Openingstijden Delta Expo Kritiek op plan voor uitbreiding provinciale bemiddelingscentrale voor verhuur van zomerwoningen Zierikzees protest naar Tweede Kamer Promotie ter discussie op VW-ledenvergadering GEISERS-BOILERS DEURLOOm Politie demonstreert in Goes Buggy gestolen Criminaliteit in de regio voor de eerste keer gedaald Poging- tot inbraak E Schade door aanrijding Nu ook verkoop van geschenk bonnen bij VVV-Burgh- Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 november 1988 Nr. 24437 3 Z1ER1KZEE - Enkele tiental len mensen van de Rijkspolitie Schouwen-Duivelanu gaan maandag 14 november naar Goes om deel te nemen aan protestacties die op die dag in (al van plaatsen in Nederland worden gehouden. De groepssterkte van de Rijkspolitie Schouwen-Duive- land bedraagt 40 mensen en volgens groepscommandant M. P. Lenselink zal het grootste gedeelte daarvan zaterdag naar Goes gaan. Hij benadruk te dat er voldoende wacht meesters op Schouwen-Duive- land achterblijven om de orde te handhaven en de meest noodzakelijke werkzaamheden te kunnen verrichten. De poli tiemensen zullen in Goes door middel van spandoeken laten weten dat zij protesteren tegen de voorgestelde verschuivin gen binnen de korpsen, de kor tingen op de salarissen en de geringe mogelijkheden tot pro motie. Verder zal in Goes het woord worden gevoerd door mensen van de politiebonden. Men gaat daarna massaal naar Vlissingen om een petitie aan te bieden aan de burgemeester van deze stad. Volgens groeps commandant Lenselink moet de overheid stoppen met het steeds weer opnieuw lanceren van allerlei plannen voor be zuinigingen en veranderingen bij de politiekorpsen. ,,Dat maakt op den duur de motiva tie van de mensen kapot. En je kunt als overheid en als poli tiechef nog zo veel plannen ma ken, als de motivatie bij het werk verdwijnt zijn die alle maal waardeloos. Want de per soonlijke motivatie is het meest essentiële onderdeel voor goed politiewerk". NEELTJE JANS - De leiding van de Delta Expo op Neeltje Jans heeft gereageerd op de column Welbe schouwd in deze krant. Daarin werd een pleidooi gehouden voor een permanente openstelling van de Delta Expo. Dit met het oog op de vakantie spreiding cq seizoensverlenging. Men acht het van belang te weten, dat in de periode van november tot en met maart enkele uitzonderingen zijn op de maandag- en dins dag sluiting Op de volgende data is de Delta Expo geopend: 26 en 27 december 1988, 2 en 3 januari 1989 en 6 en 7 februari 1989. Daarentegen is de Expo gesloten op eerste kerstdag. In verband met de vroege Pasen in 1989 is de Expo vanaf 18 maart zeven dagen per week geopend (inclusief de rondvaart). ,,U zult begrijpen, dat wij in de win terperiode alle zeilen moeten bijzetten om het noodzakelijke onderhoud te plegen. Die maandag- en dins dagsluiting is voor ons en het publiek bittere noodzaak", aldus de reactie. Bovenstaande foto overigens da teert van voor de bouw van het Topshuis en is een maquette, zoals de bouwers het project voor de realisering zagen. VW-Burgh-Haamstede wil eerst meer duidelijkheid over financiële consequenties BUBGH-HAAMSTEDE - „We moeten oppassen dat we niet het kind met het badwater weggooien". Dat zei dr. H. J. van Znylen op de algemene ledenvergadering van de WV-Burgh-Haamstede in hotel Bom in Burgh-Haam- stede. Van Zuylen doelde met die opmerking op de plan nen van de provinciale VVV om de provinciale bemidde lingscentrale voor de verhuur van zomerwoningen uit te breiden. De provinciale VVV wil de zomerwoningen (la ten) classificeren en onderbrengen in een aparte gids voor zomerwoningen in Zeeland. Op termijn zou dat het verdwijnen van de accommodatiegids voor Schouwen- Duiveland inhouden en daar verzette men zich tegen op de ledenvergadering van de VVV-Burgh-Haamstede. „Wk moeten ons goed realiseren dat de rakantiestroom zich wijzigt" BURGH-HAAMSTEDE - „In het nieuwe kantoor is voldoende .ruimte voor personeel en publiek en het bezoek is dit eerste seizoen bijzonder hoog geweest. Dat heeft zeker te maken met de openstel ling van de weg over de Storm vloedkering". Dat zei voorzitter dr. H. J. van Zuylen op de algeme ne ledenvergadering van de VVV- Burgh-Haamstede in hotel Bom. Van Zuylen benadrukte in zijn openingswoord dat men er terdege rekening mee moet houden als re creatie-ondernemer, als VVV en als gemeente, dat het vakantiepa troon zich aan het wijzigen is. „In de zomer zijn niet alle plaatsen meer vol. De vakantiegangers ko men meer door het jaar ver spreid". Van Zuylen stelde dat de sei zoensverlenging zich duidelijk aan het doorzetten is en dat ge meenten, recreatie-ondernemers en VVV daarop in moeten spelen. „De zucht naar schone lucht en natuur is nog steeds groeiende. Hoe beter wij daarop inspelen hoe meer vruchten plukken wij er van", aldus de VVV-voorzitter. Hij stelde dat het begin van het toeris tisch seizoen bepaald slecht is ge weest. „Maar de tweede helft heeft veel goed gemaakt", aldus Van Zuylen. Promotiebeleid Later in de vergadering werd de promotie van de Schouwse West hoek aan de orde gesteld. VVV- informatrice Tineke Deurloo stel de allereerst dat in nieuw uit te brengen folders heel duidelijk tot uitdrukking moet komen dat de Zeeuwse wateren uitermate ge schikt zijn om in te zwemmen. „Wanf. we hebben het afgelopen seizoen enorm veel telefoontjes gehad van mensen die vroegen of het wel safe was om naar het strand te gaan". Waarop vanuit de vergadering gesteld werd dat Westerschouwen niet voor niets de Blauwe vlag heeft gekregen. „En die blauwe vlag, dat is toch een begrip", al dus Tineke Deurloo. Ondernemer P. J. Landegent stelde dat er nu eindelijk binnen de VW een promotiebeleid van de grond begint te komen. „Een goede promotie is noodzaak, en dat dient ook professioneel opge zet te worden", aldus Landegent. „Er staan per slot van rekening veel belangen op het spel". Lande gent deed de suggestie om bij het VVV-kantoor een elektronisch bord te plaatsen waarop de re creant kan zien welke accommo daties en faciliteiten er zijn. Knopjes Landegent: „En maak er dan iets van met wat knopjes. Zodat de mensen er een beetje mee kunnen spelen". Volgens Landegents idee zou de recreant door een druk op de knop bijvoorbeeld moeten kunnen zien waar de campings zijn, maar ook waar zich sport-faciliteiten bevin den. Burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer meldde dat er vergevorderde plannen zijn voor het plaatsen van plattegronden bij de invalswegen van de ge meente Westerschouwen. Uiteraard dienen de borden geen invloed te hebben op de ver keersveiligheid en daarom kan men het niet laten bij plaatsing van de borden alleen. Er moet een parkeerstrook langs de weg bij, hetgeen neerkomt op een investe ring van 50.000 a 60.000 per plattegrond. T. van Elsacker van de provinciale VVV stelde in een toelichting op de plannen dat er op dit moment sprake. is van versnippering van het aanbod van vakantie-objecten. Iedereen heeft zijn eigen gidsje en niemand heeft een overzicht van het totale aan bod". De provinciale VVV wil daar verandering in brengen en een situa tie creëren waarbij op ieder VVV- kantoor overal gereserveerd kan wor den. Prijs-kwaliteitverhouding In het kader'van de plannen van de provinciale VW wordt op dit mo ment een classificatie van de zomer woningen uitgevoerd door de ANWB. Aan de hand van een aantal normen wordt elke zomerwoning beoordeeld. De bedoeling is uiteindelijk dat de recreant een lijst in handen krijgt met daarop alle zomerwoningen. Middels die lijst kan men dan te vens zien wat er zoal in de woning aanwezig is, hoe de woning ligt en welke faciliteiten er in de buurt zijn. VVV-voorzitter dr. H. J. van Zuylen: ,,Kind niet met het badwater weg gooien". „Uiteindelijk gaat het om een goe de prijs-kwaliteitverhouding", aldus Van Elsacker. Op vragen van Van Zuylen antwoordde hij dat de finan ciële consequenties voor de eigenaren van zomerwoningen die via de pro vinciale VVV willen verhuren nog niet bekend zijn. „De voordelen voor de ondernemer lijken me duidelijk", aldus Van Elsacker. „Meer bekend heid en dus meer verhuur". Garanties Ondernemer P. J. Landegent vroeg Van Elsacker daarop naar garanties voor de recreant die een zomerwo ning wil huren. „Kan die blindvaren op de classificatie van de ANWB?" Het antwoord van Van Elsacker: „Er wordt aan een regeling gewerkt". WVrVoorzitter Van Zuylen stelde in reactie op het relaas van Van Elsac ker dat het uitbrengen van een aparte zomerwoning-gids ongetwijfeld een flinke kostenpost met zich mee zal brengen. Secretaris D. E. Mooij viel zijn voorzitter bij. „Zolang wij niet pre cies weten wat de financiële conse quenties zijn kunnen we ook niet zeggen hoeveel woningeigenaren hier eraan mee willen doen". Kritiek op de plannen van de pro vinciale VVV ook van de kant van kersvers bestuurslid L. de Feiter. „Ik vind dit allemaal nog erg vaag". Lan degent stelde daarop dat de revenuen van een dergelijk systeem idealiter beschikbaar zouden moeten komen voor promotiedoeleinden. „Op Tfexel is dat heel goed geregeld. Daar heb ben VVV en ondernemers elkaar ge vonden. En dat is waar we hier ook naar toe moeten: meer eenheid". Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer, ook lid van het be stuur van de provinciale VVV, rea geerde op de kritiek van de ondernemers op die provinciale VVV met de opmerking dat zij ook wei eens de hand in eigen boezem mogen steken. „Als je nu om tien uur belt naar een recreatiebedrijf krijg je een antwoordapparaat aan de lijn en dat kan niet". „Dat is geen dienstverlening mijne heren", aldus de burgemeester. Zij stelde vervolgens dat in een aantal horeca-gelegenheden een beetje vriendelijkheid ook geen kwaad zou kunnen. „Er kan soms geen vriendelijk woord af en ik denk toch dat men dan verkeerd bezig is. Men is tenslotte wel gastheer en dit getuigt niet van goed gastheerschap", aldus Nie- mantsverdriet. Zij hield de onderne mers voor dat als men zo graag sei zoensverlenging wil men er ook wel iets voor over moet hebben. „En dit verhaal klinkt misschien wat bele rend, maar ik wilde het toch even kwijt". BRUINISSE - M. T. B. ter B.-U. deed bij de politie aangifte van dief stal van een buggy uit de hal van haar appartement in Bruinisse. De schade bedraagt 185,- Vervolg van pagina 1 provinciale verkeersgroep en onge veer acht reservisten die vooral bij evenementen werden ingezet. „In to taal zo'n zestig mensen. Maar vanwe ge de wisselende diensttijden zijn die natuurlijk nooit allemaal gelijk in actie. Gemiddeld blijven er per dag zo'n dertig over", aldus de groepscom mandant. Een aantal dat volgens hem vol doende is voor de meest noodzakelij ke werkzaamheden, de zogenaamde eerste lijnszorg. „Bijzondere activi teiten die we daarnaast willen doen moeten zorgvuldig worden uitgeko zen. En als we het ene kiezen bete kent dat dat we een aantal andere dingen moeten laten liggen. Zo is preventieve aanwezigheid in de di verse kernen en speciaal toezicht niet mogelijk omdat we hebben gekozen voor alcoholcontrole en het terug dringen van de diefstallen van en uit auto's". Dat betekent volgens Lenselink dat de politiemensen ook onvoldoende tijd kunnen besteden aan het bestrij den van het drugsgebruik. Een ver schijnsel dat volgens de groepscom mandant vooral in de zomermaanden op vrij grote schaal voorkomt in de regio. „Vooral de jeugd wil dan tij dens de vakantie nog wel eens dingen uitproberen die men thuis niet zou doen". Het opsporen en aanhouden van dealers vraagt veel aandacht en daardoor tijd die de politie niet heeft. „We proberen wel de uiterlijke verschijnselen zoals vechtpartijen te voorkomen. Maar voor een structure le aanpak zouden we weer andere dingen moeten laten vallen. Bijvoor beeld het gebruik van alcohol, dat op veel grotere schaal voorkomt en voor meer problemen en schade zorgt". Voortgezet Lenselink is van mening dat het be leid dat nu is ingezet in grote lijnen moet worden voortgezet volgend jaar. „We moeten een beroep blijven doen op andere instanties om mee te wer ken aan het voorkomen van crimineel gedrag, bijvoorbeeld autodiefstallen. De controle op alcoholgebruik moet worden voortgezet". Lenselink denkt niet dat hij de beschikking zal krij gen over meer personeel. Maar hij is ook niet bang dat hij mensen zal ver liezen omdat ze zouden moeten door schuiven naar de politie-korpsen in de grote steden. „Je weet het natuur lijk nooit zeker met dit kabinet. Maar ik verwacht dat we hier vrij on geschonden uitkomen. Vanwege de hoge werkdruk die we op Schouwen- Duiveland kennen door het toerisme in de zomer". ZIERIKZEE - In de nacht van dins dag 8 op woensdag 9 november is ge- irobeerd in te breken in de auto van H. V. uit Zierikzee. Advertentie Belastingkantoor moet blijven ZIERIKZEE - Burgemeester en wethouders heb ben wederom aan de politieke bel getrokken om het belastingkantoor in Zierikzee te behoeden voor op heffing. Deze keer is er een dringend verzoek naar de vaste kamercommissie van financiën in Den Haag gestuurd. In die brief spreekt het Zierikzeese college haar verbazing, maar nog meer haar be zorgdheid uit. Plannen van het ministerie om vatten de opheffing van het Zie rikzeese belastingkantoor. Deze eilandelijke centrumgemeente zou het in de toekomst moeten stellen met een klein aanspreek punt. De dienst zelf zou moeten worden opgesplitst in een afde ling particulieren en ondernemin gen. Als vestigingsplaatsen wordt gedacht aan Goes en Middelburg. B en w van Zierikzee spreken in eerste instantie hun verbazing uit. In 1981 werd een nieuw belasting kantoor neergezet met allerhande uitbreidingsmogelijkheden. Dat nu al te sluiten ziet het college ab soluut niet zitten. Indien er toch een reorganisatie komt dan hoopt het gemeentebestuur, dat Zierik zee gekozen wordt als lokqtie voor het particulieren-kantoor. B en w uiten hun bezorgdheid over de arbeidsmarkt op Schou- wen-Duiveland. Zij staven hun be zorgdheid aan de hand van cijfers, die aantonen dat Zierikzee er ten opzichte van overig Zeeland on gunstig uitspringt. Dit heeft alles te maken met het aflopen van de Deltawerken en het weghalen van overheidsdiensten. INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 91110-16255 DEN HAAG - Mensen met een mini muminkomen die zich na herstructu rering van de gezondheidszorg vol gens de commissie Dekker niet aanvullend verzekeren hoeven in ge val van nood niet bij de bijstand aan te kloppen. Ook zij zijn volgens het ministerie van sociale zaken en werk gelegenheid financieel in de gelegen heid zich hiervoor aanvullend te ver zekeren. Dit blijkt uit antwoorden van minister De Koning op schrifte lijke vragen uit de Tweede Kamer over de notitie Inkomensbeleid voor het volgend jaar. ALBLASSERDAM - Bijna zestig van de tachtig verdwenen explosieve ontstekers die op 28 oktober in de omgeving van Alblasserdam waren kwijtgeraakt door de NAM (Neder landse Aardolie Maatschappij), zijn achterhaald. Ze werden door de rijks politie aangetroffen op de afrit Al blasserdam van de Rijksweg 15. Dat heeft een politiewoordvoerder mee gedeeld. Een inwoner van Ouddorp belde de politie met de boodschap dat hij wist waar de kist met ontstekers te vinden zou zijn. Dit nadat hij op de radio van de vermissing had gehoord. De auto stond geparkeerd aan de Nieuwe Haven in Zierikzee. De die ven probeerden het deurslot te force ren. Daardoor raakte het portier ge heel ontwricht. De schade bedraagt 800,-. DREISCHOR - Bij een aanrijding dinsdag in Dreischor raakten twee auto's beschadigd. J. van S. uit Dreischor, bestuurder van een bestelauto, verzuimde voor rang te verlenen aan de voor hem van rechts komende M. R. P. uit Zierik zee. P. kwam echter met zijn perso nenauto uit een straat met éénrich tingsverkeer. De bestelauto van Van S. raakte rechtsachter beschadigd terwijl de auto van P. schade aan de voorzijde opliep. De aanrijding deed zich voor op de kruising Weststraat- Moggestraat. BURGH-HAAMSTEDE Sinds kort kan men ook bij het VVV-kantoor in Burgh-Haam- stede terecht om VVV-ge- schenkbonnen te kopen. Dat werd medegedeeld op de alge mene ledenvergadering van de VVV-Burgh-Haamstede. Eerder kwam het kantoor in Haamstede niet in aanmerking voor de verkoop van de be wuste geschenkbonnen omdat men niet over een kluis be schikte. „Dus gaven wij de ar chitect bij de bouw van het nieuwe kantoor opdracht om daar rekening mee te houden", aldus VW-secretaris D. E. Mooij. Financiën De bouw van het nieuwe kan toor vergde, zoals bekend mag worden verondersteld, behoor lijk wat centen. Er bleef weinig over van de spaarpot van de VW. De conclusie van de Stichting Landelijke Ge schenkbonnen; VVV-Burgh- Haamstede komt niet in aan merking als verkooppunt van geschenkbonnen wegens het ontbreken van een goede finan ciële basis. „Maar we mochten wel fun geren als wederverkopers. Dus daarom ben ik maar om bon nen geweest bij de VVV-Zierik- zee", verzuchtte Mooij. Hoe het ook zij: er zijn dus geschenkbonnen te krijgen bij de VVV-Burgh-Haamstede en daarmee is een sedert lang ge koesterde wens toch, welis waar via een omweg, in vervul ling gegaan. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A, van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110- 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand-, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3