Ao 25.000ste bezoeker van Kinderboerderij De Punt 't Is echt iets aparts, deze oude koffer. Wie biedt er Brandweer Duiveland derde bij nationale brandweerwedstrijd DE ZIERIKZEESCHE COURANT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 5 SEPTEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24399 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Onderscheiding 0 Golf Op stap Voetbal Mevrouw J. W. den Dekker van Zeelandia heeft De Golfpromotiedag is een gesl 3agd evene- Een dag op stap met een verhuizer uit Burgh- DFS was vooral de eerste helft gevaarlijk voor Men loopt gevaar te verliezen als men van veel af een koninklijke onderscheiding gekregen. ment geworden. (Pag. 3). Haamstede. (Pag. 5). MEVO, dat loch met 3-0 won. (Pag. 7). ziet. (Pag. 2). Lafontaine Het succesvolle team van de Duivelandse brandweer. Duidelijk in feeststemming. (Foto: Joop van Houdt) Bevelvoerder L. P. Stouten: Voorrecht om bevelvoerder van zo'n ploeg te zijn OOSTERLAND - „Het is een voorrecht om bevelvoer der te mogen zijn van zo'n goede ploeg", aldus bevelvoer der L. P. Stouten. Een team van het brandweerkorps van Duiveland wist onder zijn leiding beslag te leggen op de derde plaats bij een landelijke brandweerwedstrijd. „Dit is nog nooit vertoond", stelde ondercommandant H. M. Beije in een korte toespraak tot de wedstrijdploeg „En ik weet zeker dat ik namens het hele korps spreek als ik zeg dat ik heel veel bewondering heb voor jullie prestatie". Het was feest in Oosterland zater dagavond toen men eenmaal op de hoogte was gesteld van het succes van de Duivelandse brandweer. En wie op zoek was naar de feestvierende brandweerlieden hoefde in café Hef fen d'Eule alleen maar op het lawaai af te gaan. Zeeuwse ploegen Aan de nationale brandweerwed- strijd in Dronten deden tien ploegen uit den lande mee waaronder twee Zeeuwse brandweerploegen. Nog niet zo lang geleden kaapte het Duive landse team de eerste plaats weg bij de gewestelijke wedstrijden in Drei- schor. Het team Schelde II volgde hen op de voet en bezette de tweede plaats. Ook nu weer wist het team van Duiveland het team van De Schelde achter zich te houden. Schelde 11 ein digde op de vierde plaats. „Dus je kunt wel zeggen dat er door de Zeeuwse ploegen erg goed gepres teerd is", aldus Stouten. De twee Zeeuwse ploegen moesten Gecombineerde rommelmarkt/veiling voor Brouwse school brengt f 5500,- op BROUWERSHAVEN - ,,'t Is echt iets aparts, deze oude koffer. Wie biedt?". Met deze woorden bracht veiling meester C. Soeters, in het dagelijks levén docent aan de Christelijke basisschool De Schouw in Brouwershaven, één van de vele stukken onder de hamer op de gecombi neerde rommelmarkt/veiling die gehouden werd in de loodsen van de gebroeders Van Ast in Brouwershaven. Als vanouds trok de veiling behoorlijk wat publiek. Het was dan ook de veiling die het meest in het laadje bracht. Alles bij elkaar leverde het de school een netto bedrag van minstens 5500 gulden op. Op de rommelmarkt was van alles te krijgen, maar de echt leuke of mooie dingen had men apart gezet voor de veiling. „Het is voor de twee de keer dat we dit in de loodsen van Van Ast doen en dat bevalt ons heel goed", aldus R. Hanse. Samen met H. Kesteloo assisteerde hij veilingmees ter Soeters. De combinatie rommelmarkt/vei ling is voorzover Hanse bekend uniek heeft twee kinderen uit India geadop teerd en voor hen zijn we een potje aan het 'kweken". Dit nummer bestaat uit 8 pagina': WA> Wi* Pt alleen winnaar Oirschot en het team van Veghel boven hen dulden, maar lieten wel de ploegen van Nijverdal, Blaricum, Assen, Someren, Zaanstad en Schayck achter zich. „En over het geheel genomen hebben er aan de ge westelijke wedstrijden 300 ploegen meegedaan, dus het is echt geen ge ringe prestatie", aldus Stouten. Boerenbedrijf Brand in een boerenbedrijf. Een grote schuur is in brand geraakt. Er bevindt zich nog levende have binnen en boven alles moet voorkomen wor den dat de brand naar buiten komt. Dat was in het kort de situatie waar de wedstrijdploeg van de Duiveland se brandweer mee te maken kreeg bij de nationale brandweerwedstrijd. Hoewel het allemaal vrij simpel klinkt bleek er een aantal factoren te bestaan dat het de brandweerlieden beslist niet gemakkelijk maakten. Stouten: „Eén van de grootste pro blemen was dat de buren kwamen helpen". „Ik heb die mensen onmiddellijk overgeleverd aan de politie, want je kunt niet hebben dat mensen je bij een dergelijke brand voor de voeten lopen. Maar er waren bijvoorbeeld andere ploegen die tegen die mensen zeiden van 'Ga, daar maar staan. Als we hulp nodig hebben roepen we wel. Dan raak je niet van die mensen af natuurlijk. En dat waren dan weer punten waar de jury op lette. De ma nier waarop je als commandant een dergelijke situatie aanpakt". Kalf Eén van de andere zaken waar men mee te maken kreeg was het feit dat er verschillende slachtoffers gered moesten worden. Eén van de slachtof fers was snel gevonden en gered, maar met het te redden kalf lag het anders. Stouten: „Wij hadden twee mensen nodig om dat beest buiten te krijgen, maar in één van die andere ploegen zat een boer en die kreeg dat' kalf in zijn eentje naar buiten. En dat scheelt dan weer puntjes". Om het allemaal nog ingewikkel der te maken kreeg men volgens het draaiboek van de wedstrijd ook te maken met landbouwgif. „Dan moet je eerst een deskundige raadplegen om te weten te komen met welk spul je te maken hebt", aldus Stouten. Ookdeze hobbel werd door het Duivelandse team met succes geno men en kon alles in het werk gesteld worden om te voorkomen dat de brand zou ontaarden in een uitslaan de brand. „Rond die silo die in brand stond was een trap, maar die stond ook in brand en was dus niet te ge bruiken", aldus Stouten. „Daarom hebben wij met een ladder gewerkt". vervolg pagina 2 op Schouwen-Duiveland. Het blijkt ook een combinatie die een leuke sfeer brengt. De adspirant-kopers hadden zich geposteerd op stoelen en bankstellen van de rommelmarkt en veilingmeester Soeters zat achter een imposant oud bureau, eveneens af komstig van de rommelmarkt met verve zijn waren aan te prijzen. Een fors uit de kluiten gewassen vaas brengt zonder moeite 42,50 gul den op terwijl een complete trap- naaimachine voor 1 gulden van eige naar wisselt. Soms verloopt het bieden moeizaam en in andere geval len volgen de bieders elkaar in hoog tempo op. Een koperen balans blijkt verschil lende mensen aan te spreken. De meeste bieders volstaan met een handopsteken, maar er zijn er ook die hun bod liever luidkeels verkon digen. Even is het niet duidelijk wie nu precies de nieuwe eigenaar van de balans is geworden. „Heb ik hem?" roept de hoogste bieder richting Soe ters. Deze antwoordt met een bea mend knikje. Het blijkt niet te voorspellen wat een bepaald stuk op de veiling op brengt. Hanse: „Daar is geen peil op te trekken. Die ene trapnaaimachine ging weg voor een gulden, maar die andere bracht twintig gulden op. Soms zitten er ook dingen die bij veel meer opbrengn dan je zou verwach ten. Nu hadden we bijvoorbeeld een schilderij van een zekere G. Er- fmann. dat bracht 130 gulden op". Met die 130 gulden behoort het schilderij tot de 'toppers' van de vei ling. Het meest werd betaald voor een pud lantaarntje met het wapen van Brouwershaven in glas-in-lood: 150 gulden. „Maar dat was ook wel een uniek stuk hoor", aldus Hanse. Alles bij elkaar is men een volle week bezig geweest met de voorberei dingen van de rommelmarkt/veiling. Hanse: „Die vijf dagen hadden we wel nodig om alles uit te zoeken en te prijzen. Het ophalen van sullen doen we het hele jaar door. ik moet wel zeggen dat het steeds moeilijker wordt om echt leuke spullen binnen te krijgen. De opbrengst van de rom melmarkt/veiling komt niet geheel ten goede aan De Schouw. „De school Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zonnige perioden Een naderend hogedrukgebied zorgt voor droog weer met opklarin gen. Later vannacht enige tijd mist banken. Morgen zonnige perioden en warmer. Minimumtemperatuur ko mende nacht 12 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 9 sept.: Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 109c Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuidoost 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 6 sept. Zon op 07.00, onder 20.15 Maan op 1.11, onder 18.54 Nieuwe Maan: 11 september (06.49) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na een naar Duitsland wegtrekkende storing breidt zich in de komende 24 uur een hogedrukge bied vanuit de Golf van Biscaje in on ze omgeving uit. De kern van dit hoog wordt dinsdagavond in onze omge ving verwacht. Zoals gebruikelijk in de nabijheid van hogedrukgebieden zijn de neerslagkansen het komende etmaal in ons land klein. In eerste in stantie voert een matige noordwesten wind vanaf de Noordzee nog tamelijk koele lucht aan. Hierin komen opkla ringen voor. Landinwaarts kan het de komende nacht tijdens deze opkla ringen tot rond 7 graden afkoelen. Dinsdagmiddag variëren de tempera turen tussen de 18 graden bij zee tot 20 graden in het zuiden. Het genoem de hogedrukgebied trekt woensdag en donderdag verder naar het oosten. Bij een matige zuidoosten wind krij gen wij dan een tweetal tamelijk warme zomerdagen. Vierjarige Esmeralda Scheermeijer eregaste van de dag ZIERIKZEE - Of ze precies begreep wat er allemaal ge beurde was niet duidelijk, maar de vierjarige Esmeralda Scheermeijer uit Zierikzee was zaterdag de ere-gaste van Kinderboerderij De Punt in Zierikzee. Zij werd inge haald als de 25.000ste bezoeker in 1988. „Ik weet dat het erg veel is, maar het is echt zo", aldus S. de Lang, voorzit ter ad interim van de Vereniging Kinderboerderij De Punt. „Vorig jaar juni zijn we open gegaan en toen had den we in september al 15.000 mensen binnen gehad. Er zijn dagen bij dat er 400 bezoekers komen". Hoe het ook zij, Esmeralda Scheer meijer profiteerde van dit alles, want zij was de eregaste van de dag en ze mag bovendien op kosten van de kin derboerderij samen met haar ouders pannekoeken gaan eten. „Nee, het is zeker niet de eerste keer dat we hier komen. Maar dat wij dan uitgere kend de 25.000ste bezoeker zijn! Tbch wel leuk", aldus mevrouw Scheer meijer. Groot feest Op de kinderboerderij had men er alles aan gedaan om er een zo feeste lijk mogelijke dag van te maken. Voor de gelegenheid had men een gri meur uitgenodigd. De kinderen mochten verkleed als dier naar de kinderboerderij komen en konden zich dan naar wens een bijpassend snuitje aan laten meten. Ter gelegenheid van de komst van de 25.000ste bezoeker was er verder een ballonnenwedstrijd. Ballonnen met kaartjes werden opgelaten en wiens ballon het verst van de kinder boerderij neerkomt kan een prijs verwachten. Verder konden de kinderen in een populariteitspoll laten weten wat hun favoriete dier is en was er gele genheid tot pony-rijden. In haaf nog relatief korte bestaan is het bewo nersbestand van de kinderboerderij al behoorlijk toegenomen. „Het laatst zijn er dwerggeiten bijgeko men en twee nieuwe biggen en nog wat kleinere dieren", aldus De Lang. Seizoen Hij stelt dat het zomerseizoen het drukst is voor de kinderboerderij. Vooral als de kinderboerderij-popu latie uitbreidt via geboortes is er een hausse in het bezoek. „In het week end is het altijd behoorlijk druk en op de woensdagmiddag, als de kinde ren vrij hebben van school, komen er ook aardig wat". Ook kan de kinderboerderij bogen op een behoorlijk aantal vaste klan ten. En in de praktijk blijkt dat de begeleiders van de kinderen ook maar al te graag een kijkje nemen in de verschillende dicrvcrblljven van de kinderboerderij. Esmaralda Scheermeijer was de hele dag eregast op Kinderboerderij De Punt. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1