Uniek elftal in Bru Succesvolle oefen campagne All Ready Koppel Janse/Vermeule wint Saint Ghislain zsc Matige belang stelling voor jeugdtoernooi tv Scelveringhe A-junioren Zonnemaire pakken een 6-0 winst Zaalvoetbal weer van start Cursus voor badminton- begeleiders Duo Van Eek Mes wint bridgedrive ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 augustus 1988 Nr. 24395 7 ZONNEMAIRE Bestuur: J. K. Goemans, S. Duinhouwer, P. C. Stouten, H. Kaspers, L. J. de Munnik, M. Duinhouwer en J. Kaspers. mij Trainer: Jaap van Huizen. Selectie: Johan Goemans, Jaap Schiettekatte, Niek van Putte, Marco Duinhouwer, Marco Tanis, Ruud de Bruin, Piet Stouten, Andries Meysen, Niek Deïst, Pieter Alkemade, Mijnderd Dijkstra, Peter de Munnik, Jan Kaspers, Roberto Risco. RENESSE Bestuur: J. C. Hendrikse, M. Jonker, M. Vlaander, M. Kooman, C. Kooman, C. Bakker en A. Wandel. Trainer: C. van Dijk Selectie: (voorlopig) P. Hendrikse. A. Hendrikse, D. Hart, J. van dei- Have, L. Bakker, A. Kooman, C. Verweel, M. Jonker, M. Vlaander, R. van der Velde, R. Kraaijenbrink, P. Bouterse, J. Boerma, P. Moerland, P. Messemaker, M. de Feiter, L. Rademaker en M. van Roon. Eventueel aangevuld met jeugdspelers W. Hoogerhuis, S. Meerhof en M. Fennet. Bestuur: L. Verwest, W. Bezuijen-de Weyer, D. Louwerse-den Boer, G. de Voogd, A. de Jonge, W. Dorreman-Kloet en C. Dorreman. Trainer: Kees Snoek. Selectie: Sjaak Dorreman, Bart Dorreman, Rinie van den Hoek, Arne Hubregtse, Arno de Jonge, C. Louwerse, Edwin van Oeveren, Henry de Voogd, Gerard de Voogd, Maarten van der Weele, Johan van der Horst, Harry Linders, Remy Flohil, Niels van de Moezel en Wilfred Kloet. WIK Bestuur: Niet ontvangen Trainer: Zonder echte trainer, maar speler Karei Manni neemt waar. Selectie: Leo van den Ouden, Ad Theunisse, Karei Manni, Ad Kesteloo, Hans Kesteloo, Richard Verhage, Wim van de Velde, Erik van de Sande, Marco Ganzeman, Ad den Boer, Theo Stouten, Leen Post, Jos Rotte, Aren van Wezel en Han van de Sande. OUWERKERK Geen gegevens ontvangen Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Zierikzeese ploeg door naar finale Zeelandcup ZIERIKZEE - In voorbereiding op de eerste helft van de veldcompetitie, die 3 september a.s. van start zal gaan, heeft All Ready enkele succes- jes weten te behalen. Na twee eerde re overwinningen op Volharding en Seolto, die eveneens meetellen voor de Zeelandcup, was het afgelopen woensdag KVK uit Kapelle die aan de zegekar gebonden werd. Met een jeugdig team, bestaande uit 4 senio ren, aangevuld met jeugdspelers, be wees All Ready in deze poule de sterkste te zijn. De overwinning op KVK leverde voor de Zierikzeese ploeg een eerste plaats op en tevens plaatsing voor de finale op dinsdag 30 augustus. In deze finale, die vanwege een jubileum bij de korfbalvereniging Zaamslag in de gelijknamige plaats zal worden ge speeld, komt All Ready uit tegen de winnaar van de andere poule, Storm vogels uit Westkapelle Toernooizege Afgelopen zaterdag nam All Ready met enkele ploegen deel aan het jubi- leumtoernooi van kv Good-Luck te Middelharnis. Ook op dit toernooi speelde de hoofdmacht van All Ready een rol van betekenis. All Ready was ingedeeld in de hoogste poule met ploegen die uitkomen in de derde klas district en eerste klas afdeling. Direct al in de eerste ronde kwam All Ready uit tegen de gastheren, Good-Luck. Na een gelijkopgaande strijd wist All Ready in de slotsecon den alsnog de overwinning naar zich toe te trekken. In de volgende wed- RENESSE - Slechts een derde van de dertig jeugdleden van tennisver eniging Scelveringhe te Renesse heeft deelgenomen aan het clubkam pioenschap. Gezien de geringe be langstelling werden de verschillende onderdelen in poules afgewerkt. Bij de heren enkel tot en met 17 jaar was Remco Canters duidelijk de sterkste. Hij versloeg Jörg Frank met 6-0 en 6- 1 en Ralph Schoneman met 6-0 en 6-2. Jörg Frank werd tweede. De heren enkel tot en met dertien jaar werd gewonnen door Jörg Frank. Hij versloeg Philip Jan Flach met 6-1 en 6-0, Bart van Putten met 6-0 en 6-0 en Pieter Moelker met 6-0 en 6-1. De tweede plaats was voor Philip Jan Flach door in een zeer spannende partij met 6-4, 4-6 en 6-3 van Bart van Putten te winnen. Bij de meisjes tot en met dertien jaar was Marieke Moelker duidelijk de nummer één. De tweede plaats was voor Carolien Kok. Marieke Moelker won met 6-3 en 6-3 van Caro lien Kok, van Kim van Putten met 6-0 en 6-1 en van Leonie Flach met 6-0 en 6-1. Bij de mixed tot en met dertien jaar was er slechts één partij. Bart van Putten en Marieke Moelker won nen met 7-6 en 6-3 van het koppel Pie ter Moelker en Carolien Kok. strijd tegen Vriendenschaar 3 lieten de doelpunten wat langer op zich wachten. Toen All Ready echter het gat in de korf gevonden had, was er geen hou den meer aan en kon de voorsprong rustig uitgebouwd worden, waarmee de tweede zege een feit werd. De vol gende wedstrijd was het Brabantse Juliana de tegenstander. Met de 2 ne derlagen tegen deze ploeg in de afge lopen microcompetitie in het achter hoofd, werd er met veel inzet en een goed collectief gestreden. Het werd dan ook een goede wed strijd met veel beweging en een hoog tempo, waarbij All Ready er geen twijfel over liet bestaan wie de sterk ste was: eindstand 6-2 in het voofdeel van de Zierikzeese ploeg. Met nog 1 wedstrijd te gaan, was de hoofdmacht van All Ready al zeker van de eerste plaats, mits de ploeg met niet meer dan 4-0 zou verliezen. Het was dan ook duidelijk te zien in de laatste wedstrijd tegen Scheldevo- gels dat er geen druk meer achter zat. Scheldevogels kon het initiatief ne men en hoefde dit door te weinig druk van All Ready-zijde ook niet meer uit handen te geven, zodat. All Ready na 3 overwinningen toch nog een 3-1 nederlaag te verwerken kreeg. Al met al mag All Ready terugkij- 'ken op een geslaagde dag, waarbij ook de andere teams zich niet onbe tuigd lieten. Alle jeugdteams van All Ready kenden succes en konden met een beker terug naar Zierikzee. Even als het eerste team van All Ready sleepten de B-aspiranten een eerste plaats in de wacht. De junioren en de C-aspiranten behaalden een eervolle tweede plaats en de R-pupillen moch ten met hun derde plaats eveneens te vreden zijn. BRUINISSE - De A-junioren van Zonnemaire speelden eeiï oefen wedstrijd tegen de senioren van Bru se Boys 4 en wonnen dit duel overtui gend met 6-0. Het grote verschil tussen de beide teams was dat Zon nemaire de bal in een snel tempo rondspeelde met goed combinatie voetbal en Bruse Boys (wat voorna melijk uit wat oudere spelers be staat) dit tempo niet bij kon houden en aan aanvallen in de eerste helft nauwelijks toekwam. Scoreverloop eerste helft: 5 min. 0- 1. De bal komt van de vleugel bij spits Norman Dijst die een aantal verdedigers op het verkeerde been zet en uit een moeilijke hoek scoort. 40 min. 0-2. De bal wordt onderschept door Lucien Vroegh die razendsnel uitbreekt en na een soepele aanval belandt de bal bij vleugelspits Serge van de Bos die beheerst afrond. Na de rust bleef Zonnemaire de be tere ploeg maar was de wedstrijd niet ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak gaat maandag 5 september de zaalvoetbalcompetitie 1988-89 van start. Drie klasses spelen gedurende het seizoen om de hoogste eer. In de eerste klas zijn vertegenwoor digd: Toren Boys, de Steeg, Sport Surf Jonker, de Schorpioen, Sport- huis Zierikzee, Rijschool Delta, Zee- landia, Mevo, Bruse Boys en Stella Boys 1. In de tweede klas zitten Kerk- werve, WIK, Coen Honig 1, garage Slager, Pinky Boys, Bijmakelaardij, PZEM, Droptiek Passage, Nola Boys en Dreischor. De derde klas ten slotte is samengesteld met de ploegen Bra- ber Groenvoorziening, Knippie, PTT, Dakkie's bar, De Roo en Fossen, PJZ, Coen Honig 2, Lakenman en Ocht- man, Stella Boys 2 en de Keien. zo aantrekkelijk als de eerste helft omdat Bruse Boys steeds minder te genstand bood en Zonnemaire het meer ging zoeken in individuele ac ties. Toch een aantal goed opgezette aanvallen en ook Bruse Boys was een aantal malen toe aan een tegentreffer ware het niet dat doelman John van der Sande uitstekend stond te kee pen. Scoreverloop tweede helft: 2 min. 0- 3. Op aangeven van^ Norman Dijst scoort Serge van de Bos met een dia gonaal laag schot. 20 min. 0-4. Een dieptepass van Norman Dijst belandt bij de op scherp staande Serge van de Bos die de uitstekende keeper van Bru passeert. 25 min. 0-5. Norman Dijst alleen op de keeper, passeert en scoort. 45 min. 0-6. Norman Dijst al leen op de keeper en probeert een lob je, deze mislukt half en komt bij Pe ter Jansen die gemakkelijk scoort. De voorbereiding van Zonnemaire Al verloopt uitstekend, maar zater dag is de eerste serieuze krachtme ting tegen RCS A2 voor de Zeeuwse beker. ZIERIKZEE - Onder auspiciën van de Nederlandse Badminton Bond verzorgt het district Zeeland een Badminton Begeleiders Cursus. Deze wordt gehouden te Kruiningen op za terdag 3, 10, 17 september en zater dag 1 oktober waarna op zondag 2 oktober examen wordt gedaan. De cursus is bedoeld voor mensen die binnen hun vereniging actief zijn of willen zijn met het begeleiden van leden en/of nieuwe leden bij het kie zen voor de badminton als wedstrijd c.q. recreatiesport. De cursist wordt tevens geleerd: de meest belangrijkste technische en taktische aanwijzingen te kunnen ge ven; de meest belangrijkste regels te kunnen aanleren bij anderen; de ver- BURGH-HAAMSTEDE - Met een score van 69.00% bleek het koppel Van Eek en Mes jr. onbetwist het sterkste duo te zijn tijdens de achtste zomerdrive, die ook nu weer in De Schutse in Burgh-Haamstede werd afgewerkt. Op enige achterstand van dit koningskoppel volgde het twee tal Reijdon en Schubert met 66.50%. Deze zomeravondbridge, een initia tief van de Bridgekring '68, wordt donderdag 1 september in De Schut se afgesloten. Wie die laatste avond nog een kaartje wil leggen kan zich hiervoor tot 19.15 uur opgeven. De drive zelf begint om 19.30 uur. De uitslagen van deze achtste drive zien er als volgt uit: groep rood: 1. mv. v. d. Valk-Hr. Schot 60.83%; 2. ep. Akerboom 60.83%; 3. ds. de Feijffer- Gedrojc 59,58%; 4. mv. Goedvolk-hr. Oudegeest 57.92%; 5. ds. Brinckman- Heijneman 51.25%; 6. ep. Heijneman 51.25%; 7. ds. Viergever-Zwiep 47.50%; 8. ep. Mes 46.25%; 9. Ep. van Splunteren 45.42%; 10. Ep. Schell 43.33%; 11. ds. van Haaften-Kerkhof 38.75%; 12. mw. Burk-hr. Dijkstra. 37.08%. Groep blauw: 1. hrn. van Eek-Mes jr. 69.00%; 2. mw. Reijdon-hr. Schu bert 66.50%; 3. mw. Offenbach-hr. Kleijn 54.17%; 4. ep. Scholte 56.67%; 5. ep. Visser 56.00%; 6. ds. Kwak- Parlevliet 50.42%; 7. ds. Kort-Kikkert 50.00%; 8. ds. Van Leeuwen-v.d. Zande 48.33%; 9. ds. Fokker-Roskott 45.00%; 10. ep. v. d. Linden 44.58%; 11. ds. Kotoun-Plaating 41.00%; 12. ep. Tim- mers 40.00%; 13. ep. Classen 29.17%. Groep geel: 1. ep. van Assendelft 60.42%; mw.' Walters-hr. Reijdon 55.83%; 3. mw. v. d. Werken-hr. v. d. Werken jr. 53.33%; 4. hrn. Gedrojc- Karstens 52.08%; 5. ds. Henderson-v. Wingerden 51.67%; 6. ep. Lansdorp 51.25%; 7. ep. Besamusca 50.83%; 8. ds. Hoogerheide-v. d. Wekken 46.25%; 9. ep. van Dorp 45.83%; 10. hrn. van Ast-Kegels 45.00%; 11. ds. de Man- Smaling 44.58%; 12. ds. v. Oeveren- Tennekes 42.92%. enigingstrainer te assisteren; speelse badmintonvormen en gevarieerde slagoefeningen i'n samenwerking met deelnemers te kunnen bedenken en te geven; toernooien te kunnen organi seren; te kunnen adviseren m.b.t. kle ding, schoeisel en materiaal (racket); inzicht te krijgen in sportgezond- heidsleer (m.n. warming-up en EH BO). Voor deze Badminton Begeleiders Cursus kunnen nog enkele deelne mers worden aangemeld. Voor inlich tingen kunt u zich wenden tot de voorzitter district Zeeland, dhr. J. H. Hof, tel. 01184-67268. ZIERIKZEE - De combinatie Janse en Vermeule is de laatste weken in de .winning mood". Nadat ze met rela tief weinig duiven toch steeds in de voorste gelederen wisten te eindigen won deze combinatie de wedvluchten vanuit Saint Ghislain. Voor beide leden van de postdui venvereniging Zierick was het een verdienstelijke dag. Niet alleen in het veld van 177 Zierick-duiven wis ten zij met de 79 als eerste te eindi gen, ook in rayon A, waren de Zierik zeese duivenmelkers onbetwist de sterkste In provinciaal verband, waarbij 5800 duiven werden gelost behaalde het tweetal een derde prijs. Deze prestatie krijgt des te meer glans wanneer men weet dat Janse en Vermeule met veertien duiven aan de wedvluchten deelnemen en daarmee gerekend mogen worden tot de klei nere liefhebbers binnen de pv Zie rick. Ook M. K. Krijger viel in de prijzen. Met zijn zeven duiven wist hij zes prijzen in de wacht te slepen. Bij de vlucht vanuit Ghislain behaal de Van der Kamp de tweede plaats terwijl Den Hengst de derde prijs in de wacht sleepte. Record De tweede wedvlucht van de pv Zie rick begon in Meaux. De blauwe rak ker van Johan Pankow overbrugde de afstand van 310 kilometer met een ge middelde snelheid van 1710 meter per minuut, hetgeen een eerste prijs ople verde in een veld van tweehonderd duiven. Voor Pankow was dit de tweede overwinning binnen enkele weken. De tweede prijs was voör G. Bakker terwijl J. den Hengst ook hier als derde eindigde. BRUINISSE - Eén Duinhouwer maakt nog geen zomer, als variant op de zwa luw, maar als er elf Duinhouwers op het veld van Bruse Boys verschijnen breekt spontaan de zon door en dat kan geen toeval zijn. De 50-jarige Maarten Duin houwer is 30 jaar seniorlid bij Bruse Boys en dat heeft hij geweten. Vooraf niet want elftalleider Marco Krello had het prima voor elkaar: tot grote ergernis van Maarten stond hij in het vierde elftal opgesteld als reserve. Tot ze aan het warmscriieten wa ren voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen een voor Maarten onbekend elftal dat bij het andere doel warm liep. Toen vroeg Krello of Maarten bij de tegenpartij wou spelen omdat die een man.tekort kwamen. En voetbalfanatiek als hij is stemde hij meteen toe en zo kwam hij tot z'n.onuitsprekelijke verrassing bij z'n familie terecht die uit de regio waren opgetrom meld om een elftal te vormen ter ere van dat bijzondere jubileum van Maarten en te spelen tegen het elftal waarin hij tegenwoordig ac teert, het vierde van Bruse Boys. Maarten Duinhouwer, de links buiten van het eerste van Bruse Boys toen spelend in de lè klas af deling Zeeland. „Een doordouwer met een felheid en inzet waar ik m'n petje voor afneem en die ik als voorbeeld zou willen stellen voor de hedendaagse voetbalgene ratie", aldus de heer D. E. Mooij, bestuurslid van de KNVB afde ling Zeeland. Mooij, die zelf nog tegen Duinhouwer had gespeeld, stelde dat er voor dergelijke jubi lea geen reglementen bestonden maar dat de KNVB een unicum als een 30-jarig jubileum niet stilzwij gend voorbij laat gaan. Hij kreeg een speldje en een poster van het succesvolle Neder lands elftal aangeboden. De spe ler, die zo'n hartstochtelijke hekel aan trainingen had en heeft, werd ook nog door bestuurslid Paul v. d. Kamp en elftalleider Marco Krello toegesproken. Ze noemden de jubilaris een man met volledige inzet en een steunpilaar voor het elftal waarin hij speelde omdat hij in al die jaren nog nooit een za terdag heeft afgezegd. Bloemen en een fraaie bokaal waren de stoffe lijke blijken van dank. De wed strijd eindigde in 2-1 voor de Regio-Duinhouwers. Maarten Duinhouwer, rechts gehurktposeert met het familie-elftal, en wint met 2-1 van z'n eigen elftal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7