Hoe hard rijdt U nu Zilveren Mossel dit jaar voor Piet van den Heuvel Kledingbeurs Bruse Krukels weer op komst Financiële situatie noopt in Middenschouwen tot bezuinigen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Slotconcert Crescendo P£ SI1.P Z1ERIKZEESCH E NIEUWSBODE Oosterschelde Weegbrug Collectie Biljarten Een voorstel voor de betredingsproblematiek Plannen voor de sloop van weegbrug en weeg- Gevarieerde wintercollectie biedt voor een Bommenede 3 onbetwist de sterkste tijdens van het Oosterscheldegebied ligt nu op tafel. huisje bij de haven van Kloosternol. (Pag. 3). ieder wat wils. (Pag. 4). biljart-toernooi in Zonnemaire. (Pag 7) (Pag. 2). DINSDAG 13 SEPTEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24404 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geld is een goede dienaar, maar een slechte meester. Spreekwoord SCHARÉNDIJKE - Vorig jaar al stelde het college van b en w van de gemeente Middenschouwen dat de rek uit de begroting was. In die situatie, zo blijkt uit de aanbie dingsbrief bij de begroting van de gemeente voor 1989, is geen verandering gekomen. Men stelt dat het onmogelijk is om een sluitende ontwerpbegroting voor 1989 te pre senteren. De conclusie van het college: „De komende ja ren zal financieel een terughoudend beleid gevoerd moe ten worden". Een en ander betekent dat er nog verder bezuinigd gaat worden in de gemeente Middenschouwen. „Wij zijn van mening dat niet te ontkomen valt aan een vier procent belastingverhoging", aldus het college. De budgetprognose voor de jaren 1988 tot en met 1991 liet reeds aan zienlijke tekorten zien. ,,Ook onze verwachting dat aan de rijksbezuini gingen nog geen einde zou komen is bevestigd", aldus het college. ,,De al gemene uitkering uit het gemeente fonds is op landelijk niveau extra ge kort met 29,4 miljoen". Achteruitgang De budgetprognose voor de jaren 1989 tot en met 1992 geeft voor 1990 een financiële achteruitgang te zien van ruim 90.000,-. In de budgetprog nose zijn hoofdzakelijk vervangings investeringen geraamd. „Het doel hiervan is om het huidige voorzienin genniveau in stand te houden", aldus het college. Het college tekent verder aan dat er voor uitbreiding van het voorzie ningenpakket voorlopig geen ruimte is. „Het is zelfs de vraag of het lukt alle voorzieningen te handhaven", al dus het college. Wat precies de consequenties gaan worden voor de verschillende kernen van de gemeente Middenschouwen is moeilijk te voorspellen. Wel kondigt het college in de aanbiedingsbrief aan dat in ieder geval de aanbouw van een kantine aan gymnastieklo kaal De Werve in Kerkwerve, dat voor 1990 gepland stond, geschrapt wordt van de investeringslijst. Belastingverhoging Ook kondigt het college aan dat men voornemens is de gemeentelijke belastingen met vier procent te ver hogen. „Een uitzondering willen we hierbij maken voor de toeristenbe lasting", aldus het college. „In 1988 is deze belasting al verhoogd en wel met tien procent. Een verdere verho ging staan wij in 1989 niet voor". De belastingverhoging die het col lege voorstaat levert volgens hen een meeropbrengst van 28.000,- op. „Voor 1989 wordt hierdoor een slui tende begroting verkregen", aldus het college. Hoewel op verschillende fronten gewag wordt gemaakt van een daling van het nadelig saldo blijven de te korten fors in Middenschouwen. Zo wordt voor 1989 een tekort van 1.081.674,- geraamd voor het alge meen bestuur. Ten opzichte van 1988 een daling van het nadelig saldo met 9.727,-. Het college schrijft die da ling toe aan dalende personeels kosten. Deze konden dalen als gevolg van de verlaging van de pensioenpre mie. Verhuur Verder speelt volgens het college ook mee dat de opbrengst van de ver huurde en verpachte eigendommen een hogere opbrengst te zien geeft. Dit is het gevolg van lagere onder houdskosten en hogere huur- en pachtopbrengsten. De hogere huu ropbrengst wordt ook voor 2700,- verklaard door de opbrengst van de verhuur van het pand Dijkstraat 22 in Scharendijke. Het pand was eigen lijk voorbestemd om te dienen als po litiepost maar is nu weer in gebruik als woning. Het college wil gaan onderzoeken of het wenselijk en mogelijk is om de woningen die de gemeente in eigen dom heeft aan de bewoners te verko pen. „Voorlopig staan wij niet nega tief tegenover verkoop van gemeen tewoningen aan bewoners". De brandweer van Middenschou wen hoeft voorlopig niet te rekenen op uitbreiding van het materiaal. „In beginsel zijn alleen vervangingsin vesteringen toelaatbaar", aldus het college. Uit de aanbiedingsbrief bij de begroting blijkt verder dat <jle voor 1990 geplande aanschaf van een nieu we brandweerwagen voor het korps Scharendijke allesbehalve zeker is. „We zullen onderzoeken of vervan ging in dat jaar inderdaad al nodig is", aldus het college. Van links naar rechts: wethouder C. J. van Liere, Piet van den Heuvel en L. Beljaars. BRUINISSE - De Stichting Peuterspeelzaal de Krukels in Bruinisse houdt woensdag 21 september haar jaarlijkse kledingbeurs. Deze wordt vanaf 13.30 uur in het verenigingsgebouw gehouden. Behalve een ruime hoeveelheid kle ding is er een hoek gereserveerd voor een rommelmarkt en diverse attracties. Zo kunnen bezoekers enveloppen trekken en staan er voor de aller- ZIERIKZEE - Steeds vaker duiken er in de regio borden de kop op van creatieve buurtbewoners. Allemaal met dezelfde boodschap. Automobilisten moeten snelheid minderen, want dat spaart kinderen. In Ellemeet, Scharendijke en eigenlijk overal neemt de buurt het initiatief eigen verkeersborden te ontwerpen. Sinds kort is er ook één opgehangen in de Zierikzeese Haringvlietstraat. Deze straat wordt door zijn lengte nogal- eens als 'racebaan' gebruikt door automobilisten en niet zelden wordt er veel harder dan de toegestane 50 kilometer per uur gereden. Levensgevaarlijk gezien het feit, dat alle verkeer van rechts nog steeds voorrang heeft. Plan West telt veel jonge gezinnen, waarvan de kinderen soms argeloos de weg op schieten. Hopelijk heeft de bijdrage vanuit de buurt effect. Hoe hard rijdt U nu eigenlijk? Dit nummer bestaat uit 8 pagina's kleinsten een grabbelton, een peer tjesboom en een lollyloto klaar. Ook kan het 'peutervolkje' zich aange naam bezighouden in de speelhoek. Ouderen kunnen hun koffie-uurtje in het verenigingsgebouw houden. De opbrengst van deze jaarlijks terugke rende beurs vormt een welkome bron van inkomsten voor de stichting. Wie na de voor- of najaarsschoon- maak is blijven zitten met overtollige zaken kan deze tot en met dinsdag 20 september aan het begin of eind van de speelmorgen inleveren bij de peu terspeelzaal. Ook kunnen spullen af gegeven worden bij de leidsters thuis. Henny Niese (Dorpsweg 43) neemt de kleding voor haar rekening, terwijl Coby Priemis (Molenstraat 23) de zorg voor de ingeleverde boeken en dergelijke op zich heeft genomen. Prijskaartje Wie kleding voor de markt beschik baar stelt dient deze reeds thuis van een prijskaartje te voorzien. Van de verkochte kleding komt de helft ten goede aan de kas van de peuterspeel zaal en de andere helft aan de recht matige eigenaar. Geprijsde kleding kan alleen op 20 september tussen 13.30-15.00 uur worden ingeleverd bij de peuterspeelzaal. Afrekenen en ook het afhalen van de niet verkochte spullen kan na afloop van de beurs tussen 15.30-16.00 uur. DREISCHOR - Aan de Ring te Dreischor verzorgt 'muziekvereni ging Crescendo zaterdag 17 septem ber haar slotconcert van dit seizoen. Het muzikale gebeuren begint om 19.30 uur. Op de partiture staan de werken Crescendo March, Hymn of friend ship, Melody makers nr 3, The mup- pct show theme. Memory, Melody makers nr 1, Blues, promenade and Happy tune. Every vally, The Young Amadeus en Jubilissimo. WA> mr Verwachting Deltagebied tot woens dagavond Afnemend buiïg Omdat het hogedrukgebied zich verder ontwikkelt wordt de lucht stroming meer noordelijk en neemt nog toe. Morgen overdag noord tot noordwestenwind, mogelijk storm achtig. Afnemend buiïg. Ttempera- tuur 15 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 13 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 17 sept.: Donderdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 207r Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noord 4 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 309J- Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 307o Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 sept. Zon op 07.13, onder 19.57 Maan op 10.50, onder 20.31 15 sept. Zon op 07.15, onder 19.54 Maan op 12.06, onder 20 45 Eerste Kwartier: 19 september (05.18) HET WEEROVERZICHT DE BILT Tussen een lagedrukge bied boven Oost-Europa en een in be langrijkheid toenemend hogedrukge bied boven de Atlantische Oceaan, juist ten westen van de Britse eilan den. wordt met een krachtige noorde lijke stroming koele lucht naar onze omgeving gevoerd. Vannacht en mor gen. vooral in de ochtend, vallen er nog enkele buien, met vanavond nog een kans op onweer, maar door de toe nemende invloed van het hogedruk gebied neemt die buiïgheid morgen m de loop van de dag snel at Begrotingsbrief Middenschouwen: Sluitende ontwerpbegroting 89 niet mogelijk De geplande aanbouw van een kantine aan gymnastieklokaal De Werve in Kerkwerve wordt uit het oogpunt van be zuiniging geschrapt. BRUINISSE - De Bruse wethouder C. J. van Liere heeft dit jaar weer de Zilveren Mossel uitgereikt. Dit is een jaar lijkse prijs van de gemeente Bruinisse aan een verdienste lijk lid van de Zeilvereniging Dordrecht en omstreken. Een vereniging die dit jaar voor de vierentwintigste keer Bruinisse aandeed. De prijs ging dit jaar naar Piet van den Heuvel, jachthaven-eigenaar en lid van de zeilvereniging. Van den Heuvel heeft zich ingezet voor het zee manskoor de Jantjes, waarvan hijzelf leider is. Van den Heuvel is tevens oud-bestuurslid van de Hiswa. Het lid van verdienste wordt altijd door de vereniging aangedragen, waarna het aan het gemeentebestuur is om de prijs te overhandigen. Ook de plaatselijke VVV draagt jaarlijks haar steentje bij door een zo genaamde pech-prijs beschikbaar te stellen. Daar het VVV-bestuur verhin derd was, reikte zeilvereniging voorzitter L. Beljaars de pech-prijs (een reddingsgordel) zelf uit. Hij deed dit aan de opvarenden van de Sangria, die de tocht moesten staken in ver band met een ongeval aan boord. Dat viel overigens mee, want de opvaren den en het vierjarig slachtoffertje wa ren 's avonds van de partij in het dorpshuis. Van Liere bedankte de vereniging voor de door haar gedane suggesties met betrekking tot de verbouwing van het dorpshuis. Ook had hij alle lof voor het bedienend personeel van de Krammersluizen, die na afspraak be reid waren de schepen sneller toegang te verschaffen dan voorgaande jaren. Van Liere memoreerde ook nog even het slechte weer van vorig jaar (wind kracht 10). „Wat U toen teveel had, was er nu te weinig", aldus Van Liere. Toespraak Ook Beljaars voerde het woord tot de ongeveer 150 aanwezigen. Hij sprak de wens uit, dat de vijfentwin tigste editie van de zeiltocht naar Bruinisse een groot spektakel wordt. Van Liere kon zich volledig scharen achter dat voornemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1