'Ik wilde nog op tijd bij de tandarts zijn' Opslag verontreinigde grond kost Zierikzee 44.000 gulden Mogelijk fietspad voor deel van de Laan van St Hilaire Vakantiedorp Aquadelta grandioze bingo-avond DE ZIERIKZEESCHE COURANT AQUADELTA RECREATIE WA> UGh PÊ BI LT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kantongerecht Professioneler Welzijn Promovatie Campinghouder P. J. P. van de R. uit Burgh- Ria Geluk van de commissie Toeristendagen Huisdieren kunnen een belangrijke bijdrage Ie- Door de resultaten tijdens het Kringconcours te Haamstede hoeft geen boete te betalen. Zierikzee vindt dat de organisatie van deze veren aan het lichamelijk en geestelijk welzijn Oosterland promoveren Co Quartel en Ragon- (Pag. 2). evenementen nog professioneler kan. (Pag. 3). van mensen. (Pag. 4). da den Boer naar de L-klasse. (Pag 7). VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1988 144ste jaargang Nr. 24386 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat goed genoeg geschiedt, geschiedt snel genoeg. Augustus 420 gulden boete voor te hard rijden op de Zeelandbrug ZIERIKZEE - Misschien was het bedrag op de rekening die G. N. uit Zierikzee van zijn tandarts kreeg beduidend lager dan de boete die kantonrechter mr W. F. van Solin- ge hem oplegde. 420 gulden of negen dagen vervangende hechtenis omdat hij op 12 oktober 1987, op weg naar de tandarts, op de Zeelandbrug 140 kilometer gereden zou hebben. Kantonrechter mr. W. F. van Solinge: ,,Je kunt geen kant op als er iets ge beurd terwijl je zo ontiegelijk hard rijdt op zo'n smalle weg'\ Een snelheid die werd geklokt door een politieauto die hem over een af stand van 2500 meter volgde. G. N. wist zelf niet meer precies hoe hard hij reed maar had de indruk overge houden dat het iets minder was. ,,Ik denk dat het ongeveer 125 kilometer was. Ik moest naar de tandarts en er was geen verkeer op de brug. Maar dat is natuurlijk nauwelijks een ex cuus omdat het nog veel te hard is", gaf hij toe. 'Ontiegelijk hard' Dat bleek kantonrechter Van Solin ge roerend met hem eens. ,,De toe gestane maximum snelheid op de Zeelandbrug bedraagt 70 kilometer. En dat is niet voor niets. Je kunt geen kant op als er iets gebeurt terwijl je zo ontiegelijk hard over dat smalle ding rijdt". De kantonrechter week dan ook geen cent af van de eis van de officier van justitie mr R. Beaumont: 420 gulden of negen dagen vervangen de hechtenis. Hoewel hij wel de hoogste boete kreeg, bleek G. N. bepaald niet de enige die 'voor moest komen' vanwe ge te hard rijden. C'. S. H. uit Zierik zee werd op 27 maart 1987 door de po litie (die met radarapparatuur langs de weg stond) betrapt. Hij bleek 83 kilometer te rijden op de Klooster- weg bij Burgh-Haamstede waar een maximumsnelheid van 50 kilometer geldt. ,,Mijn kilometerteller was de fect. Daardoor had ik niet in de gaten hoe hard ik reed. Maar ik zag ze staan dus ik reed al wat zachter". Niet genoeg zo bleek uit de eis van de officier van justitie: 155 gulden boete of vier dagen zitten. Kantonrechter Van Solinge hield het op 130 gulden omdat C. S. H. de accept-girokaart niet zou hebben ontvangen waarmee hij de boete al eerder had kunnen voldoen. C. H. uit Brouwershaven had ge luk. Hoewel hij door de officier van justitie duchtig op zijn vingers werd getikt omdat hij op 16 december 1987 onverantwoordelijk snel op de De- lingsdijk had gereden ,,Met een vaart van 150 terwijl men daar niet harder mag dan 80" ontliep hij de daarbij geeiste boete van 420 gulden of negen dagen vervangende hechtenis. ,,Ik reed niet in een auto maar op een mo tor", corrigeerde de Brouwenaar de kantonrechter. En hij had gelijk. Hoewel in het proces-verbaal naam, type en het kenteken van de motor fiets waren vermeld beschreef men het voertuig steeds als auto. Dat bete kende vrijspraak voor C. H. ,,Ik heb die brommer tweedehands gekocht. Ik ben a-technisch en ik wist niet hoeveel vermogen hij had. Maar ik reed er in elk geval niet te hard mee want ik was altijd voorzichtig". Ondanks deze toelichting ontliep J. L. G. L. G. uit Noordwelle niet de ver antwoordelijkheid voor het vermo gen van de bromfiets waarmee hij op 4 augustus door de politie werd aan gehouden. Het voertuig bleek een vermogen van 1,66 kilowatt te heb ben. Bijna vier keer zoveel als de 0,44 kilowatt die is toegestaan. ,,Je bent en blijft aansprakelijk voor het voer tuig waarop je rijdt", aldus de kan tonrechter. Hij vonniste conform de eis van de officier van justitie 185 gul den boete en in definitieve in beslag name van de onderdelen die voor het hogere vermogen zorgden. „Jammer, ik had net mijn rijbewijs. Ik reed nog een keer op de brommer voor de grap", aldus de reactie van de veroor deelde. „Het is gevaarlijker om met een helm die niet goed vast zit rond te rij den dan met een hoge hoed. Zo'n helm is een projectiel op de weg als hij afvliegt". Met deze toelichting eiste de officier 65 gulden boete voor D. D. S. L. uit Zierikzee. De politie stelde vast dat zowel hij als zijn pas sagier op 14 september 1987 zonder of met onvoldoende bevestigde helm re den. „Afgekeurd is niet goedgekeurd". Op grond van deze simpele waarheid werd mevrouw C. H. van E: uit Zit rikzee een boete van 155 gulden of drie dagen vervangende hechtenis op gelegd. Zij reed op een oktober 1987 vervolg pagina 2 Advertentie in Bruinisse organiseert zondag 14 augustus een met als hoofdprijs'. KLEURENTELEVISIE Locatie: Pleintheater Centrum Aquadelta Aanvang: 20.00 uur Zaal open: 19.30 uur Het voormalige kamp aan de Val. (Archieffoto). Mm locaties de Mil en Raamstraat/Regenboogstraat ZIERIKZEE - De opslag van de 1700 kubieke meter verontreinigde grond van de Val en de Regen boogstraat/Raamstraat gaat de gemeente Zierikzee 44.000 gulden kosten. Omdat de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland indertijd heeft besloten geen ver vuilde grond te accepteren, is het aan Zierikzee zelf om de grond verantwoord 'op te bergen'. De rekening moet dan uit eigen zak betaald worden. De gemeente heeft hiervoor een pot bodemverontreiniging. Zierikzee en de reinigingsdienst hebben in 1987 gedurende geruime tijd gesproken over de opslag van verontreinigde grond. Zierikzee wil de haar grond onder voorwaarden storten op de stortplaats te Seroos- kerke. De reinigingsdienst echter stak hier een stokje voor, door te be sluiten geen vervuilde grond te ac cepteren. Dit tot teleurstelling van Zierikzee, dat op dat moment met vervuilde grond zat. En nu weer, want onderzoek heeft uitgewezen dat de grond op het oude woonwagenkamp aan de Val en op de bouwlocatie Regenboogstraat/ Raamstraat verontreinigd is. Als de commissie publieke werken maan dag 15 augustus instemt met het voor nemen van het college (en de raad dit advies opvolgt) dan gaat de grond naar de voormalige stortplaats aan de Havenweg, die is ingericht als tij delijke opslagplaats voor bodemsa- neringsgrond (TOP). De commissie komt om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis bijeen. Bouwrijp In het verlengde hiervan spreken de commissieleden over een krediet ten behoeve van het bouwrijp maken van de locatie Regenboogstraat/ Commissie verkeer beziet de mogelijkheden ZIERIKZEE - De Zierikzeese commissie verkeer gaat zich woensdag 17 augustus buigen over een eventueel fietspad langs de Laan van St. Hilaire. Het betreft het stuk tussen de Westbrug en de Hoofdpoortstraat. In ja nuari 1986 al heeft de commissie burgemeester en wet houders gevraagd een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden. De openbare vergadering begint om 16.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De commissie vroeg indertijd om de mogelijkheden te bezien voor de aanleg van een fietspad aan beide zij den van de weg. In de beleidstoelich- ting 1988 zegde het college van b en w toe de technische en financiële aspec ten aan het papier toe te vertrouwen. In dat onderzoek is aandacht geweest voor een fietspad aan één en aan twee zijden van de weg. Nu liggen er drie varianten op ta fel. Uitgaande van een fietspad aan één zijde, dan moet de gemeente reke ning houden met een geraamd kostenplaatje van 290.000 gulden. Als de commissie verkeer woensdag een aanbeveling kan doen, is het aan b en w om het plan verder uit te werken. Wanneer het fietspad geraliseerd kan worden, is vooralsnog onbekend. Wel is in het bestedingsplan 1988 reke ning gehouden met de aanleg van een enkelzijdig pad. Er wordt ook teruggekomen om het verzoek van VVD-Iid J. J. Geleijnse, die aandacht vroeg voor de toekom stige verkeerssituatie Raamstraat- Regenboogstraat. „Aan de dienst ge meentewerken en de politie is advies gevraagd over eventueel te treffen maatregelen", aldus het college in haar agendastukken. In het belang van de verkeersvei ligheid op de kruising Scheldestraat- Grevelingenstraat heeft de directie verkeersveiligheid van verkeer en waterstaat een voorstel gedaan om een kegelvormige verhoging aan te leggen om zo een verkeersremmende voorziening te realiseren. Een en an der kost ruim 20.000 gulden, maar bijna vierduizend gulden kan ver haald worden op het rijk. Zierikzee heeft onduidelijke en zelfs overbodige verkeersborden in de binnenstad staan. Dat is gebleken na onderzoek door de politie in sa- De gemeente spreekt over de aanleg van een vrijblijvend fietspad voor een deel van de Laan van St. Hilaire. menwerking met de rijkspolitie van het district Middelburg. In 1990 treedt naar alle waarschijnlijkheid een nieuw verkeersreglement in wer king, dat wegbeheerders (zoals de ge meente Zierikzee-red) verplicht om de vijf jaar de verkeersbesluiten te heroverwegen. Burgemeester en wethouders wil len nu alvast bekijken welke border Sloestraat, Laan van St Hilaire en Zille. Een en ander komt de gemeente op ruim 421.000 gulden te staan. Er is een reserve van 383.000 gulden. Door de herbestrating van het Bolwerk uit te stellen, kunnen de overige projec ten afgewerkt worden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Raamstraat. Inclusief de groenvoor ziening en het aanbrengen van open bare verlichting komt dit de gemeen te op 291.000 gulden té staan. Eerder dacht de gemeente voldoende te heb ben aan 210.000 gulden, maar de nieu we verkaveling wijkt duidelijk af van het globale plaïi. Wat ook aanzienlijk duurder lijkt te gaan uitvallen js de reconstruct^ van de Deltastraat in Zierikzee. In ja nuari van dit jaar werd rekening ge houden met een bedrag van 452.000 gulden. Nu is gebleken, dat er een funderingscontructie voor de asfalt- laag nodig is (de klinkers gaan weg - red) is er bijna 125.000 gulden meer nodig; namelijk 576.000 gulden. Naast nog enkele andere punten wordt er verder gesproken over een krediet voor het onderhoud van stra ten en wegen, naar verwachting wordt het volgende uitgevoerd in 1988 en 1989: Mulockstraat (tussen Caustraat en Plevierstraat), de Ple vierstraat (tussen Mulockstraat en de De Huybertstraat). Caustraat (tussen Cnlandweg en Mulockstraat), het Bolwerk en het aanbrengen van een slijtlaag cq herstellen van textuur en verbetering van de stroefheid in de Haringvlietstraat, Scheldestraat Grevelingenstraat, Zandkreekstraat, elders geplaatst kunnen worden en welke er kunnen verdwijnen. Deze zogenaamde opschoning van borden en verkeerstekens op het wegdek heeft plaatsgevonden in de Lange No- belstraat. B en w:„Na de herinrich ting van het centrumgebied dienen naar de mening van het college de verkeersmaatregelen op die locatie te worden bezien" Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Opklaringen Een zwakke rug gaat vooraf aan een nieuwe depressie. Zaterda!g zijn er wolkenvelden afgewisseld rrjet op klaringen. Er is sprake van toene mende bewolking. De wind is! zuid west matig, later vrij krachtig. De maximum temperatuur is 20 graden en 's nachts 15 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 16 aug.: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 12 gradèn Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuid 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Perioden met zon Kc^js op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 aug. Zon op 06.21, onder 21.08 Maan op 07.05, onder 21.33 14 aug. Zon op 06.23, onder 21.06 Maan op 08.17, onder 21.43 15 aug. Zon op 06.25, onder 21.04 Maan op 09.27, onder 21.52 Eerste Kwartier: 20 augustus (17.51) Temperatuur kustwater: 19 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer wordt het ko mende etmaal eerst nog bepaald door een depressie, die van de noordelijke Noordzee naar Scandinavië weg trekt. Met een matige, aan de kust tijdelijke krachtige naar west draai ende wind wordt koele lucht aange voerd. Voornamelijk vanavond en vannacht kan nog een enkele bui val len. Overdag komt ons weer meer on der invloed van een hogedrukgebied dat zich vanuit de Golf van Biscaje via Frankrijk oostwaarts gaat bewe gen. Zaterdag blijft het daardoor op de meeste plaatsen droog. In de loop van de dag gaan opklaringen over heersen. Het blijft echter tamelijk koel. aan zee wordt het niet warmer dan 18 19 graden, in het zuidoosten wordt mogelijk de 22 graden nog be reikt. Do westelijke wind neemt dan geleidelijk in kracht af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1