Zonnemaire Al overtuigend winnaar van jeugdtoernooi Team De Schorpioen wint strand volleybaltoernooi met overmacht Pasjesregeling blijft op problemen stuiten Dreischor verliest met 9-1 van Rijswijks RVC NIEUmBODE Eerste herenteam Delta Sport speelt gelijk tegen herenteam Estankol Tachos Politie experimenteert met mobiele video Nieuw club record voor Werner Lodewijk Van der Maas wint Reims Voorzitter zwembond onderscheiden 6 volleybaltoernooi vanwege weer verplaatst ZIERIKZEE - Het volleybalteam van De Schorpioen heeft zaterdag overtuigend de overwinning opgeëist tijdens het strandvolleybaltoernooi. De ploeg verloor maar één wedstrijd. Bij de categorie gemengd 1 ging de overwinning naar De Loven en bij het gemengd 2 kwam uiteindelijk Snoopy als sterkste uit de bus. Het Schorpioen-Mevo '80 strandvolleybaltoernooi iverd uiteindelijk vanwege het weer in Onderdak afgewerkt. Oefenwedstrijden handbalteams Delta Sport Op één na alle factoren voor een ge slaagde strandvolleybal-happening waren aanwezig: een gunstig getijde, een vlak strand, een prima strandpa viljoen en 20 enthousiaste teams wa ren present om van de tweede editie van het Schorpioen-Mevo '80 strand volleybaltoernooi een geslaagd eve nement te maken. Slecht weer Slechts één ingrediënt onbrak, maar dat was tevens een ingrediënt van doorslaggevende betekenis: het weer. Besloten werd naar een andere lokatie om te zien. In eerste instantie werd dat het voetbalveld van cam ping De Bremhoeve in Renesse. Maar opnieuw gooiden de weergoden roet in het eten. Toen alles in gereedheid was ge bracht en de deelnemers gearriveerd waren werden de deelnemers getrak teerd op enige flinke plensbuien. Hierdoor was het spelen op gras te gevaarljk geworden en besloot men uit te wijken naar sporthal Onder dak in Zierikzee. In de thuishaven van Mevo '80 werd toen uiteindelijk door vijftien teams een geanimeerd toernooi afgewerkt in 3 poules. In de herenpoule bleek het team van De Schorpioen moeilijk te verslaan. Alleen de Pospoelers slaagden erin de Schorpioen met 2-0 te kloppen. Een krachtmeting tussen De Schorpioen en TZN leverde een overwinning met 2-0 voor De Schorpi oen op. Vervolgens trad De Schorpioen in het strijdperk tegen VC Lob. Ook hier won De Schoipioen met 2-0. De Pospoelers moesten tegen het eerste team van de Julianahoeve een neder laag incasseren en verloren eveneens van TZN. Uiteindelijk ging de over winning naar De Schorpioen en legde het team van de Pospoelers beslag op de tweede plaats. Bij de strijd in de poule gemengd 1 kwam de ploeg van De Loven als sterkste uit de bus. Dit team liet al leen in de wedstrijd tegen RAS Ber- nisse een puntje liggen: 1-1. Het team van de Julianahpeve 2 verloor van De Loven met 2-0 en bleef daardoor net een puntje achter de koploper. In de categorie gemengd 2 ging de overwinning naar Snoopy na dat een beslissing geforceerd werd in een rechtstreeks duel met Zeelandia. In de beslissingsset klopte het team van Snoopy Zeelandia met 15-10. Uitslagen Hieronder de volledige uitslagen: Herenpoule: Julianahoeve 1-TZN: 2-0, Pospoelers-De Schorpioen: 2-0, Julia nahoeve 1-VC Lob: 1-2, VC Lob-Pos- poelers:2-l, De Schorpioen-TZN2-0, Julianahoeve 1-Pospoelers: 1-2, VC Lob-De Schorpioen: 0-2, De Schor pioen-Julianahoeve 1: 2-0, TZN-VC Lob: 2-1, Pospoelers-TZN: 0-2. De eindstand: 1. De Schorpioen (6 pt), 2. Pospoelers (4 pt), 3. TZN (4 pt), 4. VC Lob (4 pt), 5. Julianahoeve 1 (2 pt). De uitslagen bij het gemengd 1: Cluzona-Ras Bernisse: 2-0, De Loven- Mevo '80 jeugd: 2-0, Cluzona-De Lo ven: 0-2, Ras Bernisse-Julianahoeve 2: 0-2, Cluzona-Mevo '80 jeugd: 2-0, De Loven-Julianahoeve 2: 2-0, Mevo '80 jeugd-Ras Bernisse: 0-2, Julianahoe ve 2-Cluzona: 2-0, Ras Bernisse-De Loven: 1-1, Mevo '80 jeugd-Juliana- hoeve 2: 0-2. De eindstand: 1. De Lo ven (7 pt), 2. Julianahoeve 2 (6 pt), 3. Cluzona (4 pt), 4. Ras Bernisse (3 pt), 5. Mevo '80 jeugd (0 pt). De uitslag in de poule gemengd 2: Snoopy-Schraaf Stars: 2-0, Juliana hoeve 3-Zeelandia: 0-2, Snoopy-Ge- schenkenhuis: 2-0, Schraaf Stars- Julianahoeve 3: 0-2, Geschenkenhuis- Zeelandia: 0-2, Snoopy-Julianahoeve 3: 2-0, Schraaf Stars-Zeelandia: 0-2, Julianahoeve 3-Geschenkenhuis: 0-2, Zeelandia-Snoopy: 1-1, Geschenken- huis-Schraaf Stars: 2-0. De eindstand: 1. Snoopy (7 pt), 2. Zeelandia (7 pt), 3. Geschenkenhuis (4 pt), 4. Julianahoe ve 3 (2 pt), 5. Schraaf Stars (0 pt). ZIERIKZEE - Na een gelijkopgaan- de strijd is de oefenwedstrijd tussen het eerste handbal-herenteam van Delta Sport en het eerste heren-team van Estankol Tachos geëindigd in een 22-22 gelijkspel. Ook het tweede herenteam speelde oefenwedstrijden evenals het heren-juniorenteam. In totaal werden er in sporthal On derdak in Zierikzee vier oefenwed strijden gespeeld. Het tweede heren team van Delta Sport speelde aller eerst tegen de Mechelse handbalver eniging. Die ontmoeting eindigde in een 17-25 nederlaag voor de Delta Sporters. Het juniorenteam van Del ta Sport won met 24-15 van Helius uit Hellevoetsluis en het tweede heren team van Delta Sport verloor met 15- 17 van het eerste herenteam van Heli us. Gelijkwaardig „Het was een gelijkopgaande strijd", aldus J. A. van Zwieten van Delta Sport over de oefenwedstrijd tussen het eerste herenteam van Del ta Sport en het eerste herenteam van Helius. „Eigenlijk waren er nooit meer dan twee punten verschil". Van Zwieten stelt dat Delta Sport eigen lijk had moeten kunnen winnen van DEN BOSCH - Landskampioen Den Bosch heeft zaterdagavond een oefenwedstrijd tegen Racing Meche- Ien (Bel.) met 94-81 (43-43) gewonnen. Thompson maakte na zijn blessure van vorig seizoen een opmerkelijke rentree. de club uit Hellevoetsluis. „Maar ik kan als excuus aanvoeren dat onze ploeg nog niet in topvorm is". „Daar komt bij dat één van onze belangrijkste spelers, Bert de Vos, nog niet terug is van vakantie. En dit is ook pas onze eerste oefenwed strijd. De competitie begint pas over zes weken". Over het verlies van het tweede he renteam in de oefenwedstrijd tegen de Mechelse handbalclub zegt Van Zwieten dat de uitslag eigenlijk een vertekend beeld geeft van de wed strijd. „Ik had de indruk dat de twee teams gelijkwaardig aan elkaar wa ren", aldus Van Zwieten. Over het juniorenteam van de kant van Van Zwieten niets dan lof. „Daar zit een aantal, talenten bij. Beloftes voor de toekomst". Half oktober start de handbalcompetitie en Van Zwie ten hoopt dan zijn teams in topcondi tie te hebben. Maar voor die tijd wor den er nog enige oefenwedstrijden gespeeld. Zondag 28 augustus speelt het eer ste herenteam van Delta Sport een trainingsdag op eigen veld. Verschil lende teams treden dan tegen de Del ta Sporters in het strijdperk. Inmiddels is er ook geloot voor de handbalbeker. In dat kader speelt het eerste herenteam van Delta Sport op 15 september tegen Groene Ster uit Zevenbergen. „En dat kan best eens een leuke wedstrijd worden", aldus Van Zwie ten. SITTARD - Dit seizoen is de politie zondag in het betaalde voetbal be gonnen met een experiment, met als doel in de toekomst de voetbalstadi ons beter te beveiligen tegen vanda lisme. Het experiment is opgezet en wordt betaald door het ministerie van WVC, in samenwerking met de justitie. In de Baandert in Sittard hingen aan de vier overdekte tribu nes tien beweegbare videocamera's alle gericht op het publiek. Bij het atletiek-stadion naast de Baandert, stond een regiewagen waarin de politie de beelden via tien monitoren kon volgen. De officier van justitie, mr. Van Hilten, was eveneens in deze wagen aanwezig. Het experiment had meteen succes. Voor de wedstrijd Fortuna Sittard- Ajax sloeg en trapte een Ajax- supporter naar de hoofdsuppoost van Fortuna, die licht gewond raakte. En kele omstanders die getuige waren van het incident, begaven zich naar de regiewagen en via de televisiebeel den lokaliseerden zij de dader. Van hem werden foto's gemaakt. Nadat een foto van de dader was uitver groot, werd ze vermenigvuldigd en verdeeld onder de surveillerende po litiemensen in Sittard. Niet veel later werd de vechtersbaas door een pa trouille in de Sittardse binnenstad aangehouden. De jongeman is na ver hoor vrijgelaten. Geanimeerd voetbal in Zonnemaire ZIERIKZEE - Het invoeren van een pasjesregeling in het betaalde voet bal blijft op problemen stuiten. Na dat de KNVB en de ministeries van binnenlandse zaken, justitie en wvc pas na moeizaam overleg tot een fi nanciële regeling waren gekomen, 'doemen nieuwe moeilijkheden op. De voetbalbond heeft de dwingen de wens uitgesproken dat de politie bij het aanhouden van voetbalvanda len de eventueel aanwezige suppor terspas inhoudt en naar de bond opstuurt. Dat is echter volgens mr. De Graaf van het ministerie van binnen landse zaken, lid van de interdeparte mentale projectgroep voetbalvanda lisme, wettelijk niet mogelijk. „Er is sprake van een civielrechtelijke over eenkomst tussen de clubs en KNVB aan de ene kant en de supporters aan de andere zijde. Het rijk staat daar buiten." Slechts in bijzondere geval len zou het mogelijk zijn dat de poli tie bij een arrestatie in het stadion aan de wens van de KNVB voldoet. Verantwoordelijkheid Bij rellen buiten het stadion is dat volgens do Nederlandse wet niet mo gelijk. Of zoals De Graaf het zondag voor de radio duidelijk maakte: „Als iemand een delict pleegt als rijden onder invloed kan de politie ook zijn bibliotheek-pasje niet innemen." Voor Dc Graaf ligt de verantwoorde lijkheid van de controle van de pasjes bij de KNVB en de clubs. „De over heid heeft in deze slechts een on dersteunende functie De controle in het stadion dient te geschieden door de clubs en de KNVB." Dc KNVB reageerde bij monde van veiligheidsfunctionaris De Bakker teleurgesteld over dc stellingname van de overheid. „Alle delicten wor den gemeld aan de KNVB. Waarom kan het pasje dan niet worden inge komen? Dat lijkt ons een logische stap. Als dat civielrechtelijk niet moge lijk is. dan dient er, gezien de ernst van de situatie, eigenlijk een aanpas sing van de regelgeving te komen." Over een ding is De Bakker het met De Graaf eens: als het pasje niet kan worden ingenomen door de politie na een aanhouding, dan staat het nut van de hele regeling, dat als experi ment geldt, weer op losse schroeven. Eigenlijk zou de pasjesregeling met ingang van dit weekeinde in werking zijn getreden. Aanhangers van risico dragende verenigingen, waaronder Feyenoord, PSV, Ajax, FC Den Bosch, kunnen uitwedstrijden van hun team alleen bezoeken als zij in het bezit zijn van een pasje. Dat wordt slechts verkregen bij een „net jes" verleden. ZONNEMAIRE - Het team van Zonnemaire Al is zaterdag in eigen huis overtuigend winnaar geworden van het jeugdtoernooi. De Zonne- mairse ploeg kreeg maar één doel punt tegen terwijl men elf keer het leder in het net van de opponenten deed verdwijnen hetgeen een doel saldo van 10 oplevert. „We hadden natuurlijk gehoopt dat Zonnemaire het toernooi zou win nen", aldus S. Duinhouwer, secretaris van VV-Zonnemaire, tevens optre dend als arbiter tijdens enkele wed strijden van het jeugdtoernooi. „Zon nemaire heeft echt verdiend gewon nen. De ploeg draaide uitstekend zon der dat je nou kunt zeggen dat er echt uitblinkers waren. Maar het was een goede eenheid, een hecht team", aldus Duinhouwer. Favoriet Naast Zonnemaire stond ook de ploeg, van Duiveland te boek als één van de favorieten tijdens het door vv- Zonnemaire georganiseerde toernooi. Zij eindigden echter op de derde plaats. In de eerste wedstrijd van het toernooi speelden de Duivelanders gelijk tegen DFS: 1-1. Zonnemaire kreeg een betere start. Zij versloeg het team van Colijnsplaatse Boys met 3-0. Krachtsverschil te groot DREISCHOR - „Tja, er zitten ei genlijk zeven klassen verschil tussen dus dan is het niet zo vreemd dat je met 9-1 verliest". Dat stelt trainer W. Kommer van voetbalvereniging Dreischor. Het eerste elftal van Drei schor verloor een oefenwedstrijd van RVC uit Rijswijk Kommer: „Nee, ik ben zeker niet ontevreden over het spel van het team. RVC speelt in de hoofdklasse en dat zit maar net onder de eerste di visie. Wij spelen in de derde klasse onderafdeling en dat scheelt zeven klassen". Goed gewerkt r „Ze hebben goed gewerkt, en daar gaat het om", aldus Kommer. „En als we met dit team zo verder kunnen heb ik goede hoop op een goede af loop van het komende seizoen". Het Dreischorse elftal ging met een ach terstand van 4-0 de kleedkamers in na een pot voetbal waarbij de Drei schorse spelers goed partij gaven aan de RVC-selectie. In de tweede helft werd eerst nog gescoord door RVC: 5-0. Wim van der Linde wist in de tweede helft de eer te redden door adequaat te reageren op een pass van Luc Heijboer: 5-1. Het krachtsverschil bleek echter dermate groot dat niet voorkomen kon worden dat de RVC-spitsen het leder nog vier keer in het Dreischorse net deden belanden. Maar de eer was gered. „Echte uitblinkers waren er niet, maar Wim van der Linden is na tuurlijk één van de steunpilaren van de ploeg". Goede hoop Zoals al gemeld is Kommer be-, paald niet ontevreden over de presta ties van zijn ploeg. „Ik heb dan ook goede hoop dat we in de aanstaande competitie goede resultaten zullen behalen. In het afgelopen seizoen zijn we op de tweede plaats geëindigd achter Ouwerkerk en ik hoop dat we deze competitie winnend af kunnen sluiten". De competitie start voor het eerste team van Dreischor op 4 september met een wedstrijd tegen Luctor '88. Maar voor het zover is worden er nog enkele oefenwedstrijden gespeeld door de hoofdmacht van Dreischor. De eerstvolgende sportieve kracht meting is dinsdag. Op het eigen veld treedt het eerste elftal van sv Drei schor dan aan tegen de ploeg van Jong Ambon. Het gaat in dit geval, om de strijd om de Opel-cup. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Ook in een rechtstreeks duel tus sen Duiveland en Zonnemaire bleek laatstgenoemde de sterkere ploeg. Zij klopte haar opponenten met 1-0. De enige keer dat de doelman van het Zonnemairse team moest vissen was in de wedstrijd tegen DFS. Zon nemaire won van DFS met 3-1. De wedstrijd tegen Dauwendaele werd overtuigend door de Zonnemairse voetballers gewonnen: 4-0. Alles bij elkaar bleef Zonnemaire ongeslagen en hoefde slechts één doelpunt te in casseren. Geslaagd Duinhouwer stelt dat men terug kan zien op een zeer geslaagd toer nooi. „Er was eigenlijk maar één in cident, zo je dat al een incident kunt noemen. Marco Dijst liep tijdens het toernooi gescheurde enkelbanden op en dat is toch een belangrijke speler voor de ploeg. Maar het ziet er naar uit dat we hem zes weken zullen moe ten missen". De blessure van Dijst betekent dat men het zonder hem zal moeten stel len bij de bekerwedstrijd aanstaan de zaterdag. „En in de eerste vier wedstrijden van de competitie", al dus Duinhouwer. Duinhouwer tekent daarbij aan dat men gelukkig bij het Zonnemairse team beschikt over een tamelijk bre de selectie. „We hebben 17 man tot on ze beschikking". Aan het toernooi in Zonnemaire deden vijf ploegen mee. Het team van Colijnsplaat eindigde op de tweede plaats en Duiveland wist beslag te leggen op het brons. Dauwendaele eindigde op de vierde plaats en hekkesluiter werd DFS. „Maar daar moet ik bij aantekenen dat die twee laatste teams met hun b- teams meededen aan het toernooi", aldus Duinhouwer. Twee delen Het toernooi in Zonnemaire be stond in feite uit twee delen, 's Och tends ging men van start met de strijd tussen de D-pupillen zevental len van vijf teams. Het pupillen-team van Domburg ging uiteindelijk met de hoogste eer strijken. Zij versloeg allereerst WIK met 1-0. Vervolgens klopte zij de ploeg van Wissenkerke met 2-1. De ploeg van Zonnemaire moest in het duel met Domburg een nederlaag van 4-0 slikken. ZSC '62 gaf zich min der makkelijk gewonnen maar moest wel liet onderspit delven: 2-1. De pupillen-ploeg van WIK verloor van de Domburgse ploeg, maar wist Zonnemaire onder zich te houden (2- 1). Zij won vervolgens met 3-1 van ZSC '62 en speelde met 1-1 gelijk te gen het team van Wissenkerke. Alles bij elkaar voldoende om beslag te leggen op de tweede plaats. Spelvreugde en regen Twee zaken speelden een hoofdrol tijdens het pupillentocrnooi: spel vreugde en regen. Duinhouwer: „De laatste drie kwartier van het pupil len-toernooi werd in de stromende re gen afgewerkt. We hebben nog over wogen om de wedstrijden te staken tot het weer wat droger zou zijn, maar uiteindelijk zijn we toch maar doorgegaan". „Het is echt een heel verschil hoor, tussen de pupillen en de spelers van de A-teams. Meer spelvreugde bij de pupillen en meer prestatiedrang bij de A-teams". „Je kon ook heel duidelijk een ver schil in publiek zien als je de ochtend en de middag met elkaar vergeleek. Bij de pupilletjes waren het hoofdza kelijk de familieleden die naar hun kroost kwamen kijken. De mensen die 's middags kwamen, kwamen dui delijk om leuk voetbal te zien. En dat was er volop". U itslagen De uitslagen bij de D-pupillen ze ventallen zijn als volgt: Zonnemaire- ZCS '62: 0-1, WIK-Domburg: 0-1. Wis- senkerke-ZCS '62: 0-2, WIK-Zonne- maire: 2-1, Domburg-Wissenkerke: 2- 1, ZSC '62-WIK: 1-3, Zonnemaire- Domburg: 0-4, Wissenkerke-WIK: 1-1, Domburg-ZSC '62: 2-1, Zonnemaire- Wissenkerke: 2-0. De ranglijst: 1. Domburg (8 pt), 2. WIK (5 pt). 3. ZSC '62 (4 pt), 4. Zonnemaire (2 pt), 5. Wis senkerke (1 pt) De uitslagen van het A-jeugdtoer- nooi: DFS-Duiveland: 1-1, Colijns plaatse Boys-Zonnemaire: 0-3, Dau- wendaele-DFS: 1-1, Duiveland-Zon- nemaire: 0-1, Colijnsplaatse Boys- Dauwendaele: 1-0, DFS-Zonnemaire: 1-3, Duiveland-Dauwendaele: 0-1, Co lijnsplaatse Boys-DFS: 3-0, Zonne- maire-Dauwendaele: 4-0, Duiveland- Colijnsplaatse Boys: 1-0. De eind stand: 1. Zonnemaire (8 pt). 2. Colijns plaatse Boys (4 pt), 3. Duiveland (3 pt), 4. Dauwendaele (3 pt), 5. DFS (2 pt). ZIERIKZEE - Tijdens avond atle tiekwedstrijden in Rotterdam heeft B-junior Werner Lodewijk voor een uitstekende prestatie gezorgd bij het kogelslingeren. De 16-jarige atleet van Delta Sport kwam tot een af stand van 35.78 meter. Hiermee ver beterde hij het clubrecord dat sinds mei op naam stond van Robert van der Vegt met 31.30 meter. Lodewijk kwam met deze worp ook tot de beste seizoenprestatie in Zee land. Aan dit atletiekonderdeel nam ook Joop Lodewijk deel. Deze vete raan kwam tot een afstand van 28.46. hetgeen ook goed was voor een club record. De 2c jaars B-junior Serge Schot liet bij het hoogspringen een uitste kende sprong noteren. Met 1.70 kwam hij tot zijn beste seizoenprestatie, vo rig jaar sprong Schot al eens eerder 1.75 meter. ZIERIKZEE - De wedvlucht vanuit Reims, een tocht over 270 kilometer, heeft een overwinning opgeleverd voor H. van der Maas, lid van de postduivenvereniging Duiveland. In totaal 393 duiven werden om 7.50 uur in Reims gelost voor hun tocht. De snelste duif arriveerde om 11.19 uur op de plaats van bestemming, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 1282 meter per minuut. De uitslagenlijst ziet er als volgt uit: 1. H. v. d. Maas, 1, 49, 56 (11); J. A. Ge braad 2, 5, 9, 11, 20, 22, 23, 96 (22); C. Scheffers 3, 76 (14); J. de Waal 4, 8, 13, 17, 24, 30, 36, 47, 52, 58, 61, 66 (32); J. J. Douwes 6, 45, 46, 93, 97 (20); N. Klink- Reinhoud 7, 10, 14, 18, 25. 31, 60, 68, 75, 80, 82, 85, 98 (29); L. J. de Bruine. 12, 21, 29, 40, 74, 87 (20); J. van Beve- ren 15, 94 (10); Comb. Dane-Dooge 16, 32, 38, 44, 54, 67, 77, 83 (20); Comb. Knop-Stouten 19, 65 (17); J. A. Hobé 26, 63, 69 (10); P. H. Steketee 27 (4); A. de Jonge 28, 48, 86 (14); A. Hagesteijn 33, 57, 71, 72, 88, 95. 99 (16); L. C. IJze- lenberg 34, 39, 55, 78, 79, 89 (23); Comb, van Dijke 35, 51, 62, 64, 70 (59); A. J. Knop 37, 41, 53, 81 (14); L. J. v. d. Wielen 42, 90, 92 (12); C. Bal 43, 73 (12); C. Krijger 50, 59, 84 (10); H. P. van Noorden 91 (15). ZEIST - Tijdens de druk bezochte receptie ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de Koninklij ke Nederlandse Zwembond zaterdag in slot Zeist is voorzitter Klaas van de Pol benoemd tot Ridder in de Or de van Oranje Nassau. De ondrschei- ding werd hem opgespeld door staatssecretaris Dees, die naast de opsomming van een lange rij Olym pische successen memoreerde, dat dankzij onder meer het werk van de ze sportieve, recreatieve en ook edu catieve sportbond het aantal verdrin- kingsgevallen sinds de vijftiger jaren is verminderd van vijfhonderd tot nog geen tweehonderd per jaar. Dat gaf Van de Pol aanleiding het zwemmen in klasseverband weer eens onder de aandacht te brengen. Het schoolzwemmen staat door de be zuinigingen van onderwijsminister Deetman steeds zwaarder onder druk. Van een verplichtstelling, zoals de KNZB al sinds 1920 bepleit, is nog steeds niets gekomen. De sportieve successen van de KNZB in de afgelopen honderd jaar werden belicht door onder meer NOC-voorzitter Vonhoff, NSF- voorzitter Schreve en namens de gro te bonden door volleybalvoorzitter De Bruin. De eeuwviering valt voor de KNZB midden in een periode van koortsach tige activiteiten. Dinsdag vertrekt de Olympische zwemploeg naar Zuid- Korea, op 6 september gevolgd door de schoonspringequipe. Het recrea tieve feestgebeuren wordt op 3 sep tember besloten met een massale bij eenkomst van 1500 jongens en meisjes in de Beekse Bergen. Het sportieve gedeelte eindigt op 8 en 9 oktober met de finalewedstrijden in Amersfoort en het educatieve gedeel te van de bond manifesteert zich tij dens Swim 2000 op 16, 17 en 18 novem ber in Venlo.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6