Herbestrating Blauwe Bolwerk Zierikzee nog even uitgesteld Geen geld voor popfestival LET OP AIRCONDITIONING DEURLOO B.V. stuntverkoop lederen kleding Meteen betalen 10.000e bezoeker Maritiem Museum 'Geen pels- dierfokkerij Wester- schouwen' Kop/staart- aanrijding Nieuwerkerk Pleidooi democratische stichting Inbraak in bestelbus Grote schade bij aanrijding op de Stoofweg voor de eerste maal in Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Dinsdag 16' augustus 1988 Nr. 24388 3 De rijkspolitie is dit zomerseizoen voor de eerste keer gestart met een lik-op-stuk-beleid. Wie een relatief kleine overtreding maakt, krijgt meteen een bon aan zijn broek. Ge bleken is, dat zeventig tot tachtig procent van de met name jeugdige overtreders meteen betaalt. Alterna tief is het bedrag binnen acht dagen overmaken. Dat zo'n groot percenta ge direct betaalt, geeft aan dat de overtreders zich blijkbaar kunnen vinden in de corrigerende maatregel. Dat geeft meteen aan, dat het Neder landse rechtsbestel door zijn trage werkwijze verre van optimaal func tioneert. Vandaag 'iets uithalen om er vervolgens een jaar later voor ge straft te worden geeft geen enkele zin. De kans op herhaling lijkt dan vele malen groter dan wanneer er di rect gestraft wordt. Want het meren deel van de jongeren, die Renesse be zoeken zijn in de regel hele normale mensen. Jongeren, die in groepsver band en met een slok op gemakke lijk in de fout gaan. Deze mensen een gerechtelijke procedure op de rhouw spelden heeft geen zin. Doordat in Renesse direct betaald moet worden (vijftig of negentig gulden) raakt dit de jongeren direct. Het vakantiebud get wordt immers danig ingekrom pen. Het is te hopen, dat de politie haar beleid voortzet en daarvoor ook de mankracht heeft. jlvdW Vervolg van pagina 1. In 1980 kon nog van een goede be langstelling gesproken worden met ruim 10.000 bezoekers. Ook in 1981 kon men ruim 10.000 mensen verwel komen, maar in 1982 kwamen er bij na duizend mensen minder naar het gemeentemuseum. Het bezoekers aantal daalde steeds verder en be reikte in 1985 met 6487 bezoekers een dieptepunt. In 1987 kwamen er 6611 mensen naar het gemeentemuseum. Hoewel er alles aan gedaan wordt om in het museumjaar het museumbe- zoek wat op te vijzelen kan er alles bij elkaar niet gesproken worden van een hausse in de bezoekersaantallen van de diverse musea. Ook het slech te weer eerder dit zomerseizoen is wat dat betreft nauwelijks van in vloed geweest. BURGH-HAAMSTEDE Als het aan de Westerschouwse burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer persoonlijk ligt, dan komen er binnen haar gemeente geen pelsdierfokke- rijen. Dat stelde zij tijdens de laatste gemeenteraadsverga dering. Er is geen sprake van even tuele vestiging, maar de raad behandelde een brief van het Anti Bont Comité. Zoals J. van den Berge (RU) duidelijk maakte, worden de fokkerijen tegenwoordig geweerd op de Veluwe en komen ze deze kant op. In - naar zeggen van de PvdA - een wat ongelukkig ge formuleerde zin, zou het colle ge zich niet bezig houden met de ethische kant. Dat bleek echter niet de be doeling. Hoewel het vraagstuk nog niet aan de orde was, wilde de eerste burger zich wel dis tantiëren van pelsdierfokkerij- De herbestrating van het Blauwe Bolwerk te Zierikzee wordt nog even uitgesteld als het aan de commissie publieke werken ligt. Commissie publieke werken wil f 381.650,- uittrekken voor herbestrating ZIERIKZEE - Herbestrating van het Blauwe Bolwerk in Zierikzee wordt nog even uitgesteld. Als het college en de gemeenteraad de mening van de commissie publieke werken onderschrijven tenminste. Alleen commissielid H. Asma verzette zich tegen het uitstel van de volgens hem broodnodige opknapbeurt van het Bolwerk. De ove rige commissieleden konden zich vinden in het voorstel zoals dat aan hen werd voorgelegd. Men adviseert het college om voor herbestrating en onderhoudswerken aan straten en pleinen een krediet van 381.650,- beschik baar te stellen. Eerder' stelde de gemeenteraad reeds een krediet beschikbaar voor herbestrating van Nieuwe Boo- gerdstraat en Kromme Elleboog. Nu wil men een krediet beschikbaar stel len voor herbestrating van een ge deelte van Mulockstraat, Caustraat en Plevierstraat. Voor het aanbren gen van een nieuwe slijtlaag en het herstellen van de textuur van een aantal straten in Poortambacht wil men eveneens een krediet beschik baar stellen. Pot leeg Eigenlijk wil men ook het plaveisel van het Bolwerk vernieuwen maar samen met de andere werkzaamhe den zou dat een investering van een dikke vier ton vergen en dat zit niet in de reserve herbestratingswerk- zaamheden. Die reserve bedraagt mo menteel 383.000 gulden en als ook het Bolwerk herbestraat wordt komt dat neer op een investering van 421.650 gulden. Voorstel aan de commissie was om de herbestrating van het Bolwerk pas aan te pakken op het moment dat in de reserve weer voldoende gelden zijn gestort. Een voorstel waar de meerderheid van de commissie zich wel n kon vin den. Alleen Asma pleitte voor uitstel 'van herbestrating van de Mulock straat ten gunste van het Blauwe Bol werk. Hij bleek een roepende in de woestijn. Wel bracht commissielid M. A. Bij de Vaate-Rozendaal de even tuele komst van kabel-tv ter berde. Op z'n kop ,,Als dat komt denk ik dat heel Zie rikzee op z'n kop gaat", antwoordde commissievoorzitter P. de Rijke op vragen van Bij de Vaate. ,,Maar ik denk dat dat nog wel even duurt en bovendien gaat het maar om luttele straten die herbestraat moeten wor den". Op het pleidooi van Asma voor voorrang voor het Bolwerk reageerde Bij de Vaate'met de opmerking dat haars inziens voorrang verleent dient te worden aan de woonstraten. Commissielid W. F. Sprengelmeij- er sloot zich daarbij aan en ook J. J. Geleijnse liet weten weinig moeite te hebben met het voorstel zoals dat aan de commissie werd voorgelegd. ,,Ik vind het toch een beetje onge wis", reageerde Asma op zijn beurt op de opmerking van commissievoor zitter De Rijke dat uitstel van het werk aan het Bolwerk zeker geen af stel hoeft te zijn. Voor de reconstruc tie van de Deltastraat in Zierikzee BURGH-HAAMSTEDE - Zonder inhoudelijke discussie is de gemeenteraad van Wcsterschouwen akkoord gegaan met het voorstel van b en w geen subsidie te verlenen aan het Zierikzeese popfestival Any wave. Wel werd enige tijd gesproken over het uitblijven van het herziene subsidiebeleid. De gemeente werkt hier al enige jaren aan. G. J. W. van der Salm (PvdA) wilde hierover duidelijkheidmaar wethouder dr H. J. van Zuylen kon hem niet meer mededelen, dat hij ,,er ook iedere veertien dagen naar vraagt NIEUWERKERK - Voor de ver keerslichten bij Nieuwerkerk bot sten maandagmorgen drie personen auto's tegen elkaar die toevallig alle drie werden bestuurd door vrouwen. Mevrouw J. E. M. uit Kapelle rem de voor de verkeerslichten af omdat ze door het tegenlicht van de zon niet goed kon onderscheiden op welke kleur dat stond. Mevrouw 1. B. uit Haarlem had daar niet op gerekend. Zij kon niet meer op tijd afremmen en botste met haar auto tegen die van J. E. M. Dat voertuig schoot door te gen de auto van mevrouw M. A. C. uit Piershil. Alle drie de personenauto's liepen aanzienlijke schade op. Er werd niemand verwond. MAASTRICHT - Gedeputeerde sta ten van Limburg willen af van de op slag van jaarlijks rond 400.000 ton bouw- en sloopafval ofwel 5 procent van het totaal aan afval. Dit voorne men hebben zij kenbaar gemaakt in een speciale nota die is gepubliceerd. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL- 01110-16255 LONDEN - De Britse regering be reidt een aantal wetsvoorstellen voor ter bestrijding van de geldschieters van het verboden Ierse republikeinse leger (IRA) en andere terroristische organisaties. Dat heeft premier Mar garet Thatcher gemeld in een open baar gemaakt schrijven aan een Noordierse politicus. Mevrouw That cher wenst de wet op de preventie van terrorisme uit 1984 te „verbreden en te versterken". Het is de bedoeling, zo schrijft zij, daarmee banken en ande re „financiers van het terrorisme" aan te pakken, alsmede de „financië le raadgevers" die betrokken zijn bij de verwerving van fondsen voor ter roristische doeleinden. Vervolg van pagina 1. waarbij het college de voorwaarde had laten vallen. Van Zuylen legde uit, dat een en an der juridisch niet langer, als voor waarde te stellen is. Hij wees verder op de simpele mogelijkheid om ook zonder die voorwaarden grond te ko pen. Men hure een kamer in de ge meente en is daarmee inwoner. Ver volgens kan worden overgegaan tot koop van het gewenste stukje grond en zie daar, er wordt aan de voor waarden voldaan. Op verzoek van Veerhoek en G. J. W. van der Salm (PvdA) wordt nog wel op het punt in gegaan tijdens een volgende commis sievergadering. Parkeren J. C. Hendrikse (PvdA) vroeg het college waarom er geen concretp plannen op tafel zijn gekomen mét betrekking tot zijn idee, de in Renes se werkachtige mensen een seizoen kaart te verstrekken voor de bewaak te autostalling aan de Oude Mool- weg. Nu vormen de vele auto's van de werknemers een behoorlijke belas ting voor het dorp. Hendrikse zag het probleem (deels) opgelost met het verstrekken van seizoenkaarten. „Als er eerst een notitie moet ko men, dan heeft het voor het seizoen geen zin meer. Het is nu toch al te laat". Volgens wethouder A. J. Pad mos staat de beheerder van de stal ling niet te springen om seizoenkaar ten, die naar zijn visie een inkom stenderving betekenen. Padmos: „Maar Uw idee wordt alsnog meege nomen naar het college, waar het nog- eens bezien wordt". blijkt meer geld nodig dan eerst ge pland. Ook deze kwestie kwam aan de orde op de commissievergadering. Aanvullend krediet Eerder voteerde de commissie een krediet van 452.000 gulden voor de re constructie van het gedeelte van de Deltastraat langs de Oos'thavendijk. Uit nader onderzoek bleek echter dat voor bepaalde gedeelten de voorge stelde maatregelen waarschijnlijk in de praktijk niet zullen voldoen. „Ge bleken is dat de funderingsconstruc tie moet worden aangepast voor een gedeelte van het wegdek", aldus het commissievoorstel Een en ander houdt in dat als men het goed wil doen het eerder beschik baar gestelde krediet van 452.000 gulden niet toereikend is en dient te worden verhoogd tot 576.000 gulden. Een verhoging van 124.000 gulden. Voor het bouw- en woonrijp maken van het gebied aan de Regenboog- straat en het verlengde van de Raamstraat adviseert de commissie het college een krediet van 210.350 gulden beschikbaar te stellen. Voor uitbreiding van tijdelijke opslag van stortbare verontreinigde grond op de tijdelijke^Opslagplaats voor bodem- saneringsgrond (TOP) adviseert de commissie het college een krediet van 44.000 gulden beschikbaar te stel len. ZIERIKZEE - Terwijl hij twintig minuten afwezig was, werd de bestel bus van F. T. uit Munster opengebro ken en werd voor een waarde van 1100 DM aan goederen gestolen. Dat gebeurde maandag tussen 15.00 en 15.20 uur aan de Gouweveerse zee dijk nabij Zierikzee. De Duitser kwam bij terugkomst bij zijn auto tot de onaangename ontdekking dat zijn complete hengeluitrusting, een zeil, een rugzak en kleding was gestolen. De dieven kwamen het voertuig bin nen door middel van braak. Een woordvoerder van de rijkspolitie ver telde dat omstanders drie mensen bij de bestelbus zagen. Zij verzoekt men sen die wellicht meer weten of heb ben gezien contact op te nemen. Tele foon 01110-14055. ITTERVOORT - Op een kruising in het Limburgse Ittervoort zijn drie in zittenden van een Belgische perso nenauto door een botsing oba het le ven gekomen. Tbr plaatse overleden de 66-jarige bestuurder J. Gusting en zijn 64-jarige echtgenote, beiden uit Sprimont. De invloed van de weg over de Stormvloedkering is in Haamstede veel groter dan voorzien. Verkeerstellingen moeten een beter inzicht geven in de werke lijke verklaringen. RENESSE - Op de kruising Stoof weg/Helleweg te Renesse vond maandagavond om ongeveer 19.45 uur een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's aanzienlijke materiële schade opliepen. D. J. van A. uit Landsmeer reed over de Stoofweg in de richting Zie rikzee met achter hem W. B. uit Zie rikzee. Then Van A. linksaf wilde slaan om de Helleweg op te rijden werd hij in de zij flank aangereden door W. B. Hoewel de materiële scha de zeer groot was werd geen van de inzittenden van de auto's verwond. Een van de auto's moest worden weg gesleept. Advertentie woensdag, donderdag, vrijdag, 17, 18 en 19 augustus van 11.00 uur tot 19.00 uur in het Dorpshuis ,,De Schutse" in Burgh-Haamstede. Lammy coats, diverse modellen topkwaliteit De nieuwste modellen exclusieve leren kleding voor bodemprijzen (najaarscollectie). Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 of 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3