Eric Knuist kan in judo zijn agressie goed kwijt Sport van toen NIEUWSBODE Tennisselectie Schouwen- Duiveland in Krayestein Nederland heeft primeur met het WK-zaalvoetbal Lichtmasten LTC Den Haene Uitslagen badminton Zaalvoetbal competitie Bedrijfsbowling- Recreatie volleybal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 november 1988 Nr. 24434 9 Tijdens Zuidnederlandse kampioenschappen als ticeede geëindigd SCHUDDEBEUKS - Op de tennisbanen van LTC Den Hae- ne aan de Dónkereweg 3a kan het vanaf heden 's ayond's be hoorlijk licht zijn. Deze jonge tennisvereniging heeftname- lijk in eigen beheer vier licht masten geplaatst. Op deze ma- nier komt men tegemoet aan de wens van een aantal leden die door omstandigheden slechts na 20.00 uur kunnen spelen. Straat verlichting De achttien meter hoge scharnierende masten deden voorheen dienst als Straatver lichting op het werkeiland Keeltje Jatis. Door uitgifte van zogenaamde honderd gulden obligaties a 4*A is het groot ste gedeelte van de benodigde gelden door de eigen leden op gehoest. Vervolgens konden de masten van Dos bouw worden gekocht. De armenturen wegen 350 kg per stuk. Eén armentuur be staat uit twee lampen Van ie der 2000 Watt. Per mast ia één armentuur bevestigd. Indien alle lampen branden levert dit een lichtsterkte op van 400 lux. Hetgeen voldoet aan de norm voor competitiewedstrijden.' Onder de bezielende leiding van Jan van Vossen (grond werk) en Piet Deurloo (tech niek) hebben een tiental leden, en twee niet-leden Bram Krijn- seLocker en Jan van Vossen sr., binnen zes weken een en ander gerealiseerd. Men was medio september begonnen en vanaf heden kunnen alie leden ge bruik maken van de verlich ting. Beton Ter verankering van de licht installatie moest er per mast zo'n drie m' beton gestort wor den. Ze zullen derhalve niet snel omwaaien en hopelijk voor lange tijd een lichtpunt aan de Donkereweg blijven. ZIERIKZEE - In de competitie van de Nederlandse Badmintonbond, district Zeeland, heeft alleen Zierik- zee 3 kunnen winnen. De volledige uitslagen staan hier onder: klasse 2 afdeling D: Netwerk 1-Zierikzee 2 5-3; klasse 3 afdeling B: DFS 1-Zierikzee 3 5-3; Netwerk 2-Zie- rikzee 3 3-5; klasse 4 afdeling C: Wis- senkerke 3-Zierikzee 4 7-1., Het programma voor aanstaand weekend is als volgend: 051188 Zie- rikzee 1-Terneuzen 8; Zierikzee 2-Si- nar 3; Zierikzee 3-Terneuzen 9; 261188 Zierikzee 4-Smash 4. De thuiswed strijden van zaterdag vijf november worden gespeeld in Onderdak, aan vang 10.00 uur. ZIERIKZEE - Tijdens de jongste zaal voetbalwedstrijden' heeft het team Toren Boys flink uitgehaald. Tegen Rijschool Delta won men met 10-4. Het was weer duidelijk te mer ken dat goaltjesdief Rini Stoutjes- dijk de gelederen versterkte. Na een hele tijd geblesseerd uitgevallen te zijn geweest was hij nu weer overdui delijk aanwezig. De verrassing van de avond was het optreden van team de Steeg. Zij wist met 3-2 het team van Sporthuis Zie rikzee aan de kant te schuiven. De an dere uitslagen waren: Braber Groen- voorziening-PJZ 1-9; Toren Boys-Rij school Delta 1-4; FC Kerkwerve-Bij- makelaardij 4-1; Knippie-de Roo Fossen 3-3; De Steeg-Sporthuis Zie rikzee 3-2; WIK-Pinky Boys. Programma Het programma voor woensdag ne gen november ziet er als volgt uit: Sport Surf Jonker-Schorpioen; Coen Honig 1-Garage Slager; PTT-Dakkie's Bar; Zeelandia-Mevo; PZEM-Drop- tiek Passage; Coen Honig 2-L en O. Het bekerprogramma zal zich nu met zekerheid afspelen op woensdag avond zeven december. NEUCHATEL - De Zwitserse be lastingdienst vordert als nabetaling plus boete een bedrag van bijna een half miljoen franken (ongeveer 700.000 gulden) van voetbalkampioen Xamax Neuchatel. Volgens de plaat selijke krant l'Express heeft de fiscus geconstateerd dat de club waarvoor vorig jaar René van der Gijp voetbal de, had ,,-vergeten" aan de spelers uit betaalde bijzondere premies op te ge ven. Jubileum Aan het eerste WK nemen 16 landen deel, die door de FIFA zijn uitgeno digd. Géén kwalificatiewedstrijden derhalve, maar een eindtoernooi, waarvoor landen uit alle werelddelen zijn uitgenodigd. Er zijn twee redenen waarom uitge rekend de KNVB het eerste WK mag organiseren. Ten eerste heeft de KNVB een goede naam op het gebied van zaalvoetbal en ten tweede be staat de Koninklijke Nederlandsche Nederland opent het toernooi op 5 januari in Sportpaleis Ahoy tegen Denemarken. De Nederlandse ploeg start als één van de favorieten voor de wereldtitel, al zal er dan beter ge voetbald moeten worden dan op 28 en 29 oktober in de oefenwedstrijden tegen WK-deelnemer Italië. Neder land bracht toen een gelijkspel (2-2) en een nederlaag (1-4) in de boeken. Die resultaten geven aan dat de ploeg van bondscoach Ron Groenewoud nog een lange weg te gaan heeft voor dat de WK-vorm is bereikt. OOSTERLAND - Hierboven ziet u het eerste elftal van Duiveland anno 1958 op het voetbalveld de Saele. Toen heette men nog SSS (sport staalt spieren). In tegenstelling tot de eenheid in tenue van tegenwoordig ziet u hier een allegaartje. Men droeg óf shirts met koortjes, óf gestreken overhemden, óf gewoon een T-shirt. Ook waren de kousen niet hetzelfde. Verder waren er spelers die zich echte voetbalschoenen konden veroor loven. Maar er waren er ook. enkele die voetbalden op werkschoenen met stalen neuzen. Op de foto staan van links naar rechts: Piet van de Werf, Rinus Roks, Kees Zwager, Ceel Verhoek, Jacob Kodde. Jan van de Berge en Henk Beye. Knielend van links naar rechts: Joop Oostenboer, Tonny Beye, Kees van de Maas en Jacob de Bruine. (Deze foto werd ons beschikbaar gesteld door J. Kodde te Oosterland) En dat laatste wil ik helemaal niet, ik ben aan Zierikzee verknocht", weet Eric ons te overtuigen. Hoewel Eric nog maar eenentwin tig jaar is, is hij een voorstander van het ouderwetse rechtopstaande mo ment judo. Niet van dat doorknokken op de mat om nog een enkel puntje te kunnen halen. Dat soort judo gaat volgens Eric teveel op worstelen lij ken. Ook kan hij het niet waarderen dat sommige judoka's trucjes uitha len om te winnen. Zo zijn er jongens die speciaal naar de rand van de mat gaan om de tegenstander erbuiten te kunnen werken. Wim Ruska „Dat is geen judo. Midden op de mat uitvechten wie de beste is, daar houd ik van", aldus Eric. De bekende 'judo-reus' Wim Ruska is voor Eric hét voorbeeld van mooi judo. De spe cialiteit van onze studerende judoër is de zogenaamde overname-tech niek. Erie Knuist weet namelijk een ingezette aanval van zijn tegenstan der razendsnel in eigen voordeel over te nemen. Hij vindt vervolgens het gevecht op de grond zijn sterkste punt. Meni ge tegenstander heeft verstrengeld in de houtgreep van Eric af moeten tikken. Het leukste wat Knuist heeft meegemaakt was dat hij meerdere keren gewonnen heeft van dé latere Nederlands kampioen. „Zoiets ver geet je niet meer". Wat Eric ook niet zo snel meer vergeet zijn de paar ern stige blessures die hij in de loop van de tijd heeft gehad. Deze blessures liep hij vooral op als hij met de ploeg van Jong Oranje mocht meetrainen. Zo is hij wel eens flink aan zijn schouder geblesseerd geweest. Heeft zijn enkelbanden be schadigd en ook een peesscheuring werd hem niet onthouden. Door deze aandoeningen gebeurde het soms dat hij enkele maanden niet kon trainen. Om zijn enkelbanden te beschermen moet hij deze nu nog steeds intapen. Ervaringen Maar ondanks al deze toch wel pijn lijke ervaringen is het na afloop van een wedstrijd altijd weer pais en vree. ,,Op de mat ben je eikaars vij and maar na afloop ben je weer vriendjes", aldus Eric. ZIERIKZEE - Tijdens de Zuidnederlandse judokampioenschappen is de Zierikzeese judoka Eric Knuist in de gewichtsklasse tot 87 kilogram als tweede geëindigd. De ee nentwintigjarige MTS'er moest in drie wedstrijden strijden voor de titel. Na twee wed strijden te hebben gewonnen moest hij zijn laatste gevecht, door een armklem, aftik ken. Eric Knuist geeft echter een stijgende lijn te zien, daar hij vorig jaar als derde eindigde. Het Nederlands team speelt in Rot terdam op 5 januari, waarna op 7 ja nuari in Amsterdam Algerije de tweede tegenstander is. De laatste groepswedstrijd van Nederland vindt een dag later plaats in Arnhem tegen Paraquay. Voorverkoop Vanaf 15 november zijn de kaarten voor alle wedstrijden van het WK te koop. Kaarten zijn op drie manieren te verkrijgen. 1. Voorverkoop bij de kassa van de betreffende hal, en het betreffende afdelingsbureau van de KNVB. 2. Via een bestelformulier dat bij alle afdelingen van de KNVB kan worden aangevraagd. 3. Via een bestelformulier dat bij de KNVB in Zeist kan worden aange vraagd. De prijzen van de kaarten zijn als volgt: dagkaart le en 2e ronde (2 wed strijden per speeldag) 15,—; groeps- kaart le en 2e ronde (15 jeugdspelers tot 18 jaar plus twee begeleiders) 90,—; dagkaart opening, kruisfina le en finale (2 wedstrijden per speel dag) 25,—. Passepartouts: Maaspoort, Fries landhal, Sporthallen Zuid (6 wed strijden/3 speeldagen) 30,—; Rijn hal (10 wedstrijden/5 speeldagen) 50,—; Ahoy (12 wedstrijden/6 speel dagen) 90,—. RENESSE - In de verwoede strijd tussen de verschillende bedrijven zijn er weer diverse wedstrijden ge bowld. De uitslagen van de gespeel de partijen waren als volgt: Romer- de Beuze 3-1; Rabot-Belmo 3-1; Del phi-Clipper 3-1; Duin en Strand- Grote Zwijn 2xh-2Vz. De stand geeft na vier rondes het volgende klasse ment te zien: 1) Spijslokaal de Beuze 9; 2) Bar de Clipper 9; 3) Restaurant Le Rabot 8; 4) Camping Duin en Strand 7Va; 5) Herenmode Belmo 7; 6) Disco 't Roefke 6; 7) Drukkerij Ro mer 6; 8) Grieksrestaurant Delphi 6; 9) Cafe 't Grote Zwijn 5Vz. Het hoogste gemiddelde bij de he ren werd behaald door Wim Tuk van Le Rabot met 190. Bij de dames was Tini Staal van de Beuze met 175 de beste. Ook in de andere poule werd er nog gespeeld. De uitslagen waren: Al- prokon-Bijkerk 4-0; Lokker-Zeeuwse Stromen 4-0; Schouwen-André; Bella- donna-Blokhut 2-2. De stand ziet er na vier wedstrijden als volgt uit: 1) Alluminium Alpro- kon 14; 1) Coiffures Wout Lokker 14; 3) Parfumerie Belladonna 10; 4) Bow lingtrio André 7; 4) Cafetaria de Blokhut 7; 6) Aannemingsbedrijf Bij kerk 5; 6) Vakantiepark Schouwen 5; 8) Motel De Zeeuwse Stromen 2. Hier was bij de heren Lammert van Wag- tendonk, van aannemingsbedrijf Bij kerk, met 190 de beste. Jbrwijl bij de dames wederom Tini Staal, ditmaal van Coiffures Wout Lokker, met een gemiddelde van 173 met kop en schouders boven de rest uitstak. ZIERIKZEE - Dc recreatievolleybal lers en -sters hebben weer een volle dig programma gespeeld. De uitsla gen geven geen verrassingen te zien. Willibrordus-WIK 3 1-2; WIK J- Mevo J 2-2; Renesse D-VCC 1-2; Cluzo- na D-Kwiek Dl 3-0; Zeelandia 1-lhxi Lemsom 3-0; DTS-Fa. Bouman 2-1; Kwiek D2-De Zeeuwse Stromen 0-3; De Stulp-PTT 1 3-0; PV Zierikzee- Cluzona 0-3; ZRK Ziekh. D-DFS 2 2-1; De Zeeuwse Stromen-Renesse 2 1-2; Renesse 1-ZRK Ziekh. 1 1-2; Peeste- kers-Leon Sport 1-2; PJZ-PTT 2. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de jaarlijkse tennis- uitwisselingswedstrijd tussen Schouwen-Duiveland en Bergen op Zoom, is de selectie van Schouwen Duiveland als winnaar uit de bus gekomen. Het was een spannend verloop in sport- en recreatiecentrum Krayestein te Burgh-Haamstede. Na vorig jaar met drie games verschil verloren te hebben trok men nu met hetzelfde verschil de winst naar zich toe. Met 133 games voor en 130 games te gen kon men weer tevreden terugkijken op een geslaagd toernooi. In de ploeg van Schouwen Duive land zaten de volgende sterren die verantwoordelijk waren voor de over winning Paul Verspeek, Rob Ver menten, Jan Dirk Huizer, Martin So lomons Wilco Hogerhuis, Peter Moerland, Pieter Schotte, Jaap Zui- derveld, Arthur van der Veth, Evert Schönberg, Jaap Moerland en Daan Bezuyen. Achtkamp In Krayestein is ook nog de acht kamp enkelspel afgewerkt. De uitsla gen in de verschillende poules waren als volgt: Heren: Aart de Looff-Aldo- de Spirt 6-8; Vincent van Toledo- Marcel van Dijke 11-5; René van Dijke-Winfred de Kreuk 6-10; Arie Bos-Pieter Schotte 13-7; Ernst Pattisilano-Gerard Boekholt 5-12; Henk Slootweg-Jan de Kreuk 10-10; Marcel Kats-Jan Kees van de Stichel 4-9; Ronald Haaze-Frans Verspeek 8- 7; Martijn van Toledo-Herman van Beek 8-6; Martin Salomons-Paul Sponselee 13-3; Wim Hart-Charles Slootemaker; Lex van Geer-Frank Schubert 8-6; Robin Verdam-Jack de Coninck 10-9. Ook de dames hebben het racket in tensief weten te gebruiken tijdens de ze achtkamp. De uitslagen in de di verse poules waren: Femke Klerkx- Lianne de Looff 0-13; Corrie Hogerhuis-Nelli Bleyi 13-3; Petra Pronk-Marith van der Veth 5-13; Na thalie van Toor-Bianca den Ouden 6- 9; Adrie de Looff-Marianne de Willi gen 13-4; Els Gorsse-Jopie van Dijke 10-8; Nel Bos-Ciska de Kreuk 8-5; Corry Bijdevaate-Hanneke Schenk 11-7. Het tennisprogramma voor de maand november in Krayestein ziet er als volgt uit: 5 november dames- dubbelcircuit eerste ronde; 6 novem ber mixed competitie; 12 november heren-dubbelcircuit eerste ronde; 13 november achtkamp; 20 november mixed competitie; 27 november acht kamp. Judoka Eric Knuist (21) met zijn jonj ,,Ik vind het wel jammer dat ik nu niet automatisch naar de Nationale kampioenschappen kan", merkt Eric spijtig op. Vorig jaar gingen de num mers één en twee direct door. Omdat hij toen als derde eindigde liep hij dat dus net mis. Voor dit jaar heeft de bond deze stelling echter afgeschaft zodat Eric Knuist weer achter het net viste. ,,Ik heb er speciaal hard voor getraind, wat nu dus min of meer voor niets is geweest", wil Eric hier nog over kwijt. Agressief Op achtjarige leeftijd is de slecht horende Eric Knuist begonnen met de judosport. Op die leeftijd was hij nogal een agressief jongetje. Toen hij op een camping in Apeldoorn tijdens een spelmiddag een partijtje judo speelde raadde de daar aanwezige le- :e winst. raar Eric aan in deze sport verder te gaan. Thuisgekomen is hij gelijk op de sportschool van Wim Geelhoed met judo begonnen. En inderdaad door middel van deze sport kon hij goed zijn agressiviteit kwijt. Hij bleek een natuurtalent te zijn want binnen de kortste keren deed hij al mee aan wedstrijden. Het frappantste was dat hij regel matig bij de eerste drie eindigde. Na dertien jaar judo heeft hij nu inmid dels de bruine band behaald. En dat zal naar zijn zeggen nog niet de laat ste graad zijn. Om dit te kunnen be reiken doet hij drie keer per week on geveer twee uur aan krachttraining. Daarnaast is hij zeker twee keer per week op de mat te vinden. Zijn trai ner, ex-Nederlands judokampioen Wim Geelhoed, probeert hem dan de diverse kneepjes van deze vechtsport bij te brengen. Verder is Eric bijna elke week op zijn surfplank aan de Brouwersdam te vinden. Om lenig te blijven doet hij ook nog aan aerobic. Maar de meeste tijd is hij nu bezig met zijn studie. De Zierikzeese judoka zit in het examenjaar van de MTS. Als alles naar wens verloopt studeert hij af in de fijn mechanische techniek. Wan neer hij zijn diploma behaalt wil hij vervolgens werk gaan zoeken als in strumentenmaker. Maar het grootste ideaal van Eric is, om ooit nog eens instructeur in een eigen fitness-studio te kunnen zijn. Hij heeft geen ambities om echt de top te behalen in het judo. „Daar voor moet je nog meer gaan trainen en om overal wedstrijden te kunnen judoën ook nog eens gaan verhuizen. ZIERIKZEE - De Nederlandse voetballiefhebbers hebben weer iets om zich op te verheugen. Wanneer in januari de veldcompetitie stil ligt en de gefortuneerde clubs uit het be taalde voetbal naar warmere oorden trekken om hun conditie op peil te houden kunnen voetbalsupporters uit het hele land van 5-15 januari in vijf sporthallen hun keus maken uit maar liefst 39 wedstrijden van het eerste wereldkampioenschap five-a- side football. De KNVB is door de FIFA aange wezen om het eerste wereldkam pioenschap te organiseren en daarom zullen de eerste twee weken van 1989 bol staan van het zaalvQetbal, dat in internationale kringen five-a-side football wordt genoemd. Voor die naam is gekozen omdat per team slechts vijf spelers zich binnen de lij nen van het speelveld mogen bevin den. Five-a-side football is dus niets anders dan het zaalvoetbal dat bij ons al jaren op grote schaal in KNVB- verband wordt beoefend. Voetbal Bond in 1989 precies 100 jaar. Het WK-zaalvoetbal vormt dan de eerste van een reeks jubileum activiteiten die in dat jaar zullen plaatsvinden. Loting Op 15 oktober vond in Noordwijk de loting voor het WK plaats. Een FIFA-delegatie onder aanvoering van president Joao Havélahge en secreta ris Joseph Blatter stelde zich meteen op de hoogte Van de gang van zaken rond de organisatie en toonde zich uitermate tevreden over de vorderin gen. De zestien uitgenodigde landen werden als volgt ingedeeld: Groep A: Nederland, Denemarken, .Paraquay, Algerije. Groep B: Hongarije, Brazilië, Saoe- di-Arabië, Spanje. Groep C: Japan, België, Canada, Argentinië. Groep D: Italië, Zimbabwe, Ver enigde Staten, Australië.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9