Kermis in Zierikzee Hard slapen? MMer gerond danudenkt streeknieuws Golfpromotiedag geslaagd fund- raising project Junior Kamer Gs blijven tegen de aanleg ULV-vliegveld Controle op alcohol Diefstal schijnwerper Kleuren-tv uit caravan Eenzijdig ongeval DEURLOOINTERMEUBEL Schade door aanrijdingen Fietsster gewond bij aanrijding Geen krant ontvangen? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag: 5 september 1988 Nr. 24399 Ongeveer 70 mensen maken kennis met de golfsport BURGH-HAAMSTEDE - ,,We zijn een heel eind op weg naar die rolstoel, dus wat dat betreft kun je zeker spre ken van een geslaagd project van de Junior Kamer", al dus L. S. de Feiter. Afgelopen zaterdag waren de mensen van de Junior Kamer te vinden op een terrein bij Burgh- Haamstede waar zij in samenwerking met de Stichting Golf een Golfpromotiedag hadden georganiseerd. Doel was om geld bijeen te brengen voor de aanschaf van een rolstoel voor binnensporten. Een aankoop die een in vestering vergt van 1800 gulden. Met een zekere regelmaat organi seert de Junior Kamer projecten ter ondersteuning van activiteiten of or ganisaties die dat in hun ogen verdie nen. In het geval van de golf-promo- tiedag zag men kans verschillende doelen te dienen. Het publiek kreeg de kans om kennis te maken met de steeds populairder wordende golf sport en middels sponsoring en vrij willige bijdragen zamelde men geld in voor het goede doel. Samen „Het initiatief voor deze Golfpro motiedag is in eerste instantie uitge gaan van de Junior Kamer", aldus mevrouw Jaensch-Brillenburg van de Stichting Golf Schouwen-Duiveland. De Junior Kamer zorgde voor een ge schikte lokatie terwijl de Stichting Golf golfpnSfessional Leo Verberne. bereid vond zijn diensten te verlenen. „Ik vind het erg fijn dat we op deze manier de golfsport kunnen presen teren", aldus Jaensch, over het idee om golfpromotie te gebruiken als middel voor fund-raising. Alles bij elkaar maakten er rond de 70 mensgn kennis met de golfsport. „En de meesten hadden het echt nog nooit gedaan. Die zagen het als ge woon tegen een balletje slaan. Net zo iets als midget-golf. Maar golf is wel even een andere sport", aldus De Fei ter. Een korte rondgang over het ter rein leert dat een aantal 'leerlingen' van Verberne vooralsnog meerdere slagen nodig heeft om het balletje al leen maar te raken. Assistentie Op het terrein ook een aantal jeugdleden van de Domburgse golf club. Zij stonden Verberne terzijde. „Er zitten ook echt natuurtalenten bij hoor. Niet iedereen slaat even on handig", aldus Verberne. Hij gaf steeds lessen van twintig minuten waarin de deelnemers de grondbegin selen van het golfen werd bijge bracht. De lessen van Verberne konden door publiek gratis gevolgd worden, maar wel werd een vrijwillige bij drage gevraagd voor het goede doel. Ook putte men inkomsten uit de ver huur van emmertjes met daarin 25 ballen voor gebruik op de golfbaan. De Golfpromotiedag werd moge lijk gemaakt via sponsoring van veertien bedrijven uit de regio. Met hun bijdrage was er al een goede aan zet gegeven voor het bedrag dat nodig is voor de aanschaf van een rolstoel. De meeste bezoekers kwamen in de middaguren naar het geïmproviseer de golfterrein. BREDA - Een record aantal bezoe kers heeft de 13de nationale taptoe Breda bezocht. Bijna 28.000 toeschou wers hebben de negen avondvoorstel lingen gevolgd. Dat is een gemiddeld bezettingspercentage van 97. Gezien de verwachte grote toeloop was het aantal zitplaatsen met 500 uitgebreid tot ruim 3.100 per avond. ZIERIKZEE - Bij een alcoholcon trole op verschillende lokaties op Schouwen-Duiveland zijn het afgelo pen weekend 200 auto's gecontro leerd. Tégen acht bestuurders werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens rijden onder invloed en aan één bestuurder werd een rijverbod opgelegd. Een an dere bestuurder liep aan proces-ver- baal op omdat hij het stopteken ne geerde. Voor technische gebreken een auto's werden processen-verbaal uit geschreven. ZIERIKZEE - In de nacht van zon dag op maandag werd van de auto van A. K. uit Zierikzee een schijn werper ter waarde van 400 gulden gestolen. De auto stond geparkeerd in de Grevelingenstraat. De schijnwerper met ingebouwde schakelaar zat op de bumper bevestigd en diende voor het bijlichten bij het aan of afkoppelen van een aanhangwagen. De waarde van de lamp bedraagt ongeveer 400 gulden. ZIERIKZEE - M. W. J. uit Burgh- Haamstede werd gedupeerd voor ruim 900 gulden vanwege de diefstal van een kleurentelevisie uit zijn ca ravan. Het vakantieverblijf staat aan de Krayesteinweg te Haamstede. Tussen 28 augustus en 4 september werd een raampje van de caravan vernield en de kleurentelevisie gestolen. Het toe stel is ruim 900 gulden waard. Verzoek aan Raad van State besluit Brouws gemeentebestuur te schorsen BROUWERSHAVEN - De gemeenteraad van Brou wershaven blijkt de enige bestuurlijke instantie te zijn die zich tot nu positief opstelt ten aanzien van de aanleg van een ULV-vliegveld aan de Zuidernieuwlandweg te Brouwershaven. Advertentie Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een brief gestuurd naar de voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State met daarin het verzoek enkele besluiten van de gemeente Brouwershaven te schorsen. Het gaat om de vrijstelling en voor het gebruik van het terrein aan de Zuidernieuwlandweg en de bouwvergunningen die door de ge meente zijn afgegeven om een tijde lijke hangar en clubgebouwen te rea liseren. Verstoring Gs zijn van mening dat ULV-vlieg- tuigen in de omgeving van Brouwers haven een verstoring vormen voor de beleving van woon-, recreatie, natuur, en landelijke gebieden. „Het behoeft geen betoog dat de privacy van velen wordt aangetast als op geringe hoog te vliegtuigen overvliegen", aldus gs in hun brief aan de Raad van State. Men noemt verder het geluid van de ULV's en het verstorende effect dat laagvliegende vliegtuigen op al lerlei vogels hebben als motivatie voor het verzoek. Men is van mening dat Brouwershaven onder de Kop van Schouwen valt. En daardoor in de natuurbeschermingswet is aange wezen als beschermd natuurgebied. Gebieden die tevens stiltegebied moeten zijn. Gs zijn verder van mening dat de vrijstelling die door de gemeente Brouwershaven werd afgegeven niet overeenkomstig is met de bedoeling van de wetgever. „Gezien de kosten van 60.000 gulden die met het realise ren van de hangar en het clubgebouw zijn gemoeid is het niet aannemelijk dat het gebruik niet langer dan een half jaar (tot 23 maart 1989) zal du ren", aldus gs. Natuurlijk heeft de afdeling recht spraak van de Raad van State het laatste woord. Het is nog niet bekend wanneer die zich over de zaak zal uit spreken. De keiharde waarheid is dat hard slapen ongezond en onkomfortabel is. Een soepele, gelijkmatige ondersteuning van uw lichaam is een voorwaar de voor een goede nacht rust. Kom voor een persoonlijk advies naar uw Bedderie specialist. LIST DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Haringvlietplein 4 4301 XG Zierikzee Telefoon 01110-12946 NIEUWERKERK - De auto van T. E. S. uit Nieuwerkerk raakte zwaar beschadigd toen S. door onbekende oorzaak de macht over het stuur ver loor en in een greppel belandde. Bij controle door de politie bleek dat S. wat teveel aan Bacchus had ge offerd. Tégen hem werd proces verbaal opgemaakt wegens het rijden onder invloed. BRUINISSE/RENESSE - Vier auto's liepen schade op bij twee aan rijdingen vrijdagmiddag. Bij beide aanrijdingen bleef het bij materiële schade. De auto van P. A. de K. uit Bruinis- see liep schade aan de rechterzijde op door een botsing met de auto van J. N. S. uit Sint Philipsland. De aanrij ding deed zich voor op de kruising Philipsdam-Grevelingendam. De K. reed over de Grevelingendam vanuit Bruinisse in de richting van Oude Tbnge en verzuimde voorrang te ver lenen aan S. die richting Zierikzee reed. De auto van S. liep schade aan de voorzijde op. Op de kruising Stoofweg-Dammenweg bij Renesse botste H. K. uit Hamburg met zijn auto tegen de auto van L. B. uit Zie rikzee. K. verzuimde B. die over de Stoofweg reed voorrang te verlenen. De auto van K. werd door de botsing dermate zwaar beschadigd dat deze moest worden weggesleept. De auto van B. liep schade op aan de linker voorzijde. BURGH-HAAMSTEDE - Bij een botsing met de auto van R. J. C. M. B. uit Valkenswaard raakte fietsster A. J. M. uit Alblasserwaard licht ge wond. Zij werd voor verwondingen aan het been behandeld in het zie kenhuis. De aanrijding deed zich voor op de kruising Daleboutsweg-Hoogeweg. B. verzuimde M. vrij doorgang te ver lenen. Een aanrijding was het gevolg. ZIERIKZEE - Door morrende autochtonen wordt het tijdens de zomermaanden ook weieens gezegd: ..Nou. 't is weer kermis in Zierikzee". Nu dan mag deze uitspraak letterlijk opgevat worden. Het Havenplein is tot en met donderdag het bruisende centrum van allerlei kermisattracties. Vroeger een evenement waar door een aantal mensen het hele jaar naar uitgekeken werd. Niet zelden werd er een varkentje geslacht om geld voor de kermis te hebben. Nu een on derdeel van een amusementspakket dat overigens nog steeds veel publiek trekt. Al van verre valt het op dat na een aantal jaren afwezigheid het reuzenrad weer een prominente plaats op het kermisterrein heeft ingenomen. En het moet gezegd: wie eventuele hoogtevrees kan overwinnen en zich in het rad mee laat voeren wordt beloond met een fraai uitzicht over Zierikzee. En voor wie dit niet voldoende is heeft de exploitant van het reuzenrad de volgende slo gan bedacht: Liefde issamen in het reuzenrad. De draaimolen zal ook dit jaar weer de hongerige blikken van de kinderschaar tot zich trekken en menig ouder zal, wellicht na enige aarzeling, de portemonnee trekken. Voor de wat ouderen is er de aloude Hobbelehei en de verliefde paartjes die eerst in het reuzenrad zijn geweest voelen wellicht ook wel voor een tourtje in de rups. De goklustigen hebben verschillende mogelijkheden. De Holly Cranes zijn weer present evenals de muntschuivers. De autoseoooters zijn uiteraard ook een niet weg te denken onderdeel van het kcr- misgebeuren. Evenals natuurlijk de schiettent en niet te vergeten de nougat-kraam en de poffertjestent. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE Bouw- en houtbond Op 28 oktober wordt voor het rayon Schouwen-Duiveland van de Bouw en houtbond FNV een afdelingsle denvergadering gehouden in het Huis van Nassau. Aan de orde komt het ar beidsvoorwaardenbeleid. De reden daarvan is dat in 1989 bijna alle door de bond af te sluiten CAO's moeten worden vernieuwd. De vergadering begint om 19.30 uur. Gereformeerde Vrouwencontactgroep De Gereformeerde Vrouwencon tactgroep houdt haar eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen weer op woensdag 7 september. Op deze avond komt het onderwerp Bileam, profeet tegen wil en dank aan de or de. Naar aanleiding van Numeri 22 tot en met 24. De avond wordt inge leid door Maaike Louws. De bijeen komst is in de benedenzaal van de Gereformeerde kerk aan de Sint Do- musstraat 35 en begint om 19.45 uur. De Kapel De meestoof de Kapel die nabij Ka- pelle tussen Zierikzee en Ouwerkerk staat is een van de industriële objec ten die tijdens de Open Monumenten dag op 17 september te bezichtigen is voor publiek. De meestoof dateert uit 1869 en diende vroeger voor de be- en verwerking van meekrap. Een plant die veel werd verbouwd in Zeeland. Het gebouw bleef tot 1914 als meestoof in gebruik. De openstelling tijdens de Open Monumentendag is een initiatief van de werkgroep In dustriële archeologie van de Zeeuwse culturele raad. Het publiek kan van 10.00 tot 16.00 uur terecht in het ge bouw. BURGH-HAAMSTEDE Nieuwe huurwoningen Aan de Lijnzaad te Haamstede zijn vier eengezinswoningen opgeleverd. De huizen vormen een onderdeel van in totaal 16 woningen die de woning bouwvereniging Beter Wonen heeft laten bouwen in Haamstede, Renesse en Noordwelle. De woningen in Haamstede hebben een woonkamer en keuken op de begane grond en drie slaapkamers en een badkamer op de verdieping. De zolder kan worden ge bruikt als berging en is bereikbaar met een vlizo-trap. De huurprijs van de woningen bedraagt 572,90 per maand. Ze zijn inmiddels allemaal verhuurd. De woningen in Renesse en Noordwelle worden binnenkort opge leverd. RENESSE Op Drift Dc toneelvereniging Op Drift houdt op donderdag 15 september een ledenverga dering. Op de agenda staat onder andere een bespreking van de stukken die in het komend sei zoen gespeeld zullen worden met da ta. Verder een bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar is Wout Lokker. De vergadering vindt Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDOEBEMRS - TEL. 01T1CM6255 plaats op het podium van de grote zaal in het Dorpshuis te Renesse en begint om 20.00 uur. BRUINISSE Rommelmarkt/braderie Rondom de Gereformeerde kerk aan de Noorddijk te Bruinisse wordt op zaterdag 10 september een rom melmarkt/braderie gehouden. Be halve 'rommel' en tweedehandskle- din& zijn er ook etenswaren te koop. Zoals koffie, oliebollen, slaatjes, worst en eigengebakken cake. Verder is bij het evenement een dia-presenta tie van de unie School en Evangelie, de organisatie waarvoor de op brengst bestemd is. Het geld wordt ook besteed voor voorzieningen aan de kerk. Het evenement begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. TERNEUZEN Horeca Een belangrijke groep schoollei ders van horeca-onderwijs instituten uit de gehele wereld houdt haar jaar lijkse congres dit jaar in Nederland (Euhofa 1988). Dankzij een samen werking tussen de provincie Zeeland, een selectie van Zeeuwse horeca bedrijven en het Delta College in Middelburg is het gelukt de deelne mers aan het congres te gast te heb ben tijdens de Zeelanddag op 28 sep tember. VLISSINGEN Open monumentendag Tijdens de open monumentendag op zaterdag 17 september staan in de gemeente Vlissingen 17 monumenten open voor bezichtiging. Het betreft historische panden in Ritthem, Sou burg en Vlissingen waarvan normaal ruim de helft zelden of nooit voor pu bliek is geopend. Het gaat om de Ne derlandse Hervormde kerk, de toren aan de Weverstraat en fort Ramme- kens in Rittem, korenmolen de Pere en de Nederlandse Hervormde kerk en toren in Oost-Souburg. Het over grote deel van de open monumenten is in Vlissingen. Onder andere het Witte Huis aan de Prins Hendrikweg, het Arsenaal bij de Vissershaven, de Lutherse kerk en de Sint Jacobskerk. Verder zijn er de hele dag door diver se rondleidingen en lezingen. Heeft u per abuis geen krant ontvangen of is het tijdstip van bezorging wellicht ongebruike lijk, belt u dan nog dezelfde dag met de Zierikzeesche Nieuwsbode. Door de vakantieperiode is er een aantal wisselingen in de bezorging. Hierdoor bestaat de mogelijkheid dat de bezorging niet zo verloopt als u gewend bent. U kunt dagelijks tot 18.00 uur bellen naar het kantoor: 01110-16551 en tussen 18.30 - 19.00 uur met 01113-1766 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.30 tot 19.00 uur): 01113-1766 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 of 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Golfprofessional Leo Verberne geeft instructies. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3