Zonder andere opzet staat de VVV Zierikzee faillissement te wachten Redelijke belangstelling voor trampoline-actie J. Midavaine DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraken in twaalf auto's Steun voor onderzoek World Fish Centre op Neeltje Jans Nationale ziekendag Twee jongens opgepakt voor openlijke geweldpleging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verdriet Woonzorgproject Groenteboer Gelijkspel De ZLM-voorlichting heeft veel verdriet ge sig- De plannen voor een woonzorgproject in Brou Deze week een da g op stap met de groente- Een verdiend gelijkspel voor te zachtaardig naleerd in de boerengezinnen. (Pag. 2). wershaven zijn in een vergevorderd stadium. boer. (Pag. 5). spelend Zierikzee. (Pag. 6). (Pag. 3). MAANDAG 12 SEPTEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24403 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ga de ziekte tegen als zij nog op komst is. Ovidius Dievengilde weer actief SCHOU V/EN-DUIVEL AND - Het dievengilde is het afgelopen week end weer bijzonder actief geweest. Met name auto's moesten het ontgel den. In totaal werd in 12 auto's over het hele eiland ingebroken. In vier gevallen bleef het bij een poging tot inbraak. Van twee auto's werden surfspullen gestolen. Zo werd van een in Renesse gepar keerd staande auto voor 1800 gulden aan surfmateriaal gestolen. Ook aan de Brouwersdam was men actief. Hier werd voor een waarde van 3500 gulden aan surfspullen gestolen. In Renesse was het verder vrij rustig. Uit één auto werd de radio-cassette speler ontvreemd. Papieren Drukker was het in Bruinisse. Daar werden op een parkeerterrein aan de Hageweg vijf auto's opengebroken. Ook hier ging het de dieven om radio- cassettespelers. In één geval werden ook papieren, een zonnebril en che ques uit de auto gestolen. Uit een auto die geparkeerd stond in Brou wershaven werd een handtas gesto len. Ook in Scharendijke werd een auto opengebroken. Hier gingen de dieven er met geld en cheques vandoor. In Haamstede werd uit een geparkeerd staande auto een tas met geld en pa pieren gestolen. Rijbewijs en girocheques werden gestolen uit een in Westenschouwen geparkeerd staande auto. In Nieuw- Haamstede moesten ook twee auto's het ontgelden. Hier verdwenen geld en cheques. Alle diefstallen vonden plaats tussen vrijdagmiddag en maandagmorgen. NEELTJE JANS - De provincie Zeeland wil 25.000 gulden be schikbaar stellen voor een on derzoek naar de vestiging van een World Fish Centra annex proefstation op het werk- eiland Neeltje Jans. Dat hebben de twee deelne mende instellingen in de Stich ting Neeltje Jans, het departement Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland aan het provin ciaal bestuur gevraagd. De stichting wil snel spijkers met koppen slaan. Men ver wacht dat het World Fish Cen tre zal uitgroeien tot een project van internationale allu re met zeer positieve gevolgen voor de werkgelegenheid. Volgens gedeputeerde staten van Zeeland is het de bedoeling dat zowel het nationale als het internationale bedrijfsleven in de gelegenheid worden gesteld deel te nemen in de realisering van het World Fish Centre en - als onderdeel daarvan - een proefstation voor de visteelt. ZIERIKZEE - Afgelopen zon dag was het weer nationale ziekendag. Het is een jaarlijks terugkerend thema, waarmee speciale aandacht gevraagd wordt voor de zieken in Neder land. En dan gaat het niet over een alledaags griepje, maar over mensen wiens leven is veranderd door een chronische ziekte of ingrijpende operatie. Op tal van plaatsen in den lan de zijn de zieken (zowel thuis als in het ziekenhuisin de bloemetjes gezet. Een rug- gesteuntje in een moeilijke tijd is heel wat waard. Foto: Johan junior. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Meer vrijwilligers, personeel en geld nodig volgens werkgroep ZIERIKZEE - Als de VVV Zierikzee in de komende jaren op dezelfde voet verder gaat als nu dan stevent ze op een faillissement aan. Het bestuur van de VVV zal het zo ver echter niet laten komen. Het kantoor eerder sluiten als dit nodig mocht blijken. Een keiharde constatering, die van de VVV zelf afkomt. Een speciaal opgerichte werk groep heeft een inventarisatie gemaakt voor de toekomst en heeft de organisatie hier voor binnenstebuiten gekeerd. 3224 keer gebeld voor informatie. Op jaarbasis loopt dit totale aantal con tacten op tot over de 25.000. Voor een regionaal VVV-kantoor is dit een groot aantal. De VVV-klanten komen uit Nederland (60%), Duitsland (30%), België (5%), Engeland (2%), Frankrijk (1%), VS en Canada (1%) en overige landen (1%). De kleine ad-hoc werkgroep is in het leven geroepen na de algemene le denvergadering van juni jongstleden. Besloten werd dat er een beleidsnoti tie op tafel moest komen voor de toe komst. De notitie is uitermate duide lijk geformuleerd, waarbij de nodige probleemstellingen worden aange sneden. Is het kantoor (Havenpark 29) aan een goede onderhoudsbeurt toe en laat de personele bezetting te wensen over. In het verlengde hiervan wordt vastgesteld, dat de salariëring niet geschiedt volgens de VW-normen. Door gebrek aan voldoende deskun dige en enthousiaste vrijwilligers is het bezoekersaantal van de Dikke Tb- ren aanzienlijk gedaald. Het team van hostessen, dat rondleidingen in de stad verzorgt, heeft dringend be hoefte aan versterking. Coördinatie Verder ontbreekt het in Zierikzee aan coördinatie met betrekking tot evenementen en de uitgave en ver spreiding van folders, brochures en gidsen. Er is geen professionele kracht voor het organiseren, coördi neren en promoten van activiteiten. Ook de relatie met het Zierikzeese ge meentebestuur wordt problematisch genoemd. ,,Er is irritatie over en weer en weinig of geen begrip voor el- kaars positie en problemen. De ge meente Zierikzee heeft formeel al leen een band met de VW Zierikzee via de jaarlijkse aangevraagde subsi die", aldus de beleidsnotitie. En daarnaast is de subsidie in de visie van de werkgroep veel te laag. De gemeente trekt jaarlijks 5000 gul den uit voor de toeristische organisa tie. (Ter vergelijking: de VVV in Re nesse ontvangt dit jaar een bedrag van 87.000 gulden van de gemeente). Al met al een groot aantal pro bleemstellingen, waaraan in de toe komst gewerkt moet gaan worden. Het produkt dat de VVV te bieden heeft - monumentaal Zierikzee - lijkt in de beleidsnotitie ideaal te zijn als toeristisch-recreatief produkt. Er zijn veel monumenten, diverse mu sea, grote evenementen in de zomer maanden, rondvaarten en zeiltochten en ligt daarnaast op steenworp af stand van een trekpleister als Neeltje Jans. Dat ook de belangstelling voor deze 'parel aan de Oosterschelde' groot is, staat buiten kijf. Alleen dit jaar al zijn er 9205 mensen aan de balie van de VVV verschenen, kreeg de organi satie 957 brieven binnen en werd er Modellen Tot een afgerond advies komt de werkgroep niet in haar notitie. Er worden drie toekomstige modellen aangedragen, waaruit de organisatie een keuze kan maken. Het eerste is het gescheiden model, waarbij de VVV de receptieve en informatieve taak voor haar rekening neemt. Een nieuw op te richten stichting tekent in dit model voor de coördinatie/or ganisatie en delegatie van evenemen ten en promotie. In het zogenaamde VVV-model is er sprake van uitbreiding van het taken pakket. De VVV vervult zowel de re ceptieve, informatieve als promotie- taken. Het derde en laatste model heeft de naam 'Vlissingen' meegekre gen. Er komt een nieuwe stichting voor evenementen en promotie en vanuit hetzelfde kantoor wordt het volledige takenpakket gerealiseerd WA> 1£6> P£ Bitr door personeel in dienst van de VVV en een medewerker van de nieuwe stichting. De drie modellen hebben één over eenkomst. Er is in de drie gevallen uitgegaan van 'enige' uitbreiding van mankracht en middelen voor de uit voering van de vier taken. Bij de drie modellen zijn zowel voor- als nadelen te noemen. Maar voor welk model ook gekozen zal gaan worden, één ding staat vast. Er moet een aantal voorwaarden geschapen worden voor een beter toekomstbeeld, dan nu bo ven het VVV-kantoor hangt. De VVV Zierikzee heeft behoefte aan een bestuur, dat actief, deskun dig en voortvarend te werk gaat. Zo wel de gemeente Zierikzee als de ZOC dienen vertegenwoordigd te zijn. Verder is in dit verband nood zaak dat er regelmatig contact is met de achterban. Ook dienen er mede werkers gevonden te worden om het gidsenteam te versterken. Er dient ook een tweede informatrice aange trokken te worden op full-time basis om ruimere openstelling van het kan toor te realiseren. En als laatste, maar zeker niet het minst belangrijke, dient er een struc turele verhoging van de inkomsten te komen. Met extra inkomsten moet het huidige voorzieningenpakket ge continueerd en zo mogelijk uitge bouwd worden. Daarvoor is meer personeel nodig. Verhoging van de in komsten kan bereikt worden door vergroting van de omzet en betaalde serviceverlening, verhoging van het aantal leden, werven van donateurs en verhoging van de gemeentelijke subsidie. vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Buien Boven de omgeving komt een krachtige noordelijke stroming te staan. Hiermee wordt vrij koude en onstabiele lucht aangevoerd. Opkla ringen worden afgewisseld door bui en die vergezeld gaan van onweer en windstoten. Middagtemperatuur 15 graden. Overwegend krachtige wind uit noordwesten. Minimumtempera tuur komende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 16 sept.: Woensdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: noord 5 Donderdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 sept. Zon op 07.11, onder 19.59 Maan op 09.38, onder 20.20 Eerste Kwartier: 19 september (05.18) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komende etmaal wordt ons weer beheerst door een bo ven Zuid-Scandinavië aanwezige de pressie. De kern daarvan beweegt zich langzaam in de richting van Zuid-Rusland. Doordat gelijktijdig een hogedrukgebied ten westen van de Britse eilanden in betekenis toe neemt, krijgt ons land de komende twee dagen met een koude noord westelijke stroming te maken. Hier mee wordt vanaf de Noordzee lucht aangevoerd waarin zich boven het re latief warme water talrijke buien gaan vormen. Sommige van deze bui en kunnen zelfs vergezeld gaan van onweer. BRUINISSE - Vrijdagavond werd de politie gealarmeerd wegens een vechtpartij in Bruinisse. Tegen R. V. (20) uit Bruinisse en A. J. de U (22) uit Nieuwerkerk werd proces-verbaal opgemaakt wegens openlijke ge weldpleging. Het tweetal kreeg in een jeugdsoos in Bruinisse onenigheid met M. J. van D. (28) uit Oosterland. De ruzie werd buiten uitgevochten en daarbij zag Van D. zich geplaatst tegen twee te genstanders. Van D. liep bij de vecht partij aanzienlijk letsel op. Hij liep verwondingen in het gezicht op en de behandelend huisarts constateerde twee gescheurde kniebanden. Beide benen moesten gespalkt worden. Tb- gen V. en De U werd proces-verbaal opgemaakt. Spontane complimenten voor het initiatief BURGH-HAAMSTEDE - De actie trampoline springen van J. Midavaine uit Burgh-Haamstede heeft 583 gulden opgeleverd. Geen opzienbarend bedrag, maar de organi sator is zeker niet ontevreden. Het geld wordt overge maakt op giro 800800 ten bate van de watersnoodramp in Bangladesh. Toch is er een behoorlijk aantal mensen afgekomen op de actie van Midavaine. Idee was, dat voor het trampoline springen in zijn centrum normaal betaald moest worden. De opbrengst gaat voor de volle honderd procent naar het gironummer. Maar het ging Midavaine blijkbaar niet al leen om geld. Een week geleden werd Bangla desh getroffen door een extreem gro te watersnoodiamp. Midavaine, die na zijn vele buitenlandse reizen, be richtgeving uit alle hoeken van de wereld nauwlettend volgt, wilde met een actie ondernemen. „Eigenlijk - zo is nu gebleken - was de voorberei dingstijd te gering. Ik denk. dat een ramp hoe gek het ook klinkt een paar weken oud moet zijn voordat de men sen reageren. Het is nu pas een week". Om en rond de trampolines had hij spandoeken opgehangen en twee pa nelen met krante-artikelen van de ramp neergezet. Op die manier kon iedereen op de hoogte gebracht wor den van het gebeuren in Bangladesh. Het is de organisator opgevallen, dat met name de toeristen niet veel van de ramp wisten. ,,Er zijn blijkbaar veel mensen, die tijdens hun vakan tie geen krant inkijken". De meeste reacties (zo'n 90%) kwam van de ei- landelijke bevolking. Sommigen - met name ouderen - tastten zonder te springen in de por temonnee om geld aan Midavaine te geven. In plaats van het geringe toe gangsbedrag gaven sommigen vijfen twintig gulden en complimenteerden Midavaine met zijn initiatief. Deze heeft overigens geen reactie gekre gen op zijn oproep aan de diverse on dernemers in de regio om mee te doen aan de geldinzameling. ,,Ik hoop dat dat alsnog gaat gebeuren, want er is veel geld nodig". 583.— opbrengst voor Bangladesh.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1