René de Jonge klasse apart in Seharendijke J eugdtaf eltennissers weer achter de tafel Zwemvierdaagse Nieuwerkerk Tweede skeeler wedstrijd belooft nodige spanning NIEUmBODE Anabole steroïden even verslavend als heroïne TO G-competitie Uitslagen vrije drive Tweede plaats voor Erwin Gerards Jan Hart wint viswedstrijd RKDVC- Zierikzee Weinig verras singen bij zaalvoetbal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 september 1988 \r 24406 11 ZIERIKZEE - Mannen als onder andere Arjaan van de Kreeke, Frans van de Berge, Hans de Koning en zeker niet te vergeten Leon van der Wielen uit Zierikzee. Het zijn stuk voor stuk mannen die in staat zijn om de twee de skeelerwedstrijd Zierikzee tot een waar spekta kelstuk te verheffen. Deze skeelerwedstrijd wordt zater dag 17 september in Poortambacht gehouden en begint om 16.00 uur met een individuele tijdrit waarna om 17.00 uur de grote wedstrijd volgt. Het skeeleren staat momenteel vol op in de belangstelling en niet alleen bij sehaatsenthousiastelingen die de zomerse maanden besteden aan het „schaatsen op het droge" oftewel het skeeleren. Meer en meer worden er in den lande skeelerwedstrijden georga niseerd. Ook Zeeland kent zijn eigen skeelerwedstrijden, zoals die in Oost- kapelle en Westkapelle en Zierikzee. Door een initiatief van de Zierik- zeese IJsvereniging konden de Zie- rikzeeënaars vorig jaar kennis ma ken met deze in opmars zijnde en spectaculaire sport. Ook dit jaar is de Zierikzeese IJsvereniging er weer in geslaagd om een dergelijk evenement rond te krijgen. Een groot aantal plaatselijke bedrijven heeft zich als sponsor of premieschenker garant ge steld voor het welslagen van deze wedstrijd en ook het deelnemersveld mag er zijn. Deelnemerslijst Een blik op de deelnemerslijst leert dat Arjaan van de Kreeke, de win naar van vorig jaar, ook dit jaar aan de start verschijnt om zijn titel te ver dedigen. Daarnaast hebben ook cracks als Frans van de Berge uit Krabbendijke en Kees Hoogerland uit Yerseke zich voor deze skeeler- wedstrijd ingeschreven. Op de deel nemerslijst komen voorts de namen voor van A-rijders als Kees Kouters (Roosendaal), Jan Paauwe (De Lier) en Hans de Koning (Schipluiden), ter wijl ook Leon van der Wielen, die dit seizoen steeds in was voor hoge klas seringen, zaterdag aan de start ver schijnt. Leon van der Wielen is niet de enige Schouwen-Duivelandse deelnemer, want ook Fop Fonteyne, Piet van der Aartsen, Cor Muller, Peter Roos en Rinie Landman (allen uit Burgh- Haamstede) geven zaterdag acte de présence, evenals de andere drie Zie- rikzeeënaren: Marcel de Looff, Joop Oostendorp en Stefan Legemate, die bij de junioren uitkomt. Parcours Deze verschijnen zaterdag allemaal aan de start in de Grevelingenstraat in Poortambacht. Vanaf deze straat gaat het links de Scheldestraat in en vervolgens via de Zandkreekstraat en de Sloestraat weer richting Greve lingenstraat. Een parcours over een afstand van 1300 meter en met ruime bochten en een egaal wegdek. Voorafgaande aan de officiële wed strijd die dit jaar om 16.00 uur begint met een individuele tijdrit worden er voor de kinderen uit de wijk spelle tjes gehouden. Om 14.00 uur begin nen de kleuterspelen (tot zes jaar) op het grasveldje van de Grevelingen straat. Een half uurtje later (14.30 Arjaan van de Kreeke die vorig jaar in Zierikzee winnaar werd is ook dit jaar weer van de partij om zijn titel te verdedigen. uur) begint een wegtekenwedstrijd voor kinderen van 6-12 jaar, eveneens in de Grevelingenstraat, gevolgd door een rolsehaatswedstrijd die om 15.15 uur begint. De officiële wed strijd begint zoals gezegd om 16.00 uur met een individuele tijdrit over 1 ronde. Om 17.00 uur wordt het start sein gegeven voor de grote wedstrijd die 45 minuten plus een ronde lang is. De prijzen worden door wethou der L. J. van Gastel uitgereikt, ter wijl Mariska de Boer als skeelermiss fungeert. Speaker Eddy Bogaert ten slotte voorziet een en ander van com mentaar. AMSTERDAM - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond wordt nog dagelijks overspoeld met vragen voor kaarten voor West-Duitsland-Neder- land op 19 oktober in München. De KNVB heeft slechts drieduizend kaarten gekregen voor de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje voor het wereldkampioenschap. Deze zijn reeds lang verdeeld. BRUINISSE - In de eerste ronde van de huishoudelijke competitie van schaakvereniging TOG zijn nog geen verrassende uitslagen te mel den. Jan de Jonge, de studerende ex- kampioen van TOG, nam met zwart het initiatief van M. Houkamp over en won regulier. Een duel van gemiste kansen was dat tussen Kees v. d. Bos en Ad van Klinken. Maar laatstgenoemde maakte net een foutje minder en won. Voorzitter Jan Reuri<jh mende z'n paarden behendig en won van de jeugdige Leendert Jan v. d. Bos. Good-old Leen Houkamp had bedui dend meer moeite de aanvalsdrift van de jeugd te pareren. Bert Lagendijk won met fris spel z'n eerste partij in het nieuwe sei zoen. A. v. d. Berge, de nestor van de club, en bogend op een rijk schaak verleden, trad voorzichtig manoeu vrerend met zwart in het strijdperk tegen P. Op 't Hof. De gedegen stel ling resulteerde uiteindelijk in de volle winst voor de routinier. Tijdens clubkampioenschappen tennis SCHARENDIJKE - René de Jonge en Ludie. Bohmer zijn tijdens de clubkampioenschappen van de ltc Seha rendijke winnaar geworden van het enkelspel én het dubbelspel. Met name René de Jonge bewees dat hij in Seharendijke een klasse apart was door vrij eenvoudig de finale te bereiken en deze met 6-1 en 6-0 overtuigend- te winnen. Voor deze clubkampioenschappen die in totaal drie weken in beslag na men bleek de belangstelling zo groot te zijn dat een aantal wedstrijden op doordeweekse avonden moest wor den gepland. Tijdens de afwikkeling van deze clubkampioenschappen be wees René de Jonge onbetwist de sterkste te zijn. Vrij eenvoudig ten niste hij zich een weg naar de finale, welke hij tegen de toch goed tennis sende Folkert van Sinderen met 6-1 en 6-0 won. Van Sinderen speelde tij dens de finale beslist niet zijn beste partij; de cijfers 6-1 en 6-0 logen er niet om. In de finale van het heren- dubbel kreeg René de Jonge met zijn partner Peter Ribbens meer moeite. In de halve finale moest er tegen Re- my Flohil en Jacco Heijboer behoor lijk geknokt worden om de finale te bereiken (6-3, 6-3). De andere fina listen Siegfried Kamp en Wim Koot bereikte de finale door een overwin ning (6-1, 6-2) op Folkert van Sinderen en Joop Ribbens. De finale leverde na een boeiend gevecht een overwinning (7-5, 6-3) overwinning op voor het tweetal René de Jonge en Peter Rib bens. Dames Bij de dames nam Ludie Bohmer de titel over van Annet Koot, welke zij in de finale met 6-4 en 6-2 versloeg. Ook in het damesdubbel bereikte de winnares van het enkelspel samen met Gretha van der Thk de finale. De andere finalisten Ria de JOng en Bar ry Meems gaven twee sets lang goed partij geven (6-3, 4-6) maar in de der de set viel het doek over dit tweetal: 6-0, waardoor de titel in het dubbel spel naar het koppel Bohmer/Van der Thk ging. ZIERIKZEE - Nu het najaar er aan komt is de competi tie voor de jeugdtafeltennissers weer in volle hevigheid losgebarsten. Het eerste jeugdteani van Scaldina dat ook dit seizoen weer in de eerste klasse uitkomt leed in zijn eerste wedstrijd tegen Middelburg Zuid 1 een vrij onver wachte 7-3 nederlaag. ZIERIKZEE - In totaal tweeën twintig paren namen deel aan de zo genaamde vrije drive die de Zierik zeese Bridge Club hield. In de groep van twaalf paren ging de winst naar de heren Van Ast en Kegels die een score van 63,33% behaalden. In de groep van tien paren won het echt paar Van Assendelft met 55,56%. De volledige uitslag van deze drive ziet er als volgt uit: "Gföêp 12 parèri: I. Tirh/ Van Ast~-Ke gels: 152 punten. 2. dms. Böhm-De Vries: 143 pnt. 3. ep. Stokla: 132 pnt. 4. ep. Becu: 129 pnt. 5. dms. Van den Berg-Terwisscha en - ep. Oostwoud Wijdenes: 127 pnt. 7. dms. Hogerheij- de-Van der Wekken: 120 pnt. 8. dms. Van Oeveren-Tennekes: 108 pnt. 9. ep. Hollander 105 pnt. 10. ep. Phoa: 100 pnt. 11. dms. Kops-Tuinman: 99 pnt. 12. mw. Van der- Dijn-hr Viergever: 98 pnt (120 pnt is 50%). Groep 10 paren: 1. ep. Van Assen delft: 120 pnt. 2. mw. Schiettekatte- hr. Van Tiggelhoven: 118 pnt. 3. dms. Van Leeuwen-Van de Zande: 116 pnt. 4. ep. Akerboom: 113 pnt. 5. hm. Hen- drikse-Sweere: 112 pnt. 6. mw. Heu- ser-hr Boot: 109 pnt. 7. hrn. 't Hart-De Vries: 108 pnt. 8. ep. Pomper: 107 pnt. 9. dms. Does-Eekman: 95 pnt. 10. ep. Schell: 82 pnt (108 pnt is 50%). Voor dit eerste jeugdteam wordt het geen gemakkelijk seizoen. Paul de Graaf, altijd goed voor een hoge klassering heeft zijn plaatsje in dit team afgestaan aan Arjan Blom, die voorheen in het tweede team speelde. De Graaf gaat competitie spelen voor Hotak '68 dat in de landelijke B- klasse, de op één na hoogste klasse bij de jeugd meedraait. Verder spelen in het eerste van Scaldina: Ralph van Dijk en Reitse van der Wekken. Deze ploeg, dat gecoached wordt door Mi chel Holm moet het dit seizoen opne men tegen SAR 1 (Kloosterzande), Wilno 1 en Wilno 2 (Vlissingen), Arne- muiden 1 en het Zand 3 (Middelburg). Het tweede team van Scaldina komt uit in de tweede klas. Ook voor hen zal het niet meevallen in de gewijzig de opstelling. Het tweede moet het opnemen tegen MZ2 en MZ3 (Middel burg), Zand 4 (Middelburg), Effect 1 (Terneuzen) en Reijnaart 1 (Hulst). Het derde team heeft wel mogelijkhe den voor een hogere klassering. Dit team dat vorig seizoen kampioen werd komt uit tegen Amemuiden 2, Zand 5 en Zand 6 (Middelburg), Reij naart 2 (Hulst) en MZ4 (Middelburg). Het vierde van Scaldina moet de clubeer verdedigen in de pupillen/ welpenklasse waarin zij vorig jaar kampioen werd. Deze kampioens- ploeg moet het opnemen tegen Zand 7 (Middelburg), Wilno 3 (Vlissingen), Big Smash 1 (Biggekerke) en Slag- vast 2 (Kamperland). Een viertal spelers van Scaldina deed afgelopen weekeinde mee aan het André Geluk toernooi dat in Kamperland werd gespeeld. Daniëlle Castel eindigde als derde in haar zes kamp hetgeen een goede prestatie was. De fanatieke Sytze van der Wek ken blijkt soms iets te snel te willen zijn, hetgeen hem tijdens dit toernooi zou opbreken. Hij eindigde als laat ste en deed daarmee zichzelf te kort. Evenals voor Daniëlle Castel geldt voor hem dat er meer aandacht aan de techniek moet worden besteed om ZIERIKZEE - Triatleet Erwin Ge- rards uit Zierikzee heeft tijdens de laatste wedstrijd van het Super Prestige Circuit Zeeland '88 beslag weten te leggen op een keurige twee de plaats bij de junioren (jonger dan 21 jaar). In de eindrangschikking van deze competitie eindigde de Zierik zeese triatleet uiteindelijk als derde. Winnaar van deze laatste triathlon, bestaande uit 500 meter zwemmen, 22,5 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen werd Niels Koole uit Middel burg die een eindtijd van 1.06.53 no teerde. Gerards kwam tot 1.07.34. zich daarmee te wapenen tegen zijn fanatisme. Saskia van Popering is daarente gen een speelster die soms een beetje moet worden opgepept. Tijdens dit André Geluk toernooi speelde deze Scaldina-speelster een paar aardige wedstrijden. Haar handicap was ech ter dat ze soms teveel met haar tegen stander meegaat. Iets waardoor ze als laatste eindigde.. Een aardig toernooi speelde Sandor Schregardus. Of schoon het spel van Schregardus ge tuigt van inzicht eindigde hij uitein delijk als vijfde, hetgeen voor hem te weinig was. Scaldina eindigde in de strijd om de verenigingsbeker als zes de. RENESSE - De viswedstrijd die De Krabbe uit Burgh-Haamstede bij de Scholderlaan in Renesse hield heeft een overwinning opgeleverd voor Jan Hart. Deze verzamelde in totaal 544 punten. In totaal 34 leden deden aan deze wedstrijd, die zes boven maatse vissen opleverde, mee. De uitslag van deze viswedstrijd ziet er als volgt uit: 1. Jan Hart (544 punten). 2. M. van der Wielen (490 pnt). 3. M. de Graaf (445 pnt). 4. C. de Graaf (321 pnt). 5. C. Hart (310 pnt). 6. C. van der Velde (274 pnt). ZIERIKZEE - In Drunen staat voor a.s. zondag RKDVC-Zierikzee op het programma. RKDVC dat vorig sei zoen overtuigend kampioen in de derde klasse werd startte deze com petitie met een eervolle 2-1 uit-neder- laag tegen favoriet Schijndel. In hun tweede wedstrijd werden thuis de punten gedeeld met Middelburg (2- 2). Zondag in hun tweede thuiswed strijd zal RKDVC voluit gaan voor de eerste zege in deze competitie. Zierikzee zal het zwaar te verduren krijgen, omdat het team door ge dwongen omzettingen nog niet goed is ingespeeld. Alhoewel Wim v. d. Maas, Marco Saman en René Dekker weer aan de selectie konden worden toegevoegd is het spelen van Kees Verkaart vanwege een liesblessure uiterst onzeker. Al met al zal trainer v. d. Wekke voor deze krachtproef uit 14 spelers zijn keus kunnen maken. Een enthousiaste instelling van de spelers en een eenheid als team zijn in Drunen vereist, want meedraaien in de top betekent, dat Zierikzee zich eigenlijk geen misstap kan permitte ren zondagmiddag. Verschillende skeelercracks aan de start ZIERIKZEE - Amerikaanse doktoren hebben bij een jonge body-builer, die verslaafd was aan anabole steroï den, dezelfde af kick-verschijnselen geconstateerd als bij heroïne-verslaafden. Dr. Forest Tennant heeft in het september-nummer van het New England Journal of Me dicine uitvoerig verslag gedaan van zijn bevindingen met de body-builder, die drie jaar dag in dag uit anabole steroïden gebruikte. De Amerikaanse atleet verklaarde var en anadrol. De doses waren tien a dat zijn lichaamsgewicht in die perio- twaalf keer hoger dan normaal, een de met 22 kilo was toegenomen tot techniek die in de sportwereld ,,sta- 102 kilo. Bovendien werd hij door het pelen" genoemd wordt. In zijn artikel steroïden-gebruik onhandelbaar zegt Tennant, dat de atleet tijdens het agressief, paranoïde en had hij last ontwenningsproces in zijn kliniek in van zelfmoordneigingen. Studies in West Covina, Californië dezelfde ver- de Verenigde Staten hebben uitgewe- schijnselen had getoond als elke vvil- zen dat tenminste een miljoen sport- lekeurige heroïne-verslaafde. De pa- mensen anabole steroïden, derivaten tiënt had last van zware depressies en van het mannelijke hormoon testos- was volledig arbeidsongeschikt, teron, gebruiken ter versterking van het spierstelsel en verhoging van de prestaties. Afkick-proces „Het is helaas een normaal ver schijnsel in de sport", zegt dr. Robert Voy, hoofd van de medische commis sie van het Amerikaans Olympische Comité. De steroïden, die op de lijst van verboden middelen van het IOC voorkomen, worden in medische kringen post-operatief gebruikt bij patiënten, die aan lichaamsgewicht moeten winnen, en soms voorgeschre ven bij chronische infectie of zware trauma's. Doses De body-builder in kwestie injec teerde zich zelf om de dag met twee anabolen, dianabol en primobolan, en slikte dagelijks twee andere, ana- Het langdurig gebruik van de ana bolen had zijn uit- en bijwerkingen niet gemist. Behalve dat de voor naamste spiergroepen waren ver groot, deden zich onder meer de vol gende bijverschijnselen voor: jeugd puistjes en blijvende sporen van in spuitingen in arm en bil. Het verslag, dat ook ondertekend was door dr. Voy en David Black van het Vanderbilt Psychiatrisch Ziekenhuis in Nashvil le, Tennessee doet verder verslag van de eerste zes dagen van het afkick- proces. Tijdens die eerste ontwen- ningsdagen had de body-builder last van misselijkheid, rillingen, hoofd pijn, duizeligheid en verhoogde transpiratie, polslag en bloeddruk. De meeste symptomen verdwenen na vijf dagen. Het gemengd dubbel leverde een overwinning op voor Annet Koot en Folkert van Sinderen die met 2-6, 6-0 en 6-4 wonnen van Ludie Bohmer en Joop Ribbens. Bij de jeugd ging de clubtitel.in het enkelspel naar Niels Dogger. Marcel Louwerse en Miriam Bezuyen eindigde in eerste instantie op een gedeelde tweede plaats. Door een extra partij ging de tweede plaats uiteindelijk naar Marcel Louwerse. De winnaars van het dubbelspel bij de jeugd moesten via het aantal ga mes worden bepaald, doordat ieder een een gelijk aantal partijen had ge wonnen. Uiteindelijk was het Angela van der Horts en Miriam Bezuyen die de eerste prijs in de wacht sleepten. Als tweede eindigden Daniël simme- rok en Marcel Louwerse. Allard de Rijke en Niels Dogger werden uitein delijk derde. ZIERIKZEE - De vierde speel avond van de zaalvoetbalcompetitie heeft weinig verrassingen opgele verd, alleen het debuterende PTT- team zorgde voor een goede prestatie door Coen Honig 2 met 7-2 te ver slaan. De uitslagen van de woensdag ge speelde wedstrijden: Mevo-De Steeg: 5-1. Droptiek Passage-WIK: 3-8. L&O- Knippie: 4-10. Zeelandia-Sport Surf Jonker: 3-11. PZEM-Coen Honig 1: 0- 8. Coen Honig 2-PTT: 2-7. Programma Voor maandag 19 september staan de volgende wedstrijden op het pro gramma: 1. Bijmakelaardij-Garage Slager (19.00 uur). 2. PJZ-Dakkie's Bar (19.40 uur). 3. Stella Boys I- Sporth. Zierikzee (20.20 uur). 4. Dreischor-Pinky Boys (21.00 uur). 5. De Keien-De Roo Fossen (21.40 uur). 6. Rijschool Delta-Schorpioen (22.20 uur). NIEUWERKERK - In de periode van maandag 26 tot en met vrijdag 30 september wordt in de Dolfijn in Nieuwerkerk voor de elfde keer de Nationale Zwemvierdaagse gehouden. Gedurende die vijf dagen moeten de deelnemers viermaal 500 meter 30 baantjeszwemmen. Kinderen die aan deze zwemvierdaagse mee willen doen moeten minimaal over een A-diploma beschikken. Voor kinderen tot tien jaar geldt een halve afstand. Deelnemers kunnen de verplichte der tig baantjes tussen 15.30 en 21.30 uur afleggen. Tijdens het zwemmen mag men wel even uitblazen maar mag men het water niet verlaten. Wie zich inschrijft ontvangt een deelname-sticker en een sponsorkaart ten bate van Unicef. Wie aan de eis (vier keer vijfhonderd meter) heeft voldaan krijgt een medaille als herinnering aan zoveel sportiviteit. 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 11