Zierikzee fraai derde in Zilveren Hoorn toernooi Bruse Boys maakt korte metten met Nieuw Lekkerlandse ploeg NIEUWSBODE Sterk deelnemersveld bij Ronde van Nederland Oefen programma sv Duiveland Prestatieloop Oost-Souburg i Sparta C uiteindelijke winnaar ning hielp. Door deze overwinning was Zierikzee inmiddels al zeker van ,de strijd om de derde plaats, terwijl ook de kans op een plaatsje in de fi nale nog niet verkeken was. Om die eindstrijd te bereiken moest Zierik zee dan wel winnen van Sparta C, dat driemaal eerder dit toernooi won en uiteindelijk ook deze keer weer met de eer ging strijken. Zierikzee, hier in actie tegen Feyenoord, moest tijdens het Zilveren Hoorn toernooi het hoofd buigen tegen Sparta C. De Zierikzeese ploeg werd uiteindelijk derde. (Foto: Joop van Houdt). Om goed beslagen ten ijs te komen was de Zierikzeese selectie reeds vrij dag naar Oostvoorne afgereisd om zich daar gezamenlijk voor te berei den op hun optreden in dit sterk be zette Zilveren Hoorn toernooi. Zie rikzee was met een vijftien man sterke ploeg, bestaande uit de kee pers Peter Noordijke en Wim Lafeber en de veldspelers Fred Kramer, Bart Helbers, Martin de Jonge, Patrick de Broekert, Marco Saman, Leen Koster, Martin Quist, Marco van Oeveren, René Dekker, Willem Webers, Jacco Heijboer, Theo Wittenberg en Kees Verkaart naar Nieuwenhoorn bij Hel- levoetsluis afgereisd. Peter van der Linde, Wim van der Maas en Rini Ver west moesten wegens blessures nood gedwongen thuis blijven. Vroeg In hun eerste wedstrijd tegen de eersteklasser Nieuwenhoorn leken de Zierikzeeënaars met name in de eer ste minuten moeite te hebben met het OOSTERLAND - Als „opsteker- tje" voor het nieuwe voetbalseizoen dat zaterdag 3 september officieel van start gaat komen de teams van de sportvereniging Duiveland de ko mende twee weken een aantal keren op de groene mat in actie voor het spelen van een paar vriendschappe lijke wedstrijden. Dinsdag 16 augustus speelt het eer ste van de sv Duiveland tegen RET 1. Duiveland 2 ontmoet die dag het tweede van RET. Beide wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Zaterdag 20 augustus moet Duiveland 3 de eer van de club hooghouden in het toer nooi van DES. In het kader van de Opel Cup speelt zich dinsdag 23 augustus een regionaal onderonsje af tussen Zonnemaire 1 en de selectie van Duiveland. Twee dagen later (donderdag 25 augustus) komt het tweede vervolgens weer aan de bak. Dit team moet het opnemen tegen ZSC uit Scharendijke/Ellemeet. Dit treffen begint ook weer om 19.00 uur. Alle seniorenteams die de sv Dui veland voor de competitie heeft inge schreven treden zaterdag 27 augustus op het voetbalveld aan. Het eerste en het derde elftal spelen om 14.30 uur tegen Schiedam. Het tweede en het vierde team van Duiveland spelen eveneens tegen Schiedam maar die wedstrijden beginnen om 12.00 uur. OOST-SOUBURG - De buurtver eniging Van Duyvenvoorde houdt vrijdag 26 augustus in samenwer king met de Vlissingsc atletiekver eniging Marathon een prestaticloop rond Oost-Souburg. Om 19.30 uur wordt het startsein gegeven. Sportie- velingcn kunnen kiezen uit een af stand van 2Vi, 5. 10 en 16 kilometer. Wie aan deze prestalieloop wil mee doen kan zich hiervoor vanaf 18.30 hij wljkgcbouw De Schuur aan de Middelhurgsestraat inschrijven. Voor de deelnemers is er een herinne ring aan deze halfjaarlijkse trim- loop. vroege aanvangsuur. De wil was er wel, maar de foutieve passes waren legio. Geleidelijk aan hervond de Zie rikzeese ploeg zijn draai en werd het spel wat beter verzorgd. Kees Ver- kaart was het die in de tweede helft van de wedstrijd (die vijftig minuten duurde) de stand op 1-0 voor Zierik zee bracht. Vanaf het middenveld rukte hij met de bal aan zijn voet op om tenslotte van een afstand van ze ker 25 meter te scoren. Enkele minuten later stopte Fred Kramer zijn tegenstander wat al te enthousiast af, hetgeen een penalty- tegen opleverde. Peter Noordijke red de de voorsprong voor Zierikzee door de juiste hoek te kiezen. Tien minu ten voor tijd slaagde Marco van Oeve ren erin om met een harde kopbal de stand op 2-0 voor Zierikzee te bren gen, waarmee de eerste overwinning voor de mannen van trainer Van der Wekke een feit was. Ook de tweede wedstrijd tegen de derde klasser PFC uit Geervliet le verde een 2-0 overwinning voor Zie rikzee op. Het was Marco Saman die na vijf goede scoringskansen van zijn teamgenoten, de score opende. Een voorbeeld dat door René Dekker werd gevolgd. Nadat deze enkele te genstanders op het verkeerde been had gezet bracht hij de bal tot bij Jac co Heijboer waarmee het tweede doelpunt een feit werd. Fortuna De moeilijkste wedstrijd was voor Zierikzee de ontmoeting met Fortuna Vlaardingen. De vorm die de Zierik- zeeënaren in de eerste en tweede wed strijd aan de dag hadden gelegd kon niet meer worden benaderd. De ver moeidheid eiste zijn tol en de taaie te genstand van de tweede klasser For tuna Vlaardingen bezorgde de Zierik zeese ploeg hachelijke momenten. De tot dan toe onwankelbare Zierikzeese verdediging begon scheuren te verto nen. Een gelijkspel voor Zierikzee leek het hoogst haalbare te zijn. Doordat Peter Noordijke de peéh had om bij een Fortuna-uitval naast de bal te trappen was het voor deze Vlaardingse ploeg een koud kunstje om de stand op 1-0 te brengen. Aan Zierikzeese zijde werden de laatste restjes energie aangesproken en werd er achterin meer risico geno men door één tegen één te gaan spe len. De licht geblesseerde Marco Sa man werd vervangen door René Dek ker. De Zierikzeese pogingen om voor het doel van de tegenpartij te komen werden uiteindelijk beloond toen Theo Wittenberg met hulp van Mar tin Quist en René Dekker de bal in het net achter de Fortuna-doelman deed belanden, waarmee Zierikzee weer langszij kwam (1-1). De tweede toernooidag begon voor de selectie van trainer Van der Wekke onder aanmerkelijk slechtere om standigheden. Bart Helbers consta teerde zondagmorgen dat een enkel blessure hem verhinderde om verder te spelen. Ook Patrick de Broekert moest in de eerste wedstrijd tegen het C-team van SW verstek laten gaan. Ondanks deze tegenvallers bleek dat Zierikzee dit seizoen niet is verzwakt in de breedte, want ondanks het ge mis van vijf eerste elftalspelers speelde de ploeg tegen deze sterke te genstander een zeer acceptabele wed strijd. Nadat de strijd in de eerste 25 mi nuten gelijk opging nam Zierikzee geleidelijk aan wat meer initiatief. Volkomen verdiend opende Zierikzee de score doordat een knappe combi natie van Martin Quist en René Dek ker de bal binnen bereik van Kees Verkaart, bracht die deze kans met een bekeken balletje benutte en daar mee zijn ploeg aan een 1-0 overwin Ronde van start met proloog ZIERIKZEE - De Wielerronde van Nederland, die vandaag, maandag 15 augustus, begint met een proloog op een bijna recht parcours in Groningen, profiteert dit jaar optimaal van het aanstaande wereldkampioenschap op de weg, dat in België wordt afgewerkt. Het organisatie-comité onder voorzitter schap van Wim Breukink kon dan ook het sterkste deelnemersveld sinds de herstart in 1975 presenteren. Zover kwam het echter niet. Ver moeidheid en de zware taak om van een sterk Sparta C te moeten winnen leidden echter tot een wat verkrampt optreden van de Zierikzeese ploeg in deze kardinale fase van het toernooi. De Spartanen kwamen dan ook geen enkel moment in gevaar, ook al om dat de Rotterdammers al vrij snel op een 1-0 voorsprong kwamen. Nog voor rust keek Zierikzee tegen een 2-0 achterstand aan. In de tweede helft bood Zierikzee meer tegenstand, maar desalniettemin kon niet wor den voorkomen dat Sparta opnieuw scoorde, waarmee Zierikzee zijn eer ste nederlaag (0-3) in het toernooi leed. Derde plaats Voor de ploeg van Van der Wekke lag nu nog de derde plaats binnen de mogelijkheden. Daarvoor moest wel van de Rotterdamse tweedeklasser HOV worden gewonnen. De rood zwarten toonden zich in deze match de ploeg met de beste uitgangspun ten, doordat Theo Wittenberg vrij snel een voorzet van Kees Verkaart in het doel van HOV kopte. HOV pro beerde terug te komen en schuwde daarbij hard spel niet. In het begin van de tweede helft maakte een straf schop ten voordele van Zierikzee een einde aan alle onzekerheid, toen Wim Webers door de doelman van HOV foutief werd afgestopt. Een buiten kansje waarvan Kees Verkaart gretig gebruik maakte en daarmee de stand op 2-0 bracht. Hiermee was Zierikzee zeker van zijn derde plaats. De finale tussen Rozenburg en Sparta C leverde een overwinning op voor de Spartanen die hiermee dit toernooi voor de vier de keer op hun naam schreven. Ro zenburg dat aanvankelijk felle tegen stand bood, maar het uiteindelijk af moest leggen tegen het conditioneel sterkere Sparta eindigde uiteindelijk als tweede. Nu de voorbereidingsfase voor het nieuwe voetbalseizoen halverwege is constateerde trainer Hans van der Wekke dat zijn ploeg op de goede weg is en dat door de goede prestaties van verschillende „nieuwkomers" de concurrentie voor een plaats in de ba sis van de selectie alleen maar groter is geworden. De eindstanden in beide poules zien er als volgt uit: Poule A 1. Rozenburg: 5-7. 2. HOV 5-6 (met 9 doelpunten voor en 8 doelpunten te gen. 3. Hellevoetsluis: 5-6 (11 voor-11 tegen). 4. Sparta: 5-5. 5. EDS: 5-3 (4 voor-6 tegen). 6. Den Haag C: 5-3 (4 voor-7 tegen). Poule B: 1. Sparta C: 5-10. 2. Zierikzee: 5-7. 3. Nieuwenhoven: 5-6. 4. PFC: 5-3 (3 voor-9 tegen). 5. SVV-C: 5-3 (2 voor-10 tegen). 6. Fortuna Vlaardingen: 5-1. De eindstand: 1. Sparta. 2. Rozenburg. 3. Zierik zee. 4. HOV. 5. Nieuwenhoorn. 6. Hel levoetsluis. 7. Sparta (AM). 8. PFC. 9. SVV-C. 10. EDS. 11. Fortuna VI. 12. Den Haag C. ,,Het is, ditmaal met een budget van ongeveer een miljoen gulden, weer gelukt een aardig etappeschema in elkaar te draaien en een aantrek kelijke lijst van veertien ploegen met elk acht renners samen te stellen. Sterker dan ooit tevoren. Dat heeft natuurlijk te maken met de wereldti telstrijd in België, maar toch ook met de recente Nederlandse successen in de grote ronden als die van Spanje, Italië en natuurlijk Frankrijk". Voorbeeld Breukink beloofde in samenwer king met de KNWU, die volgens voor zitter Van der Molen druk doende is de huidige aandacht voor het Neder landse wielrennen aan te wenden voor de organisatie van de strijd om het wereldkampioenschap veldrijden in 1991 en mogelijk enkele jaren later voor de titelstrijd op de weg, en hope lijk de juryleden bij het gevecht om de oranje trui een voorbeeld te zullen stellen met de dopingcontrole. ,,Na alle toestanden in de Tour, willen wij uitgaan van een menselijke benade ring van het probleem. We zorgen voor goede voorzieningen en staan openheid en eerlijkheid voor, ook van de renners en ploegleiders. Misschien kunnen we doping dan uit de crimi nele sfeer halen. Aansluiting Veel wijzigingen zijn er niet door gevoerd in de Ronde van Nederland. De organisatie houdt vast aan een proloog (4,6 km) en vijf etappes. Wel is in aansluiting op de internationale normen ditmaal gekozen voor wat grotere omlopen in of in de buurt van de finishplaatsen Almelo, Huizen, Nieuwegein, Beek en Gulpen. Wel een, zeker ook voor de toekomst van de prof ronde, belangrijke „verande ring" is het aantal mogelijk kandida ten voor de opvolging van Teun van Vliet, de winnaar van vorig jaar. Be halve alle opvallende Nederlandse Tourrenners, is ook het buitenlandse contingent nu goed vertegenwoor digd. Voor het eerst is het gelukt een Italiaanse formatie, die van oud wereldkampioen Moreno Argentin en sprinter Paolo Rosola, aan de start te laten verschijnen. De Franse ploegleider Cyril Gui- mard achtte de etappekoers over de Nederlandse polderwegen en de Lim burgse heuvels belangrijk genoeg om bij zijn selectie niet de dobbelsteen te hanteren: Boyer, Fignon, Garde, La- vainne, Marie, Mottet en Pascal Si mon staan vandaag in Groningen aan de start. Ze zijn in het goede gezel schap van Greg Lemond, die na een langdurige afwezigheid zijn opwach ting maakt in de ploeg van Jan Gis- bers, de Canadese doordouwer Bauer, de Belg Cricquielion en de Mexicaan Alcala. Ook een opvallende verschij ning is de Australische WK-selectie, zij het zonder de voor de eigen ploeg rijdende Phil Anderson, winnaar van de Ronde van Denemarken, en Allan Peiper. Het etappeschema voor de Ronde van Nederland is: 15 augustus: Pro loog in Groningen (4,6 km); 16 augus tus: le etappe Groningen-Almelo (206 km); 17 augustus: 2e etappe Almelo- Huizen (193 km); 18 augustus 3e etap pe Huizen-Nieuwegein (146 km); 19 augustus vierde etappe Nieuwegein- Beek/Ubbergen (109 km) en 5e etap pe Groesbeek-Beek/Ubbergen (in- div. tijdrit 16,7 km), 20 augustus: 6e en laatste etappe Sittard-Gulpen (191 km). SEOUL - De organisatoren van de spelen van Seoul (SLOOC) hebben be sloten de apparatuur voor de score en de jurycijfers in het gymnasium van het Olympisch park te vervangen. Tijdens een turnwedstrijd tussen de Sovjetunie en Zuidkorea bleek het in Hongarije gefabriceerde materiaal niet te voldoen. Men heeft besloten nu te kiezen voor Zwitsers precisie werk. ZIERIKZEE - Het eerste elftal van de vv Zierikzee heeft dit weekeinde een prima prestatie geleverd door in het sterk bezette Zilveren Hoorn toernooi in Nieuwenhoorn uiteindelijk als derde te eindigen. Nadat Rozenburg vorig jaar met de wisselbeker naar huis ging, was het dit jaar Sparta C die met de eer ging strijken. De winnaar van vorig jaar werd nu tweede. Kort daarna wist Bruse Boys zijn voorsprong te vergroten. Alwin Veth, de achttienjarige linksbuiten die dit jaar opgenomen is in de voorlopige selectie bracht de stand op 3-1. Even voor het einde kreeg de ploeg van Piet Roks opnieuw een kans om te scoren. Doordat Leen van der Bijl in het strafschopgebied onderuit ging kreeg Bruse Boys in de laatste fase van de strijd een penalty toegewezen. Linksbuiten Tbnnie van de Berge miste die kans jammerlijk zodat het 3-1 bleef voor Bruse Boys. Trainer Piet Roks die dit jaar voor het eerst de selectie onder zijn hoede heeft toonde zich na afloop een con tent mens, al bleek de man uit Oos- terland realist genoeg te zijn om te constateren dat het zeker op conditio neel gebied beter kan. In vergelijking met de eerder gespeelde oefenwed strijden vertoont de Bruse selectie echter duidelijke vooruitgang. Nadat de eerste oefenpartij tegen De doelman van Nieuw Lekkerland plukt de bal voor de voeten van de tiruse mxaaenvelder Jos van Uneu u^y de samenstelling van de selectie, die eind deze maand bekend wordt. In die selectie maakt linksback Klaas Verspoor na een afwezigheid van een jaar zijn rentree. „Een goede aan winst voor de ploeg" constateert trai ner Roks, die ook voor de jongere spelers Robin Ruitenbeek (midden veld), Alwin Veth (aanvaller) en Johnny van Dijke (rechtsachter) een plaatsje vrijhoudt in de voorlopige selectie, die bestaat uit: Joop Muller, Joop van den Berge, Egbert van Unen, Peter Coppoolse, Leen van der Bijl, Jos van Unen, Johan van Nieu- wersteeg, Klaas Verspoor, Jacob van de Berge, Teun de Ronde, Tbnny van de Berge, Fred van den Berge, Alwin Veth, Robin Ruitenbeek en Johnny van Dijke. Die ploeg zal er komend seizoen hard tegenaan moeten gaan om zich in de derde klasse A te handhaven. Moesten vorig jaar alle zeilen worden bijgezet om aan het spook der degra datie te ontkomen, dit jaar zullen de Bruenaren er alles aan doen om deze keer wat hoger in die derde klasse te eindigen. „Ons uitgangspunt is om in die derde klasse te blijven en zo mo gelijk onze positie wat te versterken" aldus de trainer. Om zo goed mogelijk voor de dag te komen in die derde klasse oefent Bruse Boys komende donderdag (18 augustus) tegen Goudzwaardse Boys. Zaterdag 20 augustus staat er een treffen tegen Middelburg-zaterdag op het programma. Dinsdag 23 augustus speelt de ploeg van Roks tegen We- meldinge (beker). Die week daarop, eveneens op zaterdag (27 augustus) komt Bruse Boys in het geweer tegen Mevo uit Zierikzee. Oefenwedstrijd levert Bruenaren 3-1 overwinning op waarvan Middelburg gretig gebruik maakte" aldus de man uit Ooster- land, die voor de wedstrijd tegen Nieuw Lekkerland afgestapt was van het tot dusverre gebruikte systeem van vier middenvelders en twee spit sen. Voor dit systeem waarbij het accent op het middenveld ligt is een goede conditie onontbeerlijk. Daar de con ditie op dit moment nog niet opti maal is had Roks deze keer gekozen voor een opstelling van vier achter hoede spelers, drie middenvelders en drie spitsen. Een systeem dat in de wedstrijd tegen Nieuw Lekkerland volgens Roks goed beviel. „Het mid denveld draaide beter dan voorheen. Bovendien ging het uitspelen goed en bleef de bal ook langer in het bezit van de ploeg". Of Bruse Boys ook in de competitie volgens dit 4-3-3 sy steem gaat spelen, daarover twijfelt de trainer nog. „Welk systeem je toe past is een beetje afhankelijk van de spelers die je hebt. Gezien deze wed strijd tegen Nieuw Lekkerland ga je wel eens twijfelen of je voor het 4-4-2 dan wel het 4-3-3 systeem moet kie zen". Nu de competitie met rasse schre den nadert (de officiële start is zater dag 3 september) buigt Roks zich over BRUINISSE - Gretigheid en snelheid. Dat is wellicht de meest treffende omschrijving voor het optreden van Bruse Boys tegen de tweede klasser Nieuw Lekkerland. Op het sportterrein in Bru lieten de mannen van trainer Piet Roks er geen twijfel over bestaan wie de betere van de twee was. De prima 3-1 overwinning tegen de Nieuw Lekkerlanders geeft aan dat Bruse Boys de competitie vol vertrouwen tegemoet kan zien, al moet er aan de con ditie hier en daar nog wat worden bijgeschaafd. De ploeg van Piet Roks toonde in deze wedstrijd een felheid, alsof het een „normale" competitiewedstrijd betrof. „Vandaag hebben we duide lijk op resultaat gevoetbald" om schreef Piet Roks na afloop de strijd lustige mentaliteit binnen zijn ploeg. Dat op resultaat voetballen bleef niet zonder gevolgen. Nadat de Bruenaren in de eerste helft het heft in handen hadden genomen maakte Jacob van de Berge, tegen het einde van de eer ste helft, zijn reputatie van goalget- ter waar, door de stand op 1-0 voor Bru te brengen. Na rust was het opnieuw de sterke spits van Bru die de keeper van Nieuw Lekkerland deed vissen. Van de Berge, die vorig seizoen de op na beste scorer in het Zeeuwse was, lijkt erop gebrand te zijn om zijn ploeg ook dit jaar weer aan de nodige pun ten te helpen. De druk die de Bruena ren gedurende de eerste helft op de tegenpartij uitoefenden zakte naar mate de wedstrijd vorderde echter waf af. Nieuw Lekkerland kreeg wat meer ruimte en maakte daarvan dankbaar gebruik door halverwege de tweede helft de stand op 2-1 te brengen. Goes uitmondde in een 5-2 nederlaag voor de Bruenaren is er hard aan ge werkt om de conditie op te krikken. Roks: „Na lange tijd gelijk op te zijn gegaan met Goes brak het gebrek aan conditie op zodat het uiteindelijk 5-2 werd voor Goés". De tweede oefen match tegen SIOD uit Rotterdam ging al beduidend beter. De Bruena ren wisten die partij met 4-0 naar zich toe te trekken. In de derde oefen match tegen de tweede klasser in de zondag competitie Middelburg moes ten de mannen van Roks opnieuw een nederlaag incasseren (5-2), „Er werd toen zeker in de eerste helft iets te aanvallend gevoetbald, waardoor er op het middenveld gaten vielen, f1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6