DFS grootste moeite met NOAD Duiveland ontgoocheld uit strijd met zwakker Apollo SUZUKI Goede mandekking nekt Bruse Boys NIEUWSBODE WIK ongedisciplineerd gewonnen van Cadzand Zierikzee verliest in Schijndel ISTA - 6 Zeker niet de beste wedstrijd van DFS BURGH-HAAMSTEDE - Het eerste team van DFS heeft met grote moeite, en nogal wat geluk, winst weten te boeken tegen de bezoekende Tilburgers van NOAD '67. Voor al in de beginfase van de wedstrijd kwamen de elf van trainer Peter Goedegebuure goed weg. Omdat NOAD verzuimde om de aanvallen niet voldoende af te werken kon DFS met hangen en wurgen erger voorkomen. Na een eigen goal van NOAD kwam DFS met geluk op voorsprong en nadat één van de counters eindelijk eens lukten wis ten de Haamstedenaars uiteindelijk toch twee punten te pakken. In de eerste minuten was het vooral NOAD dat direct sterk aandrong. Maar de eerste scoringskans was voor DFS in de vijfde minuut. Nadat NO AD een overtreding had begaan op links, dertig meter van doel, mocht Eddy Kiesenberg de vrije trap ne men. Hij schoot de bal direct in. Deze was zo hard dat de keeper van NOAD er nogal wat problemen mee had. Hij tuimelde bijna met bal en al achter de doellijn. In de tiende minuut pro beerde Clement Rijnberg een penalty te forceren. Penalty Clement kreeg de bal na een solo actie van Eddy Kiesenberg op links aangespeeld. Hij trachtte de verdedi ging uit te spelen maar dit lukte niet. Daarbij liet hij zichzelf vallen ter ver krijging van een penalty. De schei- drechter doorzag dit echter en liet doorspelen. In de daarop volgende minuut speelde wederom Clement Rijnberg een hoofdrol. Hij plaatste de bal in de doelmond waarna de kee per de bal niet klemvast had. Eddy Kiesenberg zag dit en kon bijna in tikken. Ook NOAD zat niet stil. Na een corner van de Brabanders werd de bal goed door de verdediging wegge werkt. De bal kwam echter bij een middenvelder die vervolgens kei hard uithaalde en maar net doel miste. In de zestiende minuut maak te Eddy Kiesenberg tweemaal achter elkaar dezelfde fout. Tot twee keer toe schoot hij namelijk bij het uitver dedigen de bal in de voeten van een tegenstander. Daarbij zat de spits van NOAD één keer dichtbij een doelpunt. Hij schoot de bal rakelings over doelman Erik Schot. In de zeventiende minuut blunder de de linker spits Marco Jonker. Hij kwam alleen voor de keeper van NO AD en in plaats dat hij deze uitspeel de schoot hij de bal links naast. In de daarop volgende minuut kon Peter Fooy de aanzet geven voor de ope ningstreffer. Maradonna Uit een vrije trap op rechts, dertig meter van doel, plaatste hij de bal prachtig in de doelmond. Simon Hart kon zijn hoofd eronder zetten maar in plaats daarvan probeerde hij het middels een hoge omhaal a la Mara donna. Welke echter mislukte. Van alle voorgaande kansen had dit toch zeker de openingstreffer kunnen zijn. Het eerste doelpunt liet echter nog wat langer op zich wachten. Si mon Hart probeerde in de twintigste minuut zijn eerder foutje goed te ma ken. Hij wist zich mooi vrij te spelen in de spits maar kreeg daarbij geen hulp. Noodgedwongen moest hij zelf schieten maar de bal zeilde over. In deze fase van de strijd werd het spel iets grimmiger. Scheidsrechter Ver meulen uit Souburg deed zijn uiterste best om de zaak in het gareel te hou den. Publiek Maar bepaalde beslissingen van de referee schoten bij het publiek in het verkeerde keelgat. Minder vleiende opmerkingen aan zijn adres waren het gevolg. Omdat hij dacht dat dit vanuit de dug-out kwam floot hij af en sommeerde hij de 'inzittenden' hun mond te houden. Nadat dit inci dent was opgelost werd de wedstrijd hervat met een scheidsrechtersbal na bij de middenlijn. Uit deze scheidsrechterbal wist DFS als winnaar tevoorschijn te ko men. De bal belandde bij Clement Rijnberg. Hij ging goed alleen door en zette de bal vanaf links voor. De ongelukkige Bram Filius van NOAD werkte deze bal met zijn lichaam in eigen doel. Zo werd de stand in de achtentwintigste minuut aan de Le- liëndaeleweg 1-0. Direct na de aftrap kreeg NOAD de kans voor de gelijkmaker. Op de rand van het zestien metergebied kreeg NOAD een vrije trap mee. Ondanks de muur van vijf DFS-ers werd de bal met een boogbal direct op doel ge schoten. Keeper Erik Schot wist dit punt te voorkomen door met zijn vuisten te redden. Direct daarop kreeg DFS een vrije trap mee op links, veertig meter van de doellijn. SCHIJNDEL - De wedstrijd in Schijndel tegen Avanti heeft Zierik zee jammerlijk verloren. Lange tijd zat het erin dat Zierikzee de gelijke stand van 1-1 kon handhaven. De al gemene stemming over de leiding was nogal negatief. De grensrechter van Avanti werd partijdigheid ver weten. En ook de scheidsrechter be sliste niet altijd correct. Zowel Zierikzee als Avanti kotsen Voor de aanval. Menig duel was flink hard te noemen. Zierikzee kon vlak voor rust de openingtreffer maken. Theo Wittenberg speelde erg attent. Bij een verkeerde terugspeelbal op de keeper van Avanti onderschepte Theo deze bal. Daarbij aarzelde hij niet en kon het eerste doelpunt van de wed strijd op zijn naam schrijven: 0-1. Gelijkmaker In de tweede helft duurde het tot de vijfentwintigste minuut vooraleer Avanti de gelijkmaker scoorde. Uit een vrije trap van Avanti kon Ron van Iperen de bal achter keeper Peter Noordijke deponeren: 1-1. Zierikzee bleef aandringen. Maar keer op keer vlagde de Avanti-grensrechter voor buitenspel. Te pas en te onpas ging zijn vlaggetje de lucht in. Menige aanval werd zodoende de grond 'inge- vlagd'. Vijf minuten voor het einde viel het doek voor de Zierikzeese strij ders. Frans Gevers van Avanti was de verantwoordelijke man voor de 2-1. Trainer Hans van der Wekke zal niet wakker liggen van deze verliespar- tij. ,,We halen nog maar eens diep adem en we gaan gewoon verder", was zijn reactie na afloop. KAPELLE - Zo goed als Bruse Boys tegen Veere had gepresteerd, zo slecht was de uitwedstrijd tegen Kapelle. De beste elf van Bruinisse konden aan de overkant van de 'sloot' niet meer dan één puntje verschalken. Met het 2-2 gelijkspel was ook trainer Piet Roks niet echt tevre den. ,,Onze jongens hadden vooral problemen met de goede mandekking van Kapelle. En ook mankeerde er nogal wat aan de organisatie bij Bru", aldus Piet Roks na afloop. Door slecht uitverdedigen liep Bru se Boys in de vierde minuut al tegen een 1-0 achterstand op. In die periode was het ook met name Kapelle dat fy siek sterker was dan Bruse Boys. Maar de grootste problemen hadden de jongens van oefenmeester Piet Roks met de strakke mandekking. Vooral-Teun de Ronde had hier nogal wat problemen mee. Ook hij kon hierdoor niet goed in zijn ritme ko men. Duels De persoonlijke duels werden voor al in het voordeel van Kapelle beslist. Bij Bruse Boys werd er ronduit slecht gespeeld. Er was totaal geen organi satie en verkeerde passes waren meer regel dan uitzondering. Ook Peter Coppoolse was van streek en ging te veel dwalen. Hij zeilde van links naar rechts over het veld. Overzicht was derhalve ver te zoeken. In de eer ste helft werd Bru helemaal niet ge- CADZAND - Trainer Joop de Ridder van WIK had vorige week verklaard weinig problemen met Cad zand te zullen hebben. Men heeft inderdaad gewon nen maar na afloop was zijn reactie: ,,We hebben nu wel met 1-5 gewonnen, maar persoonlijk vond ik het geen beste wedstrijd". Na de laatste goede wedstrijd tegen Kruiningen bleek WIK nu tegen Cadzand to taal ongedisciplineerd bezig te zijn geweest. Cadzand was verdedigend heel zwak. Ook aanvallend hadden de 'badgasten' weinig in te brengen. Het was voor WIK vrij gemakke lijk om de winst naar zich toe te trekken. WIK creëerde in de eerste helft al direct veel kansen. In de tiende minuut was het Edwin Ganzeman die alleen door de de fensie van Cadzand heen brak en 0-1 maakte. In de vijfentwintigste minuut mocht hij dit nog eens dunnetjes overdoen. Wederom wist hij hieruit te scoren: 0-2. Manschaft In de rust sprak trainer Joop de Ridder zijn manschaft eens hartig toe. Hij vond dat ze er teveel met de pet naar gooiden. Verder ver wachtte hij net als vorige week meer.discipline in het spel. Inder daad kwam het spel van eerdere wedstrijden bij WIK in de tweede helft gaandeweg terug. Cadzand kon de stand iets optrekken door een penalty te forceren. De spits van Cadzand ging alleen op kee per Tonny Hendrikse af. Daarbij maakte Tonny een over treding. De scheidsrechter legde de bal op de stip. Cadzand benutte deze kans en de stand werd voor hen iets acceptabeler: 1-2. Aan de andere kant werd Jos Rotte in het strafschopgebied neergelegd. Ook hier gaf de scheidsrechter een penalty. Jos nam hem zelf maar de keeper van Cadzand red de. Vijf minuten later werd Jos Rotte weer neergelegd in het strafschopgebied. De referee kon niets anders doen dan weer een strafschop toeken nen. Dit keer nam Han van de Sande hem. Hij benutte deze kans wel en bracht de stand op 1-3. In de dertigste minuut scoorde Aren van Wezel 1-4, Ook voor de laatste goal van de wedstrijd tekende laatstgenoemde. Nadat Erik van de Sande de bal op Aren van Wezel paste rond hij deze actie af en zorgde vooreen eindstand van 1-5. vaarlijk en creëerde gëen érikele ech te kans. i Het was van tevoren bekend dat het geen gemakkelijke wedstrijd te gen Kapelle zou worden. Maar trai ner Piets Roks had niet gedacht deze spelsoort te moeten aanschouwen. Hij vond het droevig om te zien hoe een simpel balletje aan de voet spe len mislukte bij 'zijn' Bruenaren. In de tweede helft trachtte Bruse Boys het initiatief te nemen. Maar toch moest men Kapelle nog een doelpunt gunnen. Door een blunder van kee per Jacob Muller werd het 2-0. Bru herstelde zich beetje bij beetje. Er werden iets meer kansjes ge creëerd. Ook de organisatie verliep wat beter. Bruse Boys kwam op 2-1 nadat de, trouwens goed fluitende, scheidsrechter een penalty toekende aan de Bruenaren omdat Tbnny van de Berge in het zestienmetergebied was neergelegd. Door deze treffer werd de vechtlust bij Bruse Boys al lengs beter. Vleeswond Ook nadat John van Dijke er voor Jos van Unen ingekomen was ging het met Bruinisse iets beter. Jos van Unen moest het veld trouwens ge- blesserd verlaten in verband met een vleeswond. In de laatste minuut werd de getoonde inzet van de tweede helft gehonoreerd. Jaap van de Berge wist 2-2 te' maken nadat hij een prima steekpass had ontvangen. Het doel punt was des te mooier omdat Jaap helemaal van achter moest komen. Oefenmeester Piet Roks moest eer lijk erkennen dat hij het klasse vond dat Bruse Boys een na 2-0 achter stand toch nog wist terug te knokken naar 2-2. ST. ANNALAND - Een voetbalwed strijd in Sint Annaland op Tholen is in een massale vechtpartij geëindigd. Scheidsrechter Uitterhoeve stuurde in het laatste kwartier van WHS- Dinteloord (3-1) drie spelers van de bezoekende club van het veld. Ko- nings, Vissers en Nieuwland maak ten het volgens de strak leidende ar biter uit 's-Gravenpolder te bont. Nieuwland, die in de laatste minuut rood kreeg, revancheerde zich na het laatste fluitsignaal door de scheids rechter aan te vallen. Waarna ook het publiek zich ermee bemoeide. Uitter hoeve, die werd geraakt aan het lin kerbeen, zal zich onder doktersbe handeling moeten stellen. TORONTO - Elly van Hulst heeft een zeven weken lange buitenlandse toer- nee besloten met de tweede plaats in de Stratenmijl van Tbronto. Van Hulst, negende op de Olympische drie kilometer, moest alleen de Cana dese Williams laten voorgaan. Even als de mijl op Fifth Avenue in New York staat de stratenloop in Tbronto in de wereld van de korte weg wedstrijden hoog aangeschreven. Leo Rijnberg tekende voor de voor zet. Tijdens het aannemen van deze pass leunde een NOAD-verdediger over Simon Hart. De scheidsrechter floot weer voor een vrije trap. Deze werd op de rand van het strafschopgebied door Eddy Kiesenberg genomen. Hij tikte de bal voor de voeten van Leo Rijnberg maar deze schoot het leer echter rich ting vuurtoren. In de vierendertigste minuut kregen Clement Rijnberg en Simon Hart middels een een-tweetje weer een kans tot scoren. Deze actie duurde echter te lang en mislukte. Twee minuten later was het weer Clement Rijnberg die uit een counter de kans kreeg tot scoren. Samen met Marco Jonker braken ze samen ra zendsnel uit. Clement werd echter door de voorstopper van de bal gezet. Vooral in de laatste stuiptrekkingen van de eerste helft liet DFS tot veel plezier van het aanwezige publiek een aantal mooie counters zien. In de laatste minuut kreeg Simon Hart in het strafschopgebied de bal aangespeeld maar kon nét niet tot scoren komen. In de rust vestigde trainer Peter Goedegebuure de aandacht van zijn mannen op de trage verdediging van NOAD. Blijf er dan niet voorhangen maar speel over die laatste man heen. Zo kan je puntjes pakken", hielt Peter zijn elftal voor. Verder had hij goede kritiek op de vleugelverdedigers. Ook waarschuwde hij de elf voor de druk die NOAD na rust te zien zou ge ven. Zij stonden per slot van rekening achter en aasden op de gelijkmaker. Buitenspel In de tweede helft startte DFS zon der Eddy Kiesenberg. Voor hem kwam Kees Jan van Nieuwenhuize in de wei. In de derde minuut na rust kreeg laatstgenoemde al direct een kans tot scoren. Simon Hart was op randje buitenspel aan de rechter kant doorgebroken. Hij dribbelde naar het centrum en zette de bal voor. Kees Jan van Nieuwenhuize kon de bal niet goed aannemen en werkte de bal met zijn handen over de achterlijn. In het eerste kwartier van de twee de helft had DFS duidelijk over wicht. Men creëerde enkele kansjes en trachtte vooral via de counter te scoren. Het spel was in deze helft van de wedstrijd wel wat harder gewor den. Persdoiilijke duels werden feller aangegaan.;Zo werd in de zevende minuut Simon Hart op een harde on behoorlijke wijze tegen het groene laken gewerkt. Uit de vrije trap die hiervoor werd gegeven kwam niets. Na één kwartier moest Simon Hart geblësseérd het veld verlaten. Bij die harde tackle was hij dermate geraakt dat verder spelen niet meer ging. Voor hem kwam de nummer drie Ro bin Verdam in de ploeg. Na twintig minuten begon NOAD duidelijk meer aan te dringen. Met nog vijfen twintig mihuten te spelen wist men dat, om nog. te kunnen winnen, nu de De persoonlijke duels werden in het verloop van de wedstrijd wat grimmi ger. DFS weet als winnaar tevoorschijn te komen in het treffenêegen NOAD. gelijkmaker moest komen. Maar de meeste aanvallen van de Tilburgers liepen op niks uit. NOAD probeerde het ook regelma tig met afstandsschoten. Maar ook die troffen geen doel. In de zevenen twintigste minuut kwam Kees Jan van Nieuwenhuize op randje straf schopgebied, na een tackle, onzacht in aanraking met de Schouwse gras mat. Leo Rijnberg mocht de toege kende vrije trap vervolgens nemen. Hij probeerde het ineens maar de bal wordt tot corner verwerkt. Twee mi nuten later kreeg keeper Erik Schot weer eens wat te doen. Uit een vrije trap net buiten het zestien metergebied kon een midden velder van NOAD de bal met een be keken boogje om de muur op doel schieten. Erik was echter alert en redde uit de linker hoek. Even later werd er weer voorgegeven door NO AD. De spits schoot laag in maar kee per Schot redde andermaal. In de tweeëndertigste minuut ging Peter Fooy met- Robin Verdam een een tweetje aan. Na een prachtig hakbal- letje van Robin kon Peter alleen doorgaan. Het schot van Peter Fooy belandde jammerlijk op de paal. In de veer tigste minuut ging Clement Rijnbeg weer eens op avontuur. Op links speelde hij zijn man uit en paste breed, naar rechts. Kees Jan van Nieuwenhuize liet deze bal bekeken lopen waarna Arco Dekker de bal vrij kon aannemen en de stand op 2-0 bracht. Met nog zo'n vijf minuten te spelen was er voor DFS weinig ge vaar meer. In blessuretijd werd nog één kans door de Haamstedenaren gemist. Eindsignaal Nadat het eindsignaal geklonken had slaakte een ieder een zucht van verlichting. De algemene indruk was dat DFS duidelijk betere wedstrijden gekend had. OOSTERLAND - Trainer Ed van Lent van voetbalver eniging Duiveland was duidelijk onder de indruk van het verlies dat op eigen terrein geleden was tegen Apol lo. Hij vond dat Duiveland nogal schlemielig met 3-4 ver loren had. Zeker als men weet dat Duiveland ruim met 3-1 heeft voorgestaan. In de laatste minuten van de strijd werd de winst toch nog weggegeven. de achtste minuut was er een hoofd rol voor Adrie Bal weggelegd. Hij ontving een bal door het midden en speelde vervolgens twee man van Apollo uit. Alleen voor de keeper kon hij in de kluts de bal intikken: 3-1. Na deze treffer was het goede spel weer ineens ver te zoeken. Men viel weer in herhaling. Hoewel Apollo duidelijk aangeslagen was leed Duiveland on begrijpelijk veel balverlies. Apollo is een duidelijk minder goe de ploeg. Hun 'sterke' punt is mis schien het veelvuldig foppen van de voorhoede door regelmatig de bui- tenspelval open te zetten. Maar juist daardoor kon Duiveland weer vrij ge makkelijk scoren. Want niet altijd klapte deze val op het juiste tijdstip dicht. In de vierde minuut brak Adrie de Jonge door de defensie. Hij kon vrij eenvoudig de Apolloose achter hoede uitspelen. Vlak voor doel haal de hij uit en joeg de bal in de touwen. Dribbelen Vanaf dat moment dacht het Duive- landse elftal dat ze de winst al op zak had. Men bleef wel doorgaan. Maar men vatte alles te gemoedelijk op. In de dertigste minuut tekende weder om Adrie de Jonge voor een goal. Hij dribbelde op zijn eigen wijze de de fensie voorbij en scoorde 2-0. Apollo kreeg zienderogen ook meer kansjes. Dit kwam vooral omdat de voorhoe de van Apollo nogal levendig was. De achterhoede van Duiveland daarentegen had geen goed antwoord op dit snelle bewegen. Men bleef te star voetballen. Daardoor viel de dekking weg en zat Apollo soms ge- vaarlijk dichtbij een doelpunt. Zo brak Apollo in de vijfendertigste mi nuut het zestien metergebied binnen en alleen een sliding kon deze aan valler weren. De scheidsrechter acht te dit een penalty waard en legde de bal op de stip. Zo kwam Apollo dus eenvoudig op 2-1. In de laatste tien minuten van de eerste helft werden van beide kanten geen kansen meer gecreëerd. In de rust kreeg trainer Ed van Lent de kans om op zijn mannen in te spre ken. Hij sprak met name de achter hoede onderwijzend toe. Men moest meer in beweging komen en beter dekken. Vooral moest men trachten de rappe voorhoede van Apollo in toom te houden Iets beter geconcentreerd startten de Oosterlanders de tweede helft. In Ook de defensie van Duiveland had niet goed geluisterd in de rust naar Ed van Lent. Nog steeds hadden de aanvallers van Apollo soms hele maal vrij spel. Door Jan Kees de Jon ge te wisselen voor Jan Dorst tracht te oefenmeester Ed van Lent het noodlot enigszins af te wenden. In de vijftiende minuut scoorde Apollo haar tweede doelpunt. Omdat de rechter back van Duiveland verdwe nen was had Apollo vrij spel. Nerveus Door nogal wat paniekerig en ner veus verdedigen maakte Apollo dan toch in dit rommeltje 3-2. In de vijf entwintigste minuut ging wederom de defensie van Duiveland in de fout. De bal werd niet goed weggewerkt en Apollo profiteerde. De gelijkmaker was een feit: 3-3. Enige tijd later viel definitief het doek voor Duiveland. Adrie de Jonge werd namelijk diep aangespeeld. Daarbij werd hij door twee verdedigers min of meer van de bal gezet. Hij maakte vervolgens een sliding om de bal nog te kunnen spelen. De scheidsrechter floot op dat moment af. Adrie dacht een vrije trap mee te krijgen omdat hij aangevallen werd door twee man. De scheidsrechter be- liste echter anders en gaf een vrije trap tegen omdat Adrie hands zou hebben gemaakt. De reactie van Adrie de Jonge was dat hij richting scheidsrechter zijn vinger naar het voorhoofd bracht. De man in het zwarte pak twijfelde geen moment en haalde de rode kaart te voorschijn. Adrie de Jonge kon gaan douchen. Duiveland was toen hele maal aangeslagen en Apollo maakte hier gebruik van. Door weer een fout van de verdediging kwam Apollo in Oosterland op voorsprong: 3-4. Blessuretijd In blessuretijd kreeg Jaap Brekel- mans voor de laatste keer die middag nog de kans op 4-4, maar hij verzuim de dit te doen. Apollo had een gelijk spel in gedachten maar ging triom fantelijk met de winst strijken. De Oosterlanders gedesillusioneerd ach terlatend. Vooral trainer Ed van Lent kon het maar niet begrijpen. Daarbij komt nog dat hij voor de volgende wedstrijd tegen SKNWK twee van zijn beste spelers moet missen. Kees Zwager en Jacco de Bruine hebben namelijk allebei een schor sing aan hun broek. Met wederom een schorsing in het vooruitzicht, na melijk van Adrie de Jonge, pakken er zich donkere wolken samen boven Duiveland. Zeker gezien het feit dat Duiveland hard zijn puntjes nodig heeft. Advertentie .ANDERS ALS ALLE ANDEREN Oosterland, 01114-1495

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6