Behoorlijke belangstelling voor concert van Oosterlands Fanfare Dulfer co krijgt Zierikzeese soosbezoekers aan het Swingen Ingebruikname van vernieuwd kerkgebouw LUCHTVERWARMING DEURLOO B.V. Zilveren bruiloft en zilveren schoonmaak- jubileum ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 31 oktober 1988 Nr. 24431 3 Dinsdag 1 november: - verse soep keuze uit 2 soorten - wegens enorm succes, macaroni schotel - toetje na Prijs p.p. per avond, slechts f 9,50 65+ers 10% korting. Voorkom teleurstelling, reserveer tij dig. Deze aanbieding is geldig van 17.00-20.00 uur. Tevens de gehele week a la carte. BRASSERIE-FONDUE RESTAURANT „if Ökwun? (Êkit HILVERSUM - Er komen liftjes aan de treinen voor gehandicapten In een tienjarenprogramma zullen al le NS-treinen met zo'n apparaat wor den uitgerust. Minister Smit-Kroes (verkeer) heeft dit gezegd voor de TROS-radio. Vervolg van pagina 1 geschikt om toiletten schoon te ma ken en ramen te lappen. De ideale oplossing. Lied Men had het niet bij alleen een to neelstukje gelaten, maar ook een fraai lied voor de schoolschoonma- kers gecomponeerd. Een lied waarin de kinderen onder andere beloven niet meer over het gras te lopen om dat dat vuile voeten geeft in de school en ook geen vuile vingers meer ach ter te laten op deuren en ramen. Het laatste couplet: ,,We drinken, op de twee Klinken, die meneer en die mevrouw, die al vele jaren, de boel netjes klaren, hier bij ons in 't schoolgebouw". Na deze muzikale aubade richtte basisschooldirecteur Groeneveld het woord tot het jubilerende echtpaar, en tot de kinderen. ,,Van jullie kerst vakantie blijft niet veel over, want jullie hebben net beloofd dat je de school schoon zult houden", aldus Groeneveld. Het echtpaar Klink kreeg uit handen van Groeneveld het boek Kijk op het Heilige Land aange boden. 's Avonds werd het echtpaar een goede reis toegewenst tijdens een informeel diner samen met school team, ouderraad en medezeggen schapsraad in het dorpshuis in Sir- jansland. Advertentie den. ,,Dat houdt de muziek levendig en de spanning erin. Zo moet ieder- een altijd op zijn qui vive blijven". Dulfer streeft niet naar succes in de meest gangbare zin van het woord. ,,Ik bepaald zelf wanneer ik succes heb", aldus Dulfer. Hij stelt dat veel jonge groepen zich teveel laten leiden door het succes. „Daarom nok ik af als het te goed gaat. Als je succes hebt krijg je meteen te makén met een be paald verwachtingspatroon. En als je dat succes dan wilt houden moet je spelen wat de grootste gemene deler leuk vindt". Vervreemding Succes hebben houdt volgens Dul fer ook in dat je als muzikant maar al te vaak vervreemdt van het publiek waar je dat succes aan te danken hebt. „Het wordt ook een soort wed strijd tussen band en publiek", aldus Dulfer. Hij omschrijft zichzelf als een opportunist. „En dat nemen veel mensen me kwalijk. Maar ik speel waar ik wil spelen. Dat bepaal ik zelf. Ik wil ook mijn eigen publiek uitkiezen". Uit deze radicale stcilingname moet men overigens niet afleiden dat Dulfer zich niets aan het publiek ge legen laat liggen. Het publiek moet zich wel amuseren. Wat Dulfer niet wil is afstand tus sen de band en het publiek.- „Ik loop het liefst tijdens een optreden of erna even de zaal in om te horen wat men ervan vindt", aldus Dulfer. „Ik speel het liefst voor jonge mensen. Ik moet er niet aan denken dat ik voor leef tijdgenoten zou moeten spelen". Dul fer stelt ook dat hij niet zo bijster be nieuwd is naar wat de muziekpers over hem schrijft. „Ik vind negatieve recensies vaak leuker dan positieve". Anarchie Wat Dulfer op het podium doet heeft volgens hem zelf een anarchisti sche inslag. „Mensen die bij mij in de band gespeeld hebben kunnen zo in elke andere band terecht. Maar in de regel hebben ze wat moeite met aan passen want bij mij doen we een wat anarchistische inslag op. Doen wat je leuk vindt met je muziek". Hetgeen dan overigens wel weer moet passen bij wat de andere muzi kanten op het podium aan het doen zijn. Tijdens het optreden werpt Dul fer zich op als een soort dirigent. De gene die hij aanwijst dient te sole ren. Of hij of zij er nu wel of niet klaar voor is. Dit gegeven, gekoppeld aan de be zetting met drie solo-gitaristen die al le drie een duidelijke eigen stijl heb ben, een bassist die behoorlijk, en swingend, tekeer gaat op zijn fretloze bas en een drummer die eveneens flink huishoudt, maakt de muziek van Dulfer co tot muziek vol ver rassingen. ONDA verzorgde het eerste gedeelte vein het herfstconcert in De Oosterhof. (Foto: Joop van Houdt). Generale repetitie voor concours ZIERIKZEE - „Ik wil het liefst zo obscuur mogelijk bezig blijven, en dat lukt me aardig". Dat antwoordt saxofonist Hans Dulfer op de vraag wat hij eigenlijk wil. „Ik probeer mijn muziek steeds te vernieuwen. Op het moment da< ik succes krijg nok ik af en begin ik weer met andere muziek", aldus Dulfer. Hij draait al zo'n 30 jaar mee in het muziekwereldje en is het naar eigen zeggen nog lang niej beu. Dat een en ander hogelijk gewaardeerd wordt bleek zaterdag tijdens het optreilen van Dulfer en zijn band in de Zierikzeese jeugdsoos Brogum. Al na een paar minuten werd er geswingd voor het podium. Dulfer omschrijft de muziek die hij op dit moment samen met de vijf an dere bandleden maakt als speed- metal-jazz. „Eigenlijk een combina tie die helemaal niet kan", stelt Dul fer. Maar het kan blijkbaar wel en het klinkt nog fraai ook. Al had de PA best een tandje lager gekund volgens sommige bezoekers. Vernieuwing Dulfer is in de eerste plaats natuur lijk iemand met dertig jaar ervaring in de muziek, maar in de tweede plaats is hij ook een radde prater. Vernieuwing is het sleutelwoord in zijn betoog. Niet vast blijven zitten in oude structuren, maar steeds op zoek blijven naar andere muziek en nieu we combinaties van op het eerste ge zicht heel verschillende muziekstij len. Dulfer erkent dat zijn muziek niet echt zacht is. „Ik heb met deze club ergens gespeeld en daar kwamen na een poosje wat mensen naar me toe met de vraag of het ietsje zachter kon. „Want we houden hier van hard rock". Dulfer kan zich daar niet druk om maken. Jazz staat voor hem gelijk aan vernieuwing. Tegelijkertijd rela tiveert hij die bewering met de uit spraak dat hij zelf eigenlijk nog pre cies hetzelfde speelt als dertig jaar geleden. „Ik verpak het alleen in een ander jasje". In dat jasje waar Dulfer op doelt is volop ruimte voor solo's en dat is ook een onderdeel waar Dulfer veel waarde aan hecht. Inzet Repeteren met de band doet Dulfer naar eigen zeggen niet. Evenmin houdt hij er bij een optreden een vast stramien op na. Alles wat maar enigszins naar gewoontes of succes formules riekt wordt door hem zorg vuldig vermeden. „Ik verwacht van de mensen die met mij samen spelen vooral veel inzet", aldus de 48-jarige saxofonist. Niast een grote inzet op het po- diuii eist Dulfer ook een groot im provisatievermogen van zijn bandle- Saxofonist Hans Dulfer had weiiig moeite om de bezoekers van jeugdsoos Brogum aan het swingen te krijten. (Foto: Joop van Houdt). Hans Dulfer: „Ik probeer steeds mijn muziek te vernieuwen OOSTERLAND - „Voor ons is het een soort generale re petitie, maar we gaan natuurlijk ook nog wel extra oefe nen". Aan het woord is J. Knuist, dirigent van onder an dere Oosterlands Fanfare. Deze muziekvereniging gaf samen met brassband Ontspanning Na Den Arbeid (ON DA) uit Ritthem een concert in dorpshuis De Oosterhof in Oosterland. Het concert werd door naar schatting 40 mensen bijgewoond. „Een heel redelijk aantal", aldus Knuist. tweede keer dat ONDA zich op Schouwen-Duiveland presenteerde. Traditie Daarna, was het de beurt aan Oosterlands Fanfare dat het concert opende met de Gooilandia mars. Ver der werd het concoursnummers Sona tina ten gehore gebracht en stortte het 29 man sterke gezelschap zich on der leiding van dirigent J. Knuist op Young Amadeus, Suite Symetrique en de Free World Fantasie. Ook de Mars Kildare werd ten gehore ge bracht. Het was niet de eerste keer dat de twee korpsen gezamenlijk aantraden voor een concert. „Het is een soort traditie aan het worden", aldus Knuist. Beiden korpsen staan aan de voor avond van een landelijk concours. ONDA doet op 19 november mee aan een KNF-concours in Brielle en Oosterlands Fanfare zet op 26 novem ber haar beste beentje voor op een soortgelijk concours in Helmond. Tij dens het concert in De Oosterhof werd naast de verplichte concours- werken ook een aantal andere num mers ten gehore gebracht. Variatie Zowel ONDA als Oosterlands Fan fare hadden de nodige variatie in het programma gebracht. Dirigent R. Kraamer van ONDA: „We spelen een aantal klassieke nummers als Rondo Zoals reeds gemeld moet dit herfst concert van ONDA en Oosterlands Fanfare gezien worden als een gene rale repetitie voor de landelijke con coursen. „Tijdens zo'n concert hoor je toch weer fouten en door een aantal extra repetities in de laatste weken voor het concours kun je proberen om die fouten nog weg te werken. Oefe ning baart tenslotte kunst", aldus Knuist. en Crescendo, maar ook bijvoorbeeld moderne composities als Air Patheti- que. Verder hebben we Wilhelm Teil in een mars-jasje gestoken". De mensen van Oosterlands Fanfa re konden eerst nog wat uitrusten en luisteren naar hun collega's van ON DA want de laitsten beten het spits af. Naast de al genoemde nummers bracht men Sarabanda ten gehore en werd de Sererata van Dvorak uitge voerd. ONDA sloot haar optreden af c met het swingende High Spirits. Voor het concert in Oosterland waren 22 mensen van de brassband uit Rit them naar De Oosterhof afgereisd. Volgens dirigent Kraamer was het de ARNHEM - Sinds het begin van de jaren '80 is de AOW al meer dan 10 procent achtergebleven bij de gemid delde ontwikkeling van de welvaart. De PvdA verwerpt deze achterstel ling en bepleit een herstel van het principe dat iedereen in gelijke mate in de welvaart deelt. Dit zei PvdA- fractievoorzitter Kok in Arnhem op een door de PvdA georganiseerd con gres over de inkomenspositie van ou deren met een minimum inkomen. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 Woensdag 2 november in Sirjansland SIRJANSLAND - Op woensdag- twee november wordt in Sirjansland de Nederlandse Hervormde kerk op nieuw in gebruik genomen. Het kerkgebouw onderging de afgelopen maanden een vernieuwing en een uitbrei ding. Die uitbreiding was nodig omdat het gebouw te klein bleek voor het aantal belangstellenden dat weke lijks de zondagse eredienst wilde bij wonen. „Elke dienst was de kerk overvol". In oktober 1987 besloot het kerkbestuur tijdens een gemeente vergadering definitief om het ge bouw uit te breiden en te vernieu wen. Offervaardigheid Het hiervoor benodigde geld werd bijeen gebracht via verschillende ac ties waarbij de gemeenteleden blijk gaven van een grote offervaardig heid. Ook andere Hervormde ge meenten hebben bijgedragen aan de bouwkosten. De bouw begon in februari 1988. Omdat hierbij een deel van het be staande gebouw moest worden afge broken is men voor de kerkdiensten tijdelijk uitgeweken naar het kerk gebouw van de Hervormde Gemeen te van Dreischor. De bouwwerk zaamheden werden gedaan in samenwerking met de aannemer en een groot aantal vrijwilligers, dat al les onder leiding van president kerk voogd D. Hanse, die alles tot in detail bijhield. Aanstaande woensdag wordt de kroon op het werk gezet met de inge bruikname van de kerk. Dat gebeurt om 10.00 uur met een dienst die wordt geleid door predikant ds H. J. Boer. Na de dienst bestaat voor iedere be langstellende de mogelijkheid om het vernieuwde gebouw te bezichti gen. ZIERIKZEE Kantongerechtsprocedures morden duurder Vanaf een november wordt het grif fierecht dat is verschuldigd bij kan tongerechtsprocedures verhoogd met 15 gulden. De verhoging is het gevolg van een nieuwe wet waarmee de ta rieven in burgerlijke zaken worden gewijzigd. Behalve bij het kantonge recht wordt het ook duurder om voor de rechter, het Gerechtshof of de Ho ge Raad te verschijnen. Bij de laatste twee rechtsinstituten bestaat de mo gelijkheid dat mensen die weinig ver dienen minder moeten betalen. Ook het aanspannen van een kort geding wordt duurder. BURGH-HAAMSTEDE Brandweer De vrijwillige brandweer van de gemeente Westerschouwen houdt dinsdagavond om 19.00 uur een oefe ning in en rond rusthuis Duinoord te Haamstede. Aan de oefening neemt ook het Rode Kruis deel. Verkoping In rusthuis Duinoord is dinsdag 8 november een verkoping van zelfge maakte spulletjes. Ook zijn er onder meer bloemen en planten in de aan bieding. De verkoop, waarvan de op brengst ten goede komt aan de bewo ners, is van 10.30-15.30 uur. NIEUWERKERK Kennismakingsbijeenkomst Het gemeentebestuur van Duive- land houdt vo'or alle mensen die de afgelopen tijd in een van de kernen van de gemeente Duiveland kwamen wonen een kennismakingsbijeen komst. Op dinsdag 8 november is men welkom in het gemeentehuis aan de Ring te Nieuwerkerk. Het pro gramma omvat onder andere een wel komstwoord door burgemeester A. Bergshoeff, het voorstellen van de beide wethouders Van Klinken en Op 't Hof, een dia-serie over de gemeente Duiveland en een rondleiding door het gemeentehuis. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. BRUINISSE Verkoping Welfare De Welfare-afdeling van het Bruse Rode Kruis houdt op donderdag 3 no vember een grote verkoop van Welfare-artikelen. Deze artikelen zijn gemaakt door de bewoonster van In 't Opper en bewoonsters van Brui- nisse terwijl er ook eigen gebakken babbelaars zijn. Verder is er een ver loting en natuurlijk staat de koffie met cake gereed. Allen zijn hartelijk welkom. De verkoping is van 14.00 tot 16.00 uur in de grote zaal van In 't Opper. Bejaardensoos De bejaardensoos van mevrouw IJ- zelenberg is i.v.m. dankdag niet woensdag 2 november, maar donder dag 3 november, aanvang«14.30 uur. MIDDELBURG Positieve actie Positieve actie. Ofwel hoe de ge meente in haar personeelsbeleid de positie van vrouwelijke ambtenaren verbeteren. Dat is de titel en het on derwerp van een studiemiddag die op maandag 21 november wordt gehou den in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De middag is een initia tief van Vrouw en Werk Zeeland en is bestemd voor alle werknemers van gemeentes, bestuurders, leden van welzijns- en emancipatiecommissies, dienstcommisies, georganiseerd over leg en gemeenteraadsleden. VLISSINGEN Verkeersveiligheid Bedrijfsleven en verkeersveilig heid. Dat is het onderwerp waarover op donderdag. 24 november een dis cussiebijeenkomst wordt gehouden in hotel Britannia te Vlissingen. Zee land is op verkeersgebied niet de vei ligste provincie. De organisaties die werkzaam zijn op het gebied van de verkeersveiligheid willen met de di recties en veiligheidsfunctionarissen van Zeeuwse bedrijven overleggen welke initiatieven ontplooid kunnen worden om de verkeersveiligheid te vergroten. Er zijn een aantal sprekers en een videopresentatie. Naar aanlei ding van de resultaten daarvan wordt twee keer een discussie gehouden. 'S-HEERENHOEK Kop toch wat 'Vrouwe, vrouwe kop toch wat'. Zo heet de nieuwe langspeelplaat/mu- ziekcassette van Engel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek. Op de plaat zijn der tien liedjes in Zuidbevelands dialect opgenomen. Engel presenteert de Lp op 10 november aan statenlid H. Eversdijk. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110- 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3