Koninklijke onderscheiding voor jubilerende werknemers VW-dealer Nu hoogtepunt vakantiedrukte! Vakantiedorp Aquadelta grandioze bingo-avond DE ZIERIKZEESCHE COURANT AQUADELTA RECREATIE Auto's uitgebrand AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Diefstal uit auto's v O w VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1988 144ste jaargang Nr. 24382 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De eerste voorwaarde om een onderscheiding werke lijk waardig te zijn, is er niet naar te dingen als men haar heeft verdiend. A. Tournier Na 40 jarig-dienstverband bij automobielbedrijf Slager BV BROUWERSHAVEN - „U denkt zeker dat het mij in de bol geslagen is dat ik al deze details vertel. Maar dat heeft een bedoeling". Dit aanloopje nam loco-burge meester Ph. J. van Ast van Brouwershaven alvorens hij de jubilarissen P. Smalheer en J. van der Weele, beiden werknemers bij het eveneens jubilerende automobielbedrijf Slager BV, ieder een koninklijke onderscheiding opspeldde. Van der Weele kreeg de eremedaille in goud behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Voor Smalheer was er de zilveren medaille. Loco-burgemeester Pk. van Ast speldt de ere-medaille in goud op bij jubilaris J. van de Weele, onder het toezicht oog van diens vrouw. Jubilaris P. Smalheer kijkt toe. Van Ast dook in zijn toespraak in het verleden en verhaalde van het al lereerste begin. Van een begin toen er nog geen sprake was van een automo bielbedrijf maar Slager Sr, beter be kend als Chris Slager een bedrijf startte dat zich bezig hield met onder houd en reparatie van landbouw werktuigen. Boerenschuur Van Ast: „Slager Sr. begon 56 jaar geleden op deze zelfde plaats. Hier stond toen nog een boerenschuur. Hij begon zijn bedrijf in een tijd dat dat niet gemakkelijk was. In eerste in stantie hield hij zich bezig met repa raties van landbouwwerktuigen en pas later kwam daar ook onderhoud aan auto's bij". Van Ast riep in herinnering dat het aantal auto's op Schouwen-Duive- Advertentie in Bruinisse organiseert zondag 7 augustus een met als hoofdprijs: Kleurentelevisie/ Compact-discspeler. Locatie: Pleintheater Centrum Aquadelta Aanvang: 20.00 uur WASHINGTON - President Reagan heeft aan het congres gevraagd ak koord te gaan met nieuwe militaire hulp voor de contras omdat Managua zijn beloften van hervorming niet is nagekomen. De president stelde het congres voor te beginnen met het toe wijzen van de 18 miljoen dollaar aan wapens die zijn bevroren sinds het de militire hulp in februari stopzette. land in die tijd nog op de vingers van een hand kon tellen. „Dat kun je je nu nauwelijks meer voorstellen", al dus Van Ast.„De auto is nu niet meer weg te denken uit onze samenle ving". Van Ast zei zich nog verschillende mijlpalen in de ontwikkeling van be drijf van Slager te herinneren. „Ik weet nog dat de eerste Volkswagen naar Brouwershaven kwam. Ik zat toen nog op de lagere school en na schooltijd ging ik naar Slager, want daar stond een auto. Maar ik vond ei genlijk, dat kan ik nu na al die jaren wel zeggen, dat het een auto was die helemaal niet kon". Rond „Die auto was helemaal rond, de motor zat achterin en dan was het nog geen watergekoelde, maar een lucht- gekoelde motor. En dan die kleur: grijs. Een auto moest zwart zijn, of in ieder geval donker van kleur", aldus Van Ast. Maar het bleek al snel wel te kunnen. „Want na een aantal jaren gonsde het van de Kevers in Brou wershaven. En niet alleen het aantal auto's groeide, maar ook het bedrijf van Slager. Een bedrijf waar je niet meer omheen kunt en wat niet meer weg te denken is uit Brouwershaven" Van Ast stak vervolgens de lof trompet over de service van het be drijf en de werksfeer die er heerst. „En een automobielbedrijf staat of valt met een goede behandeling van je klanten". Vervolgens richtte Van Ast het woord tot de twee jubilerende werk nemers van Slager. „Eén van die twee nam behalve het loonzakje ook de dochter van de baas mee naar huis", aldus Van Ast. „Maar ze hebben alle bei veertig jaar'hun beste krachten gegeven aan het bedrijf, wat op zich al uniek is. Ze hebben alle verande ringen meegemaakt. Van Bahco tot electronische appratuur" Jong Volgens de inlichtingen van Van Ast zijn zowel Smalheer als Van der Weel op jeugdige leeftijd bij het be drijf van Slager komen werken. „Ze waren allebei vijftien jaar oud. Maar Van der Weel is 2 maanden ouder en dus begin ik bij de oudste. Van der Weel kwam op 4 augustus 1948 in dienst bij Slager. Hij begon als mon teur en op 29 juli 1975 xvercl hij als mede-vennoot belast met de dagelijk se leiding van de reparatiewerk plaats". Van Ast stelde dat Van der Weel ook een groot aantal nevenfunkties ver vult. „Hij heeft zijn 25-jarig jubileum al gevoerd als bestuurslid van de Ver eniging tot Stichting en instandhou ding van een School met de Bijbel". Verder is Van der Weel sinds 1957 als ouderling aktief binnen de kerk. Verder is Van der Weel sinds '83 ak tief als chauffeur-pompbediende bij het vrijwillige brandweerkorps van Brouwershaven. „En, tot slot, is van der Weel vanaf 1964 lid van het be stuur van de Technische School Schouwen-Duiveland", aldus Van Ast. Het maatschappelijk leven van Smalheer vertoont enige overeen komsten met dat van Van der Weel. Ook hij is bijvoorbeeld aktief binnen de vrijwillige brandweer. Commandant „Hij begon in 1963 bij het brand weerkorps als brandwacht tweede klas. Maar hij klom als snel op en werd in 1973 ondercommandant en in 1967 commandant van het vrijwillige brandweerkorps van Brouwersha ven". Ook Smalheer is, al 25 jaar, ak tief binnen de Nederlands Hervorm de kerk. Na al dit verbale geweld van Van Ast was de tijd gekomen om de jubi larissen de koninklijke onderschei ding op te spelden. Daarbij werden ook de echtgenotes van Smalheer en Van der Weel in het zonnetje gezet. Zij kregen een bloemetje aangebo den. Namens het bedrijf kregen de jubi larissen later uit handen van C. J. Slager een enveloppe met inhoud. „We wilden eigenlijk iets leukers ver zinnen, maar dat lukte niet en dus is het een enveloppe met inhoud gewor den. We hebben veertig jaar lief en leed gedeeld 'en Piet, ik weet nog dat wij samen bij verbouwingen de elec- triciteitsleidingen aanlegden", aldus Slager. Hij had ook een persoonlijk woord voor Van der Weel en uitte de wens dat het nog maar lang zijn com pagnon mocht blijven. Geweldig Ook de twee jubilarissen voerden het woord. Smalheer hield het kort en zakelijk. „Ik ben blij dat er zoveel mensen gekomen zijn. Het is werke lijk een geweldige opkomst. Ik wil u daar allemaal hartelijk voor bedan ken". Van der Weel trok wat meer tijd uit voor zijn dankwoord. Hij stak uit gebreid de loftrompet over het be drijf en vergat ook niet de samenwer king met Volkwagenimporteur Pon's automobielbedrijf BV te roemen. „We worden elke dag bevoorraad met onderdelen. En ze komen altijd op tijd en dat mag je toch wel een unieke service noemen", aldus Van der Weel. „Ik hoop dat we het nog lang vol kunnen houden". Namens Pon's automobielbedrijf werd het woord gevoerd door de heer Ladage. Hij bood Smalheer een boorstatief aan. Van der Weele kreeg uit handen van Ladage een tuinstoel. De heer Van Mill voerde het woord in zijn hoedanigheid als voorzitter van de afdeling Zeeland van de BOVAG. HAAMSTEDE - In de afgelopen nacht zijn op het terrein van een cam ping aan de Kloosterweg bij Haam stede twee auto's uitgebrand. Een schadepost van in totaal 7000 gulden. Men vermoedt dat de brand is aan gestoken. Vanmorgen om 4.15 werd de brand gemeld. Eigenaars van de auto zijn de broers J. de P. uit Oudekerk aan de Ijssel en T. de P. uit Krimpen aan de Ijssel. De brand werd geblust door het korps Haamstede van de vrijwil lige brandweer WesterschouWen. De ze kon niet voorkomen dat beide auto's geheel uitbrandden. De restan ten van de auto's zijn voor nader on derzoek naar een garage in Zierikzee vervoerd. Advertentie Dit nummer bestaat uit 8 pagina's U6b pe 811.1* uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 fP] b.g.g. 1585 of 1385 MM BROUWERSHAVEN/HAAMSTE DE - Donderdagmiddag werd inge broken in de auto van M. S. uit Issel- burgh. Deze stond geparkeerd langs de Brouwersdam. Volgens de aangifte van S. moet de diefstal in een half uur tijd zijn ge beurd, tussen 10.30 en 11.00 uur. Door middel van braak verschaften de die ven zich toegang tot de auto. Uit de auto werd een tas gestolen waarin zich geld en persoonlijke papieren be vonden. Naar schatting 450 gulden in verschillende valuta werd ont vreemd. P. B. uit Westerschouwen deed bij de politie aangifte van dief stal van diefstal van de autoradio. De auto van B. stond geparkeerd langs de Hoge Hilleweg in Westerschou wen. De diefstal gebeurde in de nacht van woensdag op donderdag. De schade bedraagt naar schatting 300 gulden. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zonnig De regio staat zonnige perioden te wachten. Na een nachtelijk wolken dek is er een matige west-noord westenwind. De maximum tempera tuur bedraagt 22 graden; aan zee 20 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 9 augustus: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: oost 3 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 27 graden Windkracht: oost 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 aug. Zon op 06.10, onder 21.21 Maan op onder 17.37 7 aug. Zon op 06.12, onder 21.19 Maan op 00.29, onder 18.47 8 aug. Zon op 06.13, onder 21.17 Maan op 01.13, onder 19.41 Nieuwe Maan: 12 augustus (14.31) Temperatuur kustwater: 18 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het centrum van een bo ven Bretagne aanwezig hogedrukge- bied wordt op zaterdagmiddag boven de Benelux verwacht. Al in de ko mende nacht valt daardoor de wind aan de grond vrijwel weg. In de bo venlucht drijven met de aldaar aan wezige westelijke stroming vanaf de Noordzee nog af en toe wolkenvelden ons land binnen. Regen wordt uit de ze bewolking niet verwacht. In de komende nacht ontstaan plaatselijk mistbanken. Overdag blijft het kwik aan de kust en in het Waddengebied bij een zwakke wind van zee bij een graad óf 20 steken. In het zuiden van het land, waar de op klaringen het langdurigst zijn kan de 25 graden worden gehaald. Ook op zondag staat ons land in het teken van het genoemde hogedrukge- bied, het wordt dan zonnig en warm. Foto: Johan Junior. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Toeristendag Zierikzee beleeft volgende week dinsdag haar laatste toeristendag van het seizoen 1988. (Pag. 2). Zwerfdieren Het dierenasiel in Zierikzee heeft het druk met zwerfdieren in de vakantieperiode. (Pag. 3). Groen Oud-archivaris Wiebe Keikes gaat na hoe groen oud-Z'iehkzee was. (Pag. 6). Fietsen De rijwieltoerclub Schouwen-Duiveland al tien jaar thuishaven voor toerfietsers. (Pag 7).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1