„Eigenlijker moeten we dit nog professioneler aan gaan pakken" M111BB11B Restauratie monumenten gespreksonderwerp op commissievergadering Hotel Appolo geen open bare horeca gelegenheid ELEKTRISCHE INSTALLATIES O lotus DEURLOO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 12 augustus 1988 Nr. 24386 RENESSE - De Raad van State, afdeling rechtspraak, heeft het kroonberoep van ho telier O. Poll uit Renesse ver worpen. Poll mag geen - zoals de gemeente eertijds stelde - openbare horecagelegenheid runnen. Het gaat om hotel Apolló iri Renesse, dat eerder al in het nieuws kwam door een conflict met het gemeentebestuur. Ho tel Apollo is het resultaat van een verbouwing van het als pension gebruikte Nieuw Constantia. De gemeente heeft zich eerder op het standpunt gesteld, dat Poll de horeca gelegenheid alleen als pension mag gebruiken. Dat betekent dus, dat alleen pensiongasten het diner geserveerd mogen krijgen. Poll heeft echter een aanzien lijk bedrag gestoken in de ver bouwing en heeft hiervoor vier sterren gekregen. In zijn ver weerschrift voert hij aan, dat een vier sterren-hotel zonder openlijke toegankelijkheid moeilijk te exploiteren is. Maar de Raad van State stelt de gemeente Westerschouwen in het gelijk. Die heeft eerder bepaald dat uitbreiding van de horeca in Renesse niet toe gestaan is. Zierikzee wordt weer geconfron teerd met het zelf moeten opruimen van de op haar territorium gevonden veronreinigde grond. Haast eindelo ze discussies met de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland lever den geen winst op voor de centrum gemeente. In een agendastuk noemt de gemeente dit 'weigerachtig'. Er zijn zeker argumenten aan te voeren, waarom de reinigingsdienst niet graag vervuilde grond stort op haar nog schonestortplaats aan de Hoos- jesweg. Maar het de gemeenten zelf laten oplossen van dit soort proble men is ook niet de weg. Zierikzee kan en wil de grond opslaan en legt daarvoor 44.000 gulden op tafel. Maar hoe is het gesteld met andere gemeenten. Kunnen en willen die al lemaal hetzelfde? Nu de discussie voor de reinigingsdienst gesloten lijkt, dreigt verantwoord opruimen van vervuilde grond door de gemeen te afhankelijk gesteld te worden van de beschikbare gelden. Geen geld in de pot, dan geen grond naar de top. Of Schouwen-Duiveland op die ma nier trots moet zijn op een schone stortplaats in Serooskerke is op zijn zachtst gezegd twijfelachtig. De zes eilandelijke gemeenten hebben eer tijds gekozen voor een gezamenlijke reinigingsdienst. De argumenten, die daarvoor op tafel werden gelegd, moeten ook nu gehanteerd worden. Niet bij de gemeenten maar bij de ex perts van de reinigingsdienst zit het vakmanschap. En de burgers willen best wel meebetalen aan een geza menlijke aanpak. Anno 1988 is het milieubewuste nadrukelijk in de mens aanwezig. Voor een schone om geving moet betaald worden. En in dit geval niet alleen door de inwo ners van Zierikzee. AvdW De voorlopige balans na vijf toeristendagen in Zierikzee Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF heel Zierikzee. En daar zou eigenlijk best iets tegenover kunnen staan". Hoewel Geluk zegt nu eerst een poosje uit te willen rusten wordt er alweer druk gewerkt aan de Zierik- zeese Havendag. ,,Maar over de toe ristendagen gaan we eerst nog uitge breid napraten. Daarna gaan we een paar maanden uitrusten en in januari beginnen we alweer met de voorbe reidingen voor de editie 1989 van de Zierikzeese toeristendagen". Ideeën ,,Ik denk zelf dat het basisconcept van de Zierikzeese toeristendagen goed is. Maar je hoort wel van men sen van 'Kun je niet eens iets anders verzinnen'. Maar niemand komt zelf met ideeën. Maar wij staan open voor suggesties, dus wie goede ideeëen heeft kan daar rustig mee aanko- .Waarom er 's avonds niets is? Dat komt elk jaar weer ter sprake, maar het komt er gewoon nooit van", aldus Geluk. ,,We willen wel hoor, maar dan moet ook echt iedereen meewerken. Het hangt wat dat betreft in hoge ma te af van onze eigen Zierikzeese on dernemers. Maar ik moet wel zeggen dat er ook van de kant van de onder nemers steeds meer belangstelling komt voor de Zierikzeese toeristen dagen". Nieuw dit jaar op de Zierikzeese toeristendagen: Het kerkplein omgevormd tot een Place du Tertre. Verder was volgens Geluk de ruim te op het Havenplein beter verdeeld. „Vroeger was het hele Havenplein volgebouwd met terassen. Nu had den we bewust meer looppaden open gelaten". Volgens haar was de belangstelling voor de helicoptervluchten, hoewel dat de som van 50 gulden kostte, goed en was er ook aardig wat animo voor de rondvaarten over de Oosterschel- de. „Alleen op de eerste toeristendag liep dat niet zo goed, maar dat had veel met het weer te maken". Taakverdeling Hoewel ze overwegend positieve ge luiden laat horen over het verloop van de Zierikzeese toeristendagen De organisatie van de Zierikzeese toeristendagen is in handen van de commissie toeristendagen Zierikzee, een werkgroep van de Zierikzeese Ondernmers Centrale (ZOC). Tijdens de toeristendagen is Zierikzee ver deeld in een aantal sectoren en uit el ke sector zit er een vertegenwoordi ger in de werkgroep. Veranderingen „Eén van de grootste veranderin gen ten opzichte van de toeristenda gen vorig jaar is dat er dit jaar geen kramen stonden opgesteld langs Kerkhof en Poststraat. De-opzet van de toeristendagen is immers om de positie van de Zierikzeese onderne mers te versterken. En natuurlijk be tekenen de toeristendagen ook een goede promotie van Zierikzee. Geluk: „We hebben ook geprobeerd om de locatie Balie wat aantrekkelij ker te maken. Daarom hebben we daar naast de kinderrommelmarkt ook een aantal kramen neergezet, en ik denk dat dat wel goed gewerkt heeft". de Balie en het kerkplein was dat er geen toiletten zijn. Bij elkaar is het toch een behoorlijk grote locatie, met terrasjes, en dan is het gebrek aan toiletten toch een groot gemis. Dat is iets dat we ons vooraf niet gereali seerd hebben". „Een ander knelpunt is de parkeer situatie rond Zierikzee. We hebben erg goed weer gehad tijdens de toe ristendagen en het is dit jaar ook erg druk geweest. Ik denk wel drukker dan vorig jaar. En dan zie je dat men toch vastloopt bij het parkeren". „Je ziet gewoon dat op gegeven mo ment bijvoorbeeld de Laan van St. Hilaire volledig volgeparkeerd staat aan beide kanten. Dan krijg je dat mensen gewoon hekken opzij gaan zetten en Zierikzee inrijden. Ze ko men dan bijvoorbeeld via de Laan van St. Hilaire op de Nieuwe Haven terecht. Ze draaien de Oude Haven op en dan lopen ze vast bij het Kraan plein. En die situatie zag je op ver schillende locaties". Overleg Voor de eerste keer tijdens de toe ristendagen werd dit jaar ook het plein voor de Grote Kerk benut. Daar werd een soort Place du Tertre ge- creeërd. een kunstmarkt. Volgens Ria Geluk is dat een goede zet geweest. „Als nieuw element was dat zeker ge slaagd. Voor ons was het wel een voorwaarde dat de mensen achter de kraam ook aan het werk te zien moes ten zijn, en dat is er niet altijd even duidelijk uit gekomen". Toiletten „Eén van de grootste problemen op Geluk stelt dat er verschillende oplossingen denkbaar zijn. „Ik denk dat je ten eerste de bewegwijzering strakker aan moet pakken en op de een of andere manier moet voorko men dat auto ondanks de hekken die geplaatst zijn toch de binnenstad in komen. Misschien moet je denken aan een bedrijfsterrein dat je die dag gebruikt als parkeerterrein. Maar daarover moeten we uitgebreid over leg gaan voeren met de politie en de gemeente Zierikzee". „Erg hinderlijk was ook de bevoor rading van een aantal ondernemers. Goed, een aantal moet gewoon elke ZIERIKZEE - „De opzet zoals die nu is is goed. Maar als het aan mij ligt gaan we het nog professioneler aanpakken. Zoals het nu draait draait het goed, maar het kan nog beter. En nu kost het gewoon een aantal mensen teveel tijd". Aan het woord is Ria Geluk van de commissie toeristendagen Zierikzee. Terugkijkend op de afgelopen vijf Zierikzeese toeristendagen is haar conclusie dat een en ander goed verlopen is. Al zet ze wel enige kritische kantttekeningen bij bepaalde onderdelen. „De activiteiten op het Havenplein hadden we uitbesteed aan de Stichting Recreatiewerk Zeeland en ik denk dat we nog eens goed moeten nadenken of we dat volgend jaar weer doen" begonnen niet op tijd en meer van dat soort dingen. Er ging nogal eens iets de mist in. Daar moeten we nog eens goed over nadenken maar het is voor alsnog twijfelachtig owe volgend jaar ook met hen in 2ee gaan". Ringrijden De kritiek van Geluk betreft niet de door de Stichting Recreatiewerk Zeeland aangedragen programma punten, maar de uitvoering ervan. „Natuurlijk, er zaten heel leuke din gen tussen, maar er haperde gewoon te veel aan. Wat mij betreft was het Ringrijden op de allerleerste toe ristendag één van de hoogtepunten. Mini-Dakar was ook leuk, maar wel wat kleiner dan we gedacht hadden". dag bevoorraad worden, maar er zijn toch wel manieren te bedenken waar op die bevoorrading minder proble men oplevert". „Nu zag je van de grote loeiers van vrachtwagens. Het is wel gebeurd dat s'ochtends de kramen werden omver gereden, terwijl er bij het plaatsen van de kramen toch rekening mee ge houden wordt dat er altijd voldoende ruimte moet zijn voor bijvoorbeeld brandweer en ambulance. Daar moe ten we echt iets op vinden want dat werkte bijzonder storend". Rondlopen Hoewel de wat grotere activiteiten steeds op het Havenplein werden ge houden heeft men geprobeerd om op elke locatie een activiteit te plannen. „Coco bijvoorbeeld. Die zat elke week op een andere locatie kinderen te schminken. Altijd was er wel mu ziek of een ander optreden. Het Ha venplein blijft natuurlijk wel het centrum van Zierikzee, maar ik heb wel de indruk dat de mensen overal komen. Door de hele binnenstad lo pen". „We hebben er bewust voor geko zen om commerciële kramen zoveel mogelijk te weren uit de binnen stad", aldus Geluk. „Daarom ston den, langs het Havenpark, alleen ideeële instelling. En dat bleek een goede aanvulling op wat er verder op het Havenplein te doen was". Evenals vorig jaar werd besloten om het activiteitenprogramma op het Havenplein uit te besteden aan der den. „En dat is dus niet zo goed verlo pen", aldus Geluk. „Er zijn bepaalde programma-onderdelen niet doorge gaan. Andere programmaonderdelen Een groot succes was ook dit jaar weer de Kinderrommelmarkt op de Balie. Op de vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening, industrie, re creatie en toerisme komt restauratie van monumenten en beeldbepalende panden aan de orde. Door gebrek aan geld worden nieuwe subsidieaanvragen niet gehonoreerd. Vergadering op donderdag 18 augustus in raadzaal Zierikzee ZIERIKZEE - Verbetering en res tauratie van monumenten en beeld bepalende panden is een van de on derwerpen die ter sprake komt op de vergadering van de Zierikzeese com missie voor ruimtelijke ordening, in dustrie, recreatie en toerisme. De commissie vergadert donderdag 18 augustus in de raadzaal van het stad huis. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commissiever gadering staat onder meer een over zicht van ten laste van het stadsver-, nieuwingsfonds in 1988 toegekende subsidies wegens verbetering van door eigenaren bewoonde woningen en wegens verbetering en restauratie van monumenten en beeldbepalende panden. Wachtlijst Voor het aanvragen van subsidie in genoemde gevallen bestaat een wachtlijst. Vanwege het feit dat de geldmiddelen voor het verstrekken van de subsidie sinds mei dit jaar zijn uitgeput wordt de vraag aan de orde gesteld wat nu precies de voor- en na delen van een dergelijke wachtlijst zijn. Het is nu zo dat op nieuwe aanvra gen wegens gebrek aan financiële middelen niet kan worden ingegaan. Op de agenda verder de plan- ningslijsten voor nieuwbouw en ver betering voor de periode 1989 tot en met 1993. De commissie wordt om ad vies gevraagd over het ontwerp programma. In dat programma wordt gewag gemnaakt van de bouw van 206 woningen in die periode. De gemeenteraad moet uiteindelijk de planningslijsten vaststellen. Kantoor Ook aan de orde komt het verzoek van woningbouwvereniging Beter Wonen om medewerking te verlenen om de uitbreiding van de kantoor ruimte van Beter Wonen uit te brei den. De woningbouwvereniging he- weft het pand Calandweg 51 op het oog voor de uitbreding, maar op dat pand rust de bestemming garagebe drijf. Dit betekent dat de gemccnctcraad moet verklaren dat een wijziging van de bestemming in voorbereiding is. Daarna kan een artikel 19- procedure worden gestart. Ook op de agenda tenslotte het be stemmingsplan volkstuinen Van Veenlaan. Ook komt een schetsplan betreffende de inrichting van de om geving Deltadienst-Van Veenlaan. Als laatste agendapunt staat een notitie over tip geld genoteerd. Dit naar aan leiding van een ambtelijke notitie over het aquisitie en promotiebeleid van de gemeente Zierikzee. stelt zij wel dat er binnen het organi serend comité tot een betere taalver deling dient te worden gekomen. „Het loopt goed, maar het kan beter", aldus Geluk. „De Zierikzeese toe ristendagen worden een steeds groter evenement en eigenlijk zou je voor zo iets mensen in moeten huren". „Ik vind ook eigenlijk dat de ge meente Zierikzee er meer bij betrok ken moet worden. Want het hele ge beuren betekent niet alleen promotie voor de middenstand, maar ook voor Advertentie over vitrages en gordijnen Gord<|nen ot vitrage maken is een kwestie van ervaring, zorg en vakmanschap Lotus gordi|nen of vitrage kiezen is een kwestie van smaak Voor een perlekte afwerking en een ruime keus kunt u terecht bij uw interieur specialist selection Alleen verkoop voor Zeeland Havenplein 3, Zierikzee, Tel. 01110-15951 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur); 01110-15071 of 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161.20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3