BROOD UIT HET WATER musicoiumn Muziekagenda Stichting Recreatie bepleit mid-lentevakantie Dichteres Nel Benschop komt naar de Burght 5 Van Voorst tot Voorst naar buitenlandse zaken Weer Oostvoorne ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 september 1988 Nr. 24412 DEN HAAG - Mr. B. J. baron van Voorst tot Voorst wordt staatssecre taris van buitenlandse zaken. Pre mier Lubbers heeft hem dinsdag bij de koningin voorgedragen als opvol ger van de in de paspoortkwestie ge sneuvelde partijgenoot CDA-er Van der Linden. De Rijksvoorlichtings dienst heeft dit meegedeeld. M| m M MM Bezorgde lezers hebben mij de af gelopen tijd regelmatig op straat aangehouden met de vraag of ik al naar Oostvoorne geweest was'. U be grijpt dat ik aangenaam getroffen was door deze ontroerende blijken van meeleven met mijn lichamelijk en geestelijk welzijn. Voor de bekla genswaardige lezer die slechts af en toe deze rubriek leest zal ik in het kort weergeven wat de oorzaak is van de belangstelling voor mijn boe tetocht naar Oostvoorne. Toen ik vorig jaar onderuitgezakt in een stoel hing ging plotseling de telefoon. Het bleek een alarm te zijn van een vrouwenbond in Oostvoorne die tevergeefs op de spreker wachtte die op zijn beurt dacht dat de muzi kale lezing een dag later zou moeten plaatsvinden. Enkele weken geleden heb ik na een jaar het stilzwijgen verbroken en openlijk in deze ru briek bekend dat ik slachtoffer was geworden van de zonde der ver strooidheid. Tevens heb ik openlijk mijn angsten verwoord die in mijn hoofd rondspookten omdat ik in een vlaag van wanhoop had toegezegd de lezing toch eens te gaan houden en wel op eigen kosten. Hoe zouden de dames mij ontvangen? Ik schreef over nachtmerries van met matten kloppers aanstormende dames die het stof der vergetelheid uit mijn broze lichaam sloegen. Maar ik ein digde met een andere droom. Ik ci teer: 'Ik treed de zaal binnen en er komt een dame op me af 'Wilt u een kopje koffie?' De tranen springen me in m'n ogen. Ze zijn het vergeten. 'O zo graag' roep ik en geef de dame pardoes een zoen'. Beste bezorgde lezers, ik kan u nu meedelen dat ik in Oostvoorne ge weest ben en er geen lichamelijk of geestelijk letsel aan heb overgehou den. Op mijn bekende bescheiden wijze betrad ik de zaal, angstvallig loerend of er achter de ruggen der da mes geen vliegenmeppers verborgen waren. Wie schetst mijn ongelofelij ke verbazing toen er ineens een dame naar me toe kwam en de historische woorden sprak 'Wilt u een kopje kof fie, meneer Marzas?' Versteend bleef ik staan. Mijn droom, mijn droom kwam uit! Van binnen brak een twee strijd uit. Zal ik haar een zoen geven? 'U bent toch meneer Marzas?' ging ze verder. Verbaasd dronk ik mijn kof fie op. Een droom ging in vervulling echter zonder de bijbehorende kus. Mijn verwondering steeg echter ten top toen de voorzitster mij inleidde met enkele citaten uit de dinsdag- Nieuwsbode van enkele weken gele den. Op de een of andere wijze waren de dames op de hoogte van mijn ge voelens die ik in het diepste vertrou wen aan u had meegedeeld. Ogenschijnlijk ontspannen liep ik naar voren, maar toch rekening hou dend met de mogelijkheid dat op een signaal van de voorzitster de toma ten me om de oren zouden vliegen. Er gebeurde echter niets. Het bleken al lemaal aardige mensen en ik voelde me zo op m'n gemak dat ik in plaats van achter de gebruikelijke lesse naar maar bovenop een tafel ben gaan zitten om vanuit deze verheven positie m'n verhaal af te draaien. Nog steeds bleef ik met de vraag zitten hoe de dames aan de Nieuws bode van enkele weken terug geko men waren. Maar in de pauze werd het raadsel ontsluierd. 'Meneer, schrijft u al die stukjes zelf?' Naast me was een dame komen zitten, een dame uit Oostvoorne en abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Al tientallen jaren woonde zij niet meer in Haamstede, maar nog altijd las ze de Nieuwsbode en hoe! 'Me neer' zei ze, 'elke dag lees ik hem van A tot Z, en soms knippen we stukjes uit en geven die weer aan anderen door'. Opeens voelde ik wat de Nieuwsbode voor mensen betekent en in het bijzonder voor die mensen die niet meer op ons eiland wonen. De Zierikzeesche Nieuwsbode is een levende band die hen aan het verle den bindt. Wat zou er gebeuren als die band verbroken werd, als er eens geen Nieuwsbode meer zou bestaan. Graag geef ik de boodschap aan u al len en in het bijzonder aan de redac tie door: jullie werk wordt gelezen en ongelooflijk gewaardeerd. Als je ziet wat zo'n kleine krant voor mén sen betekent moeten we er des te meer met elkaar de schouders onder zetten om dit erfgoed te bewaren. Het was een bijzondere avond. In mijn eerste stukje sprak ik het ver moeden uit dat ik ditmaal zelf m'n koffie wel zou moeten halen. Maar deze avond kreeg ik wel drie kopjes en zelfs met cake. Het hoogtepunt was wel het moment dat de voor zitster aan het eind van de avond twee flessen wijn tevoorschijn tover de die ter herinnering aan het goede Oostvoorne aan de spreker werden meegegeven. 'Niet onderweg leegma ken, hoorwaarschuwde een lid die mij nog steeds niet vertrouwde. Thuisgekomen liet ik trots de fles sen zien en op dit moment is er een ontkurkt. Ik wens u allen, lezers op Schouwen-Duiveland en Oostvoor ne, vanuit mijn luie stoel, gezond heid. Ik zou zeggen 'één dronk op de Nieuwsbode' en 'één op de NCVB uan Oostvoorne' en van hieruit toch nog maar een kus voor de voorzitster. Wacht, de telefoon gaat. Er zal toch niet weer MARZAS Tfenzij anders vermeld beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 27 september: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Concert voor viool, blokfluit en orgel. Peter van Essen, viool en blokfluit, Willie Bil orgel. (9.30 uur 's morgens) 8 oktober: 1. Lutherse kerk, Zierikzee. Jong talent van Schouwen-Duiveland (Are Musica). 2. Nieuwe Kerk, Zierikzee. Korenavond Commissie Koorzang Schouwen-Duiveland (19.30 uur). 5 november: Nieuwe Kerk, Zierikzee Concert Zierikzeese Koorvereniging Cantare en Chr. Gem. koor Een Naam is onze hope, Nieuwerkerk. 12 november: Lutherse kerk, Zierikzee. Leendert de Broekert, fortepiano en John van de Beemt, cello (Ars Musica). 25 november: Dorpshuis De Schutse, Haamstede. Uitvoering Nu met Hope m.m.v. Vocaal Ensemble St. Laurens. 16 december: Concertzaal, Zierikzee. Ivo Janssen, piano. 23 december: Lutherse kerk, Zierikzee Kerstconcert bij kaarslicht (Ars Musiaca). 14 januari: Lutherse kerk, Zierikzee. De tijd van William en Mary - Henk de Croon, clavecim- bel, Titia Dijkstra en Liesbeth Franken, zang, Renske Ligtmans, Marloes van Houtert en Maurice van Lies hout, blokfluit (Ars Musica). 5 februari: Grote Zaal, Zeeuwse Muziekschool. De vroege twintigste eeuw - Cor Baarda, Liesbeth Fran ken en Titia Dijkstra, zang, Ellengard Jense en Carl van Cuyck, piano, Dik de Koning, gitaar (Ars Musica). Voor correspondentie over deze rubriek en/of eventuele aanvullingen: M. van der Veer, 01110-14585. ZIERIKZEE - De Stichting Recrea tie (een platform waarin onder ande re toeristische belangenorganisaties, het bedrijfsleven en overheden zit ting hebben) wil voor het basis- en voortgezet onderwijs een mid-lente vakantie in mei zien ingevoerd. Daarnaast zouden de herfst-, voorjaars- en paasvakantie moeten worden gespreid. De stichting schrijft dit in een evaluatierapport •over de vakantiespreiding in de jaren '86, '87 en '88. In het rapport pleit de stichting er verder voor de periode van de zomer vakanties weer van negen tot tien we ken te verlengen. De spreidingsperio de van de regionale bouwvakvakan ties zou dan eveneens moeten worden vergroot. Volgens de stichting zijn de belang rijke voordelen van een goede vakan tiespreiding meer rust en ruimte in toeristengebieden, minder verkeers drukte en files en minder druk op de natuurgebieden. Dienstverlening Daardoor zou bovendien het toeris tisch bedrijfsleven een betere dienst verlening kunnen bieden. De stich ting wijst erop dat ook deze be drijfstak met een betere vakan tiespreiding is gebaat. Als namelijk de piekbelasting van de toeristische bedrijven vermindert leidt dit tot een gelijkmatige bezetting van de accom modaties gedurende het gehele jaar. Het invoeren van een mid-lenteva kantie in mei rond Hemelvaartsdag of Pinksteren vergroot volgens de stichting de keuzemogelijkheden voor ouders voor een korte vakantie en leidt tot een evenwichtiger verde ling van de rustperioden over het schooljaar. Verder meent de stichting dat de vakantiespreiding op Europees ni veau zou moeten worden geregeld omdat in verschillende lidstaten de vakantieperioden samenvallen en on derlinge afstemming daardoor drin gend noodzakelijk is. Het rapport is aangeboden aan de commissie Vakantiespreiding van de Voorlopige Adviesraad voor de Open luchtrecreatie. Deze commissie advi seert uiteindelijk de regering over de vakantiesprei ding BURGH-HAAMSTEDE - Op donderdag- 29 sep tember komt de bekende Nederlandse dichteres Nel Benschop naar de Burght te Burgh-Haamstede. Ben schop draagt daar voor uit eigen werk. Iedereen die zich aangesproken voelt tot het werk van de dichteres kan dit evenement bijwonen want de toegang is gratis. De poëzie van Nel Benschop behoort tot de meest verkochte en gelezen ge dichten in Nederland. In 1967 kwam haar eerste bundel Goud draad uit vlas op de markt. Daar van zijn inmiddels bijna 250.000 exemplaren verkocht. Ook de zes tien bundels die daarna nog volg den bleken zeer succesvol. Nel Benschop werd in 1918 in den Haag geboren als zesde kind in een Gereformeerd gezin. Van haar vader, die een bomen- en struiken- kwekerij had, kreeg zij haar liefde voor de natuur mee. De dichteres was werkzaam als onderwijzeres. Vóór veel mensen zijn de gedich ten van Nel Benschop een herken ning wat betreft hun persoonlijke geloofsbeleving. De dichteres houdt haar declamatie in de Burght vanaf 20.00 uur. Woensdag 28 september Nederland 1 09.00 uur Informatieca. Les 1 t/m 6. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur 25 jaar aardgas, documen taire over de veranderingen die het aardgas in Nederland gedurende vijf entwintig jaar heeft gebracht. Herh. 15.45 uur Muzikale ontmoeting, van uit de tuinzaal van hotel Kraznapols- ky te Amsterdam. Herh. 16.09 uur De natuur van Scandinavië, natuurdocumentaire. 16.29 uur Lassie, Amerikaanse serie. 16.53 uur Zomerkrant, Vandaag gaat het over vis. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Tijdsein Buitenland, actua liteitenrubriek. 18.30 uur Meer dan goud (Korea), rechtstreeks vanuit Seoul een bijdra ge van Jan van den Bosch over de an dere kant van de medaille. 19.00 uur Journaal. 19.18 uur Avonturenbaai, Canadese serie. 19.45 uur De nieuwe wereld (New world), Engelse speelfilm. 21.42 uur Tijdsein, actualiteitenru briek. 22.12 uur Interludium, muziekpro gramma. 22.40 uur De andere kant van de me daille, documentaire over de win naars bij de Olympische Spelen waarin zij vertellen over hun te leurstellingen, successen en geloof. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur My little pony, tekenfilm Dennis, tekenfilmserie. 15.55 uur The Jetsons, tekenfilmse rie. 16.15 uur Square Pegs, Amerikaanse comedyserie. 16.40 uur De transformers, teken filmserie. 17.05 uur Only too many, Engelse speelfilm uit 1985. 17.50 uur Magnum, Amerikaanse se rie. 18.35 uur Club Veronica speelfilm, speelfilm uit 1987, gemaakt door mensen van Club Veronica. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Countdown, muziekpro gramma. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. 21.22 uur Lady sings the blues, Ame rikaanse speelfilm. 23.55 uur Journaal. Nederland 3 03.00 uur Studio Sport. Olympische Spelen. 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.30 uur Journaal 17.46 uur Sesamstraat. 18.00 uur Merengue, merengue, docu mentaire over mensen van verschil lende culturele achtergrond. 18.30 uur Cursus Vrouw Computer. Les 4 19.00 uur Jeugdjournaal. 19.14 uur Studio Sport. Seoul van daag. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Studio Sport. Seoul van daag. 21.55 uur Cinemagazine, de Neder landse filmdagen. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Den Haag vandaag. 22.55 uur Cinemagazine-extra. De Nederlandse filmdagen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 15.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 15.25 uur I.Q., kwis met denk- en weet vragen. 15.55 uur Juke box. 16.00 uur Superoma, 13-delige Britse jeugdserie. 16.25 uur Foofur, 26-delige Ameri kaanse tekenfilmserie. 16.50 uur Frankensteins tante, 7- delige Westduitse komische horror- reeks. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 226. Herh. 18.05 uur Merlina, detective-reeks voor kinderen. Afl. 4. 18.30 uur Kilimanjaro, nieuwsmaga- zine voor kinderen. 18.55 uur Mobiele mensen - auto, pro gramma over de auto. 19.35 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.40 uur Extra Politieke Tribune: VU. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Fanclub, Ben Crabbé pre senteert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. 20.15 uur Pak de poen, Loterijshow vanuit het Amerikaanse Theater, 21.45 uur Wie schrijft dit blijft, lite rair magazine. 22.35 uur Nieuws. Aansl. Paardenkoersen. 22.55 uur Coda: Ik snijd in dit ivoor, van Pieter Geert Buckinx. BRT 2 23.55 uur Olympische Spelen. '15.30 uur Olympische Spelen. Sa menvatting diverse competities. 20.00 uur Studio Olympia. Overzicht van de competities van de dag. 23.00 uur Weduwen (Widows), 6- delige Britse serie. Deel 3. Donderdag 29 september Nederland 1 9.30 uur als muziek in je oren, les 2. 10.00 uur De Middeleeuwen, les 2. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur De Onedin Lijn, Engelse se rie. Herh. 17.08 uur Dodo, jeugdserie. Afl. 6 17.15 uur Kleine mol, tekenfilm. 17.30 uur Journaal. VARA's Kindermenu: 17.46 uur Bamse, tekenfilmserie. 18.03 uur De troetelbeertjes, Ameri kaanse tekenfilmserie. 18.27 uur Lucky Luke, tekenfilmse rie. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Labyrint, spelprogramma gepresenteerd door Peter Jan Rens. 19.52 uur Howard's way, Engelse se rie. Afl. 26. Herh. 20.48 uur Reds, Amerikaanse speel film uit 1981 in twee delen. Deel 2, slot. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Een kind voor een ander?! 8-delige Engelse serie naar het boek van Deborah Moggach. Afl. 6. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.15 uur Kokkerelen, culinair pro gramma. 16.35 uur Die Schwarzwaldklinik, se rie. Afl. 25. ,17.20 uur Dungeons Dragons, te kenfilmserie. 17.40 uur Foofur, tekenfilmserie. 18.05 uur Vol super, jongerenpro gramma. 18.30 uur The Real Ghostbusters, te kenfilmserie .gebaseerd op de speel film Ghostbusters. Afl. 26. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl. 17. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Alice to nowhere, 4-delige serie. Afl. 1. 21.20 uur Survival of the fittest, groot sportevenement, gehouden in Canada en gepresenteerd door Jack van der Voorn. 22.20 uur AVRO op het Binnenhof, wekelijkse politieke rubriek. 22.50 uur Boekje open over Willem Duys, filmportret. 23.40 uur Ontdek je plekje. Vandaag: Willemstad. Herh. 23.55 uur Journaal. 00.00 uur Wilhelmus. Nederland 3 05.00 uur Studio Sport, Olympische Spelen. 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.30 uur Journaal 17.46 uur Sesamstraat. 18.00 uur Paspoort, programma in het Servokroatisch en het Neder lands. 18.15 uur Riskante gewoonten? Gok verslaafden vertellen over hun erva ringen. 18.30 uur Ca va. Les 1. 19.00 uur Jeugdjournaal. 19.14 uur Studio Sport, Seoul van daag. 20.00 uur Journaal 20.29 uur Studio Sport, Seoul van- 22.00 uur De Arrivée. Herh. 22.07 uur Het INF akkoord en de vre de 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Den Haag vandaag. 22.55 uur Kort Hoger Onderwijs. Mi nister Deetman en een aantal voor aanstaande vertegenwoordigers uit werkgeverskringen worden onder vraagd over deze nieuwe vorm van hoger onderwijs. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 15.00 uur Bijleren, een nieuwe kans, 10-delige reeks. Afl. 4. 15.15 uur Argus, praatprogramma. 16.20 uur Wie schrijft die blijft, lite- riar magazine. 17.10 uur Kilimanjaro, nieuwsmaga- zine voor kinderen. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 227. Herh. 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de straathond. Herh. 18.10 uur Kung Fu, Amerikaanse se rie. 19.00 uur Juke box. 19.10 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 579. 19.35 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.40 uur Extra Politieke Tribune: PVV. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Hoger en lager, twee kandi- datenduo's bekampen elkaar met speelkaarten en enquêtevragen. 21.05 uur Panorama. 22.00 uur Lorentz en zonen, 11-delige Duitse kroniek van een wijnbouwers familie Afl. 3. 22.45 uur Nieuws. 23.05 uur Coda: Irina's song, van en uitgevoerd door Marc Mathijs. BRT 2 23.55 uur Olympische Spelen. 18.30 uur Olympische Spelen. Sa menvatting diverse competities. 19.30 uur Antwerpse Zesdaagse, hoogtepunten van de wielerevene- menten van de dag. 19.40 uur Zie TV 1. 20.00 uur Studio Olympia, overzicht van de competities van de dag. 23.00 uur Weduwen, 6-delige Britse serie. Herh. ONDERBANKEN - Leden van de« actiegroep tegen reactivering van de even over de Westduitse grens gelegen Awacs vliegbasis Teveren nabij On- derbanken hebben ontdekt dat circa 200 bomen gekapt zijn in de Schin- veldse bossen. Zij noemen dit in strijd met het bestemmingsplan en hebben zowel de officier van justitie in Maastricht als de Raad van State onmiddellijk ingeschakeld. NEW DELHI - Een aantal krachtige aardbevingen heeft in Centraal-Azië maandagochtend gebouwen doen in storten. In Japan werd eveneens een heftige aardschok gevoeld. Een aard beving met een kracht van 7 op de schaal van Richter, volgens een In disch seismologisch instituut, met het epicentrum in het Hindu-Kush gebergte in Centraal-Azië bracht schade toe aan gebouwen in de Sovjet-Unie. DEN HAAG - De omroep Veronica moet de door het Commissariaat voor de Media omgelegde boete (van 500 gulden per overtreding) wegens het maken van een speciaal voor de loka le omroep bestemd raamprogramma betalen. Dit blijkt uit de uitspraak van de waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, staatsraad Boukema, inza ke het verzoek van de omroep om schorsing van de boete. 104 Wilde de schipper niet, dan de stuurmansmaat maar, die had Wij- nands kijk op de visserij immers met de paplepel naar binnen gekregen. En de vraag sprong over op Dirk de Niet. Die nam de kans waar. Nie mand kon hem ongelijk geven. Tben hij Wijnand vertelde, een logger van Pot gekregen te hebben, feliciteerde deze hem niet. Hij zei: ,,Het beste, je moet maar doen wat je niet laten kunt Wijnand had er een zwaar hoofd in. Arend-Michiel wénste hem wel ge luk. ,,'k Hoop, dat je geen wipper wordt", zei hij. Hij meende het oprecht, maar hij vreesde, want Dirk de Niet was in zijn ogen een stuur mansmaat. Dat is echter nog wat an ders dan een goeie schipper. Na behouwen teelt vielen de grote beslissingen. Tinus de Ridder hield voet bij stpk. Hij had als ouwe gelukkige schipper wel wat in de melk te brokken. Né het afrekenen en vóór het schuurwer- ken maakte hij de afspraak: ,,'t Is niet best gegaan", zei d'n heer. ..Door die pokkevleet". D'n heer lachte. „Ja, lach maar, maar ik neem hem niet meer mee". .Wiens vleet wil je dan?" ,,Kan me niet schelen". ..Kan je wel schelen, Tinus". Door FENAND VAN DEN OEVER ,,Nou, als u 't graag weten wilt, de vleet van Wijnand". En d'n heer zei: „Jij vaart van 't voorjaar met Wijnands vleet". Over die toezegging vreesde hij ver wijten van Wijnand, doch hij zette door. Het viel d'n heer echter erg mee. Hij had verwacht, dat Wijnand zou dreigen heen te gaan, maar daar was niets van bij. Hij sprak trouwens vreemd kalm voor zijn doen. Aanwe zig afwezig was Wijnand. Beneveld keek hij voor zich uit. Hij zei be rustend, met een bittere nasmaak: „Och, d'n heer wil me toch van boord hebben. Dat willen ze allemaal „Wat bedoel je nou, Wijnand?" „O niks". „Hoe kun je nu toch zo praten?" Wijnand zwaaide afwerend met zijn hand. Zand erover. Tben praatte hij weer gewoon, maar het afwezige in zijn ogen bleef. „Wat wordt het van de winter, me neer?" „Niet beugen, Wijnand". „Niet beugen, meneer?" „Blijf jij maar rustig aan de wal van de winter". „Meneer, wat is dat erg Meer zei hij niet. D'n heer verwonderde zich erover. Het vechtlustige ging uit Wijnand. „Heb je al een nieuwe stuurman, nu Dirk weggaat?" Wijnand knikte ontkennend. „Ik heb een goeie voor je". Dof zei hij: „Ik weet al wie u be doelt". „Nou wie?" „Die u bedoelt, meneer". Ze begrepen elkaar. „Ben je erop tegen. Wijnand". „Dat zou niet helpen, want die hou ik toch niet tegen". Hij stond op: „Dus niet varen, me neer?" „Nee, Wijnand". „'t Is hard, je hele leven 's winters gevaren te hebben en nou achter de kachel te moeten zitten. Ik beug zo graag. Dag meneer". „Dag Wijnand". Hij ging weg, hij opende de deur. In de gang keerde hij terug. „Meneer, één vraag De reder keek hem aan, de oude Wijnand Hoogendijk, zijn kabel jauwkoning, zag hij weer. bruisend en fel. „Meneer, als ik voor lauwloen vaar. mag het dan?" „Nee, Wijnand, het kan niet. ga nu maar". Hij keek hem na. Wat een kerel, wat een man, wat had hij betekend voor het bedrijf Tussen Sinterklaas en Nieuwjaar regelde d'n heer alles. Hij liet Arend- Michiel bij zich komen en zei. „Je hebt gelijk gehad met die vleet, je kunt stuurmansmaat bij Wijnand worden". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 5