Verdiend gelijkspel voor te zachtaardig Zierikzee Bruse Boys walst in eerste helft over Dinteloord heen Ouwerkerk ziet winst veranderd in verlies WIK laat kansen liggen, maar wint toch van SVD ZIERIKZEE-VOAB 2-2 NIEUWSBODE Mevo-Wemeldinge levert terecht gelijkspel op AUTO LOUIS GOEDBLOED Spelmorgen handbalver eniging 6 Onrust door wegvallen Kees Verkaart ZIERIKZEE - Nadat Zierikzee vorige week verdiend won van Middelburg moesten de mannen van trainer Hans van der Wekke zich zondagmiddag tevreden stellen met een 2-2 gelijkspel tegen VOAB. De te lieve aanpak van deze moeilijke tegenstander, het vroegtijdig uitval len van good old Kees Verkaart waardoor de ploeg wat onrustig werd en het wat wisselvallige optreden van Bart Helbers waren er oorzaak van dat Zierikzee zich op eigen terrein tevreden moest stellen met een gelijkspel, dat volgens trainer Van der Wekke een eerlijke weergave was van de strijd tussen beide ploegen. Na de winst van vorige week waren de verwachtingen hoog gespannen. Ofschoon VOAB met zijn flitsende rechtsbuiten en zijn hard zwoegende middenveld als een moeilijke tegen stander werd beschouwd werd van een thuisspelend Zierikzee meer dan een gelijkspel verwacht. In de eerste helft zorgde Zierikzee weliswaar voor het betere spel, maar liet het te vens ook kansen onbenut. Een schot van Theo Wittenberg in de vijftiende minuut ketste af op de paal en ook een kopbal van de voor Kees Ver kaart ingevallen Erik Berrevoets ging naast. Het vertrek van Kees Verkaart, die wegens een liesblessure vrij snel in de wedstrijd af moest haken beteken de voor Hans van der Wekke en zijn manschappen een fikse tegenvaller. Temeer daar Van der Wekke momen teel niet ruim in zijn selectiespelers zit. Het vertrek van Verkaart, die als spelregelaar en als scorer van grote waarde is voor Zierikzee zorgde voor onrust in de ploeg. Ofschoon Zierik zee wist dat de tegenpartij over twee tot drie geduchte spelers beschikte stelde de selectie van Van der Wekke zich in de eerste helft waarin het 0-0 bleef, te lief en ook te afwachtend op. Actiever Een onverwachte tegenvaller yoor Zierikzee dat kort daarna begon met Reeds in de beginfase van de wedstrijd tegen VOAB kreeg Zierikzee een gevoelige tik door het voortijdig wegvallen van good old Kees Verkaart. KERKWERVE - Een verdiende 3-1 overwinning. Dat was het resultaat dat WIK boekte in zijn wedstrijd tegen het vorig jaar uit de eerste klas gedegradeerde SVD. Of schoon de laatste ploeg gedurende de gehele tweede helft duidelijk de betere van de twee was slaagde deze er niet in om dat overwicht in doelpunten om te zetten. Iets dat bij WIK beter lukte. Advertentie Hattrick Jacob van de Berge Hoofdsponsor v.v.Zierikzee BRUINISSE - Bruse Boys heeft na de overwinning van vorige week de goede lijn voortgezet, door thuis met 3-0 van Dinteloord te winnen. In een vooral goed gespeelde eerste helft werd het uit de tweede klas gedegradeerde Dinteloord compleet dolgespeeld en zorgde Jacob van de Berge voor een fraaie hattrick. OUWERKERK - Het was zondag een bittere pil voor Ouwerkerk. In de wedstrijd tegen Corn Boys zagen de mannen van trainer Bertus Bleiji hun voor rust opge bouwde 3-0 voorsprong in de tweede helft veranderen in een 3-6 nederlaag. WEMELDINGE - „Gezien de wedstrijd een terechte uitslag (1-1)". Tot die conclusie kwam Mevo-trainer Ko Willemse na afloop van de wedstrijd van Mevo tegen We- meldinge. Een wedstrijd waarbij beide ploegen een keer tot scoren kwamen. De tweede helft zou de ommekeer in moeten luiden. Door korter en meer op de man te gaan spelen zou het spel wat actiever en vooral ook aantrekkelijker moeten worden. Het pakte evenwel anders uit. Juist die actievere aanpak bracht Zierikzee in de problemen. Door een foutief in schatten van de situatie kon VOAB de stand op 1-0 brengen. De eerste helft gaf een schitterende partij voetbal waarbij Ouwerkerk de betere was wat het afronden van doelkansen betreft. Na amper- vijf minuten tijd was het dan ook Jacco ZIERIKZEE - De jeugdcommissie van handbalvereniging Delta Sport houdt zaterdag 17 en 24 september een spelletjesmorgen op sportpark Bannink te Zierikzee. Jongens en meisjes in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar kunnen gratis deel nemen. Van 10.00-12.00 uur kunnen de kin deren onder begeleiding van junior en seniorleden op speelse wijze ken nis maken met handbal. Om zoveel mogelijk kinderen te bereiken wor den er op de Zierikzeese basisscholen pamfletten verspreid. Deelnemers wordt aangeraden gymschoenen en sportkleding mee te nemen. Voor in lichtingen (na 17.00 uur): 01110-17192, 13923 of 15179. Brouwer die zijn ploeg via een kop bal op voorsprong bracht. Een menta le opkikker voor het goed voetballen de Ouwerkerk. Een voorzet van Nico Bolijn bereikte in de twintigste mi nuut Peter Bezemer die de bal met uiterste precisie in de uiterste hoek van de tegenpartij deed belanden. (2- 0). Kog was de goaltjesregen niet ten einde. Tien minuten later was het Eric Bleiji die na het kappen van de bal vrij kwam en met een laag strak schot de stand op 3-0 voor Ouwerkerk bracht. Na rust keerde het tij evenwel voor Ouwerkerk. Corn Boys oefende vanaf het allereerste moment voortdurend pressie uit op de ploeg van Bertus Bleiji. Ongelukkigerwijze belandde de bal via Olivier Verwest in het doel van Ouwerkerk (3-1). Kort daarop zorgde Rick Hamelinck van Corn. Boys opnieuw voor een doelpunt (3- 2), waarna tien minuten daarna de stand werd gelijkgetrokken door Mare Maas. Juist in die precaire fase viel Ouwerkerk terug en kon zich op het door de regen glad geworden veld niet optimaal meer bewegen. Corn Boys kon door een verdedigingsfout dan ook de leiding nemen (3-4) om vervolgens kort voor het eindsignaal uit te lopen tot 3-6. Een tweetal fou ten van de Ouwerkerkse achterhoede was hier debet aan. het uitoefenen van druk op de tegen stander. Door een lange voorzet van linksback Helbers, die deze middag zowel in positieve als in negatieve zin voor een hoogtepunt zorgde, kon Mar tin Quist via een kopbal de stand weer gelijktrekken voor Zierikzee (1- 1). Diezelfde Helbers zorgde even later voor enige stilte. Door te laat ingrij pen van de achterhoede dreigde er op nieuw gevaar voor Zierikzee. Helbers die ervan uitging dat de bal zonder meer in het doel zou belanden deed in eên alles of niets poging een uitval naar de bal waardoor deze via zijn hand in het net belandde. Voor arbi ter A. van Dongen was het een duide lijke zaak dat de bal anders naas| ge gaan zou zijn en bepaalde dat het Linksback Leen van de Bijl was nog niet hersteld van zijn blessure die hij vorige week tegen WHS opliep. Fred van de Berge daarentegen was zaterdag wel van de partij evenals Johnny van Dijke, die de plaats van Jos van Unen verdienstelijk over nam. De eerste minuten verliepen vrij rustig. Dinteloord probeerde het veld zo breed mogelijk te houden maar door de lange opbouw kwam Bruse Boys niet in gevaar. Het was Bruse Boys dat het initia tief nam. Na een kwartier spelen kreeg Tonny van de Berge op links een vrije trap van de prima leidende scheidsrechter Van de Velde. Van de Berge gaf de bal gestrekt richting eerste paal Waar Jacob van de Berge klaar stond om de bal keihard in te koppen. De Dinteloordse doelman was hiertegen machteloos (1-0). Raak Bruse Boys bleef daarna het spel goed in handen houden. Vooral op het middenveld werden de tegenstanders goed opgevangen door Johan Nieu- wersteeg en Egbert van Unen. In de 35e minuut omzeilde Jacob van de Berge een buitenspelval, maat zijn poging om te scoren miste het doel. Nog geen minuut later was het wel raak. Klaas Verspoor onderbrak de Dinteloordse opbouw en gaf vanaf het middenveld een diepte-pass op Jacob van de Berge. De Dinteloordse verdediging was compleet uitge speeld waardoor Van de Berge alleen op de doelman af kon stormen en met een prima schot de stand op 2-0 voor Bruse Boys bracht. Vijf minuten voor rust werd het 3-0 voor de ploeg van Piet Roks. Tonny van de Berge omspeelde op links twee tegenstanders en bracht de bal hard voor waarna Jacob van de Ber ge, alweer hij, via een voet van de te genpartij zijn derde doelpunt maak te. De wedstrijd was hiermee eigen lijk al voor het begin van de tweede helft beslist. Na rust begon Bruse Boys rustig. Dinteloord probeerde met het uittrappen van de keeper de Bruse verdediging in moeilijkheden te brengen, maar zowel Peter Cop- poolse als Jaap van de Berge wonnen in het centrum alle kopduels. In de tiende minuut kwam dan toch de eer ste kans. Egbert van Unen ging goed door, maarlbun de Ronde, vorige week nog hiermee 2-1 voor VOAB was. Een af faire waardoor de Zierikzeese links back deze middag moeilijke momen ten beleefde. De laatste twintig minuten verlie pen voor Zierikzee wat moeizaam. Theo Wittenberg moest wegens een onwillige kuitspier worden vervan gen door de nog niet geheel fitte Wim van der Maas. Desondanks trok Zie rikzee er hard aan om de stand gelijk te trekken. Die gelegenheid deed zich tien minuten voor het einde voor toen Marco van Oeveren een vrije trap ge bruikte om de bal breed te leggen, zo dat deze op de schoen van Helbers be landde waarna deze hem met een afstandsschot hard inknalde. Met nog tien minuten te gaan was Zierikzee erin geslaagd om weer op gelijke voet met VOAB te komen. Met deze stand liet Van der Wekke zijn plan om naast de drie spitsen ook de rechtsback Kramer mee naar voren te sturen voor wat het was. Het was nu immers zaak om in die laatste fase van de strijd geen extra risico's meer te ne men. Die 2-2 stand mocht dan voor Van der Wekke wel een tegenvaller zijn, het was naar zijn zeggen wel een realistische weergave van de strijd tussen beide ploegen. goed voor drie goals kon zijn voorzet niet verzilveren. Ook daarna kreeg Bruse Boys nog kansen, zoals enkele minuten later, toen Tonny van de Ber ge door het midden alleen op de kee per afging maar op het laatste mo ment miste. Even later soleerde Jacob van de Berge richting Dintel oordse goalie. Maar ook hij slaagde er niet in om de bal in het doel te la ten verdwijnen, omdat de keeper zijn stiftbal doorzag. Zonder moeite Bruse Boys consolideerde de 3-0 De wedstrijd begon vrij sensatio neel. Reeds in de eerste minuut moest scheidsrechter Treffer die zijn eerste wedstrijd in de competitie van het KNVB district Zuid I floot, de bal op de stip leggen omdat een doorgebro ken Bert Goudzwaard van Mevo op onoirbare wijze onderuit werd ge haald in het strafschopgebied. Vrou we Fortuna was de Zierikzeese ploeg blijkbaar niet welgezind want de bal ging via de paal en de doelman van Wemeldinge naast. In de 18e minuut was het opnieuw Bert Goudzwaard die de tegenpartij bange momenten bezorgde. Goud zwaard bleek ongrijpbaar te zijn voor de achterhoede van Wemeldinge en lanceerde een loepzuivere voorzet op .middenvelder Erik Jan Kort die de klus keurig afwerkte en daarmee de stand op 1-0 voor Mevo bracht. Vlak voorrust zorgde een fout in de Zierik- Na slechts tien minuten spelen opende WIK de score doordat Jos Rotte een voorzet van Aren van Wezel keurig in het SVD-doel deed belan den. Na twintig minuten spelen keer de het tij echter. WIK zakte wat terug voorsprong zonder veel moeite. Doel- ma Jacob Muller kreeg niet veel meer te doen dan een aantal terugspeelbal len en wat hoge voorzetten, die hij met zekerheid uit de lucht plukte. Tien minuten voor tijd ging Tbnny van de Berge nog eens op avontuur uit. Drie verdedigers werden zonder pardon uitgespeeld maar via de uit gekomen keeper leverde deze actie niet meer op dan een hoekschop, die geen gevaar meer opleverde. Dintel oord probeerde via een wissel nog een kans te forceren maar Bruse Boys hield ook de laatste minuten moeite loos het heft in handen. Na het laatste fluitsignaal kon trai ner Piet Roks zijn selectie dan ook fe liciteren met het resultaat van vier punten uit twee wedstrijden. Het is voor de Bruenaren zaak om geconcen treerd te blijven om komende week tegen Oostkapelle voldoende vecht lustig voor de dag te komen, zodat het gevaar van ,,dat doen we wel eventjes" geen kans krijgt. zeese achterhoede ervoor dat de stand weer werd gelijkgetrokken. Ofschoon in de rust afgesproken was om er in de tweede helft nog eens een schepje bovenop te doen lukte het na rust niet meer zo best. De combi naties kwamen niet helemaal meer uit de verf en Wemeldinge bleek in de tweede fase van de strijd de betere te zijn. Dat leverde evenwel geen doel punten op, want noch Wemeldinge noch Mevo slaagden erin om de aan wezige kansen in doelpunten om te zetten. Zodat het 1-1 bleef. Trainer Ko Willemse toonde zich na afloop van de match tevreden met deze einduit slag én het optreden van de debute rende scheidsrechter Treffer. ,,Mevo kon beter, maar gezien het spel van deze middag ben ik tevreden met dit gelijkspel" aldus Willemse die de ar biter het predikaat beste man van 't veld meegaf. en het spel van SVD werd allengs be ter. Toch was het opnieuw WIK dat in de dertigste minuut de bal in het net deed belanden. Een penalty werd door Han van de Sande benut om de stand op 2-0 te brengen, waarna WIK nog wat gas terugnam. SVD dat in de eerste helft een aan tal kansen om zeep geholpen zag wor den door een alert reagerende Leo van den Ouden vertoonde in de twee de helft een duidelijk overwicht. Het aanvallende spel van SVD bleef niet zonder resultaat. In de vijftiende mi nuut van de tweede helft zorgde een kopbal ervoor dat het 2-1 werd. Ook voor WIK waren er kansen. Hans Kesteloo en Theo Stouten braken door de vijandelijke linies heen en kwamen oog in oog te staan met de SVD-doelman. Ook voor Aren van Wezel waren er mogelijkheden om de voorsprong nog wat te vergroten. Die scoringskansen bléven echter zonder resultaat. Toch bleef het niet bij de 2-1 stand. Tien minuten voor het eindsignaal speelde een SVD-speler te zacht terug op de keeper. Een gelegenheid die Jos Rotte met beide handen aanpakte om nog een derde doelpunt voor WIK te sco ren. Een welverdiende overwinning voor de ploeg uit Kerkwerve, want al had SVD meer overwicht, de kansen om te scoren werden door WIK beter benut. SEOUL - De Zuidkoreaanse hoc keyteams hebben zich op Spartaanse wijze voorbereid op de Olympische Spelen. Niet minder dan zes maan den achtereen wonen de dames- en herenploegen nu al in Hotelletjes op loopafstand van het Songnamstadi- on, waar het vanaf 18 september alle maal moet gebeuren. Middenvelder Johan Nieuwersteeg van Bruse Boys in gevecht om de bal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6