Krediet van ruim drie ton voor automatisering administratie Ziekenomroep Nomen Nescio krijgt cheque van 5000,- ZIERIKZEE - BOEIMEER DE ZIERIKZEESCHE COURANT Van zomertijd naar wintertijd AUTO LOUIS GOEDBLOED Bolkestein nieuwe minister van defensie PÊ Bitr I: '4 J Auto over de kop Botsing na tankstop Kop/staart- botsing Botsing auto en motorfiets AUSTIN ROVER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24410 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Voorspellingen Demonstratie Kindertekeningen Volleybal Na uitgebreid onderzoek zijn landschapseco- Een demonstratie tijdens de raadsvergadering Nog tot donderdag 29 september is in De Ver- De dames en heren van Delphi Mevo zijn weer logen erin geslaagd een middel te vinden om in Bruinisse. Begeleid door muziek protesteer- guide Garnaal in Brouwershaven een expositie een ronde verder in de strijd om de beker. (Pag. de vogelrijkdom in bepaalde gebieden te voor- den zo'n dertig jongeren tegen de sluiting van De expositie is uitgebreid met kindertekenin- 11). spellen. (Pag. 2). jeugdsoos De Pul. (Pag. 3). gen. (Pag. 4). Zoals de ouden zongen, piepen de jongen. Spreekwoord ZIERIKZEE - Zondag is het weer zover. We gaan weer met z'n allen over van zo mertijd naar wintertijd. Sommigen hebben daar geen enkele moeite mee. Anderen worden 's ochtends door hun biologische klok gewekt en komen pas bij de eerste kop koffie tot de ontdek king dat het volgens de wintertijd acht uur is in plaats van negen uur. Zeker loeten dat er mensen zijn die door die zelfde biologische klok maandagoch tend rond de voor hen gebruikelijke (zo- merjtijd wakker worden en het onbe stemde gevoel hebben.dat er iets niet klopt. Je kunt je dan natuurlijk nog even behaaglijk onder de dekens neste len met het idee dat je nog een uur ver der kunt slapen. Tien tegen éen dat je dan vervolgens weer te laat wakker wordt. En dan maar hopen dat je werk gever zich ook verslapen heeft Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Bruse raad unaniem akkoord BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse stelt een krediet van 326.250,- beschikbaar voor automatise ring van de gemeentelijke administratie. Van de kant van de raadsfracties niets dan lof voor de inspanningen die het college zich getroost heeft om een en ander op een verantwoorde manier tot stand te brengen. „Een compli ment voor dat gedegen huiswerk", aldus CDA-voorman J. Huizer. In de gemeente Bruinisse is door de werkgroep automatisering een on derzoek ingesteld naar automatise ring van de administratie van de ge meente. Na een onderzoeksperiode van twee jaar is de werkgroep met een eindrapportage en een advies ge komen. Men is dus duidelijk niet over één nacht ijs gegaan. Geprofiteerd ,,We hebben geleerd van andermans fouten" .stelde raadsvoorzitter C. J. van Liere. Hij verving tijdens de raadsvergadering de afwezige burge meester T. C. Hekman. In antwoord op vragen van J. Huizer stelde Van Liere dat overwogen zal worden om de werkgroep niet te ontbinden maar voorlopig in stand te houden. Ook de SGP/RPF-fractie liet we ten zeer ingenomen te zijn met de manier waarop een en ander is voor bereid. „Het gaat om zeer moderne apparatuur, de continuïteitsver wachting is de beste die wordt aange boden en ook de programmatuur komt het beste uit de bus", aldus A. IJzelenberg. De kosten voor de automatisering worden gedekt door beschikking over de reserve automatisering, groot 159.000,-. Uit de post onvoorzien wordt verder een bedrag van^O.OOO gulden gehaald en het restant van de investering, 111.000 wordt in zeven jaar afgeschreven op basis van annuï teit. Subsidie Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad verder ak koord met het voorstel van het colle ge om een extra subsidie beschikbaar te stellen ten behoeve van de Open- Schoolgroep aan de Stichting Regio naal Educatief Centrum. Het gaat om een bedrag van 15 cent per inwoner, hetgeen neerkomt op 465,-. De raad had ook geen moeite met het collegevoorstel om een perceel gr.ond van zes vierkante meter te ver kopen aan de Rabo-bank Oost- Duiveland. Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met •verhoging van verschillende belastin gen. De tarieven van landtoeristenbe- lasting en woonforensenbelasting gaan met 9,65 omhoog. Eerder, in januari dit jaar werd de landtoe- ristenbelasting al verhoogd met 16,67 terwijl de forensenbelasting met 9,62 omhoog ging. Bij de overwe gingen van het college wordt ook de minder rooskleurige financiële posi tie van de gemeente genoemd. Commissie BOVO De raadsfracties hadden geen moei te met het collegevoorstel om een sub sidie van 30 cent per Bruse basis schoolleerling beschikbaar te stellen ten behoeve van de commissie Basis onderwijs. Een instantie die zich naast de organisatie van schoolvorde- ringstoetsen vooral bezig houdt met de problemen die zich kunnen voor doen bij de overgang van basis- naar voortgezet onderwijs. Advertentie Bezoek de 2e thuiswedstrijd en doe mee als 12e man hoofdsponsor v.v. Zierikzee Deze week goedkoop scoren bi] aankoop van een gebruikte wagen bij Louis Goedbloed DEN HAAG - Op zeer korte termijn wordt de benoeming verwacht van het Tweede Kamer-lid mr. F. Bolkestein (VVD) tot minister van defen sie. Dit is vrijdag desgevraagd in kringen rond de VVD-fractie vernomen. Bolkestein volgt zijn partijgenoot Van Eekelen op, die als gevolg van de paspoort-affaire zijn porte feuille ter beschikking moest stellen. WA> mr OOSTERLAND - Na een slip is C. J. V. uit Oosterland met zijn auto over de kop gegaan. De auto werd zwaar beschadigd. V. reed volgens de politie met te ho ge snelheid over de Ooststeinweg in Oosterland die pas van een nieuwe splitlaag was voorzien. Bij dit eenzij dige ongeval raakte ook een hek werk, eigendom van W. P. S. uit Oos terland beschadigd. V. kwam er zonder kleerscheuren af. Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Buien De depressie trekt Scandinavië in en zorgt voor een krachtige weste lijke stroming. De opklaringen wor den afgewisseld door buien. De wes telijke wind is overwegend krachtig tot hard. Minimumtemperatuur ko mende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 sept.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 5 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 24 sept. Zon op 07.29, onder 19.34 Maan op 19.03, onder 05.17 25 sept. Zon op 06.31, onder 18.31 Maan op 18.15, onder 05.50 26 sept. Zon op 06.32, onder 18.29 Maan op 18.28, onder 07.23 Volle Maan:' 25 september (20.07) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komende etmaal heeft het weer een typisch herfstach tig karakter. Een diepe depressie bo ven de Noordzee, die morgen naar Zweden wegtrekt, voert met een ster ke westelijke stroming koele en on stabiele lucht naar onze omgeving. Er is overwegend veel bewolking en er vallen buien. De middagtempera- turen komen niet boven de 16 graden en er is veel wind. In het binnenland is de westen wind vrij krachtig en aan de kust en op het I Jsselmeer hard of stormachtig. Zondag wordt er wat rustiger weer verwacht. De kans op een bui is wel iswaar nog erg groot, maar vooral in de ochtend is af en toe ook de zon te zien en er is beduidend minder wind. De middagtemperaturen liggen op nieuw rond de 16 graden. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten zwaar beschadigd bij een botsing op de weg naar De Val ter hoogte van het benzinestation. R. H. W. uit Ouwerkerk wilde na een tankstop weer de weg oprijden richting verkeerslichten. Hij zag daarbij de uit de richting Goes ko mende auto van H. G. van L. uit Kort- gene. Deze kon een aanrijding niet meer voorkomen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten gisteren beschadigd bij een kop/ staartbotsing op de de rotonde bij Zierikzee. J. van der H. uit Haamstede was ge stopt op de rotonde om voorrang te verlenen. De achter hem rijdende R. R. H. uit Gouda bemerkte dat te laat en botste achterop Van der H. Beide auto's raakten flink beschadigd. SCHARENDIJKE - Een motorfiets en ren auto werden gisteren bescha digd bij een aanrijding in Scharen- dijke. De aanrijding deed zich voor op de kruising Baken-Dijkstraat. Motorrij der A. de H. uit Scharendijke ver zuimde voorrang te verlenen aan de voor hem van rechts komende P. van der M. uit Zierikzee. Zowel motor fiets als auto liepen bij de botsing schade op. Van stichting comité voor de zomerpostzegels BURGH-HAAMSTEDE - „Het is een bijzonder fors be drag waar we buitengewoon gelukkig mee zijn. Want met dat geld kunnen we zinvolle zaken doen". Het was donderdag een dag met een gouden randje voor de Stich ting Ziekenomroep Nomen Nescio. In het gemeentehuis te Burgh-Haainstede werd hen namens de stichting co mité van de zomerpostzegels een cheque van 5000 gulden overhandigd door burgemeester J. I,. Niemantsverdriet- Leenheer. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer overhandigt de cheque aan burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs, voorzitter van Nomen Nescio. (Foto: Joop van Houdt) Daarmee werd de aanvraag die No men Nescio indiende bij het comité voor de zomerpostzegels voor de vol le honderd procent gehonoreerd. Uit een toelichting van burgemeester Niemantsverdriet bleek dat dit ook komt omdat in de regio Schouwen- Duiveland nog geen zomerpostzegels worden verkocht. Het comité hoopt met het toekennen van de bijdrage aan Nomen Nescio in de regio meer bekendheid te krijgen. „Het zou ple zierig zijn als we hier op Schouwen- Duiveland een bestuur van vrijwilli gers konden oprichten die zich willen inzetten voor de verkoop van zomer postzegels", aldus Niemantsverdriet. Losgemaakt Het comité voor de zomerpostze gels heeft tot doel om stichtingen die nog geen eigen vermogen hebben in staat te stellen hun activiteiten uit te voeren. Nomen Nescio heeft zich in november 1987 losgemaakt van de ge lijknamige ziekenomroep in Goes om verder te gaan als een zelfstandige or ganisatie. „En dat betekent nogal wat. We dachten dat kunnen we zelf wel. Maar na een jaar weten we dat het vooral op financieel gebied niet zo eenvoudig is", aldus de voorzitter van het stichtingsbestuur van No men Nescio, mr J. J. P. M. Asselbergs. Hij nam de cheque in ontvangst in het bijzijn van nog enkele leden van het stichtingsbestuur en het werk- bestuur van Nomen Nescio. In het werkbestuur zijn de onge veer twintig vrijwilligers vertegen woordigd door wiens inzet de zieken omroep Nomen Nescio kan draaien. Uit de woorden van secretaris H. van Rooijen bleek dat er nog meer men sen nodig zijn. „We zitten te springen om nieuwe presentatoren en technici. En we hebben ook mensen nodig om reportages te maken. Vooral ook om dat we overwegen om ook uit te brei den naar Borrendamme". Dialect De ziekenomroep verzorgt momen teel drie keer per week een uitzen ding in het Rode Kruis ziekenhuis. En eenmaal per week een live uitzen ding in het verpleeghuis Cornelia- stichting. De cheque van 5000 gulden zal geheel worden gebruikt voor de aankoop van compact discs met mu ziek die meer aansluit op de smaak van de ouderen in de Corneliastich- ting. Binnenkort wordt in de uitzen dingen van Nomen Nescio ook een 'dialect-blokje' opgenomen. Advertentie SHOW AUTOBEDRIJF ISTA Oosterland - 01114-1495

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1