Vier dagen lang baantjes trekken in Nieuwerkerk Pluvius ongewenste gast bij jeugdkampioenschappen tennis Eerste nederlaag Delphi Mevo '80 in promotieklas NIEUWSBODE Hardwerkend Brouw boekt verdiende winst op Kats Primeurtje NBVIt-Zeeland Goede start Delphi Mevo 2 Zeelandia overbluft De Steeg Uitslagen en programma recreatie volleybal 4 ZIFRIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 september 1988 Nr. 24412 9 NIEUWERKERK - De kop van de Zioemvierdaagse die dit jaar voor de elfde keer in de Dol-fijn in Nieuwerkerk wordt gezwommen is er weer af. Gisteren (maandag) begon het merendeel van de in totaal 157 deelnemers aan de eer ste vijfhonderd (of tweehonderdvijftig) meter. In totaal 30 baantjes moesten de volwassenen hiervoor afleggen, ter wijl het er voor jongeren tot tien jaar na vijftien baantjes (250 meter) opzat. De ene volbracht dit door in één ruk door te zwemmen, terwijl de ander het baantjestrekken af en toe even onderbrak om (in het water) op adem te komen. Tot en met vrijdag 30 september hebben de deelnemers, die in leeftijd variëren van 6 tot 62 jaar, de gelegenheid om hun taak (vier keer vijfhonderd meter of tweehonderdvijftig meter) te volbrengen. Kinderen kunnen die verplichte baan tjes tussen 15.30 en 20.15 uur trekken, terwijl volwassenen tot 21.30 uur de gelegenheid hebben voor het afleggen van hun halve kilometer. Het.uitsmeren" van de Zwemvierdaagse over vijf dagen biedt de zwemmers de mogelijkheid om indien zij een dag verhinderd zijn deze alsnog in te halen. Zwemmers die vier dagen trouw hun vijfhonderd of tweehonderdvijftig meter afleggen ontvangen voor deze prestatie een herinneringsmedaille. Bovendien wordt de deelnemers verzocht om familieleden, vrienden en kennissen te vragen om per afgelegde meter een bepaald bedrag te geven. Het aldus verkregen bedrag komt ten goede aan Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Ook van daag (dinsdag) bestaat nog de mogelijkheid om zich voor deze Zwemvierdaagse in te schrijven bij de Dol-fijn. Geen sterke start van Zierikzeese volleyballers ZIERIKZEE/HELLEVOETSLUIS - Delphi Mevo '80 heeft zijn debuut in de promotieklas niet met een over winning kunnen bekronen. In de eerste competitiewed strijd tegen Ibis uit Hellevoetsluis moest een zwak spe lend Delphi Mevo '80 met 1-3 zijn meerdere erkennen in Hellevoetsluis. De Zierikzeese volleyballers had den zaterdag blijkbaar niet hun dag. Iedereen speelde beneden zijn kun nen. Ibis was weliswaar niet bedui dend sterker maar profiteerde han dig van de fouten in de verdediging van Delphi Mevo. In de eerste set bouwde Ibis gelijk een voorsprong op. Zodoende had coach Roel Kok reeds bij een 5-1 stand een time-out nodig om orde op zaken te stellen. De verdediging van Delphi had geen pas send antwoord op de soms slimme aanvallen van Ibis. Delphi kon nog terugkomen tot 12-12 maar kon daar na niet voorkomen dat Ibis deze eer ste set met 15-12 naar zich toetrok. Karakter De tweede set begon voor Delphi Mevo beduidend beter. De Zierikzee se volleyballers kwamen met 4-0 voor te staan. Een terugval bij Delphi werd door Ibis gretig gebruikt om te rug te komen en vervolgens uit te lo pen naar 9-5. Delphi toonde karakter door zich niet zomaar gewonnen te geven. Met veel inzet en goed aan- valsspel wisten de Zierikzeeënaren alsnog de tweede set naar zich toe te trekken (13-15). In de derde set vlotte het niet erg bij Delphi dat vrij snel op achter stand kwam te staan. Met bij vlagen goed aanvalsspel en hard werken kon Delphi terugkrabbelen en op voor sprong komen (8-9). Op dat cruciale moment slopen de persoonlijke fou ten in het spel van Delphi Mevo. Zo doende kon de tegenpartij deze derde set met 15-10 in zijn voordeel beslis sen. Bijhouden De vierde set gaf nog enige hoop dat Delphi er een vijfde set uit zou slepen. Geruime tijd kon de ploeg van coach Roel Kok Ibis bijbenen en...zelfs op voorsprong komen. Een aantal concentratiefouten (ook van de scheidsrechter) deed Delphi Mevo op het laatste moment de das om (15- 11), waarmee tevens het uitzicht op een vijfde set de grond in werd ge boord. Dames Bij de dames moest Delphi Mevo het eveneens opnemen tegen Ibis. De dames van Delphi waren met hun ge lijkspel (2-2) iets fortuinlijker dan hun mannelijke collega's. Delphi Me vo '80 begon de wedstrijd goed door de eerste set met 7-15 te winnen. De Zierikzeese ploeg speelde enthou siast en toonde aan een goede service in huis te hebben. Ibis zocht in die eerste set tevergeefs naar een passend antwoord, waardoor Delphi vrij een voudig de set kon uitspelen. Zo goed als de eerste set voor de Delphi-dames verliep zo slecht ver ging het hen in de tweede set. De te genpartij ging beter combineren en speelde veel tactische ballen, waarop Delphi het antwoord schuldig bleef. Met 4-15 moesten de Zierikzeese da mes dan ook het hoofd buigen. Ook de derde set werd met 15-9 in het voordeel van Ibis beslist. In de vierde set leken de Delphi-Mevo dames een antwoord gevonden te hebben op de tactische ballen van de tegenpartij. Het spelpeil van de Zierikzeese ploeg leek weer aardig in de richting van de goed gespeelde eerste set te gaan. Bij een riant lijkende 1-11 stand kreeg Delphi Mevo toch weer wat moeite om de set naar zich toe trekken. Daarbij verloochende de ware Zeeuwse aard (worstelen tot je boven komt) zich niet. Uiteindelijk was het Delphi Mevo die deze laatste set met 7-15 won waarmee deze eerste compe titiewedstrijd uitdraaide op een 2-2 gelijkspel. Delphi had de partij kun nen winnen. De dames trokken uit dit gelijkspel de lering dat er in een hogere klasse toch ook harder ge knokt moet worden voor de puntjes. SEOUL - Het was maandag koud in het Olympisch Stadion van Seoul maar in het Nederlandse kamp deed Marti ten Kate laat in de middag toch even de zon doorbreken. Met een ne gende plaats in de finale van de 10.000 meter zorgde de 29-jarige Twentse marathonloper voor een niet verwachte prestatie. SEOUL - Arnold Vanderlijde is maandag zijn Olympische campagne in het zwaargewicht begonnen met een weinig overtuigende zege op pun ten tegen de uit Nigeria afkomstige Engelsman Henry Akinwande. ZIERIKZEE/HELLEVOETSLUIS - Het tweede herenteam van Delphi Mevo is het nieuwe seizoen goed be gonnen door in Hellevoetsluis met 1- 3 van Ibis 2 te winnen. Voor de Zierikzeese volleyballers was het hun eerste uitwedstrijd in het nieuwe seizoen. Na een wat onwen- ning begin waarin ze de eerste set met 15-10 uit handen moesten geven kwam Delphi Mevo goed terug. De tweede set werd leverde dan ook een ruime overwinning voor de ploeg uit Zierikzee op (7-15). In de derde set kwam de ploeg even in de problemen, onder andere omdat twee spelers een blessure opliepen. Desalniettemin wist Delphi Mevo ook die derde set met 14-16 naar zich toe te trekken. De laatste set werd door de Zierikzeeë naren overtuigend gewonnen met 8- 15, waarmee Delphi Mevo deze eerste uitwedstrijd met 1-3 won. ZIERIKZEE - De competitie zaal voetbal die op maandag en woensdag in sportcentrum Onderdak wordt af gewerkt is niet ontbloot van span ning en sensatie. Gisteravond deed de ploeg van Zeelandia vriend en vij and versteld staan door in de laatste minuut de wedstrijd tegen De Steeg met 5-4 te winnen. Dit winnende doelpunt kwam op naam van Zeelan- dia-keeper D. Kristalijn, wiens uit trap linea recta in het doel van de te genpartij terecht kwam. Lange tijd zag het er naar uit dat de wedstrijd tussen De Steeg en Zeelan dia in een 4-4 gelijkspel zou eindigen. Dat een verre uittrap van keeper Kristalijn uiteindelijk het winnende doelpunt op zou leveren had niemand voor mogelijk gehouden. Ook de ploeg van Sport Surf Jonker was maandagavond weer aardig op dreef. Met 6-3 won de ploeg van het team van Rijschool Delta. De uitslagen van de maandag ge speelde wedstrijden luiden als volgt: De Steeg-Zeelandia: 4-5. WIK-PZEM: 5-1. Knippie-Coen Honig: 1-1. Sport Surf Jonker-Rijschool Delta: 6-3. Coen Honig 1-Bijmakelaardij: 4-3. PTT-PJZ: 3-1. Programma Het programma voor woensdag 28 september ziet er als volgt uit: 1. Ga rage Slager-Pinky Boys (19.00 uur). 2. Dakkie's BAr-De Roo Fossen (19.40uur). 3. Schorpioen-Sporthuis Zierikzee (20.20 uur). 4. Droptiek Passage-Nola Boys (21.00 uur). 5. L en O (21.40 uur). 6. Mevo-Bruse Boys (22.20 uur). ZIERIKZEE - In het kader van de competitie recreatievolleybal wer den in sporthal Onderdak de volgen de wedstrijden gespeeld: WIK 2-Zeelandia 2: 3-0. Kwiek Jl- WIK J: 1-2. Renesse D-PTT D: 3-0. Integratie-Willibrordus: 3-0. ZRK. Ziekenhuis 2-Renesse 2: 0-3. PJZ- Marco Holm: 1-2. WIK Dl-Cluzona D: 2-1. Auberge Maritime 4-fa. Bouman: 2-1. ZRK. Ziekenhuis I-Taxi Lemsom: 2-1. Kwiek-ZWN 1:1-2. Auberge Mari time D-VCC: 2-1. Léon Sport-PTT 1: 2- 1. Peestekers-Zeelandia 1:2-1. ZWN 2- WIK 3: 3-0. VC Zonnemaire-Kwiek Dl: trainingsavond. VC. Lob-Renesse 1: 0-3. DFS 1-DFS 2: 2-1. Programma Het wedstrijdprogramma voor vrijdag 30 september ziet er als volgt uit: 19.00 uur: Cluzona-Auberge Mari time 4. Kwiek J2-WIK J. Renesse D- Kwiek D2. PV. Zierikzee-Willibror- dus. 19.50 uur: Zeelandia 1-De Schor pioen. Brogum-Brouw. Cluzona D- ZRK. Ziekenhuis D. Auberge Mariti- meTaxi Lemsom. 20.45 uur: PTT 1- WIK 1. PTT 2-WIK 2. WIK D2-Zeelan- dia D. ZWN 2-DTS. 21.40 uur: Renesse 2-ZWN 1. Renesse 1-Léon Sport. Brouw-DFS 1. Peestekers-De Stulp. SEOUL - Carl Lewis heeft na het behalen van het Olympisch goud bij het verspringen een andere opzet van de doping-controle bepleit. Lewis pleegt persconferenties als die in Se oul in het kader van de bestrijding van doping te plaatsen. Al jaren strijdt Lewis, nu in het bezit van vijf gouden medailles tegen het gebruik van verboden stimulerende midde len. SCHARENDIJKE - De weergoden mochten zich afge lopen weekeinde wel buitensporig slecht gedragen, het weerhield de jeugdige tennissers uit de regio er niet van om zo goed en zo kwaad als het ging een balletje te slaan op de banen van de tennisvereniging Scharendijke waar het afgelopen weekeinde een begin werd gemaakt met het jeugdkampioenschap van Schouwen-Duiveland. Ofschoon Pluvius als ongewenste gast deze jeugdwedstrijden verstoor de konden toch nog negen van de twaalf partijen worden gespeeld. De jeugdige tennissers en -sters bleken uit het goede (wedstrijd)hout gesne den te zijn. Ondanks de met bakken uit de hemel vallende regen en de fel le windvlagen bleven zij op de baan om hun partij af te maken. De eerste partij die zaterdag op het programma stond zorgde gelijk al voor de nodige spanning en sensatie. Jan Kees van derStigchel en Winfred de Kreuk die elkaar in de cat. jongens tot en met 14 jaar als tegenstanders ontmoetten bleken aan elkaar ge waagd te zijn. In totaal twee uur wa ren nodig voordat Winfred de Kreuk de partij met tweemaal 7-6 op zijn naam had geschreven. In diezelfde categorie zorgden ook Sebastiaan van der Tbor en Jordi de Looff voor een spannend partijtje tennis. Nadat Van der Tbor de eerste set overtuigend had gewonnen met 6- 3 moest hij in de tweede set met 2-6 zijn meerdere erkennen in De Looff. Dc derde set gaf een gelijkopgaande strijd tc zien die uiteindelijk in het voordeel van Van der Tbor werd be slist (7-6). Bij de meisjes tot en met 14 jaar lie ten Roelfke Bijkerk en Miriam Be- zuyen goed en spannend tennis zien. Ofschoon de beide ladies elkaar in sterkte weinig ontliepen was het uit eindelijk Roelfke Bijkerk die in drie sets (7-6, 3-6, 7-6) de overwinning naar zich toetrok. Zondag, toen de weergo den uitgeraasd waren kon het gehele programma van veertien partijen worden afgewerkt. Verrassing In de categorie meisjes tot en met 17 jaar won Marit van der Vet haar hal ve finale partij van Berbel Korenhof met 6-4, 6-2. Bij de jongens tot en met 11 jaar zorgde Camiel Folmer voor een verrassing door in de halve finale de als eerste geplaatste Robert Schras met 6-0 en 6-4 te kloppen. In de categorie jongens tot en met 14 jaar deden zich tot dusverre weinig verrassingen voor. In deze categorie wonnen Jeroen Kroezeman, René van Dijke, Winfred de Kreuk, Jan Willem de Coninck, René Fondse, Sebastiaan van der Tbor en Jeroen Schras in de eerste ronde allen hun partij, waar door ze zich voor de kwartfinale plaatsten, evenals de als eerste ge plaatste Martijn Bij de Vaate. BROUWERSHAVEN - Nadat Brouwershaven vorige week in zijn eerste uitwedstrijd van het seizoen een keu rige 1-0 overwinning behaalde op SVD boekte de ploeg van trainer Arend Krijgsman ook zaterdag weer winst. Op eigen veld wist Brouw door het beter uitspelen en be nutten van kansen met 2-0 van Kats te winnen. In de eerste helft speelde Brouw met wind tegen. Kats probeerde dit windvoordeel uit te buiten met lange ballen, die echter nogal eens over de achterlijn rolden. Desalniettemin zorgden die lange ballen er wel voor dat Brouw in die eerste fase van de strijd af en toe met de ,,rug tegen de goal" kwam te staan. Het ontbrak Kats evenwel aan de benodigde scherpte om daarvan te profiteren. Na zo'n 25 minuten spelen was het Brouwershaven dat de score opende. Een lange bal vanuit de Brouwse ach terhoede werd via het middenveld doorgetikt naar Martin Quist. Deze slaagde erin om met een tweede schot binnen de zestien meter de stand op 1- 0 voor Brouw te brengen. Ofschoon beide ploegen min of meer gelijk waardig aan elkaar waren en Kats zo nu en dan met zijn corners lelijk doorkwam was het Brouwershaven dat met een 1-0 voorsprong de rust in kon gaan. Te snel De veronderstelling dat het in de tweede helft, waarin Brouwershaven de wind in de rug had allemaal wat gemakkelijker zou gaan kwam niet helemaal uit: het ging in de Brouwse gelederen wat te snel en te hard. Na dat Brouwershaven het spel in het eerste kwartier van de tweede helft had gedomineerd was het Kats dat in de daaropvolgende periode het heft in handen nam. De vrije trappen en corners die Kats vergaarde bleven zonder resultaat. Brouw, dat niet echt in gevaar kwam, slaagde erin om de ze met lange ballen weg te werken. In die eerste fase van de tweede helft vond trainer Arend Krijgsman de tijd rijp voor een wissel. Marcel Duinhouwer werd vervangen door Peter van Mourik. Zelf Een prima gelegenheid om de stand op 2-0 voor Brouw te brengen deed zich na twintig minuten spelen voor toen Jaap Constandse, na een uitval over rechts door kon stoten naar het doelgebied van de tegenpartij. Con standse, die twee man van de tegen partij bij zich had nam toen een te groot risico door zelf op het doel te schieten. Zijn schot ketste jammer lijk af op de paal. Op dat moment had Brouwersha ven de wedstrijd naar zich toe moeten trekken, iets waarin de mannen van Arend Krijgsman niet geheel slaag den. Na ongeveer dertig minuten spe len deed zich evenwel opnieuw een kans voor om de voorsprong op Kats wat te vergroten. Een aanval over links deed de bal voor de voeten van Peter van Mourik belanden. Deze maakte goed gebruik van de wind door even buiten het 16 meter gebied met een moeilijk te houden draaibal de stand op 2-0 voor Brouw te bren gen. Een welverdiende overwinning voor een hardwerkend Brouwersha ven, dat zeker wat het uitspelen en benutten van kansen betreft de bete re ploeg was. ZIERIKZEE - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Rij- en Ruiterverenigingen houdt dit jaar voor het eerst een dressuurkampioen- schap. Dit kampioenschap bestaat uit een viertal wedstrijden dat in de maan den november/december op verschillende plaatsen in Zeeland (onder andere ook in Bru en Renesse) wordt gehouden. Voor de NBVR Zeeland is dit eigen dressuurkampioenschap nieuw. Tot nu toe was het zo dat de bij deze bond aangesloten Zeeuwse verenigingen hun kampioenschap in districtsver- band afwerkten. Dat betekende voor de ruiters en amazones vaak lange reistijden omdat deze wedstrijden vaak in Brabant werden gehouden. Ten einde tegemoet te komen aan dat euvel kwam de ruitervereniging Re nesse met het idee voor de dag om in Zeeland een eigen dressuurkam pioenschap yoor paarden te houden. Samen met de Paarden en Ponyclub Schouwen-Duiveland Bruinisse, Se- ros uit Serooskerke (W) en Manege vereniging De Braanjenhoek uit Ka- pelle is de Renesser ruitervereniging belast met de organisatie van dit eer ste Zeeuwse kampioenschap, waar aan behalve de organiserende vereni gingen ook de Lewe van Nijesteinrui- ters uit Wolphaartsdijk en de ruiter vereniging Middelburg deelneemt. Ofschoon het in de bedoeling lag om in oktober een begin te maken met dit uit vier wedstrijden bestaan de kampioenschap is de eerste wed strijd in verband met het uitbreken van de gevreesde paardeziekte droes naar zondag 13 november verschoven. Deze eerste wedstrijd wordt in Se rooskerke verreden. Een week later verschijnen de deelnemers bij Braan jenhoek in Kapelle in de ring. Zondag \'ier december is Bruinisse aan de beurt, terwijl dit eerste kampioen schap zondag 18 december in Renesse wordt afgesloten. Deze dressuurproeven staan open voor deelnemers in de B (BI en B2), L (1 2), M (1 2) en Z (1 2) klasse. De eindklassering wordt bepaald aan de hand van de plaatsing, met dien ver stande dat de beste drie resultaten meetellen voor het eindresultaat. Bij de jongens tot en met zeventien jaar zorgde de sterke Rogier Koren hof voor een verrassing door twaalf games op rij te winnen van de hoog ingeschatte Ivo Schoots (6-3, 6-0). De uitslagen van de zaterdag en zondag gespeelde partijen zien er als volgt uit: ZATERDAG: Meisjes t/m 14 jaar: Roelfke Bijkerk-Miriam Bezuyen: 7- 6; 3-6; 7-6. Marieke Moelker-Kim Schiffer: 6-3; 7-5. Meisjes t/m 17 jaar: Angela van der Horst-Berbel Korenhof: 2-6; 2-6. Jongens t/m 11 jaar: Hans Doeleman-Niels Habraken: 3-6; 0-6. Camiel Folmer-Maarten Doeleman: 6-2; 6-0. Jongens t/.m 14 jaar: Daniël Simmerok-Jeroen Schras: 0-6; 0-6. Jan Kees van der Stighel-Winfred de Kreuk: 6-7; 6-7. Sebastiaan van der Tbor-Jordi de Looff: 6-3; 2-6; 7-6. Jongens t/m 17 jaar: Jeroen van Raak-Jan Willem de Coninck: 1-6; 0-6. ZONDAG: Meisjes t/m 17 jaar: Ma- rit van der Vet-Berbel Korenhof: 6-4; 6-2. Jeanine Dorreman-Nathalie van der Tbor: 1-6; 4-6. Jongens t/m 11 jaar: Johnny Otte- Brian van Geer: 7-5; 6-0. Robert Schras-Camiel Folmer: 0-6; 4-6. Jongens t/m 14 jaar. Jeroen Kroeseman-Edwin de Koning: 6-1; 6- 0. Jan Willem de Coninck-Ratnon Rengers: 6-0; 6-2. René Fondse-Victor Ludlam: 6-0; 6-2. Nils Dogger-René van Dijke: 0-6; 0-6. Winfred de Kreuk- René van Dijke: 2-6; 1-6. Jongens t/m 17 jaar: René van Dijke-Rogier Korenhof: 0-6; 0-6. Mar tijn Bij de Vaate-Jan Willem de Co ninck: 6-1; 6-2. Winfred de Kreuk- Marcel van Dijke: 4-6; 1-6. Ivo Schoots-Rogier Korenhof: 3-6; 0-6. Maurice Simmerok-Michael van Geer: 7-5; 6-2. De als nummer één geplaatste Martijn Bij de Vaate deed u>at van een favoriet mag worden verwacht, met 6-1 en 6-2 versloeg hij zonder veel moeite Jan Wil lem de Coninck. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9