Voetbalcompetitie seizoen 1988-1989 NIEUWSBODE 6 ZIERIKZEE Bestuur: J. Hagesteijn, N. P. Timmerman, A. A. Gunst, W. H. van Hout, J. van der HuIIe, Th Klink, Th. Kramer, C. Lodewijk en H. G. Vermeule. Trainer: Selectie: DREISCHOR Bestuur: C. Wesdorp, A. Geelhoed, K. L. van H. P. van der Wekke Wim Lafeber, Peter Noordijke, Marco Saman, Freddy Kramer, Patrick de Broekert, Martin de Jonge, Bart Helbers, Martin Quist, Marco van Oeveren, Leen Koster, Kees Verkaart, Theo Wittenberg, Jacco Heijboer, René Dekker, Wim van der Maas, Eric Berrevoets en Rini Verwest. Enkelen zijn geblesseerd. Bij Renesse ligt het probleem in het begin van de competitie. Veel spelers werken in de horeca en gaan kort na het toeristenseizoen op vakantie. Traditiegetrouw worden er in de eerste wedstrijden onnodig nogal wat puntjes verspeeld. Trainer C. van Dijk verwacht echter, dat wanneer Renesse de eerste 'periode ongehavend doorkomt, de ploeg zich in de zware poule kan handhaven. Zwaar omdat het team acht keer naar Zeeuwsch- Vlaanderen moet en dat is moeilijk spelen. van der Linde, J. M. Tierie, M. de Valk en J. J. Wessels en één vacature. Trainer: Kees Kommer Selectie: Richard Dalebout, Laurens Kik, Leon Quik, Lennard de Looze, Sam Flikweert, André Goedegebuure, Richard de Bruine, Adrie Matthijsse, Jeroen Kesteloo, Jacky de Bruine, Michel Flikweert, Fred van der Werf, Tonny Schiettekatte, Leo Padmos en Paul Schiettekatte. DFS Bestuur: M. I. Bakker, C. L. Dalebout, J. A. Dalebout, M. van Dijke, G. J. W. van der Salm, J. van den Bos, M. J. Verseput en L. van Nieuwenhuize. Trainer: P. A. Goedegebuure. Selectie: J. C. Schot. J. den Engelsman, D. Blom, E. Kriens, P. Fooy, E. Kiesenberg, A. Dekker, M. C. Jonker, L. Rijnberg, M. Kooman, P. Beije, R. Verdam, C. J. van Nieuwenhuize, S. Hart, J. van Rees, W. Boogerd en C. M. Rijnberg. BRUSE BOYS Bestuur: Door interne problemen zjt de vereniging met een incompleet bestuur. Trainer: P. Roks. Selectie: Jaap van den Berge, Tonnie van den Berge, Fred van den Berge, Jacob van den Berge, Leen van der Bijl, Peter Coppoolse, Johnie van Dijke, Peter van Eek, Rinus van der Have, Jacob Muller, Johan Nieuwersteeg, Teun de Ronde, Michel Ruitenbeek, Egbert van Unen, Jos van Unen, Klaas Verspoor, Alwin Veth en Cees Willemse. DUIVELAND .Bestuur: P. A. J. Plaisier, J. J. van der Have, L. J. Rotte, J. J. Steenpoorte, P. Bal, W. Stouten, C. J. Zwager en J. A. Waasdorp. Trainer: Ed van Lent. Selectie: J. M. Verhoek, J. C. de Jonge, A. C. •de Jonge, J. C. de Jonge, R. Le Combte, J. A. Rotte, J. Brekelmans, C. J. Zwager, A. M. Bal, N. P. G. Meijs, A. M. van den Berge en J. J. de Bruine. MEVO Bestuur: L. van den Ouden, P. G. Verschure, K. A. de Vlaam, D. H. van der Sleen, R. Verwijs, R. Vercruijsse, M. Koopman, A. Vermeulen, P. Janse en H. van der Neut. Trainer: Ko Willemse Selectie: Jaap Knop, Tbon Wandel, J. van der Linde, Jan Huibert Bouwman, Jeroen Wijsman, D. van der Sleen, Erik-Jan Kort, P. van der Linde, R. Verwijs, M. van den Houten, Jan Heikamp, Bert Goudzwaard, Leon Hendrikse, Ibnnie Schults, Marco Does, Mart Koopman, Peter Paul van den Hoorn, Eric van den Houten, Rini de Looze, Gelein de Masier, Peter van der Poel, Victor van Oosterom en Marco Bij de Va ate. SCHOUWEN- DUIVELAND Het nieuwe voetbalseizoen staat weer voor de deur. Terwijl de elftallen de handen vol hebben aan de diverse oefenwedstrijden hebben de trainers hun teams samengesteld. Opmerkelijk zijn de blessures bij Zierikzee. Rini Verwest, Wim van der Maas en Eric Berrevoets weten daar alles van. Dat betekent ook, dat trainer Hans van der Wekke een slag om de arm houdt bij de selectie van zijn spelers. Wanneer alle ploegen in vogelvlucht de revue passeren kan gesteld worden, dat Zwaluwen-Stormvogels Combinatie '62 (ZSC) hoopt in de tweede klas mee te blijven draaien. Het is door de inbreng van een aantal jonge spelers echter moeilijk om te voorspellen welke kant het opgaat met het elftal. Met het vertrek uit de selectie van Kees Snoek (trainer), Gert Jan Kunst (gestopt), Maarten van der Weele (keeper) en Dik Wittenberg (naar Zierikzee) heeft ZSC een vrij onervaren ploeg. Het bestuur hoopt over zo'n twee jaar weer op niveau te zijn. de sfeer. Als de voetballers weer plezier krijgen in hun balsport, dan komende resultaten ook wel. Trainer Ed van Lent van Duiveland verwacht een seizoen met interessante wedstrijden. Hierbij is het streven erop gericht om in de eerste klasse van de afdeling te blijven en een zo goed mogelijk plaats te bereiken. Duiveland heeft het voordeel met hetzelfde elftal als tijdens de vorige competitie uit te komen. Bij Bruse Boys heeft het de afgelopen periode nogal gerommeld, hetgeen de sfeer in het team niet ten goede kan komen. De voorzitter heeft inmiddels bedankt voor zijn functie en over de hernieuwde samenstelling van het bestuur is vooralsnog veel onduidelijkheid. Wel duidelijk is, dat Steef van der Velde en Jan Minnaard opgestapt zijn en Martin van der Have als nieuweling is toegetreden tot de selectie. Voor DFS dit seizoen geen nieuwkomers. Wel zijn gestopt M. van Grunsven (gestopt), J. Quaak (gestopt), J. van der Have (Serooskerke) en E. van de Zande (Zierikzee). De verwachtingen van sombere vooruitzicht op het feit, fat er drie belangrijke pionnen van DFS vertrokken zijn. Daarnaast zit de trainer de eerste wedstrijden zeker zonder J. den Engelsman, D. Blom, L. Rijnberg en mogelijk ook doelman J. C. Schot. Vandaar dus dat de oefenmeester het behoud van de vierde' klasse voorop stelt en het inpassen van drie a vier A-junioren om zo een ploeg voor de toekomst te formeren. Trainer Kees Kommer van SKNWK rekent erop, dat zijn ploeg bij de eerste vijf kan eindigen. Ondanks het feit, dat er veel wijzigingen in de selectie zijn opgetreden. Het wordt zeker moeilijk, maar Kommer is voornemens om met zijn jonge groep er alles aan te doen om het beoogde doel te bereiken. Het speltype wordt wat aangepast en als de eerste wedstrijden goed verlopen, rekent Kommer op een groeiend zelfvertröuwen onder de spelers. Brouwershaven heeft nog niet echt gefilosofeerd over de naderende competitie. Trainer A. Krijgsman hoopt, dat hij met zijn ploeg kan meedoen in de strijd om een periode-titel en een plaats bij de der Werve, W. C. Kommer, L. Heijboer, J. K. Doeleman en L. de Jonge-Dooms. Trainer: Wim Kommer Selectie: Hans Hoek, Jan Witte, Cees Wesdorp, Jan Pankow, Peter van der Linde, Chris Tettero, Iwan Pankow, Wim van der Linde, Luck Heijboer, Dennis Dijst, Marcel IJzenbrandt, Richard Drubbel en Nico Schouwenaar. BROUWERSHAVEN Bestuur: Ph. J. van Ast, L. M. L. van 'Beveren-Maes, L. Clarisse, J. G. Krips, F. J. Faas, A. A. Lievense, K Nou wen, J. Lievense, H. J. van Rooten, A. van der Bijl-van IJsseldijk en J. C. van den Hoek. Trainer: A. Krijgsman Bij vierdeklasser van de zondag afdeling-voetbal Zonnemaire is Cor Klaverkamp vertrokken en heeft Richard de Bruin de voorkeur gegeven aan het groene laken. De ploeg is steevast voornemens om deze competitie hoger te eindigen dan de zesde plaats van het vorige seizoen. Trainer Jaap van Huizen sluit een plaats bij de bovenste drie niet uit. Van Huizen is van DFS naar Robur verhuisd, maar zijn ene resterende vrije avond 'doet' hij Zonnemaire. Op zondag is Van Huizen er weliswaar niet (Robur), maar dan coached Stoffel Duinhouwer het team. Hij is in feite verantwoordelijk voor het technische gedeelte van het eerste elftal, dat hij ook twee jaar getraind heeft. Mevo beperkt de verwachtingen tot Zierikzee-trainer Hans van der Wekke heeft er vertrouwen in. Maar de technisch goede ploeg heeft zoals al gemeld wel te kampen met wat vervelende en langdurige blessures. Bij WIK zit de voetbalvereniging mom.enteel zonder trainer. Speler Karei Manni heeft de training van de selectie op zich genomen en er is een begeleider aangesteld. Met dit team rekent WIK zich tot de goede middenmoot. J. A. Schiettekatte, J. A. Wandel, A Flikweert-Stols, A. R. Heyboer, C. trainer P. Goedegebuure zijn niet al te hoog gespannen. Hij voorziet dat DFS geen al te grote rol van betekenis zal spelen in de vierde klas KNVB en stelt daarom handhaving op dat niveau voorop. Goedegebuure baseert zijn ietwat eerste drie van de eindrangschikking. Wim Kommer begeleidt Dreischor al voor het vijfde jaar. Zijn verwachting is hoog te eindigen in de derde klas. Er zijn weliswaar geen nieuwe spelers bijgekomen, maar de huidige selectie is van dusdanige kwaliteit dat Kommer er alle vertrouwen in heeft. Met name Wim van der Linde is de spil van het team, terwijl Marcel IJzenbrandt de doelpunten moet maken als spits. Selectie: R. Lievense, S. van der Weele, A. van den Hoek, J. van Mourik, R. Roon, M. Quist, J. Constandse, M. Duinhouwer, R. Lievense, B. van den Bos, L. Clarisse, C. Kraayenbrink, W. Kafoe, A. Visser en J. Jonker. SKNWK Bestuur:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6