Brouwse kinderen maken de jubileumdag succesvol Gezellige drukte tijdens jaarmarkt in Ouwerkerk Het gouden echtpaar Actie Dierenbescherming voor Werelddierendag DEURLOO INTERMEUBEL Geen krant ontvangen? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 augustus 1988 Nr. 24395 VooO. UW W&BJ/2^AAHH6D&AJ Tlhj.S 4&E7T U BEHOEFTE AAw eewi we^w-HogK H&r Ee/o ïr/selTIK KACAurrEtt. SÉtoÈK BAAÜVOOC, OW^e. ToOMVCAHe^S'. Haringvlietplein 4 - 4301 XG Zierikzee - lal. 01110-12946 Heeft u per abuis geen krant ontvangen of is het tijdstip van bezorging wellicht ongebruike lijk, belt u dan nog dezelfde dag met de Zierikzeesche Nieuwsbode. Door de vakantieperiode is er een aantal wisselingen in de bezorging. Hierdoor bestaat de mogelijkheid dat de bezorging niet zo verloopt als u gewend bent. U kunt dagelijks tot 18.00 uur bellen naar het kantoor: 01110-16551 en tussen 18.30 - 19.00 uur met 01113-1766 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.30 tot 19.00 uur): 01113-1766 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 of 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. ZIERIKZEE -En nog vele jaren samen". Die woorden waren zeker geplaatst tijdens het vijftigjarige huwelijksfeest van het echtpaar Uyl- Schiettekatte uit Zierikzee. G. Uyl en C. K. Schiettekatte gaven elkaar vijftig jaar geleden het ja-woord op 26 augustus in de hoop dat ze nog vele jaren samen zouden doorbrengen. Het was afgelopen vrijdag dan ook feest in huize Uyl. In huiselijke kring werd met de drie kinderen en tien kleinkinderen nogeens teruggeblikt naar de laatste vijftig jaar. Uyl is 78 jaar geleden in Zierikzee geboren, terwijl drie jaar later zijn vrouw in Noordgouwe werd geboren. Uyl verdiende in eerste instantie bij zijn vader in de landbouw de,kost. Daarnaast hielp hij ook vaak ge noeg mee bij het transportbedrijf, dat zijn vader ook runde. Toen wist hij waarschijnlijk nog niet dat hij wel een aantal keren van baan zou veranderen. ,.Ik heb ook nog in de ruilverkaveling gezeten, de wegen bouw en ik heb daarnaast ook nogeens acht jaar in een graanpakhuis gewerktverhaalt de man des huizes. Tijdens de Tweede Wereldoorlog is Uyl voor een half jaar naar Hamburg gegaan. Dat betekende weer een verandering in het leven van echtpaar Uyl. Het spreekwoord ver andering van spijs..., bleek daarmee wel uit te komen, want na de oor log is Uyl nog een aantal keren van baas veranderd. Eerst werkte hij als rijknecht en daarna is hij de woningbouw ingegaan. Daar bleek hij zijn laatste jaren, voor hij de pensioengerechtigde leeftijd behaalde, te vullen. ,,Ik deed. daar eigenlijk van alles. De ene keer moest ik als chauffeur de werknemers heen en weer rijden en de andere keer stond ik weer een kuil te graven", aldus het 'manusje van alles'. Samen met zijn vrouw, die altijd in het huishouden is bezig geweest en de kinderen grotendeels grootbracht, kijkt hij nu terug op een plezierige tijd. ,,Als ik nu weer terugkijk, dan was allemaal bij elkaar genomen een plezie rige tijd. Ik ben overigens maar één weekje werkloos geweest. Daar naast heb ik het leven altijd maar van de vrolijke kant bekeken", ver telt Uyl optimistisch. Alle dieren het asiel uit Hoofdrolspelers in de campagne zijn Archie en Olof. Elk jaar komen 100.000 honden en katten in het asiel terecht. Vooral na de zomermaanden zitten de asiels weer overvol. De Dierenbescherming wil daar in samenwerking met diervoedingsfa brikant Effem wat aan doen. Daarom voert zij vanaf 1 september een spe ciale campagne om aandacht te vra gen voor asieldieren. Campagne De hoofdrolspelers in die campag ne zijn Archie en Olof, een pluche hond en kat. Onder het motto 'Alle dieren het asiel uit' doen zij in een t.v.-commercial en via posters een op roep bij de keuze van een huisdier de honden en katten uit het asiel toch vooral niet te vergeten. Daar zitten immers veel dieren te wachten op een nieuw te huis. De verzorgers in de asielen kunnen informatie geven over het wel en wee van de dieren en advi seren welk dier bij wat voor persoon of gezinssituatie past. Archie en Olof zijn tussen 1 en 10 september 10 keer te zien op de televisie. De posters,, waarop zij hun oproep herhalen, ko men- in dierenspeciaalzaken, wacht kamers van dierenartsen en bij de asielen zelf. Maar dat is niet de enige manier waarop de Dierenbescherming iets voor de asieldieren wil doen. Op 18 september gaat tevens een spaaractie van start om geld in te zamelen voor extra steun aan de asielen. Op de ver pakking van bepaalde merken dier voeding staat een zegel. Consumen ten kunnen door het verzamelen van deze zegels sparen voor een 'echte' Archie of Olof. Zij steunen daarmee tegelijk de asielen, want voor elke volle spaarkaart die wordt ingele verd ontvangt de Dierenbescherming 1 gulden. Met het ingezamelde geld kan de Dierenbescherming de asie len extra hulp bieden. De campagne 'Alle diefen het asiel uit' loopt tot 1 november van dit jaar. De Dierenbescherming hoopt dat het daarna niet alleen een stuk stiller zal zijn in de asielen, maar dat zij ook met extra geld de asielen kan helpen. Voor wie geen huisdier heeft en ook niet overweegt er een te nemen is er tenslotte nog een andere manier om de asielen te steunen; door lid te wor den van de Dierenbescherming. U steunt dan niet alleen de asielen maar nog veel meer projecten in het belang van dieren Wie lid wil wor den kan bellen met de Dierenbescher ming: 070-423423. k Ravotten in het waterbassin was één van de grote trekkers voor de jeugd ZIERIKZEE - Nog zes weken en het is weer Werelddie rendag. De dag waaop dieren in het middelpunt van de belangstelling staan. Er is echter een groep dieren aan wie de jaarlijkse feestdag wat voorbijgaat: de honden en katten in het asiel. Duitsers Het gebeurde dan ook dat er ook een aantal toeristen kwam. ,,Er was zelfs een aantal Duitse kinderen", vertelt ze aansluitend op de woorden, dat ze de toeristen niet willen weige ren. ,,Het is een echt kinderfeest". Deze woorden werden eigenlijk een eindje verder bij de haven bevestigd. Daar stond een groot waterbassin. Tientallen kinderen hadden zich, in zwembroek of met kleren aan, rond het bassin verzameld om over de balk heen te kunnen lopen. Deze lag over het 'bad' heen. Straat maaien Zo was er een mafketel die de straat maaide en een ander gaf een lan taarnpaal water. Weer een ander zat in de tuin te vissen, terwijl een eind verderop de moeder in een kinderwa gen lag en de baby erachter liep. Dat alles bracht het tot een leuk spel. Op het marktplein zelf was een aantal kramen ingericht voor de kleinere spelletjes, zoals balgooien, sjoelen, spijker slaan en het welbekende ze- nuwenspel de spiraal. de verschillende spelletjes en voor niks laten barbecuen". Na de barbecue werden de kinde ren nog een keer bij elkaar geroepen voor de prijsuitreiking van de playback-show en het waterfestijn dat ging beginnen. Ongemakkelijk zittend op een balk en al nat van de lol die daaraan vooraf ging, werden verschillende kinderen het water 'in geslagen' tijdens de kussengevech ten. Dat gebeurde onder toeziend oog van een grote menigte. De feestdag werd afgesloten met een lampionnen-optocht, dat werd verzorgd door de plaatselijke water sportvereniging. Deze hield haar jaarlijkse gondelvaart vanuit de ha ven van Brouwershaven. Aan 140 kin deren werd een lampion uitgereikt en met drumband Apollo voorop werd er koers gezet naar de Loswal waar de 21 verlichte en versierde boten vanuit de haven voorbij kwamen. Brassband Apollo speelde daaraan vooraf in de muziektent die deze keer aan de Ha ven Zuidzijde stond. Vervolg van pagina 1 Aan kleding ontbrak het ook niet tijdens de jaarmarkt in Ouwerkerk. Was het niet een stand die tegen lage prijzen broeken van de hand deed, dan was het wel een stand die truien tegen een spotprijsje verkocht. Om een beetje afwisseling te brengen in de kraambranche. waren er ook ver schillende evenementen die het pu bliek moest vermaken. Zo kon er in een helikopter gestapt worden om een vlucht boven Ouwerkerk en om geving te maken. De bezoeker met hoogtevrees kon met paard en wagen een rondje over het dorp maken. Op die manier was er voor ieder wat wils. Een rondrit met paard en wagen was een van de attracties tijdens de jaarmarkt in Ouwerkerk. I A BROUWERSHAVEN - De vrijwilligers achter Stich ting Knutselclub uit Brouwershaven hebben hun 'taak' weer volbracht. Daar is maar één duidelijke omschrij ving voor te geven: de 120 kinderen hebben zich urenlang heerlijk vermaakt. Dat deden zij ter gelegenheid van het tienjarige bestaan van de club in Brouwershaven. Voor één dag werd het marktplein in Brouwershaven omgeto verd tot een groot kinderparadijs. Er meldden zich die feestdag dan ook maar liefst 120 kinderen aan om aan al le gratis evenementen op het marktplein deel te nemen. De vrijwilligersgroep, die veelal Nehalennia danste en zong op kin- uit moeders bestaat, had geen ver- derliedjes. Tijdens de piayback-show wachtingen van het aantal dat even- trad er een vijftal artiesten voor een tueel komen zou. ,,We hebben op alle scholen in de gemeente Brouwersha ven formulieren uitgedeeld waarop de kinderen zich konden inschrijven. Daarnaast weigeren we ook geen kin deren van buiten de gemeente", aldus voorzitter Corry van de Zande- Hanson. groot publiek op. ,,Als er één moest optreden, dan was er altijd wel een moeder, vader, oma of opa in de buurt", aldus de voorzitter. Gezien de beperkte geldmiddelen die de stich ting tot haar heeft, zijn er toch nog heel wat activiteiten ontplooid. Veroorloven Mede door de sponsoring door de plaatselijke middenstand heeft de knutselclub zich heel wat kunnen veroorloven. ,,We waren eigenlijk al heel lang aan het sparen voor deze dag. De kledingbeurzen bijvoor beeld. Ook die waren een bron van in komsten voor deze jubileumdag. Daardoor hebben we de kinderen gratis kunnen laten deelnemen aan Ongeduldig, zoals kinderen zijn, werd voor het echte waterspel begon al menigmaal in het bassin, van tien meter doorsnee, geravot. Dat werd op een speelse manier begeleid door kindervriend Jan de Maat. Het wa terbassin was één van de onderdelen van de jubileumdag. Om 14.00 uur werd het programma met de opening verricht door de Brouwse wethouder S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter. Op de Markt kreeg alles nog een feestelijker aanzicht toen de kinde ren zich lieten schminken. „Dat was een groot succes, want er waren echt wachttijden", aldus Corry van de Zande. Voor de wat creatieve kinde ren kon er geboetseerd worden, ter wijl goochelaar Mario uit Zierikzee met zijn trucjes bezig was. Dans groep Nehalennia presenteerde ook iets nieuws met het oog op het kin derfeest. Zij verrichtte de opening door het in beeld brengen van het nieuwe logo van Stichting Knutselclub Brouwers haven. Het logo symboliseerde het samen bezig zijn met kinderen. Na het officiële gedeelte begon voor de kinderen het eerste spel en wel op een zeer ludieke manier. Het mafke- telspel moet menig kind tot lachen hebben gebracht. Verschillende vrij willigers vertoefden op een vreemde manier in Brouwershaven en de deel nemende /kinderen moesten die maf ketels zoeken. Even tanden op de lippen en.... Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3