Weekje tenniskamp blijft niet zonder resultaten stukken Zeilwedstrijd in 470-klasise wordt Nederlands onderonsje Tweede Stoepeschieterstoernooi 'n stickleuke hockeyhappening mgezuuutju Judo Hoogste score voor duo Langelaar ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 augustus 1988 Nr. 24387 7 BROUWERSHAVEN - Alsof de weergoden het schiet gebedje van de deelnemers aan de veertiende Grevelin- gen-Beneluxwedstrijden hadden verhoord. Een zonnetje en het voor zeilers zo onontbeerlijke windje zorgden er voor dat het prima zeil weer was voor de zeilers in de 470-, 420- en laserklasse die dit weekeinde streden om de eer ste plaatsen bij deze jaarlijkse zeilwedstrijd, waarbij de Nederlandse suprematie met name in de 470-klasse over duidelijk was. als derde eindigde. De onderlinge verschillen tussen de dertien geklas seerde deelnemers waren in deze klasse niet zo groot als in de grotere 470-klasse. De laserklasse, tot nu toe altijd de klasse met het grootste deelnemers veld was dit jaar gehandicapt door het feit dat er tegelijkertijd in België een kampioenschap in die klasse werd gehouden. De echte toppers in deze eenmansklasse lieten dan ook verstek gaan op de Grevelingen. De winst ging hierbij naar Van Kempen die alle manches op zijn naam schreef. Met 17,7 pnt eindigde Ooster hof op de tweede plaats, terwijl Bot ter met 20,4 pnt als derde werd geno teerd. Seoel Behalve de reeds eerder genoemde Seoelgangers Drontman en Van Kou- wenhoven, die dit weekeinde in Brou wershaven te gast waren, gaan ook de dames Hennie Vegter en Marjon Bult man plus Guido Alkemade naar Ko rea om daar de Nederlandse eer hoog te houden. gewonnen. Iedereen had zich van Sportschool Geelhoed zo in de krant kunnen laten zetten. Dat C. Knuist 25-6J88 zwarte band examen deed en dit niet haalde, lazen wij niet in het stuk, terwijl Leen Moerland zijn zwarte band judo wel haalde. En daar werd in het stuk niets van vermeld. Dat Eric Knuist zich tot de besten van Zeeland mag rekenen vin den wij niet noemens waardig omdat in de sportschool diverse leerlingen hetzelfde niveau hebben, en zelfs be ter. Ook lazen wij dat in het judo het accent ligt op zelfverdediging. Dat is niet juist, dat zeggen alleen mensen die hiervan geen kennis heb ben en daardoor het verschil tussen judo en zelfverdediging niet weten. Bij zelfverdediging is alles toe gestaan zoals bij Jiu-Jitsu en Pancra- do. Alle andere vechtsporten zijn ge deeltes hieruit en is puur sport, ter wijl zelfverdediging overleven is in welke situatie dan ook. En dat judo zoals geschreven voor iedereen is weggelegd is zeker niet waar, daarvoor is het te moeilijk. Dat wil niet zeggen dat je niet op judoles kent. Een belangrijke eigen schap van judo was o.a. dat je sterk moest zijn, nou dan komt niemand haast hiervoor in aanmerking. De grondlegger van het judo Jigoro Kano was zelf maar een tenger man netje die zelfs krachtigere mannen gooide, of de ander uit balans weet te brengen zodat hij valt. Als laatste wilden wij dit nog kwijt. Voor je een stukje in de krant laat zetten, doe je dit in overleg met de leraar of met medeleerlingen. Dit is allemaal door hem alleen ge regeld. Dit stukje hebben wij ge schreven omdat er onderling veel kri tiek was over dit artikel. Namens de senioren judoka's van Sportschool Geelhoed. Tbnnie van den Hoek Serooskerke Naschrift redactie: De redactie van deze krant bepaalt zelf met welke personen zij wenst te spreken over bepaalde onderwerpen. Dat de re dactie gekozen heeft voor de familie Knuist is gelegen in het feit, dat de combinatie vadcr-zoon als leuke bij komstigheid is gezien. Schouwen-Duivelandse tennisjeugd trekt in Limburg aan de bel varing opgedaan/ De wat oudere deel nemers, hoofdzakelijk C-spelers, de den die ervaring op in het Klankstad- toernooi dat die week in Kerkrade werd gehouden. De wat jongere kampbewoners kwamen in Simpel- veld in actie bij het Wiertstoernooi. Tijdens die wedstrijden gaf de Schouwen-Duivelandse ploeg op niet mis te verstane wijze zijn visitekaart je af doordat een respectabel aantal van hen de halve finale bereikte. In Simpelveld traden Patricia Kort van de ltc Zierikzee, Lianne de Looff van de Bru-tèn, Nicolai Schregardus van de tv Brouwershaven, Rogier Koren hof van de Duivelandse tennisclub, Vincent van Toledo van Scelveringhe en Dennis Huige van TVK uit Kapel- Ie aan voor het spelen van de halve fi nale. Alleen Korenhof en Schregar dus kwamen heelhuids door die hal ve finale heen. Korenhof slaagde er zelfs in om in de eindstrijd bij de jeugd tot 16 jaar de wedstrijd met 6-4 en 6-1 op zijn naam te schrijven. Schregardus had het in zijn finale wat moeilijker. De Brouwenaar moest in de eindstrijd aantreden te gen de winnaar van vorig jaar. Een slijtageslag van de bovenste plank die op mentaal vlak werd beslist. Na dat Schregardus in de derde set een 4- 1 voorsprong had opgebouwd ont brak het hem aan voldoende zelfver trouwen om zijn tegenstander defini tief uit te schakelen. Ook in het sterk bezette Klank- stadtoernooi in Kerkrade werd er door de Schouwen-Duivelandse equipe naar behoren gepresteerd. Met name het sterke spel van de Zie- rikzeese Martine Verschoor in het C2- toernooi viel daarbij op. De Zierik- zeese bereikte de finale door in de halve finale niemand minder dan de favoriete uit te schakelen. Ook in de finale had Martine Verschoor prima uitgangspunten om de eindstrijd in haar voordeel te beslissen. In de par tij die maar liefst drie uur duurde kreeg ze maar liefst zes matchpoints. Nadat ze in de eerste set een 4-1 voorsprong had opgebouwd moest zij uiteindelijk toch de setwinst uit han den geven (4-6). De tweede set daaren tegen was duidelijk voor de Zierik- zeese die zich in de derde set op de valreep gewonnen moest geven (6-7), doordat ze op de matchpoints te wei nig risico's durfde te nemen. Astrid Verspeek kon het in de halve finale van het C 1-toemooi niet bolwerken tegen de uiteindelijke kampioene die volgend jaar in de B-categorie uit komt. In het Dl-toernooi behaalde de 14- jarige Manuela Jille uit Kapelle de eerste prijs. Minder fortuinlijk wa ren Michiel Gorsse van TVK en Mau rice Simmerok van Scelveringhe. De eerste bereikte de halve finale door de nummer een uit te schakelen, maar leed in de halve finale vervol gens een nederlaag. Maurice Simme rok moest zijn partij wegens een hardnekkige rugblessure opgeven. SEOUL - Het gemeentebestuur van Seoul heeft een bedrag van acht mil joen dollar (ongeveer 16,2 miljoen gulden) gereserveerd om de omge ving van het Olympisch park in een straal van twee kilometer te transfor meren in een gigantische bloemenzee. Ook de omgeving van het vliegveld, het stadhuis en het parlementsge bouw zullen worden opgefleurd met talloze bloemen. Bij alle accommoda ties komen guirlandes met in totaal 20.000 bloemen te hangen. De straten worden voorts voorzien van 18.000 posters en 25.000 welkomstbanieren. Waar in voorgaande jaren zo'n 120 tot 150 zeilers zich voor dit zeilgebeu- ren op de Grevelingen aanmeldden was er dit jaar duidelijk sprake van minder deelnemers in de laser klasse. De oorzaak van die geringe deelname was het feit dat er dit weekeinde ook een Belgisch kam pioenschap werd gehouden, waaraan de toppers in deze klasse de voorkeur gaven. Voor het eerst in de geschiede nis van deze Grevelingen-Benelux zeilwedstrijden was het deelnemers veld in de 470-klasse het grootst. Deze drielandenwedstrijd begon zaterdag om 11.00 uur met de start van de eerste manche in de 470- klasse. Het start kanon werd deze keer bediend door J. van der Nagel. In totaal vijf manches, waarvan de slechtste race niet meetelde voor het eindklassement hadden de zeilers voor de boeg. score van 14.7 pnt) eindigden de ge broeders Drontman, die nadat zij we gens het aanvaren van een startboei een strafronde hadden gekregen, toch nog terug wisten te komen. Deze broers zullen Nederland vertegen woordigen bij de Olympische Spelen in Seoel. Eveneens naar Seoel, maar dan als sparringpartners gaan de ge broeders Van Kouwenhoven die een totaal van 19.4 pnt scoorden en daar mee een derde plaats behaalden. Voor de zeiler Stavenuiter die tot de ouwe getrouwen in de Nederlandse Olympische ploeg kan worden gere kend verliep deze wedstrijd minder succesvol. De international eindigde uiteindelijk met 22.4 pnt. als vierde, maar dan wel op grote voorsprong van de nummer vijf. In deze 470-klas se bezette de Nederlandse top de eer ste vier plaatsen. In totaal 23 deelne mers werden in deze categorie geklas seerd. Onder onsje In de 470-klasse werd hot verdelen van de ereplaatsen een Nederlands onderonsje, Winnaar werd hier Duetz met 0 punten. Als tweede (met een De strijd in de 420 klasse leverde een overwinning op voor de Neder lander M. de Meester die 5,7 pnt scoorde. Op geringe achterstand volg de M. Velcns met 11.7 pnt terwijl de Belgische Christine Rogge met 24 pnt De deelnemers aan de race in de 470-klasse maken zich op voor hun race. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Ze hebben ervan geweten, de „Schou wen-Duivelandse tennisbrigade", die begin juli een week lang zijn intrek nam op het fraai gelegen sportcentrum De Zonhof in Maastricht. Niet alleen werd er gedurende deze Week driftig getraind, maar werd er door de Schou wen-Duivelandse ploeg ook goed gepresteerd tijdens het Klankstadtoernooi in Kerkrade en het Wiertstoernooi in Simpelveld. Voor dit tenniskamp dat dit jaar voor de derde achtereenvolgende keer werd georganiseerd door de All Round tennisopleiding van Theo Gorsse uit Kapelle waren in totaal zo'n 25 jeugdige C-, D- en E-tennissers en tennisters geselecteerd van de ten nisverenigingen Zierikzee, Duive- land, Scelveringhe, Bru-tèn, Wester- schouwen en Brouwershaven. De deelnemers aan dit kamp in Lim burg, het tennismekka van Neder land zijn volgens Theo Gorsse vooral op grond van hun inzet bij de training en hun vermogen om in groepsver band te functioneren en in mindere mate op basis van hun talent uitver koren voor deelname aan dit tennis kamp. Daarnaast mochten vier Ka- pellenaren de Schouwen-Duiveland se gelederen versterken. gon 's morgens vroeg met een uurtje conditietraining". Niet voor iedereen een pretje om in het heuvelachtige ge bied rond Maastricht waar de Schou wen-Duivelandse ploeg was neerge streken rond te rennen. De trainer zelf was een van de eersten die te ma ken kreeg met pijnlijke kuiten. Na dat uurtje zweten en zwoegen en het naar binnen werken van de nodige boterhammen ging het gezelschap naar De Zonhof waar op de vier ten nisbanen een uur of drie werd geoe fend in de fijne kneepjes van het ten- nismétier. Dat gebeurde in twee groepen en onder toeziend oog van Theo Gorsse en assistent Marcel van de Berge. Belevenis Ervaring Dit weekje tennissen moet er toe bijdragen dat de Schouwen-Duive landse tennissers en tennisters wat meer ervaring krijgen in het spelen van wedstrijden buiten de vertrouw de omgeving van de eigen regio. ,,Het is een mooie gelegenheid om eens buiten de eigen regio te spelen en te wennen aan de sfeer elders" om schrijft Gorsse het doel van dit week je tennissen temidden van het brons groen eikehout. Bepaald geen luiervakantie, zo valt uit de woorden van de tennistrainer uit Kapelle op te maken. ,,De dag be- Die trainingen in het Maastrichtse sportcentrum kregen vrij onverwacht een extra dimensie doordat de voet baller Wilbert Suvrijn, die regelma tig in Nederlands elftal speelt de voetbalmat voor de tennisbaan ver wisselde. Voor de Schouwen-Duive- landers niet alleen een mooie gele genheid om de voetbalcrack een handtekening te vragen maar hem ook uit te dagen voor een partijtje tennis. Ondanks het geweldige" loop vermogen van Suvreijn slaagde Peter Moerland erin om de speler van Roda JC met tweemaal 6-3 van de baan te slaan. Behalve de vele uurtjes training werd er ook een stukje wedstrijder- De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Naar aanleiding van het onlangs geschreven stuk over judo wilden wij reageren. Wij vroegen ons af waarom er over Kees en Eric Knuist geschre ven werd in de Zierikzeesche Nieuws bode. Er zijn nog zoveel andere judo ka's over wie er geschreven zou kunnen worden van Sportschool Wim Geelhoed. Toen wij dit artikel lazen, brak ons de klomp, want, vader en zoon Knuist hadden toch niets behaald of ZIERIKZEE - En gezellig dat het roas daar op en rond het clubhuis van de hockeyclub Schouwen-Duiveland, waar zo'n achttien hockey-elftallen elkaar dit weekeinde .tegen het lijf liepen" bij het Stoepeschieterstoernooi dat HSD voor de tweede keer organiseerde. Het meer dan uitstekende hockeyweer en de gezellige sfeer zorgde voor heel wat uurtjes hockeyplezier, niet alleen op het veld maar ook in het HSD-onderkomen. Waren vorig jaar De Fossielen nog de ..beste stoepeschieters", dit jaar bleef de titel Stoepeschieter '88 binnen de eigen HSD-gelederen. Schouwen Vis, het HSD-team genoemd naar aanvoerder Vis, ontving na afloop van dit tweedaagse hockeygebeuren uit handen van Marijke van der Borght de felbegeerde wisselbeker. Groep rood: 1. Ds. v..Geesbergen-de Wit 64.58%; 2. Ep. Mosselman 62.92%; 3. Ds. v. d. Heide 58.33%; 4. Ep. van Wanrooij 55.00%* 5. Mv. Offenbach- Hr. Kleijn Hesselink 53.75%; 6. Ep. Willebrands-Bakker 51.67%; 7. Ep. v. d. Berge 49.17%; 8. Ep. Rijnsent 45.42%; 9. Ds. van Haaften-Kerkhof 45.42%; 10. Hrn. 't Hart-de Vries 40.83%; 11. Ep. Schell 40.42%; 12. Ep. Visser 32.50%. Groep blauw: 1. Ep. v. d. Berg 57.08%; 2. Hrn. Kortleven-v. d. Weghe 55.00%; 3. Ds. Terwisscha-Walter 53.75%; 4. Hrn. Karstens-Schubert 53.33%; 5. Ep. Bogmans 52.92%; 6. Ds. Brinckman-Heineman 52.08%; 7. Hrn. van Eck-Rijnaards 51.25%; 8. Ds. v. d. Perk-Trimp 49.58%; 9. Ds. Henderson-v. Wingerden 47.92%; 10. Mv. v. d. Zande-Hr. v. d. Zande 44.58%; 11. Ep. Akerboom 43.33%; 12. Ep. van Lint 43.33%. STUTTGART "- Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) buigt zich komende week over een eventuele uitbreiding van de Olympische wie- Ierafvaardiging. Op de houten wie lerbaan in Stuttgart voldeed de ach- tervolgingsploeg, bestaande uit Erik Cent, Mario van Baarle, Leo Peelen en Marcel Beumer, aan de eis van het NOC de vier kilometer binnen de vier minuten en negentien seconden af te leggen. Het viertal voltooide de jace in 4.18,71. NIEUWPOORT - Serge Kats uit Rotterdam heeft in Nieuwpoort (Bel gië) de wereldtitel zeilen in de Europe-klasse veroverd. BURGH-HAAMSTEDE - de zesde Zomeravond bridgedrive in de Schutse in Burgh-Haamstede heeft een overwinning opgeleverd voor het echtpaar Langelaar. Met een score van 67.08% bleven zij de nummer twee, de dames Gakeer en Roskott 1.66% voor. In totaal 48 koppels de den aan deze zesde drive mee. Ook donderdag 18 augustus kunnen de liefhebbers van dit edele kaartspel weer in de' Schutse terecht. De drive begint zoals altijd om 19.30 uur. Tot 19.15 uur kan men zich hiervoor aan de zaal inschrijven. Kotoun-Plaating 52.08%; 6. Ep. Maas kant 49.58%; 7. Hrn. Loenen-ten Hove 44.17%; 8. Ep. Alink 43.33%; *9. Ds. Hogerheijde-v. d. Wekken 43.33%; 10. Ds. Kwak-Parlevliet 41.25%; 11. Mv. v. d. Valk-Hr. Schot 35.00%; 12. Ds. v. Oeveren-Tennekes 33.33%. Groep geel: 1. Ep. Langelaar 67.08%; 2. Ds. Gakeer-Roskott 65.42%; 3. Hrn. Schoemaker 62.92%; 4. Hrn. van Ast-Kegels 62.50%; 5. Ds. Een deel van de Schouwen-Duivelandse tennisdelegatie (diegenen die de halve finale bereikten) liet zich maar al te graag fotograferen met Wilbert Suvrijn, speler van het Nederlands voetbalelftal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7