O Christelijke Scholengemeenschap kan in ieder geval door tot '94 Bruinisse wil meer ruimte voor bedrijfsvestigingen Bewoners Molenweg Oosterland spreken hun ongerustheid uit DE ZIERIKZEESCHE COURANT DOSKO - ZIERIKZEE 4= AUTO LOUIS GOEDBLOED Een cjratis kopie koffie staat voor u klaar! Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Opgeheven Recreatieve belastingen Meer stortgeld Judo De afdeling Bruinisse van het CNV wordt Uit de begroting 1989 blijkt dat Bruinisse de re- De reinigingsdienst moet meer stortgeld beta- Eric Knuist uit Zierikzee werd tweede bij de opgeheven vanwege gebrek aan bestuurders, creatieve belastingen wil verhogen. (Pag. 3) len voor het afval dat per huisvuilauto wordt af- Zuidnederlandse kampioenschappen judo. (Pag. 2). gevoerd. (Pag. 4). (Pag. 9). VRIJDAG 4 NOVEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24434 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De zaden van het eerste onderricht vallen in de diepste voren. Tupper Een fusie? Needat zou niets oplossen ZIERIKZEE - De Christelijke Scholengemeenschap voor MAVO en LHNO in Zierikzee kan in ieder geval tot 1994 gewoon doorgaan. Eerder werd al bekend dat een delegatie van de school met hoopgevende berichten was teruggekeerd uit het Haagse en nu heeft men de toezeg ging van het ministerie zwart op wit. Directeur A. van Drie: „Het houdt in dat we in ieder geval de ouders van de kinderen die nu in de brugklas zitten kunnen garan deren dat hun kind gewoon zijn opleiding aan onze school af kan maken". Directielid P. van Donk voegt er aan toe: „En als we volgend jaar weer meer dan 240 leer lingen hebben kunnen we weer met een schone lei beginnen" aan de 240 leerlingen komt. Helaas voor de Christelijke Scholengemeen schap heeft het ministerie daar geen boodschap aan. ,,Dat heeft alles te maken met het schooladvies. Veel ouders zijn ge neigd om, als men die mogelijkheid ook maar even openstelt, hun kind naar de HAVO te sturen", aldus Van Drie..Later blijkt dat ze het toch niet kunnen bolwerken en komen de kin deren toch uiteindelijk op de MAVO terecht". Cijfers van het ministerie la ten wat dat betreft niets aan duide lijkheid te wensen over. In totaal krijgt 21,4 procent van de basis schoolleerlingen een HAVO-advies. Uiteindelijk blijkt net iets minder dan de helft, 10,2 procent dat te kun nen waarmaken. Werving Van de kant van de directie geeft men toe dat het verleidelijk is om een kind op de MAVO te houden dat ei genlijk met gemak de HAVO kan vol- Dit nummer bestaat uit 10 pagina's vervolg pagina 4 Dit jaar werd voor het eerst in de geschiedenis van haar bestaan de door het ministerie vastgestelde op heffingsnorm niet gehaald door de Christelijke Scholengemeenschap. Op zich geen reden tot paniek omdat de regel geldt dat een school drie ach tereenvolgende jaren onder die op heffingsnorm moet zitten voordat sluiting haar boven het hoofd hangt. Ontsnappingsclausule Niettemin reden voor de Vereni ging tot Bevordering van het Christe lijk Onderwijs in Zierikzee om aan de bel te trekken bij het ministerie. In september besloot men wekelijks een brief naar het ministerie van on derwijs te sturen om te proberen de minister te bewegen zo snel mogelijk duidelijkheid te scheppen. Van Drie: „Voor scholen in dunbe volkte streken geldt een ontsnap pingsclausule. Dat houdt in dat men, ook als men drie achtereenvolgende jaren onder de norm zit niet onmid dellijk hoeft te sluiten, maar drie jaar de tijd krijgt om af te bouwen". En tot voor kort was niet duidelijk of de minister deze ontsnappings clausule ook van toepassing zou ver klaren op de Christelijke Scholenge meenschap. Vorige week kreeg men echter een brief van het ministerie waarin gemeld wordt dat ook Schou- wen-Duiveland in de ogen van het mi nisterie tot de dunbevolkte gebieden behoort en de school dus gebruik kan maken van de ontsnappingsclausule. Fusie Van verschillende kanten werd ge steld dat ook een fusie met bijvoor beeld de rijksscholengemeenschap in Zierikzee een oplossing zou kunnen zijn. Eerder liet J. Quist, voorzitter van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Onderwijs, weten niets te zien in een dergelijke fusie. Hij stelt dat daardoor de identiteit en signatuur van de school in gevaar komt. Ook de directie zegt niet veel heil te zien in een dergelijke oplossing. Van Donk: „Ik denk niet dat je met een fusie iets oplost. Een fusie kost hoe dan ook banen, want door een sa menvoeging wordt er toch een aantal personeelsleden overtollig". De.tei-uglciop.va».het aantal leerlin-, gen is daarnaast ook een zaak die niet alleen de Christelijke Scholenge meenschap aangaat, maar waar ook andere scholen mee geconfronteerd worden. Cijfers van het ministerie la ten zien dat er in 1982 nog 2125 leer lingen het voortgezet onderwijs volg den. Dat aantal bedroeg in 1987 nog 1707 en daalde nog verder in 1988 naar 1480. Van Drie: „En dat houdt voor de andere scholen voor voortge zet onderwijs ook in dat hun leerlin genaantal terugloopt, alleen komen zij er niet door in de gevarenzone". Toekomst Wie het jaar 1994 als mogelijk slui tingsjaar van de school noemt gaat uit van het ongunstigste geval waar bij de school zowel in 1989 als in 1990 onder de opheffingsnorm van 240 leerlingen blijft zitten. De directie van de Christelijke Scholengemeen schap gaat daar vooralsnog niet van uit. Van Drie: „Zoiets is heel moeilijk te voorspellen. De prognoses voor on ze school schommelen in de komende jaren steeds rond de opheffings norm". Hij stelt dat men vaak na de telda tum, in het lopende schooljaar, wel Directeur A. van Drie voor 'zijn' school. Andere scholen hebben netzo goed last van terugloop van het aantal leerlin gen, alleen komen zij niet onder de opheffingsnorm". 'Hef is echt levensgevaarlijk zoals de situatie aan de Molenweg nu wordt'' Advertentie hoofdsponsor v.v. Zierikzee OOSTERLAND - De werkzaamheden voor de herin richting- van de Molenweg in Oosterland die deze week zijn begonnen hebben bij vele bewoners van de straat on gerustheid doen oplaaien. Uit een brief van de gemeente, die men in de bus kreeg, en uit publicaties in de krant heeft men de conclusie getrokken dat het gemeentebe stuur voor een plan heeft gekozen dat de Molenweg nog onveiliger maakt dan ze nu al is. Men maakt zich vooral ongerust omdat volgens het nieuwe plan de be staande trottoirs worden versmald en aan een kant van de weg parkeerstro- ken worden gemaakt. Dat laatste houdt in dat aan de andere kant van de weg niet meer mag worden gepar keerd. „Er ontstaat dan een rijweg zonder obstakels die 5,75 meter breed is. Ik heb het vanmorgen met een meetlat nagemeten. Door die breedte ontstaat een levensgevaarlijke situa tie op de Molenweg. Die werkt name lijk snelheids verhogend. De veilig- Kritiek op Stuurgroep Oosterschelde en gedeputeerde staten BRUINISSE - Het college van b en w van Bruinisse wil meer ruimte in de gemeente voor bedrijfsvestigingen. Dat blijkt uit de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1989 van de gemeente. Het college denkt daarbij niet al leen aan het creëren van meer mogelijkheden te land, maar doet ook de suggestie te bezien wat de mogelijkhe den zijn voor bedrijfsvestigingen in de vrijkomende ha vens. Het college stelt in de aanbiedingsbrief dat diverse ideeën wat dat betreft zijn gestrand op de houding van met name de Stuurgroep Oosterschelde. Het college neemt geen blad voor de mond. „Tegenwoordig is alles zo danig geregeld, gepland en overbe- schermd dat het vrijwel onmogelijk is nog een bedrijfsvestiging aan de waterkant in dit gebied van de grond te krijgen. Werkgelegenheid heeft daarbij kennelijk geen prioriteit". „Door deze opstelling zijn enkele veelbelovende bedrijfsvestigingen en -uitbreidingen aan deze gemeente ontglipt zonder dat die activiteiten elders wel van de grond komen", al dus het college. Niet alleen uit men kritiek op de Stuui'groep Ooster schelde. Ook het college van gedepu teerde staten van Zeeland krijgt een veeg uit de pan. „Het inoet ons van het hart dat ge deputeerde staten van deze provincie weinig of geen aandacht aan deze problematiek besteden en geen ini tiatief ontplooien om deze ontwikke ling binnen de perken te houden". Het college verwacht op korte ter mijn een uitspraak over het ingestel de beroep tegen de wijziging van het bestemmingsplan Bedrijfsterrein. Een wijziging die een uitbreiding van dit terrein behelst. Zolang er nog geen uitspraak van de Kroon is kan men hiermee niet verder en het colle ge heeft, zo blijkt uit haar verhaal, haast met het uitbreiden van het be drijfsterrein. Onteigenen „Gelet op de geringe nog beschik bare voorraad bedrijfsterrein is het' zaak dat zo spoedig mogelijk tot uit breiding van het bedrijfsterrein kan worden overgegaan", aldus het colle ge. „Het honoreren van het ingestel de beroep zou dit, nog afgezien van eventuele problemen bij de grondver werving ernstig belemmeren". Het college is niet van plan nog langer te wachten. „Indien de beno digde grond niet langs minnelijke weg kan worden verkregen zal u wor den voorgesteld een onteigenings procedure te starten". Op het moment dat er meer zicht is op een uitbreiding van het bedrijfs terrein wil het college de volle aan dacht gaan richten op het werven van vervolg pagina 3 WAT U61* pe 6ii.r heid van overstekende voetgangers, - met name die van kinderen neemt af". Brief Dat vinden zestien bewoners van de Molenweg. Zij brachten hun onge rustheid tot uitdrukking in een brief die deze week werd overhandigd aan het Duivelandse college van b en w. Vier van hen woonden de openbare vergadering bij van de adviescom missie algemene zaken waarin de brief aan de orde kwam. Daarbij liet commissievoorzitter burgemeester A. Bergshoeff zonder omwegen weten dat er weinig meer is te veranderen aan de plannen waar van de uitvoering nu is begonnen. „Voor de plannen definitief werden vastgesteld hebben we een hoorzit ting gehouden om ze eerst aan de be woners van Oosterland voor te leg gen. We hebben daarbij zo goed mogelijk geluisterd naar de wensen en meningen die er waren". Volgens Bergshoeff waren die me ningen zo verschillend dat het voor de plannenmakers onmogelijk was er allemaal rekening mee te houden. „Je kunt niet iedereen tevreden stel len. We hebben naar mijn mening voor een redelijk plan gekozen. Dat harde rijden op de Molenweg gebeurt vooral door de eigen bewoners van Oosterland. Die dienen zich ook aan de verkeersregels te houden. Dat is de eigen verantwoordelijkheid van mensen. We kunnen nu eenmaal niet alle situaties zo aanpassen dat over tredingen onmogelijk worden", aldus de burgemeester. Beter Commissielid A. R. I. van den Hoek (CDA) was van mening dat het beter was geweest om nog een voor lichtingsavond voor de bewoners te beleggen voor de werkzaamheden de- finitièf van start gingen. „Het was geen verplichting want het enige dat vervolg pagina 4 Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Zonnig Heldere avond en nacht. Overdag zonnig. In de middag kans op wol kenvelden. Goed zicht. De wind rui mend naar zuid tot zuidwest 4 tot 5 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht -1 graad, aan zee +1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 8 nov.: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 2 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidoost 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 nov. Zon op 07.42, onder 17.03 Maan op 03.03, onder 15.28 6 nov. Zon op 07.44, onder 17.02 Maan op 04.13, onder 15.38 7 nov. Zon op 07.45. onder 17.00 Maan op 05.25, onder 15.48 Nieuwe Maan: 9 november (06.36) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat ons al enkele dagen koud en onbe wolkt weer bezorgde, trekt zich nu in de richting van Zuid-Rusland terug. Vanaf de Oceaan nadert echter een nieuw hoog. Het centrum daarvan wordt zaterdagavond boven Zuid- west-Engeland verwacht. Bij ons heeft dit tot gevolg dat aan de aan voer van koude en droge lucht uit het zuidoosten een einde komt. Bij een wegvallende wind blijft de in ons land aanwezige koude lucht stagne ren. De, met het nieuwe hoog samen hangende, zachtere lucht nadert ech ter vanaf de Noordzee ons land en kan in de nacht van zaterdag op zon dag met een zwakke westelijke wind het noordwesten van het land bin nenstromen. Daar wordt de nacht dus minder koud. In het zuidoosten kan het dan echter nog enkele graden vriezen. Na het weekeinde zet de verwar ming van de atmosfeer boven ons land zich voort en komt het niet meer tot vorst. DEN BOSCH - De rijkspolitie in Den Bosch denkt met de aanhouding van drie Nederlanders de geweldda dige dood van Camiel Baetens in het Belgische Brasschaat te hebben opge lost. De rijkspolitie in Den Bosch heeft dit meegedeeld. Baetens, een in Brasschaat wonend^ Nederlander, werd op 27 september vorig jaar op 39-jarige leeftijd dood aangetroffen in de tuin van zijn woning. Hij bleek te zijn doodgeschoten. Een half jaar geleden sloot de gerechtelijke politie in Antwerpen het onderzoek af in de overtuiging dat de verdachten uit Ne derland afkomstig moesten zijn. Advertentie Kom eens proeven in het kofnpleet vernieuwde Restaurant Aquadelta. Ons restaurant is helemaal gerenoveerd. De smakelijkste gerechten vindt u op onze nieuwe menukaart. Als u in dit weekend koffie met gebak bestelt, is de koffie voor ónze rekening. U bent van harte welkom. Familie-partijtje Kom eens praten over de vele mogelijkheden. RESTAURANT S AQUADELTA Centrumplein Aquadelta BRUINISSE Tel. 01113-2313

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1