„Het is een gevoel alsof je ergens heel verliefd op bent" streeknieuws Basisschool in Noordgouwe haalt 3.000,- bij elkaar ELEKTRISCHE INSTALLATIES DEURLOO B.V. Dwars door de schutting Diefstal uit auto Drie auto's opengebroken Aanrijding in stortbui ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 oktober 1988 Nr. 24419 Verzamelaars en hobbyisten in basisschool "t Mêêtje in Ellerneet ELLEMEET - ,,Het is de uitstraling, die ze brachten en het stemgeluid, dat vaak rauwachtig was. Ik kan het eigenlijk niet goed uitleggen. Het is een gevoel alsof je er heel erg verliefd op bent", vertelt de 26-jarige Anne-Jan Veenhof uit Scharendijke. Hij weet in ieder geval zeker dat hij een hele grote fan van de legendarische formatie, The Beatles is, hoewel hij het dan niet precies onder woorden kan brengen. Met een groot gedeelte van zijn Beatles-verzameling stond hij in één van de lokalen in de openbare basisschool 't Mêêtje te Ellerneet. Daar werd een tentoonstelling van hobbyisten en verzamelaars gehouden. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Dat gebeurde in het kader van de Kinderboekenweek, gekoppeld aan het thema van die week 'duizend din gen achter deuren'. Hoofd-onderwij- zer Ad Smit is zeer tevreden over de belangstelling. „We hebben ons doel bereikt. We wilden mensen uit Elle rneet over de drempel van de school halen", aldus Smit. De bezoekers konden naar een mengeling van twaalf verschillende verzamelaars en hobbyisten kijken. Stiekum „Het begint bij het stiekum naar een plaat van je broer luisteren. Daarna blijk je het wel aardige mu ziek te vinden en dan koop je eigen lijk toch stiekum een elpee", aldus The Beatles-fan. Hij heeft een verza meling van zestig tot zeventig lang- spelers, twintig solo-albums van Beatles-bandleden, honderd singles, alle vijftien officiële CD's, één ilega- le CD, een aantal plakboeken en twee grote dozen met knipsels. Het meeste uit zijn muzikale verza meling heeft hij middels vrienden en kennissen weten te bemachtigen. Een van de mooiste dingen in zijn verzameling zijn de illegale platen of de albums die maar in beperkte opla ge zijn verschenen. De fan uit Scha rendijke heeft eigenlijk een heleboel dingen, die iedere fervente fan zou hebben. Hij is bijvoorbeeld naar En geland afgereisd om zich op het wel bekende zebrabad van Abbey Road te laten fotograferen. De Beatles hadden daar een elpeehoes van. Of hij ook de straatnaam van de muur heeft gehaald is niet bekend. ZIER1KZEE - Met de auto dwars door de deur van een schutting rij den. Dat was de bedoeling van de au todieven die zich zondagmorgen vroeg meester maakten van de auto van F. K. te Zierikzee. Omdat dit niet lukte, bleeft het bij een poging tot diefstal van de auto. Het voertuig werd wel beschadigd. De auto van F. K. stond geparkeerd op een erf aan de Hem dat was omge ven door een schutting. In het con tactslot zaten nog de autosleutels. Zondagmorgen tussen zeven en acht uur klommen onbekenden over de schutting, startten het voertuig en re den op de deur die zich in de schut ting bevond. De schutting bood ech ter zoveel weerstand dat de uitbraakpoging mislukte. De auto werd aan de voorzijde behoorlijk be schadigd. De dieven namen de benen. De politie verzoekt mensen die wat hebben gezien dat tot opsporing van de daders kan leiden contact met hen op te nemen. Telefoon 01110-14055. BROUWERSHAVEN - G. J. S. uit Brouwershaven werd gedupeerd voor enkele honderden guldens door dat in de nacht van zaterdag op zon dag werd ingebroken in zijn perso nenauto. Het voertuig stond geparkeerd in de Zuiddijkstraat. Onbekend geble ven dieven sloegen het raampje van de auto in en namen de radio/casset terecorder ter waarde van 900 gulden mee. BRUINISSE - In het afgelopen weekend werd op parkeerplaatsen aan de Hageweg te Bruinisse inge broken in drie auto's. In totaal werd voor bijna 2000 gulden aan geluids apparatuur gestolen. Zaterdag tussen 14.30 en 17.00 uur werd de auto van V. J. uit Uberbach (Duitsland) opengebroken door het forceren van een raampje. De ra dio/cassetterecorder ter waarde van 600 DM werd gestolen. Op hetzelfde tijdstip werd ook de auto van L. M. uit Hilgenrod (Duitsland) opengebro ken. De geluidsapparatuur die werd gestolen was ongeveer 800 DM waard. Een derde Duitser werd zondag de dupe van dieven. Tussen 12.00 en 16.00 uur werd de auto van B. K. uit Saint Augustin (Duitsland) openge broken. De dieven namen de geluids apparatuur ter waarde van ongeveer 5000 DM mee. begonnen. En het begin is er gauw, want de kinderen hadden er allebei al één", aldus de moeder van de fami lie. Bierdoppen Haar zoon Mark spaart fanatiek bierdoppen. Netjes in een rijtje en ge ordend op een tafel lagen de kroon- doppen uitgestald. De zus van Mark was dan wel niet in de buurt, maar haar plakboek werd toch nog even boven tafel gehaald. Deze zat vol met 45 sinaasappel-papiertjes. „Dat is toch hartstikke leuk", vertelt Liene- ke Quist over de verzameling. De man des huizes keek wat angstvallig om zich heen. „Misschien moet ik wel weer gaan verbouwen", was zijn op merking over de 'verzameltik' van de familie. Tijdens het gesprek maakt een klein meisje, Hannes Smit genaamd, duidelijk dat ook zij verzamelaar ster is. „Ik spaar stenen en schel pen", roept ze met haar hoofd om hoog. Het beschilderen van de stenen vindt ze het allerleukste werk. „Toen ik hier drie dagen woonde ben ik de stenen en schelpen gaan sparen", ver telt de kleine enthousiast en een beetje stotterend. Aan het bord han gen verder ook nog gekleurde teke ningen van Hannes. Daaruit blijkt wel dat het 'kwasten', het leukste on derdeel van haar hobby is. Andere bezienswaardigheden wa ren uilen, oldiesplaten en bierviltjes, advokaat maken, olifantjes, schilde rijen, koperwerk, miniaturen, scou ting, treinmodellen en radiografische vliegtuigen. Dit alles was aanwezig om de aantrekkelijkheid van het dorp, in het bijzonder van de school, te vergroten. „Wij nemen sinds kort deel aan het Ondersteuningsproject Kleine Basisscholen Zeeland", ver telt de hoofd-onderwijzer. Onderneming Het project is een gezamenlijke on derneming van het provinciaal be stuur van Zeeland en het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. In de ze onderneming kunnen de aangeslo ten scholen verschillende activiteiten ontplooien. „Wij kozen er voor de aantrekkelijkheid van het dorp te vergroten als vestigingsplaats voor gezinnen met kinderen. Een school is belangrijk voor het dorp Ellerneet", laat Smit weten. ZIERIKZEE - In de nacht van zon dag op maandag om ongeveer 24.00 uur vond op de Nieuwe Kooiweg na bij Zierikzee een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden beschadigd. De aanrijding vond plaats in een van de stortbuien die het afgelopen weekend overvloedig vielen. Me vrouw G. T. uit Zierikzee kwam met haar auto uit de richting Zierikzee. Tbr hoogte van de Klerksweg en de opslagplaats van Provinciale water staat stopte zij om vervolgens op de weg te keren. G. T. had daarbij niet in de gaten dat vanuit de tegenoverge stelde richting een personenauto be stuurd door mevrouw G. S. uit Haamstede kwam aanrijden. Zij botste op de auto van de Zierikzeese, schoot opzij en bleef vervolgens met haar voertuig boven de sloot hangen. Er moest een takelwagen aan te pas komen om het voertuig weer op de weg te zetten. De auto werd behoor lijk beschadigd en dat was ook het geval met het voertuig van de Zierik zeese. ZIERIKZEE Collecte De collecte ten bate van de Nier stichting heeft in Zierikzee 4213,85 opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. Boekenmarkt In de Protestant Christelijke Basis school Jan Wouter van den Doel in Zierikzee wordt woensdag 12 oktober in het schoolgebouw een boeken markt gehouden van 19.00 tot 21.00 uur. Dat gebeurt in het kader van de Kinderboekenweek. Voor dumpprij zen worden onder meer oude lees-, aardrijkskunde-, geschiedenis- en bi- ologieboeken verkocht. Er is tevens een stand met nieuwe boeken van Boekhandel De Vries in de school aanwezig. Daarin liggen onder meer de bekroonde boeken, de zogenaam de vlag- en wimpelboeken en kinder bijbels. Tijdens deze boekenmarkt wordt er ook een verzameltentoon- stelling gehouden van leerlingen van de Zierikzeese school. Geslaagd Elma van Dam uit Zierikzee is ge slaagd voor het vakbekwaamheid-di ploma damesvak. Ze heeft in Utrecht examen gedaan en haar opleiding heeft ze gevolgd aan de Rotterdamse kappersdagschool. SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 KERKWERVE Gemeenteraad Hoe werkt de gemeenteraad? Dat is het onderwerp van de NCVB-afdeling Kerkwerve, die woensdag 12 oktober in het plaatselijke dorpshuis, 't Züüd- ènde, om 19.45 uur bijeenkomt. Het is aan raadslid P. W. Berrevoets-Ringel- berg om daar het een en ander over te vertellen. Tevens verzorgt zij een kwis. De aanwezigen worden ook in de gelegenheid gesteld om zich op te geven voor het maken van kerstkaar ten op woensdag 23 november. Niet alleen de leden van de NCVB zijn van harte welkom, maar ook gasten kun nen woensdag 12 oktober de bijeen komst bijwonen. DREISCHOR Collecte De collecte ten bate van de Nierstichting heeft in Dreischor 724,65 opgebracht. Gevers en collec tanten worden namens de organisatie hartelijk bedankt. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Collecte Nierstichting De collecte voor de Nierstichting heeft in de kern Noordgouwe 357,30 opgebracht en in de kern Schudde- beurs f 388,45. De organisatoren zeg gen iedereen dank die aan dit resul taat heeft meegewerkt. NIEU WERKERK/KAPELLE Collecte De collecte ten bate van de Nier stichting heeft in Nieuwerkerk en Kapelle 1722,10 opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk be dankt. OUWERKERK Kleuradvies Tijdens de samenkomst van de NBvP-afdeling Duiveland, op woens dag 12 oktober in het dorpshuis, ver telt mevrouw H. Dijkema uit Colijns- plaat over de achtergronden van de kleurentheorie, kleurtypes en toepas singen in de praktijk. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Daarbij wordt een demonstratie van kleuren analyse, make-up en accessoires gege ven. BRUINISSE Collecte De collecte ten bate van de Nier stichting heeft in Bruinisse 2437,95 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander uit Bruinisse houdt dinsdag 11 oktober een bijeenkomst in het verenigingsgebouw. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Op het programma onder andere dia's van de familie Ottens over hun reis naar Is raël. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur); 01110- 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20;losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. In hetzelfde lokaal stond ook een amateur-fotograaf die graag iets ver telde over zijn hobby. In de hal van het schoolgebouw stond de familie Quist-Horst. „Wij hebben allemaal een tik", grapt Lieneke Quist-Horst. Zij zelf spaart enthousiast pun tenslijpers. Momenteel heeft ze er 170. De bezoekers konden de gekste en vreemdste slijpers tegenkomen. „Ik las een keer in de Libelle, dat een vrouw puntenslijpers spaarde en dat vond ik zo leuk, dat ik er ook mee ben Een aantal puntenslijpers van verzamelaarster Lieneke Quist-Horst. Voor adoptiekind Loice Nyali en haar ^dorpsgenoten NOORDGOUWE - Op eèn bord op het schoolplein van de openbare basisschool in Noordgouwe staat te lezen: spons gooien. Daaronder staat een aantal tij den met namen als juf Ria, juf Maaike en juf Corrie. Dat betekent dat er in en rondom de basisschool in Noordgouwe heel wat anders te doen was dan lesge ven. In de school werd een Grand Bazar gehouden ten bate van het adoptiekind Loice Nyali en haar dorpsgenoten uit Kenia. Aan het eind van de bazar werd de welgetelde somma van 3.000,- opgeteld. Eerder dit jaar werd de adoptie van Loice Nyali uit Kenia een feit. Iedere maand schenken de leerlin gen van de school een bijdrage van één gulden aan het onderhoud en de scholing van Loice. Om iets ex tra's en aparts te doen voor het adoptiekind en haar dorpsgeno ten is er in Noordgouwe gekozen voor een Grand Bazar. Op die ma nier leveren de schoolkinderen hun bijdrage aan de Derde Wereld en zijn ze 'pleegouders' geworden. Bouwwerk Terwijl er volop werd gehan deld, geveild en gespeeld kon ook het afgeronde project over Kenia in een klaslokaal worden beke ken. Op een verkleind model van een groot bouwwerk stond een dorp, zoals die er in de Derde We reld uitziet. Bij het maken moeten de kinderen van de onder- en bo venbouw, die daaraan hebben ge werkt, vast wel eens gedacht heb ben „Zou Loice ook zo wonen?". Met die gedachte werkt het kind spelenderwijs aan adoptie. Het dorp bestaat uit hutten die van stro zijn gemaakt. Een stuk of vijftien van die hutten staan aan de voet van een berg en waar ook, niet ver daar vandaan, het oer woud ligt. Daarin liggen de zelf gemaakte dieren alsof ze de prooi nog moeten vangen. Alles tesa- men is het voor de leerling een stukje realiteit geweest en kun nen ze zich zo een betere voorstel ling van de adoptie geven. „Op die manier zien de kinderen De Winkel van Sinkel in de basisschool in Noordgouwe. hoe ze in dat land leven en hoe het daar eruit ziet", vertelt hoofd onderwijzer G. Gerritsen. In het klaslokaal stond ook de video en de televisie aan. Daarop liet men zien hoe ze in de Derde Wereld speelgoed maken. Het was voor de 'kijkertjes' snel duidelijk dat het er daar heel anders aan toe gaat. Maar oh, wat vonden ze het mooi en interessant. Bedrag- Om het project voldaan af te ronden is niks mooier om een zo groot mogelijk bedrag op te halen voor dat meisje, die het in Wester se ogen een stuk minder heeft. Voor het verzamelen van dat be drag werd niet alleen de school be nut, maar ook het aangelegen .multifunctionele gebouw. Daar werd onder meer paraplu gehan gen. Iedereen kon het opnemen te gen de tijd. Met veel gesteun en ge kreun werden vaak de records van een ander verbeterd. Bij de paraplu's draaide ook het rad van avontuur. Net zo lang tot de omwentelingen ten einde wa ren gekomen en dan maar kijken of een bezoeker prijs heeft. Voor de bezoeker, die wel tegen een stootje kan, was er het zenu- wenspel. In de school zelf waren er verschillende geknutselde spul len, zoals kaarten en luciferdoos jes met een fraai geglazuurd laag je. Allemaal voor het goede doel. Een bijzondere boom zorgde in de gang voor af en toe een prijsje. Op het blaadje, wat eraf gehaald moest worden, stond een prijs. Er werd blijkbaar gretig geplukt aan de boom, want de blaadjes wer den regelmatig aangevuld. Na tuurlijk ontbrak het ook niet aan een veiling. Tegen weggooi-prij- zen werd de hamer heel wat keer op het hout geslagen. Onder de hamer ging onder meer een band recorder, een antieke rolstoel en verdere artikelen uit grootmoe ders tijd. Er was blijkbaar rekening ge houden met guur weer, want bij binnenkomst werd de bezoeker al verwelkomd door een mengeling van warm eten-geuren, zoals cake en worstebroodjes. Om uit het herfstachtige weer iets warms naar binnen te krijgen, bood ook de vers gezette koffie uitkomst. Het zijn waarschijnlijk details voor het houden van een bazar, rommelmarkt of braderie, maar het hoort er allemaal bij en dat wist de school in Noordgouwe maar al te goed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3