'mvd: Gezellige drukte op fancy- fair basisschool De Klimop O lotus Beatrixschool gaat zich heraden over het aantal leerlingen in de toekomst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zonnedak gestolen Brand in wagenhuis Tolerantiegrens DEURLOO Tien processen- verbaal bij controle 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Diasdag 27 september 1988 Nr. 24412 3 Olympiade afgelast wegens slecht weer Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110- 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161.20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF ZIERIKZEE - Meestal gaat het bij inbraken in auto 's om diefstal van de radio-cassettespelers. S. den B. deed aangifte van diefstal van het zonnedak uit zijn auto. De dieven verschaften zich toegang tot de aan de Brauwstraat in Zierik zee geparkeerd staande auto door het inslaan van een ruitje. Vervolgens werd het zonnedak, compleet met be dieningsmechanisme, uit de auto ge haald. De omvang van de schade is niet bekend. SCHARENDIJKE - Maandag om streeks 18.15 uur brak brand uit in het wagenhuis eigendom van G. S. G. uit Eikerzee. De snel ter plaatse zijn de brandweer wist de brand te beper ken tot een binnenbrandje. De brand is vermoedelijk ontstaan door sluiting in de bedrading van een in de schuur staande tractor. Bij de brand deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. waarbij steeds één bepaald ziekte beeld of handicap nader wordt be licht. Deze middagen zijn bedoeld om kennis en ervaring inzake de ver schillende ziektebeelden en handi caps over te dragen aan hulpverleners en alle anderen die op de een of ande re wijze betrokken zijn bij de verzor ging van thuiswonende patiënten. De eerste bijeenkomst in Ter Valcke staat in het teken van de vraag wat dementie nu eigenlijk is. De geriater dr H. W. ter Haar zal hierop een ant woord geven. Een aantal medewer kenden van de Alzheimer Stichting, die deze middag in samenwerking met Ter Valcke heeft opgezet, gaat over het omgaan met dementie thuis. Belangstellenden voor deze informa tieve bijeenkomst worden verzocht zich voor 8 oktober telefonisch aan te melden via nummer 01100-40000, tst. 215. Ook voor nadere informatie over deze middag kan men bij Ter Valcke terecht. MIDDELBURG Fiom-Zeeland Fiom-Zeeland heeft een cyclus van drie thema-avonden voor vrouwen op het programma staan. De onderwer pen zijn macht/onmacht, geven/ont vangen en ik/ de ander. De thema's hebben onderling verband en worden gerelateerd aan de positie van vrou wen in onze samenleving. „Een posi tie die nog steeds ongelijk is aan die van de mannen. En die zich uit in de huwelijksrelatie, in de vrienden kring, op het werk en op straat. De voorbeelden variëren van naroepen op straat tot verkrachting (al of niet in het huwelijk). De ongelijkheid kan aanleiding zijn tot het hebben van al lerlei klachten", aldus Fiom-Zeeland. De eerste bijeenkomst wordt woens dag 28 september gehouden. Het on derwerp is dan macht /onmacht. De tweede is woensdag 5 oktober met als thema geven /ontvangen. En de laat ste bijeenkomst in de reeks van drie is woensdag 12 oktober en dan staat het onderwerp ik/de ander centraal. Alle thema-avonden worden in het Fiom-pand in Middelburg gehouden en beginnen allemaal om 20.00 uur. In 1986 nog reden voor feest op de Beatrixschool. Toen werd een tweede lo kaal in gebruik genomen. Nu de nodige zorgen om de toekomst. Hoe zit het eigenlijk met onze tole rantiegrens? Wij Nederlanders, en vooral wij Zeeuwen, staan te boek als zijnde een tolerant volkje. Men sen die niet zo gauw klagen. Mensen die niet bij het minste of geringste aan de bel trekken. Als het puntje bij paaltje komt blijkt het in de prak tijk nogal mee te vallen met die tole- rante"houding. Zolang het zaken be treft die zich niet direct op de eigen stoep afspelen zijn we tolerant. Heel tolerant zelfs. Maar o wee als het om iets gaat dat wat dichterbij is. Dan struikelt men inene letterlijk en fi guurlijk over hondepoep, buren die de geluidsinstallatie best een tandje lager kunnen zetten, asielzoekers die in de straat komen wonen en jonge ren die zich naar de mening van de ouderen misdragen terwijl die jonge ren daarentegen stellen dat ze hun ei gen boontjes wel kunnen doppen. De jongeren van De Pul krijgen te ma ken met ouderen die vinden dat de muziek veel te hard staat. De oude ren krijgen te maken met jongeren die niet in hun vrijheid beknot wil len worden. De werkhondenvereni ging wordt geconfronteerd met klachten over geluidsoverlast. Om wonenden ergeren zich aan honden geblaf. Asielzoekers omtmoeten on begrip. Hun buren weten eigenlijk niet goed wat ze ervan moeten den ken. Wat is wijsheid? Wie heeft er nou eigenlijk gelijk? Iedereen een klein beetje of eigenlijk niemand? Het staat als een paal boven water dat wat meer tolerantie geen kwaad zou kunnen. Maar dan moet dat na tuurlijk wel naar twee kanten iper- ken. De jongeren moeten net zo goed water in de wijn doen als de ouderen. De mensen van de werkhondenvere niging dienen overlast te voorkomen maar de omwonenden moeten probe ren begrip op te brengen voor men sen die enthousiast met hun hobby bezig zijn. Buren van asielzoekers zouden eens de moeite moeten ne men zich te verdiepen in de voorge schiedenis, de beweegredenen van de mensen in kwestie om naar een ver vreemd land te gaan. Asielzoekers moeten beseffen dat ze in een ver vreemd land leven met andere nor men, zeden en gewoontes. Een van de belangrijkste dingen daarbij is dat men omwegen vermijdt. Waarom bij de gemeente aankloppen of naar de politie stappen als een probleem ook via direct overleg met de betrokke nen uit de wereld is te helpen? Het zou een hoop schelen als mensen eens wat meer bereid zouden zijn om zich wat meer te verdiepen in de ander. Dat valt misschien niet mee. Dat kost misschien moeite. Maar voor niets gaat alleen de zon op. PK DREISCHOR - „Het was jammer dat het weer zo slecht was en dat we de Olympiade af moesten lassen, maar al les bij elkaar zijn we toch zeer tevreden". Aan het woord is R. van der Weijde, directrice van basisschool De Klim op in Dreischor. De fancy-fair op de school werd ondanks het slechte weer door heel wat mensen bezocht en de op brengst was navenant: netto iets meer dan 2000,-. Er was van alles te doen in het schoolgebouw aan de Nieuwe School straat in Dreischor. Ook buiten was al te zien dat er wat te doen was in De Klimop. Wegens plaatsgebrek binnen was een deel van de verzameling oud schoolmeubilairbuiten op het school plein neergezet. Voor het luttele be- drEfg van een tientje mocht men een set bestaande uit stoel en tafel mee nemen. Van de zeventig setjes werd de helft verkocht. Spelletjes Vooral veel spelletjes op de fancy- fair in De Klimop. Naast het paraplu- hangen bijvoorbeeld ook blikken gooien en spijkers in een balk slaan. Diegenen die over snelle reflexen be schikken konden hun slag slaan bij het spel muizenslag. Een spel dat de nodige hilariteit teweeg bracht. Voor al bij de toeschouwers. Nieuw op de fancy-fair was de ste nen memory. Een aantal straatste nen lag keurig in het verband om een stukje vloer in de school. Onder een aantal stenen bevond zich een brief je. Wie het briefje vond had prijs. Voor de mensen met stalen zenu wen en een vaste hand was er de ma gische spiraal. Jeugdige goklustigen konden meedoen aan een loterij mid dels de lolly tafel. Zelfs het roulette spel ontbrak niet op deze tweede edi tie van de fancy-fair in de Dreischorse basisschool. Bus en benenwagen Behalve oud schoolmeubilair wer den ook verwoede pogingen onderno men om oude schoolboeken aan de man te brengen. „Hé, dat boekje ken ik. Daar heb ik zelf nog les over ge had", aldus één van de snuffelaars op de boekenmarkt bij het zien van het Veilig Verkeer-leerboekje Met Bus en Benenwagen. Ook te zien op de boekenmarkt wa ren oude school-atlassen. Deel I: Ne derland. Deel III: Nederland in de wereld. Curieuze atlassen waarin te zien is hoe Zeeland er voor de uitvoe ring van de Deltawerken uitzag. Uiteraard werd ook de inwendige mens niet vergeten. Er was koffie met koek en voor de hongerigen was er ook soep voorhanden, evenals gevul- Paraplu-hangen op de fancy-fair in Dreischor groot aantal leden te kunnen verwel komen. De ledenvergadering begint om 20.00 uur. RENESSE Seniorendag Het Comité Seniorendag nodigt voor zaterdag 1 oktober alle ouderen van Schouwen-Duiveland uit voor een seniorendag in het dorpshuis in Renesse. Deze begint om 09.30 uur. In de speculaas, wafels en broodjes. Voor wie liever zelf achter het fornuis kruipt waren ér benodigdheden te krijgen om zelf speculaas te maken Boodschappen Groot succes was ook dit jaar weel de verkoop van allerhande bood schappen. Beschikbaar gesteld door ouders van kinderen en tegen geredu ceerde prijs weer ter verkoop aange boden. Een aardige en goedkope ma nier om boodschappen te doen. Een deel van de boodschappen werd ver loot. Aanvankelijk had men het plan op gevat om met de kinderen in te spe len op de Olympische Spelen mid dels een olympiade door het dorp. Een optocht met door de kinderen zelf gemaakte vlaggen. In verband met he't slechte weer werd daar van afgezien. „Maar we hopen dat we die Olympiade alsnog kunnen houden, anders hebben de kinderen al die vlaggen voor niets zitten maken", aldus directrice Van der Weijde. Zij was tijdens de fancy- fair achter de koffie en koekstand te vinden. Behalve het voltallige perso neel werkten ook vrijwilligers van ouderraad en medezeggenschapsraad mee om van de fancy-fair een succes te maken. Advertentie over vitrages en gordijnen Lotus gordijnen zijn het waard om vakkundig te worden gemaakt Als het gaat om maken en meten is dat een vak apart Uw interieur-specialist verstaat het vak Bij hem kunt u terecht voor een vakkundig maken, meten en een perfekle alwerking selection Alleen verkoop voor Zeeland Havenplein 3, Zierikzee Telefoon 01110-15951 de ochtend is er sport en spel met een sjoel wedstrijd. Het midddagpro- gramma begint om 13.30 uur en is af zonderlijk te bezoeken. In ieder geval worden er optredens verwacht van Tom Hulshof als Dorus, van dans groep Nehalennia en muziekvereni ging Luctor et Emergo. Tijdens de se niorendag is er ook een informatie stand aanwezig van de Stichting Con sument en Veiligheid. Deze tentoon stelling, Veilig op Leeftijd, is vooral gericht op veiligheid voor ouderen in en om de woning. Deze wordt gegeven door de PZEM. Voor verdere informa tie kunnen belangstellenden zich richten tot C. S. Mandemaker- Penning (01112-1374). SCHARENDIJKE Golden Oldy Jeugdsoos Trace uit Scharendijke houdt zaterdag 1 oktober een Golden ÓTdy-avo'nd voor leden en donateurs. Deze avond begint om 20.30 uur. De muziek voor deze Golden Oldy avond wordt verzorgd door Ad Hagestein. Wie geen zin heeft om zich op "de dans vloer te begeven kan 'n zitplaatsje zoeken op het podium dat voor deze gelegenheid omgetoverd is in een knusse zithoek. Daarnaast worden er dart- en voetbalspelwedstrijdjes ge houden. Dit alles onder het motto: de soos draagt u een warm hart toe. Collecte De opbrengst van de collecte voor het Prinses Beatrixfonds die in de kernen Scharendijke, Eikerzee, Loo- perskapelle en Brijdorpe werd ge houden heeft een bedrag van 474,50 opgeleverd. Gevers en collectanten worden voor hun bijdrage bedankt. KERKWERVE Geslaagd Aan. de Landbouwuniversiteit in Wageningen behaalde Guiljam van der Schelde het diploma landbouw kundig ingenieur. Van der Schelde studeerde af in de richting landbouw plantenteelt en produktkunde van de akkerbouw. ZONNEMAIRE NBvP-bijeenkomst Op woensdag 28 september wordt in het dorpshuis in Zonnemaire een bijeenkomst gehouden van de afde ling Noordgouwe van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Te gast op de bijeenkomst is kleurenad- viseuze Liesbeth Dijkema. Zij zal de aanwezigen een en ander vertellen over de rol van kleuren in het leven. Aan de hand van kleur van huid, haai en ogen zal mevrouw Dijkema bij en kele dames uit de zaal het kleurenpa let vaststellen. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Witlof-studieclub Op maandag 3 oktober houdt de witlofstudieclub Schouwen-Duive land een excursie naar het bedrijf van W. van der Wekken aan de Kijkuitse- dijk in Zonnemaire. De excursie be gint om 19.30 uur. OUWERKERK Collecte De collecte voor het Koningin Wil- helmina Fonds ten behoeve van de kankerbestrijding heeft in Ouwer- kerk 912,35 opgebracht. Gevers en collectanten worden vóór hun steun bedankt. GOES Dementie Woensdag 12 oktober wordt in ver pleeghuis Tbr Valcke in Goes een in formatiemiddag over dementie ge houden. Deze themabijeenkomst die om 13.30 uur begint, is de eerste van een reeks van vier bijeenkomsten. Gedwongen bezuinigingen door rege ringsmaatrege le n ZIERIKZEE - Het bestuur van de Beatrixschool gaat zich beraden over het eventueel vaststellen van een maximum-aantal leerlingen voor het onderwijs aan moeilijk lerende kinderen. Geadviseerd wordt om dat maximum aantal vast te stellen op 50. Een en ander komt aan de orde op de vergadering van het bestuur van de Beatrixschool op woensdag 28 september. Als gevolg van het regeringsbeleid met betrekking tot de groeibeheer- sing in het speciaal en voortgezet spe ciaal onderwijs ziet het bestuur van de Beatrixschool zich gedwongen een nieuwe beleidslijn uit te zetten. En kele regeringsmaatregelen zijn reeds van kracht. Bevriezing Zo wordt het aantal personeelsle den voor de duur van vier jaar bevro ren op het niveau van begin 1987. „Dankzij de toekenning van extra personeelsformatie voor één volledi ge arbeidsplaats kon de wachtlijst worden weggewerkt en kon worden voorkomen dat er een nieuwe wacht lijst ontstond", aldus het bestuur. Het bestuur stelt dat het voor de toekomst wel noodzakelijk is dat er een maximum gesteld wordt aan het aantal leerlingen voor de afdeling moeilijk lerende kinderen. Voorafgaande aan de bestuursver gadering wordt in deze het advies van de medezeggenschapsraad ge vraag. Mogelijk wordt dit standpunt ter vergadering medegedeeld en toe gelicht. Ook op de agenda van de bestuursvergadering een voorstel om te komen tot een versobering voor wat betreft het schoonmaakwerk aan de school. Voorgesteld wordt het aan tal uren voor beide schoonmaaksters terug te brengen van 28 naar 24 uur. Begroting Verder op de agenda het beschik baar stellen van een krediet voor het aanschaffen van materiaal voor het godsdienstonderwijs. Het gaat om een bedrag van 300 gulden. Ook aan de orde komt het voorstel tot benoeming van D. S. Schoon uit Burgh-Haamstede in vaste dienst voor 6,5 uur godsdienstonderwijs in de week. Verderop de agenda het eer vol ontslag aan C. Klippel-Huurling. ZIERIKZEE - Bij een controle van 34 auto's heeft de rijkspolitie giste ren, maandag, in Zierikzee 10 processen-verbaal uitgeschreven. Acht bestuurders werden bekeurd voor het niet dragen van de autogor del terwijl één bestuurder een bon kreeg voor een gladde band. Een an der tenslotte kreeg een proces-ver baal omdat een kind dat eigenlijk op de achterbank hoorde te zitten op de voorbank zat. ZIERIKZEE Ledenvergadering Donderdag 29 september houdt de afdeling Zierikzee van de Partij van de Arbeid haar ledenvergadering in De Driehoek aan het Kerkhof in Zie rikzee. Ontwikkelingssamenwerking en de rol van de gemeente daarbij is het thema die avond. Mevrouw Kru- kial uit Waddinxveen houdt een inlei ding over dit onderwerp. Het bestuur van de PvdA-Zierikzee hoopt een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3