CAFE-REST. DE MEEUW Kksfck of Modern College neemt voorlopig standpunt in voor herinrichting binnenstad Bijzondere kunst in Haamstede Mens en dier ZATERDAG 30 JULI Kort/Geense verrassen in Westhoektoernooi dubbels O lotus Badplaats Diefstal uit woning Minister stimuleert vertrek politie personeel DEURLOO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEFSCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 juli 1988 Nr. 24378 3 Renesse moet binnen vijfjaar weer een badplaats worden voor het gehe le gezin. Dat is het uitgangspunt van de gemeente Westerschouwen in de strijd tegen de recreatie-criminali- teit aldaar. Dat de gemeente de nood zaak inziet en daadwerkelijke stap pen onderneemt spreekt haast voor zichzelf. Dat er ook bij de onderne mers een groeiend besef is, dat het zo niet verder kan, is minstens zo loffe lijk. Momenteel wordt de portemon nee nog gevuld met inkomsten van uit de jongerengroep. De verleiding is groot om de narigheden stilzwij gend te accepterenWeet wat je hebt, weet niet wat je krijgt. Toch partici peren de ondernemers in meer of mindere mate in het nieuwe beleid'. Dat is van uitermate groot belang. Het aantrekken van een ervaren cri minoloog alleen zet geen zoden aan de dijk. Zijn ideeën en uitgangspun ten moeten in de praktijk uitgevoerd worden. Dat Renesse misschien na drie jaar al een familiebadplaats lijkt te worden, mag misschien als wat al te optimistisch betiteld wor den. Maar de wil om te veranderen is er gelukkig. Hopelijk zal een éénma lig incident (want dat kan niet uitge sloten wordende bestuurlijke opi nie niet veranderen. Ook is het te hopen, dat bijvoorbeeld een vecht partij de bereidwillige medewerking van dees en gene niet aantast. In Re nesse is sprake van een lange ter- mijnbeleid, waarbij aan een groot aantal jaren gedacht moet worden. Dat beleid zet je niet in de kast na een incident van misschien nog geen tien minuten. AvdW Advertentie Noorddijk 32, Bruinisse, telefoon 01113-2214 Na een maand verbouwen is ons cafe weer geopend vanaf om 17.00 uur. Het restaurant is nog gesloten tot 1 september. Cafetaria geopend tot 23.30 uur. TOT ZIENS IN DE MEEUW Geen verkeersdrempels in centrumgebied ZIERIKZEE - De herinrichting van het Zierikzeese centrumgebied is een stapje dichterbij gekomen, nu bur gemeester en wethouders een voorlopig standpunt heb ben ingenomen. Dit na discussie over zaken, die tijdens een openbare hoorzitting naar voren waren gekomen. Op 13 september wordt over het voorlopige standpunt ge sproken in een gecombineerde vergadering van de com missies middenstand en verkeer. Vierde editie tennisevenement BURGH-HAAMSTEDE - Het tennisduo Gerrit Kort en Rinus Geense heeft in het Westhoektoernooi te Burgh-Haamstede voor een verrassing gezorgd, door in het herendubbel bij de veteranen het favoriet geachte koppel Bertus Bleyi/Piet Noordermeer te verslaan. Dat de daarmee behaalde plaats in de halve finale voor de winnaars duidelijk verdiend was moge blijken uit de cij fers: 6-1 en 6-2. Eerder in de week waren Willem Dettiengmeier en Patrick Meuldijk in het toernooi sterk voor de dag ge komen. Het jeugdige koppel drong door tot de kwartfinale herendubbel- D via een zege op Frank Schubert/ Robin Verdam: 6-3 6-8 6-4. In het tennis-evenement, dat louter uit dub belspelen bestaat en dit jaar aan de vierde editie bezig is, deden zich ver der geen surprises voor, want de ge plaatste koppels bleven allemaal overeind. Advertentie Het standpunt van het college om vat de volgende zaken. De rijbaan breedte nabij de panden op de hoek Havenpark ZZ/Kraanplein wordt verbreed van 7,5 tot 9 meter, zodat het voetgangersgebied ter plaatse ander halve meter smaller wordt. De ge plande rijbaanbreedte aan het Ha- vanpark ZZ van vier meter wordt uitgebreid tot vijf meter. Daardoor worden mogelijke opstoppingen bij de ter plaatse gevestigde bedrijven, wanneer er geladen of gelost wordt, voorkomen. Bovendien worden de hoeken bij de Sint Jacobstraat afge schuind. Geldtransport Met het oog op de bereikbaarheid van banken voor geldtransporten wordt een inrit met wegneembare pa len gemaakt voor de Amrobank. Voor de Nutsspaarbank is deze voorzie ning niet nodig en mogelijk als de rij baanbreedte aan het Havenpark op vijf meter wordt gebracht. Om het parkeren van auto's voor in de Gast- huiskerk te houden rouw- en trouw- diensten mogelijk te maken wordt de rijbaanbreedte voor en ter weerszij den van de Beurs vergroot van vier naar 4,5 meter. Aan de oostzijde van het Kraan- plein wordt een parkeerstrook aan gelegd (langsparkeren). De breedte van de voetgangersoversteekstrook op het Havenplein van 2,5 meter wordt teruggebracht tot een breedte van 1,5 meter. Dit om te voorkomen, dat de voetgangersstrook als par keerplaats wordt gebruikt. De be staande rijbaanbreedte ter hoogte van de overgang Kraanplein/Oude Haven ZZ (flesschals) wijzigt niet. De geplande voetgangersstrook langs de Oude Haven NZ tussen de Mosselstraat en de Paardenstraat wijzigt niet. De geplande rijbaan- breedte van de Oude Haven NZ wij zigt niet. In het plangebied worden geen verkeersdrempels aangelegd. Waar mogelijk worden de stal lingsmogelijkheden voor (brom)fiet- sen uitgebreid. Voor het uitstallen van goederen is en blijft een vergunning van b en w nodig. Aan de vergunning wordt on dermeer het voorschrift verbonden, dat de uitstalling van de goederen tot maximaal een meter buiten de eigen stoep mag plaatsvinden. Dit mits voor de voetganger altijd een vrije loopruimte van twee meter over blijft. Vanzelfsprekend moeten voor het gebruik van openbare gemeente grond precariorechten worden be taald. Advertentie over vitrages engordijnen Het moge duidelijk zijn, dat boven beschreven punten een voorlopig standpunt van het college inhouden. Op 13 september komen de twee ge noemde commissies om 19.30 uur bij een. De vergadering is openbaar toe gankelijk en er is spreekrecht voor belangstellenden. Als de raad aan het einde van de bestuurlijke rit geld be schikbaar stelt, kan met uitvoering van het plan worden begonnen. Die uitvoering zal in fasen plaatsvinden. Naar verwachting kan in het voorjaar van 1989 begonnen worden. De stand van zaken is in de ver schillende categorieën als volgt. Damesdubbel-D. Naar kwartfinale: L. Begemann/E. van de Cingel, D. Meuldijk/C. Wolfs, A. Admiraal/A. van der Wiel en E. Hoogstraten/S. Santos da Silva. Naar halve finale: E. Atoon/M. Hart(l), J. Klaver/H. Kla ver, T. Kort/J. Glimmerveen. Gemengd dubbel-C. Naar kwartfi nale: M. Hart/H. den Ouden, J. Ga- sielle/A. Goedegebure(2), R. van Zwieten/R. Argelo, C. Roda/J. Ge- leijnse. Naar halve finale: J. Tuk/B. Bleyi, C. de Waal/S. van Opstal(l) en M. Quartel/M. de Vlieger. Herendubbel-D. Naar kwartfinale: W. Hart/R. van Rooij(2), J. W. de Coo- ninck/N. Schregardus, W. Dettieng meier jr/P. Meuldijk, L. Sandée/A. Schrier. Naar halve finale: G. Kort/H. den Ouden(l), J. Kievit jr/M. Neijen. Damesdubbel-veteranen. Naar kwartfinale: J. Gasielle/R. van de Broek(l), E. Hoogstraten/S. Santos da Silva, T. Gillesse/C. Felius, A. de Looff/E. Terwisscha, W. de Braai/J. Klaver en E. Ars/J. Scholten(2). Naar halve finale: J. Traas/E. van Oosten. Gemengd dubbel-D. Naar halve fi nale: S. Visser/A. Schrier. Gemengd dubbel veteranen. Naar halve finale: E. Ars/P. Bek, G. Bak- ker/D. Bakker. Herendubbel-C. Naar halve finale: S. van Opstal/P. Vreeke, P Bek/M. van Oeveren. Herendubbel-veteranen. Naar hal ve finale: S. van Opstal/P. Vreeke, H. den Ouden/J. de Vlieger en G. Kort/R. Geense. ZIERIKZEE - Toen C. J. uit Zierik- zee donderdag van vakantie terug kwam, ontdekte hij in zijn woning aan de Vlakestraat, dat er vreemde lingen binnen waren geweest. Deze namen een videorecorder en acht video-cassettes mee. J. deed aangifte bij de rijkspolitie. ZIERIKZEE - Minister Van Dijk (binnenlandse zaken) zal gemeente lijke politiekorpsen een tegemoetko ming van 28.000 gulden betalen voor politiefunctionarissen van 57 jaar en ouder die vrijwillig de dienst verla ten. Hij verwacht met deze eenjarige regeling in totaal 12,5 miljoen gulden kwijt te zijn. Het ministerie heeft dit bekend gemaakt. De tegemoetko ming geldt alleen voor politiemen sen die tussen 1 juli 1988 en 1 juli 1989 57 jaar of ouder zijn. Al eerder bereikten Van Dijk en zijn collega van justitie met de bon den overeenstemming over de uittre dingsregeling voor 57-jarigen bij de Nederlandse politie. Deze regeling zal formeel niet langer dan een jaar duren, maar de minister van binnen landse zaken heeft zich verplicht de regeling daarna nog tweemaal te ver lengen. Doel van de regeling is de in krimping van rijks- en gemeentepoli tie met zo'n 3000 mensen de komende jaren zonder gedwongen ontslagen te laten verlopen. Er is veel te zeggen over Lotus gordi|nen, maar beter is het om ze te zien. Kom naar uw interieur specialist en ontdek het geweldige assortiment. In vele varianten zoals kleur en dessin. Voor elke smaak, voor elk interieur Kom kijken en overtuig uzelf selection Alleen verkoop voor Zeeland Havenplein 3. Zierikzee, Tel. 01110-15951 BURGH-HAAMSTEDE - De in Biervliet woonachtige kunstenaar Ernest Joachim exposeert tot en met zaterdag 13 augustus in de Bewaerschole te Burgh-Haamstede. Joachim is een veelzijdig kunstenaar. Hij schildert, maakt sculp turen in steen en in hout. maar maakt ook keramiek. Hij volgde drie kunstacademies in België en een cursus aan de beroemde Zomer Academie in Salzburg. Zijn werk mag veelzijdig genoemd worden en geïnspireerd opde natuur. Oer vormen als stenen, fossielen, schimmels, zwammen en koralen blijken hem te boeien. Hij wordt gefascineerd door objecten als menhirs, hunebedden en de beelden van het Paaseiland. Zijn beelden gaan onder meer uit van microsco pische vormen, eencellige wezens, vrouw- moeder- en vruchtvormen. kristallen en poliepen. De Bewaerschole is dage lijks (met uitzondering van de zondagen) geopend van 13.30-16.30 uur. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tol 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-14417 of 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar t 161,20; losse nummers 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Twee toeristen onderweg in Zonnemaire. Foto: Joop van Houdt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3