Wie zijn dit? Intrekken jeugdsportsubsidie blijft gemoederen bezig houden NIEUWSBODE Scaldina 1 speelt gelijk tegen koploper Westerzicht Vlissingse Boulevardloop Gematigd optimisme Zierikzeese oefenmeester Uitslagen en programma zaalvoetbal Wedstrijd programma Delphi-Mevo '80 Programma Hockeyclub Schouwen- Duiveland Provinciaal Koersbaltoernooi Competitie damclub Zierikzee Vierde karate- wereldtitel Guus je van Mourik 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 11 oktober 1888 Nr. 21422 11 ZIERIKZEE - Zondag zestien okto ber aanstaande treedt het eerste elf tal van Zierikzee aan tegen NOAD uit Tilburg. Trainer Hans van der Wekke denkt niet dat het sowieso een 'makkie' wordt. Dit hoewel NO- AD onderaan de ranglijst bengelt. Dit gematigd optimisme van oefen- meester Van de Wekke spruit voort uit het feit dat de spelers nog niet goed in het wedstrijdritme zitten. We gens omstandigheden zijn de laatste twee wedstrijden niet doorgegaan. Eigenlijk moet men zondag derhalve min of meer opnieuw beginnen. Thuiswedstrijd „We zijn de laatste weken wel ge woon doorgegaan met trainen en ge lukkig spelen we zondag een thuis wedstrijd", aldus Van der Wekke. Zierikzee heeft een prima veld waar de elf zich naar behoren op kunnen uitleven. Iedereen is fit en trainer Van der Wekke kan uit veertien ge motiveerde spelers zijn keuze maken. Er valt één blessure te noteren, name lijk van Patrick de Broekert. Hij heeft problemen met zijn hiel en zal zondag deswege niet spelen. ZIERIKZEE - De uitslagen van de laatst gespeelde zaalvoetbalwed strijden voor de beker zien er als volgt uit: PJZ-Knippie 3-1; L en O-Zeelandia 2-5; Coen Honig-Dakkie's Bar 6-6, na strafschoppen wint Coen Honig; PTT- Bruse Boys 0-3; Kerkwerve-garage Slager 19-2; Stella Boys 1-Sport Surf Jonker 3-3, na strafschoppen wint Stella Boys 1; Rijschool Delta-De Steeg 6-1; De Roo Fossen-WIK 5-1; Stella Boys 2-Mevo 0-9. Aanstaande woensdag 19 oktober wordt het bekerprogramma verder afgewerkt. ZIERIKZEE - Zaterdag vijftien ok tober aanstaande zullen de volleybal teams van Delphi-Mevo hun vierde competitiewedstrijd afwerken. 14.00 uur: Heren I-Onderling; He ren 3-Yum 4; Dames 2-Yum 4. 15.15 uur: Heren 2-Kwiek 1; Dames 2-Yum; Dames 3-Ras 3. ZIERIKZEE - Uitslagen: HSD Al-, Breda A3 8-1; Tempo B2-HSD BI 4-3; Pelikaan B2-HSD B2 3-2; HSD- Vlissingen 4-0; Zundert Al-HSD Al afg.; Zevenbergen Bl-HSD BI 3-1; HSD Cl-Warande C3 2-2; Vlissingen- HSD 0-4; HSD dames-Oudenbosch 4- 3; Gilze Rijen-HSD heren afg.; Liber ty VI-HSD 2 1-6. Programma Zondag 16 oktober: HSD 2-Prinsen- beek 3; HSD A-Vlissingen A; Dames 1 en Heren 1 en alle jeugdteams zijn vrij. ZIERIKZEE - Onder het mom sportfoto's uit de oude doos hierboven de eerste foto. Deze foto is op de redactie zonder onderschrift of bijzonderheden boven water gekomen. Naar de uitrusting te oordelen moet het een korfbal-twaalftal zijn uit Zierikzee. Ook het jaar waarin deze opgewekte foto is gemaakt is niet te achterha len. Wij zouden ons kunnen voorstellen dat er onder de lezers men$e?i zijn die bij het zien van deze foto een lichte opgaat? ZIERIKZEE - Alleen het derde team van tafeltennis vereniging- Scaldina heeft twee punten laten liggen: 2-8. De hoofdmacht sleepte er een gelijkspel uit tegen koplo per Westerzicht: 5-5. Ook het vierde speelde gelijk: 5-5. Scaldina 2 wist als enige met 4-6 te winnen van MZ 10. Scaldina 1 kreeg de op dat moment bovenaan staande ploeg Westerzicht op visite. John van Veen en Alex von Bers Wordt begonnen al direct goed door te winnen. Michel Holm startte minder goed. Hij verloor zijn en kelspel en ook inhet dubbel met John van Veen moest in Westerzicht de meerdere erkend worden. Na vier partijen was de stand 2-2. Moeilijke partij Alex von Bers Wordt begon aan een vrij moeilijke partij maar wist deze toch op zijn naam te zetten. Ook John van Veen kon in twee games tegen Rens de Rijke de winst naar zich toe trekken. Vervolgens werden de daar op volgende partijen respectievelijk door Michel Holm en Alex von Bers Wordt verloren. Wederom was toen de stand gelijk: 4-4. Michel Holm had echt zijn dag niet want ook zijn laatste partij moest hij uit handen geven. Om nog minimaal met één punt naar huis te kunnen gaan moest John van Veen zijn laat ste partij winnen. Dit lukte hem door in twee games te winnen: 5-5. Scaldina twee moest op bezoek in Middelburg. Als invaller was Eric Holm afgereisd naar de hoofdstad van Zeeland. Hij speelde zeer con stant en erg geconcentreerd. Van de drie partijen moesten er twee in drie games worden beslist. Daarvan kon hij er één winnend afsluiten. Ook Jan Kik kon één partij in winst omzetten. Cor Smalheer won vrij gemakkelijk zijn partijen. Het goed geoliede dub bel Smalheer en Kik won uitstekend in twee games. De overwinning ging uiteindelijk in zijn geheel naar Scal dina: 4-6. Scaldina 3 moest aantreden tegen het sterke Kapelle 3. Alleen Mar Hol- kers en Rita van de Zande konden hun partij winnen. Bram Vroegop had geen verweer tegen het snelle spel van de tegenstander. De eind stand werd 2-8. Het vierde team tenslotte behaalde tegen Big Smash 3 in Biggekerke een verdienstelijk gelijkspel. Rob van de Noord, Henk Goudzwaard en de iets tegenvallende Rinus Labeur waren, verantwoordelijk voor deze cijfers: 5- 5. DEN HAAG - Uit het aan de KNVB toegewezen pakket plaatskaarten voor de wedstrijd West-Duitsland- Nederland van woensdag in Mün- chen, is nog een duizendtal kaarten over. Touroperators hebben de staan plaatsen niet kunnen verkopen. Tele fonische bestellingen kunnen plaats vinden onder 08812-3363 (2564, 2112). OUD-BEIJERLAND - DVO zal zijn wedstrijden uit de eerste ronde van het toernooi om Europacup 3 voor da mes tegen Modena (Ita) in Nederland spelen, De eerste wedstrijd op 12 no vember in eigen zaal, een dag later in Dordrecht. Koersbal: vooral voor ouderen vrij gemakkelijk te leren GOES - Meer Bewegen voor Ouderen organiseert voor de derde achtereenvolgende keer een provinciaal Koers baltoernooi. In het Sportcentrum Goes komen op don derdag twintig oktober om 10.00 uur 240 ouderen uit de hele provincie Zeeland in 40 teams in actie. ZIERIKZEE - Voor de onderlinge competitie van damvereniging Zie rikzee werden vier partijen gespeeld. J. L. Smalheer en M. de Wild staan na deze ronde op een gedeelde eerste plaats. Uit drie wedstrijden heeft men vijf punten weten te bemachti gen. Smalheer speelde remise tegen C. M. van de Velde. De Wild won van A. Schiettekatte. A. J. Flikweert behaal de twee punten tegen J. P. van de Veer. Deze laatste verloor met name door in het eindspel een positionele foutzet. Regerend clubkamioen J. de Wild verloor van C. L. Boot. Hoewel Boot in het middenspel verliezend stond kon De Wild hiervan niet profi teren. CAIRO - Guusje van Mourik heeft in Cairo haar vierde wereldtitel ka rate veroverd. De karateka uit Zeist imponeerde het Egyptische publiek vooral in de finale door haar Zweed se tegenstandster Wickberg met liefst 5-0 te verslaan. _Van Mourik was in de eindstrijd go- komen door zeges op Prasetyowati uit Indonesië (6-3), de Spaanse Garcia (6-1), de Francaise Belrhiti (2-1) en de Noorse Lunde (6-4). De serie van vier wereldtitels voor Van Mourik is uniek in de karate- sport. Met de reeks van drie kam pioenschappen stond de Nederlandse al op eenzame hoogte. Tot nu toe wordt het spel voorname lijk beoefend door ouderen, maar het is eigenlijk een spel dat zich leent voor alle leeftijden. In grote lijnen is het koersbal te vergelijken met jeu de boules dat een ieder zeker wel eens gespeeld heeft. Het koersbal is vrij gemakkelijk te leren en zelfs door to taal ongeoefende mensen te spelen. In landen als Australië, Engeland en Nieuw-Zeeland wordt deze sport door duizenden beoefend. Binnensport In Nederland wordt koersbal vrij wel alleen beoefend als binnensport. In Zeeland zijn 51 koersbalgroepen actief waarvan de deelnemers ouder zijn dan zestig jaar. Ook op Schou- wen-Duiveland zijn er zo'n vier koersbalgroepen actief. In onder an dere Burgh-Haamstede, Scharendij- ke en Zierikzee is het koersbal onder veel ouderen een nuttig tijdverdrijf. Het speelveld wordt dan gevormd door een speciale viltmat van acht bij twee meter. Voorbuiten is een specia le 'green' nodig. Elk spel begint met het op de mat rollen van het doelballetje. Daarna krijgen twee teams de kans om ieder vier speelballen zo dicht mogelijk bij het doelballetje te rollen. De win naar krijgt voor elke bal die dichter bij het doel ligt dan de beste bal van de tegenpartij één punt. Het team dat na een aantal rondes de meeste punten heeft gescoord wint de partij. De moeilijkheidsfactor ligt daarin dat het zwaartepunt van de speelbal uit het midden ligt. Daar door beschrijft de bal altijd een kromme baan. Belangstellende ouderen zijn wel kom in het Sportcentrum Goes en kunnen zelf eventueel het spel beoe fenen. Koersbal een veel beoefend spel door vooral de ouderen. Een spel voor zowel binnen- als buitenshuis. Zaterdag 15 oktober ZIERIKZEE - Zaterdag 15 oktober aanstaande wordt de 53e Vlissingse Boulevardloop gehouden. De organi satie is weer in handen van de plaat selijke atletiekvereniging Marathon. Het belooft in navolging van de vori ge edities wederom een succesvolle loop te worden. Het startschot zal deze keer gege ven worden door de wethouder van sportzaken de heer De Keizer. Om 15.30 uur zullen vele enthousiaste at leten worden 'weggeschoten'. Onder hen zal zeker weer Peter Wielaard van de partij zijn. Peter Wielaard van Delta Sport eindigde vorig jaar op een tweede plaats. De Belg Lieven van Severen werd tijdens deze 52e loop eerste. Boulevard Verder zullen van Schouwen- Duiveland in ieder geval de heren Provoost en Van de Maas de boule vard 'bestijgen'. Van de veteranen zal Hans van Elzelingen ook weer laten zien wat hij waard is. SGP/RPF stelt halvering subsidie voor SCHARENDIJKE - Voor het tweede achtereenvolgen de jaar wordt het voorgesteld en voor het tweede jaar in successie valt het plan niet in goede aarde. Uit de alge mene beschouwingen van de vier raadsfracties van de gemeente Middenschouwen blijkt dat niemand echt blij is met het voornemén van het college, hoewel alleen VVD en PvdA zich pertinent tegen intrekking van de jeugd- sportsubsidieregeling uitspreken. Onlangs werd het onderwerp weer te berde gebracht op een vergadering van de commissie algemene en be stuurlijke zaken van de gemeente Middenschouwen. Toen werd wethou der L. C. Hart van sportzaken door PvdA en VVD gevraagd zijn huis- werk nog eens over te maken. Men was niet tevreden over de manier waarop met de betrokken sportver enigingen overleg is gevoerd. Gedeelde smart De VVD laat er in haar algemene beschouwingen geen twijfel over be staan. De liberalen zullen een voor stel tot intrekking van de jeugdsport- subsidieregeling als dat aan de gemeenteraad wordt voorgelegd niet steunen. „Mijn fractie is het met u eens dat de 250.000,- die aan het sportgebeuren in Middenschouwen wordt uitgegeven een bijzonder grote post is", aldus de VVD. „Doch een subsidie van 100 procent terugbrengen naar nul procent is niet de weg die mijn fractie wil bewande len. Gedeelde smart is halve smart, is onze stelregel in deze". Hoe die gedeelde smart dan precies in elkaar steekt wordt niet duidelijk uit de algemene beschouwingen van de libéralen. Wel wordt in hun alge mene beschouwingen gesteld dat nieuwe subsidie-aanvragen kritisch bekeken dienen te worden. De VVD pleit voor een beleidsmatige aanpak in deze. Zwakkeren De PvdA stelt in haar algemene be schouwingen dat het de taak van de gemeente moet zijn om de zwakkeren in de samenleving zoveel mogelijk te ontzien. „In dit licht zien wij ook de intrekking van de jeugdsportsubsi- dieregeling", aldus de socialisten. De PvdA, zo blijkt uit de algemene beschouwingen, is niet te spreken over de manier waarop het college overleg heeft gevoerd met de betrok ken sportverenigingen. „De stand punten waren al bepaald en lagen vast. Wij vinden dit pertinent on juist". De socialistische raadsfractie stelt het te betreuren dat de vanuit de PvdA-fractie eerder gedane suggestie om nog eens te gaan praten niet is in gegaan. „Het is voor onze fractie dan ook een. reden uw voorstel niet te steunen. Wij zouden de subsidie in ie der geval voor dit jaar nog willen ver lenen", aldus de PvdA. De fractie stelt voor een en ander te financieren door de post tocristisch-recroatief be leid met 4500,- te verminderen. Halveren De SGP/RPF-fractie stelt in haar algemene beschouwingen voor om de subsidie voor de jcugdsport te halve ren. „Om nu ineens de gehele jeugd sportsubsidie in te trekken vinden we nogal hard aankomen", aldus klein rechts. Zij koppelen hun voor stel om de jeugdsportsubsidie te hal veren aan het voorstel om Uit in Zee land helemaal geen subsidie meer te ve retrekken. Voor alle duidelijkheid stelt SGP/RPF dat hieruit niet afgeleid mag worden dat de fractie nu ineens voor de sport is. De bijbel wordt er bij gehaald. „In de bijbel staat dat de lichame lijke oefening tot weinig nut is. Men kan hiervoor ook zeggen dat de licha melijke oefening wel wat nut heeft. Nu. voor dat weinig nut hebben we toch nog wel subsidie over", aldus de SGP RPF fractie. i m 10 --■ - De raadsfracties zijn niet blij met het voorstel tot intrekking van de jeugdsportsubsidies in Middenschouwen. De CDA-lractie houdt in haar alge mene beschouwingen een slag om de arm. De christen-democraten spreken zich noch voor noch tegen intrekking van de jeugdsportsubsidieregeling uit. „VVD en PvdA hebben de wet houder gevraagd zijn huiswerk over te maken. Wij vragen ons af wat de wethouder nu over moet doen", aldus het CDA. „Het college heeft het voornemen deze subsidieregeling in te trekken en heeft dit ook medegedeeld aan dc besturen van de sportverenigingen. Ons inziens is het woord nu aan dc raad". Het CDA vraagt in haar algemene beschouwingen het college te onder zoeken of in het verleden de gelden die beschikbaar zijn gesteld ook be steed zijn voor het doel waarvoor de ze subsidieregeling bedoeld is: kader vorming en training. „En zo ja, welk argument hanteert u dan om deze re geling in te trekken?", zo vragen de christen-democraten. Zij besluiten met de vraag aan het college of er voor de verenigingen knelpunten op treden bij intrekking van de subsidie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 11