Recreanten willen hun 'havenbaai' bij Brouwse camping de Bulke houden VVD-fractie: „Belastingverhoging zoveel mogelijk ongedaan maken" „We moeten de promotie meer professioneel onderbouwen. En dat moet wel snel gebeuren' I /|sJ\C-> DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraak kantoor aan Oude Haven Twee personenauto's beschadigd bij aanrijding WA> mr 1 Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Milieupremiegebied Beschouwingen Pijpen Het werkeiland Roggenplaat wordt mogelijk De verschillende fracties van de gemeente- In bibliotheek de Stolpe is de pijpenverzame- een milieupremiegebied. (Pag. 2). Tafeltennis Het tafeltennisteam Scaldina 1 liet in het raad Middenschouwen hebben op de begro- ling te zien die een achtjarige Zierikzeese jon- Zeeuws-Vlaamse Kloosterzande een goede in- ting 1989 gereageerd met hun algemene be- gen bijeenbracht. (Pag. 4). schouwingen. (Pag. 3). druk achter. (Pag. 9). DINSDAG 11 OKTOBER 1988 145ste jaargang Nr. 24420 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het geluk ligt in de smaak en niet in de dingen zelf. La Rochefoucauld Middenschouwen volgens liberalen op de goede weg voor wal betreft recreatie be Ie id SCHARENDIJKE - De VVD-fractie wil dat het college van b en w van de gemeente Middenschouwen alles in het werk stelt om de voorgenomen belastingverhoging zo veel mogelijk ongedaan te maken. Dat blijkt uit de alge mene beschouwingen van de liberalen op de gemeentebe groting 1989 van Middenschouwen. Voor wat betreft het recreatiebeleid van de gemeente Middenschouwen stelt de VVD dat men op de goede weg is. VVD; gemeente op de goede weg voor wat betreft recreatiebeleid. Pleidooi Ria Geluk op najaarsvergadering ZOC om betaalde kracht in te setten voor promotie ZIERIKZEE - Een betaalde kracht die zich uitsluitend en alleen bezig houdt met de promotie van Zierikzee en de promotie van Schouwen-Duiveland. Dat was hetgeen waar Ria Geluk, zitting hebbende in zowel de Zierikzee se Ondernemers Centrale (ZOC) als in de Stichting Pro motie Schouwen-Duiveland tijdens de najaarsvergade ring van de ZOC voor pleitte. „We moeten de mensen die naar Zierikzee komen een goed programma bieden. Nu is het steeds een klein groepje mensen dat zich daarmee be zig houdt en dat werkt gewoon niet", aldus Geluk. kleinschaliger aanpakken. Voor ie dere groep moet er iets zijn". „Er moet een beleid op papier gezet worden. Er moet meer structuur ko men. Daar moet je gewoon een be taalde kracht voor inzetten. En dat moet je snel regelen", aldus Geluk. Zij schetste eerst in het kort wat het afgelopen jaar de activiteiten zijn ge weest van de Stichting Promotie Schouwen-Duiveland. Voorbereiding Uit haar verhaal bleek dat er eigen lijk nog vrij weinig concreet werk is verricht. Het moet meer gezien wor den als een aanzet tot een nader uit te stippelen promotiebeleid. „Men is ei genlijk alleen nog maar beurzen af geweest. En er wordt natuurlijk ge werkt aan de promotiefilm over Schouwen-Duiveland". Geluk meldde dat het de bedoeling is dat de film voor het eerst vertoond wordt op woensdag 23 november in de Zierikzeese Concertzaal. „Maar er mankeert nog veel aan ons produkt. Er zijn geen arrange menten. Er bestaan geen behoorlijke routes en het ontbreekt ook aan een goede brochure over Schouwen-Dui veland. Verder zijn de musea op zon dag dicht en gebeurt er gewoon veel te weinig. Je bent er niet als iedereen met een eigen pielig foldertje komt. Dat moet je veel groter aanpakken". Uitbreiden en kleinschaliger Het verhaal van Geluk bracht nog al wat reacties los onder de verzamel de ZOC-leden. „Er zijn wel degelijk arrangementen, maar daar wordt erg weinig gebruik van gemaakt" aldus N. van der Zwan. Hij uitte op zijn beurt weer kritiek op de provinciale VVV. „Daar betalen we fors aan mee, maar we krijgen er erg weinig voor terug". Geluk reageerde daarop met de op merking dat er weliswaar arrange menten bestaan, maar dat die naar haar smaak veel te beperkt zijn. „Dat moet je veel uitgebreider en Geluk stelde dat er niet alleen meer moet gebeuren, maar dat dat ook meer gespreid over het hele jaar dient te geschieden. Waarop de onvermijde lijke vraag te berde werd gebracht wat dat dan allemaal zou gaan kos ten. Een vraag die niet in goede aarde viel bij J. D. C. Berrevoets. Hij stelde dat er bij de basis begonnen dient te worden. Inspelen „De ondernemers moeten veel meer inspelen op de evenethenten die plaats vinden", aldus 'Berrevoets. „Doe eens iets extra's. Verkoop een broodje havendag of stel een haven dagmenu samen. Maar speel in ieder geval in op wat er gebeurt. Dat hoeft helemaal geen geld te kosten". De VVD-fractie stelt in haar verkie zingsprogramma dat het zaak is om de gemeentelijke belastingen zo min mogelijk te laten stijgen. Om de be groting 1989 sluitend te krijgen stelt het college in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor om de belastingen met vier procent'te verhogen. Niet gelukkig „Uiteraard is mijn fractie met de belastingverhoging niet gelukkig", zo wordt gesteld in de algemene be schouwingen van de VVD. De libera len stellen een aantal maatregelen voor om de belastingverhoging zoveel mogelijk ongedaan te maken. Als eerste wordt genoemd het niet langer meer afschrijven op de ambtswoning van de burgemeester. Verder wijst de VVD erop dat ook de huizen in eigendom van de ge meente in hun totaliteit voor 20.000 gulden te boek staan. De VVD- fractie stelt voor om ook deze post niet 'meer af te schrijven. Het plan van het college om eens nader te bezien of het haalbaar en wenselijk is om de aan de gemeente toebehorende woningen aan de bewo ners te verkopen heeft de volledige instemming van de WD-fractie. De liberalen willen nog wel een stapje verder gaan en vragen het college om eens te bekijken of het mogelijk is om verpachte grond aan de pachters te verkopen. Brandweer De VVD steekt in haar algemene beschouwingen de loftrompet over het korps vrijwillige brandweer. Wel plaatst men hierbij de kanttekening dat er steeds meer van de vrijwilliger gevraagd wordt. „Zowel in kennis als in vrije tijd om deze kennis in de praktijk te brengen". De VVD pleit er voor het materiaal van de Middenschouwse brandweer in goede staat te houden. „Zodat de mensen die ermee, soms onder zeer moeilijke opmstandigheden, moeten werken er op kunnen vertrouwen", aldus de VVD. Onder het hoofdstukje onderwijs vraagt de VVD aandacht voor huis- ZIERIKZEE - In de nacht van zon dag op maandag is ingebroken in een kantoorpand aan de Oude Haven te Zierikzee. De dieven namen 1500 gul den in verschillende geldkistjes mee. Zij kwamen het kantoorpand bin nen via de tuindeuren aan de achter zijde van het gebouw. Aangifte van de diefstal werd gedaan door J. G. uit Kortgene. In het kantoorpand is een uitzendbureau en een kranteredactie gevestigd. BRUINISSE - Zowel de personen auto van mevrouw M. S. uit Bruinis- se als J. K. uit Bruinisse werden zwaar beschadigd bij een aanrijding maandagavond op de parallelweg naast de Rijksweg N-59 op de Greve- lingendam. M. S. kwam vanaf een parkeer plaats de parallelweg op om in de richting Oude Tbnge te rijden. Vol gens de politie zou zij daarbij aan de linkerzijde van de weg hebben gere den. J. K. uit Bruinisse, die eveneens over de parallelweg in dezelfde rich ting kwam aanrijden, wilde haar aan de rechterzijde voorbij steken. Op het moment dat ze werd ingehaald zou M. S. rechtsaf zijn geslagen zonder rich ting aan te geven. Een forse botsing was het gevolg. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd, maar er werd niemand verwond. Burgers praten mee over inrichting Grevelingen BROUWERSHAVEN - „We hebben zo'n mooie baai bij camping- de Bulke. Onze eigen havenbaai die we al ruim 15 jaar gebruiken". Behalve met gevoelige woorden kwam C. van Zeeland uit Den Dolder ook met een alternatief plan naar de hoorcommissie voor de ruimtelijke ordening van de gemeente Brouwershaven. De commissie hield maandagavond een openbare vergadering in het Brouwse stadhuis om alle hurgers in de gelegenheid te stellen mee te denken in de plannen voor een nieuwe inrichting van een gedeelte van het Grevelingenmeer. Ofwel het ontwerp-bestemmings- plan buitendijks gebied zoals het of ficieel heet. Het plan waarin wordt vastgelegd waar in en langs het Gre velingenmeer recreatie mag komen en welke gedeelten natuurgebied blijven. Het plan dat (sinds december 1987) in de ontwerp-fase verkeert maar binnenkort door de Brouwse gemeenteraad definitief zal worden vastgesteld. Precies vijf belangstel lende burgers maakten van de gele genheid gebruik om in het Brouwse stadhuis hun mening naar voren te brengen. Meer botensteigers Het bestemmingsplan buitendijks gebied Brouwershaven omvat onge veer de helft van het Grevelingen meer. In het ontwerp-plan gaat men onder andere uit van de aanleg van (meer) botensteigers bij diverse ei landjes in de Grevelingen (de Veer mansplaat, de Stampersplaat en Dwars in de weg), In het haventje van Bommenede bij Zonnemaire én in een nieuw aan te leggen haventje naast camping de Bulke in Brouwers haven. Een groot gedeelte van de vergade ring werd besteed aan de discussie over dit laatste onderdeel van het ontwerp-plan. Het nieuwe haventje Vogelnoi zou worden aangelegd in een natuurlijke inham van de Grcvc- lingendijk (vanaf de landzijde gezien rechts) naast camping de Bulke. Met de aanleg van Vogelnol zou een einde komen aan de al vele jaren bestaande illegale steigers aan de Grevelingcn- dijk tegenover de camping. Naast de nieuwe haven is de aanleg van een strandje voorzien ten behoeve van de recreatie van de inwoners van Brou wershaven en de recreanten van de plaatselijke campings. Tijdens de bijeenkomst in het stad huis bleek echter dat niet iedereen onverdeeld blij is met die plannen. Namens een groep vaste recreanten van camping de Bulke verwoordde Van Zeeland de ongerustheid die daar heerst. „De mensen zijn angstig. Ze zijn overvallen' door het plan en denken dat hun boten weggedrukt worden uit het zicht van de grote jachthaven". Van Zeeland zag in het realiseren van een nieuw haventje al leen verkwisting van grond. „Tbrwijl we vlak over de dijk bij de camping wat moois hebben". Alternatief plan Hij legde de hoorcommissie een compleet alternatief plan voor waar bij het nieuwe haventje zou worden gerealiseerd op de plaats waar nu reeds jarenlang illegale botensteigers liggen. Het haventje zou over de hele breedte worden omgeven door opge hoogde dammen. En het strandje voor de inwoners van Brouwershaven zou dichter bij de kern komen te lig gen. Aan de Grevelingendijk tegen over het linkergedeelte van camping de Bulke. Van Zeeland had verder een toiletvoorziening in het alternatieve plan opgenomen en enkele aan legsteigers voor de zeeverkenners die naast camping de Bulke hun clubhuis hebben. vesting en toekomstmogelijkheden van obs Prinses Irene in Kerkwerve. „Wanneer deze school mag doorgaan van'het ministerie spreekt mijn frac tie haar voorkeur uit om deze school te huisvesten in kleuterschool Piggel- mee. Uiteraard met de nodige aan passingen". Cultuur De VVD-fractie toont zich er in haar algemene beschouwingen voor stander van om al het mogelijke in het werk te stellen om jeugdsoos Tra ce in stand te houden. „De tendens dat ook bij de jeugdsosen in de gehele regio de belangstelling terugloopt is een vaststaand feit. Mijn fractie is verheugd dat het huidige bestuur van Trace een actief bestuur is". Erg positief laat de VVD zich uit over het beleid voor wat betreft het kamperen bij de boer zoals dat in de gemeente Middenschouwen gehan teerd is. „We zijn op de goede weg". „Met belangstelling ziet mijn frac tie de recreatienota tegemoet", aldus de VVD. Zij wil van het college weten waar deze de 8.000,- voor het toeris tisch recreatief beleid precies aan denkt te besteden. Verder brengt de liberale fractie onder de aandacht dat er huns inziens sporadisch of geen ge bruik gemaakt wordt van de parkeer plaats bij de jachthaven van Scharen- dijke.^„Terwijl in de vakantieperiode aan de noordzijde van de haven aan beide kanten van de toegangsweg ge parkeerd wordt". De VVD verzoekt het college om naar een oplossing te zoeken om de parkeerplaats rendabel te maken. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's P Biir AL Helaas had hij verzuimd te bereke nen wat een en ander zou gaan kos ten. Volgens hoofd dienst gemeente werken ing J. Beek zou dat veel zijn. „Veel te veel. Vooral door de aanleg van de dammen over de hele breedte en door het benodigde uitdiepen van het haventje". Hij wees erop dat de gemeente Brouwershaven bij het vaststellen van het definitieve be stemmingsplan is gebonden aan een programma van eisen dat door diver se bestuurlijke instanties is vastge steld. „In de inrichtingsschets van Natuur- en Recreatieschap De Greve lingen is bijvoorbeeld bepaald dat bij Vogelnoi oeverrecreatie mag ko men. Maar niet in het gebied er naast". Hij bleek niet gevoelig voor het ar gument van Van Zeeland dat het oe- vergebied tegenover de camping in gebruik zal worden genomen door surfers wanneer de botensteigers daar zouden verdwijnen. De recreant werd in zijn afwijzing van de plannen voor de nieuwe haven Vogelnol ge steund door dr C. van der Graaf uit Brouwershaven die van mening was dat een strandje zoals in het ontwerp plan is opgenomen te ver weg ligt en te smal is. „Dat zal nooit gebruikt worden. Ook al omdat er geen vol waardige toegangsweg is gepland". Beek benadrukte dat het ook de op zet is om de recreatievoorziening sim pel te houden. „Het is niet de bedoe ling om daar duizenden toeristen vervolg pagina 2 Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen. Middagtemperatuur ongeveer 13 gra den. De wind draait vannacht van oost naar zuid en neemt tijdelijk af tot 3 a 4, morgen overdag opnieuw toenemend 5 a 6, tegen de avond draaiend naar het zuidwesten kracht 4 a 5. Minimumtemperatuur komen de nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 15 okt.: Donderdag: Af en toe zon Kaps op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Af en toe zoil Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidoost 3 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 okt. Zon op 06.59, onder 17.52 Maan op 08.54, onder 17.54 13 okt. Zon op 07.01, onder 17.50 Maan op 10.12, onder 18.12 Eerste Kwartier: 18 oktober (14.01) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het komende etmaal wordt ons weer bepaald door een la gedrukgebied dat vanuit Bretagne naar Engeland trekt. Het bijbehorende neerslaggebied trekt vanavond via ons land lang zaam in noordoostelijke richting weg. Ook morgen bevindt de grens tussen koelere lucht in West-Europa en warmere lucht in Oost-Europa zich nog dicht bij ons land. Dit betekent dat er over het algemeen veel bewol king is waar af en toe wat regen uit valt, later op de dag komen er ook en kele opklaringen. De middagtempe ratuur wordt ongeveer 15 graden. De zuidelijke wind is matig, kracht 3, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe vrij krachtig, 5.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1