Sport van toen Opleving der Samen gestelde Wedstrijd Zeeuwse Ringrijders Vereniging in geweer tegen ziekte droes NIEUWSBODE Gebroeders Timmerman staan samen aan de top Start handbalcompetitie Herfstvakan tieprogram ma bij HSD Volleybal-heren Kwiek spelen gelijk Uitslagen bekervoetbal Winst voor Delphi Mevo Bridge- uitslagen Hockeyclub Schouwen- Duiveland Uitslagen recreatie volleybal Medewerking van lezers gevraagd voor foto's uit oude doos ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 oktober 19*8 Nr. 24426 11 ZIERIKZEE - Niks stilzetten en luieren, maar er in de va kantie lekker tegen aan gaan met de hockeystick. Dat is de ideologie van HSD. Zaterdag 22 oktober, wanneer er voor de meeste teams geen competitie- verplichtingen zijn worden er op sportpark Bannink allerlei behendigheidsoefeningen ge daan en enkele (mixed)wed- strijden gespeeld. Dit alterna tieve programma begint om 10.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: mini's ED jongens en meisjes. 11.15 uur: jongens en meisjes C 12.30 uur: jongens A heren 1; dames veterinnen. 14.00 uur: jongens B 1 en B2 meisjes B. 14.30 uur: heren 2 veteranen VCL. TOKYO - Boris Becker, die na an derhalve ihaand afwezigheid wegens een blessure bij het tennistoernooi in Tokyo zijn rentree maakte, heeft don derdag de kwartfinale bereikt. De als tweede geplaatste Westduitser had wel twee uur lang werk het verzet van zijn landgenoot en vriend Uwe Steeb te breken. Vooral de eerste set, die met 7-6 in het voordeel uitviel van Steeb, was een langdurige geschiede nis. Becker treft in de kwartfinale andermaal een landgenoot in de per soon van Eric Jelen, tegen wie hij het nog nooit moeilijk heeft gehad. KERKWERVE - De in 1957 opgerichte sportvereniging Willen Is Kunnen (WIK) uit Kerkwerve is één van de 'jongere' verenigingen. Hierboven ziet u het oprichtingselftal in die jaren. Staand van links naar rechts: Cor Rotte, Johan Hagestein, Leen van de Wekken, Jaap van Leenen en Joost van IJsseldijk. Zittend van links naar rechts: Cor Hart, Rinus der Weduwen, Bram FeytelLeen de Bil, Rinus Kloet en Wim Rotte. Leuk ver meldenswaardig feit is dat Joost uan IJsseldijk (staand uiterst rechts) nog steeds actief is en regelmatig nog een halletje trapt. ZIERIKZEE - De volleybal heren van Kwiek uit Bruinisse hebben in Onderdak een uitwedstrijd tegen Delphi Mevo 2 afgewerkt. Voor beide ploegen een vertrouwelijke omge ving. Misschien dat hieraan ook het gelijkspel ten grondslag lag: 2-2. In de eerste set lukte bij Kwiek echt alles. Het blok werkte goed en ook de serve gelukte buitengewoon. De tactisch goed geplaatste ballen zorgde bij Delphi Mevo voor wat wan orde. De aanvallen van Delphi Mevo werden al vrij vroeg doorzien door de heren uit Bru. Ondanks twee time outs bij Delphi Mevo werd de eerste set gewonnen door Kwiek: 2-15. In de tweede set waren de rollen to taal omgedraaid. Nu lukte bij Delphi Mevo alles en ging bij Kwiek alles verkeerd. Delphi Mevo speelde dan ook regelrecht naar de setwinst: 15-4. Eindelijk werd de derde set benut om het echte volleybal te laten zien. Ook de lengte van deze set was beduidend langer dan de twee vorige. Tot 7-7 gin gen beide teams gelijkmatig op. Daarna liep Delphi Mevo uit tot 12-8. Kwiek ging echter intelligenter spe len en sloot de derde set af met 14-16. Gelukkig werd wederom in de vierde set het betere volleybal ge speeld. De strijd ging ook nu weer gelijk op. Delphi Mevo liep echter langzaam verder uil en speelde Kwiek naar een nederlaag van 15-10. Totale einduitslag derhalve 2-2. De dames van Kwiek deden het be ter en wonnen tegen MVC met 3-1. In de eerste drie sets werd er slecht ge speeld. De tweede set werd dan ook verloren. De laatste set was de beste in de rij. Zaalvoetbal ZIERIKZEE - Maandag tien okto ber: PJZ-Knippie 3-1; L en O- Zeelandia 2-5; Coen Honig-Dakkie's bar 6-6, Coen Honing wint na straf schoppen. Woensdag twaalf oktober: PTT-Bruse Boys 0-3; Kerkwerve-gar. Slager 19-2; Stella Boys-Sport surf Jonker 3-3, na strafschoppen wint Stella B.; Rijschool Delta-de Steeg 6- 1; de Roo Fossen-WIK 5-1; Stella Boys 2-Mevo 0-9. Woensdag negentien oktober: Droptiek passage-PZEM 2-4; Toren Boys-Braber groenvoorz. 15-3; Sporthuis Z'zee-Nola Boys 3-3, Nola wint verrassend na strafschoppen; De Keien-Dreischor 6-4. Programma woensdag 26 oktober: Droptiek passage-Dreischór; L en O- de Keien; Mevo-Stella Boys 1; Nola Boys-PZEM; Stella Boys 2-Coen Ho nig 2; Bruse Boys-Zeelandia. WESTENSCHOUWEN - Tijdens de zesde wedstrijd in de zoutwatercompetitie hengelen is het de gebroeders Timmerman gelukt achter elkaar te eindigen. Frans leg de beslag op de eerste plaats met 1611 punten. Zijn broer Ronald bezette de tweede plaats met 1561 punten. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van handbalver eniging Delta Sport gaat aanstaand weekend aan de competitie in de landelijke tweede divisie beginnen. Men is vorig seizoen, na ongeslagen uit de strijd tatzijn gekomen, voor de tweede keer van het bestaan gepromo veerd naar deze tweede divisie. Op het strand van Westenschouwen was de vangst ondanks de oosten wind redelijk te noemen. Alle deelne mers slaagden erin iets te vangen. Hoofdzakelijk werd er kleine schar ZIERIKZEE - Heren 1 van Delphi Mevo heeft tegen volleybalvereni ging Onderlinge Lekkerkerk op het thuishonk met 3-1 weten te winnen. Over de gehele wedstrijd bekeken was het een matig optreden tegen een duidelijk minder sterke tegenstan der. In de eerste set kwam men met han gen en wurgen met 12-8 voor te staan. Door het wantrouwige spél dat Del phi Mevo ten opzichte van elkaar ten toonspreidde, werd deze set toch nog verloren met 14-16. Dit matige begin noopte trainer Kees Arensman om in de tweede set middels enkele wissels wat verbetering aan te brengen. Zwakte Maar wissel of geen wissel het spel van Delphi Mevo toonde ook in de tweede set hetzelfde beeld. Het was met name te danken aan de zwakte van de gasten dat er toch een setwinst uitgesleept werd: 15-12. Wederom werd er in de derde set flink gewis seld. Het team leed echter aan beslui teloosheid en werkte niet hard ge noeg voor de winst. De derde set werd echter toch afgesloten in het voordeel van Delphi Mevo: 15-11. In de vierde set liet men eindelijk het betere volleybal zien. Omdat met het betere spel ook het enthousiasme terugkwam was deze laatste set de beste van de wedstrijd. Deze set kon dan ook vrij gemakkelijk in het voordeel van Delphi Mevo beslist worden: 15-6. en grove bot aan de haak geslagen. Winnaar Frans Timmerman gelukte het nog om een maatse wijting naar boven te halen. De grootste schar werd gevangen door Cees Bolle. Het exemplaar woog vier ons. Jan Berre- voets ving de grootste bot; 9 ons. Hij wist tenslotte beslag te leggen op de derde plaats. Weging De rest van de wedstrijd werd dui delijk door de gebroeders Timmer man uitgevochten. Zij gingen gelijk op en pas bij de weging'werd duide lijk wie de winnaar werd. De totale uitslag was als volgt: 1) Frans Tim merman; 2) Ronald Timmerman; 3) Jan Berrevoets; 4) C. Bolle; 5) J. W. Dekker; 6) A. J. Verwest; 7) P. van Bloois; 8) E. W. Smit; 9) M. Kramer; 10) J. C. Kristalijn; 11) W. Meerdink; 12) H. Bruggeman; 13) P. Timmers (eerste junior); 14) J. Bolier; 15) J. C. Berrevoets. Door op de vierde plaats te eindi gen kon C. Bolle in het algemeen klassement Jos Kristalijn verdrin gen van de eerste plaats. Ook Ronald Timmerman en Jan Berrevoets klom men in de ranglijst. De stand na zes wedstrijden ziet er als volgt uit: 1) C. Bolle 8222 punten; 2) J. C. Kristalijn 7964 punten; 3) E. W. Smit 7433 punten; 4) M. Kramer 6170 punten; 5) S. den Boer 6034; 6) W. Meerdink 5523 punten; 7) R. Timmer man 5071 punten; 8) C. J. Schot 4792 punten; 9) C. H. van Schelven 4256 punten; 10) J. C. Berrevoets 3812 pun ten. Tragisch Tragisch was nog dat Stoffel den Boer, die het,Nederlands.Kampioen schap had laten schieten om zijn posi tie in het klassement te verbeteren, slecht één scharretje ving. De volgen de competitiewedstrijd is zaterdag vijf november aanstaande. Het ver trek staat gepland op 09.30 uur vanaf de Balie te Zierikzee. ZEIST - Veendam zal het de eerst komende competitiewedstrijd moe ten stellen zonder Marcel van Buuren en Sollner. Het tweetal werd door de tuchtcommissie van de KNVB voor een duel geschorst wegens een derde gele kaart. Na de pauze kunnen de aanwezigen nader op dit onderwerp ingaan via vragen aan en discussie met een fo rum. Het forum zal bestaan uit prof- fessor dr. Breukink, een afgevaardig de van de dierenartsen uit de regio en vertegenwoordigers van de betrok ken organisaties. Hierbij gaat het ZRV-bestuur ervan uit dat iedere overkoepelende organisatie door cén persoon vertegenwoordigd zal gaan worden. Als voorzitter van het forum zal een ZRV-bestuurder optreden. Het ZRV-bestuur wil de aanzet ge ven tot nog een initiatief. Men wil na melijk komen tot het samenstellen van een commissie, waarin alle be trokkenen vertegenwoordigd zijn. Deze commissie zal tot taak krijgen om in geval van calamiteiten coördi-' nerend op te treden. En indien nodig een eensluidend advies uit te brengen naar alle organisaties, die bij paar den betrokken zijn. Scheldekwartier De avond zal plaatsvinden op vrij dagavond 28 oktober in de toneelzaal van 'het Scheldekwartier, Van Dis hoekstraat 536 te Vlissingen. De aan vang is 19.30 uur en de zaal is om 19.00 uur open. De avond is voor ier- dereen toegankelijk en de entree is gratis. Het eerste optreden twee jaar gele den in de tweede divisie heeft twee jaar stand gehouden. Trainer-coach Rob de Vos uit Middelburg hoopt het deze keer iets langer uit te houden. Zijn verwachting is dat de handbal lers van Delta Sport komend seizoen op dit landelijk niveau goed kunnen presteren. Hij hoopt in ieder geval bij de bovenste vijf ploegen te eindigen. Vooral vorig jaar is er veel aandacht besteedaan de organisatie in het spel. Als hij daarbij de competitie partners bekijkt zijn er veel gelijk waardige teams aanwezig. Nieuwelingen Na het vertrek van Cor Lagendijk zijn er nu twee nieuwe spelers aange trokken. Delta Sport gaat nu met twee wissels de strijd in. Deze twee 'verse' heren zijn Peter Bos en Tonny Verwest. De.rest van de selectie is on veranderd gebleven. Verder zullen ook de volgende heren komend hand balseizoen nog acte de presence ge schikt terrein. De cross-country is na melijk een tijdrit over een terrein met natuurlijke hindernissen. Schouwse Ruiters Heel vroeger organiseerden de Schouwse Ruiters uit Dreischor een terreinrit in de Domeinen. Maar hier voor wordt al jaren geen toestem ming meer verleend. In andere delen van ons land is dit probleem daaren tegen nietof nauwelijks aanwezig. Vooral in Brabant, Gelderland en heel oostelijk Nederland worden vele succesvolle SGW-wedstrijden verre den. De bekendste zijn wel de milita ries van Boekelo en Breda. Deze zijn de zwaarste wedstrijden in zijn soort. In Zeeland worden de SGW-wed- strijden voor paarden en pony's uit sluitend georganiseerd op De Piet te Arnemuiden en op De Schotsman aan het Veerse Meer in Wissenkerke. Op deze laatste lokatie wordt aan staande zaterdag 22 oktober het Zeeuws Kampioenschap SGVV verre den. Alle klassen paarden en ponny's zullen hier acte de prèsence geven. Traditiegetrouw een gebeuren dat door veel publiek wordt bekeken. De wedstrijd start om 09.00 uur met de dressuurproeven. Tegen 11.00 uui; zullen wegparcours en cross-country aanvangen. Ter afsluiting van het ge heel wordt het spi'ingparcours verre den. Van Schouwen-Duiveland zullen alleen de Schouwse Ruiters met een afvaardiging aanwezig zijn. Vier pony- en twee paardencombinaties geven aan dat ook op ons eiland deze prachtige vorm van paardensport is (her)ondekt. Ervaring Van de Schouwse deelnemers heeft alleen Stef Nelisse uit Schuddebeurs ervaring opgedaan in vorig seizoen. De anderen: Marit de Vrieze uit Scha- rendijke, Eline Struik uit Sirjans- land, Annemieke Klompe uit Drei schor en Martine Hart, alleen bij de pony's, zijn aan hun eerste cross-sei zoen bezig. Ook de andere paarden- combinatie Co Quartel uit Noordgou- we is voor het eerst deelnemer op de Zeeuwse Kampioenschappen. Inmiddels is door de Walcherse ver eniging De Gouwe Reijers een prach tige cross gebouwd. Er hebben zich inmiddels zo'n 60 combinaties voor deelname aangemeld. Als ook het zonnetje zich van zijn beste kant laat zien belooft het zaterdag een mooie wedstrijddag te worden. ven: Koos van Zwieten, Matthee Pip ping, Bert de Vos, Jacco Vleeshouwer, Peter Lefèvre, Leo Bruggeman, Erwin Schaalje, Frangois Verrijzer, André Hartoog en Bert Nuyens. De begeleider van de hoofdmacht is Jacob Bos. Voor de medische bege leiding zorgt Jeannet Minnaard. Rob de Vos is de verantwoordelijke man voor training en coaching. Zondag 23 oktober zal blijken of de trainingen voldoende zijn geweest. Men gaat dan op bezoek in Papendreeht bij DES '72. ZIERIKZEE - Op de laatst gespeel de competitie-avond maakten de da mes Boers en Zwiep een opvallende sprong voorwaarts. Zij klommen op de ranglijst maar liefst vijftien plaatsen. De ranglijst wordt nog steeds aangevoerd door het eehtpaar Van den Berg met 179,17 punten. De nummers twee tot en met vijf zijn: 2) de heren Kegels en Van Ast 167,62; 3) mw. Van den Berge en dhr. Does 164,42; 4) mw. Van der Valk en dhr. Schot 162,96; 5) mw. Tbrwisscha en dhr. Karstens 161,39. Ook de op mars van het laatstgenoemde paar was aanzienlijk. Men steeg dertien plaatsen. De dagprijs was voor het paar Van Ast en Kegels met een score van 64,58%. De detailuitslag was als volgt: Groep 1:1) echtpaar Van den Berg 137; 2) mw. Van der Valk en dhr. Schot 111; 2) mw. Van den Berg en dhr. Does 111; 4) echtpaar Oostwoude-Wijdenes 110; 5) de dames 't Leven en Schaalje 109; 6) echtpaar Becu 108; 7) mw. Van der Duijn en dhr. Viergever 106; 8) mw. Heuser en dhr. Boot 97; 9) echtpaar Stokla 96; 10) de heren Eekman en Meulstee 95, (108 is 50%). Groep II: 1) de heren Van Ast en Kegels 155; 2) mw. Tbrwisscha en dhr. Karstens 144; 3) de dames Böhm en De Vries 131; 4) de heren Hendrikse en Sweere 125; 5) echtpaar Phoa 124; 6) de dames Van Oeveren en Tbnnekes 125; 7) de dames Walter en Van de Zande 119; 8) de da mes Eekman en Does 113; 9) echtpaar Pomper 107; 10) de dames Kops en Tuinman 104; 11) de dames Van Gees- bergen en Sluijter 99; 12) de dames Brinckman en Heijneman 95 (120 is 50%). Groep III: 1) de dames Boers en Zwiep 141,17; 2) echtpaar Hoets 135; 3) echtpaar Gedrojc 120,17; 4) de heren 't Hart en De Vries 117; 5) de dames Ko- toun en Plaating 113,17; 6) de dames Geluk en Van de Zande 112; 7) mw. Schiettekatte en dhr. Van Tiggelho- ven 110; 8) echtpaar Akerboom 106,17; 8) echtpaar Evenwel 106,17; 10) de da mes De Graag en Lepelaars 85,17; 11) echtpaar Schell 81,67 (111,60 is 50%); ZIERIKZEE - De uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden van Hockeyclub Schouwen-Duiveland zien er als volgt uit: HSD II- Prinsenbpek III 4-0; HSD A- Vlissingen A 0-2. Programma Zaterdag 22 oktober: Zundert Al- HSD Al. Zondag 23 oktober: Barendrecht-HSD dames; HSD heren-Goes; Tbmpo IV-HSD II. WENEN - Michiel Schapers heeft zich woensdag geplaatst voor de der de ronde van het met 400.000 gulden gedoteerde indoortoernooi van We nen. Hij versloeg de Zweed Peter Lundgren met 6-4 en 7-6 (7-5). De Rot terdammer had in de openingsronde de Amerikaan Peter Paladjian geen game gegund. ZIERIKZEE - De uitslagen van het recreatievolleybal zijn als volgt: WIK 1 - Leon Sport 2-1; Cluzona D - DFS 2 2-1; Zeelandia 2 - Renesse 2 1-2; PTT D - De Zeeuwse Stromen D 0-3; PJZ - Kwiek 1-2; PTT 1 - Renesse 1 1- 2; DFS 1 - ZRK Ziekh. D 3-0; ZRK Ziekh. 1 r De Schorpioen 2rl; ZRK Ziekh. 2 - PTT 2 3-0; Peestekers - VC Lob 2-1; Zeelandia D - Kwiek D 2 3-0. Programma Vrijdag 21 oktober: 19.00 uur: Inte gratie - WIK 3; Kwiek J 2 - Kwiek Jl; Renesse D - WIK D 2; PV Zierikzee - Auberge Maritime. 19.50 uur: De Schorpioen - De Stulp; ZRK Ziekh. 2 - Brogum; WIK D 1 - Brouw D; WIK 2 - Marco Holm. 20.45 uur: Auberge Ma ritime - ZWN 2; WIK 1 - Taxi Lemsom; Auberge Maritime D - Zeelandia D; Zeelandia 2 - Kwiek. 21.40 uur: Brouw - ZWN 1; Zeelandia 1 - PTT 1; DFS 1 - VC Zonnemaire; Auberge Ma ritime 2 - Renesse 1. ZIERIKZEE - De sport van tegenwoordig heeft in vergelij king niet een dertig tof veertig jaar geleden een hele vlucht genomen. Het spel is vaak 'vernieuwd' en aangepast aan de huidige tijd. Ook de typi sche sportkleding is in de loop der jaren veranderd. Wie kent niet de beelden van voetbal lers met 'korte broekjes' tot op de knieën. Hoe het vroeger precies was kunnen we nn jam mer alleen nog maar op foto's, en soms ook op smalfilm, te rugzien. De sportredactie van onze krant lijkt het daarom leuk de sportpagina wekelijks te gaan opflèuven met een sportfoto uit de oude doos (en dat hoeven echt niet alléén voetbalfoto's te zijn). Bij déze. roepen wij de medewerking van alle abon nees in met de totstandkoming van dit idee. Ais u in het bezit bent. van oude sport foto's vanaf 1940 ver zoeken wij u vriendelijk deze aan ons op te sturen. Als u daarbij ook nog wat bijzonder heden vermeldt doen wij de rest. Uiteraard dragen wij zorg vooreen onbeschadigde retour zending van uw lievelingspren tje. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. U kunt uw foto met tekst ais volgt adresseren: Ziorikzeesche Nieuwsbode, t.a.v. sportredactie R>stbus i 4300 AA Zic-rikzee Eventueel af te geven bij de Zierikzeesche Nieuwsbode, J'annewekkén U te Zierikzee. Ook Schouwse ruiters aanwezig DREISCHOR - In het vroege voorjaar en in de herfst krijgt een bepaald type ruiters altijd de kriebels. Het zijn degenen die zich interesseren voor de meest comple te vorm van de ruitersport, de Samengestelde Wedstrijd, oftewel de SGW. Onder paardenliefhebbers wordt deze sport ook wel aangeduid als de Koningin der Paar densport. Het probleem bij deze vorm van ruitersport was en is echter het be schikbaar zijn van een geschikt ter rein. Deze sport bestaat namelijk be halve uit een dressuur en een spring- proef, ook uit een wegparcours en een zogenaamde cross-country. Vooral de ze laatste discipline vergt een ge- DOMBURG - Zoals wellicht bekend is paardenmin- nend Nederland opgeschrikt door het uitbreken van de besmettelijke paardenziekte droes. Volgens de Zeeuwse Ringrijders Vereniging is bij de benadering van deze ziekte door de diverse organisaties, die de verschillende takken van de paardensport vertegenwoordigen, geble ken dat er aan de coördinatie tussen die organisaties nog veel schort. Daarom is er door deze organisaties nogal verschillend gereageerd op deze situatie. Het bestuur van de Zeeuwse Rin grijders Vereniging (ZRV) vindt dit een onaanvaardbare situatie die zich in de toekomst niet meer mag herha len. Ook is het de ZRV gebleken dat er veel onwetendheid heerst over met name besmettelijke paardenziektes en het omgaan daarmee. Ook hieraan wil de ZRV wat doen. Tbneinde bovenstaande doelstellin gen te verwezenlijken heeft het ZRV- bestuur besloten een informatie- c.q. discussie-avond te organiseren. Deze avond zal uit twee delen gaan be staan. Voor de pauze zal professor dr. Breukink van de dierengeneeskundi- ge faculteit in Utrecht een inleiding geven. Hij zal onder andere ingaan op besmettelijke ziektes bij paarden en hoe ermee om te gaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 11