds meer winkels on der een „formule", dus ondersteund door een commerciële organisatie. Evenhuis vindt dat de overheid niet geheel onverschillig mag blijven staan tegenover de „ontwinkeling van kleine kernen". De beste garantie voor afdoende en toekomstvaste voorzieningen moet volgens hem ech ter worden geboden door oplossingen die aansluiten bij de ontwikkelingen op de consumentenmarkt en op het gebied van de levensmiddelen- verspreiding. De staatssecretaris vindt dat een zaak van het bedrijfsleven, die zou moeten bestaan uit een grotere consu mentenbinding door service-verbete ring, de vrijwillige sanering van el kaar overlappende winkels en een exploitatie op basis van lage kosten. Evenhuis zal binnen de bestaande re gelingen onderzoek en experimenten steunen. De middenstandsorganisatie NCOV is tevreden over de verlenging van de regeling, daar de verwachting was dat de regeling al definitief zou worden gestopt. Ook de Tweede Kamer wil de subsi die aan de winkels in kleine kernen komend jaar handhaven. Woensdag avond werd een wijzigingsvoorstel ingediend op de begroting van econo mische zaken. Terwijl staatssecreta ris Evenhuis het over een bedrag van een miljoen heeft, praten de Kamer leden over het bedrag dat de laatste jaren werd uitgekeerd: twee miljoen. De Kamerleden Schaefer (PvdA), Smits (CDA), Van Dis (SGP). Lank- horst (PPR) en Schutte (GPV) reage ren met hun voorstel op een pleidooi van diverse belangenorganisaties vo rige week tijdens een hoorzitting. LEIDEN - Moeten we draagkrachti ge mensen niet meer laten betalen voor enkele voorzieningen, waarin collectief is voorzien. Deze vraag heeft minister Brinkman van wvc in Leiden opgeworpen in een gastcolle ge dat hij op de rijksuniversiteit gaf in het kader van de cyclus „Verant woordelijkheid". In combinatie met ander zaken als inkomensoverdracht kan dit volgens hem leiden tot een doeltreffender zorg voor zwakkeren in onze samenleving. WASHINGTON - George Bush heeft volgens de Amerikaanse pers een af getekende overwinning behaald op Michael Dukakis maar hij heeft van de kiezers geen duidelijk mandaat gekregen voor een welomschreven politiek. Dit in tegenstelling tot de verkiezingen in 1980, toen Ronald Reagan op een conservatief program ma werd gekozen en de republikeinse partij een krachtige positie behaalde in het congres en bij de plaatselijke verkiezingen. De democraten hebben dit jaar juist hun meerderheidsposi tie in het congres weten te verster ken. ZIERIKZEE - Een feest waarbij een klein jongetje, Ed die Murphy de gasten met een vieze mop probeert te ver maken. Daarmee begint de film Eddie Murphy Raw die komend weekeinde (12 en 13 november) in de Zierikzeese Concertzaal te zien is. Eddie Murphy, het jongetje van de vieze mop, komt uit een keurig net milieu. Zijn mopje valt bij al die keu rige familieleden dan ook niet goed in de smaak. Toch blijkt nu reeds dat de kleine Eddie uit zal groeien tot een van Amerika's grootste entertainers. Hij laat duidelijk zien dat hij koste wat kost de mensen aan het lachen wil maken. Eddie Murphy Raw is de filmre gistratie van de one man show, waar mee hij vorig jaar in de Verenigde Staten een uiterst succesvolle toernee MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de provincie Zeeland heeft de vaste commissie voor onderwijs en wetenschappen in de Tweede Ka mer gewezen op het belang van de deeltijd-lerarenopleiding voor Zee land. Aanleiding daartoe vormt de beleidsnotitie Vraag en aanbod on derwijsgevenden - cijfers, maatrege len, plannen. Gs stellen, dat bij het uitstippelen van beleid niet kan wor den volstaan met beoordeling van cijfers, maar dat de regionale om standigheden van minstens zo groot belang zijn. Vacatures in het Zeeuwse onder wijs en vooral het beroepsonderwijs beslaan doorgaans maar enkele uren. Voor vervulling van die vacatures is meestal geen belangstelling van men sen die al in het onderwijs werkzaam zijn of net zijn afgestudeerd van de voltijdlerarenopleidingen. Die be langstelling is er wel van afgestu deerden van de deeltijd-lerarenoplei ding en de meeste vacatures worden dan ook van daaruit vervuld. De deeltijd-lerarenopleiding vervult ook een belangrijke functie in de ver kleining van de afstand tussen onder wijs en arbeid. Een aantal mensen vanuit het be drijfsleven en instellingen volgt de deeltijd-lerarenopleiding met de be doeling de kennis aan te wenden in de werkkring. Gs stellen, dat voor de ze categorie studenten afstands onderwijs geen alternatief biedt en als voorbeeld noemen zij, dat een deeltijd-lerarenopleiding in Rotter dam voor Zeeuws-Vlamingen in de praktijk onbereikbaar is. Gs houden de commissie voor, dat het provinciaal bestuur het belang van de deeltijd-lerarenopleiding in Zeeland zo groot vindt, dat onlangs (in oktober) is besloten voor 1988 en 1989 dertigduizend gulden per jaar voor de opleiding beschikbaar te stel len. Tegelijkertijd werd uitgespro ken, dat in 1990 jaarlijks een bijdrage van het rijk noodzakelijk is. heeft gemaakt. Een terecht succes, want zoals Murphy de zaal bespeelt, zoals hij met zijn vlijmscherpe tek sten het publiek overlaadt, en met keiharde imitaties beroemdheden van hun voetstuk haalt, zo kan nie mand dat. Wie Eddie Murphy Raw heeft ge zien zal nooit meer met dezelfde ogen naar de Bill Cosby Show kijken. Ed die Murphy maakt in een gefingeerd telefoongesprek gehakt van hem. Ook sterren als mr T., Michael Jack son en Sylvester Stallone worden met gewaagde imitaties in hun hemd ge zet. Ook de mannen onder het pu bliek worden door hem behoorlijk op de korrel genomen. Als hij daarmee klaar is richt hij zich niet altijd even vleiend tot het vrouwelijke publiek, terwijl ook het huwelijk en zijn ou derlijk huis door de wringer worden gehaald. Zo scherp dat zijn microfoon een scalpel, slaghamer, bijtel en ket tingzaag tegelijk is. Eddie Murphy Raw zien is genieten van een entertai ner die ondanks zijn nog betrekkelijk jonge leeftijd het métier van entertai ner beheerst tot in zijn vinger toppen en die onbehoorlijk brutaal en tegelijkertijd ook zo razend-leuk Vrijdag 11 november Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.25 uur Cousteau's herontdekking van de wereld, afl. 6. 16.15 uur De appelgaard, serie. Afl. 5. Herh. 17.15 uur Pimmetje Panda, serie. Afl. 6. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Jim Henson presenteert de wereld van het marionettenspel! Vandaag: Het Nederlandse poppen- spelers-echtpaar Henk en Ank Boer winkel. 18.40 uur KRO's tekenfilmfestival. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Mini playbackshow spe cial, Speciale afl. 20.05 uur Rigoletto, opera van Verdi. 21.04 uur Programma-overzicht. 21.06 uur Rigoletto, tweede en derde acte. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Brandpunt, actualiteiten rubriek. 23.30 uur Concrete beat, Amerikaan se tv-film uit 1984 van Robert Butler. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Te land ter zee en in de lucht. Vandaag: Freewheelen, vanuit de Efteling. 16.50 uur Tita Tovenaar, serie. Afl. 19. 17.15 uur Familie Oudenrijn, Neder landse serie. 17.40 uur TROS Aktua junior, actua liteitenmagazine voor en door kinde ren. 18.05 uur T en T, Amerikaanse serie. 18.30 uur TROS Sport. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur De eerste de beste, magazi ne waarin avontuur, spektakel en ac tie centraal staan. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Op goed geluk, spelpro- gramma gepresenteerd door Carry Tefsen. 21.15 uur De James Last en Berdien Stenberg show, bekende melodieën gepresenteerd door James Last en Berdien Stenberg. 22.00 uur Marblehead manor, come dyserie. 22.25 uur Jongbloed en Joosten, hoogtepunten uit het nieuws vanuit de TROS nieuws studio in Amster dam. 22.55 uur TROS weekendthriller: Het fort (Fortress), Australische thriller uit 1985 van Arch Nicholson. 00.30 uur Journaal. Nederland 3 08.55,13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.00 uur Het verhaal. Les 4. 09.30 uur Kijk, hier woon ik. Afl. 3. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 7. 10.30 uur Muziek II. Les 3. 11.00 uur Schooltelevisie-weekjour- naal. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Sesamstraat 18.00 uur Paspoort, wekelijks maga zine in het Turks en Nederlands. 18.30 uur Grafische technieken, les 10. 19.00 uur Jeugdjournaal. 19.10 uur Het Klokhuis, informatief jeugdprogramma. 19.25 uur TV-3, gevarieerd magazine. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Avondvoorstelling: De laat ste reis, tv-film van Kees Hin. 22.00 uur Aveux de Phède,.scene voor sopraan en orkest opus 41 (1935), van Wagenaar. Uitgevoerd door het Resi dentie Orkest o.l.v. Yoel Levi m.m.v. de sopraan Teresa Cahill. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Interview met de minister president. 22.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Kilimanjaro. Herh. 14.25 uur Juke Box. 14.35 uur Zonen en dochters. Austra lische serie. Afl. 609. (Herh.). 15.00 uur War Requiem, rechtstreek se uitzending vanuit de St.-Niklaas- kerk te Diksmuide van het War Re quiem van Britten n.a.v. de 70e verjaardag van de Wapenstilstand 1918. 16.30 uur De reis in de ontsteltenis, Amerikaanse speelfilm uit 1942. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 270. Herh. 18.05 uur Plons, alf.: Plons en de stoommachine. 18.10 uur Prikballon, kleuterpro gramma. 18.25 uur Schoolslag, spelprogramma waarin leerlingen en leraren van twee middelbare scholen op hun kwa liteiten getest worden. 19.05 uur Juke Box 19.15 uur Uitzending door derden, programma van de Socialistische Omroepvereniging. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Weerbericht 20.20 uur Kunst-Zaken. Aansl. Paardenkoersen 20.25 uur Buren, Australische serie. Afl. 7. 20.50 uur Fanclub; Ben Crabbé pre senteert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. 20.55 uur Wereldoorlog II: Het verzet. Afl. 7. 22.00 uur Boekenbeursnieuws. 22.05 uur Concert: Preludio e Narra- zione. 22.30 uur Nieuws 22.40 uur De Geschiedenis, 3-delige Italiaanse serie naar de gelijknamige roman van Elsa Morante. Afl. 1. 00.00 uur Coda: Herkenning, van Jan Veulemans. BRT 2 18.45 uur Babel, tweewekelijkse nieuwsbrief voor Marokkaanse im migranten. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 610. 19.25 uur Comedy Capers. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Weerbericht 20.20 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur Première, filmnieuws met Jo Röpcke. 20.55 uur Het verhaal van een sol daat (A soldiers story), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Norman Jewi- son. 22.35 uur Filmsport, achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. MIDDELBURG - Er is een biblio grafie verschenen, waarin ruim 600 titels staan opgenomen, die berich ten over Zeeland in de Tweede We reldoorlog (1940-45). Het is samenge steld door J. N. Houterman en heeft een plaats gevonden in de Zeeuwse Bibliotheek. Naast titels met betrekking tot de regionale geschiedschrijving is een froot aantal titels opgenomen over de lag om de Schelde, de militaire ope raties ten behoeve van de vrijmaking van de Scheldemonding en Antwer pen in de herfst van 1944. Het bevat naast Nederlandse ook buitenlandse publicaties. De publicatie beslaat zo'n 150 pagi na's en is tweetalig (Nederlands en Engels). Het is de eerste keer, dat de publicaties over de oorlog in een pro vincie zo uitvoerig werden geïnventa riseerd. De auteur is een gediplo meerd bibliothecaris-documentalist, die met dit werk een goede synthese tussen zijn vakkennis en hobby heeft kunnen bereiken. Het boek is ver krijgbaarbij de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Door M. A. M. RENES-BOLDINGH Luider gaat 't en luider, dwingen der, dringender steeds. Een kleine, felle vuurvlam wordt hij, bloeiend op een dode steenkolós. Een wezentje van Gods voleindigde schepping op een bij vergissing achtergebleven monster uit de voortijd; toen de Le vensgeest bij wijze van proef met kwistige hand vormen ontwierp en tot wasdom liet komen, om ze na een gebruik van eeuwen weer te vermor zelen, als ondienstig tot Gods verdere plannen. In stompe hoogmoed staart het fossiel weg over. het kleingedoe aan zijn voeten, onuitsprekelijk triest en dreigend. Een ontluisterde molen! Een mo len, die van zijn wieken is beroofd. Simson, de sterke, die voortaan als blinde slaaf moet malen in 't gevan genhuis. Een onttroond koningskind, dat tegelijk met zijn kroon ook zijn levenslied is ontnomen, zijn Gloria, dat onmeetbare vergezichten opent. De goudglinsterende droombruid geeft geen haarbreed toe en de merel herinnert zich zijn eigen trouwe wijf je, dat op het tweede legsel eieren broedt. Ze is in haar grauwe, pluizige plunje zeker geen droombruid meer, maar een plotselinge vrees voor riva len jaagt hem toch op en drijft hem tot een inspectietocht over zijn broed- terrein. Daarna zet hij zich weer op de molennok en zingt opnieuw, dit maal een serie felle waarschuwings signalen aan het adres van mogelijke belagers. En nu zingt hij grote Geurt wakker. Door 't open venster fladdert het me rellied naar binnen. Geurt consta teert, dat 't lang reeds dag moet zijn, rekt zich uit en werpt een blik in het ledikant naast hem, waar Thea nog in vaste slaap is. Naar gewoonte één wang op de uitgestrekte bovenarm, de andere wang diep rose boven het wit van het laken. Vertederd rusten Geurts ogen op zijn vrouw; in zo'n heel stil morgenuur veroorlooft hij zich dat wel meer. Thea! Is 't moge lijk, dat er al een paar grijze vlokken liggen tussen 't kroezige donker bruin? Ja, is 't mogelijk, dat deze Thea bijna grootmoeder is? Thea, dit blozende wijfje grootmoeder? Je zou er je kop bij in de hand willen ne men en er eens duchtig in knijpen. Maar 't is een feit! Als Hanneke van daag of morgen Ze loopt op alle dag, de oudste dochter, en al woont ze ver weg, de spanning zit er hier terde ge in. Thea zit al weken, nee, al maan den te breien. En de laatste weken komt daar nog bij het uitkijken naar de post. Nee, 't is niet mogelijk! Er moet er gens een abuis zijn. Deze Thea, die hier naast hem ligt, zo blozend als een kind wel, een jonge meid is ze immers! En een knappe meid boven dien. Geurt zucht en besluit op te staan, maar blijft nog liggen. Overigens: werk genoeg in 't kleine kantoortje, dat bij de verbouw met glas en hout in het grote molenlichaam is uit gespaard. Veel glas en slechts weinig hout. Want, houd ze in de gaten tegen woordig! 't Volk is niet meer, wat 't vroeger was. Voordat de knechts ko men, kan de baas nog heel wat verzet ten, dat hem alleen aangaat. Hij houdt ervan, om zo ongestoord zijn berekeningen te maken! Door nie mand bespied, door niemand met vragen geplaagd, aan niemand ver antwoording schuldig. Gelddromen droomt hij in dat kan toortje; 't zijn verheugde dromen, want de zaak draait als nooit te vo ren. De boeren scheuren hun weide grond. Groene grasmatten verande ren in gouden korenvelden; de polder levert 't beste van 't beste, en alles komt naar de Vier Winden toe. De al- lesbeslissende Naam wordt door 't gemak weggelaten, een mens kan niet meer zulke mondenvol zeggen als vroeger. Binnenkort wordt 't Vee wee. Men moet met zijn tijd meegaan. In de praat zowel als in 't vervoer. Wat te voren op platte wagens kwam, langs de diepgevoorde kleiwegen moeizaam getrokken door twee zwa re Belzenpaarden, die zich in het zweet werkten aan de vracht, wordt nu vrolijk en wel per motor aange voerd, langs een modern verharde weg. Dubbele, driedubbele vrachten, dubbel werk en dubbele verdienste. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6