Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Rijksscholengemeenschap mogelijk tweede helft van '93 in gemeentehanden 'Politie adviseerde mij de auto zonder kentekens te vervoeren' Ongevallen rijksweg 18 hét verkeersprobleem voor Bru DE ZIERIKZEESCHE COURANT Timmerfabriek Terpstra MERBAU MERANTI IROKO OREGON- PINE EIKEN TEAK Ramen Trappen Deuren Kozijnen flakkee expresse bv ZIERIKZEE - NOAD AUTO LOUIS GOEDBLOED r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kanton Doceurtje Kinderopvang De maandelijkse berichtgeving vanuit het Gemeentelijk doceurtje voor het aantrekken Bij kinderopvang is het vertrouwen van ouders gebouw van het kantongerecht te Zierikzee. (Pag. 2). van bedrijven naar Zierikzee. (Pag. 3). van groot belang. (Pag. 4). Jeugdsport Het intrekken van de jeugdsportsubsidle blijft Middenschouwse gemoederen bezighouden. (Pag. 11). VRIJDAG 14 OKTOBER 1988 145ste jaargang Nr. 24422 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie betaalt uw advertenties? Gij, wanneer ge slecht adverteert. Uw concurrent, wanneer ge goed adver teert. Zakenwereld-epigrammen ZIERIKZEE - Zoals het er nu naar uitziet krijgt de gemeente Zierikzee in de tweede helft van '93 de rijksscholengemeenschap prof Zeeman onder zijn hoede. Zo vermeldt de toelichting op het gemeentebeleid voor komend jaar. te is denkbaar. Voor januari '89 moet hierover een beslissing worden geno men. B en w van Zierikzee beraden zich momenteel over het voorstel van de procescoördinator. Leerlingenstop Een ander punt dat de gemoederen bezighoudt is de leerlingenstop bij het speciaal onderwijs. Een gegeven dat het college, zo schrijft deze in zijn beleidstoelichting, met zorg vervult. Te meer daar de opvang van leerlin gen van problemen nog niet geregeld is. Daarnaast is er ook sprake van een ander vergoedingenstelsel voor het voortgezet speciaal onderwijs. Dit vergoedingensysteem heeft er 'inmiddels toe geleid dat de kosten voor schoonmaakonderhoud en ener gieverbruik op de Beatrixschool ho ger zijn dan de daarvoor geldende vergoedingen. Daarom wordt in het schoonmaakonderhoud beknibbeld. Ook in de vergoedingen op onderde len als schoolkampen en schoolzwem men is door de minister het mes ge zet. Met name aan dat laatste wordt door het bestuur van de Beatrix school sterk gered vanwege het as pect van zelfredzaamheid. Advertentie voor al uw Vraag geheel vrijblijvend prijsopgave 01112-1877 Aan de overdracht van de Rijksscholengemeenschap Prof. Zeemandie gepland is tussen augustus '93 en januari 94 zitten heel wat haken en ogen. Het college gaat zich de komende tijd dan ook beraden over de verschillendè vormen van bekeer. In kader - 25% actie BRUINISSE - Als de gemeente Bruinisse met succes wil deelnemen aan de verkeersactie - 25% dan moet de voornaamste aandacht besteed worden aan rijksweg 18 in het algemeen en de Staphorsterkruising en de sluis in het bij zonder. Dat zijn de plaatsen waar structureel ongevallen blijven gebeuren. Andere echte gevaarlijke punten kent Bruinisse niet. Dat is duidelijk gewor den tijdens de vergadering van de Bruse verkeerscommissie in het plaatselij ke gemeentehuis. Deze overdracht maakt deel uit van een grootscheeps overdrachtsoperatie van rijksscholen naar gemeentescho len, die voor augustus '95 moet zijn voltooid. In dit gehele proces, waar aan de ministerraad middels het goedkeuren van een wetsvoorstel zijn fiat heeft gegeven, zal de overdracht van de rijkscholengemeenschap pro cessor Zeeman tussen augustus '93 en januari '94 een feit zijn. Een coördinator die deze over drachtsoperatie in goede banen moet leiden heeft een aantal richtlijnen vastgesteld waaruit moet blijken of de desbetreffende gemeente capabel is om de administratie van een school voor voortgezet onderwijs te voeren. Mocht dit niet het geval zijn dan wil deze coördinator komen tot een ge meentelijk onderwijs- en administra tiekantoor. Op grond van de terughoudende reacties van verschillende gemeenten zijn er ook andere mogélijkheden denkbaar. Zo kan aansluiting worden gezocht bij een reeds bestaand admi nistratiekantoor, terwijl de gemeen ten gezamenlijk tot het instellen van een gemeenschappelijk administra tiekantoor zouden kunnen komen. Ook uitbesteding van de administra tie aan een andere en grotere gemeen- Voorzitter C. J. van Liere bracht het' agendapunt ter tafel en vroeg de le den suggesties te doen om het aantal verkeersslachtoffers terug te bren gen. Politievertegenwoordiger F. A. Silvius benadrukte, dat niet zozeer gekeken moet worden naar de plaat sen waar daadwerkelijk gewonden en/of doden zijn gevallen, maar de .ongevallen-plaatsen. „Gewonden en doden zijn bij ongevallen eigenlijk Advertentie Gezellig etentje? Leuk partijtje? Kom eens proeven in het kompleet vernieuwde Restaurant Aquadelta. Ons restaurant is helemaal gerenoveerd: nieuw meubilair, gezellige inrichting met frisse, moderne kleuren en sfeervolle verlichting. De smakelijkste gerechten vindt u op onze nieuwe menukaart. Goed idee: kom zondag lussen 12 en 2 uur naar de gezellige brunch, of proef deze week het speciale menu dat onze chef-kok voor u heeft bedacht. U bent van harte welkom. Menu van de week. Heldere kippebouillon Stoofschotel van lamsvlees met peterselie-aardappelen Koffie Amarefto Prijs:/ 27,50 per couvert^ Reservering is gewenst. Familie-partijtje? Kom eens praten over de vele mogelijkheden. RESTAURANT'^ S AQUADELTA Centrumplein Aquadelta BRUINISSE Tel. 01113-2313 Reeks boetes voor onverzekerde auto's bij kantongerecht ZIERIKZEE - De verklaring die J. D. uit Zonnenmaire aanvoerde voor het feit dat zijn personenauto enige tijd onverzekerd en zonder kentekens op de openbare weg stond, wekte verbazing en hilariteit tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierik zee. „Ik kreeg telefonisch van een wachtmeester van de rijkspolitie het advies om de auto zonder kentekens naar de sloop te vervoeren". Omdat J. D. ziek werd op de dag dat het vervoer zou plaatsvinden, bleef de auto geruime tijd onverzekerd geparkeerd staan aan de Irenestraat te Zonnemaire. Een overtreding waarvoor kantonrechter J. M. den Hollander hem een boete oplegde van 500 gulden waarvan 250 gulden voorwaarde lijk. Plus een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. De politie stelde op 19 januari vast dat de auto van J. D. daar onverze kerd op de openbare weg stond. „Ik had hem daar de dag tevoren klaarge zet om naar de sloper te brengen. Zonder kentekens, want dat had de Advertentie Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624 politie mij geadviseerd. Maar daar is niets meer van gekomen omdat ik ziek ben geworden", aldus de ver dachte. Een verklaring die verbaasd gegrinnik opriep bij de politie agenten van de stage-groep die de zit ting vanaf de publieke tribune volg den. Ook officier van justitie C. M. P. Nijmeijer vond het een ongeloof waardig verhaal: „Ik geloof er hele maal niets van dat die wachtmeester dat heeft gezegd". Hij wees J. D. erop dat hij altijd zelf verantwoordelijk blijft voor zijn auto. „En een onverze kerd voertuig brengt nu eenmaal gro te risico's met zich mee". Hij eiste 500 gulden boete of tien dagen vervan gende hechtenis plus vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Kan tonrechter den Hollander willigde die eis in. Maar besloot 250 gulden van het bedrag voorwaardelijk te vonnissen. Het in bezit hebben van onverze kerde voertuigen speelde een grote rol tijdens de zitting. Nadat het wet boek van strafrecht er op was na geslagen bleek dat iedereen op wiens naam het kenteken van een voertuig staat ook de verplichting heeft om het te verzekeren. Alleen wanneer een (onverzekerd) voertuig op eigen terrein staat geparkeerd kan de poli tie hiervoor geen boete geven. Het voertuig van mevrouw J. J- u't Oosterland stond niet op eigen ter rein op 7 februari 1988. De politie maakte proces-verbaal op omdat de personenauto op straat stond terwijl het niet verzekerd was. „Dat klopte. Wij hadden de auto uit de verzeke ring gedaan om hem zelf op te knap pen en vervolgens te verkopen", aldus de echtgenoot van J. J. De opknap beurt verliep niet voorspoedig zodat de auto vele maanden buiten op de openbare weg bleef staan. „Maar er is nooit mee gereden. Toen ik hem daarna naar Haarlem bracht heb ik speciaal voor die ene, laatste rit een verzekering afgesloten via de auto verzekering van mijn schoonvader". Voor de officier van justitie bleef het van essentieel belang dat er met de auto gereden had kunnen worden ter wijl die niet verzekerd was. Hij eiste 500 gulden boete of tien dagen ver vangende hechtenis plus vier maan den ontzegging van de rijbevoegd heid. De kantonrechter hield het, evenals bij J. D., bij een onvoorwaar delijke boete van 250 gulden. Twee keer J. W. uit Zierikzee werd binnen een week tijd twee keer door verschillen de politie-agenten bekeurd omdat zijn auto in oktober 1987 onverzekerd stond geparkeerd op het parkeerter rein aan de Nieuwe Bogerdstraat. Tij- vervolg pagina 2 Advertentie Dit weekend 16-10, 2.30 op Den Hogen Blok hoofdsponsor v.v. Zierikzee Let op onze speciale aanbieding gebruikte wagens elders in de krant!!! Dit nummer bestaat uit 12 pagina's 1£6> PE Bltr nuances. Bij ieder ongeval kan het verkeerd gaan", aldus Silvius. Volgens hem is de rijksweg 18 hét probleem voor Bruinisse. Als voor beeld gaf hij de brug. Alle automobi listen lijken gefascineerd door de scheepjes in het water en letten daar door niet op het verkeer voor zich. Gevolg is, dat met regelmaat van de klok auto's op elkaar rijden. Silvius deed de eenvoudige suggestie oni zeil te spannen langs de reling, waardoor het zich naar het water belemmerd wordt. Een relatief goedkope oplos sing. die de commissie aansprak om dat voor de actie 'slechts' 10.000 gul den beschikbaar is gesteld. Ook spraken de leden over het ne men van snelheidsbeperkende maar regelen voor de Grevelingenstraat, de Molenstraat, de Burgemeester Hagelaan en de Deltastraat. Maar statistieken hebben uitgewezen, dat het hier met name lichte aanrijdin gen betreft. Het college heeft zich in het kader van voornoemde actie ver der uitgesproken voor een alcohol project, dat de politie wil gaan opzet ten. Tijdens de vergadering werd verder ondermeer gesproken over het parke ren van vrachtauto's. Van Liere: „Je kunt als gemeente vrachtwagens we ren uit de bebouwde kom, maar dan moet je wel parkeergelegenheid aan wijzen". Er blijken twee mogelijkhe den. Ten eerste zijn er twee locaties op het industrieterrein. Daarnaast biedt ook het havenplateau ruimte. Het college heeft zich voor het indus trieterrein uitgesproken, mede van wege het blijvend probleem van de mogelijke hoge waterstand bij de ha ven. Silvius gaf er de voorkeur aan bei de locaties beschikbaar te stellen, zo dat de chauffeurs een keuze kunnen maken. Tijdens de vergadering werd duidelijk, dat het sec aanwijzen van parkeerplaatsen niet voldoende is. Chauffeurs wilde garanties voor een veilige stalling van hun vaak kost baar beladen voertuigen. Ook kan de loopafstand naar huis niet te lang zijn, zodat in het geval van het indus trieterrein aan een fietsenstalling ge dacht moet worden. Tbt een eenslui dend advies is de commissie niet gekomen. Silvius vroeg ten slotte aandacht voor de Strandweg, waar bijvoor beeld het afgelopen jaar nogalwat aanrijdingen hebben* plaatsgevon den. Volgens hem heeft de Rijks dienst voor de Ijsselmeerpolders eni ge tijd geleden aangekondigd snel- heidbeperkende maatregelen door te voeren. „Ik heb er nog niets van ge zien. Kan het college eens officieel vragen of er nog iets staat te gebeu ren?". Van Liere zegde hem toe dit in het college te bespreken. Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Rustig herfstweer Het blijft aanhoudend rustig herfstweer. Er zijn wolkenvelden, maar ook zon. Vannacht ontstaan er mistbanken, die ook in de ochtend nog aanwezig zullen zijn. Er is een zwakke tot matige wind. Minimum temperatuur komende nacht 10 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 18 okt.: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: oost 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidoost 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 15 okt. Zon op 07.04, onder 17.46 Maan op 12.45, onder 19.15 16 okt. Zon op 07.06, onder 17.43 Maan op 13.48, onder 20.11 17 okt. Zon op 07.08, onder 17.41 Maan op 14.37, onder 21.23 Eerste Kwartier: 17 oktober (14.01) HET WEERO VERZICHT DE BILT - Het weer ziet er voor de komende dagen niet slecht uit. Een hogedrukgebied boven Oost-Europa blijft op zijn plaats en heeft samen met een depi'essie in de Golf van Bis- caje een zuidelijke bovenstroming op gang gebracht. Tot na het weekeinde komt hier nauwelijks verandering in. De met de zuidelijke winden aangevoerde lucht wordt steeds warmer, zodat de temperaturen nog iets omhoog gaan. Het enige „maar" is dat met de zui delijke stroming wel zwakke storin gen meedrijven. Zon en bewolking zullen elkaar dan ook afwisselen. Re gen valt er echter niet. Advertentie Zuidweg 20\ Zonnemaire Tel. 01112-1318 Vrijdag koopavond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1