Tegenvallende resultaten van vier Scaldina-teams Programma zaterdag en zondagvoetbal Winst en verlies voor Scaldina-jeugdteams All Ready pakt eerste helft tegen Volharding Verdelen van clubtitels Delta Sport leidt tot klinkende prestaties NIEUWSBODE H. Uil wint van M. M. Krijger Uitslagen badminton- competitie Winst voor Werner Lodewijk Hockeypro- gramma HSD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 september 1988 Nr. 24413 9 Titel voor Van Haeringen en Jacolies van Gastel ZIERIKZEE - De clubkampioenschappen die de Zie- rikzeese atletiekvereniging Delta Sport hield, hebben geresulteerd in een aantal uitstekende prestaties. Deze onderlinge wedstrijden werden door alle categorieën in een meerkamp afgewerkt. Bij de heren ging de titel naar Bart van Haeringen terwijl Jacolies van Gastel de sterk ste bij de dames was. Serge Verschuur en Ascha Kikstra ontvingen tijdens deze wedstrijd de Klaverbokaal. Jacolies van Gastel won het hoogspringen, de 100 meter en het verspringen, waardoor ze de clubtitel bij de dames veroverde. De strijd bij de heren leverde een overwinning op voor Bart van Hae ringen die zijn winst vooral bij het verspringen boekte. Van Haeringen noteerde een sprong van 7 meter. Bij het hoogspringen reikte de succesvol le atleet uit Burgh-Haamstede tot 1.80 meter terwijl hij de honderd me ter in 11.1 afraffelde. Als tweede ein digde Jan Konijnenburg. Bij de dames ging de clubtitel naar Jacolies van Gastel. Door haar over winningen bij het hoogspringen (1.50 meter), het verspringen (4.67 meter) en op de honderd meter, waarbij zij een eindtijd van 13.4 noteerde, liet zij clubgenote Cora den Boer achter zich. De strijd bij de heren veteranen werd door Martien Moermond uit Noord- welle in zijn voordeel beslist. Moer mond werd overtuigend kampioen door vier van de vijf nummers te win nen. In het bijzonder zijn tijd van 2.15.8 op de 800 meter was van uitste kende kwaliteit. Bij de heren trimmers ging het er zeer spannend aan toe. Henk van den Dungen en Peter Willemse eindigden met een gelijk aantal punten allebei op de eerste plaats. Na overleg van het landelijke punten-systeem ging het clubkampioenschap uiteindelijk naar Henk van den Dungen. Tijdens deze clubkampioenschap pen werden ook de Klaverbokalen uitgereikt aan een tweetal junioren. Deze aanmoedigingsprijs wordt elk jaar opnieuw door Mies Klaver uit Burgh-Haamstede beschikbaar ge steld. Bij de jongens was het Serge Verschuur die deze Klaverbokaal in ontvangst mocht nemen. Hij kreeg deze bokaal voor zijn uitstekende prestaties tijdens de Nederlandse In doorkampioenschappen in Den Haag. Vooral zijn tijd van 2.06.8 op de 800 meter (toen een nieuw clubrecord) was van hoog niveau. Ascha Kikstra was bij de meisjes de uitverkorene voor deze aanmoedigingsprijs, van wege haar prestaties bij de meer kamp. De C-juniore vestigde hierbij een nieuw clubrecord met 2862 pun ten. De uitslagen van deze clubkam pioenschappen zien er als volgt uit: Jongen pupillen: Al: 1. Jan-Jaap Pad mos; 9 punten. A2: Simon Schot; 5 pnt. C: 1. Christian Lagendijk: 3 pnt. Meisjes pupillen: A: Leonie Klompe: 13 pnt. B: Anja Stouten: 8 pnt. C: Ka rin van Dongen: 6 pnt. Jongens D: 1. Leon Loeve: 28 pnt. C: 1. Jas ja van Steijn: 16 pnt. B: Robert van der Vegt: 9 pnt. A: Marc van der Riet: 3 pnt. Meisjes D: 1. Marit de Vrieze: 26 pnt. C: Liesbeth Oud: 18 pnt. B: 1. Christine van de Riet: 15 pnt. A: 1. Martine Vis: 8 pnt. Heren: 1. Bart van Haeringen: 25 pnt. 2. Jan Konijnenburg: 24 pnt. 3. Sander van Haeringen: 18 pnt. Heren veteranen: 1. Martien Moer mond: 13 pnt. 2. Jan Kloet: 9 pnt. 3. Cor Duinhouwer: 8 pnt. Heren recreanten: 1. Henk van den Dungen (off. 1169 pnt): 28 pnt. 2. Peter Willemse (off. 997 pnt): 28 pnt. 3. Jan Lindenbergh: 26 pnt. Dames: 1. Jacolies van Gastel: 28 pnt. 2. Cora den Boer: 23 pnt. 3. Inge den Boer: 19 pnt. Behalve de meerkamp werd er te vens een aantal steeple chase en een duizend meter afgewerkt. De lijst van winnaars ziet er als volgt uit: Jongens pupillen C: 1000 meter: 1. Christian Lagendijk 4.30.3. Jongens pupillen Al: 1000 meter: Jan-Jaap Padmos: 3.44.1. Jongens pupillen A2: 1000 meter: Berry Lindenbergh: 3.43.5. Jongens C: 1500 meter: 1. Mi chel Coolbergen: 1500 steeple: 5.27.7. Heren: 3000 meter steeple: 1. Peter Wielaard: 9.59.5. Meisjes pupillen C: 1000 meter: 1. Karin van Dongen: 5.05.2. Meisjes pu pillen B: 1000 meter: 1. Tanja Stins: 4.10.2. Meisjes pupillen A: 1000 me ter: Thnja Gerards: 3.59.3. ZIERIKZEE - Het derde jeugdteam van Scaldina slaagde er als enig jeugteam in om een overwinning te behalen. Met 9-1 won dit team afgetekend van Reynaert 2 uit Hulst. Een duidelijke nederlaag was er voor Scaldi na 2 en Scaldina 4 die beide met 9-1 verloren van respec tievelijk M. Z 2 uit Middelburg en Big Smash uit Bigge- kerke. Het eerste jeugdteam behoefde wegens een-wijzi ging in het programma niet aan te treden. Bij de heren was Bart van Haeringen met een sprong van 7,00 meter (ver springen), een hoogte van 1,80 meter en 11,1 op de 100 meter oppermach tig. Scaldina 2 kon het in Middelburg niet bolwerken tegen M. Z. 2. Marco Hanse was het die de eer voor dit team redde door met 13-21 en 15-21 te winnen van Ronny Treebusc. Anne- marie 't Hart en Miranda Kristalijn kwamen niet aan scoren toe. Beter verging het Scaldina 3 dat Reynaert 2 uit Hulst op bezoek kreeg. Mario van Popering, Daniëlle Castel en Jeremy van Dijk scoorden op rij, terwijl die zelfde Mario van Popering en Jeremy van Dijk het dubbel op hun naam schreven, waarmee de stand 4-0 voor Scaldina werd. Daniëlle Castel moest in de daarop volgende wedstrijd in drie sets de winst uit handen geven met 20-22, 21-12 en 15-21. Dat was dan ook de enige keer dat Scaldina de overwinning aan de tegenpartij moest gunnen. Scaldina 3, dat deze keer beter speelde dan de week daar voor kon dan ook met een verdiende 9-1 overwinning huiswaarts keren. Het vierde team moest door afwe zigheid van Saskia van Popering slechts met twee man aantreden. Voor Sytze van de Wekken en Sandor Schregardus blijkbaar een reden om ongemotiveerd bezig te zijn. Big Smash 1 profiteerde hiervan en bracht het onderbezettè Scaldina- team een overduidelijke nederlaag toe (10-0). Twee partijen moesten in drie games worden beslist, terwijl andere partijen weliswaar in twee ga mes werden afgerond, zij het mét ge ring verschil. Het vierde van Scaldi na, dat het zonder reserve moest doen zou, volgens trainer Ad de Graaf ge baat zijn met een betere instelling. Komend weekeinde (1 en 2 oktober) ontvangt Scaldina 1 Arnemuiden 1. Scaldina 2 reist af naar Middelburg waar het tegen M.Z 3 uitkomt. Scaldi na 3 ontmoet thuis het vierde van M. Z. terwijl Scaldina 4 dit weekeinde niet in actie behoeft te komen. Grote nederlaag Scaldina II ZIERIKZEE - De vier teams van Scaldina hebben in de competitie voor ietwat teleurstellende resultaten ge zorgd. De hoofdmacht van de Zierikzeese tafeltennisver eniging speelde met 5-5 gelijk tegen Big Smash uit Big- gekerke. Ook het derde team behaalde een gelijkspel in de wedstrijd tegen Oudelande. Verlies was er voor het tweede en het vierde team, dat slechts met twee man aantrad. Scaldina I begon slecht in Bigge- kerke, doordat zowel John van Veen als Michel Holm, hun eerste partij verloren. Alex von Berswordt bracht Scaldina daarop terug in de race door zijn partij tegen Richard Simonse in drie games te winnen (20-22; 21-9; 20- 22). Het dubbel Holm/Van Veen dat goed speelde vond vrouwe Fortuna niet aan zijn kant. De eerste game werd met 18-21 gewonnen. De tweede daarentegen moest het Zierikzeese koppel met 21-18 afstaan aan de te genpartij, terwijl ook de derde met 21-18 werd verloren. Voor Scaldina pure pech. want gezien de wijze waar op het duo Holm/ Van Veen zich ver weerde, hadden deze de derde set net zo goed in hun voordeel kunnen be slissen. John van Veen .won vervolgens in twee games van Klaas de Bock, waar na Von Berswordt op zijn beurt de ze ge moest gunnen aan de Big Smasher Koole. Ook Michel Holm moest in die Koole zijn meerder erkennen. Winst was er voor Holm in zijn partij tegen Simonse. Deze werd met drie games teruggewezen. Ook Van Veen won van Simonse, terwijl Von Berswordt De Buck versloeg. Dit bracht de stand op een 5-5 gelijkspel, hetgeen voor de Zierikzeeënaren een goed begin van de competitie betekent. Tweede Cor Smalheer, Jan Kik en Camiel Faber kregen een zware nederlaag te incasseren in de wedstrijd tegen Ka- pelle. Voor de wedstrijd ging dit tweede Scaldina-team er nog van uit dat een 3-7 of 4-6 eindstand tot de mo gelijkheden behoorde. Cor Smalheer was de enige Scaldina-speler die een partij naar zich toe kon trekken. Geert Vis dolf het onderspit, terwijl Jan de Troje en Ron Loderos veel te sterk bleken te zijn. Ook het dubbel Smaiheer/Kik kon als dubbel niet ZIERIKZEE - In de beginfase van de huiscompetitie van de schaakver eniging Zierikzee hebben H. Uil, J. Dopper en J. Bom de kop van het klassement bereikt, doordat zij na hun overwinning van vorige week ook deze keer weer winst boekten. H. Uil won met degelijk spel van M. M. Krijger, terwijl J. Dopper korte metten maakte met A. Bloom, die al snel zijn dame zag sneuvelen. De par tij tussen J. Bom en C. van Eldik werd door de eerste, die zijn tegen stander overklaste, volledig naar zijn hand gezet. De overwinning van P. Legerstee op O. Vleeshouwer mag ge rust spectaculair worden genoemd. Legerstee verraste zijn tegenstander met buitengewoon agressief spel. De kampioen R. van der Veken maakte moeilijke momenten door tegen J. Verkerk, maar kon uiteindelijk toch de partij in zijn voordeel beslissen. De resultaten van de gespeelde wedstrijden zien er als volgt uit: M. M. Krijger-H. Uil: 0-1. J. C. Dopper-A. A. M. Bloom: 1-0. J. Bom- C. van Eldik: 1-0. F. Baakman-J. A. J. van der Made: 0-1. R. van der Veken-J. Verkerk: 1-0. A. van der Westen-P. van der Schee: 1-0. H. Baris-J. Hoogstra- te: 1-0. G. W. G. den Broeder-S. Stoel: 1-0. mevrouw E. Ribbens-D. P. van Wijck: 0-1. O. Vleeshouwer-P. Leger stee: 0-1. ZIERIKZEE - Het eerste van Zierik zee heeft in de competitie van het district Zeeland van de Nederlandse Badminton Bond een (tweede klasse afdeling B) duidelijke overwinning behaald op Sjuttul (6-2). In de tweede klasse D moest Zierik zee 2 zijn meerdere erkennen in Sten- ge 1 (3-5). Eveneens een duidelijke winst was er voor Zierikzee 3 dat in de derde klasse B met 6-2 van DOK 2 won. Sjuttul 5 bleek geen partij te zijn voor Zierikzee 4 dat (vierde'klas se G), dat deze ontmoeting met 8-0 won. Het programma voor de eerstko mende weken ziet er als volgt uit: Vrijdag 30 september: Astroïden 4- Zierikzee 3 Zaterdag 1 oktober: Avanti 5-Zierik- zee 1; Avanti 7-Zierikzee 4. Zaterdag 8 oktober: Zierikzee 2-Jong Ambon 2. APELDOORN - Werner Lodewijk zorgde tijdens atletiekwedstrijden in Apeldoorn voor een uitstekende prestatie door het kogelslingeren bij de B-junioren te winnen. De 16-jarige atleet won met een worp van 39.66 meter. Niet alleen een clubrecord maar ook een negende plaats op de Nederlandse seizoen- ranglijst neemt de Zierikzeese atleet nu in. Joop Lodewijk kwam uit bij de veteranen waar hij de 7 3A kilo zware kogel naar een afstand van 28.86 me ter wierp. Wkdstrijd halverwege gestaakt door slechte weersomstandigheden ZIERIKZEE - Het abominabel slechte weer heeft All Ready verhinderd om in de wedstrijd tegen Volharding de eerste punten in de competitie binnen te halen. Na een goede eerste helft, waarin de Zierikzeese korfballers de wedstrijd volledig in handen hadden, werd de wedstrijd in de zesde minuut van de tweede helft bij een 4-1 stand voor All Ready wegens het erbarmelijk slechte weer gestaakt. All Ready moest in deze wedstrijd aantreden zonder de geblesseerde Ja- co Stoutjesdijk, de zieke Korrie Stoutjesdijk en de afwezige Anke Roks. Karin den Dekker daarentegen bleek na een blessure weer voldoende fit om de plaats van Korrie Stoutjes dijk in te nemen. De andere plaatsen werden ingenomen door de junioren Ronny Pantekoek en Annita in 't Veld. Ondanks de vele kansen die de eerste aanval kreeg bleven de doel punten enige tijd uit. Wellicht was de harde wind daar de oorzaak van. Gat in mand Op het moment dat het gat in de mand was gevonden ging het snel in de goede richting voor AU Ready. Tonny Hage opende met een afstands schot de score, waarna Martin Rijn direct daarna met een goede doorloo- pacti'e de stand op 0-2 voor All Ready bracht. All Ready bleef constant aan dringen eri werd daarvoor beloond. Met een afstandsschot bracht Wim Tuitman de stand op 0-3. Hoewel Volharding zijn best deed om iets terug te doen leden de Yerse- kenaren te veel balverlies. Volhar ding slaagde er daarentegen wel in om een straf worp te verzilveren, waarmee de stand 1-3 werd. Door hard te werken bleef All Ready de wedstrijd controleren. Vlak voor rust kon Arjan Hage zijn ploeg met een doorloopbal op een veiligere marge zetten (1-4). Kort daarop viel de regen met bak ken uit de lucht, zodat scheidsrechter DEN HAAG - Drs. H. Eversdijk, die tot halverwege komende week fun geert als voorzitter van 'de Tweede Kamer, heeft besloten dat er, zolang hij in de voorzittersstoel zit, geen herdenking zal plaatsvinden mocht kiezer Hirohito van Japan komen te overlijden, zo heeft hij desgevraagd bevestigd. De voorzitter van de Twee de Kamer, Dolman, verblijft op het ogenblik in Seoul bij de Olympische Spelen. Jan Wisse besloot om de eerste helft twee minuten voor tijd te beëindigen. Deze twee minuten zouden na rust worden ingehaald. Zover kwam het echter niet. Nadat de tweede helft zes minuten jong was bleek het onverant woord te zijn om de wedstrijd verder uit te spelen. Bij een 1-4 voordeel voor All Ready werd de wedstrijd gestaakt. Voor AU Ready betekent dit waarschijnlijk de eerste overwin ning en tevens de eerste twee compe- titiepunten. Tbnzij aan het eind van de competitie blijkt dat deze punten voor de competitie van belang zijn. In dat geval zal het resterende gedeelte van deze partij worden gespeeld. WASHINGTON - Het Amerikaanse bureau ter bescherming van het mi lieu (EPA) heeft onder vermelding van een toenemend gevaar voor de ozonlaag rond de aarde, opgeroepen tot een algemeen verbod in de wereld op de produktie van CFK-stoffen en het gebruik ervan in spuitbussen. ZIERIKZEE - In het kader van de hockeycompetitie staan komend weekeinde (1 en 2 ok tober) de volgende wedstrijden op het programma: Senioren (zondag): dames: Berkel Rodenrijs-HSD. Heren: HSD II-Etten Leur IV. Vetera nen: HSD A-Warande E. Junioren (zaterdag): jongens: Vlissingen Al-HSD Al. HSD Bl-Zevenbergen BI. HSD B2- Warande B3. Tempo C2-HSD Cl. Pelikaan (ED)-HSD (ED). Meisjes:HSD Al-Breda A2. HSD Bl-Tempo B2. Etten Leur C3-HSD Cl. HSD (ED)-lbmpo (ED). aan de verwachtingen voldoen, zodat Kapelle de wedstrijd uiteindelijk met 9-1 won. Derde Scaldina III zorgde evenals het eer ste voor een 5-5 gelijkspel. Scaldina III trad aan tegen Oudelande. Aan vankelijk zag het er niet florissant uit voor Mar Holkers, Rita van de Zande-de Oude en Eric Holm. De Zie rikzeese spelers werden pas goed wakker toen ze tegen een 5-0 achter stand aanhikten. Rita van de Zande won vervolgens tweemaal, evenals Holm. Holkers boekte één overwin ning. Hiermee zorgde het Scaldina- team ervoor dat de 5-0 achterstand uiteindelijk omgezet werd in een 5-5 gelijkspel, waarmee de ploeg alsnog één punt mee naar Zierikzee kon-ne men. Eerloos Voor Scaldina IV was het een ramp zalige dag. Wegens vakantie en werk zaamheden konden Henk Goud zwaard en Rinus Labeur niet aantre den. Voor Rob van Noord en Harry Koper was er dan ook geen eer te be halen in de wedstrijd tegen Wester- zicht IV. Ofschoon Rob van Noord dicht bij een winstpunt was, moest de tweemansformatie uit Zierikzee met 0-10 een fikse nederlaag'incasseren. KNVB district Zuid 1 Res. 3e klasse A Bruse Boys 2-Hoek 2 Klundert 2-Dinteloord 2 Terneuzen. Boys 2-Arnemuiden 3 Oostkapelle 2-Veere 2 De Meeuwen 2-Tholense Boys 2 WHS 3-AZVV 2 Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie Res. Ie klas Nieuwdorp 2-Heinkenszand 2 Bevelanders 2-Mevo 2 Wemeldinge 2-Serooskerke 3 Yerseke 3-Kapel le 2 Middelburg 2-Kloetinge 3 VCK 2-Nieuwland 2 2e klas Hoedekenskerke 1-Cadzand 1 Res. 2e klas B DFS 2-Kapelle 3 Meeuwen 4-Wissenkerke 2 4e klas A Meeuwen 6-Bruse Boys 4 J uniorencompetitie A-jun. interr. HW Al-RCS Al Halsteren Al-NAC Al Rood Wit Al-Vogehvaarde Al Vlissingen Al-Middelburg Al Roosendaal Al-DOSKO Al Goes Al-Zierikzee Al B-jun. interr. Zierikzee Bl-Baronie BI Internos Bl-RBC BI Kloetinge Bl-Tbm. Boys BI Middelburg Bl-Vlissingen BI NAC Bl-JEKA BI TSC Bl-HW BI Hoofdklas 1 C-jun. Kloetinge Cl-SSV Cl RCS Cl-Zierikzee Cl Groep A3 Zonnemaire Al-DFS Al Groep A8 Vlissingen A3-Wissenkerke Al Middelburg A3-WIK Al Groep B3 Mevo Bl-DFS BI SKNWK Bl-Renesse BI Groep C4 Brouwershaven Cl-Dreischor Cl DFS Cl-ZSC G1 Groep C5 Renesse Cl-SKNWK Cl Duiveland CI-Mevo Cl Damescompetitie le klas WIK-Vlissingen 1 Spui-Oostkapelle 1 Nieuwland-Patrijzen KNVB district Zuid 1 Res. 2e klasse B Zierikzee 2-LONGA 2 Dongen 2-Baronie 2 Madese Boys 2-Moerse Boys 2 Virtus 2-Gilze 2 VOAB 2-Rood-Wit (W) 2 Vlissingen 2-Roosendaal 2 Afdeling Zeeland zondagcompetitie 2e klas A Graauw 1-Renesse 1 2e klas C Middelburg 4-Zeelandia 2 Domburg 3-Zierikzee 3 Jong Ambon 2-Middelburg 5 ZSC 3-Kloetinge 5 Bevelanders 4-Duiveland 3 Wolfaartsdijk 3-Mevo 3 Brouwershaven 2-Bevelanders 3 Oostkapelle 3-Bruse Boys 3 Dauwendaele 3-ZSC 2 WIK 3-DFS 3 SKNWK 3»Colpl. Boys 3 Nieuwdorp 4-Duiveland 2 Brouwershaven 3-Colpl. Boys 2 Renesse 3-Vlissingen 5 Dreischor 2-Noormannen 3 Zierikzee 6-Goes 3 Zonnemaire 1-Renesse 2 Luctor 4-Zierikzee 5 Opelcup zaterdag SKNWK-DFS WIK-SSV 's H. Arendskerke-Mevo Brouwershaven-Kapelle ZSC-Bruse Boys Duiveland-Woïphaartsdijk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9