BROOD UIT HET WATER Muziek van orgel en klarinet in Renesse streeknieuws berichten Als vier uur 's ochtends, na het werk u beter uitkomt» Prima. nutsspaarbank 5 KRAMER 01110-13132 ZIERIKZEE-BRUINISSE 'f Vrije 2, Zierikzee Woensdag 31 augustus Stichting Jeugd komt bijeen De geldautomaat Extra service voor wie overdag niet kan. DE INSCHRIJVING IS GEOPEND VOOR: dans- en balletschool Faber haard 't Vëgertje BEZORG(ST)ER 4 Dinsdag 30 augustus Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur James Herriot, Engelse se rie. Afl.: Als een kleine poema. Herh. 16.22 uur Kerkepad. Vandaag: Utrecht. 16.51 uur Haantje de voorste, jeugd serie. Afl. 5 (slot). 17.19 uur Paul Bunyan, tekenfilm van Walt Disney. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur De Stuntels, tekenfilmse rie. 17.46 uur NCRV Zeil Surf TV. 18.21 uur Kerkepad. Herh. 19.00 uur Journaal. 19.18 uur Kanaal 13, Nederlandse jeugdserie. Vandaag: Kortsluiting. Herh. 19.45 uur Niet te geloven, Ameri kaanse comedyserie. 20.09 uur Murder she wrote, Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: Gokge- vaar. 21.03 uur Cheers, Amerikaanse comedy-serie. 21.28 uur Hier en nu, actualiteitenru briek. 22.13 uur Dertien persoonlijke ont moetingen. Vanavond: ds. J. G. Mey- nen uit Haarlem over Rachab. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Ozawa, een toonaangevend dirigent. Portret van Seiji Ozawa en het Boston Symphony Orchestra. M.m.v. Yo-Yo Ma, Rudolf Serkin, Jes se Norman e.a. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur TROS muzikaal tweeluik, muziekprogramma m.m.v. Nicolle Croisille, Frank Mirella en de Ker misklanten. 16.35 uur TROS dinsdagmatinee: Belle Starr's dochter (Belle Stars daughter), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Lesley Selander. 18.00 uur Van Edison tot CD-video, live-uitzending vanaf de Firato. Pre sentatie: Chriet Titulaer. (Herh.). 18.25 uur Kijk tv, populair-weten- schappelijk magazine. (Herh.). 18.55 uur De Fabeltjeskrant. Afl.: Spaanse peper. Herh. 19.00 uur Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart, serie. Afl. 12: Een vreemde schat. 19.20 uur De dieren van Afrika, na tuurserie. Afl. 21: Als de leeuwen dorst hebben. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Teddy (The Kennedy Sto ry), Amerikaanse tv-film uit 1987 van Delbert Mann over Teddy Kennedy jr., de zoon van senator Edward Ken nedy die oog in oog kwam te staan 22.10 uur TROS Aktua, actualiteiten- magazine. 22.40 uur Van de koele meren des doods, 4-delige serie uit 1982 van Nouchka van.Brakel naar een roman van Frederik van Eeden. Afl. 4 (slot): Terugtocht. Herh. 23.30 uur Journaal. Nederland 3 09.00, 13.00, 18.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.45 uur Sesamstraat. 19.00 uur Jeugdjournaal. 19.10 uur Het Klokhuis: Kleur. Herh. 19.25 uur Cinemakkie, kinderpro gramma waarin je lachend alles te weten komt over het maken van films. Afl.: Schilderen met licht. Film: De ballon-gek met Buster Kea- ton. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Van gewest tot gewest. On derwerpen: 1. Utrecht, kerkenstad. 2. Eernewoude wil alternatief kanaal. 3. Museumbewoners Bargercompas- cuüm. 21.06 uur Jazz in de Meervaart (3), m.m.v. de tenorsaxofonist David Murray en zijn Octet. 21.31 uur 150 Jaar Hoge Raad der Ne derlanden, documentaire. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Den Haag vandaag. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 16.15 uur Waregem Koerse. Recht streekse reportage van deze klassie ke steeple chase. Commentaar: Louis de Pelsmaeker en Mark Vanlombeek. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 62. Herh. 18.05 uur Pim en Pam, kleuterserie van Louis Contrijn naar de verhalen van Bruno van den Meerschaut. Afl. 9 (slot): Pim en Pam weer thuis. Regie: Mil Lenssens. Herh. 18.20 uur De kleinste zwerver, (The littlest hobo), 18-delige Canadese jeugdserie waarin een Duitse scheper de hoofdrol speel. Afl. 12: Superhond - deel 1 (Superdog - part 1). 18.45 uur Het koninkrijk van de ijs beer (Kingdom of the ice bear), 3-delige Britse documentaire serie over de zoektocht naar ijsberen en an dere dieren rond de Noordpool. Afl. 3: Laatste uitdaging. (Final Challen ge). 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19:45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. Aansl.: Paar- denkoersen. 20.20 uur Duo's en dieven (Couples and Robbers), Britse tv-film van Cla re Peploe over het jonge stel Wendy en Morris, die sinds hun trouwdag niets dan tegenspoed ondervinden. Met: Rick Mayall, Frances Low, Frank Grimes e.a. Herh. 20.45 uur Rond Daniël, showpro gramma met Daniël van Avermaet vanuit Nieuwpoort. 21.55 uur Uitzending door derden, programma van de Socialistische Omroep. 22.40 uur De Vereffenaar (The Equa lizer), Amerikaanse serie met Ed ward Woodward. Afl. 50: Scheiden doet lijden (Regrets only). 23.25 uur Nieuws. Aansl. 23.45 uur Coda, Canzonetta, opus 19 van Ga- briël Pierné, door Walther Boeykens, klarinet en Robert Groslot, piano. BRT 2 Geen uitzending. RENESSE - In de Hervormde Jacobuskerk van Renes se wordt woensdag 31 augustus een concert gegeven door het echtpaar Van Eersel. Organist Kees van Eersel en klarinettiste Henny spelen vanaf 20.00 uur. Het pro gramma van het concert vertoont een interessant geheel. De klarinet wordt namelijk ook betrokken bij de uitvoe ring van een oorspronkelijk voor orgel gecomponeerd werk. Er worden werken gespeeld van J. C. F. Bach (variaties op de melodie van Altijd is Kortjakje ziek), Mozart (twee kerksonates), Mendelssohn (Prelude en Fuga in d), Niels, Gade en Widor (enkele delen uit de vijfde or gelsymfonie). Onderscheiding De in 1944 geboren Kees van Eersel studeerde na de afronding van zijn conservatorium-opleiding bij de Pa- rijse organist en componist Jean Langlais, bij wie hij in 1968 de Prix de Virtuosité met de hoogste onder scheiding behaalde. In 1971 volgde de Prix d'Exellence. Van Eersel behaal de prijzen en onderscheidingen op in- ZIERIKZEE - Het algemeen bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland komt donderdag 8 september in een vergadering bijeen. De ze bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de Balkenzaal van gebouw de Driehoek in Zierikzee. Naast de bestuursbenoeming wordt het nieuwe personeels beleid besproken en komen de verdere ontwikkelingen met betrekking tot het christelijk jeugdwerk in Zierikzee ter sprake. Verder wordt er een korte impressie van het vorige jeugdwerkseizoen gegeven. ZIERIKZEE ANBO Vanaf donderdag 1 september is het ANBO-gebouw Paternoster weer voor een ieder vanaf 9 uur open. De wijkbus 60+ stopt op verzoek bij de Paternosterstraat. Scholingscyclus Het Zeeuws Overlegplatform voor Woonconsumenten ZOW en de Stich ting Bouwwinkel Zeeland houden in Zierikzee een scholingscyclus voor woonconsumenten. Deze wordt rond eind oktober, begin november, weke lijks in de avonduren gehouden. De cursus duurt zes weken en heeft tot doel de deelnemers achtergrondinfor matie te geven over wonen, zodat ze in staat zijn hun persoonlijke belan gen met meer kans op succes te behar tigen. De cursisten krijgen een breed overzicht van de bestaande regels en subsidies in de volkshuisvesting. Tij dens de cursus worden onder meer de onderwerpen huurwetgeving, het functioneren van makelaars, het functioneren van woningcorporaties, huurrecht, woningverbetering, huur en verhuur van woonruimte behan deld. De cursus is bedoeld voor zowel huurders als voor particuliere wo ningbezitters, woonachtig in de ge meente Zierikzee. De exacte plaats en tijdstip waarop in Zierikzee de cur sus wordt gegeven worden binnen kort bekend gemaakt. Belangstellen den kunnen contact opnemen met het ZOW (01180-27962). Er wordt dan ook nog wat uitgebreidere informatie over de cursus verstrekt. MIDDELBURG Cursus De Kamer van Koophandel in Mid delburg houdt 19 september weer een cursus met als thema Leiding geven en motiveren. De cursus wordt gehou den in samenwerking met het Coördi nerend Instituut Midden- en Kleinbe drijf. De lokatie is in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Middel burg. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij W. A. Korstanje .(01180-. 35536). Het programma van deze cur sus bestaat uit de verschillende stij len van het leiding geven, welke stijl is in welke situatie effectief en hoe kan iemand beoordelen welke stijl er gehanteerd moet worden? DEVENTER - De 35-jarige F. uit Deventer heeft bekend dat hij afgelo pen dinsdag in het park bij de Spoor weg in Deventer de 44-jarige Gronin ger N. met een messteek in de hartstreek heeft dood gestoken. De politie heeft dit tijdens een perscon ferentie meegedeeld. ternationale orgelconcoursen. Hij was tevens twee keer deelnemer aan het Haarlemse improvisatie-con cours. Sinds 1974 is hij cantor-organist van de Grote of Magdalenakerk van Goes, maar naast zijn organistschap vervult hij ook de functie van stad- beiaardier voor zowel Zierikzee als Veere. Henny van Eersel studeerde in Haarlem piano en klarinet. Momen teel is zij als docente verbonden aan de Zeeuwse Muziekschool en tevens is zij soloklarinettiste van het Zeeuw.- se Orkest. Zij treedt voorts veelvul dig op met haar echtgenoot, zowel als klarinetsoliste als organiste bij de uitvoering van vierhandige orgelmu ziek. Zierikzee, Havenpark 16, Telefoon 01110-14051 paren gehuwden scholieren rock 'n roll kinderdansles dagelijks aan de dansschool of telefonisch. CYLINDER HANGSLOTEN HERMAN JANSEN Deltastraat 12-14 Nieuwerkerk, Zld. Wat dacht u van deze XZ label (zuiniger is er niet) 10 jaar garantie op gietijzer 3 jaar TOTAAL-garantie Nova Dan hebben wij het nog niet ge had over zijn warme kleuren en massief houten omlijsting. Ziet u hem al staan? Nee! Dan naar uw officiële dealer: Zevengetijstraat 10 - Zierikzee Telefoon 01110-17172 Op maandag en 's morgens gesloten Zaterdag's hele dag geopend HET TELEFOONNUMMER VOOR EEN ABONNEMENT OP DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 01110-16551 Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de generale synode tot predikant voor- buitengewone werkzaamheden (geestelijk verzor ger van het Pieter Baancentrum te Utrecht en het Huis van Bewaring Op de Berg in Amersfoort)': mw. A. Zuid- meer, kand. te Utrecht. Aangenomen het beroep door de ge nerale synode tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden (prot. geestelijke verzorging bij de Konink lijke Landmacht): J. Smit, te Ellecom en De Steeg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Vollenhove-Kadoelen: J. B. K. de Vries, 11. zendingspredi kant te Irian Jaya, wonende te Gro ningen. Aangenomen nar Roodeschool: drs. T. P. Nap, kand. te Groningen, die be dankte voor Bruchterveld, voor Grijpskerk i.c.m. Niezijl, voor Lemele-Lemerlerveld, voor Lutten, voor Mildan i.c.m. Nijega-Opeinde, voor Surhuisterveen i.c.m. Opende, voor Ten Post i.c.m. Garrelsweer en voor Zuidbroek. Ds. M. J. W. Zevenboom 75 jaar ZIERIKZEE - Ds. M. J. W. Zeven boom, hervormd emeritus predikant te Heerenveen, die in Zierikzee is ge boren, wordt vrijdag 2 september a.s. 75 jaar. Marinus Johan Willem Zeven boom werd in 1913 te Zierikzee gebo ren. Hij bezocht daar de HBS en stu deerde theologie in Leiden. Op 5 februari 1939 werd hij te Berkenwou- de in het ambt bevestigd. Vandaar trok hij in 1945 naar Wildervank en van 1949 tot aan zijn emeritaat op 1 oktober 1978 was hij verbonden aan de gemeente van Heerenveen. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Donderdag 1 sep tember, 19.30 uur dhr. P. Melis, 's- Gravenzande. Wij vragen voor direkt •voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" in een gedeelte van Renesse. Aanmelden „Zierikzeesche Nieuwsbode", Jannewekken 11, Zierikzee, tel. 01110-16551. Alida Smits, 28-8 te Thranto Gulfspeed, 29-8 te Le Havre Pacific Tulip, 28-8 335 zo Bermuda naar Gloucester KARLSRUHE - De Westduitse po litie heeft een werknemer van de PTT opgepakt op verdenking van spiona ge voor de Duitse democratische re publiek DDR. Kees en Henny van Eersel. Veemarkt Leiden LEIDEN, 29-8. Slachtrunderen: (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 998, waarvan 200 stieren. Dikbillen extra kw. 8,50-J 13,00; stieren le kwal. 7,25-ƒ 8,00; 2e kw. 6,30-/ 7,25; vaarzen le kw. 7,45- 8,30; 2e kw. 6,50-/ 7,45; koeien le kw. 7,40-/ 8.25, 2e kw. 6,65-/ 7,40, 3e kw. 6,00-/ 6,65; worstkoeien 5,50-, 8 20. Stieren: handel redelijk, prijzen ge lijk; koeien: handel redelijk, prijzen gelijk. Slachtschapen- en lammeren (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 142. Schapen 4,50-/ 6,50; zuiglammeren 9,00-/ 10,50. Schapen- en lammeren (per stuk). Schapen 160-/ 200, zuiglammeren 170-/ 220. Schapen: handel redelijk, prijzen gelijk; lammeren: handel redelijk, prijzen gelijk. Tbtale aanvoer 1140 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 29-8. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 214 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2750-ƒ 3500; ou de paarden 1925-/ 2875; 3-jarige 1900-/ 2950; 2-jarige 1525-/ 2500; veulens 700-ƒ 1700; hitten 725- 1650; slachtpony's 450-/ 1175; Shetlanders 350-/ 675. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,30-/ 6,25 en jonge slachtpaarden 4,75-/ 6,35. De handel was redelijk en de prij zen hoger. 87 Op een avond vroeg Aai van Noordt: „Zou de reis nog lang duren, ouwe?" Wijnand Hoogendijk antwoordde toen met een rare klank in zijn stem: „We komen misschien nooit meer thuis Meer sprak Wijnand niet. Steeds meer ging het erop lijken, dat de drank hèm, in plaats van hij de drank te pakken had. Voorin zeiden ze, dat Wijnand zo nu en dan knap gek deed. Arend-Michiel kwam niet uitge dacht over hetgeen hij bij James Mit- chel zag en hoorde. Op een avond, toen hem dit naargeestige leven zo echt benauwen ging, nam hij een be sluit. Hij zou naar Wijnand gaan en er met hem over spreken. Hij wist, Wijnand wilde omtrent zijn .want nooit praatjes afwachten, maar hij zou er toch over beginnen. Ze moes ten doen wat mogelijk was. Een vleet was een gordijn; alleen wanneer de muizen op de juiste plaatsen stonden, hing zij glad en kon de haring erin. De Schotten maten met vaste touwen, zij deden het van arm-tot-arm, kleine en grote kerels, ze maten allemaal op die manier een vaam. Zo kon de vleet niet strak onder water staan. De volgende morgen, ze hadden ze ven kantjes gevangen, ging hij heen. Dirk de Niet was aan dek bezig de tonnen te strijken. Wijnand zat ach terin. Hij keek niet eens op. „Ouwe?" „Ja." „Ouwe, ik heb er eens over nage- Door FENAND VAN DEN OEVER dacht, zouden onze muizen wel goed staan?" „Ik vang ze niet in m'n muizen". „Ouwe?" „Ja". „Zouden onze seizings wel goed van maat zijn?" „Ik vang ze niet in m'n seizings". „Ouwe?" „Ja". „Zouden onze netten niet als een kakkedrol onder water kunnen han gen?" „In een vleet met slangen valt ha ring te vangen J' Wijnand stond op en gaf hem een zet. Wild en onbesuisd. Zijn ogen schoten een vreemd vuur. Het leek wel of zijn verstand even verbijster de. „Lazer maar op met je nieuwig heid. 't Is toch je bedoeling om mij er uit te werken „Ouwe, God weet dat dèt een leu gen is „Zo", zei hij, „ik hoop het". Hij kon gaan. Arend-Michiel was teleurgesteld. Ontzettend erg. Hij had oorspronke lijk zijn geheim willen bewaren voor later, als hij zelf de verte (in dit ver band, zelf schipper zijn) had. Maar hij kón niet langer zwijgen. Bij Wij nand stootte hij zijn hoofd, 't Zal toch maar beter zijn, wanneer zij voor goed uit elkaar gaan. Tbgen Dirk de Niet zei Wijnand 's middags: „Zodra je Bram en Jan Poot ziet, moet je waarschuwen". „Wil je ze praaien, ouwe?" „Nee". „Wat dan?" „Och man, leg toch niet zo te zani ken". Het water werd muf voorin, de ver se groenten waren allang op. Er zat geen aardappel meer in het vat. 't Was om de dag erwten en bonen. Déérop werd gekankerd, want ze waren van slechte kwaliteit. Natuurlijk, werd gezegd, het eerste moet op het eten bezuinigd worden! Arend-Michiel herinnerde aan wat d'n heer voorin had gezegd. Ze lachten erom. Hij zei: „Kok, jij moet op de thuisreis wat bo nen en erwten voor me bewaren, dan ga ik naar d'n heer toe". „Durf je niet", riepen ze. „Waarom niet?" „Omdat je van 't najaar voor altijd de zak krijgt „Tbch ga ik". Ze vonden hem moedig. Hij was het nauwelijks. Hij vond het alleen maar fijn om een aanloopje te hebben. Hij zou wel even over die harde bonen praten, maar dan meteen over andere dingen en hij zou naar Wil kijken, want die zat vlak tegenover d'n heer. Nu, zo weken op zee, met een frutje werk en iedere nacht een tegenvaller, kon hij zo naar haar verlangen. Soms werd hij moedeloos. Het ging mis en hij kon er niets van. En voor hij schipper was, lag heel de vloot aan de touwen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4