Brouwershaven verliest binnen twaalf minuten Good-old Sjaak 'Vijf honderd' Dorreman Aanvallend Dreischor komt niet tot winst NIEUWSBODE Ondanks problemen één puntje winst voor ZSC Gelijkspel voor All-Ready na slechte uitwedstrijd 1 1 Paralympics besloten met vuurwerk en Nederlands record Renesse wint eerste competitie wedstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 oktober 1988 Nr. 24428 9 SCHARENDIJKE - Voor de eenenveertigjarige Sjaak Dorreman was het zondag 23 oktober een heu gelijke dag. De laatste man van ZSC speelde zijn 500e wedstrijd in het eerste team van Zwaluwen Stormvogels Combinatie. In het bijzijn van familie, bestuur en fans werd hij na afloop van de wedstrijd tegen Kats (geëindigd in een 2-2 gelijkspel) in het zonnetje gezet. Jubilaris Sjaak Dorreman met zijn vrouw Willy tijdens de huldiging ter ere van zijn vijfhonderdste wedstrijd bij het eerste team van ZSC Op de voorgrond het overhandigde cadeau: een work-mate. (Foto Joop van Houdt). Sjaak Dorreman stamt uit een oude sportieve Scharendijkse fa milie. Zijn opa Izak was al een grote sportfanaat. Drie van zijn kinderen waren al vroeg met de sport bezig. Eén van hen, Sjaak's vader Bart, trouwde met Janna een sportvrouw in hart en nieren. Het kon ook niet anders of uit dit huwelijk moesten wederom sport mensen geboren worden. B-junioren Sjaak is met voetballen begon nen in het seizoen 1961/1962 bij de B-junioren. Na hier zo'n 36 wed strijden te hebben gespeeld maak te hij in 1964 de overstap naar het eerste team van ZSC. Daarvoor had hij nog twaalf wedstrijden er varing in het tweede opgedaan. In 1982 moest hij even een stapje te rug doen. Sjaak speelde zeventien wedstrijden mee bij het tweede. Maar daarna tot op de dag van vandaag draait hij vol enthousias me mee met de besten van Scha rend ij ke. Tijdens de laatste training sloeg een ieder de schrik op het hart toen Sjaak Dorreman met een ge blesseerde enkel het veld moest verlaten. Gelukkig kwam alles nog op zijn 'enkeltjes' terecht. Hij kon zijn vijfhonderdste wedstrijd naast zijn zoon Bart uitspelen. Na de wedstrijd werden ^Sjaak en zijn vrouw Willy eens flink in de bloemetjes gezet. De voorzitter van ZSC blikte in zijn toespraak terug in de tijd. Hij roemde vooral de sportiviteit en de mentaliteit die Sjaak al die jaren had ge toond. Hij hoopte tenslotte dat Sjaak nog lang in goede gezond heid actief lid blijft bij de rood- witten. Na deze speech was de beurt aan oud-voorziter en elftal begeleider Piet van de Horst. Nevenactiviteiten Ook hij nam Sjaak en alle aan wezigen mee terug naar de jaren zestig. Piet van de Horst noemde ook nog eens alle nevenactivitei ten van Sjaak bij de Scharendijk se vereniging. Zo is hij jeugtrainer geweest en ook het eerste team heeft geruime tijd 'onder' Sjaak gevoetbald. Verder is de laatste man van ZSC al jaar en dag actief in de lotto/toto-commissie. Hij heeft ook nog een plaatsje vervuld in de elftalcommissie. En het zou bijna vergeten wor den, Sjaak is ook nog actief ge weest als korfballer. Piet van de Horst moest verder nog kwijt dat Sjaak door zijn inzet en sportivi teit een voorbeeld was, en is, voor alle andere spelers. De elftalbege leider moest één kleine kritische noot laten horen. Sjaak heeft er nogal een ge woonte van gemaakt om altijd (nou ja, meestal) te laat te zijn voor het vertrek naar uitwedstrij den. Maar hoe het ook zij: „Vele laatsten zullen de eerste zijn", zo sloot Piet van de Horst zijn toe spraak af. Hij overhandigde het feestvarken namens bestuur, seni orspelers, begeleiders, trainers, kantinebeheerder en consul een prachtige work-mate. Zijn vrouw Willy kreeg daarbij een mooie bos ruikers aangebo den. Namens de supportersgroep ontving hij een grote bos bloemen. Als laatste werd hem door de con sul /terreinmeester overhandigd de uitnodiging voor de vijfhon- derste wedstrijd tegen Kats, inge lijst en al. Sjaak was een ieder zeer erkentelijk voor de giften en ook zijn gezin bedankte hij voor alles. SCHARENDIJKE - Trainer Kees Snoek van ZSC heeft nog steeds problemen. Met vier junioren in het team is het moeilijk aanpassen. Vooral het onder druk spelen is voor deze jongelingen niet al te gemakkelijk. Naast deze vier is er nu ook nog een nieuweling bijgekomen. Het is de van Hongarije afkomstige George Praceko. Verder moest de oefenmeester nog steeds twee vaste selectiespe lers missen. Co Louwerse en Gerard de Voogd zijn nog steeds geblesseerd. Ondanks al deze problemen is het ZSC toch gelukt uit de thuiswed strijd tegen Kats één puntje te slepen. De helemaal onderaan geklasseerde Zwaluwen Stormvogels Combinatie was zelfs in de eerste helft duidelijk sterker dan Kats. Men liet goed voet bal zien en kwam zelfs na één kwar tier op 1-0 voorsprong. Via een prach tige aanval over de rechter flank wist Maarten van de Weele de bal op de Hongaar George Praceko te passen. De Hongaar die zijn tweede wed strijd speelde bij ZSC liet deze kans niet voorbij gaan en schoot in: 1-0. Verder was er in de eerste helft vooral het betere voetbal van ZSC te aan schouwen. Maar echte kansen bleven uit. Na rust begon ZSC, zoals gebrui kelijk, weer goed. Maar Kats liet zich duidelijk niet de kaas van het brood eten. Men kwam steeds meer opzet ten. Daarbij werd er door ZSC slecht op het middenveld gespeeld. Na vijf minuten in de tweede helft zette Kats over links een mooie aan val op. Omdat de voorhoede van Kats slecht werd afgedekt kwam Kats langszij ZSC. Na deze gelijkmaker werd ZSC duidelijk teruggedrongen. Kats ging meer initiatief tonen en vooral door het midden gelukte dit aardig. Daar verloor Edwin van Oc- veren dan ook in de vijftiende mi nuut de bal aan een tegenstander. Hierdoor kon Kats de stand weer wat opschroeven en maakte 1-2. Alsof een levensgrote hand de Scha- rendijkers toen wakker schudde kwam de pressie bij ZSC weer wat te rug. Om vooral op het middenveld wat beter te kunnen presteren wissel de trainer Snoek Remy Flohil voor Arno de Jonge. ZSC bleef vervolgens aandringen en de gelijkmaker hing in de lucht. Via een aanval over de rechter flank onving Maarten van de Weele op een dieptepass de bal. Maarten gaf het bruine monster mooi voor, zodat Gerard de Voogd de eer te beurt viel om gelijk te maken: 2-2. Na afloop waren beide partijen tevreden met de puntendeling. Trai ner Kees Snoek van ZSC begreep ech ter niet goed waarom het in de twee de helft minder ging als in de beginfase. Hij dacht dat het waar schijnlijk een mentaliteitskwestie betrof. Maar veel is natuurlijk weer terug te voeren op de alom bekende problemen van ZSC. VLISSINGEN - De hoofdmacht van korfbalvereniging- All-Ready is op bezoek geweest bij Seolto in Vlissingen. Omdat de Zierikzeese ploeg in de onderste regionen van de ranglijst vertoeft, moest er minimaal een punt wor den gepakt om de aansluiting met de concurrentie niet helemaal te verliezen. Het werd echter een bar slechte wedstrijd. Aan beide kanten werden enorm veel fouten gemaakt. Na een ruststand van 4-4 werd de eindstand tenslotte 7-7. Beide ploegen mochten tevreden zijn met deze uitslag. Arend Krijgsman: Door onze onoplettendheid in de beginfase hebben we verloren KRUININGEN - Trainer Arend Krijgsman en zijn mannen van voetbalvereniging Brouwershaven hebben voor het eerst in hun bestaan binnen twaalf minuten een wedstrijd verloren. Binnen het kwartier stonden de Brouwenaren op 3-0 achterstand. In de eerste helft wer den enkele domme fouten gemaakt en was de oplettend heid ver te zoeken. In de tweede helft werden de puntjes op de i gezet maar het leed was toen al geleden In de beginfase werd All-Ready volledig verrast door de Vlissingse tegenstander. Geholpen door enkele blunders van All-Ready kwam Seolto al vrij snel op een 3-0 voorsprong. Dit leidde tot enige ontevredenheid bin nen de Zierikzeese ploeg. Dat werd luidruchtig tot uitdrukking ge bracht. De scheidsrechter aarzelde niet en bestrafte Wim in 't Veld met een gele kaart. Rommelig Na deze rommelige fase wist All- Ready zich aardig terug te knokken. Het eerste wapenfeit kwam van Kor- rie Stoutjesdijk. Na een goede combi natie met Esther Scherpenisse mikte zij van afstand raak: 3-1. De achter stand werd zelfs verkleind tot 3-2. Ar jan Hage wist uit een vrije worp met een doorloopbal te scoren: 3-2. Seolto liep echter weer -verder uit, voordat All-Ready goed kon doordrukken. Na 4-2 wist de eerste aanval van All-Ready de weinige kansen goed te benutten. Het was tot tweemaal toe Martin Rijn die met twee doorloop- ballen de stand vlak voor rust gelijk wist te trekken: 4-4. In de tweede helft zou dus nog van alles mogelijk zijn. Maar het slechte spel van de eer ste helft werd door beide ploegen in de tweede helft voortgezet. Fout na fout viel te aanschouwen. Vooral het goed plaatsen leverde pro blemen op. Enorm veel balverlies en slecht opgezette aanvallen toonden de onmacht bij beide ploegen. Na rust was het opnieuw Korrie Stout jesdijk die vanaf afstand raak schoot. Direct daarna maakte Seolto weer gelijk: 5-5. Tben was het even de beurt aan Seolto om op voorsprong te komen. Doorloopbal Hetty Melissant trok voor All- Ready de stand weer gelijk middels een doorloopbal. Ongeveer tien mi nuten voor tijd zette Wouter van Mar ie All-Ready met een raak afstands schot op voorsprong. De Zierikzeese ploeg ging steeds meer op balbezit spelen. Seolto wachtte rustig af tot dat All-Ready weer een fout zou ma ken. Die fout kwam er inderdaad en Seolto maakte van die gelegenheid gebruik om de stand drie minuten voor het eind definitief op 7-7 te bepa len. Aanstaande zaterdag 29 oktober speelt All-Ready om 15.00 uur de laatste wedstrijd op sportpark Ban- nink tegen Tjoba 3. De uitwedstrijd tegen deze ploeg werd met miniem verschil verloren: 9-8. Het moet daar om voor All-Ready mogelijk zijn om voor de micro-competitie nog één of twee punten aan het totaal toe te voe gen. SEOUL - Met een enorm vuur werk, een fantastische lichtshow en een Nederlands record op de mara thon zijn de Paralympics besloten. In het met 100.000 toeschouwers weer uitverkochte Olympisch stadion in de Zuidkoreaanse hoofdstad, zorgde Gerrit Plomp voor een uitstekende prestatie die echter geen medaille opleverde. De rolstoelatleet eindigde op de marathon als tiende. Hij bleef echter wel als eerste Nederlandse atleet on der de grens van twee uur: 1.59 uur. Een ereplaats leverde wel de klassie ke afstand bij de dames op. Janette Jansen eindigde als derde. Het brons mocht zij echter niet ontvangen, de marathon voor dames was nog geen officieel onderdeel. De licht en geluid-show die eerder al de Spelen voor valide sporters had besloten, maakte ook een einde aan de minstens zo succesvolle Paralym pics. Voordat Brouwershaven er erg in had stond men in de tweede minuut al met 1-0 achter. Brouwershaven was in de aanval en daarbij werd Martin Quist in het strafschopgebied getac keld. De scheidsrechter liet echter doorspelen. Nadat iedereen nog met deze onbegrijpelijke beslissing bezig was verdedigde Kruiningen razend snel uit. De bal werd van links voor gezet en de openingstreffer was een feit: 1-0. Tweede minuut Twee minuten later was het weer raak. De linker spits van Kruiningen ontving een lange bal. Deze wist hij in de doelmond op zijn opgekomen middenvelder te passen, en hij kopte 2-0. Brouwershaven was natuurlijk erg teleurgesteld en stortte zich mas saal in dé strijd. Vanaf dat moment ging het spel gelijkwaardig op en neer. In de twaalfde minuut van de eerste helft viel Kruiningen op rechts aan. De bal werd ingeschoten en in eer ste instantie gestopt door keeper Ro nald Lievense. Hij tikt de bal tegen onderkant lat waarbij deze terug stuiterde in het veld. Er moet echter ontzettend veel effect in die bal geze ten hebben. Op onbegrijpelijke wijze caramboleert de bal met een boogje achter Ronald Lievense: 3-0. Brou wershaven bleef wel voetballen maar kon niet tot scoren komen. In de tweede helft kreeg Kruinin gen weinig grip op het spel. Ook de lange uittrappen van de keeper van Kruiningen leverde niets op. Martin Quist van Brouwershaven was de ster van die dag. Hij liet goed voetbal zien maar bij die keren dat hij kon in schieten wilde de bal er niet in. Voor al in de tweede helft werden de aan vallen goed van achteren opgebouwd. Brouwershaven ging allengs beter voetballen. Voorsprong Ook doelman Ronald Lievense stond een goed partijtje te keepen. Hij heeft er ook mede voor gezorgd dat Kruiningen niet nog verder op voorsprong kon komen. Het zat Brou wershaven ook echt niet mee die dag. Er waren toch zeker twee doelpunten die wel hadden moeten tellen. Maar de grensrechter vlagde deze keren voor buitenspel, wat trouwens erg dubieus was. Ook de leiding was wat twijfelachtig. De scheidsrechter bleef ver van de situaties staan en floot voor onbegrijpelijke 'vergrijpen'. De onoplettendheid in de beginfa se van de wedstrijd had Brouwersha ven de das omgedaan. Wat men ver der ook in de wedstrijd nog probeerde lukte gewoonweg niet. Trainer Krijgsman ging zelfs op een gegeven ogenblik met vier spitsen spelen. Man tegen man in de achter hoede leverde verder ook niet het ge wilde resultaat op. Oefenmeester Arend Krijgsman gaat echter niet bij de pakken neerzitten. Krijgsman vond deze eerste neder laag helemaal nog niet zo erg. „Je kunt moeilijk alles winnen in de competitie", was zijn reactie. Er ko men voor Brouwershaven nog meer wedstrijden en men zal zich dan ze ker ook weer voor honderd procent in gaan zetten. SLUIS - In een prima gespeelde wedstrijd heeft de hoofdmacht van voetballend Renesse in een uitwed strijd tegen Sluis met 0-4 weten te winnen. Deze eerste overwinning van de competitie is voor trainer Kees van Dijk en zijn mannen een flinke opsteker. In de twintigste minuut van de eer ste helft maakte een verdediger van Sluis in het strafschopgebied hands. Jeroen van der Have benutte de toe gewezen penalty: 0-1. In de vijfender tigste minuut sloeg Renesse een aan val van Sluis af. Er werd snel uitverdedigd waarna de bal bij Peter Bouterse kwam. Hij nam de bal op zijn slof en deze belandde in de krui sing: 0-2. Dit was tevens de ruststand. In de vijftiende minuut van de tweede helft scoorde Leon Bakker de derde goal voor Renesse. Via een be keken lob over de keeper schroefde hij de stand op tot 0-3. Twee minuten later was het de klasse van Ramon van de Velde die de eindstand ver zorgde. Middels een afstandsschot bracht hij de Renessenaren op 0-4. Tijdens deze verder goed verlopen wedstrijd heeft één speler van Sluis een rode kaart opgelopen. Omdat hij tijdens een actie natrapte stuurde de scheidsrechter hem het veld uit. 0-0 tegen Jong Ambon DREISCHOR - In de wedstrijd op het eigen sportpark heeft Dreischor in een doelpuntloos treffen Jong Am- bon, uit Middelburg, op bezoek ge had. Trainer Wim Kommer had voor af toch stiekem een klein hoopje gehad op een overwinning. Maar het lot besliste anders. Van de negentig minuten voetbal- tijd was Dreischor toch zeker tachtig minuten in de aanval. Maar Jong Am- bon wist het doel schoon te houden. Keer op keer bouwden de beste elf van Dreischor de aanvallen vanach ter vandaan op. Bij het doelgebied aanbeland stokte het echter abrupt. De ballen wilden er gewoonweg niet in. Dreischor speelde steeds op balbe zit en Jong Ambon had hierop geen enkel antwoord. De keeper van Dreischor had het in de eerste helft erg rustig. Hij kreeg welgeteld twee ballen te verwerken. En dan nog niet eens van die moeilij- Jong Ambon tracht met alle macht Dreischor van de bal te zetten. Maar Dreischor was zeker 80 minuten van de strijd in balbezit. ke. Jong Ambon kwam bijna niet van de eigen speelhelft af. Dreischor bleef maar aandringen. Vaak was men met negen man voor het doel van Jong Ambon te vinden. Maar scoren ho maar. Met een ruststand van 0-0 zochten de spelers voor een korte wij le de kleedkamers op. Na rust ging Dreischor nog een ver snelling hoger spelen. Er werd nog harder gewerkt om nu eindelijk eens de openingstreffer te kunnen maken. Vooral over de vleugels gelukten de aanvallen prachtig. Maar het scoren bleek moeilijker dan het aanvallen. Doelpunten bleven uit. Als men dan ineens toch in de doelmond tot sco ren kon komen was er weer wel een of ander Jong Ambonees lichaams deel die dat verhinderde. Ook aan de leiding kon het niet lig gen. Scheidsrechter Van Belzen uit Arenmuiden floot voortreffelijk. Hij was totaal niet partijdig en een ieder kon zich met zijn beslissingen vereni gen. Hoewel er geen doelpunten vie len was het toch een aardige wed strijd om te zien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9