Oud visitekaartje boven water Oostflakkee trekt publiek uit naaste regio naar Oude Tonge Verlichte gondelvaart vanuit Brouwershaven Bijzonder bezoek Sirjansland Fortschritt-maaidorser 3 Open dag Kanaal door Zuid-Beveland INSTALLATIE TECHNIEK Inbraken in auto's Commissie beroepschriften Geen krant ontvangen? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 augustus 1988 Nr. 24394 BURGH-HAAMSTEDE - Vaak kom je bij een verbouwing dingen tegen waar je het bestaan niet van ver moedde. In sommige gevallen leidt dat tot de verzuchting: ,,Als ik dat geweten had "Dat laatste was niet het geval bij de familie Van de Neut uit Haamstede. Bij het wegbreken van een muur en een gedeelte van de vloer van hun pas gekochte huis aan de Hogezoom deden zij een opmerkelijke ontdekking. Nadat een aantal vloerplanken verwijderd was werd een stukje plank zichtbaar waar iets in sierlijke ouderwetse let ters op geschreven stond. Nadere bestudering leerde dat het hier een (houten) visitekaartje betrof. Mevrouw A. L. van de Neut-van Zelden: ,,Mijn zoon Gerrit heeft het gevonden bij het breken. We stonden er wel even van te kijken ja". Het visitekaartjeis gedateerd 1 november 1932. De tekst luidt als volgt"Deze woning gezet door de timmerlieden M. Padmos, J. Padmos Mzn, P.J. van Bloois, Eikerzee'. De tekst is geschreven met een dik timmermanspotlood. „Wat we ermee gaan doen? We willen het lakken en dan ergens ophangen. Want het is toch wel leuk om zoiets te bewaren natuurlijk". Groot feest met tientallen attracties in het dorp HANSWEERT - Op zaterdag 3 sep tember a.s. wordt door Rijkswater staat en andere diensten een open dag op de verbeteringswerken van het Kanaal door Zuid-Beveland ge houden. Op deze dag zijn van 9.00 tot 17.00 uur de verschillende nieuwe en oude sluizen van dichtbij te zien. Tij dens de open dag wordt op verschil lende punten informatie gegeven over de verbeteringswerken. Ook is er gelegenheid een bezoek te brengen aan de nieuwe sluizen en het bedie- ningsgebouw. Het centrale startpunt van de open dag is een informatie op Kaai '85 bij Hansweert. Vanuit verschillende richtingen is de Kaai via borden „Open dag" te bereiken. In de tent wordt door RWS-medewerkers met behulp van tentoonstellingen, diq's, video en maquettes uitleg gegeven. Vanaf Kaai '85 vaart continue de rondvaartboot „de Stad Zierikzee" naar de oude loswal tussen het oude en nieuwe sluizencomplex. Een wan delroute leidt u langs het nieuwe slui zencomplex, de bedieningsruimte en een filmzaal waar de film „Slagaders in Zeeland" vertoond wordt. Met de rondvaartboot komt u terug bij het centrale startpunt en uw ver voermiddel. Via een uitgestippelde route en een routefolder kunt u ver volgens een rondrit maken langs markante punten van het Kanaal door Zuid-Beveland. Het eindpunt zijn de te bezoeken oude sluizen bij Wemeldinge. Ook hier geven sluisbedieners uitleg over het reilen en zeilen van de sluizen. De nieuwe duwvaartsluizen bij Hansweert en het zuidelijk tracé van het Kanaal tot de Vlakebruggen zijn in grote trekken gereed. Binnenkort start Rijkswaterstaat met de noordelijke kanaal werken. Dit betekent de verbreding van 6 kilometer kanaal, het laten vervallen van de sluizen bij Wemeldinge, het vervangen van de drie bruggen en het verleggen van alle kabels en leidin gen in dit gedeelte. De openverbin dingen met de Oosterschelde is in 1993 gereed en kost totaal 650 miljoen gulden. OUDE TONGE - Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gemeentekantoor van Oostflakkee wordt za terdag 3 september een gigantisch groot feest in Oude Tonge gehouden, zoals er waarschijnlijk nog nooit één op Goeree-Overflakkee is geweest. Tientallen gratis evene menten zorgen die dag voor een feest voor het hele gezin. Rond 10.00 uur geeft de Oostflakkeese burgemeester drs. C. M. de Vos het startschot voor een hele dag amusement. landse circuswereld en het program ma heeft alles dat een circus nodig heeft om een succes te zijn voor jong en oud. Dat gebeurt met dieren, clowns, goochelaars, jongleurs en nog veel meer variété-nummers. Centrum voor het buitengebeuren zijn de Kaai en het handelsterrein. Op de Kaai komt een groot horeca- terras met uitzicht op het podium waar de gehele dag het orkest Ro mance voor gezellige muziek zorgt. Tevens worden daar de optredens van de populaire Nederlandse artiesten gehouden. Om 11.00 uur treedt Bon nie St. Claire op, om 13.30 uur Nico Haak en om 15.45 uur Saskia Serge. In de grote sporthal van het sociaal cultureel centrum De Grutterswei aan de Willemstraat wordt een zeer aantrekkelijke natuur- en milieu expositie ingericht. Niet minder dan vijftien exposanten informeren de bezoekers uitvoerig over natuur en milieu. In feite allemaal zaken die ie dereen op dit moment bezig houdt. De tentoonstelling blijft staan tot en met vrijdag 9 september, maar is dan alleen te bezoeken door scholen en groepen op afspraak. Sport In De Grutterswei zal ook een aan tal plaatselijke sportverenigingen ge durende de gehele dag laten zien hoe aantrekkelijk het is om aan sport mee te doen. Zeker acht verenigingen presenteren samen een attractief pro gramma. In de theaterzaal van De Grutterswei worden zaterdag 3 sep- tember maar liefst vijftien gratis voorstellingen gegeven, zoals een 'kinderprogramma, ensemble Goet ende Fyn, Cabaret Zindroom, jazz en illusionisme. In de zaal zijn steeds driehonderd plaatsen beschikbaar, zodat in totaal 4500 bezoekers de voorstellingen kunnen aanschouwen. In de Dabbestraat slaat Circus Aladdin haar tenten op en geeft daar vier voorstellingen die gratis toegan kelijk zijn. Kaarten zijn verkrijg baar bij de Rabobanken op Goeree- Overflakkee en indien nog voorradig op dc dag zelf aan de tent. Circus Aladdin is een pareltje in de Neder- HELVOIRT - De dienstplichtigen- bond VVDM gaat het voortouw ne men voor de oprichting van een Euro pese vereniging voor dienstplichtige militairen dagen nodig hebben om het meer dan aantrekkelijke traject uit te zetten. Er zijn routes van tien tot en met der tig kilometer. Al deze onderdelen worden met el kaar verbonden met een grootse bra derie, die in zijn omvang nog nooit in Oude Tonge is gehouden. In vele stra ten door de gehele woonkern staan deze dag honderden kramen met de meest uiteenlopende assortimenten. Bovendien staan op vele punten ker misattracties en worden nog vele gra tis evenementen verwacht, die dit al les tot een waar familiefeest maken. Of alles op één dag te zien is, is nog maar te betwijfelen. Brandweer Niet alleen horeca, muziek en ar tiesten op de Kaai, maar ook diverse kermisattracties en spectaculaire de monstraties van de brandweer. Bo vendien verzorgen diverse water sportverenigingen in samenwerking met de KNWU vele demonstraties op het water bij de Kaai. Op het han delsterrein presenteert de ANWB met de grote Laat-niet-als-dank- karavaan de gehele dag een wel zeer aantrekkelijk programma. Een groot podium met vele quizen, talrijke doespelletjes en een springkussen zorgen ook hier voor veel gratis ver maak. Bovendien is de Witte-Fietsen- karavaan van Way of Life in samen werking met de Hartstichting aan wezig. Een ieder kan hier, wederom gratis, een fiets lenen om een prach tig uitgezette tocht te maken door de recreatiegebieden rondom Oude Ton ge. Deze tocht zal over vele nog onbe kende wegen voeren en de ANWB zal Zaterdag 3 september open dag op de verbeteringswerken van het Kanaal door Zuid-Beveland. WIESBADEN - De rechtbank voor bestuurlijke geschillen in Wiesbaden heeft de regering van de Westduitse deelstaat Hessen in het gelijk gesteld die zich verzet tegen de stationering van Amerikaanse gevechtshelikop ters vlakbij de burgerluchthaven van Wiesbaden, zo is uit gerechtelijke bron vernomen. De rechter is het met de deelstaatregering eens dat de 39 helikopters, die op 30 kilometer van het burgervliegveld van Wiesbaden zouden worden gestationeerd, een ex tra belasting vormen voor het lucht verkeer boven de stad. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF ZIERIKZEE - De afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van Cebeco-Handelsraad introduceert de nieuwe Fortschritt-maaidorser. De machine is speciaal ontwikkeld voor gewassen met een hoge op brengst per hectare. Veel aandacht werd besteed aan vergroting van de capaciteit en het rendement. Wanneer de maaidorser in combinatie met een maaibord van 19 of 22 voet wordt gebruikt, verzekert hij een vlotte oogst zonder verliezen. De reinigingsoppervlakte is, door toepassing van drie zeef niveaus, vergroot tot 5,15 mz. Een intensief schudeffect zorgt voor een effectievere reiniging en een axiaalventilator zorgt voor een aanzienlijke verbetering van de reiniging bij granen en andere ge wassen. Bijzonder aan de maaidorser is ook de speciale constructie van de strovleugel, die ervoor zorgt dat ook onder zware omstandigheden stro en korrels goed gescheiden worden. De schudverliezen worden met 15% verminderd. Extra gemonteerde opzetranden op de graantank ver groten het volume tot 5,5 m3, wat overeenkomt met 4.300 kg graan. Door een groter losinterval ontstaat minder oponthoud. Langere ka vellengtes zijn beter te overbruggen. Deze maaidorser kan worden uit gerust met extra voorzieningen, zoals grotere banden, een boordcom puter, een strohakselaar en een aanpassing voor de o'ogst van korrelmaïs. BRUINISSE - In de nacht van woensdag op donderdag werden op een parkeerterrein in Bruinisse twee auto's opengebroken. A. N. B. uit Menzig (Did) deed aan gifte van inbraak. Uit zijn auto werd de radio-cassettespeler gestolen. Ook de auto van R. W. uit Neuhofen moest het ontgelden. De radio-cassettespe ler werd ontvreemd. De schade be draagt alles bij elkaar 2500 gulden. BURGH-HAAMSTEDE - De be handeling van een beroepschrift van Noordzeecamping Duinoord. Dat is een van de punten op de agenda van de adviescommissie voor de beroep schriften van de gemeente Wester- schouwen. De commissie vergadert op dinsdag 6 september in het gemeentehuis te Haamstede. Op de agenda verder de beroepschriften van J. van der Weel, M. O. Hanse en mevrouw M. M. Hanse-Hanse. De vergadering begint om 19.30 uur en kan door iedere be langstellende worden bijgewoond. Het publiek heeft zelfs (met toestem ming van de voorzitter) spreekrecht. KHARTOUM - Overstromingen ontstaan door het stijgende waterpeil van de Nijl, hebben een gebied van 450 vierkante km in het noorden van Sudan onder water gezet. In het ge bied liggen de doipen Abri en Mero- we, die volgens het Sudanese persbu reau Suna geheel zijn overstroomd. Heeft u per abuis geen krant ontvangen of is het tijdstip van bezorging wellicht ongebruike lijk, belt u dan nog dezelfde dag met de Zierikzeesche Nieuwsbode. Door de vakantieperiode is er een aantal wisselingen in de bezorging. Hierdoor bestaat de mogelijkheid dat de bezorging niet zo verloopt als u gewend bent. U kunt dagelijks tot 18.00 uur bellen naar het kantoor: 01110-16551 en tussen 18.30 - 19.00 uur met 01113-1766 Ook lampionoptocht, brassband Apollo en draaiorgel BROUWERSHAVEN - Geheel volgens een traditie die in de afgelopen jaren is gegroeid in Brouwershaven wordt daar op zaterdag 27 augustus weer een verlichte gondelvaart gehouden. Een vaartocht van een rij verlich te schepen op het Grevelingenmeer voor de haven van Brouwershaven. Het evenement wordt georgani seerd door de watersportvereniging Brouwershaven en vormt de symboli sche afsluiting van het watersportsei zoen. De stoet versierde en verlichte schepen vertrekt om 21.15 uur vanuit de oude haven van Brouwershaven. Behalve dit feeërieke schouwspel is er in Brouwershaven zaterdag avond een optreden van de brass band Apollo. Er wordt een lampion optocht gehouden en ook een draai orgel zorgt voor de juiste sfeer van een zomeravond. Onontbeerlijk daarbij is ook goed weer. Als het daaraan ontbreekt is het mogelijk dat de gondelvaart geen doorgang kan vinden. SIRJANSLAND - Heel even dreigde er in Sirjansland een geboortegolf. Maar liefst negentien ooievaars stre ken er neer. Toen de ooievaars na zo'n anderhalf uur weer aanstalten maakten om verder te vliegen, leek de uitbreiding van de plaatselijke bevolking geweken. De vogels waren op doortocht en zo'n groot aantal ooievaars bijeen komt in bewoonde gebieden niet vaak voor. Vandaar ook dat de vogels het nodige bekijks trokken. De ooievaars waren neergestreken bij het bedrijf van Dingemans. Daar hebben de vogels de omge ving ivat verkend. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.30 tot 19.00 uur): 01113-1766 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 of 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen; Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar 1 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,60. Contracttarievèn op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3