Er valt deze maand heel wat te genieten bij Citroen. hs&g streeknieuws „Ik zou mijn jaarlijkse Hompel- voetperiode niet graag missen" c^naarfc^: eniert P® «De J AX De Citroen AX is inmiddels een beken de verschijning op de Nederlandse wegen Je ziet 'm steeds vaker, vooral omdat het zo'n AX nu al vanaf f199,- per maand. Visa De Citroen Visa heeft z'n grote be trouwbaarheid al heel lang bewezen Een auto BX De Citroen BX is één van de meest succesvolle auto's in z'n prijsklasse Een zeer gelukkige combinatie van sportief karakter gerieflijk comfort en bijzonder lage kosten per kilometer. Kortom de ideale auto voor zakelijk denkende mensen die toch formi dabel willen rijden. Alleen in september. AUTO LOUIS GOEDBLOED, KORTE NOBELSTRAAT 39, ZIERIKZEE TEL 01110-14951. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 september 1988 Nr. 24413 5 ZIERIKZEE Zangdienst Zondag 2 oktober wordt in de Gast- huiskerk in Zierikzee een zangdienst gehouden. De zangdienst, in afwij king van de vorige diensten, om 18.30 uur. De samenzang begint om 18.20 uur. Het Hervormd kerkkoor onder leiding van dirigente Willie Bil ver leent medewerking aan de zang dienst. De meditatie wordt verzorgd door ds. N. de Boo uit Zierikzee en handelt over het thema De tfouw van God, en hoe zit het met onze trouw. Jeugdkoor Op zondag 2 oktober is er in de ont moetingszaal van het Leger des Heils aan de Poststraat in Zierikzee een bijzondere samenkomst. Medewer king wordt verleend door het jeugd koor Happiness uit Geersdijk. De groep bestaat uit een aantal jongeren van 17 tot 30 jaar. Er wordt tweestem mig gezongen en het repertoir bestaat uit liederen met een positieve strek king en warme teksten. De samen komst begint om 17.00 uur. FNV-bijeenkomst Op woensdag 5 oktober wordt in het ANBO-gebouw aan de Patemos- terstraat in Zierikzee een FNV-bij eenkomst gehouden met als thema De nieuwe aanpak van het uitke- ringsgerechtigdenwerk in Zeeland. Spreker is A. van Dam-Egberts, dis trictsmedewerker voor uitkeringsge rechtigden. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. RENESSE NBvP kwam weer bijeen In het Dorpshuis te Renesse kwam de NBvP afdeling Noordwelle en om streken weer voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen. J. J. E. de Jong-Koutstaal uit Dreischor hield hierbij een lezing over de wijze waar op zij kinderen en ouderen met leer- en gedragsproblemen behandelt. On geveer dertig dames woonden de bij eenkomst bij. Zij luisterden aandach tig naar de ervaringen van mevrouw De Jong. Vroeger werd zij gezien als een overbezorgde moeder die niet wilde accepteren dat haar kind(eren) gewoon enige moeite had(den) met bijvoorbeeld lezen. Na een gesprek met een psychologe begon zij van al les te lezen over de werking van de hersencellen. Het werd haar steeds duidelijker dat moeizaam lezen kan worden veroorzaakt door een te lang zame doorgave van informatie via de ogen en oren naar de hersenen waar door kinderen als dyslectisch (woord blind) worden betiteld. Mevrouw De Jong behandelt nu al vele jaren men sen en kinderen via bewegingsoefe ningen. Door gesprekken en eenvou dige oefeningen stelt zij vast welke bewegingen voor dat kind of die vol wassene het beste resultaat opleve ren. De Jong heeft hiermee opmerke lijke successen geboekt. De lezing maakte veel indruk op de platte landsvrouwen, zo bleek uit de vele vragen die werden gesteld. BROUWERSHAVEN Oud papier De ASV Brouwershaven haalt za terdag 1 oktober vanaf 9.00 uur oud papier op. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. DREISCHOR Geslaagd De vroegere inwoner van Dreischor J. W. van der Linde JBzn is geslaagd voor het diploma register accountant. Van der Linde volgde deze opleiding in Amsterdam en woont thans in Stad aan 't Haringvliet. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Reisje bejaarden De bejaardensoos Noordgouwe maakt op donderdag 6 oktober haar jaarlijkse reisje. Dit keer gaat de reis naar het Veluwse Hoenderloo. Men vertrekt 's morgens om 9.30 uur van uit Noordgouwe. Opgave bij me vrouw De Wit-Van der Klooster (01112-1901) of mevrouw Van de Kasteele (01112-1722) NIEUWERKERK Collecte In Nieuwerkerk heeft de collecte voor het Koningin Wilhelminafonds 1972,90 opgebracht. Gevers en col lectanten hartelijk dank. OOSTERLAND Oud papier Ten bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt zater dag 1 oktober oud papier en vodden opgehaald. De actie start om 9.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Oud papier T?n bate van de Mbuma-zending wordt zaterdag 1 oktober oud papier opgehaald. De actie start om 8.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. Vogelvereniging Vogelvereniging De Nachtegaal uit Bruinisse houdt zaterdag 1 oktober bdr^ê «ft xiiterst name Zoals bekend is de Franse keuken zeer gevarieerd Zo ook Citroen Kopers van een nieuwe Citroen AX, Visa, BX en CX genieten in de maand september een aanzienlijk voordeel. En het gaat met om één aanbieding maar een ruime keuze van mogelijkheden Lees even mee op welke manier de afgebeelde menukaart een maand lang al onze prijskaartjes drastisch verandert. opvallende auto is. En niet alleen om te zien De AX is ook opvallend ruim van binnen Hij is opmerkelijk zuinig wat dacht u van 1 24,3 bij 90 km/h, 116,9 bij 120 km/h en 116,7 in de stad AX10E (ECE-norm). En de AX vergt minimaal onderhoud Er zijn van alle 3- en S-deurs versies nog een beperkt aantal gloednieuwe Citroen AX 'SS modellen in voorraad Die mogen deze maand de showroom verlaten met een voordeel van 1500 tot 2000 gulden U rijdt nu al een Citroen AX vanaf fl 13900? Ook van toepassing op deze '88 model len van de AX is onze zéér voordelige finan ciering al vanaf fl 199,- per maand (AX 10 E op basis van 48 maanden bij aanbetaling van (1 4 370,- en een restantbedrag van fl 3 500,- dat u na 48 maanden kunt aflossen door inruil of verlenging van de lening') om van te houden. Standaard met 4 portieren, een handige grote achterklep en een zee van bergruimle Alle Visa's zijn deze maand 2000 gul den voordeliger Dat brengt de vanafprijs op fl 13.350,-' En ook de Visa kunt u deze maand extra voordelig financieren. De nieuwe '89 modellen zijn pas bin nen Daar is zelfs een geheel nieuwe versie bij, de extra complete BX 16RE Toch maken we in deze aanbiedingsmaand voorde BX geen uitzondering U kunt kiezen, tot fl 10.000,- renteloos lenen tot 1 maart 1989 (na aanbetaling van minimaal 30X van de aanschafprijs) met eventueel een zéér voordelige financiering, die pas op 1 maart volgend jaar ingaat Öf uw BX nog completer maken met gratis accessoires t.wv. 1500gulden naar keu ze (b v auto hi-fi, trekhaak, enz). U rijdt al BX vanaf fl 22990,-'. Maar dat kan ook nóg voordeliger Er zijn namelijk nog enkele 1988 modellen leverbaar voor heel speciale prijzen. Informeer even bij uw Citroen agent Ook over ons speciale finan cieringsaanbod van deze maand. De Citroen CX is en blijft een unieke auto. Voorzien van de modernste motoren, de meest geavanceerde techniek De supersnelle CX Tlrrbo Diesels bijvoorbeeld. En de CX-serie is uitgerust met alle eigentijdse voorzieningen die auto's op dit niveau zo comfortabel en veilig maken. (Zo is op een aantal CX-versies ABS leverbaar) De CX is een zakenauto pur sang. Van daar ons zakelijke aanbod bij aankoop van een nieuwe CX berekenen we deze maand inruilprijzen met een gouden randje En in de showroom zult u merken dat dit nog een understatement is Citroen CX nu vanaf fl. 40750,-' minus de extra inruil. Interessante leasetarieven Alle hier genoemde aanbiedingen gel den van 1 tot uiterlijk 30 september 1988. De auto's moeten uiterlijk 15 oktober op naam gesteld zijn De voorraad van '88 modellen is be perkt Stel uw bezoek aan uw Citroen agent dus niet uit Vermelde prijzen exclusief afleveringskosien, inclusief BTW Financiering op basis van hel Auto Plezier Plan van Citroen Financiering Nederland, afgesloten op de gebruikelijke voorwaarden van een huurkoopovereenkomsi Voorbeeld A\' 10 E li 199, per maand op basis van 48 maanden bij aanbetaling van fl 4.370.- en een restantbedrag van 11 3.500. na 48 maanden af tc lossen door inruil of verlenging van de lening Effectieve rente 11.4% Financiering BX ioi fl 10000. renteloos en zonder aflossing lenen lol 1 maari 1989 (na aan betaling van minimaal 30x van de aanschafprijs) met eventueel een zéér Voordelige financiering, die pas op 1 maarl 1989 ingaat Prijs en lariefwijzigingen voorbehouden '88 modellen beperkt leverbaar Alle auto's moeten uiterlijk op 15 oktober op naam gesteld zijn weer een vogelruilbeurs in het club gebouw aan de Molenweg. De beurs is open van 10.00 tot 12.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Er zijn opko pers aanwezig. GOES InkoQpcontactdag Op maandag 17 oktober houden de beide Zeeuwse Kamers van Koophan del in Hotel Goes een inkoopcontact dag voor het Zeeuwse bedrijfsleven. Nagenoeg alle sprekers op dit semi nar zijn uit het Zeeuwse bedrijfsle ven afkomstig. De organisatoren stel len dat het thema - toeleveren en uitbesteden- van essentieel belang is voor de continuïteit van het Zeeuwse bedrijfsleven. Het programma van de inkoopcontactdag start om 14.30 uur met een ontvangst. Om 15.00 uur wordt de dag geopend door H. Pors, adviseur van het KNOV. Daarna spreekt drs. J. Biesheuvel over de in vloed van nieuwe strategieën bij het grootbedrijf en de relatie tussen uit besteders en toeleveranciers. Bies heuvel is projectleider bij de Neder landse Herstructurerings Maatschap pij. Vogelwachter Kees de Kraker in tijdschrift Zeeuws Landschap: HOMPELVOET - ,,Ik zou mijn jaarlijkse Hompelvoet-periode niet graag meer missen". Dat zegt Kees de Kraker in een interview met G. J. Buth in het nieuwste nummer van het tijdschrift Zeeuws Landschap. De Kraker brengt al tien jaar het vogelbroedseizoen op de Hompelvoet door. ,,Ik ervaar de natuur hier op een heel andere manier dan wanneer ik bijvoorbeeld een middag ga wandelen in de duinen of vogels ga kijken. Je bent er hier veel intensiever mee verbonden en dag en nacht mee bezig". Op ongeveer twintig minuten varen vanaf Bommenede ligt de Hompel voet, een ruim 300 hectare groot ei land in de Grevelingen. Dit natuurge bied wordt in de zomer naast duizen den vogels, schapen, paarden en run deren bewoond door één of twee men sen; vogelwachters in dienst van Staatsbosbeheer. Dit jaar was het voor De Kraker de tiende keer dat hij zijn steentje bijdroeg aan het goed la ten verlopen van het broedseizoen op de Hompelvoet. De Kraker heeft het eiland in die tien jaar zien veranderen van een ka le, ingezaaide plaat in een nog rustige Grevelingen, naar een landschappe lijk gevarieerd gebied in een inmid dels recreatief sterk ontwikkeld meer. Een eiland dat qua vegetatie en landschapsbeeld nog volop in ont wikkeling is. De Kraker: ,,In 1977 ben ik voor het eerst een weekend hulpbcwakcr ge weest bij John Beijersbergcn. Die be waakte de Hompelvoet al van voor de afsluiting van de Grevelingen in 1971 tijdens het broedseizoen". De Kraker: ,,Ik dacht 'Dit doe ik maar voor één seizoen'. Het is heel an ders gelopen. „Voortbouwend op mijn kennis en ervaringen uit de voorgaande jaren is elk seizoen weer boeiend en groeit mijn gevoelsmatige band met het gebied jaarlijks. Min der positieve ontwikkelingen kan ik gelukkig min of meer bijsturen. De vaste medewerkers van Staatsbosbe heer staan open voor mijn sugges ties". Recreatie In het gesprek met De Kraker komt naast tal van andere zaken uiteraard ook de oprukkende recreatie aan bod. De Kraker: „De recreatiedruk is in de laatste tien jaar dat ik hier ben inderdaad sterk toegenomen. In die tijd heeft het surfgebeuren zich mas saal ontwikkeld. Op mooie dagen is het niet altijd bij te houden om sur fers of andere recreanten van het ei land te houden". „We concentreren ons dan wat de bewaking betreft op dc meest gevoe lige gebieden. De twee recreatie- eilanden ten zuiden van de Hompel- voet zijn aangelegd met het argu ment om zo recreanten van het na tuurgebied af te leiden". Uitvalbasis De Kraker stelt dat dit eerder ave rechts werkt. „Dezelfde boten liggen daar vaak dagen lang en de eilanden vormen voor veel mensen een uitvals basis om de omgeving te verkennen en naar de Hompelvoet te varen of te surfen". De Kraker spreekt in het in terview met Zeeuws Landschap ook zijn zorg uit over de effecten van het ULV-vliegveld bij Brouwershaven. Hij stelt dat door toedoen van de ul tra lichte vliegtuigjes de nodige jon gen van zilvermeeuwen de dood vin den. De vogels worden steeds opge schrikt, verlaten het nest en andere vogels maken daar weer gebruik van om de jongen op te eten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 5