Er valt deze maand heel wat te genieten by Citroen. .je** AX De Citroen AX is inmiddels een beken de verschijning op de Nederlandse wegen Je ziet 'm steeds vaker vooral omdat het zo'n AX nu al vanaf f199,- per maand. Visa De Citroen Visa heeft z'n grote be trouwbaarheid al heel lang bewezen Een auto BX De Citroen BX is één van de meest succesvolle auto's in z'n prijsklasse. CX De Citroen CX is en blijft een unieke auto Voorzien van de modernste motoren, de meest geavanceerde techniek. De supersnelle CX Xirbo Diesels bijvoorbeeld. Alleen in september. AUTO LOUIS GOEDBLOED, KORTE NOBELSTRAAT 39, ZIERIKZEE. TEL. 01110-14951. Vereniging- huisvrouwen Westerschouwen zestig jaar streeknieuws V I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 september 1988 Nr. 24401 7 tot trtet- eert <Voru4. trio <pe Zoals bekend is de franse keuken zeer gevarieerd. Zo ook Citroen Kopers van een nieuwe Citroen AX, Visa, BX en CX genieten in de maand september een aanzienlijk voordeel. En het gaat niet om één aanbieding maar een ruime keuze van mogelijkheden. Lees even mee op welke manier de afgebeelde menukaart een maand lang al onze prijskaartjes drastisch verandert. opvallende auto is. En niet alleen om te zien. De AX is ook opvallend ruim van binnen. Hij is opmerkelijk zuinig, wat dacht u van 1 24,3 bij 90 km/h, 116,9 bij 120 km/'h en 116,7 in de stad AX 10E (ECE-norm). En de AX vergt minimaal onderhoud. Er zijn van alle 3- en 5-deurs versies nog een beperkt aantal gloednieuwe Citroen AX'88 modellen in voorraad Die mogen deze maand de showroom verlaten met een voordeel van 1500 tot 2000 gulden U rijdt nu al eén Citroen AX vanaf fl. 13.900' Ook van toepassing op deze'88 model len van dé AX is onze zéér voordelige finan ciering al vanaf fl 199, per maand (AX 10E op basis van 48 maanden bij aanbetaling van fl. 4.370, en een restantbedrag van fl 3.500, dat u na 48 maanden kunt aflossen door inruil of verlenging van de lening' om van te houden. Standaard met 4 portieren, een handige grote achterklep en een zee van bergruimte Alle Visa's zijn deze maand 2000,gul den voordeliger Dat brengt de vanafprijs op (1,13.350,-'. En ook de Visa kunt u deze maand extra voordelig financieren Een zeer gelukkige combinatie van sportief karakter gerieflijk comfort en bijzonder lage kosten per kilometer. Kortom: de ideale auto voor zakelijk denkende mensen die toch formi dabel willen rijden. De nieuwe '89 modellen zijn pas bin nen Daar is zelfs een geheel nieuwe versie bij, de extra complete BX 16RE. Toch maken we in deze aanbiedingsmaand voor de BX geen uitzondering kunt kiezen: tot fl. 10.000,- renteloos lenen tot 1 maart 1989 (na aanbetaling van minimaal 30% van de aanschafprijs) met eventueel een zéér voordelige financiering, die pas op 1 maart volgend jaar ingaat Öf uw BX nog completer maken met gratis accessoires t.w.v. 1500 gulden naar keu ze b v. auto hi-fl, trekhaak enz.). U rijdt al BX vanaf fl 22.990,Maar dat kan ook nóg voordeliger. Er zijn namelijk nog enkele 1988 modellen leverbaar voor heel speciale prijzen. Informeer even bij uwCitroén agent. Ook over ons speciale finan cieringsaanbod van deze maand. En de CX-serie is uitgerust met alle eigentijdse voorzieningen die auto's op dit niveau zo comfortabel en veilig maken. (Zo is op een aantal CX-versies ABS leverbaar.) De CX is een zakenauto pur sang Van daar ons zakelijke aanbod bij aankoop van een nieuwe CX berekenen we deze maand inruilprijzen met een gouden randje. En in de showroom zult u merken dat dit nog een understatement is. Citroen CX nu vanaf fl. 40.750,-' minus de extra inruil. Interessante leasetarieven Alle hier genoemde aanbiedingen gel den van I tot uiterlijk 30 september 1988. De auto's moeten uiterlijk 15 oktober op naam gesteld zijn De voorraad van '88 modellen is be perkt. Stel uw bezoek aan uw Citroen agent dus niet uit. Vermelde prijzen exclusief afleveringskosten, inclusief BTW Financieringen op basis van hei Auto Plezier Plan van Citroen Financiering Nederland Peze worden afgesloten op de gehruikeliike l.viw t irden van een huurkoopovereenkomst Effect» i rentepercentage II.-f BURGH HAAMSTEDE - De afde ling Westerschouwen van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen heeft het programma voor het win terseizoen samengesteld. Een pro gramma dat ten dele is afgestemd op het zestigjarig jubileum, dat in 1989 gevierd gaat worden. De afdeling telt ruim 180 leden, die na de jaarwisseling bijeenkomsten met een jublierend karakter voorge schoteld krijgen. Het mooiste jubi leumgeschenk voor het bestuur zou meer leden zijn. Aan het gevarieerde aanbod zal het niét liggen. Op de agenda voor dit jaar staan een info middag en tentoonstelling van bor- duurstukken van de handwerkclub (13 september), lezing over antiek door de heer Witte (27 september), le zing over Bolivia met dia's (4 okto ber), gewestelijke najaarsvergade ring (11 oktober), bingo-middag ten bate van de jubileumviering (25 okto ber), lezing over het Wereld Natuur Fonds (1 november), excursie (9 no vember), blijspel met toneel (15 no vember), sinterklaasfeest (29 novem ber) en kerstviering (19 december). ZIERIKZEE Vergadering IGSD Op woensdag 14 september verga dert het bestuur van de Intergemeen telijke Sociale Dienst (IGSD). De ver gadering wordt gehouden in de be stuurskamer van de dienst en begint om 19.15 uur. Op de agenda onder meer de vaststelling van de begroting 1989, voorlopige vaststelling van de rekening 1987 en vaststelling van het jaarverslag 1987. NCVB De afdeling middagen voor oude ren van de Zierikzeese NCVB houdt woensdag 28 september de eerste bij eenkomst van het seizoen in het Her vormd kerkcentrum te Zierikzee. De middagen zijn interkerkelijk en voor alle ouderen toegankelijk. Aanvang: 14.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Jubilea De gemeente Westerschouwen viert woensdag 14 september het vijfen twintigjarig jubileum van haar me dewerkers R. van der Pol, J. A. in 't Veld en J. van Nieuwenhuize. Het be treft een besloten bijeenkomst. Welzijn Ouderen De Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland vergadert woensdag 28 september in het ge meentehuis te Burgh-Haamstede. Op de agenda, die vanaf 14.00 uur in be handeling wordt genomen, staat on dermeer de jaarrekening 1987 en een werkverslag van de functionaris. BROUWERSHAVEN Henri Dunant Het Rode Kruis vlaggeschip de Henri Dunant bezoekt dinsdag 27 september Brouwershaven met gas ten van de afdeling Gouda. De orga nisatie is in handen van de Rode Kruis-afdeling Schouwen-Westhoek. Om 14.30 uur is er allereerst een rond wandeling. Om 19.30 uur treedt Luc- tor et Emergo aan de Loswal op, na dat burgemeester C. Slabbekoorn de gasten een welkomstwoord heeft toe gesproken. Om 20.15 uur is het tijd voor zang van mevrouw E. Vós-Si- mons. Zij wordt op de piano begeleid door mevrouw J. Houtman. Om 20.45 uur is de uitreiking van een presentje en documentatiemappen door de le den van de Welfare-afdeling. Om 21.00 uur is er tenslotte een optreden van het Welfare-koortje. NIEUWERKERK ANBO De afdeling Nieuwerkerk van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen start dinsdag 13 september weer met de wekelijkse spelletjes middagen. Het is in het dorpshuis en begint om 14.00 uur. BRUINISSE Bevolking In de gemeente Bruinisse zijn in de maand augustus 1988 de volgende kinderen geboren: Adriana W. van den Berge, Cornelia J. van der Meer en Maarten H. Willemse. Overleden zijn Marinus W. van Vessem, Maria Kik-van Gilst, Albertus Bakker en Pieternella Zwijnenburg-van Oeve- ren. Er zijn huwelijken gesloten tus sen Johannes E. P. M. Reijnen en Pe- tronella C. van Eek en Abraham S. Duinhouwer en Anita van Helden. GOES Toneel Het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel (ZCA) heeft Jimmy van der Zanden bereid gevonden om de beginnerscursus toneelspel te bege leiden. Twaalf avonden van twee uur bedoeld voor die mensen, die nog nooit of heel weinig met amateurto neel of toneelspel in zijn algemeen heid te maken hebben gehad. De cur sus is op twaalf achtereenvolgende donderdagen, beginnende op 29 sep tember. Plaats is de Pit in Goes (Ap pelstraat 2a). Aanmeldingsformulie ren voor belangstellenden ouder dan zestien jaar zijn verkrijgbaar bij het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinni ge vorming en Volwasseneneducatie aan de Roozenburglaan 89 te Middel burg. Kapasi Na de zomervakantie houdt de vriendenkring Kapasi voor de vijfde keer een nieuw seizoen dans- en ont moetingsavonden in Slot Ostende te Goes. Het is bedoeld voor alleen staanden tot ongeveer 45 jaar. Voor informatie kan gebeld worden met 01184-65145 of 01102-42709. De eerste avond is zaterdag 17 september om 21.30 uur. Cursussen WJ-CNV Jongerenorganisatie orga niseert regelmatig cursussen waar mee jongeren aan hun eigen toekomst kunnen werken. Van donderdag avond 6 oktober tot en met zaterdag middag 8 oktober is er in Westelbeers de "cursus 'Word je eigen baas'. Hier voor kunnen jongeren die plannen hebben om zelfstandig te gaan onder nemen zich opgeven. De cursus biedt jongeren de mogelijkheid serieus te onderzoeken of een eigen bedrijf echt iets voor ze is. In het programma wordt informatie gegeven over instel lingen, subsidies rechtvormen en marketing en ook wordt aandacht be steed aan het opstellen van een 'on dernemingsplan'. Naast deze cursus organiseert WJ-CNV nog diverse an dere cursussen. Informatie over deze bijeenkomsten is te lezen in de nieu we cursuskrant Doe Wat. Deze krant kan gratis aangevraagd worden op het districtskantoor van WJ-CNV. MIDDELBURG Verhuizing TU Vrijdag 9 september wordt het nieuwe verkoopkantoor van de Tbch- nische Unie aan de Arnesteinweg in Middelburg officieel in gebruik geno men. Dit gebeuren staat gepland voor 16.30 uur. De TU is leverancier van onder andere electrotechnische, sani taire en verwarmingstechriische pro- dukten. De TU beschikt over 23 ver koopkantoren door heel Nederland. Vrouwenraad De Zeeuwse vrouwenraad houdt in samenwerking met het vormingscen trum Van Eeghenhuis/Hedenesse een cursus voor vroüwen Omgaan met conflicten. De cursus is 12, 13 en 14 oktober in het vormingscentrum te Middelburg. In deze cursus is er aan dacht voor verschillende manieren van omgaan met conflicten om ze tot een oplossing te brengen. Dat ge beurt door zowel theoretische infor matie als oefeningen rondom con flictsituaties. Informatie: 01180-34733. FIOM FIOM-Zeeland start een gespreks groep voor mensen, die na het verbre ken van een relatie voor de opvoeding van hun 'kind(eren) staan. In zo'n groep kan gesproken worden over de situatie als alleenstaande ouder. Doel van de gespreksgroep is het verwer ken van de scheiding. Maar ook prak tische zaken als huisvesting, finan ciën en kinderopvang komen ter sprake. De eerste bijeenkomst is dinsdag 11 oktober in het FIOM-ge- bouw te Middelburg en is altijd op dinsdagavonden van 20.00-22.00 uur. FIOM FIOM-Zeeland houdt een cyclus van drie thema-avonden voor vrou wen. De onderwerpen zijn macht/on macht, geven/ontvangen en ik/de an der. De thema's hebben onderling verband en worden gerelateerd aan de positie van vrouwen in de samen leving. De eerste avond is woensdag 28 september, de tweede woensdag 5 oktober en de derde woensdag 12 ok tober. Informatie: FIOM-Zeeland, Varkensmarkt 1 te Middelburg, 01180-27311. Themadag Op initiatief van vifer Zeeuwse in stellingen voor maatschappelijk acti- veringswerk wordt op vrijdag 7 okto ber in de Middelburgse Schouwburg een themadag gehouden over de maatschappelijke gevolgen van eco nomische keuzen De organisatoren willen hiermee een bijdrage leveren aan de discussie over de toekomst van Zeeland en in het bijzonder over de afweging van economische moge lijkheden tegen wenselijk geachte ontwikkelingen op het gebied van welzijn en cultuur. Op de thema bijeenkomst geven drie inleiders hun visie: dr. M. Gastelaars (sociologe), A. J. Gijsbers (tot voor kort directeur- generaal van het ministerie van WVC) en mr. J. P. Boersma (oud-lid gedepu teerde staten Zeeland en lid van de Eerste Kamer). Verder is er een fo rumdiscussie onder leiding van drs. W. F. J. Kooiman-de Jager. Dr. C. Boertien, Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, verzorgt het ope ningswoord. De themadag start om 13.15 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. DEN HAAG Produktschap Op woensdag 14 september wordt er een openbare bestuursvergadering gehouden van het produktschap voor vis en visprodukten. De vergadering wordt gehouden in het Nederlands Congresgebouw en begint om 13.30 uur. Op de agenda een aantal vast te stellen verordeningen en besluiten. Daarnaast staat nader beraad over de inwerkingtreding van de verordening saneringsregeling kottervloot op de agenda.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7