BROOD UIT HET WATER College ziet niets in nieuwe verhoging toeristenbelasting Prima resultaat Bruse Rode Kruis-colonne bij landelijke wedstrijd Brand in kantine tennis vereniging Schapen verwond door hondebeten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 oktober 1988 Nr. 24423 3 Dorpsplannen Middenschouwen komen in januari 1989 SCHARENDIJKE - Het college van b en w van Mid denschouwen ziet niets in een verhoging van de toe ristenbelasting. Het college gaat daarmee niet in op de suggestie van PvdA en SGP/RPF om bij een verhoging van de gemeentelijke belastingen ook de toeristenbe lasting te betrekken. De PvdA-fractie liet in haar alge mene beschouwingen op de begroting weten dat zij vindt dat de toeristen in gelijke mate moeten bijdragen in de lastenstijging van de gemeente. Het college wijst PvdA en SPG/ RPF er in haar beantwoording van de algemene beschouwingen op dat de toeristenbelasting in Middenschou wen in 1988 al met tien procent is gestegen. „Terwijl de andere gemeen telijke belastingen niet zijn ver hoogd. Verder wijzen wij u erop dat in naburige gemeenten het tarief voor de toeristenbelasting eveneens 0,55 per overnachting bedraagt of zelfs minder. Wij zien dan ook geen aanleiding de toeristenbelasting in 1989 te verhogen", aldus het college. Dorpsplannen In antwoord op vragen van SGP/ RPF zegt het college te verwachten de dorpsplannen begin 1989 aan de raad te kunnen voorleggen. Eigenlijk was het de bedoeling dat deze plannen al eerder aan de raad gepresenteerd zouden worden, maar onlangs maak te het college bekend meer tijd nodig te hebben. „We kunnen beter twee a drie maanden langer aan die plannen werken en met goede plannen komen dan nog dit jaar onvolkomen dorps- plannen aan u, maar ook aan de be volking voorleggen", aldus het colle ge. Daarbij wordt onmiddellijk aangetekend dat dit langer werken aan de plannen deze wellicht ook wat kostbaarder zal maken. Het college kan zich niet vinden in de suggestie van de WD-fractie om pas een post voor uitvoering van de dorpsplannen op te nemen als deze gereed zijn. „Door een krediet te vo-* teren heeft de raad te kennen gegeven dat zij een duidelijker omlijnd kleine kernenbeleid wil voeren op basis van een dorpsplan. Naar onze smaak heeft de PvdA de essentie verwoord door te zeggen dat het eerder door de raad gevoteerde krediet van 10.000,- nog maar een eerste aanzet is". Boutlaan In haar beantwoording van de alge mene beschouwingen van de raads fracties gaat het college ook in op de suggesties van het CDA met betrek king tot het verbeteren van de ver keersveiligheid in de gemeente. Het college stelt dat het CDA een nogal omslachtig verhaal houdt over het al dan niet doortrekken van de Bout laan, maar geeft toe dat er in dit ver haal behartigenswaardige opmerkin gen worden gemaakt. ,,Ook wij vinden dat het exacte tra cé van het doortrekken van de Bout laan niet per definitie in het verleng de van de huidige Boutlaan moet komen te liggen", aldus het college. „Waar het om gaat, zo vervolgt het college, is dat het verkeer dat nu over de Langedijk/Boutlaan door Scha- rendijke naar de Noordzeekust rijdt, in de nabije toekomst over een weg kan rijden die wordt doorgetrokken vanuit Scharendijke naar, de Dam- menweg. Nader moet worden bestu deerd of dit traject exact in het ver lengde van de Bout laan moet komen te liggen, of iets ten zuiden ervan". Flaauwers De suggestie van de VVD-fractie om te bezien of de haven Flaauwers niet de status van monument zou kunnen krijgen antwoordt het colle ge nagatief. „Alhoewel het haventje Flaauwers als een karakteristiek, plaatsje in onze gemeente kan wor den gezien zijn de eigenschappen er van niet zodanig dat het haventje de kwalificatie monument danwel stads- of dorpsgezicht verdient. De opmerking van de CDA-fractie dat zij het betreurt dat de recreatie- nota zo lang op zich laat wachten heeft de verbazing gewekt van het college. „Het CDA zal toch ook wel begrijpen dat dit geen stuk is dat binnen enkele weken klaar is", aldus het college. Het CDA adviseert het college om er bij het bestuur van werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek in Zierikzee op aan te dringen dat 'op zeer korte termijn een zodanig beleid tot ont wikkeling wordt gebracht dat overle ving van De Zuidhoek met behoud van volledige, volwaardige werkgele genheid tegen acceptabele kosten voor de gemeente te verwachten valt'. Naïef Een omschrijving waar het college niet zo veel mee kan. „Wij vinden dat het CDA in haar adviesstelling de za ken -wat te simpel voorstelt", aldus het college. „De vraag is wat onder acceptabele kosten moet worden ver staan. Als de zaak zo eenvoudig lag dan zou het bestuur van De Zuidhoek allang met adequate maatregelen zijn gekomen". „Ook kunnen wij het CDA enige naïviteit niet ontzeggen. Het CDA- raadslid mevrouw P. W. Berrevoets heeft zelf zitting in het algemeen be stuur van De Zuidhoek. Zij had de fractie kunnen informeren hoe inge wikkeld de zaak ligt", aldus het col lege. Het college stelt dat volop aan deze zaak gewerkt wordt en moet het ant woord schuldig blijven op de vraag van de VVD-fractie wat de kosten zul len zijn bij het zelfstandig blijven van het Zierikzeese werkvoorzie ningsschap en wat de kosten zijn bij een eventuele fusie. Recreatie; ook voor Middenschouweri een steeds belangrijker wordende bron van inkomsten. In haar beantwoording op de algemene beschouwingen van de raadsfracties spreekt het college van b en w zich uit tegen verhoging van de toeristenbelasting. SCHOUWEN-DUIVELAND Amnesty-schrijfavonden In de maand oktober worden door de Amnesty-groep Schouwen-Duive- land weer schrijfavonden gehouden. Op maandag 24 oktober kan men te recht in de Prinses Julianaschool aan het Jannewekken in Zierikzee, in de Gereformeerde kerk in Brouwersha ven, in de recreatiezaal van de Gere formeerde kerk in Haamstede en bij de familie Van der Linde aan de Baal- papenweg 2 in Ouwerkerk. Op dins dag 25 oktober worden er schrijf avonden gehouden in de Gerefor meerde kerken van Scharendijke en Nieuwerkerk en in de consistorie van de Hervormde kerk in Oosterland. Woensdag 26 oktober kan er nog ge schreven worden in de leeszaal van de openbare bibliotheek in Bruinisse. Op de schrijfavonden zijn weer de in de juiste taal gestelde voorbeeldbrie ven aanwezig. In Oosterland kan men voor het schrijven terecht tussen 20.00 en 21.00 uur. In de overige plaat sen kan men voor het schrijven van één of meer brieven terecht tussen 19.00 en 21.00 .uur. Deze maand wordt actie gevoerd voor drie broers uit Al- Vervolg van pagina 1 standigheden, Verzamelplaats ge wonden en de Opvang en verzorging gewonden kwam er dit jaar ook het onderdeel EHBO bij. Het gegeven van de wedstrijd was een ontploffing in Valkenswaard. Het plaatselijke ziekenhuis richtte in een schoolgebouw een noodhospitaal in om meer plaats te creëren voor alle patiënten. Onderweg naar het ramp- terrein raakte de ambulance betrok ken in een verkeersongeval. De Rode Kruiscolonnes moesten daarbij eer ste hulp verlenen aan het zieken huispersoneel. Terwijl zij uiteraard ook de gewonden door de ontploffing moesten opvangen en verzorgen na dat deze door de brandweer uit de ge varenzone waren gehaald. „Dat viel niet mee. Want voor elke deelnemer was er een eigen jurylid. Ze zagen alles. Hoe je handelde, hoe je met de slachtoffers praatte. Dat kwam omdat ze constant meeliepen om op je vingers te kijken". Verder was de opdracht moeilijk omdat er veel slachtoffers bij waren. „Dat geeft natuurlijk veel meer werk en de mogelijkheid bestaat dat het geheel sneller onoverzichtelijk wordt". Maar de Bruse colonne heeft zich door dit alles goed heengeslagen zo als uit de uitslag blijkt. „Het mag met grote koppen in de krant. Want we zijn trots op onze colonne", aldus Bontekoe. Behalve deze waarnemend commandant waren ook A. Salemink en de mensen van de Lotusvereniging uit Bruinisse betrokken bij de voor bereidingen die tot dit goede resul taat hebben geleid. Hassakeh in Syrië, zij zitten volgens Amnesty al meer dan vijf jaar zonder aanklacht of vorm van proces gevan gen, alleen op verdenking van lid maatschap van de (verboden) partij voor Communistische Aktie. In Zuid- Afrika wordt volgens Amnesty al meer dan twee jaar Joyce Mabudaf- hasi zonder aanklacht of proces vast gehouden. Zij zat al eerder gevangen voor haar politieke activiteiten. Het derde geval betreft Mario Baldizon Aviles in Nicaragua die een gevange nisstraf uitzit van 10 jaar op beschul diging van verraad. Volgens een on derzoek van Amnesty is het bewijs materiaal onvoldoende en is een 'be kentenis' onrechtmatig verkregen. Amnesty International vraagt de be trokken autoriteiten om onmiddellij ke vrijlating omdat zij deze mensen beschouwt als gewetensgevangenen. ZIERIKZEE Groei en Bloei Op uitnodiging van de afdeling Schouwen-Duiveland van Groei en Bloei houdt mevrouw Anema-Bak- ker op dinsdag 18 oktober een lezing over bomen zoals ze zich in de loop van de seizoenen aan ons tonen. De lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in restaurant Mondragon in Zierikzee. Thema-avond Het Vrouwenontmoetingscentrum houdt woensdag 26 oktober een thema-avond. Daarbij staat centraal welke vragen en "dilemma's de keuze voor wel of geen kinderen oproept. Op deze avond komt aan de orde de invloed van de omgeving op die keuze en het dilemma dat moederschap en een baan nog maar al te vaak niet te combineren is. De thema-avond wordt gehouden in de Balkenzaal van De Driehoek in Zierikzee en begint om 20.00 uur. Zang en kleur Vrijdag 28 oktober houdt vogel vereniging Zang en Kleur haar leden vergadering in het Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat in Zierik zee. De vergadering begint om 19.30 uur. NOORDGOUWE Leerlingen obs versieren bibliobus De leerlingen van de jongste groe pen van de openbare basisschool Noordgouwe hebben vorige week de bibliobus, die elke week in hun dorp komt, versierd met tekeningen. Het ging om afbeeldingen van allerlei dieren. Elk jaar vragen de mensen van de bibliobus aan de leerlingen van een school in een kleine kern of zij tekeningen willen maken waar mee de bus in de Kinderboekenweek kan worden versierd. Dit jaar had men daarvoor Noordgouwe uitge zocht. KERKWERVE NCVB-bijeenkomst Hoe werkt de gemeenteraad? Dat was het onderwerp dat behandeld werd op de onlangs in dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve gehouden bijeenkomst van de afdeling Kerk werve van de NCVB. Raadslid P. W. Berrevoets-Ringelberg was present om een en ander uit te leggen. Zij stelde dat het belangrijk is om de raadsverslagen in de krant te lezen en legde uit dat b en w van een gemeente de dagelijkse gang van zaken behan delt en de gemeente naar buiten toe vertegenwoordigt. Uiteraard kwa men zaken aan de orde als gemeen schappelijke regelingen en wat dat-de gemeente kost. Na haar inleiding beantwoordde Berrevoets nog enkele vragen waarna zes dames bereid wer den gevonden aan een quiz mee te doen. Na het zingen van het bonds lied eindigde presidente H. A. P. Huigens-Stoel met gebed. BURGH-HAAMSTEDE - Door een brand vrijdag heeft de kantine aan het Duinweegje van tennisvereni ging Burgh-Haamstede aanzienlijke schade opgelopen door brand. Onderzoek leerde dat de brand ver moedelijk is ontstaan doordat de iso latie ontbrak van een stuk elektrici teitskabel. De draad is heet geworden en heeft het hout van het verlaagde plafond aan het smeulen gebracht waarna brand is ontstaan. De brand werd geblust door het brandweer korps van Burgh-Haamstede. Een exact schadebedrag is niet bekend. Het gebouwtje is eigendom van de ge meente en wordt gehuurd door de tennisvereniging. Kerstmarkt Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar weer een overdekte Kerstmarkt gehouden in Veere en wel op donder dag 15 december van 10.00 tot 22.00 uur, vrijdag 16 december van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 17 december van 10.00 tot 18.00 uur. Op dit mo ment zijn er volgens de Stichting Kerstmarkt Veere 36 ondernemers die deelnemen aan de Kerstmarkt. Men stelt nadrukkelijk dat het geen braderie wordt, dus wie zoekt naar frites en hamburgers en dergelijke reist voor nop naar Veere. „In plaats daarvan vindt men veel cultuur met een grote C", aldus de stichting. Op het programma staat onder andere veel muziek Het slotconcert op zater dag 17 december wordt verzorgd door het Koninklijk Bi"eda's Mannenkoor. RIJSWIJK Vergadering produktschap Het openbaar bestuur van het Pro duktschap voor vis- en vispródukten vergadert op donderdag 20 oktober in het kantoor van het Produktschap voor zuivel aan de Sint Winston Churchillaan in Rijswijk. Op de agenda onder andere de begroting 1989 van het produktschap en de be groting 1989 van het Nationaal Visbu- reau. Verder komt aan de orde de fi nanciële stand van zaken in de mosselsector en de saneringsregeling kottervloot. De vergadering begint om 13.30 uur. ROTTERDAM - In Rotterdam wordt momenteel gewerkt aan de mo gelijkheid jonge winkeldieven (tus sen 'de 12 en 18 jaar) een alternatieve straf op te leggen. Dinsdag 18 oktober Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur James Herriot, Engelse se rie. Herh. 16.20 uur De verdwenen rivier, Britse natuurfilm. 17.10 uur Herinneringen aan Piet van Egmond, programma over het leven en werk van deze in 1982 overleden organist. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur De kinderen van Bolderbu ren, 7-deUge jeugdserie naar het ge lijknamige boek van Astrid Lind- gren. Afl. 3. 18.10 uur Ducktales, tekenfilmserie. 18.35 uur Alex, tekenfilmserie. 18.40 uur Kleine Isar, 18-delige gete kende serie naar het gelijknamige boek van Bertus Aafjes. Deel 3. 19.00 uur Journaal. 19.18 uur Bull's eye, spelprogramma. 19.44 uur Cosby show, Amerikaanse comedyserie. 20.10 uur A different world, Ameri kaanse comedyserie. 20.40 uur Ja, Natuurlijk. Beelden over de zebra, informatie over het snorkelen en duiken in de Middel landse Zee, tips voor uw geraniums en fuchsia's en vogels in de woonom geving. 21.30 uur Hier en nu, actualiteiten magazine. 22.10 uur Adempauze. De Sweelinck- cantorij o.l.v. Willem Vogel zingt het Lied van de Week, 'De blinde bede laar'. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Liever sportiever, program ma waarin de recreatiesport met al haar facetten centraal staat. Afl. 1. 23.05 uur Nocturne. Vanavond o.a. een 15-jarige soliste in een pianocon cert van Mozart en een vioolromance van Beethoven. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur TROS dinsdagmatinee: De koelte en de hartstocht, Amerikaan se speelfilm. 17.25 uur De avonturier, Brits/ Nieuwzeelandse serie. 17.50 uur TROS Popformule, muziek programma. 18.30 uur TROS Autovraagbaak, 8-delige cursus. Deel 3. 18.50 uur Animal Crackers, komische sketches waarin dieren centraal staan. Herh. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Kijk TV, populair weten schappelijk programma. 19.15 uur Allo, allo, Engelse serie met David Croft, Jeremy Lloyd, e.a. Afl. 2. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur De fabriek, Nederlandse se rie. Afl. 6. 21.30 uur De TROS TV-show op reis, Ivo Niehe praat met prominente per soonlijkheden in het buitenland. 22.15 uur TROS Aktua Geld, magazi ne waarin aandacht wordt besteed aan geld in al zijn aspecten (incl. trekking Staatsloterij). 22.55 uur Alles in de hand, informa tieve serie over handlijnkunde. 23.35 uur Journaal. Nederland 3 09.00, 13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.30 uur Journaal 17.46 uur Sesamstraat. 18.00 uur Medelanders Nederlanders. Echtscheiding een dure zaak, gedra matiseerde documentaire over echt scheidingen onder Italianen in het buitenland. 18.30 uur Cursus genealogie, les 6. 19.00 uur Jeugdjournaal. 19.10 uur Het klokhuis, informatief programma. 19.25 uur TV-3, gevarieerd magazine 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Van gewest tot gewest, re portages uit de regio. 21.07 uur Jazz uit het Bini-huis, serie jazzconcerten t.g.v. Oktober Jazz Maand. 21.32 uur Cities fit to live in, serie van 6 documentaires over het leven van Europese steden. Deel 1: Amster dam. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 15.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 591. Herh. 15.25 uur Gezondheid. Thema: hoge bloeddruk. Herh. 15.55 uur Bijleren, een nieuwe kans. Deel. 7. Herh. 16.10 uur Kameloen, doe-programma voor kinderen. Herh. 16.40 uur Zomerrock, hoogtepunten uit de zomerrockfestivals van de af gelopen zomer in Nederland en Bel gië. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 246 Herh. 18.05 uur Prikballon, kleutermagazi ne. 18.20 uur Kinderen in Europa. Rit chie, over een jongen die op een boer derij woont in Engeland. 18.35 uur De kleinste zwerver, (The littlest hobo), 18-delige Canadese jeugdserie waarin een Duitse scheper de hoofdrol speel. Afl. 18. 19.00 uur Juke Box 19.10 uur Er was eens een man die bo men plantte, Canadese documentai re. Herh. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur I.Q., kwis gepresenteerd door Herman van Molle. 20.50 uur Filmnieuws. 20.55 uur Sinja Mosa, 85-delige Brazi liaanse serie. Afl. 51. 21.45 uur Concert. 22.20 uur Nieuws. 22.40 uur Coda: Suite moderato, van Reger, uitgevoerd doorThérèse-Marie Gilissen, altviool. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 592. 19.23 uur Intermezzo 19.25 uur Comedy capers. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Modem: De lijkwade van Turijn. .20.50 uur Argus, praatprogramma waarin Jan van Rompaey de media doorlicht. 22.00 uur Uitzending door derden: Programma van de Vlaams-Nationa le Omroepstichting. ELLEMEET - G. uit Ellemeet deed bij de politie aangifte van verwon ding van twee schapen door hondebe ten. Steeds weer wordt de politie gecon fronteerd met gevallen waarin loslo pende honden schapen aanvallen. De politie wijst erop dat honden aange lijnd dienen te zijn. Advertentie SG8&BB£BEmS=ï^m^Qme36255 115 „Wat denk jij daar nu van?" „Bijgeloof, ouwe, dat kan niet". „Bijgeloof? Ja, ja, dat zal 't wel zijn, ja, ja en hij strompelde naar het achterin. Wijnand ging, met de ogen op het dek gericht, ervan door. Toch zag hij niet, waar hij liep. Bij de krebben struikelde hij bijna over een pusse water. Arend-Michiel bleef een luchtje scheppen. Tben hij een uurtje achter in kwam, zat Wijnand dronken aan tafel. Hij keek hem aan met z'n wate rige ogen. Slissend sprak hij: „Ik zeg, ik zeg, Aai van Noordt heeft gelijk, ik draag m'n zakkie niet lang meer". Arend-Michiel ging op die praat niet in. Wat moest hij de dronkenman antwoorden? Hij had meelij met Wij nand en zei: „Ouwe, ga in de kooi, rust zal je goeddoen". Toen sloeg Wijnand de ogen op. Schuchter voor een zat man zei hij met een droeve klank in zijn stem: „Rüst, ik krijg geen rust op aar de Die nacht ving De Wisselvalligheid drie kantjes. Dat kon Wijnand niet verknoerzen. Hij zocht een oorzaak, hij moest op iets zijn vernedering kunnen bekoe len. Dat had hij heel zijn leven ge daan. Zijn stuurlui waren kurkezak- ken. Nog voor ze de halve vleet binnen hadden, zei Wijnand, waar elkeen bij stond, dat hij spijt had, Arend-Mi Door FENAND VAN DEN OEVER chiel stuurmansmaat gemaakt te hebben. Hij was een opschepper, an ders niet. Arend-Michiel zei niets terug. Hij had moeite met zijn zwijgzaamheid. Zijn dolle drift kwam een ogenblik omhoog. Hij overwoog even naar Wij nand 'te gaan en te zeggen: herhaal het nog eens en ik sla je de hersens in. Hij had het te meer moeilijk, omdat hij bemerkte, dat het volk zich ver maakte in die dolle praat van de ou we. Toch bedwong hij zich. Dat werd hem mogelijk gemaakt door Gerrit Krab. Die stopte, net toen hij op zou vliegen, de tabaksdoos onder zijn neus en zei: „draai eens een piraatje". Van dat ogenblik af was de goede verstandhouding achterin kapot. Die had, zolang Wijnand ouwe was, ei genlijk nooit lang bestaan. Want, en in zijn goede ogenblikken haatte hij daarom zichzelf het meest, als Wij nand niet ving, zocht hij een zonde bok. Dirk de Niet was het geweest, nu hij, straks een ander. Met het volk bemoeide Wijnand zich ook niet meer. Hij smeet weer met hartstocht op zijn oude liefheb berij, In zijn eentje schoot hij een paar beuglijnen. Tussen het schieten en halen speelde hij met Herta. Ook! dronk hij veel en aanhoudend. Arend-Michiel deed zijn werk, in stilte. Hij voelde zich vaak verlaten. Je kon beter matroos zijn. Nu stond hij tussen Wijnand en het volk in. Wijnand, opgejaagd, teleurgesteld, was niet te benaderen, het volk had achterdocht jegens hem, om zijn nieu we snufjes en zijn snelle promotie. Dat alleenige gevoel ging hem benau wen, toen hij bemerkte, dat ze hem met vreugde overal de schuld van ga ven. 's Middags praaide één van de twee fietsen hen. 't Was Bram Vaart. Hij had ook weinig gevangen. Wijnand kon - en hij loog ditmaal niet - het zelfde antwoorden. Bram Vaart schreeuwde: „Je ziet maar, Wijnand, het zit alleen in de ze gen, die muizerij is maar eigendunk. Die nieuwe bezem zal wel niet lang vegen Het klonk hard en schril. Twee maal dertien paar oren vingen die woorden op. Er werd, hij zag het aan de trekken op de gezichten, fijntjes om gelachen. Moeder had gelijk, de mensen doen elkaar liever narigheid dan plezier aan. Ze zei het dikwijls. Zijn eenzaamheid werd een kna gend verdriet. Men legde alles ver keerd uit. Hij stond daarin zijn eentje over na te denken, moedeloos, bereid de kop omlaag te laten hangen, toen een stem zacht en goedhartig zei: „En tóch heb ik het gevoel, dat je het bij het goeie eind hebt. Hier is je olie goed, 'k heb het gelijk met het mijne een beurtje gegeven". (wordt vervolgd) Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110- 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20;losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1