Middelburg-Zierikzee 1-2 AUTO LOUIS GOEDBLOED Bruse Boys verslaat WHS op eigen terrein Zierikzee wint verdiend van opportunistisch Middelburg Brouwershaven slaagt er niet in goed spel in winst om te zetten NIEUmBODE de eerste klap is een daalder waard! Hoofdsponsor v.v. Zierikzee Zeeuwse selectie Dubbele beenbreuk C-junior Dreischor wint een spannend duel Programma zaalvoetbal t 6 Middenveld toont zijn krachten ZIERIKZEE - Zierikzee is het voetbalseizoen '88/'89 overtuigend begonnen. In Middelburg slaagden de man nen van trainer Hans van der Wekke erin om met 2-1 van de Middelburgers te winnen. Gezien het beter verzorgde spel van Zierikzee een welverdiende zege. Ofschoon trainer Hans van der Wekke in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gestart was met een ruime selectiegroep waarin achttien spelers uit moesten maken wie de eerste selectie zouden gaan vormen, kon Van der Wekke slechts met elf spelers naar Middelburg af reizen. Blessures en vakantieperike len waren hier debet aan. Van de ploeg die in Middelburg in actie kwam waren Theo Wittenberg en Martin de Jonge (ex-Brouwershaven) niet geheel fit. Gemengde gevoelens Met gemengde gevoelens moest Van der Wekke zijn team aan het karwei in Middelburg laten beginnen. Tb- meer daar uit de voorbereidende pe riode was gebleken dat Middelburg onder de nieuwe trainer Tfelussa veel sterker acteerde dan afgelopen sei zoen. In de derde minuut van de wed strijd liet Zierikzee reeds zien dat het niet voornemens was om afwachtend te spelen. De gevaarlijk doorgebro ken Leen Koster zorgde voor span nende momenten maar zag zich de voet dwarsgezet door Middelburg. Het was Zierikzee, dat door toe doen van de aan zijn kuit geblesseer de maar desalniettemin ongrijpbare Theo Wittenberg (op links) en de zich goed manifesterende Jacco Heyboer (op rechts) de verdediging van Mid delburg keer op keer zwaar op de proef stelde. Schoten van de eveneens in goede vorm zijnde Kees Verkaart en Jacco Heyboer (tweemaal) konden door de Middelburgse achterhoede worden geblokt. Pas in de zeventiende minuut werd Middelburg gevaarlijk via de lin kerspits Werner Blanckaert. Zeker in de eerste helft toonde Fred Kramer te veel eerbied voor de mooie rpaar fra giele buitenspeler. Blanckaert brak door, waarna zijn voorzet Jan de Rij ke bereikte, de bijna twee meter lan ge spits, die niet alleen bij het kop pen maar ook aan de grond zeer gevaarlijk was. Martin de Jonge had dan ook de handen vol aan deze boomlange tegenstander, maar kweet zich behoorlijk van zijn taak. De kans van De Rijke leverde echter niets op, doordat Peter Noordijke de aanval deed stranden. Drie minuten later stuurde de zeer gedegen spelende linkervleugelver dediger Bart Helbers Kees Verkaart in de diepte weg. Alleen voor keeper Telussa werd hij te ver naar de zij kant gedrongen. Een teruggekeerde verdediger zorgde voor opruiming voor het doel van Middelburg. Het was niet meer dan uitstel van execu tie, want slechts twee minuten later zorgde Leen Koster voor een steek pass op links. Theo Wittenberg had zijn „mannetje" voor de zoveelste keer van zich afgeschud en bereikte Kees Verkaart, die voor het doel en in één beweging zorgde voor een ver diende 0-1 voorsprong. Na een half uur was het opnieuw Kees Verkaart die gevaarlijk door kwam, maar nu naast schoot. Met nog tien minuten te gaan voordat het rustsignaal klonk begon de „De Rij ke show". Het opportunistisch spe lende Middelburg; van achteruit veel lange ballen op De Rijke bracht Zie rikzee op de rand van paniek. Door koppen, terugleggen, goed afscher men van de bal en wachten op assistentie, deze facetten had De Rij ke dit weekeinde in de vingers. Een zeer gevaarlijke situatie ont stond toen De Rijke zich tussen twee verdedigers in goed vrij kon draaien. Een zeer geconcentreerde Peter Noor dijke zorgde voor een hoekschop, die rakelings over het doel werd gekopt. Eén minuut voor rust gebeurde het bijna onafwendbare. Een slecht weg gewerkte bal werd vanaf rechts weer voor het doel van Zierikzee gebracht en door de weer zeer kort draaiende Jan de Rijke in het doel gedeponeerd, waarmee de stand op 1-1 kwam. Afsnijden Vanaf de aftrap kwam Patrick de Broekert voor keeper Telussa, maar de steeds beter opererende laatste verdediger van Zierikzee kon niet tot scoren komen. De rust gebruikte trai ner Van der Wekke om zijn mannen erop te wijzen dat de aanvoer naar de gevaarlijke De Rijke moest worden afgesneden en dat meer rust en kalm te in de ploeg een vereiste was om in Middelburg op de been te blijven. Kracht Na rust pakte Zierikzee de draad weer op en opnieuw bleek in deze fa se van de strijd de kracht van het hui dige middenveld van de selectie van Van der Wekke. Doortastend bij het uitvoeren van de verdedigende taak en snel overschakelend nnaar de aan val penetreerde Martin Quist, die in de tweede helft beter op dreef was dan in het eerste gedeelte van de strijd, Leen Koster en de alweer aan wezige Marco van Oeveren. in de de fensie van de tegenpartij. Het eerste kwartier van deze tweede helft lever de genoeg sensatie op: na een handig hakballetje leverde een schot van Kees Verkaart een hoekschop op, die door Bart Helbers nipt over werd ge kopt. Een vrije trap van Kees Verkaart ging vervolgens via de lat over. Er wai'en nog meer „bijna goals" want een schot van Leen Koster ging even eens net naast, terwijl Jacco Heyboer in datzelfde eerste kwartier via een verdediger in de gelukkige handen van de Middelburgse goalie schoot. Opnieuw Het kon eigenlijk niet uitblijven, in de 22e minuut na rust was het zover. Het was opnieuw Theo Wittenberg die de verdedigers voor onoplosbare problemen stelde. Een bekeken pass- je tot bij Leen Koster leverde op nieuw voorsprong (2-1) voor Zierikzee op. Nadat Middelburg via een buiten- speldoelpunt, waarbij De Rijke op nieuw een belangrijk aandeel had, nog voor enige onrust had gezorgd en Theo Wittenberg plaats maakte voor A-junior Erwin Theunisse, leek good old Kees Verkaart de wedstrijd defi nitief te gaan beslissen. De verdedi gers achter zich latend kwam Ver kaart oog in oog te staan met de Middelburgse doelman. Een schijn beweging zette ook keeper Telussa op het verkeerde been maar tot ontzet ting van de Zierikzeeënaren besloot Verkaart zijn actie in het zijnet. Ofschoon Erwin Theunisse daarna nog een keer aantoonde over moge lijkheden te beschikken om met wat aanpassingen hier en daar uit te groeien tot een verdienstelijk speler waren de laatste minuten voor Mid delburg. Van overleg aan Middel burgse zijde was echter geen sprake meer en de hoge ballen die voor het doel van Zierikzee werden gelan ceerd waren zonder uitzondering een prooi voor Peter Noordijke. Het bleef dan ook bij 2-1 voor Zierikzee, het geen gezien het beter verzorgde spel van de ploeg van Van der Wekke een verdiende overwinning was van een door scheidsrechter Ludo Baert goed geleide ontmoeting met Middelburg. Advertentie Hard spel in tweede helft BROUWERSHAVEN - Hoewel het eerste team van de voetbalvereniging Brouwershaven de competitie begon met goed voetbal, slaagde zij er niet in de derby tegen WIK-1 af te sluiten met winst. Het elftal uit Kerkwerve schuwde geen enkel middel om tegenstand te bieden te genover de technisch toch wat betere Brouwse ploeg. Dat resulteerde vooral in de tweede helft in (te) harde.acties die door de scheidsrechter werden getolereerd. De wed strijd op het Brouwse sportveld werd beëindigd met een gelijkspel: 2-2. foe. De WI K-spelers reageerden op het Brouwse offensief door harder en stugger in te komen. Zij schuwden daarbij niet om één tegen één duels aan te gaan die de Brouwse spelers regelmatig verloren. Brouwershavenspeler Arjan Visser werd vanwege kramp gewisseld voor de rechterspits Jaap Constandse. Steeds opnieuw werden de spelers van Brouwershaven vastgezet door offensieve acties van WIK. Dat resul teerde tien minuten voor het eind van de wedstrijd in de vierde goal van de wedstrijd. Via een uitval over links gooide WIK-speler Aren van Wezel de bal strak voor. Han van de Sande zorgde voor de afwerking: 2-2. Vijf minuten voor tijd werd Brouwersha venspeler Remie Lievense nog gewis seld voor Leo Clarisse. Maar dat ver anderde niets meer in de eindstand. Teun de Ronde scoort drie keer SINT-ANNALAND - De ploeg van trainer Piet Roks is de competitie succesvol begonnen. De altijd lastige uit wedstrijd tegen WHS uit Sint-Annaland werd met 4-2 in het voordeel van Bruse Boys beslist. Vorig seizoen nog haalde de Bruse voetbalclub in twee wedstrijden tegen WHS maar een punt. Voor de eerste wedstrijd van de competitie '88-'89 was voorstopper Fred van de Berge ge blesseerd. Zijn plaats werd ingenomen door Peter Cop- poolse. Het begin van de wedstrijd leek dramatisch omdat Bruse Boys al bin nen een minuut op 1-0 achterstand stond. Dat gebeurde toen Solaris de gehele Bruse verdediging verraste en doelman Muller het nakijken gaf. Het antwoord van Bruse Boys liet niet lang op zich wachten want in de vierde minuut was de stand weer ge lijk. Jos van Unen ging op de rechter kant goed door en op zijn voorzet liet Teun de Ronde de bal in het doel ver dwijnen: 1 - 1. Een-tweetje Na de gelijkmaker ging het spel wat op en neer totdat na twintig mi nuten spelen Tonny van de Berge op links Klaas Verspoor wegstuurde. Verspoor bracht de bal laag voor en Tbun de Ronde schoot zijn tweede treffer bihnbn: 1-2. Vlak voor het ein de van de eerste helft leek de wed strijd al te zijn beslist toen Tonny van de Berge een een-tweetje aanging met Jacob van de Berge. De verdediging van WHS werd uitgespeeld en Tonny van de Berge scoorde beheerst: 1-3. Het begin van de tweede helft was identiek aan de eerste helft. WHS ging furieus van start en dat resul teerde na één minuut opnieuw tot een treffer. Een fout in de Bruse de fensie stelde Steuris in staat om 2-3 te scoren. Bruse Boys leek door deze vroege goal in de problemen te ko men. Zeker toen na een kwartier spe len linksback Leen van de Bijl zo ge blesseerd raakte dat hij zich moest ZIERIKZEE - Vier jeugdige voetballers van het Zierikzee- se MEVO zijn uitgeselecteerd om mee te doen aan de Neder landse kampioenschappen jeugdvoetbal. Het gaat om de dertienjarige Clement van Splunder en de dertienjarige Michel Jansen die werden geplaatst in de groep jeugd onder de veertien jaar. De veertienjarige Mark van Dijke en de veertienjarige Pieter van de Neut werden ge plaatst in de groep jeugd onder de 15 jaar. Met deze selectie ho ren de vier jeugdige Zierik zeeënaren tot de beste 16 in Zeeland in hun klasse. Samen met andere regio's zullen zij Zeeland vertegenwoordigen bij de Nederlandse kampioen schappen. ENSCHEDE - Tijdens ongeregeld heden rond de voetbalwedstrijd FC Twente-Ajax in Enschede zijn vier politiemannen en een agente licht ge wond geraakt. Twee aanhangers van de Amsterdamse club liepen verwon dingen op door beten van een politie hond. Gelijkspel was het ook al bij de rust, maar dan 1-1. Het Brouwse elf tal kwam direct al goed uit de start blokken. De spelers vonden elkaar in goede combinaties en dat leidde tot vier vijf open kansen voor het doel. Het ontbrak echter aan de juiste af werking want de keeper van WIK had geen moeite met de (te zacht inge schoten) ballen van Remie Lievense, Arjan Visser en Johnnie van Mourik. Uitval Hoewel Brouwershaven op deze wijze in de eerste helft een vaste greep op de wedstrijd hield, was er ook af en toe een uitval van WIK. En dat leverde wel resultaat op. Onge veer een half uur na het begin van de wedstrijd kreeg Arend van Wezel de bal over links aangespeeld. Hij jaag de het leer met een schuine pass naar Noorddijk die de bal in de linker hoek van de goal schopte. Niet kei hard maar wel effectief want de Brouwse keeper dook er net over heen: 0-1. Op slag van rust slaagden de Brouwenaren erin de achterstand weg te werken. René Roon gaf een strakke voorzet die door Arjan Viseer werd ingekopt: 1-1. Na de rust kwam Brouwershaven opnieuw goed uit de startblokken. Zij overheerste haar opponenten zo danig dat die op hun eigen helft wer den vastgezet. WIK reageerde daarop met hard voetbal. In de dertiende mi nuut van de tweede helft brak Brou wershavenspeler Martin Quist door op rechts. Via een lange pass naar links speelde hij de bal door naar Re né Roon die zich op de rand van het 16 metergebied bevond. Die aarzelde niet en kopte het leer keihard en on houdbaar in: 2-1 voor Brouwcrsha- Hierna creëerden de Brouwenaren nog wat kansen die geen resultaat opleverden. Een knal van Ad van den Hoek werd gestopt door de WIK- keeper en dat was ook het geval bij een actie over links van Werner Ka- laten vervangen. In plaats van hem kwam Robin Ruitenbeek in het veld. WHS drong meer en meer aan, maar toch was het Teun de Ronde die scoorde. Tonny van de Berge speelde Teun de Ronde aan die voor de derde keer de keeper kansloos liet. Met nog 20 minuten te spelen was dit de defi nitieve beslissing. Even leek Bruse Boys het nog moeilijk te krijgen toen doelman Jacob Muller niet meer door kon spelen. Maar Martin van der Ha ve, die met de club meereisde als re servekeeper, maakte de laatste tien minuten van de wedstrijd prima vol. De eerste twee punten gingen mee naar Bruinisse. Volgende week speelt Bruse Boys de eerste thuis wedstrijd van het seizoen tegen Din- teloord. Vorig seizoen gedegradeerd uit de 2e klasse, dat ook de eerste wedstrijd winnend heeft afgesloten. NIEUWERKERK - De twaalfjarige Eric Hoets uit Nieuwerkerk heeft zaterdag tijdens de wedstrijd SKNWK Cl-Renesse Cl zijn rechterbeen gebroken. De onfortuinlijke Eric kwam in botsing met een Renesse- speler en liep daarbij zowel een scheenbeen- als een kuit beenbreuk op. DREISCHOR - Het eerste elftal van Dreischor maakte van de eerste wedstrijd in de competitie tegen Luc- tor '88 een leuke partij voetbal die spannend bleef tot de laatste mi nuut. Desondanks werd er maar een doelpunt gescoord. Maar wel in het voordeel van Dreischor 1-0. Dat doelpunt werd zeven minuten voor rust gescoord door Dennis Dijst nadat beide teams tijdens de eerste helft een paar kansen hadden ge creëerd die niet benut konden wor den. De bal werd over links aange speeld door Richard Drubbel en Dijst tikte hem in. Ongeveer drie minuten na de rust ontstond opnieuw een goe de scoringskans, maar de bal beland de van de voeten van Marcel IJzen- brand tegen de paal. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd wees de scheidsrechter een penalty toe aan Luctor '88 omdat Jan Witte een van zijn tegenspelers onderuit zou heb ben gehaald. De gelijkmaker bleef echter uit omdat Dreischor-keeper Hans Hoek erin slaagde de bal te stoppen. Twee minuten voor het eind signaal waren de rollen omgekeerd. Een speler van Luctor zou Iwan Pan- kow onderuit hebben gehaald en de scheidsrechter kende Dreischor een penalty toe. Kees Westdorp schoot naast zodat de eindstand ondanks al deze spannende momenten 1-0.bleef. WKISmSSmiffSi Brouwershaven had een flinke klus aan WIK. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel ti ja»** 2-2. (Foto: Joop i ZIERIKZEE - In totaal twaalf ploegen komen maan dag 5 september, wanneer de zaalvoetbalcompctitie '88-89 losbarst in actie. Deze wed strijden worden in sporthal Onderdak in Zierikzee ge speeld en beginnen steeds om 19.00 uur. Het programma voor maan dag 5 september ziet er als volgt uit: 1. Tbren Boys-Stella Boys 1 (19.00 uur). 2. FC Kerkwerve- Dreischor (19.40 uur). 3. Braber Groenvoorziening-De Keien (20.20 uur). 4. De Steeg-Bruse Boys (21.00 uur). 5. WIK-Nola Boys (21.40 uur). 6. Knippie- Stella Boys 2 (22.20 uur).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6