Schouwse Ruiters in Tholen opnieuw provinciaal clubkampioen in L-klasse NIEUWSBODE Zaterdag 20 augustus: dag van strand-volleyballen Leon van der Wielen reikt tot keurige vierde plaats Duo Terwisscha/ Walter verdient eretitel „koningkoppel" Officier van justitie wil Spaanse voetballer langer vasthouden Vlucht Bergerac levert eerste plaats op voor J. Steketee ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 augustus 1988 Nr. 24384 7 Titel pas na zware strijd met Luctor el Emergo veroverd ZIERIKZEE - De landelijke rijvereniging' en ponyclub De Schouwse Ruiters is er opnieuw in geslaagd om tij dens de provinciale ponykampioenschappen in Tholen het clubkampioenschap in de lichte klasse te veroveren. Door met name de voortreffelijke verrichtingen van het pony achttal slaagde deze Schouwen-Duivelandse ver eniging erin om zijn naaste concurrent Luctor et Emergo uit Zaamslag na een verbeten strijd slechts twee punten voor te blijven. Sonja de Feiter met Melcha leverde een belangrijke bijdrage aan het verove ren van het Zeeuws clubkampioenschap door de Schouwse Ruiters. Bij de groepsdressuurproef vergaarde zij maar liefst 132 punten. Behalve het clubkampioenschap in de L en Z klasse werd er tijdens deze door de Eendrachtruiters georgani seerde provinciale ponykampioen schappen ook strijd geleverd om het individuele kampioenschap in de L, M en Z klasse en in de Z klasse sprin- BURGH-HAAMSTEDE - De pres tatie van de dames Terwisscha en Walter waren tijdens de vijfde zo- meravondbridge drive dusdanig goed dat het duo na afloop de titel koningskoppel toebedeeld kreeg. In De Schutse in Burgh-Haamstede be haalde dit tweetal een score van maar liefst 70.83%. Deze zomerdrives worden tot begin september elke donderdagavond in De Schutse gespeeld. De wedstrijden beginnen steeds om 19.30 uur en tot uiterlijk 19.15 uur kan men zich hier voor inschrijven. De uitslagenlijst van deze vijfde drive ziet er als volgt uit: Groep rood: 1. heren Schubert- Karstens 66.25%; 2. echtp. Van de Berg 61.25%; 3. Echtp. Argelo 57.92%; 4. heren Van Eck-v. d. Weghe 53.75%; 5. mevr. v. Schuppen-heer Verkerk 52.087o; 6. dames Henderson-v. Win gerden 50.42%; 8. echtp. De Jong 47.08%; 9. echtp. Pomper 42.92%; 10. heren Schoemaker 42.92%; 11. dames Brinckman-Heijneman 37.50%12. echtp. Wanrooy 36.25%. Groep blauw: 1. echtp. Soek 58.75%; 2. mevr. V. d. Werken-heer v. d. Werken 58.50%; 3. dames De Man- Smaling56.66%; 4. dames Kwak- Parlevliet 55.00%; 5. echtp. Visser 53.33%; 6. echtp. V. d. Berge 51.00%; 7. mevr. Hoek-heer Kleijn Hesselink 50.00%; 8. dames Fokker-Roskott 47.50%; 9. dames V. d. Perk-Trim 47.00%; 10. dames Van der Heide 44.50%; 11. echtp. V. d. Sluis 43.75%; 12. echtp. Tobing 42.50%-; 13. mevr. V. d. Valk-heer Schot 41.25%. Groep geel: 1. dames Terwisscha- Walter 70.83%; 2. echtp. Van Dorp 60.00%; 3. dames V. Geesbergen- Sluijter 57.08%; 4. dames Kikkert- van Zanten 52.92%; 5. dames Kotoun- Plaating 52.50%; 6. echtp. Akerboom 51.67%; 7. echtp. Mes 49.17%; 8. echtp. Gedrocj 47.08%; 9. echtp. Alink 45.83%; 10. echtp. Lansdorp 41.25%; 11. dames Hogerheide-v. d. Wekken 37.92%; 12. dames Van Haaften- Kerkhof 33.75%. 37 Paren deden er aan deze vijfde drive mee. Er werd weer op plezierige wijze om de eer gestreden. Ook don derdagavond is er weer een zomera vonddrive in het dorpshuis De Schut se aan de Julianastraat 22 te Burgh-Haamstede. gen. Behalve het verdelen van de ti tels werd tijdens dit provinciaal kam pioenschap ook bepaald wie Zeeland in de Z klasse springen mag vertegen woordigen bij de Nationale Federatie Kampioenschappen die zaterdag 10 september in Apeldoorn worden ge houden alsmede bij de UTV in Utrecht. In de strijd om het clubkampioen schap speelt de vereniging De Schouwse Ruiters al jarenlang een vooraanstaande rol. Vanaf 1983 toen deze Zeeuwse reservekampioen werd is de club niet meer weggeweest uit de top in de L klasse. Na tweemaal achtereen (1984 en 1985) de titel te hebben behaald en nog een keer de reservetitel in de wacht te hebben gesleept ('87) slaagde de equipe van de Schouwse Ruiters erin om in Tho len opnieuw het Zeeuws clubkampi oenschap in de L klasse te behalen. Daarvoor moesten de Schouwen- Duivelandse ruiters en amazones wel een zware strijd leveren met de naaste concurrent, Luctor et Emergo uit Zaamslag. Dressuur Dat de zege uiteindelijk toch bij de Schouwse Ruiters terecht kwam was te danken aan de verrichtingen bij de dressuur. Het pony achttal van de club onder leiding van instructrice Lutina van der Bijl-Wattel en be staande bestaande uit de amazones Arianne Hanse (met Lisa), Eline Struyk (met Rocco), Martine Hart (met Elza), Sonja de Feiter (met Mel cha), Sandra Dorst (met Sunshine), Christine Simonse (met Layla), An nette van der Have (met Jutter) en Ja- net van der Wekken (met Hassan) be haalde in proef 484 punten, waarmee het de naaste concurrenten Luctor et Emergo uit Zaamslag en De Klep- pertjes uit Axel respectievelijk veer tig en 28 punten voorbleef. Bij de groepsdressuur proef, het tweede onderdeel van dit clubkampi oenschap moesten Sonja de Feiter (met Melcha), Eline Struyk (met Roc co) en Sandra Dorst (met Sunshine) de clubkleuren verdedigen. Sonja de Feiter presteerde bij dit onderdeel meer dan voortreffelijk door in to taal 132 punten bijeen te rijden. De twee andere deelneemsters scoorden 121 'punten, hetgeen de Schouwse Ruiters 374 punten opleverde. Ook bij dit onderdeel moesten De Kleppert- jes en Luctor et Emergo hun meerde re erkennen in de Schouwen- Duivelandse club die daarmee zijn voorsprong vergrootte. Verliepen de eerste twee onderde len zonder problemen, meer zorgen waren er over de verrichtingen van het spingteam van De Schouwse Rui ters dat tijdens het derde en zwaar meetellende onderdeel de overwin ning veilig moest stellen. Twijfels waren er over Martine Hart (met El za) en Christine Simonse (met Layla), die in de voorafgaande periode niet bijster in vorm bleken te zijn. An- derszijds werd van de Eline Struyk (met Rocco) verwacht dat zij geen pro blemen zou hebben met het spring- parcours. In de praktijk bleek er van die ver wachtingen weinig uit te komen. Christine Simonse sprong met haar Layla een foutloos parcours. Een pri ma prestatie voor de amazone van de Schouwse Ruiters. Martine Hart hield er de spanning danig in doordat haar Elza tot tweemaal toe weigerde een bepaalde hindernis te nemen, waardoor het gevaar van diskwalifi catie dreigde. In een uiterste alles of niets poging slaagde de amazone er alsnog in om die hindernis te nemen en vervolgens het parcours foutloos te voltooien. Haar totaal kwam hier mee op 21 fouten te staan. Valpartij Minder fortuinlijk was Eline Struyk met Rocco. Ze begon haar op treden goed, maar bij de derde hin dernis begon voor haar de misère toen Rocco aanvankelijk weigerde te springen. Bij de tweede poging lukte dat overigens wel, waardoor Eline Struyk haar parcours goed vervolgde totdat Rocco bij de dubbelsprong op nieuw in de fout ging. De dit seizoen succesvolle amazone tuimelde van haar pony en bleef tot schrik van de omstanders een moment of wat lig gen. Eline Struyk kwam wel weer overeind maar Rocco was inmiddels uit de springring verdwenen, hetgeen diskwalificatie voor de Schouwse Ruiter amazone betekende. Dit alles resulteerde in 61 strafpunten voor dit derde onderdeel. Hiermee leek het erop dat de titel deze keer aan de neus van de Schouwse Ruiters voor bij zou gaan. Temeer daar de goede resultaten van de dressuurproeven op dat moment nog niet bekend waren. Die 61 strafpunten deden het pun tentotaal van de Schouwse Ruiters tot 797 punten zakken, waarmee de Schouwen-Duivelandse ploeg zijn naaste concurrent, Luctor et Emergo slechts twee puntjes voorbleef. Hier mee was de derde titel in vijf jaar voor De Schouwse Ruiters. De blijd schap van de amazones kende geen grenzen, getuige de indianenkreten tijdens de parade en het feit dat in structrice Lutina van der Bijl tradi tiegetrouw in de waterbak werd on dergedompeld. Individueel Daarmee was de lijst successen nog niet afgerond, want ook bij de indivi duele dressuur moesten er nog wat ti tels worden verdeeld. Zoals verwacht kwam Arianne Hanse (met Liza) in de Z klasse te kort om Nicole Slabbe- koorn (met Siri) van de Paardebloem uit Kloetinge van de titel in deze zwaarste categorie af te houden. Sa men met Nieolette Stahlie van Noord Beveland die met Diamond in de ring trad eindigde Arianne Hanse op ge paste afstand van de nummer een in deze categorie, Nicole Slabbekoorn. In de M klasse slaagde Sonja de Feiter er niet in om met haar pony Melcha een greep naar de macht te doen. Daar was haar score te mager voor, iets dat ook van gold voor het puntentotaal van haar clubgenootje Christine Simonse met Layla. De ze ge in deze klasse ging uiteindelijk naar Miranda Zeeman (met Nicolay S) van Dijkruiters. De Schouwse Rui ter amazones Martine Hart met Elza en Eline Struyk met Rocco plaatsten zich voor de eindstrijd in de L klasse. Hier weerhield Evelien Sturm met Ilonka van de Honteruiters beide amazones van titel. Saillant detail is dat de winnende combinatie enkele weken geleden nog behoorde tot de B combinaties. Verrassing' Voor een verrassing zorgde even eens Annemieke Klompe met Nan- dor, een pony die zij nog maar enkele weken bezit. Deze amazone nam deel aan de selectiewedstrijd voor de best- gaande rij pony. Annemieke Klompe eindigde hierbij op een tweede plaats in de eindrangschikking. Gezien het feit dat de nummer één een Brabant se combinatie bleek te zijn kwam An nemieke Klompe de eer van de beste Zeeuwse op dit onderdeel met recht toe. Zij vertegenwoordigt Zeeland dan ook op de UTV die 24 september in Utrecht wordt gehouden. De uitslagen van dit in Tholen ver reden provinciaal kampioenschap zien .er als volgt uit: Clubkampioen klasse Z: Oranjezon uit Vrouwenpolder onder leiding van N. Vos (846 punten). Kampioen sprin gen Z klasse: Rian Dane met Boy van Oranjeruiters (Walcheren). Deze kam pioenen mogen samen met dressuur- kampioene Nicole Slabbekoorn naar de Levade. Dressuur L klasse: Rian Struyk met Prim: 115 punten. Lenny den Boer met Rapid: 112 pnt. Annemieke Klompe met Nandor. 109 pnt. Arina de Oude met Smitty: 110 pnt. Annette van der Have met Jutter: 109 pnt. Martine Hart met Elza: 127 pnt (vier de prijs). Eline St2~uyk met Rocco: 127 pnt. (tweede prijs). Janet van der Wekken met Hassan: 120 pnt (zevende prijs). Dressuur M klasse: Christine Si monse met Layla: 114 pnt. Sonja de Feiter met Melcha: 114 pnt. Dressuur Z klasse: Arianne Hanse met Liza: 155 pnt. Springen B klasse: Rianne Struyk met Prim: diskwalificatie. Springen L klasse; Janet van der Wekken met Hassan: diskwalificatie. Annette van der Have met Jutter: diskwalificatie. Christine Simonse met Layla: 0 fout, 40.22 sec (vijfde prijs). Annemieke Klompe met Nandor: 4 fout. Sprin gen M klasse: Eline Struyk met. Pas cal: 4 fouten. Initiatief van Mevo '80 krijgt dit jaar een vervolg RENESSE - Het primeurtje van vorig jaar, waarmee de Zierikzeese volleybalvereniging Mevo '80 en de eigenaar van het strandpaviljoen De Schorpioen de vele sportieve vakantiegangers vorig jaar een pleziertje bezorgde krijgt dit jaar een vevolg. Zaterdag 20 augustus wordt namelijk op het strand bij de duinovergang aan de Jan van Renesseweg in Renesse het tweede Strandvolleybal- tournooi gehouden. Dit gebeuren begint om 11.00 uur. In je vakantie sportief bezig zijn door op het strand een partijtje vol leybal te spelen is iets waarvoor nog al wat belangstelling bestaat. Met na me aan de Franse stranden schrijven grote aantallen vakantiegangers zich in voor de verschillende volleybal toernooien die daar op het strand worden gespeeld. Dit idee werd vorig jaar door de Zierikzeese volleybal vereniging Mevo '80 opgepikt en uit gewerkt, ARNHEM - De Arnhemse officier van justitie mr. P. Tideman zal aan de rechter-commissaris vragen de bewa ring van de 32-jarige aanvoerder van de Spaanse voetbalclub FC Barcolo- na, J. R. Alexanco Ventosa, te verlen gen. De voetballer werd vrijdag aan gehouden op verdenking van verkrachting van een 20-jarig kamer meisje op het sportcentrum Papen dal bij Arnhem. Alexanco ontkent, maar volgens mr. Tideman is er wel degelijk sprake van verkrachting, al gaat het volgens hem niet om zo'n ernstige zaak dat de meervoudige kamer van de recht bank zich erover zou moeten buigen., Tideman is van plan de zaak zo snel mogelijk voor te leggefi aan de poli tierechter. De maximale straf die die kan opleggen is zes maanden. Vol gens Tideman kan de politierechter binnen tien dagen een uitspraak doen. De rechter-commissaris beslist maandag aan het eind van de middag over de voordracht van de officier van justitie. In samenwerking met de eigenaar van strandpaviljoen De Schorpioen werd dit zandige sportfestijn vorig' jaar voor het eerst op het strand bij de duinovergang aan de Jan van Re nesseweg afgewerkt. In totaal zestien teams bonden toen op sportieve wijze de strijd met elkaar aan. Gezien de positieve reactie besloten de organi satoren om van dit strandvolleybal- len een traditie te maken. Die traditie krijgt zaterdag 20 augustus meer vaste vorm, wanneer op datzelfde stuk strand het tweede strandvolleybaltoernooi wordt afge werkt. In totaal zestien team hebben zich reeds hiervoor ingeschreven. Bij voldoende belangstelling, de organi satie mikt op een deelnemersveld van 25 ploegen, wordt op vijf velden ge speeld. Er wordt' in drie categorieën (da mes; heren en gemengde teams) ge speeld en per team mogen er zes spe lers in het veld staan. Een team kan meerdere spelers hebben, die volgens het indraaisysteem toch hun partij mee kunnen blazen in deze volleybal wedstrijden. De wedstrijden begin nen om 11.00 uur en worden rond de klok van vier uur beëindigd. De eind stand en de prijsuitreiking is een half uurtje later (16.30 uur) gepland. Wie zich voor dit tweede strandvolleybal toernooi op wil geven kan hiervoor tot uiterlijk maandag 15 augustus te recht bij R. Visser, telefoon: 01110- 16743. Elk team moet zelf voor een scheidsrechter zorgen. Deze verzor gen de arbitrage in de poule waarin het team zelf speelt. MILAAN - De 23-jarige Argentijnse aanvaller Ciaudio Borghi speelt ko mend seizoen voor River Plate. Borg hi, die vorig 'seizoen bij het Berlusconi-filiaal Como werd gestald, is eigendom van AC Milan maar daar overbodig door de aanwezigheid van de Nederlandse internationals Gullit, Van Basten en Rijkaard. Borghi werd na het WK in Mexico door AC Milan overgenomen van Argentinos Juniors. ZIERIKZEE - Leon van der Wielen, de Zierikzeese schaatser die in het Zeeuwse wordt beschouwd als een gevaarlijke bedreiging voor de hegemonie van de Beve- landse schaatsers, laat ook in de zomermaanden geen kans onbenut om een aanval op die suprematie in te zet ten. Tijdens de eerste Skeelerwedstrijd, die in Oostka- pelle werd verreden moest de Zierikzeeënaar evenwel de Zeeuwse schaatscracks Frans van den Berge, en Arjaan van de Kreeke en Kees Hoogerland voor laten gaan. Van der Wielen was niet de enige Van den Berge wist die voorsprong Schouwen-Duivelander die in deze op zijn naaste concurrenten tot het eerste Skeeierwedstrijd uitkwam, laatste toe vast te houden, waardoor want ook Piet Bos uit Zierikzee, Piet de man uit Krabbendijke als eerste Aarssen en Fop Fonteyne, beiden uit over de streep ging. Voor de tweede Burgh-Haamstede verschenen in Oostkapelle aan de start, maar kon den zich niet klasseren. Op grond van het geheel geasfalteerde parcours waarover de deelnemers 45 minuten en een ronde lang hun rondjes moes ten draaien werd een spannende en vooral ook snelle wedstrijd ver wacht. Kopgroep Die verwachtingen bleken bewaar heid te worden. Na drie ronden al zorgde het moordende tempo ervoor dat een kopgroep van elf rijders werd gevormd, waarin alle favorieten voor de eindzege vertegenwoordigd waren en waarin ook Leon, van der Wielen zijn draai gevonden leek te hebben. Dit hoge tempo eiste zijn tol: vele deelnemers moesten halverwege de wedstrijd ervaren dat ze wat al te voortvaren van start waren gegaan met het gevolg dat ze door de stug voortskeelerende kopgroep werden gedubbeld. Het was schaatscfack Frans van den Berge uit Krabbendijke, die zich aan de greep van de kopgroep ont worstelde. Van den Berge slaagde er in om een voorsprong van zo'n 25 me ter op te bouwen. Van der Wielen deed nog een poging om het gaatje te dichten. Hij slaagde erin om Van den Berge tot op tien meter te naderen, maar moest toen gas terugnemen waardoor hij in de voorste gelederen van de kopgroep verder meedraaide De kopgroep die aanvankelijk uit elf deelnemers bestond was inmid dels al behoorlijk uitgedund door het wegvallen van vijf man, voor wie het skcelergeweld van de andere zes, Ar jaan van de Kreeke, Geert van der Weyden, Kees Hoogerland, Kees Kou ter, Leon van der Wielen en een een zaam op kop rijdende Van den Berge. plaats werd in die laatste meters van de wedstrijd nog een felle eindsprint ingezet, waarbij drie deelnemers na genoeg gelijktijdig over de streep gingen. Uiteindelijk bleek het Kees Hoogerland uit Yerseke te zijn die als tweede eindigde voor Arjaan van de Kreeke uit 's-Heer Arendskerke. De top tien van deze wedstrijd: 1. Frans van den Berge (Krabben dijke). 2. Kees Hoogerland (Yerseke). 3. Arjaan van de Kreeke ('s-Heer Arendskerke). 4. Leon van der Wielen (Zierikzee). 5. Kees Kouters (Tilburg). 6. Geert van der Weyden ('s-Heer Hen drikskinderen). 7. Piet Koorneef (Maasland). 8. Flip Salomé (Bres- kens). 9. Jaap Nieuwenhuize ('s-Heer Arendskerke). 10. Steven Zoon (Roc- kanje). Het klassement voor de lei- dersprijs wordt aangevoerd door Frans van den Berge. Op de tweede plaats staat Kees Hoogerland, terwijl Leon van der Wielen als derde staat genoteerd. Leon uan der Wielen (l) hier samen met zijn plaatsgenoot Piet Bos bezig met het maken van de nodige trainingskilometertjes, eindigde tijdens een skee lerwedstrijd in Oostkapelle op een verdienstelijke vierde plaats. NIEUWERKERK - De wedvlucht vanuit Bergerac, een tocht over acht honderd kilometer, heeft een over winning opgeleverd voor de Duive- landse duivenmelker J. J. M. Steketee. Deze won de eerste prijs met de vroegste duif van Schouwen- Duiveland. In totaal 191 duiven wer- den om 14.00 uur in de Franse plaats gelost. De snelste duif arriveerde om 04.21 uur op de plaats van bestem ming, hetgeen neerkomt op een ge middelde van 1654 nieter per minuut. De uitslagenlijst van deze lanmge wedvlucht ziet er als volgt uit: J. J. M. Steketee 1. 2, 9, 19, 20, 22. 36. 41 (25); Comb. Knop-Stouten 3 (6); W. N. Luiting 4, 7, 12, 23, 24, 30, 33. 40 (11); Comb. Dane-Dooge 5, 15, 17 (15); N. Klink-Reinhoud 6, 44, (7); Comb. Koning-Rouwit 8.10.14, 27, 31. 37, 39, 42 (23); J. Folmer 11, 43 (4); L. J. v. d. Wielen 13, 34, 47 (12); A. de Jonge 16, 46. 48 (8); J. M. Juinelet 18, 29, 45 (5); C. Bal 21 (2); H. P. van Noorden 26 (14); L. J. de Bruine 28 (6); J. A. Ge braad 32 (12); C. Schcffers 35 (5); L. C. IJzelenberg 38 (4). De wedvlucht vanuit het Franse Creil (290 kilometer) leverde een eer ste prijs op voor N. Klink-Reinhoud. Deze had in totaal dertig duiven in concours. A. de Jonge was eveneens succesvol. Zijn veertien duiven be zorgden hem een derde prijs, terwijl de combinatie Van Dijke tweede werd. In totaal 459 duiven werden om 06.45 uur gelost voor deze tocht over 290 kilometer. De prijsduif van Klink-Reinhoud legde de afstand af met een gemiddelde snelheid van 1428 meter per minuut. De uitslagenlijst van deze tocht ziet er als volgt uit: N. Klink- Reinhoud 1, 5,10, 15,18, 32, 34. 44. 46, 48. 50, 55, 59. 61, 78, 90. 98 (30); Comh. Van Dijke 2, 7,12.16. 25, 27. 37, 40, 54, 60, 69, 73, 75, 77, 82, 86. 97, 99.106,108 (59); A. dc Jonge 3, 63, 92 (14); L. C. IJ zelenberg 4. 6, 17. 19. 36. 84, 100, 101 (23); J. J. Douwcs 8. 9, 11, 20, 65. 68 (20); C. Scheffcrs 13. 57. 74. 81, 91. 93 (16); A. J. Knop 14, 23 (16); L. J. v. d. Wielen 21. 24, 31, 35. 104. 105, 109, 110 (14); J. dc Waal 22. 28. 30. 49, 64. 107 (50); Comb. Dane-Dooge 26, 112, 113 (21); J. van Bcvercn 29, 56, 88 (9); A. Hagestcijn 33.114,115 06); J. A. Hobé 38. 53, 72 (13); L. J. dc Bruine 39. 41. 42, 80. 95 (18); J. C. van Fclius 43. 83 (8). A. de Rende 45. 51. 85. 89 (9); H. v. d. Maas 52. 87 (11); C. Krijger 62 (11); C. Bal 66 (18); Comb. Knop-Stouten 67. 79 07); J. A. Gebraad 70. 71. 102. 103 (24). J. M. Jumclct 76. 96 08); P. H Steketee 94 (4); H. P. van Noorden 111 06).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7