Zesde wielerronde Zierikzee met sterk rennersveld bedeeld Juniorkamer houdt eilandelijke promotiedag voor de golfsport Eerste paal huttendorp door burgervader grond in geslagen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geen krant ontvangen? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Toeristendag Groothandel Cursus Wielrennen Op de laatste toeristendag was er fraai rollend De Bruse groothandelaar M. A. Mol is druk be- Addy Bliek uit Haamstede geeft schilderles Wim van Kooten uit Bruinisse twijfelt over deel- materieel te zien op het Havenplein. (Pag. 3). zig met het opmaken van de balans na de aan vakantiegangers. ,,lk wil overbrengen wat name aan de Ronde van Zierikzee. (Pag 7). brand gisteren. Hij wil zo snel mogelijk weer een enorme werking schilderen kan hebben", aan de slag. (Pag. 4). (Pag. 5). DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1988 144ste jaargang Nr. 24385 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Verstandig wagen is het meest aanbevelingswaardi ge menselijk beleid. Lord Halifax Straks staan ze weer aan de meet.... 20 augustus ZIERIKZEE - Over ruim een week - zaterdag 20 augus tus - wordt in Zierikzee de serie eilandelijke wielerkoer sen afgesloten met een naar verwachting zeer interessan te strijd. Met een sterker deelnemersveld dan ooit tevoren, wordt gestreden om de Grote Prijs Zierikzee- sche Nieuwsbode. Voor wielerliefhebbers verschijnt er woensdag 17 augustus een wielerkrant; uitgegeven door door deze krant, die als hoofdsponsor fungeert. De wielerronde in Zierikzee volgt op de rondes van Nieuwerkerk, Re- nesse en Bruinisse. Vorig jaar nog werd er in deze rondes een winnaar geselecteerd in het Schouwen-Duive land klassement. Hoewel hieraan een einde is gekomen, zal de strijd in de Zierikzeese straten er niet minder spannend om worden. Jaarlijks trekt het wielerevenement zo'n zeven a tienduizend bezoekers en dat op zich zegt heel wat. Sprokkelen De Stichting Wielercomité Zierik zee heeft alles in het werk gesteld om een sterk rennersveld bijeen te sprok kelen. En dat is dit jaar nog meer dan voorgaande jaren gelukt. Renners als Danny Lippens, Pierre Raas en John de Crom hebben allen toegezegd aan de meet te zullen verschijnen. Ondui delijkheid heerst er nog steeds over Schouwen-Duiveland's enige be schikbare renner, Wim van Kooten uit Bruinisse. Een definitieve toezeg ging is er nog niet van hem. Als Van Kooten de zesde editie van de Zierikzeese wielerronde laat voor wat ze is, dan krijgt het publiek geen vedetten uit de regio te zien. Stich tingsvoorzitter W. Evertse zegt dat te betreuren. „Het is natuurlijk veel leuker voor het publiek als er een re gionale favoriet is. Als die er niet bij zit, dan is dat jammer. Maar ik be twijfel of hier op korte termijn ver andering in kan komen". Wie de ronde van Zierikzee bezoekt krijgt in feite twee wielerspectakels. Het begint om 17.30 uur met een tijd rit voor de renners. Dezen starten vanaf een professioneel tijdritpodi um, waardoor zij niet alleen snelheid Zaterdag 3 september in Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Op initiatief van de Junior kamer Schouwen-Duiveland kan de eilandelijke bevol king zaterdag 3 september kennismaken met alle facet ten van de golfsport. Na alle perikelen rondom de entree van de golfsport in de regio wil de Juniorkamer deze tak van sport op een positieve manier in de schijnwerper plaatsen. De Stichting Golf Schouwen-Duiveland doet mee aan de promotiedag, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan een project van de Juniorkamer. kunnen maken, maar ook zichtbaar zijn voor het publiek. De tijdrit, die vorig jaar voor de eerste keer geïntro duceerd werd, is ingeslagen als een bom. Bezoekers, die moeite hebben met het uit elkaar houden van de rug nummers (en wie heeft dat niet) grij pen de tijdrit aan om de renners beter te leren kennen. Om 18.30 uur begint het eigenlijke criterium, dat door de Zierikzeese burgemeester, mr J. J. P. M. Assel- bergs wordt ingeluid. Deze zal na af loop ook tekenen voor de prijsuitrei king. Na afloop is er tevens bal na in het Huis van Nassau. Een en ander is gratis toegankelijk en wordt muzi kaal ondersteund door het Schelde Trio. Het wielerbal begint om 21.00 uur. Eer Maar zover is het nog niet. Eerst zullen de renners moeten strijden om de eer. De Belg Danny Lippens slaag de er in zowel 1986 als 1987 in. om de hoogste eer weg te slepen in Zierik zee. Lippens, die volgend jaar zijn amateurstatus inlevert voor een prof- carriëre, is er alles aan gelegen om een derde keer te winnen. Maar Lip pens krijgt dit jaar een sterker ren nersveld naast zich. De relatief een voudige zege van vorig jaar, is zaterdag 20 augustus nog niet van zelfsprekend voor herhaling vatbaar. L. S. de Feiter, lid van de project commissie van de Juniorkamer, legt uit dat de kamer regelmatig projec ten op touw zet, waarmee gelden in gezameld worden. „Het leek ons een leuk idee om de golfsport nu eens an ders in het nieuws te brengen dan af gelopen jaren eigenlijk is gebeurd". Hiermee doelt De Feiter ondermeer op de vele bezwaren, die tegen de komst van de golfbaan in Haamstede zijn gerezen. De promotiedag moet overigens he lemaal los gezien worden van de plannen van de Stichting Golf. Be stuurslid mevrouw J. Jaensch zegt erg blij te zijn met het initiatief, waardoor de golfsport in zijn alge meenheid anders belicht wordt. „Van zelfsprekend verlenen wij hieraan graag onze medewerking. We hopen, dat veel mensen komen". Aandacht Dié komen dan naar de hoek Krayesteinweg-Daleboutweg in Burgh-Haamstede, waar de golfsport tussen 10.00-16.00 uur in de aandacht staat. Er komt een golf-professional naar het speciaal voor de gelegenheid gemaaide veld. Er worden holes uit gezet, er komt een oefenbaan voor in structie en er kunnen lange ballen geslagen worden. Volgens Jaensch en De Feiter zijn de mogelijkheden om daadwerkelijk golf te spelen op de snel ingerichte locatie beperkt. „Maar het is de op zet om met de bal bezig te zijn. Ook als het slecht weer is gaat alles ge woon door. We kunnen in restaurant de Hofstede terecht, waar een film over de golf wordt gedraaid en even tueel ook een instructievideo", aldus mevrouw Jaensch. ledereen van zestien jaar en ouder is de derde september welkom. In verband met veiligheidsoverwegin gen is de open dag niet voor de jeug digen bedoeld. Voor hen is er de gele genheid om midget-golf te spelen op het terrein van sportcentrum Kraye- stein. Op de vraag of golf dan een on veilige sport is antwoordt het stich tingsbestuurslid: „Als je bijvoor beeld naar de golfsport in Domburg kijkt, dan is er in alle jaren niets ern stigs gebeurd. Natuurlijk komt er weieens een bal op de weg terecht, maar ongelukken hebben zich nooit voorgedaan. Maar nu zitten we op een geïmproviseerde locatie, waar veel niet-geoefenden naartoe komen. Dan hou je daar dus rekening mee". Liefhebbers De golfsport kan zich op Schou wen- Duiveland verheugen op een groot aantal liefhebbers. Alleen al de Stichting Golf Schouwen-Duiveland telt 300 aandeelhouders. En dat op een moment, dat realisatie van de de finitieve baan door bezwaarschriften vooi'lopig op zich laat wachten. De stichting wil tot 400 aandeelhouders gaan en hoewel het niet de opzet is, kan men zich tijdens de informatieve dag aanmelden. Maar voornaamste opzet is de fund- raising voor de Juniorkamer. Deze ongeveer dertig leden (mannen en vrouwen) tellende groep wil geld in zamelen voor de aanschaf van een ge handicapten sportstoel, zoals die ge bruikt worden door de Vereniging sportgehandicapten Schouwen-Dui veland in Onderdak te Zierikzee. Zo'n stoel is bittere noodzaak en kost maar liefst achttienhonderd gulden. Dat geld wordt ingezameld middels sponsoring. Belangstellenden beta len geen entree tijdens de open dag. Ze krijgen wel een formulier met een programma erop. Aan de achterzijde is plaats voor twaalf bedrijven, die elk honderd gulden betalen aan de Juniorkamer. Daarnaast worden em mertjes met golfballen verhuurd en Heeft u per abuis geen krant ontvangen of is het tijdstip van bezorging wellicht ongebruike lijk, belt u dan nog dezelfde dag met de Zierikzeesche Nieuwsbode. Door de vakantieperiode is er een aantal wisselingen in de bezorging. Hierdoor bestaat de mogelijkheid, dat de bezorging niet zo verloopt als u gewend bent. U kunt dagelijks tot 18.00 uur bellen naar het kantoor: 01110 - 16551 en tussen 18.00 - 19.00 uur met 01119 - 1941 AMSTERDAM - De Amsterdamse officier van justitie mr. A. van der Kerk heeft een celstraf van zeven jaar geëist tegen de RaRa-verdachte R. R. De officier van justitie acht wettig en overtuigend bewezen dat R. betrok ken is geweest bij ten minste zes aan slagen die dc afgelopen jaren onder de RaRa-vlag of andere actiegroepen zijn gevoerd. staat het iedereen vrij om vrijwillig een bijdrage te leveren voor de gratis instructie door de golf-expert. De Feiter: „De stoel kost 1800 gul den, maar dat bedrag hoeven we niet op een dag binnen te halen. We gaan gewoon door". Het aantal belangstel lenden bepaalt de definitieve op brengst voor de Juniorkamer. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ffit- PB Biir Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Regen Het blijft vooralsnog aanhoudend fris. Er komt een toenemende bewol king, gevolgd door regen. Later die nen zich opklaringen aan en zal de wind drie tot vier Beaufort zijn en 's nachts vijf Beaufort. De minimum temparatuur komende nacht is 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 15 aug. Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht; zuidwest 4 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 aug. Zon op 06.20, onder 21.10 Maan op 05.52, onder 21.22 Eerste Kwartier: 20 augustus (17.51) Temperatuur kustwater: 18 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen wordt het weer bepaald door storin gen, die van de oceaan via Schotland naar de Noorse westkust trekken. Ook vrijdag trekt zo'n storing in deze baan naar Noorwegen. Regengebie- den, die hiermee samenhangen, zor gen in de nacht en ochtend voor veel bewolking waaruit mogelijk wat re gen valt. De regenhoeveelheden zijn echter niet groot. In de middag breekt van het westen uit de zon af en toe door, waarbij de middagtempera- tuur tot 22 graden oploopt. In het bin nenland staat een matige wind, rond kracht 4, maar aan de kust trekt de wind in de middag nu en dan even aan tot krachtig. Windkracht 6. ZIERIKZEE - Met het slaan van de eerste paal in het veld achter de Zierik zeese tennisbanen, heeft burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs een wens in ver vulling laten gaan. Niet die van de plaatselijke ten nisvereniging, die tever geefs pogingen heeft on dernomen op die locatie een hal te realiseren, maar van clubhuis de Lichtboei. Het zesde huttendorp is een feit en de belangstel ling van jeugdig Zierikzee is zeer zeker groot. Het huttendorp wordt jaarlijks ge organiseerd door het buurt- en club huiswerk van de Lichtboei. Behalve vorig jaar, want toen was er een nij pend tekort aan vrijwilligers. Daar aan lijkt het nu niet te ontbreken en dat geldt ook voor de groté hoeveel heid hout die op het grasveld verza meld is. Rudy Prager van de Licht boei verklaart desgevraagd dat het thema 'Kindercamping' uit nood ge boren is. „We vreesden een tekort aan hout en om te voorkomen dat de kin deren het erg zouden vinden zeil te moeten gebruiken, hebben we er een camping van gemaakt". Maar de hoeveelheid hout is aan zienlijk en er zullen eerder sta caravans en tweede woningen gerea liseerd worden, dan tenten. Assel bergs: „Ik ben benieuwd of de vele tientallen aannemers en architecten in spé erin zullen slagen om schitte rende hutten neer te zetten. Het is een heel zinvolle zaak om zo'n activiteit te organiseren in de laatste week van de vakantie". Schilderij Volgens eigen zeggen is Zierikzees' eerste burger in huiselijke kring niet bevoegd een schilderij op te hangen „want dan sla ik de muur aan flar den". Het slaan van de eerste paal ging het duidelijk beter af. Met enke le ferme slagen was de paal geketend aan de grond. Een aantal kinderen had allemaal geen tijd voor de offi ciële plechtigheid. Nog voor de eerste opening hadden zij zich al hout toe- geeigend en hadden de hamer al slag klaar. Vandaag, donderdag, wordt verder gebouwd aan het huttendorp en vrij- dagvond zal naar verwachting om streeks 19.00 uur het huttendorp tra ditiegetrouw in de hens gaan. De plaatselijke brandweer houdt de vuurzee in de gaten en zorgt voor het bluswerk. De eerste paal gaat de grond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1