A-jeugd Zierikzee pakt Rood-Wit in Zwem vier daagse van start A-aspiranten All-Ready kampioen All-Ready naar ruime nederlaag gespeeld Nederlands elftal moet het nu zeker zonder Ruud Gullit doen NIEUmBODE Louis Rijstenbil Toernooi succesvol van start gegaan 7 C. Roggeband finalist vijfde klasse libre ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 oktober 1988 Nr. 24121 OOSTERLAND - In de door bil jartvereniging D'Eule uit Ooster- land goed georganiseerde finale vijf de klas libre is C. Roggeband de sterkste gebleken. Hij behaalde elf punten. Door deze resultaten promoveerde C. Roggeband. Zijn score was echter dermate hoog dat hij niet naar de Ge westelijke Kampioenschappen mag. Dit is weggelegd voor de als nummer twee geëindigde D. Groenewege van biljartvereniging Witte van Haemste- de. Hij behaalde negen punten. Num mer drie van de finale was A. Rade- walt. Ook hij speelde een goede partij. Met acht punten en een gemid delde van 1.38 zat hij hiermee ruim boven de promotiegrens. W "3e Jonge, als vijfde geëindigd, dwong ook promotie af met een ge middelde van 1.22. Als districts arbiters waren aanwezig de heren J. Stols en M. de Rijke. De wedstrijdlei ding was in handen van L. van de Maas. J. C. Goudzwaard van het dis- trictsbestuur werd belast met het uit reiken van de beker en de daarbij be horende medaille. J. Bolle van bv D'Euie verzorgde de verdere prijsuitreiking. Traditiege trouw sprak de kampioen een dank woord aan het adres van de organise rende vereniging. In het bijzonder werd de wedstrijdleiding gecompli menteerd en de familie Brouwer, voor het beschikbaar stellen van 'het materiaal. De totale uitslag was: 1) C. Rogge- brand 1.46; 2) D. Groenewege 1.10; 3) A. Radewalt 1.38; 4) J. Fonds 1.16; 5) W. de Jonge 1.22; 6) M. Bolle 1.09; 7)G. Heyboer 0.96; 8) J. Goudzwaard 1.02. ZIERIKZEE - De A-aspiranten van korfbalvereniging All-Ready zijn ongeslagen kampioen geworden in de tweede klasse. De laatste wedstrijd werd in Breskens tegen BKC met 6-2 gewonnen. Een mooie prestatie gezien het feit dat BKC de naaste concurrent was. Het was goed toeven na afloop in clubhuis Het Korfbalnest. De kampioenen werden getracteerd op taart en limonade. Sameji met de andere jeugploegen gaat All-Ready zich nu voorbereiden op de zaal competitie. De gelukkige kampioenen zijn: Ronald Scherpenisse, Robert JongejanMartin Klein, Jappe Beekman, Emiel Huyer, Edwin Lindhout, Jacco Bil, Debbie Voshart, Carolien Stoutjesdijk, Mia den Dekker, Sook de Jonge, Pe tra Koopman, Brenda Schot, Jantine Stins. De trainers welke delen in de vreugde zijn: Arjan Hage en Jako Stoutjes dijk. Erwin Theunisse met vier treffers de beste speler ZIERIKZEE - De A-jeugd van Zierikzee heeft thuis te gen Rood-Wit met 6-4 weten te winnen. De Zierikzeese jongens waren uit de degradatiezone geklommen en had den er weer even zin in. gen doel te schieten. Derhalve kwam Rood-Wit gemakkelijk op 3-2. Deze hoerastemming duurde echter niet lang voor de Rood-Witten. Erwin Theunisse was goed op dreef en no teerde de derde treffer: 4-2. Martin Dekker tekende vervolgens voor 5-2. Op dat moment leek de wedstrijd be slist. MIDDELBURG - In de zesde wedstrijd van de veld- competitie heeft de hoofdmacht van korfbalvereniging All-Ready een zware nederlaag moeten incasseren. Te gen het als tweede geklasseerde Ondo 2 kon Alle-Ready niet de juiste middelen vinden. De tegenstander kon niet voldoende onder druk gezet worden. Het was dan ook meer te wijten aan de zwakke achterhoede van de Zierik zeese ploeg dan aan het goede spel van Ondo 2, dat All- Ready met een 13-7 nederlaag naar huis werd gestuurd. Met twee punten uit zes wedstrij den vertoeft All-Ready momenteel in de onderste regionen van de eerste klasse A. Het zal dus noodzakelijk zijn om de twee resterende wedstrij- den ophetveld in winst.omte zetten. Vooral om de aansluiting met de con currenten niet te verliezen. Blessures Nog altijd kampt het eerste team van All-Ready met nogal wat blessu res. Ook in de wedstrijd tegen Ondo 2 konden Hetty Melissant en Jaco -Stoutjesdijk daardoor niet meedoen. Omdat ook Tbnny Hage niet van de CAIRO - De Nederlandse karateka Dudley Josepa heeft in naVolging v?n Guus je van Mourik de wereldtitel veroverd. Josepa versloeg in de cate gorie tot 80 kilogram de Brit Etienne met 4-2 in de finale. Hij nam daarmee revanche voor de landenwedstrijd, waarin de sterke Britten Oranje via een zege van 4-1 met het zilver af schepten. LE CASTELLET - Het Benelux kampioenschap in de Renault 5 Elf Turbo is gegaan naar Pierre-Alain Thibaut. De Belg won ook de laatste ronde van de titelstrijd op het Zuid franse circuit van Paul Ricard na een spannende race met de Nederlander Frank Caron. Jip Coronel, tweede in de einstand, vormde geen bedreiging voor Thibaut. De Blaricumse coureur had te maken met koppelingsproble men bij de start en kwam niet verder dan de achtste plaats. partij kon zijn moest er opnieuw veel geschoven worden in de opstelling. De selectie werd aangevuld met de ju nioren Ronny Pantekoek en Wouter van Marle. Vanaf het begin van de wedstrijd nam Ondo 2 het initiatief maar kreeg daarvoor ook alle gelegenheid. De verdediging van All-Ready zat niet goed in elkaar. Er werd niet op tijd voorverdedigd en Ondo maakte daar gretig gebruik van. Ook in het mid denvak had All-Ready problemen. Er werd te weinig gelopen en veel plaatsfouten leidden tot veelvuldig balbezit van Ondo. Hoewel de aanvallen toch wel kan sen wisten te scheppen, miste All- Ready de overtuiging. Dit kwam on der andere tot uiting in het feit dat twee strafworpen onbenut bleven. Het was dan ook niet verrassend dat het scorebord in de rust al een 9-3 voorsprong voor Ondo te zien gaf. Ook de twee wissels, Anita in 't Veld- den Dekker en Patrick den Dekker, konden het tij niet keren. De ploeg bleef achter de tegenstander aanlo pen en de achterstand kon niet wor den verkleind. Het was in de slotfase van de wed strijd dat All-Ready met enkele doel punten de stand nog wat aanzien kon geven. Het was ook in dié fase dat de eerste aanval leuk spel liet zien. Met lange aanvallen en goed afvangwerk werden vele kansen gecreëerd. Maar weer ontbrak het de Zierikzeese korf ballers aan overtuiging. De uitslag resulteerde uiteindelij ik in 13-7. De zeven doelpunten van All-Ready wer den gescoord door: Arjan Hage 2x, Martin Rijn 2x, Wim in 't Veld, Wou ter van Marle en Esther Scherpenisse. De finale bestond uit drie games. De volgende heren waren de gelukki ge finalisten: Wim Tuk 1226 pins, Wim Hoekendijk 12 60 pins, Jerry Rijstenbil 1217 pins, Joost van de Zande 1224 pins, Gerard Keuzekamp 1230, Fred van Herpen 1234 pins. Bij de dames vielen de volgende fina listen te noteren: Jo Lefèvre 1229 pins, Nel Oostdam 1204 pins, Tinie Staal 1198 pins, Mary Hoekendijk 1193 pins, Jeannet Boot 1161 pins, Sophia Veerhoek 1158 pins. Finalisten Nadat bovenstaande finalisten in drie games met elkaar de strijd wa ren aangegaan kwam Wim Tuk (664) als winnaar uit de bus. De totale uit slag was als volgt: 1) Wim Tuk 664; 2) Wim Hoekendijk 608; 2) Jerry Rijstenbil 608; 4) Joost van de Zande 578; 5) Fred van Herpen 548; 6) Gerard Keuzekamp 544. Bij de dames bleek Marij Hoeken dijk (659) de sterkste. De eindlijst van de vrouwen gaf het volgende SEOUL - In het Olympische sta dion van Seoul is zaterdag het start sein gegeven voor de Paralympics. De openingsceremonie, met onder meer een spektaculaire rolstoelsdans, werd bijgewoond door 70.000 toe schouwers. Aan het evenement doen 3000 invalide sportlieden uit 65 lan den mee. De Nederlandse afvaardi ging telt 109 atleten. Of iedereen ook daadwerkelijk actief wordt, is echter nog maar de vraag. De blinde atletes Joke van Rijswijk en Vera Kroes dreigen bijvoorbeeld de dupe te wor den van het gebrek aan inschrijvin gen voor het hoogspringen. De orga nisatoren overwegen onder meer dat onderdeel van het programma te schrappen. SEOUL - De eerste dag van de Para lympics, de Olympische Spelen voor gehandicapte sportlieden in Seoul, heeft de Nederlandse afvaardiging al een handvol medailles opgeleverd. De Amsterdamse zwemmer Johan Mosterd kwam het best voor de dag in het Olympische bad. Hij won in zijn categorie goud op de 400 meter vrije slag. Sjerstin Vermeulen uit Est tikte op dit nummer bij de dames als tweede aan. HOCKENHEIM - Allard Kalff heeft de laatste race in de Opel Lotus Challenge gewonnen. De coureur uit Baambrugge, die met een gemiddelde snelheid van bijna 175 km/uur rond reed, bleef de Westduitser Marco Wer ner ruim vier seconden voor. In de al gemene rangschikking werd Kalff tweede achter de Westduitser Frent- Na de aftrap was het al snel Rood- Wit dat op voorsprong kwam. Na een fout in de defensie van Zierikzee be landde de bal in het doel: 0-1. Danny van Oeveren deed vervolgens het voorwerk voor de gelijkmaker. Hij paste op de vrijstaande Erwin Theu nisse. Deze aarzelde geen moment en scoorde: 1-1. Zierikzee kwam na deze treffer wat beter in de wedstrijd. Penalty Onder andere ook Peter van Beve- ren bleef goed bij de les. Hij reageer de erg attent en tekende voor de twee de goal: 2-1. Marc Berrevoets was minder fortuinlijk. In het strafschop gebied werd hij door de Rood-Witse defensie neergelegd. Erwin Theunis se kreeg de kans om vanaf elf meter zijn tweede doelpunt te scoren. Hij deed vervolgens wat van hem ver wacht werd en bracht de stand op 3-1. Met deze stand werd het tijd voor de thee. Net na rust kon Michel van de Wal zichzelf wel voor het gezicht slaan. Hij presteerde het namelijk om in ei- Open strijd Rood-Wit bleef echter aandringen. Omdat Zierikzee teveel aandacht had voor het aanvallende werk kon Rood- Wit nog terugkomen tot 5-4. Weer was het een open strijd. Iedereen hield zijn hart Mast toen in de laatste minu ten de spits van Rood-Wit alleen voor doel kwam. Hij kon deze kans echter niet verijdelen. Zijn ferme trap werd, jammer voor hem, geweerd door een doelpaal. Na snel uitverdedigen ging Zierik zee af op het laatste doelpunt van de wedstrijd. Het was weer Erwin Theunisse die van zich liet spreken. Met een prachtige lob besliste hij de einduitslag: 6-4. MÜNCHEN - Ruud Gullit zal zich niet alsnog bij het Nederlands elftal in West-Duitsland voegen. De speler van AC Milan testte maandagmiddag op verzoek van de al in München gearriveerde bondscoach Thijs Libregts de geblesseerde linkerenkel. Het resultaat was niet ne gatief, maar toch van dien aard dat Gullit zich snel aan sloot bij de heersende opvatting van het management, de trainer en de medische staf van de Italiaanse kampioen om in de eigen omgeving aan zijn verdere herstel te wer ken. Gullit meldde zich maandagavond per telefoon af bij Libregts, die met zijn selectie van zestien spelers in trek heeft genomen in Haus Huber in Unterhaching, het hotel dat voor de finale van de Europese titelstrijd ook het onderkomen van de Nederlandse ploeg was. Volgens Gullit was hij maandag tot niet meer dan een kleine test gekomen. Na die training had hij' snel besloten zich te richten op de ko mende wedstrijden van AC Milan, zondag tegen Lazio en de woensdag daarna voor de Europa Cup tegen Ro de Ster Belgrado. Bondscoach Thijs Libregts zei voor afgaand aan de definitieve afzegging van Gullit niet teleurgesteld te zijn over het wegblijven van zijn aanvoer der. De KNVB wilde niet met het re glement van de Europese voetbalunie (UEFA) in de hand de zaak met Milan - over het afstaan van Gullit op de spits drijven. Volgens Libregts en se cretaris Jan Huybregts was het beter dat over te laten aan de geblesseerde zelf. Gullit moest na een eventueel geslaagde middagtraining op Mila- nello pleiten bij de clubleiding voor een trip naar München. Maar ook de RENESSE - In een serie van zes Louis Rijstenbil Toer nooien is het eerste toernooi inmiddels achter de rug. Er hadden zich zestig deelnemers aangemeld. Deze zestig moesten in de voorrondes zes games spelen. Tenslotte gingen de zes beste dames en de zes beste heren over naar de finale. beeld: 1) Marij Hoekendijk 659; 2) Ti nie Staal 635; 3) Sophia Veerhoek 622; 4) Nel Oostdain 547; 5) Jo Lefèvre 540; 6) Jeannet Boot 498. Ook door niet-leden van de NBF werd'er aan het toernooi meegedaan. Onder hen eindigde op de eerste plaats Danny Meuldijk. Tweede werd Joop de Mey en derde C. J. Kooman. Bij de dames deed zich in de voorron des nog een leuk feit voor. Sophia Veerhoek eindigde namelijk gelijk met haar moeder Miep van Voskuy- len. Moeder en dochter moesten ver volgens in een extra game uitmaken wie er doorging naar de finale. Na de ze game bleek de dochter de sterkste. Derhalve kon Sophia Veerhoek zich bij de finalisten scharen. Na de finale kwamen de volgende drie als beste naar voren: 1) Jaqueline de Bruin; 2) Marianne Dijkman; 3) Van Herpen. De organisatie van dit toernooi was in handen van Jacob Stoel en Die Oostdam. De hoofdsponsor van het geheel was Bowling Rencsse. De wedstrijdleiding werd verzorgd door Jacob Stoel en Gerard Keuzekamp. ZIERIKZEE - Maandag 17 oktober is voor alweer de dertiende keer in zwembad Onderdak de zwemvierdaagse van start gegaan. Op de eerste dag hebben maar liefst al 650 mensen de sfeer geproefd van dit gezellige sportieve evene ment. De organisatie heeft zich alle moeite getroost om deze editie te laten slagen. Zo staat er vöor vrijdag 21 oktober een heuse demonstratie kunstzwemmen op het programma. Zwemvereniging Hieronymus uit Roosendaal gaat deze kunstzwemdemonstratie verzorgen. Dit spektakel is daarbij voor iedereen geheel gratis te aanschouwen. De demon stratie begint om 17.00 uur. Middels een vlaggenmaakwedstrijd is er geprobeerd de mensen naast het zwemmen ook op een andere manier tot de zwemvierdaagse te betrekken. Alle gemaakte vlaggen zijn in het zwembad opgehahgen. Vijftien vlaggen hangen in middels in Onderdak te wapperen. Uit deze vlaggen wordt de origineelste, grappigste of leu.kste vlag gekozen. De deelname is er in vier leeftijdsgroepen; tot en mei zes jaar, tussen zeven en elf jaar, tussen twaalf en zestien jaar en zeventien jaar en ouder. De winnaar van deze unieke wedstrijd zal vrijdag 21 oktober worden bekendgemaakt. Verder kan er tijdens de vierdaagse dagelijks tussen 10.00 uur en 16.00 uur gebruik worden gemaakt van een gigan tisch springkussen. Vooral dit springkussen blijkt een groot succes. De eerste dag had dit kussen een grote aantrek kingskracht bij vooral de jeugd. Geen enkel moment was het kussen onbezet. aanvoerder mocht niet doordrammen ih de zaak, die Libregts vorige week al als kansloos zou hebben aange merkt. Als Ruud Gullit zichzelf maandag als fysiek positief had durven aan merken, maar AC Milan had gewei gerd hem vrij te geven, dan moest de zaak direct worden vergeten, was de opvatting van de KNVB. De bond wil geen prestige-conflict met de Ita liaanse club, die ook de werkgever van Rijkaard en Van Basten is. Li bregts op de maandagmiddag voor de definitieve beslissing: ,,Als Gullit wel wilden AC Milan wil niet, dan is het nee.'Dan is het afgedaan". Volgens Huybregts was AC Milan zondag op de hoogte gebracht van het plannetje van Gullit en Libregts. Andere zegslieden van de bond beweerden het tegendeel. Huybregts liet weten blind te varen op de loyaliteit van AC Milan. Vorig seizoen deden zich nau welijks problemen voor. Gullit miste door blessures de oefeninterlands tegen België, in sep tember 1987, en tegen Roemenië, in de aanloop naar de Europese ti telstrijd. De rol van AC Milan was echter positief, zeker waar dat het herstel van Marco van Basten betrof. ,,Er is geen kwade trouw", stelde Huybregts maandag in Unterha ching vast. ,,YVij zullen niet de UEFA inschakelen". Bondscoach Thijs Li bregts had vorige week de aan zijn linkerenkel gekwetste Gullit al afge schreven voor een plaats in de basis. „Alleen fitte spelers beginnen aan de wedstrijd. Geen twijfelgevallen", was de mening van Libregts, die de laatste dagen slechts overwogen had Gullit voor een invallersrol naar München te halen. Maar voor die rol had de 26-jarige vedette in het duel van afgelopen donderdag tegen de amateurs van Soragna en in de com petitiewedstrijd tegen Pescara zijn fitheid moeten bewijzen. Een voorwaarde, die overigens ook AC Milan naar voren had gesehoven voor een mogelijke trip van Gullit naar Beieren. Gullit mocht van de clubleiding niet naar Pescara, al meldde perschef Susini controver sieel dat hij dat wel had gekund. Zon dag hadden de aanvoerder en de coach van het Nederlands elftal con tact, Tben was Gullit teleurgesteld. Dat konden zijn clubgenoten Van Basten en Rijkaard maandag bevesti gen. Van Basten: „Gullit speelde goed tegen die amateurs. Ik dacht dat het goed met hem ging". En Rijkaard: „Ruud herstelde vrij snel nadat de enkel uit het gips was gegaan. Bij die oefenwedstrijd ging hij er echter toch weer door heen. Dat was volgens mij het breekpunt. De medische staf wil de daarna geen risico meer nemen en hield hem weg uit Pescara". Coach Libregts wilde maandag de afwezigheid van Gullit niet benutten om zijn ploeg in de rol van underdog te plaatsen. „Druk kennen beide ploegen. Wij moeten de Europese ti tel waarmaken. De Duitsers moeten winnen om de wereldtitelstrijd te ha len". Libregts wilde nauwelijks in gaan op de mogelijkheden die er zijn Gullit te vervangen. Over de kans hebbers Kieft en Bosman, van wie de laatste de voorkeur heeft, wilde hij geen kreet meer slaken. Ook over de keuze op links tussen verdediger Si- looy en aanvaller Witschge werd geen woord gerept. Waarschijnlijke opstelling Neder land: Van Breukelen, Van Tiggelen, Rijkaard, Ronald Koeman en Silooy (Witschge), Van Aerle, Wouters en Er win Koeman, Vanenburg, Van Basten en Bosman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7