Kegel komt vandaag gereed Duiveland wil 116.000 gulden meebetalen aan verbouw smidse Gemeente Bruinisse wil alsnog rond de tafel met de jeugdsoos Aanrijding in Schuddebeurs Een gratis kopge koffie staat voor u klaar! ZIERIKZEE - MOC '17 AUTO LOUIS GOEDBLOED DE ZIERIKZEESCHE COURANT BRUINISSE - Burgemeester en wethouders van de ge meente Bruinisse hebben in de persoon van eerste burger T. C. Hekman met verbazing en ontsteltenis gereageerd op het feit, dat het bestuur van jeugdsoos de Pul niet is ingegaan op het verzoek rond de tafel te komen zitten. B en w hebben het Pul-bestuur uitgenodigd om een defini tieve oplossing te vinden voor de problemen, waarin de jongerensociëteit momenteel verkeert. Dat bleek uit de woorden van bur gemeester Hekman tijdens de raads vergadering. De CDA-er J. Huizer drong bij het college aan op een her nieuwde poging het contact te her stellen, omdat dit - zo stelde Huizer - ook in het belang van de gemeente is. Hekman hield Huizer voor, dat het de Pul is die een gesprek heeft afgewe zen. Maar Huizer kon dat uit het schrijven van de Pul niet opmaken. „Ze konden niet akkoord gaan met de door u vooraf gestelde voorwaarden". Hekman: ,,Het is een zaak, die al vele jaren speelt. Alle pogingen om orde op zaken te stellen zijn op niets uitgelopen. Nu heeft het bestuur een brief gekregen, waarin een aantal voorwaarden van de gemeente is ver woord. Ons verzoek was om hierover te praten". Maar Huizer had liever een open gesprek gezien, zonder voor waarden vooraf. Voorwaarde Maar het college stelt als ..keihar de"-voorwaarde,-dat er ouderlijk toe zicht moet zijn in de jeugdsoos. Oude ren dienen hun verantwoordelijkheid SCHUDDEBEURS - Op de krui sing Zuiddijk/Kloosterweg te Schuddebeurs vond donderdagmid dag een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden bescha digd. De inzittenden liepen geen verwon dingen op. De aanrijding was het ge volg van een voorrangsfout van een van de bestuurders. De auto van D. G. uit Zierikzee werd bij de botsing aan de rechterachterzijde beschadigd. Terwijl de auto van J. B. uit Zierikzee linksvoor werd beschadigd. te dragen jegens de jeugd. Of zoals Hekman het in eigen bewoordingen zei: ,,De gemeente is geen kleuter leidster". Na enige discussie over de briefwisseling zegde Hekman toe als nog een poging te willen ondernemen het bestuur ,,en anders anderen" rond de tafel te krijgen. Tijdens de vergadering werd ook ingegaan op de planologische voor bereidingen voor de bouw van een sportzaal aan het dorpshuis. Met na me de SGP kantte zich tegen het voorstel. L. J. van den Bos betitelde de sportzaal als een omgekeerde duwbak, dat het gebied ontsiert en de deftigheid van het gemeentehuis aantast. „Zo'n zaal moet 40 tot 50 jaar mee. Dat kan ook 40 tot 50 jaar overlast voor de omwonenden bete kenen", aldus Van den Bos. Zijn frac tie voelt meer voor een lokatie in het bestemmingsplan Riekusweel. Er werd niet inhoudelijk ingegaan op de bezwaren van de SGP omdat het slechts om een planologische voortgang gaat. In een later stadium komt de financiële haalbaarheid van het plan ter sprake, alsmede de be heersvorm, waarover de CDA-fractie juist meer wilde weten. Na een hoofd elijke stemming bleek alleen de SGP tegen de planologische goedkeuring, waarmee overigens niet gezegd is dat de overige partijen aan het einde van de rit instemmen met de sportzaal. SGP-er G. E. Houtekapier vroeg het college speciale aandacht te geven aan het bekender maken van het zo genaamde kwijtscheldingsbeleid voor gemeentelijke belastingen. Hou tekamer stelde, dat slechts zeer wei nig mensen hiervan op de hoogte zijn en dat betreurde hij. Dat gold zijns inziens ook voor het sociaal nood fonds. Burgemeester Hekman onder schreef zijn verzoek en zegde toe hier aan te willen werken. De bezetting, zoals die kort na de sluiting heeft plaatsgevonden. Uiterst links wethouder C. J. van Liere. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie Kom eens proeven in het kompleet vernieuwde Restaurant Aquadelfa. Ons restaurant is helemaal gerenoveerd. Dc smakelijkste gerechten vindt u op onze nieuwe menukaart. Als u in dit weekend koffie met gebak bestelt, is de koffie voor ónze rekening. U bent van harte welkom. Familie-partijtje Kom eens praten over de vele mogelijkheden. RESTAURANT SAQUADELTA Centrumplein Aquadelta BRUINISSE Tel. 01113-2313 Vier woningen in voormalige smederij Sirjansland NIEUWERKERK - Met uitzondering van de twee VVD-raadsleden heeft de gemeen teraad van Duiveland besloten om een bijdrage van ruim 116.000 gulden uit de gemeen tekas beschikbaar te stellen voor de bouw van vier nieuwe woningen in de voormalige smederij te Sirjansland. Dat bedrag werd na enkele jaren durende onderhandelingen overeen gekomen met de Christelijke Woningbouwvereniging Sehouwen-Duiveland die de woningen wil bouwen. De totale kosten hiervan bedragen bijna 550.000 gulden. Zo bleek tijdens de gemeenteraadsvergadering donderdagavond in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> UK* PÊ Bitr Voor dat bedrag worden,niet alleen vier nieuwe woningen gebouwd in de voormalige smederij, maar wordt ook de buitenzijde van het gebouw geheel in oude stijl gerestaureerd. De smederij midden in het dorp Sirjans land is namelijk een 'beeldbepalend gebouw'. Dat was ook de reden dat het provinciaal bestuur enkele jaren geleden de volledige aankoopsom ZIERIKZEE - Vanaf morgen (zaterdag) kan het verkeer weer vrijuit over de Zierikzeese kruising Scheldestraat/Gre- velingenstraat rijden. Maar dan wel minder hard dan daar tot nu toe gebruikelijk was. In de afgelopen week is op de kruising namelijk een kegelvormige verhoging aangelegd. Deze snelheidsremmende maatregel werd gerealiseerd na een voorbereidende periode die bijna drie jaar in beslag nam en die veel discussie uitlokte. In de adviescommissie verkeer, via ingezonden brieven in de krant en in de gemeenteraad van Zierikzee. Uiteindelijk werd het voorstel voor aanleg van de kegel met acht tegen vijf stemmen door de Zierikzeese gemeenteraad aangenomen. De kosten van de aanleg bedragen 25.000 gulden. Bijna vierduizend gulden hiervan wordt betaald door het ministerie van verkeer en waterstaat in de vorm van subsidie. Het plan om het verkeer te remmen door middel van een kegelvormige verhoging werd ontwikkeld in overleg met de directie verkeersveiligheid van dit ministerie. Tijdens de bouwwerkzaamheden deze week, werd het verkeer langs het kruispunt geleid via rijplaten die over het naastliggende plantsoen werden (100.000 gulden) sudsidieerde toen de gemeente Duiveland de smederij van een particulier kocht. De voorwaarde bij deze provinciale subsidie was dat het gebouw zijn beeldbepalend ka rakter moest behouden in de toe komst. Financiële consequenties Dat besloot de gemeenteraad van Duiveland ook te doen. Een besluit waaraan financiële consequenties za ten, zo bleek al snel. De Christelijke Woningbouwvereniging wilde van de gemeente Duiveland een bijdrage in de stichtingskosten van de huizen omdat die anders veel te duur en niet meer rendabel zouden uitvallen. Na vele onderhandelingen kwam men het bedrag van 116.000 gulden over een waaraan de raadsleden al dan niet hun fiat konden geven. De VVD-fractie deed dat niet. ,,Wij zijn nooit zo enthousiast geweest voor dit plan. Het zou veel beter zijn om de realisatie van het plan over te laten nemen door een particuliere or ganisatie. Bovendien blijkt uit een verslag van de Woningbouwvereni ging Beter Wonen dat er in de ge meente Duiveland geen woningte kort is. En wij zien het niet zitten om te bouwen voor leegstand", aldus W. P. Stouten (VVD). Ook A. J. C. Melieste (PvdA) keek sceptisch tegen het plan aan. ,,Ik heb zakelijk gezien moeite met de hoogte van het bedrag dat de gemeente moet bijdragen. Ruim 50.000 gulden daar van moet uit de post onvoorzien ko men. Hoe moet dat weer ingevuld worden? En zal het plan zijn geld wel opleveren? Zijn de woningen wel te verhuren"? Doorgaan De overige raadsleden, waaronder het ander PvdA-fractielid C. J. Hille- brand, bekeken het voorstel anders. ,,Wij hebben als gemeenteraad beslo ten om de smederij op deze manier te behouden. Nu moeten we er ook mee doorgaan. We wisten van tevoren dot het geld zou kosten", aldus L. Meer man (SGP/RPF). En Hillebrand (PvdA) benadrukte dat de belangen van een kleine kern niet alleen van uit een zakelijk standpunt benaderd moeten worden.Behalve het behoud van het beeldbepalend karakter van de smederij is het voor een kleine kern ook belangrijk dat er nieuwe woningen worden gebouwd. Die ko men vanzelf wel vol". Ook raadsvoorzitter burgemeester A. Bergshocff vond de bijdrage van de gemeente Duiveland veel geld. ,,Maar het is een normale zaak dat bij dorpsvernieuwingsprojecten veel geld bijmoet". In antwoord op vra gen van VVD-raadslid Stouten verze kerde hij dat nog steeds wordt ge zocht naar een particuliere onderne ming die het project wil overnemen. „Zodat het minder geld van de ge meenschap hoeft te kosten. Maar het valt niet mee iemand te vinden. Als het niet lukt moet het toch via dc Christelijke Woningbouwvereni ging". De bouwwerkzaamheden aan de smederij kunnen pas beginnen als de Hoofd Ingenieur Directeur (HID) van het ministerie van VROM het ge meenteraadsbesluit heeft keurd. Als dat gebeurt is het niet uit gesloten dat nog in 1988 een begin wordt gemaakt met de verbouwing. Ook vanuit de gemeente Duiveland hoeft de Stichting Welzijn Ouderen niet te rekenen op een extra subsidie om de kosten van een tweede part time kracht te betalen. De raadsleden gingen unaniem akkoord met het voorstel van het college van b en w om de jaarlijkse subsidie te handha ven op 4,28 per inwoner. C. J. Hille brand (PvdA) deed de suggestie om een deel van het administratief werk van de SWO uit de besteden aan de di verse gemeentesecretarieën. De overige agendapunten van de gemeenteraadsvergadering werden met een hamerklap en zonder discus sie besloten. Dat betekent dat J. Bos- land uit Oostcrland geen bouwver gunning krijgt om zijn schaapstal uit tc breiden. Dat de school met dc bij bel in Nieuwerkerk extra schoolma teriaal mag aanschaffen omdat het leerlingenaantal is uitgebreid. Dat een extra stuk gemeentelijke grond wordt verkocht aau de firma Poot in Sirjansland en dat twee artikel 19 procedures worden gestart. Een om uitbreiding van camping de Kreek- oever in Ouwerkerk mogelijk te ma ken en vanwege een verbouwing in de woning van K. J. van 't Hof in Nieuwerkerk. Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Wisselend bewolkt In de nacht nog kans op een bui. Morgen overdag wisselend bewolkt met opklaringen. De wind ruimt naar noord tot noordoost, kracht 4 tot 5. Het zicht blijft goed. Minimum temperatuur komende nacht 8 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 1 nov.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 107c. Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 9 graden Windkracht: var 2 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 3 Wisselend bewolkt Kans,op neerslag: 707- Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: noordwest 4 goedge- Dinsdag: ZON- 29 okt. EN MAANSTANDEN Zon op 07.30, onder 17.17 Maan op 19.44, onder 13.12 30 okt. Zon op 07.31, onder 17.15 Maan op 20.56, onder 13.54 31 okt. 2on op 07.33, onder 17.13 Maan op 22.12, onder 14.24 Laatste Kwartier: 1 november (07.49) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied ten noordwesten van de Britse eilanden beweegt zich het komende etmaal zuidoostwaarts en wordt in de nacht van zondag op maandag juist boven ons land verwacht. Aan de voorzijde van dit hoog staat een noordelijke stroming waarmee koude lucht uit de poolstreken via het zeegebied west van Noorwegen en de Noordzee naar onze omgeving gaat afstromen. In de ze stroming komen buien voor. Deze buien worden echter in onze omge ving door het naderende hoog onder drukt. Alleen in de komende nacht en op zaterdagochtend kan een enke le bui vallen. Opklaringen zullen echter in de loop van zaterdag het weer gaan bepalen. Advertentie Nu graag beide punten hier laten. Kom opll hoofdsponsor v.v. Zierikzee Lel op onze AX AANBIEDING voor215,- per maand!!! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 28 OKTOBER 1988 145ste jaargang Nr. 24430 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) Onuitroeibaar De gedachte dat een MAVO-diploma een stap je hoger is dan een LBO-opleiding lijkt onuit roeibaar. Het lager beroepsonderwijs lijdt aan een verouderde beeldvorming. (Pag. 2). Kappen en vervangen De beplanting van de Brouwse stadswallen en het Slingerbos zou helemaal gekapt moeten worden vanwege de aantasting door iepeziekte en bacterievuur. (Pag. 3). Reconstructie uitgesteld De tweede fase van de reconstructie van het centrum van Bruinisse is uitgesteld. Er was geen geld beschikbaar uit de provinciale knel- puntenpot. (Pag. 3). Verlies De A-junioren van de VV Zierikzee leden in Middelburg een nederlaag van 7-1. (Pag. 9). De ondernemingsgeest der jeugd is evenveel waard als de ervaring van de ouderdom. Mme de Knorr Bestuur weigerde iu brief gesprek met college

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1