Meer onderzoek naar de recreatiecriminaliteit Karavaan van twaalf stoom- voertuigen op Dammenroute Gestolen auto weer terug Daders inbraken aangehouden Geen krant ontvangen? INSTALLATIE TECHNIEK Installatie politie- commandant in Zierikzee Vergadering commissie Algemene Zaken Veerboot knalt op kade: drie gewonden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 augustus 1988 Nr. 24384 3 LONDEN - Sarah, hertogin van York, is in Londen bevallen van haar eerste kind, een dochter, zo werd door Buckingham Palace bekendgemaakt. De hertogin is de echtgenote van prins Andrew, de tweede zoon van ko ningin Elizabeth. Z1ERIKZEE De rijkspolitie maakte vandaag geen melding van nieuwe inbraken, maar wel van de oplossing van een aantal eerder ge pleegde misdrijven. Via een tip van een burger uit Rotterdam, die plotse ling een autoradio te koop kreeg aan geboden, kon de Rotterdamse politie de 26-jarige W. H. van de H. uit Zie- rikzee en de 27-jarige H. van V. uit 's Gravenhage aanhouden. Tben bleek dat de autoradio, die te koop werd aangeboden, afkomstig was van een inbraak in Zierikzee werden de twee mannen overgebracht naar Zierikzee voor verder onder zoek. Daarbij bleek dat de radio af komstig was uit een Duitse auto die op een parkeerterrein te Zierikzee stond. En dat beide 'heren' ook de da ders waren van de diefstal van de per sonenauto van M. G. uit Zierikzee op 30 juli jongstleden. Het voertuig is te ruggevonden. De beide mannen zit ten nog in voorarrest. ZIERIKZEE - Naar aanleiding van recherchewerk is de rijkspolitie erin geslaagd drie mannen aan te houden die vermoedelijk verantwoordelijk zijn voor een groot aantal inbraken in kantoren en kantines die de afge lopen tijd in Walcheren en Schouwen-Duiveland werden ge pleegd. Het gaat om de 23-jarige P. K. de B., de 23-jarige R. P. M. N. en de 28-jarige A. C. N. S. alle drie uit Middelburg. Zij werden verhoord in het politiebu reau te Zierikzee en hebben tot nu toe twee zaken bekend. Op 23 juli pleeg den zij de inbraak in een kantoor aan de J. J. Boeyesweg te Burgh-Haam- stede waarbij een videorecorder, een cassetterecorder, versterkers, geld en postzegels werden gestolen. Het geld werd opgemaakt en een gedeelte van de apparatuur werd verkocht. Hetge- ne dat onverkoopbaar bleek werd in de gracht te Middelburg gegooid. De aangehouden mannen bekenden ver der een inbraak op 18 mei in een club gebouw van de korfbalvereniging Swift te Middelburg waarbij geld werd gestolen. Twee van hen zijn in middels op vrije voeten gesteld. De politie is nog bezig met verhoor van R. P. M. N. omdat men hem verdenkt van nog meer inbraken in kantoorge bouwen. Betrokken gemeenten zonden 5.000 gulden moeten bijdragen ZIERIKZEE - Niet vanwege een negatieve situatie, maar om het imago van Zeeland, als rustige en veilige omgeving om vakantie te houden, ook in de toekomst te kunnen blijven waarmaken. Dat is het uitgangspunt van een nieuw onderzoek naar recreatie criminaliteit in de Zeeuwse vakantiegebieden. Als het aan het college van gs ligt wordt een bedrag van ruim 260.000 gulden beschikbaar gesteld voor een dergelijk on derzoek dat op wetenschappelijke wijze zou worden uitgevoerd door het Criminolo gisch Instituut te Groningen. Criminaliteit onder jongeren was de indirectie aanleiding voor een nieuw onderzoek in Zeeland. Het voorstel voor een onderzoek naar de recreatiecriminaliteit in va kantiegebieden kwam in eerste in stantie van het korps Rijkspolitie district Zeeland. In 1984 startte dit korps op eigen inititatief voor het eerst een dergelijk onderzoek in Re- nesse. Met behulp van de uitkomsten daarvan wordt nu al enige tijd ge tracht het criminaliteitsprobleem te rug te dringen. Na dat eerste onderzoek van de po litie werd in Renesse een vervolgon derzoek gedaan door het Criminolo gisch Instituut uit Groningen. Dit was vooral gericht op de gedragingen van de recreanten en in het bijzonder de jeugdigen. Om de in Renesse opge dane kennis ook elders in Zeeland te benutten startten de rijkspolitie en het Zeeuwse Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs startten vervolgens het project Preventie op Deltahoogte. De politie vond het echter gewenst komstige ontwikkelingen in de re creatie en werd ingegeven door min der gunstige ervaringen in het verleden. Zoals de jeugdcriminaliteit in Renesse. De onderwerpen waarop het criminologisch instituut zich zal richten zijn: geweldsdelicten in uit gaanscentra, diefstal uit voertuigen, rijden onder invloed, handel en ex port van drugs, inbraken in tweede woningen en onbeheersbare gebie den. Maatregelen Veertien Zeeuwse gemeenten, die direct zijn betrokken bij de recreatie, hebben aangegeven welke concrete maatregelen in hun gemeente geno men zouden moeten worden om de recreatie-criminaliteit zo veel moge lijk te voorkomen. Zo noemt Zierik zee een uitbreiding van het aantal nachtbranders, 160 extra lichtmasten en meer parkeertoezicht. Ook de overige gemeenten op Schouwen- Duiveland hebben dergelijke maatre gelen ingediend om voor subsidie in aanmerking te komen. Volgens gs zal met een wetenschappelijke onder bouwing (via het onderzoek) de kans groter worden dat hiervoor een finan ciële bijdrage van het rijk wordt ver kregen. Het provinciaal bestuur wil 75.000 gulden bijdragen in de kosten voor het onderzoek. Gs is van mening dat elk van de 14 betrokken gemeenten 5000 gulden zou moeten bijdragen en de stuurgroep Bestuurlijke Preven tie 120.000 gulden. PARIJS - Vijftien gewonden, van wie er vier ernstig aan toe zijn. Dat is de voorlopige balans van een treinon geluk dat zich heeft voorgedaan op het Parijse station Gare de l'Est. Uit een eerste onderzoek is gebleken dat de remmen van de trein niet goed functioneren. Advertentie om een nieuw wetenschappelijk on derzoek te laten verrichten door het Criminologisch Instituut en wel naar de recreatieontwikkeling in Zee land. Een plan dat niet doorging van wege de te hoge kosten (700.000 gul den). Na een aanpassing ligt er nu een nieuw plan op tafel dat ruim 260.000 gulden kóst en wel de goed keuring kan wegdragen van het col lege van gs. Het onderzoek is gericht op toe- Heeft u per abuis geen krant ontvangen of is het tijdstip van bezorging wellicht ongebruike lijk, belt u dan nog dezelfde dag met de Zierikzeesche Nieuwsbode. Door de vakantieperiode is er een aantal wisselingen in de bezorging. Hierdoor bestaat de mogelijkheid, dat de bezorging niet zo verloopt als u gewend bent. U kunt dagelijks tot 18.00 uur bellen naar het kantoor: 01110 - 16551 en tussen 18.00 - 19.00 uur met 01119 - 1941 INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL, 01110-16255 ZIERIKZEE - Vanwege een verbouwing van de Abdij in Middelburg wordt de nieuwe commandant van het district Zeeland van de rijkspolitie in de Nieuwe kerk te Zierikzee geinstalleerd. Dat zal gebeuren op maan dag 19 september om 15.00 uur. Het gaat om de dirigerend offi cier der rijkspolitie 2e klasse A. A. Smeels. Hij wordt de op volger van J. J. Veenstra die on geveer zeven jaar in de functie van commandant van het dis trict Zeeland werkzaam was. NIEUWERKERK - Een brief van de Zeeuwse Milieu Federatie inzake het gescheiden inzamelen van afval. Dat is een van agendapunten die aan de orde komen tijdens een openbare vergadering van de Duivelandse commissie Algemene Zaken in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. De vergadering wordt gehouden op woensdag 17 augustus om 15.30 uur in vergaderkamer drie en kan door elke belangstellende worden bijgewoond. De agenda meldt verder: aflossing hypothecaire geldlening, verkoop grond aan G. van 't Hoff te Ooster- land, de behandeling van een beroep schrift tegen de weigering om een bouwvergunning te verlenen aan W. A. Stoutjesdijk te Nieuwerkerk, de vaststelling van een aantal wijzigin gen in de (modèl)-bouwverordening, de herziening van het komplan Oos- terland ten behoeve van de vestiging van een gordijn-atelier en de plan- ningslijsten nieuwbouw en verbete ring van huizen van 1989 tot 1993. Van Vlissingen naar Hellevoetsluis op dinsdag 16 en woensdag 17 augustus BURGH HAAMSTEDE/RENESSE - Op dinsdag 16 en woensdag 17 augusuts levert de Zeeuwse Dammen route een wat minder gebruikelijk beeld dan normaal. Tussen de ongetwijfeld vele kusttoeristen bevindt zich dan een karavaan die zich met wat meer moeite en wat minder snelheid voortbeweegt dan de tegenwoordige techniek mogelijk maakt. De karavaan bestaat uit twaalf stoomvoertuigen die op weg zijn van Vlissingen naar Hellevoetsluis om daar de tiende uitgave van de vestingdagen en het Stoomweekend op te luisteren met hun aanwezigheid. De energiebron van weleer blijkt nog steeds razend populair. Elk jaar weer begeven vele liefhebbers zich naar Hellevoetsluis om het stoomspektakel mee te kunnen ma ken. Er is dan ook van alles te bele ven op het gebied van stoom. Naast stoomvrachtauto's, walsen en door stoom aangedreven zaagbanken zijn er ook miniatuutreinen op stoom te zien en liggen er in de ha ven van Hellevoetsluis stoomsleep- boten. Jubileum Het stoomweekend van Helle voetsluis beleeft dit jaar haar jubileum-uitgave. Voor de tiende keer verzameld zich alles wat met stoom te maken heeft in de oude marinestad om daar drie dagen lang aan den volke getoond te wor den. Een jubileum kun je niet onge merkt voorbij laten gaan en daarom is besloten er dit jaar een extra groot feest van te maken. Het Stoomweekend in Hellevoet sluis wordt gehouden op 19, 20 en 21 augustus. Maar voor diegenen die dat weekend verhinderd zijn zijn er meer mogelijkheden om de oude stoomvoertuigen te bewonderen. Een gedeelte van de deelnemers verzamelt zich dinsdagmorgen 16 augustus vroeg op het terrein van de Olau Line in Vlissingen om daar een 100 kilometer lange tocht langs een aantal bekende zeeuwse plaat sen te beginnen. Het is dé bedoeling dat de bonte stoet zich om 8.00 uur in beweging zet. De karavaan wordt Een van de oude stoomwalsen die meedoet aan de tocht van Vlissingen naar Hellevoetsluis. Men hoeft op 16 en 17 augustus niet vreemd op te kijken van het zien van rookpluimen aan de horizon. Op die dagen trekt een karavaan van 12 stoomvoertuigen van Vlissingen naar Hellevoetsluis. om 10.00 uur in Middelburg ver wacht. Daar wordt men ontvangen door de gemeente en om 12.30 ver trekt het gezelschap weer, op weg naar de Veersegatdam. Neeltje Jans Van de Veersegatdam vertrekken de stoomvoertuigen om 15.00 uur naar Neeltje Jans. Als alles volgens de planning verloopt arriveert men omstreeks 16.15 op Neeltje Jans. VandaAr wordt koers gezet naar Haamstede waar men rond 18.00 uur hoopt te arriveren. De karavaan houdt steeds een half uurtje halt in de verschillende plaatsen. Rond 19.00 uur trekt dc karavaan door Renesse waar wordt overnacht op de parkeerplaats aan de Laonc, bij het terrein van voetbalvereni ging Renesse. Na de nodige nachtrust en een nieuwe voorraad water en kolen voor de machines wordt woensdag 17 augustus om 10.00 koers gezet naar de Brouwersdam. Naar ver wachting komt de karavaan daar aan om 12.00 uur. Daar wordt weer een pauze ingelast, dit koer blijft men een uur staan, om vervolgens door te rijden naar Goedereede. Vandaar wordt het laatste traject afgelegd en rijdt men via de Ha- ringvlietsluizen naar Helle- voetsluit. Het is de bedoeling dat de stoet rond 17.00 uur Hellevoetsluis binnenrijdt. De deelnemers worden na aankomst ontvangen in het ge meentehuis van Hellevoetsluis. BRESKENS - Drie passagiers van de veerboot Vlissingen-Breskens zijn licht gewond geraakt toen de enkel- deksveerboot Prinses Beatrix door nog onverklaarbare oorzaak te hard met de aanlandingsfuik in Breskens in aanvaring kwam. Er werden ook negen auto's en twee motorfietsen beschadigd. De Prinses Beatrix kon ondanks de klap in de vaart blijven. Volgens di recteur T. Oostinga van de Provincia le Stoombootdienst Zeeland zal maandagavond na het uit de vaart ne men van de veerboot het onderschip van de Prinses Beatrix worden on derzocht. Het is niet duidelijk waar door de kapitein van de veerboot de zaak niet in de hand heeft kunnen houden. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen; Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19,00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 of 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42.25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de fopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag. donderdag en vrijdag. Advertentietarieven 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6o/o BTW. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3