Kinderkledingbeurs voor eerste keer zelfstandig Geslaagde bazardagen in Corneliastichting Duiksters omgekomen in Grevelingenmeer SAMAN B.V. Ó!sm c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Belasting kantoor blijft tot 1995 in Zierikzee Twee arrestaties na massale vechtpartij vismijn Vlissingen WA> ffih P£ Bitr EEN DEKSELS SLIMME THERMOSTAAT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE CNV-bijeenkomst Hobby- en verzamelbeurs Dag op stap Voetbal Algemeen-secretaris van de Vervoersbond In Ellemeet kwamen verschillende hobbyisten |n het kader van de Kinderboekenweek ging de De vechtlust van ZSC uit Scharendijke werd CNV plaatste in de Graanbeurs in Zierikzee en verzamelaars in basisschool 't Mèêtje bij- Zierikzeesche Nieuwsbode een dag op stap niet beloond tijdens derby tegen Brouwersha- een aantal kritische noten. (Pag. 2). een. (Pag. 3). met een schrijfster. (Pag. 4). ven. (Pag. 6). MAANDAG 10 OKTOBER 1988 145ste jaargang Nr. 24419 WAARIN OPGENOMEN (f797 - 1889) Bij het scheiden van de markt leert men de kooplui kennen. Spreekwoord Rian Duinhouwer: „Wij voorzien in een behoefte ZIERIKZEE - De organisatie achter de kledingbeurs in basisschool 't Kofschip in Zierikzee hield dit jaar voor de eerste keer „zelfstandig" de winter-kinderkieding- beurs. „Als organisatie van de kledingbeurs behoorden wij eerst tot de Belangengroep Poortambacht", vertelt Rian Duinhouwer uit Zierikzee. Zij is één van de vrijwilligers bij de nieuwe stichting, die onder de naam Stichting Kinderkledingbeurs Zierikzee opereert. name de schaatsen". Toch blijft het voor de mensen aantrekkelijk om de kledingbeurs te houden. „Wij worden vaak kritisch genoemd, omdat we niet ieder kledingstuk in de rekken hangen. Ze moeten er nog wel rede lijk goed uitzien. Zo is het voor de meeste mensen wel aantrekkelijk om hier kleding te komen halen. Daarbij komt nog dat ze een aantrekkelijke prijs krijgen. Van elke gulden ont vangen ze negentig cent". Uiterst geschikt De kledingbeurs wordt twee keer per jaar gehouden, in het voorjaar en in het najaar. In het prille begin zijn de beurzen nog wel eens elders in Zie rikzee gehouden, maar het bleek dat de huidige ruimte uiterst geschikt is. Daarom blijft het ook een activiteit, die jaarlijks twee keer terugkeert in 't Kofschip. Het ivas passen en meten in 't Kofschip in Zierikzee. Niet alle kinderen vonden de kleren even leuk[ Omdat het niet zeker is of de Belan gengroep Poortambacht blijft be staan heeft een aantal vrijwilligers het onderdeel kledingbeurs onder een stichting gebracht. „Wij vonden het jammer als de beurs van het to neel zou verdwijnen, want die voor ziet toch in een behoefte", is de ver klaring van Rian Duinhouwer over de kledingbeurs in 't Kofschip. Voor de eerste keer in een zeltstan- dige opzet had de organisatie zeker niet te klagen. „Hoewel we het idee hadden, dat de opbrengst niet zo veel zou zijn, mogen we toch niet klagen", aldus Rian Duinhouwer. Ook de be langstelling viel wat tegen. Maar voor de vrijwilligers was dat geen re den om pessimistisch te zijn. „De be langstelling kan dan wat minder als de vorige keer zijn, maar de klanten kunnen misschien wel meer gekocht hebben", aldus de vrijwilligster met het oog op het bestedingsvolume. 150,- Aan het eind van de ochtend was al het geld bijeen en was er een omzet van ruim 3000,- geboekt. Tien pro cent daarvan is bedoeld voor de stich- ting. „Als de onkosten er af zijn ge haald'dan houden wij ongeveer 150,- over". Er kan dan enige winst ge maakt zijn, toch blijkt uit de woor den van Rian Duinhouwer, dat daar van niet veel overblijft. Mensen, die kleding inleveren krijgen een aan zienlijk deel van het verkoopbedrag terug. „We gaan na wat we nog meer voor activiteiten kunnen organiseren. Er is bijvoorbeeld al een paar keer ge vraagd om ook epn kledingbeurs voor volwassenen te houden. Van het geld moeten we ook nieuwe spullen kopen. Je wilt af en toen wat vervan gen en er gaat ook wel eens wat ka pot", verklaart de vrijwilligster over de uitgaven. De kledingstukken hingen ordelijk in de rekken en lagen volop op de ta fels uitgestald, en er was weinig sportschoeisel te vinden. „Dat kun nen we nog wel meer gebruiken. Met Evenement wordt jaarlijks herhaald ZIERIKZEE - De Corneliastichting in Zierikzee kan te vreden terugkijken op een gezellige bazar in de recrea tiezaal van het verpleeghuis. „De belangstelling was pri ma. Eigenlijk meer dan goed", aldus organisator Gabri de Groot (hoofd welzijn). De bazar, die over twee dagen was uitgesmeerd, bracht de familieleden en de bewoners wat dichter bij elkaar. „De bazar is niet georganiseerd voor het geld. De opzet was om de fa milieleden en de bewoners tijdens een bazar wat dichter bij elkaar te brengen", aldus De Groot. De opzet is dan ook goed gelukt. Er was een stukje gezelligheid en een goede sfeer te proeven. Ondanks dat in de ochtenduren niet zo veel familie naar de recreatie zaal van de Cornelia trok, was er toch een groot aantal bewoners aanwezig. „De bazar werd vier keer twee uur gehouden. Op beide dagen twee uur in de ochtend en twee uur in de mid dag. De verschillende familieleden Gezelligheid kent geen tijd. kwamen meer in de middaguren naar de Corneliastichting, dan in de och tenduren. De middag maakte dan ook wel weer een heleboel goed". Deze tweedaagse bazar is een nieu we activiteit van de Corneliastich ting. „We willen van die bazar een jaarlijks terugkerende traditie ma ken, waarbij alle familieleden met de bewoners van de activiteiten rondom de bazar gebruik kunnen maken". Niemand kon zich vervelen, want er waren verschillende spelen op touw gezet, zoals sjoelen en bus sen gooien. Zoals bij bijna iedere bazar, ont brak het ook deze keer niet aan een rad van avontuur. Deze draaide als de beste en bracht tevens een aardige duit in het laadje. Bij een familiege beuren, zoals in de Corneliastichting, is portrettekenen een uitstekend al ternatief om de familie dichter bij el kaar te brengen. De tekenaar had dan ook zijn handen vol. Lekkernij Zo verging het ook op het terras van de wafel- en poffertjeskraam. De 'bakkers' hadden het druk met de lekkernij. „Ze gingen er in als koek", is de reactie van De Groot. Om de honger te stillen was er ook oud- Hollands snoepgoed. Zoetigheid die menig bezoeker aan de Winkel van Sinkel doet denken. Verder was er ook een grabbelton en lagen er oude spullen voor de verkoop. Ook de creativiteit van de groot moeders werd van de hand gedaan. Verschillende soorten handwerkjes lagen uitgestald. En de boekenwurm kon zijn lol op door te snuffelen in de oude boeken. Uniek tijdens de bazar was de waarzegger. Aan de hand van kaarten en een lamp werd ieders toe komst voorspeld. Hoe de toekomst er voor de bezoekers uitziet is niet be kend. In ieder geval ziet de toekomst van het activiteitenprogramma in de Corneliastichting er wel goed uit. De geslaagde bazar gaat ieder jaar her haald worden. ZIERIKZEE - Het belasting kantoor in Zierikzee blijft in ieder geval tot 1995 in Zierik zee. Dat blijkt uit een vertrou welijk rapport. Tot 1995 kun nen in ieder geval de particu lieren zich bij het kantoor in Zierikzee vervoegen. Naar alle waarschijnlijkheid moeten de bedrijven binnen enkele jaren wel voor hun belastingperike len naar Goes. Nog maar onlangs maakte de staatssecretaris van financiën bekend daterplaianen zijn om het belastingkantoor uit Zie rikzee te laten verdwijnen. De bedrijven zouden voortaan naar Goes moeten terwijl de particulieren naar Middelbui-g af zouden moeten reizen als zij bijvoorbeeld over de aan hen opgelegde aanslag willen pra ten. Beroering Meteen al wekte de bekend making van de plannen de no dige beroering op Schouwen- Duiveland. Velen reageerden met de opmerking: „En dat ge bouw staat er pas, wat heeft dat dan wel niet gekost?". Ook bij de belastingdienst zelf zit men niet om verhuizing te springen. „We hopen dat dit een storm in een glas water blijkt", aldus J. Beijer, hoofd van de inspectie Zierikzee der rijksbelastingen. Uit het vertrouwelijke rap port blijkt niet hoe het verder gaat na 1995. Wel wordt gesteld dat dan in ieder geval Zierik zee een steunpunt van de be lastingdienst blijft houden. Een deel van de werknemers zou dan overgeplaatst worden naar elders. Bij het gemaal Dreischor BROUWERSHAVEN - In het Grevelingenmeer bij het gemaal Dreischor zijn zaterdag door nog onbe kende oorzaak twee sportduiksters om het leven ge komen. Dat gebeurde tijdens een poging het twee- sters-duikbrevet te halen. Daarvoor moester: zij vanaf 18 meter diepte een zogenoemde ge controleerde opstijging maken. De duiksters, de 36-jarige M. G. uit Hardenburg en de 28-jarige K. B. uit Dalen/ bleven zo lang bene den dat de duikleider van hun sportduikvereniging alarm sloeg. Verstrikt Een speciale duikeenheid van de brandweer vond zaterdag het eer ste slachtoffer. De zoekactie naar het tweede slachtoffer kon pas zondag worden afgerond omdat een brandweerduiker verstrekt was geraakt in op de bodem aan wezig touwwerk. In verband met het ongeval is door de burgemeester van Brou wershaven C. Slabbekoorn bij het gemaal van Dreischor voorlopig een duikverbod ingesteld. Er wordt in elk geval nader onder zocht of er er sprake was van tech nische mankementen aan de duik- apparatuur, aldus de rijkspoli tie te water. VLISSINGEN - De politie van Vlissingen heeft na de massale vechtpartij tussen ME, AID en de vissers vrij dagavond bij de vismijn in Vlissingen twee arrestaties verricht. De twee mannen, de 24-jarige M. de H. uit Arne- muiden en de 31-jarige H. M. uit Vlissingen, zijn in verze kering gesteld. Volgens waarnemend korpschef van de Vlissingse gemeentepolitie J. den Rooyen groeien de problemen bij de Vlissingse vismijn het gemeente lijk politiekorps boven het hoofd. Het grove geweld waarmee de vissers en hun aanhang de negentig man ME en de controleurs van de AID van het ministère van landbouw en visserij, te lijf zijn gegaan, doet onwerkelijk aan, zegt Den Rooyen. Letsel „Men was duidelijk uit op het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel aan de politie en de AID. Daar was werkelijk niets menselijks meer aan. Verschillende politiemensen hebben zich zo bedreigd gevoeld, dat met ge trokken vuurwapens de met messen, bijlen, kettingen en ijzeren staven ge wapende vissers van het lijf moesten worden gehouden. Het is aan de zelf beheersing van onze mensen te dan ken geweest, dat er geen doden zijn gevallen", aldus Den Rooyen. „Deze situatie kunnen wij als ge meentelijk politiekorps zelf niet meer oplossen. Volgende week zal hierover in Den Haag op hoog niveau gepraat worden", kondigt Den Rooy en aan. De problemen deden zich vrijdagavond rond half tien voor, toen vissers ineens vanaf diverse schepen tegelijk vis gingen lossen. Al die schepen waren de nacht ervoor of 's morgens vroeg al binnengeko men. Daarna hadden ze hun vis, volgens de regels, gelost maar, na vrijdag avond bleek, niet alles. Dat moest in diepe duisternis alsnog gebeuren. vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Advertentie De klokthermostaat van de toekomst. Mikro-elek- tronica voor maximaal comfort, in een strakke, eigen tijdse vorm. Achter het frontdeksel zitten de tiptoetsen voor probleemloos instellen. Vier periodes per dag, afzonderlijk te programmeren voor de werkdagen, de zaterdag en de zondag. De Chronotherm III is voorzichtig met energie en de verwarmingsinstallatie, maar royaal met comfort. Makkelijker kan het niet! Wij zullen u de Chronotherm III graag demonstreren. mm III Honeywell CONSTRUCTEURS INSTALLATEURS Julianastraat 40, 4301 NC Zierikzee, tel. 01110-12647 Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Perioden met regen Een depressie nabij zuidwest Enge land zorgt voor toenemende bewol king en in de middag en avond perio den met regen. De wind draait naar zuidoostelijke richtingen en neemt toe tot vrij krachtig. Minimumtempe ratuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 14 okt.: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuid 4 Donderdag: Wisselend bewolkt Ivans op neerslag: 50% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 okt. Zon op 06.57, onder 17.54 Maan op 07.39, onder 17.40 Eerste Kwartier: 18 oktober (14.01) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het lagedrukgebied dat gisteren voor regen zorgde is inmid dels boven Scandinavië aangekomen. Deze depressie wordt gevolgd door een gebied met opklaringen, hierin kunnen vannacht plaatselijk mist banken ontstaan. Vannacht daalt de temperatuur tot omstreeks 5 graden. Morgenochtend komt vanuit het zuidwesten bewolking opzetten van een Oceaandepressie die in de rich ting van Zuid-Engeland koerst. Deze bewolking wordt al snel gevolgd door regen. De middagtemperatuur wordt niet hoger dan ongeveer 12 graden. De wind gaat uit het oosten waaien en neemt toe tot vrij krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1