Open dag brandweer gaf een hele dag alarm in Zierikzee Gouden huwelijk streeknieuws Aanschaf computers voor de Bruse gemeente-administratie DEURL00 INTERMEUBEL Van paard gevallen Diefstal uit auto's Diefstal geluids apparatuur Dranklustige dieven Diefstal autogrill Winkeldiefstal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 september 1988 Nr. 24407 3 BURGH-HAAMSTEDE - Mevrouw M. H.-F. uit Burgh-Haamstede moest zondagmiddag per ambulance wor den overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee na een val van haar paard. Het ongeval gebeurde om ongeveer 13.00 uur op de Westenschouwense- weg ter hoogte van de dammenweg naar de kering. Volgens de rijkspoli tie is M. H.-F. verrast doordat er ver moedelijk iets losschoot aan het paardentuig waarmee het dier was getooid. M. H.-F. viel van het paard en kwam daarbij ongelukkig terecht. Zij is ter observatie opgenomen in het ziekenhuis. BURGH-HAAMSTEDE/BRUI- NISSE - Zaterdag kwamen bij de rijkspolitie twee meldingen binnen van diefstal van geluidsapparatuur uit personenauto's. Tussen 19.30 en 20.30 uur werd een ruitje van de auto van R. L. B. uit Ca- pelle aan de IJssel ingeslagen. De auto stond op een parkeerplaats aan de Daleboutseweg. De geluidsappa ratuur die werd ontvreemd was 800 gulden waard en de schade door braak bedroeg ongeveer 400 gulden. Ook H. J. H. uit Eschweiler (Duits land) werd de dupe van diefstal. Zijn auto stond geparkeerd aan de Hage- weg te Bruinisse. Zaterdag tussen 18.00 en 20.00 uur braken dieven het raampje open en namen de geluidsap paratuur ter waarde van ongeveer 1000 gulden mee. De schade door braak bedroeg ongeveer 300 gulden. Werkzaamheden Grevelingendam BRUJNISSE - Vanaf van daag (maandag) tot en met za terdag 15 oktober is één rij baan van de Rijksweg N-59 over de Grevelingendam over een lengte van anderhalve ki lometer gestremd. Dat komt omdat in opdracht van Rijkswaterstaat het betref fende wegdek wordt voorzien van een nieuwe slijtlaag. Om dat in die drie weken maar een rijstrook voor het verkeer be schikbaar is. moet volgens de rijkspolitie rekening worden gehouden met filevorming. Om gevaarlijke situaties zoveel mogelijk te voorkomen worden aan weerszijden van het opge broken gedeelte tijdelijke ver keerslichten geplaatst. Voor vele kinderen was de open dag van de Zierikzeese brandweer de dag van hun leven. Ze mochten meerijden in de brandweerwagen en zelf meespuiten. Brandweercommandant Fierens: Er zijn heel wat mensen geweest ZIERIKZEE - „Mama, laten we nu opschieten. Ik moet erbij zijn want ik word ook brandweer later". Het jonge tje van ongeveer acht a tien jaar kon er niet veel begrip voor opbrengen dat zijn moeder eerst nog even naar de bakker wilde voor men zich naar de Balie voor de Dikke Toren zou begeven. En hij was niet de enige. Veel jeugdi ge én volwassen inwoners van Zierikzee en omgeving werden zaterdag aangetrokken door de demonstraties die daar plaatsvonden in het kader van een open dag van het brandweerkorps Zierikzee. leven. Want zij mochten ook zelf blus sen. Op de Balie stond een aantal ge veltjes opgesteld die zij met een echte brandweerspuit te lijf mochten gaan. Eerste hulp Aan de open dag van de Zierikzeese brandweer werd ook meegewerkt door de kolonne Zierikzee van het Rode Kruis en de Jeugdbrandweer en Jeugd EHBO uit Bruinisse. De Rode Kruis kolonne verzorgde drie keer een demonstratie van het verlenen van eerste hulp na een auto-ongeluk. Dat gebeurde in eerste instantie óp de Balie waar ter plaatse een gewon dennest was ingericht voor de eerste hulp en opvang van slachtoffers. Na die eerste hulp werden de men sen per brancard in de ambulance vervoerd naar de brandweerkazerne in de Regenboogstraat waar een VG, een Verzamelplaats Gewonden was ingericht. De bezoekers van de hulp verleningsvoertuigen konden er daar getuige van zijn hoe de gewonden verder werden behandeld. Het Rode Kruis was actief met 12 mensen die de gewonden verzorden en zes men sen van de EHBO-afdeling die de slachtoffers uitbeeldden. In de middaguren verzorgde de Jeugdbrandweer en Jeugd-EHBO uit Bruinisse een demonstratie op de Ba lie. Daarvoor was een ouderwetse boerderij compleet met levende kip pen, konijnen en geiten opgesteld op het plein voor de Dikke Toren. Iben er brand in de hooiberg ontstond ruk te de Bruse jeugdbrandweer uit om te laten zien hoe men zoiets in vroeger jaren bluste met emmertjes water. Voor de zekerheid werd de smeu lende massa nageblust door de Zie rikzeese brandweer. Maar terwijl men daarmee bezig was kwam er een 'echte brandmelding'. Er zou brand zijn in de Gasthuisdreef te Zierikzee. Toen men ter plaatse aank wam bleek het echter vals alarm. De Bruse Jeugdbrandweer liet daarna zien hoe een brand veroorzaakt door een ont ploffing in een gasleiding van de PZEM kon worden geblust. Zij deed dat met behulp van een brandweer auto uit de zestiger jaren. Schuim op de Balie Een van de hoogtepunten van de open dag was verder een demonstra tie met de schuimwagen van de regio Zeeland door de Zierikzeese brand weer. ,,Dit schuim is niet gevaarlijk. Het is geen poederschuim maar luchtschuim. Je kunt er gewoon door heen lopen", aldus Fierens. Van die mogelijkheid werd dan ook volop ge bruik gemaakt door de jeugd. De brandweer gebruikte het schuim voor het blussen van een brandende auto. Schuim is heel geschikt voor olie- en benzinebranden". De rook en de sirenes die bij de di verse demonstraties te pas kwamen én het steeds beter wordende weer lokten in de loop van de dag steeds meer belangstellenden haar de Balie. En naar de brandweerkazerne aan de Regenboogstraat. ,,Er zijn heel wat mensen geweest. We zijn er tevreden mee", aldus brandweercommandant Fierens. Advertentie De brandweerlieden stelden op die manier het publiek in de gelegenheid om eens een kijkje achter de scher men te nemen. Dat kon in en voor de brandweerkazerne aan de Regen boogstraat waar alle vier de wagens van het brandweerkorps Zierikzee stonden opgesteld. Plus nog een aan tal hulpverleningswagens van andere KERKWERVE - Afgelopen vrijdag was het feest in de Noordstraat 2 te Kerkwerve. De heer L. A. van den Berg en mevrouw P. J. van den Berg- van der Schelde vierden het feit dat ze vijftig jaar geleden in het huwe lijk traden. Het gouden paar kijkt terug op een mooie maar soms ook moeilijke tijd. Voordat ze in Kerkwerve kwamen wonen, woonde Van den Berg in Burgh, waar hij geboren werd. Zijn vrouw in Zierikzee. al waar zij geboren werd. Op het moment dat ze beiden in 1942 in Kerk werve kwamen wonen had Van den Berg een betrekking als knecht bij een boerderij. In 1944 moesten zij evacueren naar Noord-Beveland in verband met de Tweede Wereldoorlog en met de watersnoodramp is hun huis helemaal weggespoeld. Ze zijn hierdoor wel een paar keer moeten verhuizen, maar kwamen toch telkens terug in Kerkwerve. ..We willen hier nooit meer weg", aldus mevrouw Van den Berg. Beiden hebben hun bezigheden gehad in het verenigingsgebouw. Van den Berg was hier voor negentien jaar conciërge en zijn vrouw verzorgde daar ze venentwintig jaar de koffie voor de vrouwenbeweging..Ik wil niet op scheppen, maar ze heeft altijd de lekkerste koffie gezet". Het jubileren de paar heeft zeven kinderen en negen kleinkinderen. Na de pensionering zitten de gouden echtelieden niet stil. Van den Berg kweekt bloemen waar hij erg veel plezier aan beleeft. Verder knutselt hij en doet karweitjes in huis. Mevrouw Van den Berg stopt graag veel tijd in het breien en haken. Ze heeft al op veel bedden eigen gehaakte spreien liggen. ..Het was een mooie tijd. die vijftig jaar. maar het be langrijkste is dat we alle twee van die jaren hebben kunnen genieten van een goede gezondheid", aldus het gouden paar. instanties zoals de Wegenwacht, het Rode Kruisziekenhuis een takelbe- drijf en de regio-brandweer. Slachtoffervriendelijk Het publiek mocht alle voertuigen van binnen bekijken en kon desge wenst toelichting krijgen van de brandweerlieden die oij de voertui gen waren. Een van de meest opval lende voertuigen was de hoogwerker van een particulier Zeeuws bedrijf waarmee men tot 26 meter hoogte mensen uit een brandend gebouw kan halen. Op een manier die ook slachtoffervriendelijk is want de mensen hoeven niet over een ladder naar beneden. Maar kunnen op die enge hoogte in een veilig bakje stap pen. Over een dergelijk voertuig be schikt momenteel geen enkel Zeeuws brandweerkorps. Maar volgens brandweercommandant H. J. Fie rens zou men bij het Zierikzeese brandweerkorps al heel blij zijn met een 'gewone' ladderwagen. ,,Die heb ben we nog steeds niet, terwijl er ge noeg hoge gebouwen zijn in Zierik- Terwijl hun ouders in en voor de brandweergarage een kijkje namen bij de diverse hulpverleningsvoërtui- gen, reed hun kroost met stralende gezichten door de straten van Zierik zee in een brandweerwagen mét loei ende sirene. De toekomstige brand weerlieden hadden de dag van hun Advertentie Haringvlietplein 4 - 4301 XG Zierikzee - Tal. 01110-12946 BURGH-HAAMSTEDE - Alleen al door de'schade aan zijn auto werd U. M. uit Bochum (Duitsland) gedu peerd voor 500 gulden. Tussen «zater dag en zondag werd hij de dupe van een inbraak in zijn auto. Het voertuig stond geparkeerd op een parkeerterrein bij een bungalow park aan de Daleboutseweg. Dieven sloegen een ruit in en namen de ra dio/cassetterecorder van de Duitser mee. RENESSE - Vrijdag werd een ho tel/restaurant aan de Laone te Re- nesse bezocht door dranklustige die ven. Door middel van braak slaagde men erin het gebouw binnen te drin gen. J. V. uit Renesse deed aangifte van de diefstal van 36 flessen sherry en vier flessen sterke drank. De ho teleigenaar werd hierdoor gedupeerd voor ongeveer 400 gulden. Plus onge veer 50 gulden door braakschade. RENESSE/SEROOSKERKE - W. J. K. uit Zutphen kon niet zeggen wanneer het was gebeurd. Maar dui delijk was dat de autogrill met ver- stralers van zijn auto was gestolen. Dat gebeurde zaterdagmiddag bij de Schelphoek bij Serooskerke of in Renesse. Op beide plaatsen had de vakantieganger zijn auto geparkeerd. De autogrill met daarop twee verstra- lers was ongeveer 400 gulden waard. ZIERIKZEE Streekvergadering De gezamenlijke afdelingen van de NCVB op Schouwen-Duiveland en de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond afdeling Schouwen-Duiveland houden op woensdag 21 september een gezamenlijke streekvergadering. Europarlementslid H. May-van Weg gen uit Eindhoven behandelt hierbij het onderwerp 'Wat betekent de Euro pese gemeenschap voor ons'. De geza menlijke bijeenkomst betekent voor beide vrouwenorganisaties de start van het nieuwe seizoen. De streekver gadering vindt plaats in de Graan- beurs te Zierikzee en begint om 19.45 uur. Behalve de leden van beide orga nisaties zijn ook andere belangstel lenden welkom. Raad beslist tijdens raadsvergadering op donderdag 22 september BRUINISSE - Als de gemeenteraad van Bruinisse ak koord gaat zal de gemeente-administratie van Bruinisse binnen afzienbare tijd worden geautomatiseerd. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 22 septem ber stelt het college van b en w aan de raad voor een kre diet van bijna 330.000 gulden beschikbaar te stellen voor dit doel. De vergadering begint om 19.30 uur in het ge meentehuis te Bruinisse. Het college van b en w baseert zijn voorstel op een onderzoek dat de af gelopen twee jaar werd uitgevoerd door de werkgroep Automatisering. Begin september kwam de werk groep met zijn eindrapportage én een advies. De conclusie was dat de admi nistratie van de gemeente Bruinisse ook geautomatiseerd zal moeten wor den en dat het zelfs is aan te bevelen dat besluit niet langer uit te stellen. Aanschaf computerapparatuur Het college van b en w wil dat dan ook niet doen. Het krediet dat zij voorstelt aan de raad om beschikbaar te stellen is bedoeld voor de aanschaf van computer-apparatuur, computer programma's en opleidingen waar door het personeel hiermee moet le ren omgaan. Verder is een deel van het geld nodig om de benodigde aan passingen in het gebouw te kunnen aanbrengen. En de aanschaf van HUP-apparatuur. De kosten zouden volgens het colle ge van b en w gedekt kunnen worden door de reserve kantoorautomatise ring aan te spreken: een bedrag van 159.000 gulden. Verder door een be schikking uit de post onvoorzien ter grootte van 50.000 gulden en door een subsidie van ruim 6.000 gulden die op de HUP-apparatuur gekregen kan worden. Het resterende bedrag van 111.000 gulden zou volgens het colle ge in zeven jaar op basis van annuï teit moeten worden afgeschreven. Natuurlijk heeft de gemeenteraad het laatste woord over de nieuwe in vestering. Een ander belangrijk agendapunt dat in de gemeenteraad aan de orde komt is de sanering van de havenbo dems. Verder buigen de raadsleden zich over voorstellen tot subsidiever lening aan de REC ten behoeve van de Open Schoolgroep. En aan de com missie BOVO die de overgang tussen basisschool en voortgezet onderwijs wil begeleiden. Hogere belastingen Het college van b en w stelt voor de recreatieve belastingen te verhogen. De landtoeristenbelasting zou van 35 cent naar 40 cent per persoon per overnachting moeten gaan. De woon- forensenbelasting zou 9,65 procent per woning hoger moeten worden per een januari 1989. De woonforensen betalen nu afhankelijk van de vloer oppervlakte van hun woning 114, 171 of 228 gulden per jaar. De openbare raadsvergadering kan door iedere be langstellende vanaf de publieke tri bune worden gevolgd. Aanvang 19.30 ZIERIKZEE - Ruim 200 gulden be droeg de schade die de eigenaar van een woninginrichtingsbedrijf aan de Mol te Zierikzee opliep vanwege een winkeldiefstal. Tijdens de koopavond, donderdag avond, pakte een voorbijganger drie dekbedovertrekken van een rek dat vlakbij de openstaande deuren van de winkel stond opgesteld. Mevrouw A. C. de S. uit Ouwerkerk deed aan gifte van de diefstal. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur); 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur); 01110-15071 of 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6o/o B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor hel einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6o/o B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3