Zierikzee klaart het niet in droevig treffen tegen MOC '17 Bruse Boys wint thuiswedstrijd Mevo als lammetjes naar de slachtbank Technisch begaafd SKNWK ver liest van Duivelandse werkers NIEUmBODE HAARDEN-KACHELS DEURLOO B.V. Weinig spannende wedstrijd teleurstelling voor publiek ZIERIKZEE - In een rommelige wedstrijd zonder echte spanning op sportpark Den Hogen Blok heeft de selectie van Zierikzee een 2-0 nederlaag geleden. De bezoeker MOC '17 uit Bergen op Zoom kwam als overwinnaar uit de bus. Maar uit deze overwin ning is niet automatisch te concluderen dat MOC de sterkste was. Ook zij kwam niet echt in de wedstrijd. In de tweede helft kwam men pas toe aan de roemruchte counter. Door uitstekend verdedigingswerk van Peter Noordijke werd Zierikzee een grotere ne derlaag bespaard. het de lange aanvoerder Victor Karre- man die met het hoofd 0-1 maakte. Twee minuten later kreeg Zierikzee de kans op de gelijkmaker. Nadat lin ker spits Theo Wittenberg middels zijn typische technische bekwaam heid zijn mannetje uitspeelde trok hij nabij de achterlijn de bal terug. De opkomende linker middenvel der Leen Koster kon op deze pass uit halen maar schoot jammerlijk naast. Vooral op het middenveld leed Zie rikzee teveel balverlies. Men wist el kaar niet goed te vinden. De hardste werker van Zierikzee, centrumspits Kees Verkaart, kreeg in de veertien de minuut een kans tot scoren. Hij kreeg de bal op rechts aangespeeld. Waarna het hem lukte al dribbelend het zestienmetergebied in te komen. Het schot dat hij bekeken in de rechter hoek plaatste werd echter goed door de Bergen op Zoomse kee per J. de Best gestopt. In de zestiende minuut was het' weer Kees Verkaart die alleen doorging. Een een-tweetje met Theo Wittenberg liep echter op niets uit. Zo mislukte ook vele andere combinaties van Zierikzee. Rechter spits René Dekker liet in de tweeënt wintigste minuut een knap staaltje 'kapwerk' zien. --■«r- K in •-tfcfi r Theo Wittenberg speelt hier op sublieme wijze zijn tegenstander uit. Behalve deze actie zat er niet veel spanning in de wedstrijd. (Foto: Joop van Houdt). In de beginfase gingen de aanvallen van beide teams over en weer. Hoewel MOC daarbij gevaarlijker was dan Zierikzee. In de vierde minuut al moest Zierikzee-keeper Peter Noor dijke zijn kunnen tonen. Nadat de spits van MOC zich goed had vrij- gespeeld kon hij onbelemmerd op doel schieten. Maar Peter Noordijke stond op de goede plaats. Eén minuut later werd na een vrije trap op de rand van het Zierikzeese strafschop gebied de bal doorgekopt en vervol gens net naast geschoten. Voorsprong- In de zevende minuut kwam MOC op voorsprong. Uit een corner was Hoogstandje Ook dit technisch hoogstandje werd door MOC in het centrum in de kiem gesmoord. In de achtentwin tigste minuut ging Kees Verkaart we derom op avontuur. In het strafschop gebied passeerde hij zeker drie man. Maar hij werd naar de achterlijn ge drongen zodat het gevaar voor MOC weer was geweken. Zierikzee was ook te verwijten dat men regelmatig op verkeerde momenten de snelheid uit het spel haalde. Er werd met sommige acties te lang gewacht. Daardoor bleef direct ge vaar voor MOC tot het minimale be perkt. In de tweeënveertigste mi nuut gelukte het MOC eigenlijk voor het eerst die beruchte counter ten uitvoer te brengen. Daarbij moest Peter Noordijke noodgedwongen ver uitkomen en buiten het zestienme tergebied ingrijpen. Daarbij maakte hij een overtreding waardoor hij een boeking opliep. Op slag van rust creëerde Kees Ver kaart nog een kans. In het strafschop gebied had hij nu door kunnen gaan maar hij verkoos tot afspelen. Zijn pass was echter te scherp voor Theo Wittenberg. De bal rolde voorlangs over de achterlijn. Een gelijkmaker had natuurlijk voor de Zierikzeeëna- ren zo vlak voor rust een betere uit gangspositie gegeven voor het ver volg. Ongelukkig Na rust trachtte Zierikzee direct het heft in handen te nemen. In de zesde minuut was Zierikzee heel on gelukkig. Theo Wittenberg liet weer eens zien wat voor een techniek hij in huis heeft. In het doelgebied op links kapte hij de bal prachtig en schoot in één beweging de bal richting goal. Deze stuiterde echter van onderkant lat weer het veld in, zonder de achter lijn gepasseerd te zijn. In de rebound gelukte het Martin Quist helaas ook niet om alsnog te scoren. Voor de verandering kregen de elf van Zierikzee door deze actie wel de handen van het massaal opge komen publiek op elkaar. Eén mi nuut later kreeg Zierikzee op randje strafschopgebied een vrije trap mee. Kees Verkaart schoot echter te zacht in de zeskoppige muur. MOC had ver der geen moeite met de verwerking van deze bal. Vanaf de tiende minuut in de twee de helft stak de counter van MOC re gelmatig de kop op. De linker spits van de bezoekers uit Bergen op Zoom speelde daarin steeds de hoofdrol. Hij werd regelmatig door zijn me despelers 'afgeschoten'. Tbt drie keer toe moest keeper Peter Noordijke ver uit zijn doel komen om erger te voor komen. In de twintigste minuut kwam de Zierikzeese goalie wederom ver zijn doel uit. Deze keer liep het slecht af. Lob Invaller William Bouwman van MOC wist net voordat Peter de bal kon grijpen met een bekeken lob te scoren. Marco Saman kon er net niet meer bij om te redden: 0-2. In de vijf entwintigste minuut wisselde trainer Hans van der Wekke Marco Saman voor Jacco Heyboer. In dezelfde mi nuut kreeg Martin Quist in de doel- mond de bal van Theo Wittenberg aangespeeld. Martin kopte echter op de lat. Keer op keer probeerde MOC vervolgens middels lange ballen te scoren. Zierikzee was er nu echter op geat tendeerd en met name ook door het goede keeperswerk van Peter Noor dijke konden de Brabanders niet ver der uitlopen. Ook Zierikzee reali seerde nog enkele kansjes. In de vijfendertigste minuut kwam Theo Wittenberg in het centrum onver wacht aan de bal. Maar nadat hij zichzelf snel wilde vrijmaken gleedt hij weg en verspeelde daardoor de kans. In de negendertigste minuut liep Kees Verkaart nog een boeking op. In zijn fanatieke poging om nog wat aan de 2-0 achterstand te doen maakte hij een iets te grove overtreding. Maar Kees kennende ging dit zeker niet met opzet gepaard. Zierikzée bleef het tot het laatste moment proberen. Maar op de een of andere manier wist men elkaar niet te vinden. Er werd te onnauwkeurig gespeeld. Droevig: Het publiek sprak na afloop over een droevig verlopen wedstrijd. Er was weinig spanning te bespeuren en de besten van Zierikzee hadden wei nig mooie acties laten zien. Aanval lend werd teveel door het centrum ge speeld, terwijl de vleugels onbenut bleven. Hoe het ook zijde nederlaag van 2-0 op MOC staat opgetekend. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 SAN FRANCISCO - De voetbal bond van de Verenigde Staten (USSF) gaat bouwen aan een nationaal elftal met toekomst. De ploeg moet in de eindronde van het wereldkampioen schap in 1990 in Italië ervaring op doen om vier jaar later in het eigen WK-toernooi met de toonaangevende landen te kunnen wedijveren. De USSF heeft de organisatie van het wereldkampioenschap van 1994 in de knip. Hoewel soccer in 1985 met het faillisement van de professionele North American soccer league bijna van de sportieve kaart verdween, bleef een kleine indoorcompetitie overeind. Ook waren er machtige za kenlieden die hun geloof in het bestaansrecht van soccer in de Ver enigde Staten behielpen. BRUINISSE - Derde klasser Bruse Boys heeft in een thuiswedstrijd Tholense Boys verslagen. Met 3-1 lieten de Bruenaren zien dat zij die dag de sterkste waren. De aanvallen van het Bruse elftal verliepen goed. En Tonny van de Berge speelde weer een uitstekende wedstrijd. Na afloop kon trainer Piet Roks terugkijken op een prima wedstrijd. Bruse Boys nam direct na de aftrap al het heft in handen. Het eerste half uur werd Tholense Boys overbluft. Toch deden zich in de eerste helft wei nig echte kansen voor. Hoewel de paarshemden het spel overheersten speelden de jongens uit Tholen ook goed mee. In de beginfase was er wel een zekere mate van gelijkwaardig heid. Het duurde tot de zevenender tigste minuut vooraleer Bru tot sco ren kon komen. MIDDELBURG - Na vorige week als leeuwen te heb ben gevochten tegen het hoger geplaatste SSV speelden de jongens van Mevo afgelopen weekend als lammetjes. Op deze manier kenschetste trainer Ko Willemse het op treden van het eerste elftal in Middelburg tegen de ge lijknamige voetbalvereniging. Men is waarschijnlijk on bewust te gemakkelijk begonnen aan deze wedstrijd. Hoewel Middelburg helemaal onderaan de ranglijst staat wisten ze met een verdienstelijke 4-0 te winnen van de Zierikzeeënaren. Middelburg kwam ai direct goed uit de startblokken. Men had reeds vanaf het begin vat op het spel. Mevo kreeg geen enkele kans om tot scoren te komen. Het elftal Met Enkele Vrienden Opgericht leek als los zand aan elkaar te hangen. Het gecoördi neerde spel van vorige week was ver te zoeken. Aanvallend was het alleen maar Middelburg wat de-klok sloeg. Ondanks dit duidelijke overwicht kon Middelburg in de eerste helft nog geen doelpunten maken. Wurgen Met hangen en wurgen gelukte het Mevo derhalve om met een 0-0 rust stand de kleedkamers op te zoeken. Na de thee ging Middelburg weer ge woon op de oude voet door. Nu duur de het echter niet lang tot het eerste doelpunt viel." Na een duidelijke ver- dedigingsfout van Mevo brachten de jongens uit de Zeeuwse hoofdstad de stand op 1-0. Vlak daarna, in de ze vende minuut, werd het 2-0. Uit een vrije trap op twintig meter van het doel werd de bal direct ingeschoten: 2-0. Ofschoon er een muur opgesteld stond werd de bal met een mooie boog achter de Mevo-keeper gedropt. Om toch nog iets te kunnen bereiken ging oefenmeester Willemse enkele wissels toepassen. Voorin ging men één tegen één spelen wat natuurlijk de nodige risico's met zich mee bracht. Deze noodsprongen van Mevo gaven echter niet de gewenste resul taten te zien. In de achtentwintigste minuut zette Middelburg over rechts een aanval op. De bal werd voorgezet waarbij de linksbuiten in kwam lopen en de stand naar 3-0 kopte. Na dit derde doelpunt leek Mevo ineens wakker te schrikken. Er werden zelfs enkele kansjes gecreëerd. Zo was het Jan Heikamp die een kans kreeg tot sco ren maar helaas net over kopte. Even later was het Leon Hendrikse die goed inschoot. De keeper van Middel burg viel echter min of meer precies in het schot. Jammerlijk Peter van de Linde speelde op een gegeven ogenblik prachtig enkele mensen uit. Alleen de afwerking was jammerlijk niet je van het. Middel burg bleef pressen. In de achtender tigste minuut werd middels een goed uitgespeelde aanval de eindstand be paald op 4-0. Zij konden spreken van een vruchtbare middag voetbal en hadden zeer verdienstelijk gewon nen. Mevo daarentegen had allesbe halve goed gevoetbald. ,,We gaan natuurlijk niet bij de pakken neerzitten. Volgende week gaan we gewoon weer verder", aldus trainer Ko Willemse. Deze thuiswed strijd tegen Kogelvangers moet in principe gewonnen kunnen worden. Zij staan namelijk op dezelfde hoog te op de ranglijst als Mevo. Bij een uitbraak van Bruse Boys kon Tonny van de Berge de bal voor geven. Daar stond Jacob van de Berge om vervolgens in te koppen: 1-0. Voor oefenmeester Piet Roks was het on begrijpelijk dat Tholense Boys op zijn speler Tonny van de Berge een persoonlijke mandekking toepaste. Hij vond dat een domme fout van de tegenstander. In de rest van de eerste helft deden zich verder geen kansen meer voor. Vlak voor rust was Bruenaar Peter Coppoolse geblesseerd geraakt. Tij dens de pauze werd nog geprobeerd om hem op te lappen. Dat lukte he laas niet zodat er gewisseld moest gaan worden. Dick van Wolveren kwam er voor Coppoolse de tweede helft in. Door deze wissel moest er nogal wat geschoven worden in de opstelling. Zo moest linker midden velder Tonny van de Berge, normaal opkomende man, nu wat terughou dender spelen. Tonny kreeg de opdracht om de in valler Van Wolveren op links te 'bege leiden'. Door deze verschuivingen wist de Tholense mandekker van Van de Berge niet meer hoe hij het had. In de tweede helft kreeg Bruse Boys hand over hand het spel in handen. De aanvallen verliepen zowel over links als over rechts uitstekend. In de zestiende minuut was Tonny van de Berge op het middenveld aan de bal. Struikelde Op links stond Dick van Wolveren vrij. Tonny wilde hem in eerste in stantie aanspelen maar zijn mandek ker struikelde. Daardoor kreeg Van de Berge ruim baan om zelf te scoren. Hij maakte dit dan ook goed af; 2-0. In de zesentwintigste minuut kon Tholense Boys door een misverstand je in de Bruse verdediging de stand op 2-1 brengen. Bruse Boys was hier van niet echt geschrokken. Twee minuten voor tijd viel Bruse Boys voor de zoveelste keer aan over rechts. Jacob van de Berge ging door tot de achterlijn en legde de bal terug op de opkomende Teun de Ronde, Tonny van de Berge en Johan Nieu- wersteeg. Deze laatste kon de bal er in schieten: 3-1. Dit werd tevens de eindstand. Bruse Boys verdiende met dit optreden weer twee puntep en doet derhalve nog steeds mee in de bovenste regionen. NAPELS - De Braziliaanse mid denvelder Alemao, die speelt bij Na- poli, is minstens twee maanden uit geschakeld door een ontsteking van de lever. ,,De testen hebben de ver wachtingen bevestigd. Alemao heeft virale hepatitis", aldus clubarts Emi- lio Acampora maandag. De oorzaak van de infectie is niet duidelijk. Na- poli kocht de Braziliaanse internatio nal in juli voor meer dan acht miljoen gulden van Atletico Madrid. SUZUKA - De Braziliaan Ayrton Senna heeft de wereldtitel in de For mule 1 veroverd. De 28-jarige coureur uit de renstal van McLaren won zon dag op het circuit van Suzuka de race om de grote prijs van Japan, de voor laatste die meetelt voor het wereld kampioenschap. Door de zege werd Sehna onbereikbaar voor zijn enige rivaal, de Fransman Alain Prost. Prost, eveneens in dienst van McLa ren, werd in Japan tweede, de Belg Thierry Boutsen in een Benetton der de. Voor Senna vormde de overwin ning zijn achtste overwinning in dit seizoen. Hij neemt de wereldtitel over zijn landgenoot Nelson Piquet. NIEUWERKERK - In de streekderby tussen SKNWK en Duiveland heeft deze laatste met 1-4 op het Nieuwerkerk- se sportpark weten te winnen. Het technisch beter voet ballende SKNWK kon niet op tegen de fysiek sterk spe lende Oosterlanders. In de beginfase waren het de jongens uit Nieuwerkerk van trainer Kees Kommer die het spel beheersten. In die eerste twintig minuten viel derhalve ook het enige doelpunt voor SKNWK te noteren. Vanaf het begin waren beide ploe- gen duidelijk gebrand op de overwin ning. Zoals dat zoveel te zien is met derby's kwamen de elftallen ontzet tend gemotiveerd het speelveld op. Direct na de aftrap nam SKNWK het heft in handen. In de vijfde minuut resulteerde dit al in een doelpunt. Ri chard de Bruine zette op rechts de aanval op. Door een foutje in de Dui velandse verdediging kon hij Michel Flik weert de diepte insturen. Openingstreffer Michel Flikweert kon tot de achter lijn doorgaan en trok de bal terug op Leo Padmos. Deze scoorde vervolgens de openingstreffer: 1-0 Door het typi sche werkvoetbal wat Duiveland ten toonspreidde ging het er in de eerste helft nogal hard aan toe. De scheids rechter moest regelmatig fluiten voor overtredingen. Van deze harde duels schrokken de jongens van de thuis club terug en kwamen niet meer goed in hun spel. De elf van trainer Ed van Lent gin gen echter door en vochten voor elke grasspriet. In de dertigste minuut had Adrie de Jonge van Duiveland op rechts de bal. Met de bal aan de voet wist hij door het midden naar links te kruisen. Ter hoogte van het zestienmetergebied legde hij mid dels een prachtig hakje de bal voor de voeten van Jaap Brekelinans. De ze nam het bruine monster in één keer op de pantoffel en schoot laag in. De gelijkmaker was een feit: 1-1. Bij SKNWK kwam steeds meer de klad in het spel. Duiveland wist zijn tegenstander goed vast te zetten. Met een ruststand van 1-1 konden beide elftallen zich even gaan bezinnen op hetgeen wat nog moest komen. Na de thee trachtten de elf van de thuisclub weer in hetzelfde ritme te komen als van de beginfase. Dit lukte echter niet. Ed van Lent had in de rust zijn Oosterlands elftal goed toegespro ken. Minder hard Trainer Van Lent had zijn mannen wel gevraagd wat minder hard te spe len. Verder hield hij ze voor, dat ook in de tweede helft hetzelfde spelletje gespeeld diende te worden, als men tenminste met twee punten winst huiswaarts wilde keren. Het lukte Duiveland vervolgens om inderdaad hetzelfde harde werkvoetbal te laten zien. In de tiende minuut resulteerde dat in het tweede doelpunt. Jaap Brekelmans werd van achter uit in de doelmond aangespeeld. Door een misverstand in de Nieuwer- kerkse verdediging kon hij in de kor te hoek scoren: 1-2. In de vijfentwin tigste minuut passeerde midvelder Adrie Bal twee verdedigers. Daarbij kwam hij gevaarlijk dichtbij het doel en werd van achteren aangetikt. De scheidsrechter legde de bal reso luut op de stip. Jaap Brekelmans wist vervolgens van elf meter de stand op 1-3 te bren gen. SKNWK -probeerde alsnog wat terug te doen. Echter vooral het spel op het middenveld viel ontzettend te gen. In de vijfendertigste minuut was het wederom Duiveland dat scoorde. Een aanval op rechts met in de hoofd rol Adrie de Jonge ging tot de achter lijn door. Hij legde vervolgens terug op de opgekomen Jan Kees de Jonge. Deze verzuimde niet te scoren: 1-4. Inzet Het honderdkoppig publiek moet zeker hebben genoten van de inzet van Duiveland. Dit team was dan ook goed in vorm. Zelfs een Jaap Brekel mans die normaal niet zo sterk is met koppen, won nu zelfs enkele kop duels. Kees Kommer van SKNWK was na afloop erg teleurgesteld. Maar hij maakte een compliment aan het adres van Duiveland voor de over winning. Hij had vooral veel lof over voor de grote werklust van Duive land. Kees Kommer verwacht volgende week tegen VCK wederom een moei lijke wedstrijd tegemoet te gaan. Ed van Lent was heel blij met zijn twee puntjes en hoopt dat zijn jongens dit spel kunnen continueren. ■- Duiveland scoort hier de gelijkmaker. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6