Verontreinigde grond moet naar oude stortplaats toe Reconstructie Bernhardstraat kost gemeente 100.000 gulden Plannen Brouws woonzorgproject al in een vergevorderd stadium Zierikzees gehoor aan verzoek Loesje Kinderopvang van start VVV Zierikzee in problemen CJV-middag voor ouderen voor de deur Commissie financiën en onderwijs Duiveland Commissie welzijn Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIJgRIKZBESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 september 1988 Nr. 24403 Reinigingsdienst houdt vast aan 'nee' ZIERIKZEE - De verontreinigde grond van de Val en de bouwlokatie Regenboogstraat/Raamstraat moet tij delijk worden opgeborgen op de voormalige stortplaats aan de Havenweg te Zierikzee. Dit gaat de gemeente 44.000 gulden kosten. De gemeenteraad moet maandag 19 september nog wel groen licht geven voor deze hande ling. De grond bij de Val is - zo is geble ken - licht verontreinigd. De veront reiniging is zodanig licht van aard, dat gedeputeerde staten geen termen aanwezig achten tot het instellen van een vervolgonderzoek. Ook voelt de provincie niets voor saneringsmaat regelen in het kader van de Interim- wet Bodemsanering. Ook op de bouwlokatie aan de Re genboogstraat/verlengde Raam straat is uit het verplichte bodemon derzoek komen vast te staan, dat daar eveneens licht verontreinigde grond aanwezig is. De gemeente heeft - zoals bekend - aan de bel getrokken bij de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland, maar die blijft de veront reinigde grond weigeren. Vandaar dat de gemeente het nu zelf moet opruimen. Als de gemeente Zierikzee de ver lichting binnen de wallen wil moder niseren gaat haar dit ruim 422.000 gulden kosten. Zo heeft de PZEM op verzoek van de gemeente uitgezocht. Uit financiële overwegingen acht de gemeente het raadzaam het verlich tingsplan in fasen uit te voeren. Als eerste fase denkt het college aan de vernieuwing van de verlichting langs de veel gebruikte route vanuit de bin nenstad naar Poortambacht (lopend via Watermolen/Verrenieuwstraat/ Hofferstraat, d'Aillystraat, P. D. de Vosstraat en Zuidwellebrug. Tevens wil het college hierin de verlichting van de Driekoningenlaan en Steilt- jesstraat bij betrekken. Structureel Een en ander gaat de gemeente 48.000 gulden kosten en daarover moet de gemeenteraad zich gaan uit spreken. Structureel heeft de ver nieuwde verlichting ook nog conse quenties-. De exploitatielasten gaan op jaarbasis met 2250 gulden om hoog. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland heeft er weer een faciliteit bij gekregen. In het kielzog van fluitiste Els Lems van Ensemble Alteklein zorgden kinde ren voor de opening van het eerste kinderdagverblijf in Zierikzee. „Ze was gewoon een soort rattenvanger van Hameien", aldus Agaath van Zeventer. Samen met Irma Willemsen heeft zij het kinderdagverblijf opgezet. In het huis van Van Zeventer in Zierikzee kunnen dagelijks zeven kinderen terecht. Er zijn nu al 14 kinderen aangemeld, dus als er meer dan zeven op één dag komen zullen we met een wachtlijst moeten werken". Een deel van de reeds aangemelde kinderen moet overigens nog geboren worden. Van Zeventer: „We hebben er nu ook al een baby van zes weken bij". Willemsen en Van Ze venter bezetten beiden door hun werk voor het kinderdagverblijf een WVM(Werk Verruimende Maatregel). Zij worden in het kinderdagverblijf bij gestaan door zo'n zeven vrijwilligers, variërend van jonge moeders tot actie ve oma's. Van Zeventer: „We zitten te springen om mannelijke vrijwilligers. Het zou beter zijn als er niet alleen vrouwelijke vrijwilligers aan dit soort projecten meedoen. En je kunt ook aan de reacties van de kinderen merken dat ze hei leuk vinden als er een man bij is". De kinderopvang in Zierikzee is de eerste op Schouwen-Duiveland en draait onder auspiciën van de Stich ting Kinderdagverblijf. In de toekomst wil men ook een project gastouderge zinnen opstarten. HAARLEM - Officier van justitie mevrouw mr. C. Hemmes heeft bij de Haarlemse rechtbank een boete van 2.500 gulden en een maand voorwaar delijke gevangenisstraf geëist tegen de 25-jarige W. E. uit Haarlem. Vervolg van pagina 1 „Met betrekking tot de gemeente lijke subsidie kan het verhelderend zijn om een èn ander eens te vergelij ken met andere gemeenten/gelijk soortige WV's. Tégenover de 5000 gulden van Zierikzee staat 54.000 gul den voor Goes, 100.000 gulden voor Middelburg en 50.000 gulden voor Tterneuzen. In de beleidsnotitie geeft de werkgroep wel nuances aan door het aantal verrichte handelingen te noemen. De WV gaat er vanuit, dat er in 1989 meer geld vanuit de gemeente kas komt. Ook wordt in de begroting rekening gehouden met meer inkom sten door ruimere openstelling van het kantoor en een stijging van ont vangsten door contributies en dona ties. Het rapportje wordt besloten met de stelling, dat voortzetting van het huidige beleid met de huidige exploitie-opzet op termijn tot een faillisement zal leiden. „Vooralsnog hopen wij, dat het zover niet zal hoe ven te komen". Gevaarlijke verkeerssituatie in Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschou- wen gaat de verkeersproblematiek rondom de Haam- steedse Bernhardstraat aanpakken als de gemeenteraad bereid is hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. Dat komt maandag 19 september vanaf 19.30 uur ter sprake in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De Bernhardstraat kan als belang rijke toegangsweg voor de nieuw bouw van Haamstede worden aange merkt en heeft daarom een aanzien lijk verkeersaanbod. De weg is aan het begin echter veel te ruim en dat nodigt uit tot hard rijden. Aangezien aan de Bernhardstraat een kleuter school gevestigd is en ook de kinde ren van de omringende basisscholen hier komen, ontstaan ter plaatse vaak gevaarlijke situaties. Om hieraan een einde te maken is een plan opgesteld ter verbetering van de verkeersveiligheid. De recon structie komt de gemeente op 100.000 gulden te staan. De commissies open- RENESSE - Het CJV Samen Verder in Zierikzee houdt zaterdag 24 sep tember voor de zestiende keer de be jaardendag in het CJV-kamp te Re- nesse. Doel is ouderen en jongeren te laten verbroederen door gezamenlijk bezig te zijn. De ouderen en jongeren worden met twee bussen om 09.30 uur opge haald bij de Beuze en Borrendamme en worden omstreeks 17.00 uur weer teruggebracht. Vaste programma onderdelen zijn een welkomstwoord met koffie, zingen, een spel, 'borrel uurtje' en eten, siësta of strandwan deling en een voordracht je van oude ren. NIEUWERKERK - De commissie financiën en onderwijs van de ge meente Duiveland komt donderdag 15 september om 15.30 uur bijeen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. De vergadering is openbaar toegan kelijk. Gesproken wordt over de wijziging van legesverordening, subsidie voor de commissie BOVO Schouwen-Dui veland, subsidie voor de begeleiding en opvang van asielzoekers, de begro ting 1989 voor het RPCZ en een garan tiesubsidie voor de speelweek van het jeugd- en volwassenenwerk Zee land. Advertentie moderne zitmeubelen uw Look Line dealer DEURL00 INTERMEUBEL HARINGVLIETPLEIN 4 4301 XG ZIERIKZEE TELEFOON 01110-12946 topkwaliteit in tijdloze vormgeving. bare werken en financiën hebben zich al positief uitgelaten over de recon structie. VVV Tijdens de gemeenteraadsvergade ring wordt verder ondermeer gespro ken over het vaststellen van de defin- tieve subsidie voor de VVV in Renes- se. De gemeente heeft de WV vorig jaar een voorschot van 70.000 gulden gegeven. Nodig is conform afspraak (loonkosten en huisvestingskosten) een bedrag van ruim 87.000 gulden. Het college stelt voor dit te verreke nen met de WV. Burgemeester en wethouders wil len verder akkoord gaan met een fi nanciële bijdrage aan de noodopvang van het Leger des Heils in Zierikzee. Kanttekening is wel, dat er gespro ken moet gaan worden met de Inter gemeentelijke Sociale Dienst om te bezien of de kosten gehaald kunnen worden uit de Algemene Bijstands wet. De noodopvang heeft een exploi tatietekort van bijna 7500 gulden. Verzocht wordt aan de gemeenten om 75% van het te verwachten tekort over te maken als voorschot. Voor Westerschouwen komt dit neer op een bedrag van 1390 gulden. Geen geld krijgt - althans als het aan het college ligt - de Stichting RTM Grevelingen. Deze wil een tram lijn gaan exploiteren aan de zuidpunt van Goeree naar de Kabbelaarsbank aan de Brouwersdam. Tévens komt daar een museum en een werkplaats. De stichting kwam niet eerder naar de gemeenten maar voelt zich nu wel genoodzaakt de gemeenten eenmalig dertig cent per inwoner te vragen. Burgemeester en wethouders vin den gezien de lokatie, dat de tramlijn geen effect heeft op Westerschouwen en voelen derhalve niet veel voor sub sidiëring. De commissie financiën denkt er net zo over. Ook geen geld voor de Nederlandse Hervormde kerk in Haamstede. De orgelcommis sie heeft een eenmalige bijdrage ge vraagd voor de aanschaf van een nieuw kerkorgel. De gemeente is wel iswaar bereid om uit monumentaal oogpunt restauratie van orgels te sub sidiëren, maar ziet voor zichzelf geen taak bij te dragen aan de aanschaf van een nieuw orgel. De kerk moet er zelf voor opdraaien. Ook de commis sie financiën heeft zo geadviseerd. Woningen Naast de exploitatierekeningen van de diverse dorpshuizen komt ook de planninglij sten nieuwbouw, ver bouw en verbetering aan de orde. Be ter Wonen is voornemens om tot 1993 43 woningwetwoningen te bouwen in Burgh, Haamstede en Serooskerke. In de planning ook aandacht voor de belangstelling voor premie A en C- woningen, vrije sector woningen en nieuwbouw bejaardenoorden. Wat dat laatste betreft: er bestaat nog steeds het voornemen om klusterwo- ningen te bouwen rondom rusthuis Duinoord. De bewoners, die dit zelf financieren kunnen zo wel gebruik maken van de mantelzorg vanuit het rusthuis. Er worden vier woningen geraamd voor 1989. BURGH-HAAMSTEDE - De Wes- terschouwse commissie voor het wel zijnsbeleid komt dinsdag 20 septem ber bijeen in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staan diverse nota's van onder meer het provinciaal beel dend kunstbeleid, de provinciale bi bliotheektaken en de emancipatie. Ook is er een subsidieverzoek binnen gekomen van de Stichting Welzijn Ouderen, het comité Woord en Daad, het vrouwenontmoetingscentrum en de werkgroep Vrouw en geloof. WASHINGTON - De Amerikaanse senaat heeft voor economische sanc ties tegen Irag gestemd, wegens wat de senaat de „volkerenmoord" op de kurden noemden en het gebruik van gifgas tegen kurdische burgers. Het wetsvoorstel waarin de sanc ties waren vervat, moet nog door het huis van afgevaardigden en onderte kend worden door de president. De president hoeft niet in te stemmen met de sancties als hij een schriftelij ke verklaring ondertekent dat Irag geen volkerenmoord begaat, geen chemische wapen gebruikt en op be trouwbare wijze verzekert dat ze ook niet in de toekomst gebruikt zullen worden. Vierentwintig woningen op lokatie Oude Schouwsedijk Geen 48, maar 4 aanplakborden BROUWERSHAVEN - De plannen om in Brouwersha ven te komen tot een zogenaamd woonzorgproject voor ouderen is in een zo vergevorderd stadium, dat de bouw plannen ingediend kunnen worden. Het gaat om 24 huur woningen voor ouderen die door deze zorgvoorziening dichter bij huis kunnen blijven. Het project is gepland aan de Oude Schouwsedijk, nabij de Zuiddijkdam en de Zuid wal. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee heeft van de landelijk bekende werk groep Loesje het verzoek gekregen 48 aanplakborden te plaatsen binnen de gemeentegrenien. Loesje is bekend om haar positief getinte commentaren op het leven van alledag. Dat doet ze in de vorm van affiches met opmerkelijke teksten. Uit een arrest van de Hoge Raad der Nederlanden is gebleken, dat een plakverbod aljeen dan kan gelden als de gemeente wel de mogelijkheden schept. Er moeten dus wel legale mo gelijkheden zijn. Het aantal van 48 plakplaatsen acht het college van Zierikzee teveel van het goede. Niet reëel noemt ze het gezien het inwonertal en de oppervlakte van de gemeente Tbch stellen burgemeester en wet houders de gemeenteraad maandag 19 september om 19.30 uur voor vier aanplakborden neer te zetten. Geko zen is voor de lokaties Sint Domus- straat (bij de Vismarkt), Schuitha ven, Calandweg (nabij de kruising met de Caustraat) en de Grevelingen- straat (nabij de Schelphoekstraat). De kosten voor aankoop van de mate rialen worden geraamd op ruim 2600 gulden. Een woonzorgproject is een huis- vestingsvorm voor bejaarden, waar bij het de bedoeling is de oudere men sen door het aanbieden van een zorgvoorziening dichtbij huis langer in staat te stellen in hun eigen omge ving te blijven wonen. Daarbij hou den zij hun zelfstandigheid zo lang mogelijk. Het project is bedacht in laagbouw met een plattegrond, waar mee elders goede ervaringen zijn op gedaan. Tévens is voorzien in een bijbeho rend dienstencentrum, waarin activi teiten kunnen plaatsvinden voor enerzijds de oudere inwoners van Brouwershaven en anderzijds voorde bewoners van het te realiseren woonprject. Ook bevat dit centrum ruimten als een kantoor, een voorzie ning om gezamenlijk te eten en een wasserette. Bouw De bouw van het complex op ge noemde bestemming is echter niet conform de gemeentelijke bestem mingsplannen. De gemeente moet hiervoor enige wijzigingen in de plannen aanbrengen. Burgemeester en wethouders gaan dit de gemeente raad voorstellen. Dat gebeurt maandag 19 septem ber vanaf 19.30 uur in het stadhuis te Brouwershaven. Dan wordt ook ge sproken over de bouw van vier huur woningen in Noordgouwe. Beter Wo nen heeft dit voornemen kenbaar gemaakt. De Vereniging Basisschool Zonnemaire heeft voorts gevraagd om een bijdrage voor de aanschaf van tien leerlingensets. De kosten worden geraamd op 2139 gulden. Verder wordt de raad gevraagd 32.500 gulden uit te trekken voor de aanleg van een parkeerplaats bij de algemene begraafplaats in Zonne maire. Dit is nodig ten behoeve van de bereikbaarheid van de begraaf plaats. Gekozen is voor de lokatie aansluitend op de Christinastraat. Het terrein naast en achter het gym nastieklokaal is hiervoor geschikt. De ontsluiting naar de bestaande begraafplaats wordt via een nieuwe oprit gemaakt. Onder deze oprit wordt een betonduiker aangelegd om het oppervlaktewater ongehinderd te doen doorstromen. Over de oprit komt een pad, dat aansluit op de be staande paden. De parkeerruimte biedt mogelijkheid aan tenminste tien voertuigen in aan te geven vak ken. Daarbij wordt rekening gehou den met voldoende manoeuvreer ruimte voor een rouwauto. Een klein gedeelte van de inrit vanaf de Christinastraat zal worden voorzien van klinkerverharding, waarna een dubbele poort wordt aangebracht. Plantsoen Ténslotte zal langs de toegangsweg en rondom de parkeerplaats zelf een nieuw plantsoen met bomen en strui ken worden gerealiseerd. De commis sie recreatie en openbare werken heeft een positief advies uitgebracht. LEMMER - Staatssecretaris De Graaff-Nauta van binnenlandse za ken heeft in Lemmer de eerste dom- pelpompen overgedragen aan een zestal regionale brandweerkorpsen. Met dit ultra-moderne blussysteem kan over een grote afstand 4.800 liter water per minuut getransporteerd worden, tweemaal zoveel als met het oude systeem. „Het is een historische gebeurtenis voor de brandweer in ons land en misschien ook wel voor ande re landen", aldus De Graaff-Nauta. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken If, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 of 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar 1 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld fe worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) I 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6°/o B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3