Zelfverzekerd Duiveland walst over nerveus Wissenkerke heen Gebrek aan samenspel breekt Zierikzeese B-junioren op Slecht draaiend ZSC delft het onderspit tegen Hoedekenskerke NIEUWSBODE Derde zege voor Gerrit Bakker Oostkapelle in voorlaatste minuut naast Bruse Boys: 1-1 Hartslag Karpov gemeten tijdens schaak- simultaan De top tien van Chateveaux ziet er 3fls volgt uit: Combinatie Van der Kamp: 1, 2, 9, 10e prijs. Combinatie De Bruyn: 3e prijs. Combinatie Snij ders: 4e prijs. J. den Hengst: 5e prijs. M. K. Krijger: 6, 7 en 8e prijs. OOSTKAPELLE - Bruse Boys is er niet in geslaagd ook de derde wed strijd van de competitie in winst om te zetten. De ploeg bleef tegen Oost- kapelle, dat uit twee voorgaande wedstrijden maar één punt behaalde, steken op 1-1. Een uitslag echter die de ploeg aan zichzelf te wijten had. Te veel goede kansen werden om zeep geholpen. De Bruse ploeg was redelijk com pleet naar Oostkapelle afgereisd. Al leen Leen van der Bijl was afwezig. Zijn blessure lijkt ernstiger dan ver wacht. In de beginfase van de wed strijd speelden beide ploegen af wachtend. Maar toen kwamen er mo gelijkheden. Tbnny van den Berge kwam vanaf de rechterkant naar bin nen, speelde twee tegenstanders uit en beëindigde zijn actie met een schitterende knal. Redding Het antwoord van Oostkapelle- keeper Johan Dijkhuyzen was even fraai. Met een prima redding wist hij de Bruse openingstreffer nog even uit te stellen. Uit de daarop volgende corner was het wel raak. Tbnny van den Berge, die aanvallend een goede wedstrijd speelde, bracht de bal voor en Jacob van den Berge wist, geas sisteerd door Teun de Ronde en een Oostkapelle-verdediger, de bal in het net te laten verdwijnen. Nog geen vijf minuten later had Bruse Boys op 0-2 moeten komen. In de vierentwintigste minuut bracht Tonny van den Berge de bal vanaf rechts voor naar Teun de Ronde. Maar deze wist niet langs de op het ver keerde been gezette keeper te kop- KIJKDUIN - Stefan van den Berg en Herma de Jong gaan naar de we reldkampioenschappen plankzeilen voor profs in Florida. Zij wonnen in het weekeinde in Kijkduin de natio nale selectiewedstrijden op stan daard-planken in vijf slaloms en vier coorses. pressie uitoefenen op Wissenkerke. Eerst schoot Jaco de Jonge nog op de lat. Even later kwam Jaco de Bruyn in onzachte aanraking met een tegen stander tijdens een aanval van Wis senkerke ,,Tben was het wel even spannend voor ons doel. Maar we kwamen er goed vanaf", aldus Van Lent. Vlak voor de rust slaagde de Duive- landse ploeg er nog in de voorsprong uit te breiden naar 3-0. Via een aanval over links scoorde Cees Zwager. Al met al een nogal riante uitgangsposi tie voor de ploeg. Van Lent: „En dan moet je weer uit gaan kijken dat je niet al te nonchalant wordt. Het zou niet de eerste keer zijn dat een voor sprong van 3-0 omgezet wordt in een nederlaag met 5-3 of zoiets". In de beginfase van de tweede helft was er nog een incident. Doelverde- diger Sjaak Vonk kwam in botsing met een van de aanvallers van Wis senkerke. De laatste moest met een hersenschudding afgevoerd worden. Even later werd Duiveland wakker geschud uit de euforie door een tegen doelpunt: 3-1. De ploeg was heel even aangeslagen, maar herstelde zich snel. Hetgeen in de vijfentwintigste minuut resulteerde in een treffer van Adrie Bal: 4-1. Bal kreeg de bal aan gespeeld van Jaco de Jonge. Hij zou zelf even later de score nog vergroten to 5-1 middels een doelpunt in de der tigste minuut. Counter De Jonge kon daarbij profiteren van slordig uitverdedigen van de kant van Wissenkerke. Een paar mi nuten later sloeg Wissenkerke terug. Een fraai opgebouwde aanval had het tweede tegendoelpunt tot gevolg. „Dat was een mooie counter. Het moest ook wel mis gaan want er kwa men op één verdediger drie aanval lers af", aldus Van Lent. En nog was men niet uitgeblust. Na de Wissenkerke-treffer in de achten dertigste minuut was het Jaap Bre- kelmans die zorgde voor een 6-2 voor sprong. Hetgeen ook de eindstand zou worden. De aanval van Duiveland werd over rechts opgezet. Jan-Kees de Jonge gaf een schuine pass naar Adrie de Jonge. Deze wist de bal net voor de achter lijn te onderscheppen en zette de bal voor. Brekelmans dook in het gat in de Wissenkerkse verdediging en scoorde met een schitterende kopbal: 6-2. GENÈVE - Rob Barel heeft zater dag in Genève een kwart-triathlon gewonnen. Over 1,5 kilometer zwem men, 40,5 kilometer fietsen en 10 km hardlopen deed de Europees kam pioen op de kwart triathlon 1 uur, 51 minuten en 59 seconden. De Ameri kaan Scott Molina werd met een ach terstand van zes seconden tweede. ZIERIKZEE - Gerrit Bakker van de postduivenvereniging Zierick heeft opnieuw een overwinning be haald. De succesvolle duivenmelker die de afgelopen twee weken ook al eerste werd boekte in de wedvlucht vanuit Pont Saint Maxenge (een tocht over 280 kilometer) opnieuw winst. Behalve de eerste prijs sleepte Bakker ook de tweede en derde prijs in de wacht. Behalve de tocht vanuit Pont Saint Maxenge werden er ook in Chate veaux duiven gelost voor hun tocht over 560 kilometer. Op de dag van los sing kwam er van de 91 geloste dui ven slechts één thuis. Dat was de duif van de combinatie Van der Kamp die daarmee de eerste prijs won. Ook de volgende morgen was het een duif van Van der Kamp die als eerste op de plaats van bestemming arriveerde. Met deze eerste en tweede prijs is de combinatie Van der Kamp definitief kampioen van de jonge duiven. Wedstrijd van gemiste kansen pen. De actie eindigde in een doel trap.- Het bleef eenrichtingsverkeer rich ting Oostkapelle-doel, maar een goe de actie van Egbert van Unen, die op rechts goed doorzette, werd niet met een goal beloond. Even later had kee per Johan Dijkhuyzen een schot van Tonny van den Berge niet klemvast. De mee opgekomen Klaas Verspoor bracht de bal weer voor, maar Jos van Unen kwam niet tot scoren. Bruse Boys bleef echter drukken en in de tweeëndertigste minuut leek het toch te lukken. Tonny van den Berge om speelde zijn directe man en passte naar Jos van Unen. Zijn kopbal be landde op de paal. En zo bleef het doorgaan tot aan het rustsignaal. Met een ruststand van 0-1 verdween Bruse Boys in de kleedkamer De tweede helft gaf een heel open beeld te zien. Nu was het de beurt aan Oostkapelle om de Bruse verdedi ging de duimschroeven aan te draai en. Steeds maar weer vanuit de rech terkant, waar hen (te) veel ruimte werd geboden. Met name ex-ZSC- en Mevo-speler René Flohil kwam vaak op. In de negende minuut counterde Bruse Boys. Jacob van den Berge kreeg de bal maar zijn schot werd door de doelman gestopt. Even later moest Jacob Muller voor het eerst in actie komen. Een schot werd door hem goed gepakt. Hierna volgden voor beide ploegen legio kansen. Schoten die overgingen van Oostkapelle en counters van Bru se Boys dat steeds minder balbezit kon houden. Even nog leek de 0-2 op het scorebord te komen toen Tonny van den Berge richting Johan Dijk huyzen snelde. Die pakte echter de bal buiten het strafschopgebied en een bijna zekere goal werd verhin derd. Een actie die normaal bestraft wordt met tenminste een boeking werd nu door de scheidsrechter geto lereerd. Bij een aanvallende actie verdraai de Jos van Unen zich. Hij moest ge blesseerd afgevoerd worden. Johnny van Dijke kwam voor hem in het veld. Bruse Boys kreeg nog wat kan sen maar men slaagde er wederom niet in deze te Verzilveren. Naarmate het einde van de wedstrijd dichterbij kwam nam de druk van Oostkapelle toe. Lang leek het erop dat Bruse Boys toch met winst naar huis zou kunnen gaan. Een droom die echter één mi nuut voor tijd ruw werd verstoord. Oostkapelle-speler Piet Baan pas seerde Jacob Muller vanaf de zestien meter: 1-1. Een teleurgesteld Bruse Boys dat gezien de kansen zeker had moeten winnen. Een tevreden Oostkapelle dat met twee punten uit drie wed strijden nog steeds in de onderste re gionen verkeert. Bruse Boys blijft in de kop meedraaien. Volgende week ontmoet Bruse Boys in Bruinisse het Zeeuws-Vlaamse Zaamslag. Doelpuntenfeest in Oosterland: 6-2 OOSTERLAND - „Het is gek om te zeggen, maar dit was qua voetbal een van de minste wedstrijden tot nu toe". Dat stelt trainer Ed van Lent van Duiveland. Zijn ploeg walste in een thuiswedstrijd over Wissenkerke heen met 6-2. Tijdens dit doelpun- tenfestijn profiteerde de Duivelandse ploeg van het feit dat Wissenkerke nogal ner veus bezig was. „Die jongens raakten helemaal in paniek. Ik had zeker niet verwacht dat we met zulke hoge cijfers zouden winnen", aldus Van Lent. Een waar doelpuntenfestijn in Oosterland; 6-2. Van Lent had tevoren uiteraard de te volgen taktiek met zijn ploeg door gesproken. „We zaten tenslotte met nul punten uit twee wedstrijden dus wilden we nu eindelijk weieens pun ten binnen slepen". De taktiek van Van Lent, de bezoekers zoveel moge lijk op hun eigen helft houden, wierp al vrij snel vruchten af. Het eerste doelpunt viel in de acht tiende minuut van de eerste helft. Een gelukje eigenlijk. Een speler van Wissenkerke, opgejaagd door een van de Duivelandse spitsen, werkte de bal wat paniekerig weg en zag toen tot zijn afgrijzen deze in eigen doel verdwijnen. Een opsteker voor Dui veland. Nog geen minuut later scoorde An- dré van den Berge na een fraaie pass van Jaco de Jonge de tweede treffer voor de Duivelandse ploeg: 2-0. Hoewel Wissenkerke ook spelde- prikjes uitdeelde werd het toch niet echt gevaarlijk voor het doel van Dui veland. De ploeg uit Oosterland bleef De tweede helft gaf weinig goed voetbal te zien. „Het draaide abso luut niet. Er werden geen combina ties gemaakt", aldus Hagestein. Hij had zelf gehoopt 2 punten in de wacht te kunnen slepen. „De eerste wed strijd tegen RBC. Ja, dat zat er ge woon in dat we die zouden verliezen. Maar de wedstrijd tegen Terneuzense Boys wonnen we met 1-0, dus ik had wel goede hoop dat we ook van Vlis- singen zouden kunnen winnen". Door de winst haalt het elftal van Vlissin- gen de eerste punten binnen. De wedstrijd begon voor de B-ju nioren uit Zierikzee hoopgevend. Nauwelijks tien seconden na het startsignaal wist Jacky Kenters al te profiteren van slordig afspelen van de zijde van de Vlissingse ploeg. Ken ters wist door te dringen tot in het strafschopgebied vanwaar hij een schot loste waar de Vlissingse keeper geen antwoord op had: 1-0. Blunder De Zierikzeese ploeg werd door die onverwacht snelle treffer wat te non chalant en in de zevende minuut zorg de een blunder van Zierikzee-doel- verdediger Martin Kievits ervoor dat de stand gelijk getrokken werd: 1-1. „Hij had dat schot makkelijk kun nen hebben, maar hij liet hem door' z'n benen glippen", aldus trainer Ha gestein. Vooralsnog geen reden voor paniek bij de Zierikzeese junioren, maar dat veranderde in de twaalfde minuut. Een van de Vlissingse spit sen zorgde via een kopbal voor een doelpunt: 1-2. Ook hier ging doelman Kievits niet geheel vrijuit. Nog was er niets verloren en Zierik zee had volgens trainer Hagestein zonder meer een veldoverwicht. De aanvalslinie van het juniorenteam slaagde er echter niet in verschillen de kansen in doelpunten om te zetten. Zo belandde een schot van Erwin Ne- lissen op de paal. De bal stuiterde te rug in het veld en belandde voor de voeten van Serge Berrevoets, een kans voor open doel. Hagestein: „Dat was dé kans om 2- 2 te scoren. Maar hij schoot naast". Ook in de tweede helft deden zich wel enige doelkansen aan maar ook Een spelmoment uit de wedstrijd Zierikzee Bl-Vlissingen BI. 1-2 nederlaag tegen Vlissingen BI ZIERIKZEE - Gebrek aan samenspel. Dat was volgens trainer Kees Ha gestein van de B-junioren van Zierikzee de oorzaak van de Kï nederlaag te gen Vlissingen BI. „Het was van twee kanten een slechte wedstrijd. Vooral de tweede helft was zeker voor wat betreft ons team erg zwak. Er werd veel te veel gelopen met de bal. Veel te veel individuele acties. In de eerste helft had de Zierikzeese ploeg overigens een duidelijk veldoverwicht, maar wist dat niet in doelpunten te vertalen. nu faalde de aanval van de Zierikzee se ploeg. NIJMEGEN - Ook een schaak grootmeester als Joeri Karpov voelt zijn hart sneller slaan als hij een si multaan aan het spelen is tegen voor hem onbetekende schaakamateurs. Dat is bewezen door een experiment van het sportcentrum van de Katho lieke Universiteit in Nijmegen. Kar pov speelde daar vrijdagavond een simultaan tegen 33 amateurs in het kader van de dertiende lustrumvie ring van de universiteit. Inspanningsfysioloog J. Vos bond Karpov vlak voor aanvang van dc si- multaanwedstrijd een band om zijn hart. Via een metertje aan de pols kon gedurende de hele wedstrijd zijn hartslag gevolgd worden. Karpov zelf was volgens Vos zeer enthousiast over het experiment. Van schakers is nog nooit, voor zover Vos weet, de stress bestendigheid tijdens een wedstrijd gemeten. Van vrijwel alle andere sporten zijn die gegevens wel bekend. Vlak voor het begin van de simul taan was de hartslag van Karpov ze ventig slagen per minuut, volgens Vos een normale waarde voor volwas sen mensen in rust. Al vrij kort na de openingszetten konden belangstel lenden via een monitor zien, dat de hartslag opliep naar 120 tot 130 sla gen per minuut. Een bewijs dat de grootmeester zich inspannen moest. Weinig doelkansen voor thuisploeg SCHARENDIJKE - Een slecht draaiend ZSC moest za terdag haar meerdere erkennen in het elftal van Hoede kenskerke. Na een matige partij voetbal werden de men sen van oefenmeester Kees Snoek met een 1-3 nederlaag naar huis gestuurd. „Het had echt stukken beter ge kund", aldus Snoek. „Maar we spelen op het ogenblik met veel jonge spelers in de ploeg en we moeten gewoon leergeld betalen. We moeten nog naar een bepaalde vorm groeien". Vooralsnog bungelt ZSC aan de staart van de tweede klas. Evenals overigens Hoedekenskerke. „Op deze manier raken we wel de aansluiting wat kwijt", al dus Snoek. gespeeld en loste van een meter of vier een schot op het doel: 1-2. In de beginfase van de wedstrijd liet men nog aardig voetbal zien, maar toen na tien minuten speeltijd het eerste doelpunt van Hoedekens kerke viel zakte het moreel van de ZSC'ers en kwam er in de eerste helft niet veel meer van goed voetbal. Snoek: ,,We leden gewoon veel te veel balverlies". Pressie In dc tweede helft probeerde de ploeg uit Scharendijke nog te redden wat er te redden viel. Tbtdat een fraaie aanval van Hoedekenskerke over rechts roet in het eten gooide: 0- 2. Even later zorgde een treffer van ZSC-speler Arno de Jonge weer voor een opleving. Via een goed opge bouwde aanval waarin Co Louwerse en Gerard de Voogd een hoofdrol speelden kreeg de Jonge de bal aan- de helft. Hoedekenskerke wist één van haar spitsen via een pass door het midden te bedienen. Deze aarzel de niet en joeg het leder onhoudbaar langs keeper Van der Horst. „We heb ben daarna nog wel geprobeerd om pressie uit te oefenen, maar we kwa men gewoon niet in het 16-meter ge bied van Hoedekenskerke", aldus oefenmeester Snoek. Snoek stelt dat met name het goe de uitverdedigen van de ploeg van Hoedekenskerke veel gevaarlijke si tuaties opleverde voor de ZSC-doel- mond. „Er waren heel snelle coun ters bij en daar had onze verdediging geen goed antwoord op". Naast doelverdediger Van der Horst noemt Snoek rechts-back Rob Weenink als één van de uitblinkers aan ZSC-zijde. „Alles bij elkaar was het wel een sportieve wedstrijd, maar je hoopt toch altijd om een paar punt jes te kunnen pakken. En ik moet zeggen dat het voor Hoedekenskerke een verdiende overwinning was". „Daarnfr hebben we geen echt goe de kansen meer gehad", aldus trainer Kees Snoek. „De voorhoede van Hoe dekenskerke kreeg veel te veel vrij heid. Er werd niet echt goed verde digd". Snoek stelt dat ZSC veel te danken heeft aan doelverdediger Johan van der Horst. „Die heeft er echt veel uit gehaald. Dat is wel een compliment waard. De schade had veel groter kunnen zijn. Van der Horst kon ech ter niet voorkomen dat de voorsprong van Hoedekenskerke uitgroeide tot 1- 3. Counters Een fout in de verdediging van ZSC in de twintigste minuut van de twee- .'r-S V .V Hoedekenskerke bleek net iets sterker dan ZSC.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6